Marek Pokorný
Analytici: Koruna by v tomto roce neměla posílit výrazněji pod 25 korun za euro
05.01.2025 Česká měna by v letošním roce neměla posílit výrazněji pod hranici 25 korun za euro, uvedla většina analytiků, které oslovila ČTK. Klíčovým faktorem kurzu koruny budou podle nich inflační statistiky, měnová politika, geopolitická situace a případné obchodní války. Loni koruna vůči hlavním světovým měnám oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta, k euru o 2,3 procenta. V pátek odpoledne se obchodovala kolem 25,15 Kč/EUR.
Akciím ve světě se loni dařilo, důležitý index S&P 500 stoupl o 24 %
02.01.2025 Akciím na světových trzích se také loni dařilo. Globální akciový index MSCI World si od začátku roku připsal 17,3 procenta. Akciovému světu přitom znovu dominovaly technologické akcie, jejichž index Nasdaq Composite vzrostl o skoro 30 procent. Nejsledovanější americký index S&P 500 si připsal téměř 24 procent, index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o osm procent, vyplývá z burzovních statistik.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.12.2024 1) Česká měna vůči hlavním světovým měnám letos oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta, k euru o 2,3 procenta. Ztratila i k britské libře, o 7,1 procenta, k polskému zlotému o 4,1 procenta a švýcarskému franku o více než procento. Naopak k maďarskému forintu posílila o 4,7 procenta, řekl ČTK analytik Portu Marek Pokorný. Podle Patria.cz se koruna dopoledne obchodovala na 25,22 Kč/EUR a 24,20 Kč/USD.
Česká koruna letos oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta
30.12.2024 Česká měna vůči hlavním světovým měnám letos oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta, k euru o 2,3 procenta. Ztratila i k britské libře, o 7,1 procenta, k polskému zlotému o 4,1 procenta a švýcarskému franku o více než procento. Naopak k maďarskému forintu posílila o 4,7 procenta, řekl ČTK analytik Portu Marek Pokorný. Podle Patria.cz se koruna dopoledne obchodovala na 25,22 Kč/EUR a 24,20 Kč/USD.
Finančně si na konci roku přilepší 36 % Čechů, kteří dostávají odměnu nebo mimořádný plat. Tři čtvrtiny z nich dokážou alespoň něco odložit stranou
30.12.2024 Zhruba 36 % lidí v Čechách dostává ke konci roku finanční odměny nebo mimořádný 13. plat. Všechny peníze navíc utratí jen necelá čtvrtina z nich. Slováci jsou v tomto směru o něco zodpovědnější než Češi, ukazuje průzkum pro online investiční platformu Portu.
Analytici čekají, že ČNB ve čtvrtek přeruší snižování sazeb
15.12.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve čtvrtek přeruší uvolňování měnové politiky, se kterým začala před rokem, a ponechá základní úrokovou sazbu na čtyřech procentech. Předpokládají to analytici, které ČTK oslovila. Podle nich by sice hospodářskému oživení v Česku prospělo snížení úroků, bankovní rada ale bude spíš postupovat opatrně s ohledem na přetrvávající zvýšenou inflaci ve službách. O potřebě opatrného postupu mluvili v rozhovorech s médii v minulých týdnech i členové bankovní rady.
Češi za Vánoce utratí více než Slováci. V obou regionech převládají hmotné dárky, význam těch peněžních ale roste
28.11.2024 Nejvíce Čechů plánuje za dárky utratit do 10 tisíc korun, u našich východních sousedů budou Vánoce skromnější. Kromě věcných darů se velké oblibě těší i peněžní hotovost. Informace vyplynuly z online dotazování investiční platformy Portu.
ČNB nezměnila pravidla pro hypotéky ani požadavky na rezervy bank
27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. V platnosti zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající limity zůstávají deaktivované. Podle odborníků oslovených ČTK se po dnešním rozhodnutí ČNB situace na hypotečním trhu nezmění, někteří z nich však míní, že kvůli zachování současného stavu nenastane dlouho očekávané výraznější zlevnění hypoték. Bankovní rada dnes také ponechala beze změny na 1,25 procenta sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu.
ČNB nechala sazbu rezervy na ochranu úvěrového trhu na 1,25 pct.
27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes nechala beze změny sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu na 1,25 procenta. Na této úrovni je sazba od letošního července. Očekávaný růst cyklických rizik v bilanci bankovního sektoru nynější výše sazby pokrývá, v případě jejich dalšího růstu je ale ČNB připravena sazbu v budoucnu zvýšit, uvedla členka bankovní rady Karina Kubelková.
Světové akcie letos zpevňují, americké indexy v říjnu posunuly maxima
04.11.2024 Světové akcie v letošním roce většinou zpevňují, hlavní americké akciové indexy v říjnu dál posouvaly svá maxima. O více než 20 procent se letos zhodnotil index čínských akcií. Evropské indexy od ledna do konce října přidaly do deseti procent, po příznivém začátku roku spíše stagnují, vyplývá z burzovních statistik.
Centrální depozitář cenných papírů může provozovat výkonnější vypořádací systém
10.10.2024 Centrální depozitář cenných papírů (CDCP) obdržel povolení pro provozování takzvaného DLT vypořádacího systému, který by měl zjednodušit proces zaknihování cenných papírů pro emitenty i jejich majitele. ČTK o tom dnes informovala Burza cenných papírů, která depozitář stoprocentně vlastní a podle které CDCP dostal zmíněné povolení jako první instituce na světě. Podle expertů je to poměrně zásadní krok pro efektivnější kapitálový trh.
Analytici: Letos vydělávají nejvíce čínské akcie
01.10.2024 V letošním roce díky zářijovému vzestupu nejvíce vydělávají čínské akcie, jejichž index prozatím zpevnil o 26 procent. Hlavní americké akciové indexy se zhodnotily jen o něco méně. Evropské indexy od ledna do konce září přidaly zhruba deset procent, vyplývá z burzovních statistik.
Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů
16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
Na finanční buducnost svých dětí myslí ¾ rodičů, většina si může dovolit šetřit do 1 500 korun měsíčně
02.09.2024 Téměř tři čtvrtiny (73 %) rodičů odkládají svým dětem peníze, nejčastěji částky do 1 500 korun měsíčně. 6 z 10 rodičů dává dětem kapesné, téměř polovina (46 %) dotázaných rodičů pak deklarovala, že jejich děti dostávají peníze i od příbuzných.
Češi jsou národem chalupářů. Jaká je aktuální situace na trhu s chatami a chalupami?
15.08.2024 Letní sezóna tradičně přináší zvýšený zájem o rekreační nemovitosti a rok 2024 není výjimkou. V České republice, známé svou chatařskou a chalupářskou kulturou, jsme v posledních letech byli svědky významných změn, které ovlivňovaly jak ceny, tak oblibu jednotlivých regionů.
Analýza Portu: ČR si v žebříčku inflace pohoršila
12.08.2024 Česko si v červenci v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 15. nejnižší, zatímco v červnu byla inflace v ČR jedenáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v červenci zrychlila na 2,2 procenta, zatímco v červnu spotřebitelské ceny rostly o dvě procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Analytici: Akciové trhy zažívají jeden z největších výprodejů od roku 2020
05.08.2024 Aktuální nervozita na akciových trzích po celém světě spustila jeden z největších výprodejů od března 2020, kdy trhy zasáhl obrovský propad způsobený strachem z šíření nového typu koronaviru. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Důvodem je podle nich kombinace očekávané recese ve Spojených státech, obav ze splasknutí bubliny umělé inteligence (AI) a také geopolitické napětí, které narůstá mezi Izraelem a Íránem.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.08.2024 1) Tržby americké technologické společnosti Apple se vrátily k růstu. Ve firemním třetím finančním čtvrtletí, které se uzavřelo na konci června, se zvýšily o 4,9 procenta na 85,78 miliardy dolarů (přes dva biliony Kč). Tržby tak překonaly odhad analytiků, stejně jako prodej chytrých telefonů, kterými je firma především proslulá. Podniku se nedaří na důležitém čínském trhu, ale pomohla mu nová řada tabletů iPad. Společnost to uvedla ve svém včerejším sdělení. Akcie podniku po skončení obchodování ve Spojených státech přidávají dvě procenta.
Přední akciové indexy v červenci ztrácely
02.08.2024 Většina předních akciových indexů v červenci ztrácela, přesto jsou od začátku roku stále vesměs v plusu. Nejhůře zakončily měsíc tentokrát japonské akcie, nejvíce se naopak dařilo těm indickým. ČTK to řekl analytik Portu Marek Pokorný.
Bitcoin by mohl do konce prázdnin posílit na rekord
26.07.2024 Cena kryptoměny bitcoin by ještě do konce prázdnin mohla překonat dosavadní rekord 73.800 dolarů (1,72 milionu Kč) a přiblížit se 80.000 dolarům (1,87 milionu Kč). Impulzem by mohl být očekávaný projev amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na největší světové bitcoinové konferenci v Nashvillu. Shodli se na tom oslovení ekonomové a experti na kryptoměny. V současnosti se bitcoin obchoduje okolo 66.000 USD (1,54 milionu Kč), což je oproti počátku roku o polovinu více.
5 mýtů a argumentů pro dlouhodobý investiční produkt
24.07.2024 Dlouhodobý investiční produkt (DIP) je po půl roce od spuštění stále novinkou na českém finančním trhu. Drobným investorům nabízí alternativu zajištění na důchod s příslibem efektivnějšího zhodnocování úspor formou investování. Připomeňme si několik klíčových parametrů DIPu, kolem kterých se v médiích opakovaně vynořují určité nesrovnalosti.
ETF navázané na kryptoměnu ether mají povolení vstoupit na burzu
23.07.2024 Americká Komise pro cenné papíry (SEC) v pondělí definitivně schválila žádost umožnit vstup na burzu fondům ETF navázaným na cenu druhé největší kryptoměny ether. Informoval o tom specializovaný server Coindesk. Všech osm fondů tak dnes může vstoupit na tři různé americké burzy, uvedla agentura Reuters. Ether dnes před polednem vykazoval růst asi o 2,5 procenta a pohyboval se kolem 3525 USD (zhruba 82.300 Kč). Od začátku roku si tato kryptoměna připisuje téměř 50 procent.
Den dětí: Jak zajistit dětem lepší budoucnost a finanční gramotnost
31.05.2024 Den dětí je příležitostí nejen k oslavám, ale také k zamyšlení nad budoucností našich nejmladších. Rodiče mají dnes několik možností, jak mohou svým dětem pomoci ke snazšímu startu do života, například prostřednictvím pasivního investování a učení finanční gramotnosti.
Inzerenti na Portu Gallery zadali už skoro 900 pokynů za 2,7 milionu korun. Jak se daří investicím do sběratelských předmětů?
27.05.2024 Investiční online galerie Portu Gallery spustila v dubnu letošního roku sekundární trh, na kterém mohou investoři nakupovat a prodávat certifikáty k již upsaným předmětům. Skoro 900 pokynů za více než 2,7 milionu korun svědčí o zájmu investorů o tuto službu. Z luxusních a sběratelských předmětů se v loňském roce podle indexu luxusních investic Knight Frank dařilo nejlépe kategoriím umění, šperků a hodinek, naopak se příliš nedařilo investiční whisky, která vloni propadla o 9 procent.
Inflace v ČR byla v březnu v Evropě devátá nejnižší
10.04.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu nepatrně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo devátou nejnižší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v březnu zůstal na únorových dvou procentech.
Žen investorek přibývá. Mzdy mají v porovnání s muži stále výrazně nižší
09.04.2024 Rozdíl v zastoupení mužů a žen v roli investora se postupně vyrovnává, žen investorek přibývá. V případě Portu, které má pod správou úspory bezmála 270 tisíc lidí, je aktuální zastoupení žen investorek téměř 40 %, před pěti lety to bylo jen 5 %. I přesto, že se situace zlepšuje, české ženy stále bojují s řadou stereotypů, například v oblasti odměňování. Česká žena si v loňském roce vydělala v průměru o 17,9 % méně než muž, tuto skutečnost reflektuje i výrazně nižší částka starobního důchodu, kterou ženy v Česku pobírají. Ženy ve věku nad 65 let jsou tak jednou z nejohroženějších skupin chudobou.
Analytici: Koruna letos oslabila k euru i dolaru
31.03.2024 Česká měna v letošním prvním čtvrtletí vůči oběma hlavním světovým měnám výrazně oslabila. K euru klesla z kurzu 24,70 koruny k aktuálním 25,30 koruny za euro, což odpovídá ztrátě 2,5 procenta. K dolaru propadla o 4,5 procenta z 22,50 koruny na 23,50 koruny za dolar. ČTK to řekl analytik Cyrrusu Vít Hradil.
Akcie ve světě pokračovaly v růstu, index S&P 500 se dostal na další rekord
01.03.2024 V únoru se akciovým trhům ve světě dařilo ještě více než v lednu, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, vylepšovaly maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, ty čínské pak v únoru zmírnily letošní ztráty.
Akcie ve světě v lednu vesměs zpevnily, klíčový index S&P 500 zdolal rekord
01.02.2024 Na světových akciových trzích se v lednu nálada nezměnila, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, překonaly historická maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, naopak propadly ty čínské.
Dlouhodobý investiční produkt nabízí flexibilnější zhodnocování peněz na stáří. Zvažuje jej využít třetina Čechů
22.01.2024 Zhruba třetina (34 %) Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Z těch, kteří si na stáří už nějaké peníze střádají, jich nejvíce (28 %) odkládá částku 500–1 000 korun. Při odchodu do důchodu v současné době by 53,5 % dotázaných bylo spokojeno s důchodem vyšším, než je 25 tisíc korun, což je částka převyšující loňský průměrný důchod.
Průzkum: Třetina Čechů zvažuje, že bude odkládat peníze na důchod do DIP
21.01.2024 Třetina Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného takzvaného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Vyplývá to průzkumu investiční platformy Portu mezi tisícovkou respondentů. Odkládání peněz na penzi prostřednictvím DIP je možné od letošního ledna.
Analýza: Inflace v ČR byla v prosinci v Evropě pátá nejvyšší, v listopadu šestá
11.01.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v prosinci mírně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo pátou nejvyšší, zatímco v listopadu byla v ČR šestá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR v prosinci podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zpomalil na 6,9 procenta z listopadových 7,3 procenta.
Analytici: Koruna letos oslabila k euru, libře či zlotému, k dolaru posílila
28.12.2023 Česká měna letos mírně oslabila k euru, zatímco k dolaru posílila. Kurz klesl vůči britské libře, zlotému či forintu. Koruna v průběhu roku postupně oslabila o 2,1 procenta na současných 24,70 Kč, což je nejslabší úroveň od loňského srpna. Během roku se obchodovala v pásmu od 23,20 do současných 24,70 Kč za euro, řekl dnes odpoledne ČTK analytik Portu Marek Pokorný. K dolaru je naopak od začátku roku silnější o 1,7 procenta na 22,17 Kč/USD, doplnil analytik XTB Štěpán Hájek.
Akcie v listopadu dál zpevnily, index S&P 500 letos přidává asi 20 procent
01.12.2023 Akcie na světových trzích v listopadu zpevnily, většina trhů tak zvýšila své letošní zisky. Nejsledovanější americký index S&P 500 si od začátku roku do konce listopadu připsal téměř 20 procent, index Nasdaq Composite pak 37 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil téměř o 15 procent, vyplývá z burzovních statistik.
Ve více jak polovině rodin hovoří s dětmi o příjmech a výdajích domácnosti, pětina rodičů se snaží edukovat názornými příklady
13.11.2023 Věnovat se rozvoji finanční gramotnosti má smysl už od útlého věku. U dětí, které pochopí koloběh peněz a jejich hodnotu, je vysoká pravděpodobnost, že v dospělosti budou úspěšně zvládat hospodaření s rodinným rozpočtem i spoření nebo investování. Nahlédnout pod pokličku rodinného rozpočtu přitom nechává své děti zhruba polovina rodičů (51 %), kteří si s dětmi povídají o příjmech a výdajích do rodinné kasy. Téměř 4 z 10 rodičů v průzkumu investiční platformy Portu nechávají děti spolupodílet se na nákupu nákladnějších věcí, čímž se je snaží motivovat ke spoření. Vlastní bankovní účet a platební kartu mají děti 38 % dotázaných rodičů. Osobní zkušenost a tzv. školu života upřednostňují jen 2 % rodičů, kteří s dětmi o financích vůbec nehovoří.
Kapesné dětem dávají tři čtvrtiny rodičů, nejčastěji jde o částku do 500 korun
14.09.2023 Téměř tři čtvrtiny (73 %) rodičů dávají dětem nějakou formu kapesného, pravidelnou formu měsíčního kapesného pak volí 58 % dotázaných. Nejvíce rodičů, asi 6 z 10, vydá na kapesné částku do 500 korun za měsíc na jedno dítě, pětina pak přispívá dětem částkou 500-1 000 korun měsíčně. Více než 2 tisíce korun kapesného pak dává 11 % dotazovaných rodičů, častěji jde přitom o rodiny se středoškoláky a vysokoškoláky. Informace vyplynuly z dotazování investiční platformy Portu.
Analýza: ČR měla v červenci přes pokles v Evropě stále devátou nejvyšší inflaci
10.08.2023 Inflace v ČR byla v červenci přes pokles stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červnu si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červenci zpomalil na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
Akcie ve světě letos zpevňují, americký index S&P 500 posílil o pětinu
01.08.2023 Akcie na světových trzích od začátku roku většinou zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce července připsal 20 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak více než 38 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než 16 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, vyplývá ze statistik.
Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 0,25 procentního bodu
26.07.2023 Americká centrální banka (Fed) dnes na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru zvýšila ve snaze snížit inflaci základní úrokovou sazbu podle očekávání o 0,25 procentního bodu do pásma 5,25 až 5,50 procenta. Úroky jsou tak nejvýše od roku 2001.
Analýza Portu: ČR měla v červnu přes pokles v Evropě devátou nejvyšší inflaci
13.07.2023 Inflace v ČR byla v červnu přes pokles devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti květnu si Česko pohoršilo o čtyři příčky. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
ČNB projedná nastavení úrokových sazeb, analytici očekávají stabilitu
21.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici předpokládají, že rada základní úrokovou sazbu nezmění a ponechá ji na sedmi procentech. Pokles základní sazby opakovaně vyloučil guvernér ČNB Aleš Michl, proti zvýšení hovoří podle analytiků poslední údaje o vývoji ekonomiky. Základní úroková sazba se naposledy měnila před rokem, kdy ji centrální banka zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.
Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby ČNB na sedmi procentech
18.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě i na středečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich data z ekonomiky ukazují nižší inflační tlaky než v minulosti, takže rada zřejmě nebude mít důvod k růstu sazeb. Jejich snížení opakovaně vyloučil guvernér ČNB Aleš Michl. Centrální banka naposledy upravovala sazby před rokem, kdy je zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.
Analýza: Sazby bank na spořicích účtech se od ledna drží na stejné úrovni
03.05.2023 Sazby bank na spořicích účtech se od ledna drží na stejné úrovni, ty nejvyšší mírně převyšují šest procent. Sazby na termínovaných vkladech mírně klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Česká národní banka dnes opět ponechala sazby na sedmi procentech. Reálný výnos spoření je nadále výrazně záporný, když meziroční inflace v ČR v březnu činila 15 procent.
Akcie ve světě letos zatím zpevňují, řada evropských indexů je na maximu
02.05.2023 Akcie na světových trzích v prvních čtyřech měsících letošního roku většinou posílily. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce dubna připsal devět procent, evropský index Euro STOXX 50 pak více než 13 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, ukazují statistiky.
Kolik letos ušetříte za dovolenou díky silné koruně a jak pomáhá v investičních začátcích
27.04.2023 Každý rok odjíždí na dovolenou statisíce Čechů a ani letos tomu nebude jinak. A to i navzdory vysoké inflaci, která donutila řadu cestovních kanceláří zájezdy zdražit. Je tu však jeden faktor, který bude mít na naše peněženky pozitivní vliv, a tím je silná česká měna. Koruna je vůči euru nejsilnější za posledních téměř 15 let, vůči dolaru pak za poslední více než za rok. Na dovolené, tak může čtyřčlenná rodina ušetřit díky silné koruně i několik tisíc korun.
ČNB podle očekávání sazby neměnila, analytici už jejich růst nečekají
29.03.2023 Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, na této úrovni je od loňského června. Rozhodnutí podpořilo šest členů rady, jeden navrhoval růst sazby o 0,25 procentního bodu. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla bankovní rada na svém příštím jednání na počátku května zváží, zda sazby ponechat na současné výši, nebo je zvednout. Analytici už ale další růst sazeb neočekávají. Ke snižování sazeb by podle nich mohla ČNB přistoupit nejdříve v srpnu.
Analytici: ČNB už sazby nezvýší, ke snížení přistoupí nejdřív v srpnu
29.03.2023 Česká národní banka (ČNB) už základní úrokovou sazbu zvyšovat nebude. K jejímu snížení ze současných sedmi procent by mohla přistoupit nejdříve v srpnu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB, která ponechala sazby na úrovni platné od loňského června, označují za očekávané.
Analytici: Odvody ČEZ pokryjí podstatnou část nákladů na energetickou krizi
02.02.2023 Vysoké odvody polostátní energetické společnosti ČEZ státu, které letos překonají 100 miliard korun, pokryjí podle analytiků podstatnou část nákladů na řešení energetické krize. I přesto podle nich odvody nemají velký vliv na akcie firmy. Jejich hodnotu nyní zvyšují především úvahy o možné restrukturalizaci ČEZ. Uvedli to na dotaz ČTK.
Boom odpovědného investování neutichá, právě naopak
25.01.2023 Portu v prosinci spustilo Odpovědná portfolia, která se během měsíce v počtu nově založených vyrovnala portfoliím tradičním. Tento fakt značí velký zájem lidí o společenskou odpovědnost také v rámci investic. Pokud to jde jednoduše, jdou do toho. Od spuštění bylo v Portu založeno více než 1 500 portfolií s celkovým objemem vkladů nad 20 mil. Kč. I v roce 2023 se očekává, že by zájem o udržitelné investice měl růst.
Analytici: Koruna by v příštích měsících měla oslabit o několik desítek haléřů
22.01.2023 Česká měna by v příštích měsících měla oslabit ze současných hodnot, které jsou k euru nejsilnější od krizového roku 2008. Mohla by tak oslabit o několik desítek haléřů z pátečních 23,90 Kč za euro. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Posilování koruny z posledních týdnů podle nich souviselo s návratem rizikového apetitu k exotičtějším měnám, jako je koruna. Roli hraje i vyšší úročení domácí měny.
Inflace v prosinci klesala nejen v Česku, ale i ve většině dalších zemí
11.01.2023 Inflace v prosinci klesala nejen v České republice, ale i ve většině dalších zemí. Z evropských zemí patřila v Česku k těm vyšším, výraznější byla zejména v Turecku, Moldavsku a na Ukrajině, ale také v Pobaltí, Maďarsku či Polsku. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v Česku v prosinci zpomalila na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta.
Analýza Portu: Listopadová inflace v Česku patřila v Evropě k nejvyšším
12.12.2022 Zatímco v ČR v listopadu inflace vzrostla, ve světě většinou klesala. Celkově patřila v Česku v Evropě k nejvyšším, vyšší byla například v Turecku, Moldavsku, na Ukrajině, v Pobaltí či v Maďarsku. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v ČR v listopadu zrychlila na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta.
ČNB v září podle analytiků dala na podporu koruny 2,6 miliardy eur
08.11.2022 Česká národní banka (ČNB) v září vydala na intervencích na podporu koruny 2,6 miliardy eur (63,2 miliardy korun). Od května centrální banka takto utratila 25,5 miliardy eur (619,8 miliardy korun), což je zhruba 16 procent devizových rezerv z jejich maximálního objemu v letošním dubnu. ČTK to řekli analytici s poukazem na zveřejněná čísla stavu devizových rezerv ČNB.
FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň
03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Daňové výhody | Gate | Developeři | Dominik Rusinko | Výkon | Odvody ČEZ | Kč/EUR | Egypt | Maďarská inflace | Světové akcie | Energetické firmy | Alphabet | Pozitivní vliv | Spořící účet | J&T | Analytik Cyrrusu | Pfizer | EUR | Řecko | Trend | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Index SSE Composite | Volatility | Statistiky | Tempo růstu | Investiční životní pojištění | Dovednosti | Výše dividendy | Výkyvy | Aktiva | Vládní opatření | Francouzský akciový index CAC 40 | Širší index | Srbsko | Akcie vzrostly | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | ČBA | Vývoj indexu VIX | Investor Warren | Splasknutí bubliny | Index akcií | Cenové stability | Index PX | Více peněz | Diverzifikace | Nifty 50 | Den dětí | Český statistický úřad | Index akciové burzy | Šéf Fedu Jerome Powell | Zhodnocení peněz | Berkshire Hathaway | Indické akcie | Geopolitické napětí | Poplatky | Ethereum | Růst sazeb | Německý DAX | Turismus | Investing | Akcie společnosti Pfizer | Ferrari | Úvěrové instituce | Nová data | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Akciové trhy v Číně | Růst cen | Deflace | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Nová historická maxima | Směrnice | Reálné zhodnocení | ČSÚ | Strach | Dividendy | Odvětví vyspělých technologií | Inflace v prosinci | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Nejvyšší inflace | Martin Jaroš | Nastavení úrokových sazeb | Poskytování hypoték | Rodinné domy | Expobank | Portu Gallery | Čínský index SSE Composite | Turecký akciový index BIST 100 | Akcie dnes | Obchodování na burze v Hongkongu | Termínované vklady | Bezrealitky.cz | Index NIFTY 50 | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Gap | Tuzemská měna | Vývoj cen akcií | Bayer | Trend cen | Ceny pohonných hmot | Vstoupit na burzu | Grayscale | ČSOB | Očekávané úrokové sazby | CZK | Finanční vzdělávání | Širší index S&P 500 | Výhled | Oznámení | Poplatek | Investiční platforma | Americký prezident | Optimismus investorů | Hrubý domácí produkt (HDP) | Obrovské investice | Francouzský index CAC40 | Snížení nákladů | Správci aktiv | Pozitivní sentiment | Britské akcie | Boom | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Lepší výsledky | Centrální banky | Válka | Recese ve Spojených státech | Česká měna | Přijetí | Geopolitická situace | Polská centrální banka | Výkonnost indexu | Covid | Základní úrokové sazby ČNB | Domácnosti | Bit.plus Martina Stránského | Akciové indexy v USA | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Vysoké ceny energií | Snižování sazeb | Donald Trump | Vice | Inflace v eurozóně | Akciový index BIST 100 | Oblečení | Diamant | Akcie společnosti Moderna | Komerční banka | Akciový index CAC 40 | Akciové trhy | BankID | Očekávaný výnos | Crowdfundingové platformy | DAX 40 | Přilákat investice | Odvětví | Německý index DAX | Finanční gramotnost | Akcie Boeingu | Další růst | Moderna | Štěpán Hájek | Hlavní index Hang Seng | Kurz české měny | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Globální ekonomiky | Moldavsko | Výhled české ekonomiky | Moneta | Očekávání analytiků | Kurz české koruny | Knight | Kč/USD | Přesun výroby | Zprávy o měnové politice | Ceny elektřiny | Obchodní války | E15 | Francouzský CAC 40 | Zvolení Donalda Trumpa | Prosincová meziroční inflace | Nositel Nobelovy ceny | Pokles inflace v USA | Graf | Snižování úroků | Portu | Očekávání trhu | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Hrubý dividendový výnos | Důchodové spořicí produkty | Americká Komise pro cenné papíry | Rychlý růst mezd | Příchod recese | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Analytik ČSOB | Akcie německé společnosti | Investice do AI | Americká centrální banka FED | Řešení energetické krize | Peníze na důchod | Členové bankovní rady | Index pražské burzy PX | Úročení koruny | Zajímavé zhodnocení | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vysoká inflace | Rozhodnutí ČNB | Pozitivní zpráva | Nedůvěra investorů | Rozložit riziko | Míra inflace v Číně | Hodnota akcií ČEZ | Bydlení | Kapitálová rezerva | Fio | Státní příspěvek | Peníze | Globální akciový index MSCI | Brent | Ipsos | Akcie a dluhopisy | Analytik investiční společnosti | Politika | Společnost Berkshire Hathaway | Očekávání | Vývoj ceny etherea | Obchodování s cennými papíry | Zvýšení sazeb | Investujeme | ZEN | ETF fondy | Online prostředí | Základní sazby | Majetek | Vývoz plynu do Evropy | Allianz | Evropské měny | Investiční účet | Zdražovat | Americké volby | Meziroční inflace v ČR | CZK/EUR | Růst | Analytika | Dlouhodobý investiční produkt | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | BIST 100 | Akcie firmy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Průměrná nominální mzda | Hypoindex | Prognóza | Pozitivní nálada | Výrazný propad | Nálada investorů | Index akciové burzy v Hongkongu | Situace na Blízkém východě | Počet nezaměstnaných | Ideální čas | Trh práce | Koruna | E-commerce | Trh práce v USA | Růst cen akcií | Mercedes | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | CBOE | Akcie ve světě | Purple Trading Petr Lajsek | Bezrealitky | Dobrý výsledek | Index NIFTY | Evropské ekonomiky | Investiční období | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Jana Vaisová | Vysoké úroky | Chování | Kontrakty | Německá průmyslová a obchodní komora | Systémová rizika | Makroekonomická data | Lira | Koruna posílila | Geopolitická rizika | Investorky | Snižování úrokových sazeb v USA | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Stavební spoření | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Vývoj kurzu | Trh | Barel ropy | Listopadová inflace | Zkušenost | MSCI | Sebevědomí | Nákup ETF | Problémy | Průměrné mzdy | Termínové kontrakty | Česká národní banka (ČNB) | Spořící účty | Dividendový výnos | Společnosti | Kapitálový trh | Index | VÚB | Index MSCI World | Studie | Martin Luňáček | Kurz KČ | Důchod do DIP | Investiční platforma Portu | Eura | Penzijní fondy | Komise | Kurz koruny | Nejziskovější | Kapitál | FinTech | Posílení | Fondy ETF | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Poskytování úvěrů | Rumunsko | Golden Gate Pavel Ryba | Maďarsko | Majitel | Index STOXX Europe | S&P | Big Tech | Zvýšené úrokové sazby | Vít Hradil | Gucci | EUR ČNB | Index BIST 100 | Unie | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Investiční portfolia | Sázky | M&T 1997 | Akciové indexy | Americké technologické společnosti | Počasí | Bankovní rada České národní banky | Předsudky | Balík peněz | Klesající trend | Podílové fondy | Investiční horizont | Výše poplatků | Lepší budoucnost | CoinDesk | Vývoj inflace | Hang Seng | Dlouhodobé investování | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Úvěrové aktivity | Měsíční mzda | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Technologický index Nasdaq | Pokračující pokles | Zajištění na důchod | Americká banka | Index Hang Seng | Jednotlivé akcie | Eskalace | Rada guvernérů | Firma | Sazby na termínovaných vkladech | Česká koruna | Nervozita na akciových trzích | Opatření | Akciový index | Pozornost | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | 3М | Množství peněz | Prostor pro pokles | Meziroční míra inflace | Rekordní propad | Akcie Pilulky | Tomáš Kudla | Levnější půjčky | Tomáš Cverna | Burze | Bitwise | Bitcoin | Zlevnění hypoték | LVMH | Spořicí produkty | Platforma | Akciový trh v Tokiu | Výstupní poplatky | Analytik Raiffeisenbank | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Analytik Portu | Japonský index | Společenská odpovědnost | Americké indexy | Největší ztráty | Norsko | USA | Obchod s kryptoměnami | Platformy | Kurz domácí měny | Prezident Donald Trump | Hlavní ekonom | Spotřebitelské inflace | Čistý zisk | Wood Retail Investments | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Certifikáty | Výdaje | ETF | Investice do podílových fondů | Globální akciový index | Pravidla pro hypotéky | Depozitář | DLT | Vývoj hodnoty | Zpomalení inflace | Ekonomové | Oslabení české koruny | Prohlášení | Měnová politika ČNB | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Purple Trading Jaroslav Tupý | Bělorusko | Investor Warren Buffett | Akcie podniku | Klesly akcie | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Index CAC40 | Vývoj | Americké burzy | Úroková sazba | Deloitte | Cena kryptoměny | Sazby v eurozóně | Amazon | Technologický index | Rizikovost | Slevy | Konkurenceschopnost | Rezervní fond | Facebook | Americké akcie | Generali Investments CEE | Akcie BMW | České měny | Problémy německého průmyslu | Bankovní účet | Volatilní | Riziko ztráty | Obchodní komora | Německé společnosti | Intervence | Trh s kryptoměnami | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Online platformy | Recese v USA | Měnové politiky | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Akcie First Republic | Hlavní ekonom Cyrrusu | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Rozhodnutí o sazbách | Kompenzace | Zhodnocování peněz | Výdělky | Šíření nového typu koronaviru | Rodinné rozpočty | Ekonomická situace | Hongkongský index Hang Seng | Fingood | Přelom roku | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Vítězství | Investiční strategie | Národní banka | Nabídková cena | Menší úrok | Nobelovy ceny | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Miliardy dolarů | AI | Burza cenných papírů | Snížení úroků | Analytik Komerční banky | Silná koruna | Inflace na Slovensku | Miliardy korun | Gigant Gazprom | Platební bilance | Růst mezd | CRD IV | Posilování koruny | Společnost Nvidia | Sazby | Solární panely | Patria | Energetický gigant | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | České koruny | Vývoj akciového indexu | Hlavní akciové indexy v USA | Úrok | Investovat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Průzkum | Firmy | Univerzální rada | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | Objem intervencí | Sazby bank na spořicích účtech | Zajištění | Zájem investorů | Životní náklady | Banka Creditas | Bit.plus | Ekonomické podmínky | Výsledky společnosti | Investování | Fed | M2 | Air Bank | Maďarský forint | Výrobce letadel Boeing | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Generali Investments | Novo Nordisk | Společnost Meta | Trhy | Daně z neočekávaných zisků | Cena kryptoměny bitcoin | Emerging markets | Jiří Tyleček | Vývoj akciového indexu Nasdaq | ČSOB Dominik Rusinko | FTSE | Nová rada | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Fond | Index Nifty 50 | Nákup nemovitostí | Japonský index Nikkei 225 | Úspory | Akcie Keringu | Dánsko | Záporná inflace | Japonský Nikkei | Prodávající | Energetické společnosti | SSE Composite | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Vedení účtu | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Účastnické fondy | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Blockchainy | Bilance | mBank | Udržitelné investice | Americké akciové indexy | CEE | Výsledky společnosti Nvidia | Bankovní asociace | Tesla | Španělsko | Regulační změny | Ondřej Dusílek | Konzultant | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Nálada na finančních trzích | Akcie Meta | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Investice do ETF | Roundup | ETF na bitcoin | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ekonom Cyrrusu | Hospodaření | Ztráta | Expobank CZ | Ceny bytů v České republice | Úvěry na bydlení | Obchod | Purple Trading | Francouzský index | Čas na nákup | Turecký akciový index | Pracovní trh | Legendární investor | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Capitalinked | Zdravotní pojištění | Pražské burzy | LTV | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Buffett | Plyn | Životní úroveň | Čína | Capital | Ceny | Financování | Akcie Meta Platforms | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Války | Impuls | Ukrajina | Notifikace | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | ASML | Berkshire | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Praxe | Biliony | Uvolněné měnové | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Investments | Průmyslový sektor | Instituce | Forint | Důchod | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | ESG | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Benchmark | Roční výkonnost | Trinity Bank | Spotřeba domácností | 4fin | Trhy v Číně | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Central Group | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Ceny energií | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Oživení trhu | VIX | Jaromír Gec | Akcie společnosti Apple | Propad poptávky | Euforie | Centrální depozitář cenných papírů | Index STOXX Europe 600 | Burzovní komise | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Jan Kubíček | Makléři | Analytik Purple Trading | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Vzdělání | Úroky | MSCI World | Prezident | Odhad analytiků | Albánie | Evropa | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Kupující | Francie | L'Oréal | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Výkonnost indexů | Biden | Finanční krize | Investiční společnost | Růst amerického HDP | Běžný účet | Technologické firmy | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Mobilní aplikace | Zasedání americké centrální banky | Marže | Aktivum | Pokles spotřebitelských cen | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Google | Miliardy eur | Tržby | Černá Hora | Pozitivní výsledek | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Golden Gate | Býčí trh | Inflace v ČR | Obavy o poptávku | Guvernér | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | HDP | Hlavní akciový index | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Dolar | Euro | Banka First Republic | Pohyby ceny | Instant Research | JP Morgan | Zpomalení růstu | Index euro | Etoro | Průměrná cena | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Politika ČNB | Bonusy | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Domácí měny | ČTK | Retail | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Peníze navíc | Česká inflace | Americké firmy | Index čínských akcií | Úvěr | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | NIFTY | Akcie | Mzda | Nervozita na trzích | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Investiční nástroj | Návratnost | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Index spotřebitelských cen | Hospodářské výsledky společnosti | Vývoj ceny | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | VanEck | Finanční rezervy | Češi | Vývoz | Reuters | Index VIX | Etheru | Technologie | Ceny Etherea | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | DNO | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Ceny bytů | Japonské akcie | Rekord | Spuštění ETF | Výsledky | Míra inflace | Růst trhu | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Centrální depozitář | Čínský index | Microsoft | Fidelity | Potenciál | Finanční produkty | Big tech | Pokles inflace | Nezávislost | Makrodata | Wood&Company | Zisky | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Fondy | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Výplata | CAC 40 | ODS | Sekundární trh | DIHK | Index MSCI | Obchodní politika | Měny | Capitalinked.com | Burzy | Opatření na podporu ekonomiky | Patria.cz | Rusko | Kering | Komise pro cenné papíry (SEC) | Unicredit | Index SSE | TABAK | Mnozí investoři | UniCredit Bank | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Nervozita | 1 milion | Česká spořitelna | Inflace v Číně | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Air | Dlouhodobý horizont | Politická nestabilita | COVID-19 | Výprodeje na trzích | Hypotéky | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Umělé inteligence (AI) | Akcie Microsoftu | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Příjmy | ESMA | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Vývoj akciového indexu Nikkei | Bloomberg | Inflace v květnu | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Půl milionu | Rozvoj | Vyhlídky | 21Shares | Míra | Korekce | Americký výrobce | Asociace | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Pokles úrokových sazeb | Společnost Berkshire | Agentura Bloomberg | Krize | Rezervy bank | Spotřebitelské ceny v Číně | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Inflace v únoru | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Zakladatel | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | MT4 | First Republic | Skupina ČEZ | CDCP | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Německo | Digitalizace | Upozornění | Komerční banky | Apple | Evropské indexy | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nové úvěry | Prudký růst cen | Největší americká banka | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Dlouhodobost | Etherea | DSTI | Úrokový diferenciál | Co bude | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Rezervy | Zavedení cel | Debata | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Jan Procházka | Oslabení | Nominální mzda | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Inflační data | Nifty | Banky | BlackRock | Akcie ČEZ | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Capital Management | NIFTY 50 | Očekávaný růst | Netflix | Požadavky na kapitál | Finanční odměny | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Umění | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Jednatel | Burzy v Hongkongu | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Portfolia | Příprava | PX-TR | Creditas | Obchodní ředitel | Červencová inflace | ČNB Aleš Michl | Cenné papíry | Finanční zátěž | Stoxx | Sestupný trend | Valná hromada | Cenný papír | Transparentnost | Index PX-TR | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Životní pojištění | Litva | Nemovitosti v Česku | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Evropský index | Petr Lajsek | Průměrná hodnota | Akcie v Hongkongu | Investiční ředitel | Odměny | Vzdělávání | Slabá poptávka | Polsko | Začít investovat | Ceny potravin | Nikkei 225 | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Modelový příklad | Inflace v březnu | Nařízení | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Struktura | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | P.A. | Hospodářské výsledky | Úročení | Karina Kubelková | Cenové stropy | USD | CAC40 | Viry | Forexové intervence | Zvýšení základní sazby | Rostoucí životní náklady | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Vyšší zhodnocení | BMW | Francouzský akciový index | Vývoj akcií | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Akciové burzy | Události ve světě | Island | CZ | Výrobce letadel | Propad | Bankovnictví | Propad hodnoty | Rakousko | Tempo růstu spotřebitelských cen | Výplaty dividendy | FinGO | Nemovitosti | Ebury | Markets | finGOOD | Index CSI 300 | Rok 2024 | Akcie Pfizeru | Aleš Michl | Zájem o investice | Zestátnění | ISIN | Kryptoměna | Nvidia | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Indexy | DIP | Vývoj kurzu koruny | Americký dolar | Zamyšlení | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | ECB | XTB Štěpán Hájek | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Inflační očekávání | Vývoz plynu | Evropské země | ROCE | Spekulace | Enphase Energy | OsMA | Banka JP Morgan | EU | Miliardy | Portu Marek Pokorný | Dostupnost bydlení | Pravidelnost | Prodeje | Základní sazba | Akciový trh | Největší kryptoměny | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | Jerome Powell | Uvalení cel | Obchodování na burze | Banka | Tchaj-wan | Zvýšený zájem | Úřady | CNBC | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot