Dassault Aviation

Index evropských zbrojařských firem za týden výrazně stoupl
06.03.2025 Z plánů evropských lídrů zvýšit investice do evropské obrany těží akcie evropských zbrojařských firem. Jejich index STOXX Europe Aerospace & Defense vykazuje aktuálně za poslední týden růst asi o devět procent. Jen v pondělí přidal osm procent, což byl největší jednodenní nárůst za pět let, řekl ČTK analytik Portu Marek Pokorný.

Evropské indexy na maximu: Obranný sektor jako motor růstu
06.03.2025 Indexy v Evropě zažily na začátku března silný růst na nová historická maxima, vedené zejména akciemi obranných společností, které zvýšily tržní kapitalizaci o desítky miliard. Ty se dostaly do hledáčku investorů kvůli geopolitickému napětí, které zdůraznilo potřebu zvýšení výdajů na obranu Evropy. Kromě toho trh podpořily i makroekonomické údaje, které naznačily ústup inflace a zvýšily možnost dalšího uvolnění ze strany Evropské centrální banky. Přesto zde stále existuje riziko v podobě externích faktorů, jako je obchodní válka.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.03.2025 1) Bitcoin posiluje ve srovnání s minimem z minulého týdne o pětinu. Prudce zpevňují i další kryptoměny. Reagují na nedělní oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že několik digitálních měn bude součástí nové strategické rezervy Spojených států.

BREAKING: Akcie Rheinmetall rostou o 8 % na nové historické maximum 📈 Evropský obranný sektor posiluje díky změně rozpočtových výdajů
17.02.2025 Evropské obranné akcie dnes zaznamenávají výrazné zisky, přičemž německý Rheinmetall (RHM.DE) vede růst s 8% posílením, což z něj činí nejsilnější titul v indexu DAX. Rally je poháněna očekáváním vyšších investic do širšího vojensko-průmyslového sektoru v Evropě. Na Mnichovské bezpečnostní konferenci se evropští lídři shodli, že vyšší obranné rozpočty jsou pro evropské ekonomiky prakticky nevyhnutelné.

Rekordní nadmořská výška pro Safran v roce 2024, ale hrozí protivětry
07.01.2025 Některé burzovní roky zanechávají hořkou příchuť a pro CAC 40 byl rok 2024 jedním z nich. Francouzský akciový trh ve srovnání s globálními trhy výrazně zaostal a zaznamenal 2% pokles, zatímco čínský index CSI 300 vzrostl o 16 %, MSCI World o 17 %, německý DAX o 18,7 %, S&P 500 o 25 % a Nasdaq 100 o 28,5 %. Několika francouzským společnostem se však podařilo vyniknout, například společnosti Safran (SAF.FR), která dosáhla druhého nejlepšího výkonu na indexu CAC 40 s 33% nárůstem.

Akcie Rheinmetall ztrácejí 5 % 📉 Evropské obranné akcie klesají po setkání Trump - Zelensky - Macron v Paříži
09.12.2024 Dnes můžeme vidět šířící se prodejní tlak (a vybírání zisků) mezi předními evropskými obrannými akciemi po včerejším setkání Trump-Zelensky-Macron v Paříži a Donald Trump volá na platformě Truth Social, kde zvolený prezident USA prohlásil, že válka na Ukrajině bude muset skončit. Po setkání s Trumpem a dalšími evropskými politiky Zelenskyj připustil, že Ukrajina nebude prozatím přijata za člena NATO. Pro globální trhy to může být pozitivní signál oslabení napětí mezi NATO a Ruskem.

Rheinmetall prudce vzrostl o 5 % na nové historické maximum díky lepším perspektivám výdajů na obranu v Německu 📈
19.11.2024 Akcie německého výrobce munice a vojenského vybavení Rheinmetall (RHM.DE) dnes posilují téměř 5 %, poté co kancléř Scholz naznačil, že domácí výdaje na obranu země v příštích letech výrazně překročí 2 % HDP. Společnost odhaduje tržby v roce 2027 ve výši 20 miliard EUR a 18% provozní marži, což je pro průmysl vysoké, a v rámci své prezentace Dnů kapitálového trhu uvedla, že se cítí být přímým příjemcem rostoucích výdajů na zbrojení v NATO a EU. Akcie společnosti se dnes obchodují na nová historická maxima a za posledních 30 dní vzrostly o více než 20 %. Rheinmetall také hodlá vstoupit na americký trh a vytvořit společný podnik s italským Leonardem.

Akcie zbrojařů ztrácí před summitem o Ukrajině, Rheinmetall převezme pracovníky Continentalu
14.06.2024 Akcie zbrojařských společností ztrácí před víkendovým summitem o Ukrajině, který se bude konat ve Švýcarsku. Rheinmetall také oznámil převzetí pracovníků výrobce autodílů Continental.

Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí
09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).

Evropské akcie obranného průmyslu pod tlakem 💥Rheinmetall ztrácí 7 %
09.04.2024 Akcie evropských zbrojních společností dnes ztrácejí 5 až 10 %, ačkoli neexistuje žádná bezprostřední příčina nebo informace, která by mohla způsobit tak velký výprodej. Anonymní frankfurtští obchodníci citovaní agenturou Reuters uvedli, že vše nasvědčuje pravděpodobnému vybírání zisků a stále vyššímu ocenění.

Le Monde: Francouzský zbrojní průmysl ohrožuje nová konkurence
10.01.2024 Francie je třetím největším vývozcem zbraní na světě, v zemi je na 4000 firem pracujících na obranných technologiích a ve zbrojním průmyslu. V poslední době jim ale po celém světě rostou noví konkurenti. Za největší hrozbu pro francouzský vývoz deník Le Monde označil Jižní Koreu, Turecko a Izrael.

Společnost MTU AeroEngines dodá motory pro evropská vojenská letadla
16.12.2022 Francie podepsala smlouvu na další fázi vývoje evropského proudového letounu nové generace FCAS. Podle francouzského ministerstva ozbrojených sil se na kontraktu podílely jak větší společnosti, jako jsou Dassault Aviation a Airbus, tak i menší firmy včetně Eumetu, společného podniku výrobce leteckých motorů, německé společnosti MTU Aero Engines (MTX.DE):

Thales Group podpísala významnú zmluvu s americkou armádou
17.05.2022 Thales Group je francúzsky konglomerát známy svojimi podielmi v oblasti obrany a kritickej infraštruktúry. Spoločnosť sa zameriava na špičkové, pokročilé 'deep tech' systémy, dátovú analytiku, AI, komunikáciu, obranu, vesmír a pracuje na kvantových technológiách. Spoločnosť včera oznámila, že podpísala 10-ročný kontrakt na dodávku rádiových systémov s americkou armádou v hodnote 6 miliárd dolárov. Thales sa stal jedným z dvoch subjektov, ktoré vyhrali tender. Celkové príjmy Thales za rok 2021 dosihali takmer 17 miliárd EUR:

📈 3 trhy, ktoré ovplyvnia francúzske voľby
21.04.2022 Druhé kolo francúzskych prezidentských volieb sa bude konať túto nedeľu 24. apríla. Do druhého kola sa podľa očakávania dostali úradujúci prezident Emmanuel Macron a krajne pravicová kandidátka Marine le Penová. Nižšie uvádzame zoznam kľúčových informácií pred nedeľným hlasovaním, ako aj technickú analýzu trhov, ktoré môžu zaznamenať veľké pohyby – FRA40, DE30 a EUR/USD.

Akciové trhy v průběhu ruské invaze
02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
Související klíčová slova:
EUR | Válka | Index evropských zbrojařských firem | Zbrojovka | Return on Equity | Leonardo | Mluvčí Kremlu | Růst akciového trhu | Egypt | Akciové trhy | Lockheed Martin | INVISIO | Vývoj ceny akcií Leonardo | Chemring Group | Ceny akcií Rheinmetall | Index STOXX Europe Aerospace | Dassault | Macron | Investing | Aktiva | Energetika | BAE | Avon Protection | Rekordní úroveň | Diverzifikace | Analýzy | Společnost BP | GLE.FR | Sandvik | Německý DAX | Německá zbrojovka Rheinmetall | Rok 2025 | Španělská společnost | Riziko pro investory | Goldman Sachs | Akcie zpevnily | Petr Fiala | Stíhačky | Geopolitické napětí | FCAS | Vývoj ceny akcií Rheinmetall | ACA | Technologická skupina | Sankce | Peter Garnry | Akcie dnes | Přezbrojení | Situace na Ukrajině | Patová situace | Trumpová | Carrier Global | SaxoSelect | KER.FR | Směrnice | Více peněz | Le Penová | Sempra Energy | Oznámení | Airbus SE | Volby | Zbrojní průmysl | Title Transfer Facility | Nizozemsko | TransDigm Group | Societe Generale (GLE.FR) | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Výkon | Letadla | Inflace | Rostoucí úrokové sazby | Podnikání | Akcie BAE | Dolarový index | Polymetal International | Ceny akcií Leonardo | Kongsberg Gruppen | Trafigura | Pozitivní sentiment | Korekční pohyb | Breaking | Maloobchod | Velkoobchodní cena plynu | Graf | Krátkodobé zisky | Elbit Systems | BP | Průmysl | Centrální banky | Zpráva | Daikin Industries | xStation | Covid | Ursula von der Leyen | Zbrojaři | Nabídka | Západní země | Title Transfer Facility (TTF) | Slábnoucí inflace | Úřad Eurostat | Fio | Ekonomiky | CL | Donald Trump | TSMC | Akcie Gazpromu | Spotový trh | Mitsubishi Electric | MTU Aero Engines | Vývoj ceny akcií BAE Systems | Nibe Industrier | Dow Jones | Airbus | Vývoj ceny akcií Lockheed Martin | Uplynulý rok | Pozitivní očekávání | Turecko | Dynamické prostředí | Vedení společnosti | Očekávání | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | BAE Systems | Vybírání zisků | Akcie Mixue | Bubble tea | Výrobce bubble tea | Pád rublu | Napadení Ukrajiny | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Německý Rheinmetall | P/E | Future Combat Air System (FCAS) | Saxo | Růst | Příležitosti | Itálie | MiFID II | Akcie firmy | Ceny akcií BAE Systems | QinetiQ Group | Pozitivní nálada | Průměrná investice | Použití finanční páky | Roční míra inflace | Izrael | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Klíčové události | Kontrakty | Vysoké ocenění | Geopolitická rizika | Thyssenkrupp | FRA40 | STOXX Europe Aerospace & Defense | Meziroční růst | Portu | Největší zisk | Další růst | Investujte zodpovědně | Trh | SAE | Francouzský zbrojní průmysl | Portfolio manažer | ACA.FR | MSCI | Ruská invaze na Ukrajinu | Rozdílové smlouvy | Index | Dlouhodobý růst | Vice | STOXX Europe Aerospace | Komise | Nejistoty | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Posílení | Agentura Reuters | Akcie evropských zbrojních firem | Společnosti | Údaje o inflaci | Index STOXX Europe | S&P | Textron | Ceny akcií Lockheed Martin | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Northrop Grumman | Investice do evropské obrany | Německý kancléř Olaf Scholz | Aviation | Český premiér Petr Fiala | Teekay | Britský premiér | Leonardo SpA | Prezident USA | Polský premiér | Babcock International Group | BREAKING | Index Stoxx 600 | Ultra Electronics Holdings | Zařízení | Technické analýzy | Angela Merkelová | Obranný sektor | Mírný růst | Společný podnik | Ústup inflace | Akcie evropských zbrojařských firem | BNP Paribas | Akcie německé společnosti | Margin | MIFID | Růst akcií | Rockwool | Pozornost | Premiér Petr Fiala | MRO | Mixue | Bohatství | Stratégové | Tomáš Cverna | Statistický úřad | Německá zbrojovka | Saab | Bitcoin | Uniper | Mitsubishi | Cena plynu | Poptávka | Kering (KER.FR) | Konglomerát | Nákup akcií | Snižování úrokových sazeb | Odpor | Marketingová komunikace | Americké indexy | Golar LNG | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Investiční plán | Moskva | Francouzský konglomerát | Equity | Analytici | Čistý zisk | Problémy | Stříbro | Společnost Thales | Norský fond | Finanční instituce | TRUTH social | Ropa | Firma | SWIFT | Analytik Portu | Kongsberg | Další kryptoměny | Kratos | Rolls-Royce | KER | Future Combat Air System | USA | Johnson Controls | Oznámení amerického prezidenta | TRUTH | 3М | Spojené státy | Marine Le Penová | Úrokové sazby | MTU Aero Engines (MTX.DE) | Boeing | Burze | Zbrojovka Rheinmetall | Vývoj | NextDecade | Hensoldt | Výdaje | Ruská centrální banka | Přezbrojení Evropy | Akciový stratég | Starmer | Volatilní | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Německé společnosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Babcock International | Akcie BAE Systems | Odvětví | USD za tunu | Investiční doporučení | CSI 300 | Akcie Rheinmetall | LVMH | Významný akcionář | Dna | Fio banka, a.s. | Británie | Avio SpA | Investiční strategie | Evropské vlády | AI | Ruské akcie | Howmet Aerospace | Prezidentské volby | Obchodní model | Rolls-Royce Holdings | Sazby | Patria | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Renault | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Ruské společnosti | Stratég Saxo Bank | Panika | Zajištění | Avio | Šéfové vlád | Investování | Markets Analyst | IFRI | Evraz | NASDAQ 100 | MTX.DE | Automobilový průmysl | Trhy | Raiffesen Bank International | Babcock | Rizika | Fond | Thales | Restrukturalizace | Globální trhy | Pšenice | Nárůst tržeb | Kancléř Olaf Scholz | Kyjev | Raytheon Technologies | Boeing 737 Max | Nejlepší výsledky | Flex LNG | Orsted | Vladimir Putin | XTB Research | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Poradenství | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Aerospace & Defense | Renk | EBITDA | Awilco | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | ATH | Citi | Continental | Bank of America | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | NATO | Plyn | Veřejný sektor | Ceny | Financování | Pokles | General Dynamics | Války | Ukrajina | Centrální banka | Předpovědi | Globální index | Evropské centrální banky | Jan Tománek | Truth Social | Společnost Equinor | Jihoafrická republika | Stratég | Instituce | EV | ESG | Benchmark | Roční výkonnost | 256/2004 | Minulá výkonnost | Historická maxima | Miliardy USD | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Akcionář | Rishi Sunak | Polymetal | Část zisků | Zisk | EURUSD | Vývoj ceny akcií | Ruské banky | Obchodování | MSCI World | Eurostat | Prezident | Raytheon | Marek Pokorný | Prémie | Evropa | Nasdaq | Trump | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Kontext | Sberbank | Medián | xStation5 | ProCent | Marže | Grafy | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | BNP | Situace | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Euro STOXX | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Optimismus | Euro | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Index euro | Brazílie | Výprodej | Carlsberg | Carrier | ČTK | Ztráty | Merkelová | VIAC | Crédit Agricole | Akcie | Société Générale | Návratnost | Saxo Group | Koš | MTX | Vývoj ceny | Raytheon Technologies Corp | Analytik XTB | Vývoz | Reuters | Emmanuel Macron | Prognózy | Ceny pšenice | Jádrová inflace | Panevropský index | Konkurenti | Energetická společnost | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Investice | Keir Starmer | Čínský index | Pro investory | Ohodnocení | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komunikace | Myšlenka | Výdaje na obranu | Zisky | Diverzifikovat | Cyrrus | Akcie klesají | CAC 40 | Evropské firmy | DE30 | Finanční sektor | Export | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Signál | Kering | Roční růst | NFIB | Letectví | Rheinmetall (RHM.DE) | Jižní Korea | Air | Rozšíření | Celkové příjmy | Home office | Administrativa | COVID-19 | Pozitivní signál | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Silný růst | Vyhlídky | Míra | Equinor | Divize | Korekce | LNG | Akciové tituly | Panevropský index STOXX 600 | Očekávání investorů | Výkonnost | Trumpova administrativa | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Krize | Výrobce munice | Růst EBITDA | S&P 500 | JDE | MWh | Růst tržeb | Cena | Německo | Evropské indexy | Americký trh | Cheniere Energy | Prime | DAX | Rezervy | Podnik | Premiér Rishi Sunak | Akcie společnosti | DG | Obchodní válka | Zlato | RHM.DE | SEC | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Ruská aktiva | Banky pro mezinárodní platby | Kryptoměny | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Banky | BlackRock | Býčí scénář | Vlády | Kotace | Šance | Britská společnost | L3Harris Technologies | Wall Street | XTB | Kontrakt | Pozice | Portfolia | TTF | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Support | General Electric | Inflační tlaky | Mluvčí | Služby | GLE | Dnešní růst | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Investoři | Prodejní tlak | Evropský index | Von der Leyenová | Rheinmetall | Polsko | Šéfové | Německá společnost | Saxo Bank | RHM | Nařízení | Ropy | Struktura | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | Energetické komodity | USD | CAC40 | D1 | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Aerospace | USDA | Vývoj akcií | Propad | Rakousko | Finanční ztráty | Evropský trh | Markets | Index CSI 300 | Rok 2024 | Ruská invaze | Nejistota | Makroekonomické údaje | Indexy | 737 MAX | Ceny v eurozóně | Lockheed | Vinci | ECB | Stoxx 600 | Voda | Falcon | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Francouzský prezident | ROCE | Referendum | Boeing 737 | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Portu Marek Pokorný | Prodeje | Akciový trh | Investor | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | News | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot