Kancléřka Angela Merkelová
Eskalaci invaze jsme prokaučovali, teď hrajeme o čas
26.02.2024 24. únor 2024, smutné druhé výročí vpádu invazních vojsk Ruské federace na území Ukrajiny. Vladimiru Putinovi se nepodařilo dosáhnout cíle rychlé vojenské operace, a tak tu máme dlouhý a zatím nekončící konflikt, ve kterém zástupci NATO a Evropy ještě neřekli, co chtějí. Putin vede zdržovací válku, protože věří, že ji buď „vysedí“ díky téměř neomezeným lidským zdrojům, nebo bude mít později v rukou lepší alternativy. Západní svět si začíná připouštět scénář třetí světové války. Jenže příprava na nejhorší možnou situaci měla přijít na úplném začátku.
Bloomberg: Putinovo ekonomické fórum ukazuje prohlubující se izolaci Ruska
13.06.2023 Letošní Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum, které bývalo do invaze na Ukrajinu magnetem pro světové politiky a investory a které organizuje ruský prezident Vladimir Putin, ukazuje prohlubující se izolaci Ruska. Na akci, která začíná ve středu, se organizátoři snažili přilákat významné politické osobnosti, nepřijet se letos ale kromě většiny Evropanů a Američanů rozhodli i někteří představitelé bývalých sovětských republik, píše agentura Bloomberg.
Společnost MTU AeroEngines dodá motory pro evropská vojenská letadla
16.12.2022 Francie podepsala smlouvu na další fázi vývoje evropského proudového letounu nové generace FCAS. Podle francouzského ministerstva ozbrojených sil se na kontraktu podílely jak větší společnosti, jako jsou Dassault Aviation a Airbus, tak i menší firmy včetně Eumetu, společného podniku výrobce leteckých motorů, německé společnosti MTU Aero Engines (MTX.DE):
BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině
16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
Zpráva o NFP v USA by mohla změnit tón Fedu. Německo zavádí nová karanténní omezení
03.12.2021 Býci se ve čtvrtek ze všech sil snažili vytlačit euro na týdenní maxima, ale projev americké ministryně financí Janet Yellenové obchodníkům připomněl, co je čeká v prosinci tohoto roku. Proto se EUR/USD vrátil na svou otevírací cenu, kde obchodování skončilo. Nyní bude vše záviset na nadcházející zprávě o změně zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA.
Stále více členů Fedu a ECB je pro tapering
24.11.2021 Pokles, zejména akcií, zastavil oživení dolaru, který v poslední době roste proti rizikovým aktivům. Silné statistiky v eurozóně však kupujícím eura nepomohly vrátit se na trh, protože riziko zvýšeného výskytu nemoci znamená vysokou pravděpodobnost dalšího poklesu.
Merkelová absolvuje bilaterální schůzky na summitu G20 se svým nástupcem
28.10.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová hodlá absolvovat bilaterální schůzky během nadcházejícího víkendového summitu vyspělých ekonomik G20 společně se svým pravděpodobným nástupcem Olafem Scholzem. Agentura Reuters dnes s odvoláním na nejmenovaného činitele německé vlády napsala, že končící kancléřka tím chce partnery ujistit o kontinuitě německých postojů.
Plynovod Nord Stream 2 je hotov, oznámil Gazprom
10.09.2021 Plynovod Nord Stream 2, který zdvojnásobí kapacitu vývozu ruského plynu po dně Baltského moře do Evropy, je hotov. Výstavba sporného projektu pod Baltským mořem byla ukončena dnes ráno v 07:45 SELČ, oznámil podle agentury TASS šéf ruské státní plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller.
Ekonomové: Volby v Německu jsou klíčové pro stabilitu EU i pro společný dluh
03.09.2021 Nadcházející parlamentní volby v Německu budou klíčové nejen pro samotnou zemi, ale i pro stabilitu Evropské unie. Myslí si to ekonomové, které na fóru The European House - Ambrosetti oslovila televize CNBC. Někteří se také domnívají, že podle toho, jak volby dopadnou, je ve hře i možnost, že sedmadvacítka unijních zemí už zůstane u společných dluhopisů. Ty přitom výjimečně zavedla kvůli koronavirové krizi.
Merkelová vyzvala ke zvýšení úsilí o proočkovanost obyvatelstva
22.07.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová s ohledem na současné rostoucí počty nových případů koronaviru vyzvala občany, aby se nechali očkovat. Všichni chceme návrat k normalitě, řekla v Berlíně na své tiskové konferenci k domácí i zahraniční politice. Lidé by podle ní měli svým působením na ostatní přispět k vyšší proočkovanosti obyvatelstva. Ve svém bilančním projevu dále uvedla, že Německo stojí před velkými modernizačními výzvami. Hájila také plynovod Nord Stream 2 i odklon země od jaderné energetiky. Plány, co bude dělat po konci své dlouhé politické kariéry, podle svých slov Merkelová zatím nemá.
EU chce dále podporovat rychlé oživení po krizi, shodl se summit
25.06.2021 Instituce Evropské unie státy by měly rychle postupovat při schvalování národních plánů obnovy, aby členské země mohly začít čerpat peníze z mimořádného fondu pokrizové obnovy ekonomik. Vyzvali k tomu dnes prezidenti a premiéři unijních zemí na závěr dvoudenního summitu v Bruselu. Podle českého premiéra Andreje Babiše by Česko mělo vedle přímých dotací, o které již požádalo, zvážit i využití výhodně úročených půjček z fondu.
Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zlepšila více, než se čekalo
24.06.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zlepšila více, než se očekávalo. Zlepšilo se hodnocení současných podmínek, ale také optimismus firem ohledně vývoje ve druhé polovině roku, uvedl dnes institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady na tento měsíc vystoupil na 101,8 bodu z květnové hodnoty 99,2 bodu.
USA v rámci G7 prosazují rozsáhlý investiční plán pro chudé země
13.06.2021 Ekonomicky silné země ze skupiny G7 se na podnět amerického prezidenta Joea Bidena dohodly na mimořádně nákladném plánu zlepšit infrastrukturu v chudých zemích. Agentura Reuters k tomu napsala, že jde snahu omezit rostoucí vliv Číny a o konkurenci nové Hedvábné stezky, kterou před osmi lety ohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.
Rusko zvažuje zákaz dovozu českého piva. Dotkne se to jednotlivých českých firem, ne však české ekonomiky jako celku, tu by zasáhlo například omezení vývozu plynu a ropy z Ruska
25.04.2021 Moskva v reakci na vyhoštění velkého počtu svých diplomatů z Prahy zvažuje podle listu Kommersant možnosti ekonomických sankcí proti České republice. Ruské úřady mohou omezit dovoz českého zboží, například piva, píše ruský list s odvoláním na dva zdroje z vládních kruhů, které jsou obeznámeny s diskuzí ohledně eventuálních postihů vůči Česku. Podle deníku je to jedna z variant ruské odpovědi na diplomatickou roztržku. Moskva se „možná bude muset“ uchýlit k ekonomickým sankcím, protože „bezprecedentní agresivní jednání Prahy nemůže zůstat bez odpovědi“ sdělil listu jeden z jeho zdrojů s tím, že Rusko nemůže reagovat „čistě zrcadlově“.
České firmy se v Rusku mohou dočkat třeba „úřední šikany“, Kreml však kvůli vyostření vztahů s ČR nejspíše nezavře kohoutky s plynem či ropou
23.04.2021 Na předvčerejší tradiční poselství prezidenta Vladimira Putina ruskému lidu reagoval rubl posílením, byť mírným. To lze vyložit jedině tak, že investoři po celém světě – lidé, kteří dění v Rusku sledují velice bedlivě –, čekali od vládce Kremlu větší útočnost. Ne že by po ní dychtili. Naopak. Obávali se toho, že Putin bude ve světle posledního vývoje, včetně kauz kolem opozičního politika Alexeje Navalného a vrbětických explozí, militantnější. S úlevou proto přijali, že rivaly ani konkrétně nejmenoval, hovořil pouze o „organizátorech provokací“.
Benzín zdražuje, nafta zlevňuje. Kreml však kvůli Vrběticím kohoutky nejspíše nezavře, byl by sám proti sobě, takže řidiči v ČR se kvůli tomu zdražování bát nemusí
22.04.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,48 koruny, o tři haléře dráž než minulý týden ve středu. Nafta naopak o dva haléře zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 29,53 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin v současnosti zhruba o 4,80 koruny dražší než před rokem. Za naftu tehdy motoristé platili o 2,62 koruny na litru méně.
Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, čekají instituty
15.04.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronavirové krize pravděpodobně klesla o 1,8 procenta, odhadují přední ekonomické instituty. Ve své dnešní zprávě také uvedly, že horší bude pro největší ekonomiku v Evropě i celý rok.
Spotřebitelská důvěra v Německu se druhý měsíc zlepšuje
25.03.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se druhý měsíc zlepšuje, zejména díky uvolnění pandemických omezení na začátku března. Výhled ale kalí nedávné rozhodnutí vlády tato opatření prodloužit. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na duben podle předběžných dat vystoupil na minus 6,2 bodu z minus 12,7 bodu v předchozím měsíci.
V Německu v únoru poprvé od června přibylo lidí bez práce
02.03.2021 V Německu v únoru poprvé od loňského června přibylo lidí bez práce. Počet nezaměstnaných se podle sezonně přepočtených údajů zvýšil zhruba o 9000 na 2,752 milionu, oznámil dnes spolkový úřad práce. Analytici přitom čekali další pokles počtu lidí bez práce, protože pokračuje takzvaný kurzarbeit. Míra nezaměstnanosti podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech.
Spotřebitelská důvěra v Německu poprvé za pět měsíců vzrostla
25.02.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se poprvé za pět měsíců zlepšila, přispěly k tomu naděje na brzké zmírnění opatření proti koronaviru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK. Index spotřebitelské nálady na březen vystoupil na minus 12,9 bodu z minus 15,5 bodu v předchozím měsíci. Jeho nárůst tak překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali zvýšení na minus 14,3 bodu.
Poradce vlády: Třetí vlna covidu by mohla zpomalit růst Německa
21.02.2021 Případná třetí vlna nemoci covid-19 by mohla zpomalit hospodářský růst Německa, varoval v rozhovoru s agenturou DPA předseda výboru ekonomických poradců německé vlády Lars Feld. Výbor teď podle něj připravuje revizi své ekonomické prognózy na letošní rok a počítá v ní se zhoršením výhledu. V listopadu čekal výbor na letošek růst o 3,7 procenta. Nová prognóza má být zveřejněna v březnu.
Skupina G7 jednala o obnově světové ekonomiky, boji s pandemií
19.02.2021 Rok 2021 bude bodem obratu ve vícestranné mezinárodní spolupráci, uvedli dnes lídři vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 ve společném prohlášení, které se neslo ve velmi kooperativním duchu. Dohodli se rovněž na společném postupu při obnově světové ekonomiky, jehož středobodem by měl být boj s klimatickými změnami a úbytkem biodiverzity. Zavázali se navíc věnovat 7,5 miliardy dolarů (160 miliard korun) na podporu celosvětové očkovací kampaně proti covidu-19.
Hospodářské svazy žádají po německé vládě plán otevírání
16.02.2021 Jasnou strategii pro otevírání uzavřených provozů po karanténě kvůli pandemii nemoci covid-19 žádají po německé vládě hospodářské svazy. Ministr hospodářství Peter Altmaier jim na dnešním virtuálním ekonomickém fóru přislíbil, že konkrétními plány se bude kancléřka Angela Merkelová věnovat na svém příštím krizovém jednání s premiéry německých spolkových zemí 3. března.
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce vzrostla
16.02.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v tomto měsíci prudce zlepšila, její růst překonal veškerá očekávání. Přispělo k tomu předpokládané zmírnění restrikcí zavedených kvůli šíření nového koronaviru, jako je otevření obchodů a s tím spojený růst výdajů spotřebitelů. Oznámil to dnes institut ZEW.
Reuters: Německé podnikatele děsí prodloužení karantény
11.02.2021 Německá podnikatelská komunita dnes vyjádřila zděšení poté, co se kancléřka Angela Merkelová ve středu se spolkovými zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Informuje o tom agentura Reuters.
Ifo: Německé firmy čekají, že restrikce potrvají do půlky září
04.02.2021 Německé firmy v průměru očekávají, že pandemická omezení budou trvat zhruba do poloviny září a že jejich podnikání se do normálních kolejí vrátí na konci letošního roku. Vyplývá to z dnes zveřejněného výzkumu institutu Ifo.
Cestou z krize je vakcína proti covidu-19, řekla Merkelová
26.01.2021 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její spravedlivé distribuci po světě. V projevu na virtuálním setkání nazvaném Davos Agenda to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Ke spolupráci při potírání rizik typu klimatických změn a kybernetické bezpečnosti na stejné akci vyzvali šéfové velkých společností.
Reuters: Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta
22.01.2021 Německá vláda nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší pouze o tři procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný vládní představitel. Nový odhad znamená výrazné zhoršení říjnové prognózy, podle které se měl HDP zvýšit o 4,4 procenta. Za zhoršením výhledu stojí karanténa, kterou Německo v listopadu zavedlo kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy koronavirem.
Biden se ujal vlády, podle tisku si svět vydechl
21.01.2021 Nový americký prezident Joe Biden má po středeční slavnostní inauguraci za sebou první den v úřadu, během kterého například nařídil návrat k Pařížské klimatické dohodě nebo Světové zdravotnické organizaci (WHO). První oficiálně potvrzenou členkou jeho administrativy se stala Avril Hainesová na pozici ředitelky tajných služeb (DNI). Podle evropského tisku si svět po nástupu demokrata Bidena do Bílého domu oddechl, ale vypořádat se s dědictvím hluboce rozpolcené Ameriky bude pro nového šéfa Bílého domu tvrdý oříšek a cíl obnovit dřívější postavení USA ve světě se může ukázat jako nesplnitelný.
Ifo: Německá ekonomika se po stagnaci v 1. čtvrtletí vrátí k růstu
20.01.2021 Německá ekonomika bude v letošním prvním čtvrtletí v důsledku prodloužených opatření proti šíření koronaviru pravděpodobně stagnovat. Ve druhém čtvrtletí by však měla dosáhnout zhruba tříprocentního růstu. Předpověděl to dnes německý ekonomický institut Ifo.
Organizátoři WEF čekají na virtuální konferenci přední politiky
18.01.2021 Organizátoři Světového ekonomického fóra (WEF) očekávají, že se příští týden jejich virtuální konference zúčastní přední světoví politici. Mají mezi nimi být čínský prezident Si Ťin-pching, indický premiér Naréndra Módí, německá kancléřka Angela Merkelová či jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa. Letošní ročník WEF, které se obvykle koná v lednu ve švýcarském Davosu, byl kvůli pandemii covidu-19 posunut na květen a uskuteční se v Singapuru.
Nezaměstnanost v Německu v prosinci nečekaně klesla
05.01.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v prosinci navzdory restrikcím v souvislosti s šířením nového koronaviru překvapivě snížil o 37.000 osob. V zemi, která má zhruba 83 milionů obyvatel, tak bez práce v závěru loňského roku bylo 2,776 milionu lidí. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Zvýšil se však počet pracujících v ochranném režimu kurzarbeit.
Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů
24.12.2020 Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů po konci přechodného období po brexitu. Oznámil to dnes úřad britského premiéra Borise Johnsona. "Dohoda je hotová," uvedl úřad a dosažení dohody označil za "skvělou novinu".
EU a Čína se blíží uzavření dohody o investicích
18.12.2020 Evropská unie a Čína se blíží uzavření dohody o investicích, která by evropským firmám měla usnadnit přístup na nejrychleji rostoucí trh světa. Napsal to dnes list South China Morning Post (SCMP), který vychází v Hongkongu. Dohoda by také měla vytvořit rámec, který by evropským podnikům umožnil působit v Číně za stejných podmínek, jaké dnes mají čínské firmy v EU. Hongkongský list s odkazem na vysoce postaveného diplomata v Bruselu uvádí, že obě strany už se předběžně dohodly.
Lídři EU hledají shodu na odblokování unijního rozpočtu
10.12.2020 Vyřešit patovou situaci kolem budoucího rozpočtu Evropské unie se dnes pokusí prezidenti a premiéři členských zemí na začínající vrcholné schůzce v Bruselu. Debatovat budou o kompromisním návrhu, který stanoví dodatečná pravidla pro spojení unijních peněz s vládou práva, což je podmínka dlouhodobě odmítaná Maďarskem a Polskem. Kromě toho budou také hledat shodu ohledně zpřísnění emisních limitů, sankcí vůči Turecku či dalšího společného boje proti covidu-19.
Pandemie si žádá výjimečná opatření, řekla o schodku Merkelová
09.12.2020 Pandemie nemoci covid-19 je výjimečnou situací, která si žádá výjimečná opatření. Dnes to v parlamentu prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová, která před poslanci obhajovala plánovaný rozpočtový schodek na rok 2021 ve výši 180 miliard eur (4,7 bilionu Kč).
Zasedání Světového ekonomického fóra se uskuteční v Singapuru
07.12.2020 Zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) se v příštím roce namísto ve Švýcarsku uskuteční v Singapuru, protože v Evropě by kvůli pandemii covidu-19 bylo obtížné ochránit zdraví účastníků. Oznámili to dnes podle agentury Reuters organizátoři.
Spotřebitelská důvěra v Německu kvůli uzávěře dál klesá
26.11.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu se dál zhoršuje. Rozsáhlá uzávěra zavedená proti šíření nákazy novým koronavirem má totiž negativní dopady na očekávané příjmy spotřebitelů a jejich ochotu utrácet, uvedl dnes institut GfK. Jeho index důvěry na prosinec klesl na minus 6,7 bodu z předchozích minus 3,2 bodu.
Německý ministr zahraničí čeká rychlé řešení rozpočtového patu EU
24.11.2020 Vyřešení rozpočtového patu Evropské unie by mohlo přijít v řádu dní. Dnes to na Berlínském fóru o zahraniční politice prohlásil německý ministr zahraničí Heiko Maas, jehož země nyní EU předsedá. Maďarsko a Polsko zablokovaly přijetí rozpočtu Evropské unie na období 2021 až 2027, protože nesouhlasí s tím, aby bylo vyplácení peněz z evropských fondů podmíněno dodržováním principů právního státu. Polské a maďarské veto se vztahuje i na balík koronavirové pomoci ve výši 750 miliard eur (19,7 bilionu korun).
Lídři EU rozpočtový pat neprolomili, Merkelová chce vyjednávat
20.11.2020 Videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie včera večer nepřinesla průlom v patové situaci kolem sedmiletého rozpočtu. Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho polský kolega Mateusz Morawiecki seznámili ostatní lídry s argumenty, kvůli kterým blokují schválení historicky největšího společného balíku unijních peněz. Podle českého premiéra Andreje Babiše slíbila německá kancléřka Angela Merkelová, že bude jako šéfka předsednické země v příštích dnech vyjednávat o kompromisu.
Lídři zemí EU se pokoušejí prolomit rozpočtový pat
19.11.2020 Vyřešit zablokovanou situaci kolem sedmiletého rozpočtu Evropské unie se dnes večer pokoušejí prezidenti a premiéři členských zemí. Během videokonference, která měla být původně věnována pouze koordinaci boje s koronavirem, hodlá většina lídrů přesvědčovat Maďarsko a Polsko, aby umožnily schválení historicky největšího společného balíku unijních peněz. Budapešť a Varšava odmítají rozpočet spojený s fondem krizové pomoci ekonomikám podpořit, pokud bude čerpání peněz podmíněno dodržováním principů právního státu.
Spor o budoucí rozpočet EU před videosummitem pokračuje
19.11.2020 Vlády řady zemí Evropské unie dávají před dnešní videokonferencí prezidentů a premiérů najevo, že nehodlají ustoupit požadavkům Maďarska a Polska ve sporu ohrožujícím unijní financování pro příští rok. Budapešť a Varšava opakují, že neschválí sedmiletý rozpočet EU spojený s fondem krizové pomoci ekonomikám, pokud bude čerpání peněz podmíněno dodržováním principů právního státu. Další země v čele s Francií a Nizozemskem naproti tomu hrozí, že EU najde způsob, jak koronavirový fond schválit bez účasti obou států, pokud si své veto nerozmyslí.
EU chce rychlé řešení rozpočtového sporu, podmínky měnit nehodlá
17.11.2020 Evropská unie nehodlá měnit podmínku, která spojuje vyplácení peněz z unijních fondů s dodržováním principů právního státu. Shodují se na tom dnes zástupci vlád unijních zemí a europoslanci v reakci na pondělní rozhodnutí Maďarska a Polska zablokovat sedmiletý rozpočet a fond koronavirové pomoci ekonomikám. Politici největších států EU jsou přesvědčeni, že v nejbližších týdnech se podaří najít řešení, které by Budapešť a Varšavu přimělo změnit názor.
EU se podle Merkelové musí vztahům s USA více věnovat
17.11.2020 Evropská unie musí více pečovat o vztahy se Spojenými státy, toto partnerství je pro Evropu strategické. Na okraj hospodářského fóra pořádaném deníkem Süddeutsche Zeitung to dnes prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.
Polsko kvůli pravidlu vlády práva hrozí vetem unijního rozpočtu
13.11.2020 Polský premiér Mateusz Morawiecki v dopisech poslaných hlavním představitelům Evropské unie varuje, že jeho země zablokuje sedmiletý unijní rozpočet, pokud bude vyplácení peněz z evropských fondů podmíněné dodržováním principů právního státu. Včera o tom informovala polská média.
Češi budou před letošními Vánocemi muset počítat s nejslabší korunou za posledních šest let. Slabá koruna jim zdraží vše, od elektroniky po ovoce
30.10.2020 Koruna vůči euru povážlivě slábne. Pokud za předvánoční období budeme považovat už dobu od začátku listopadu, slabší byla čeká měna v předvánočním čase naposledy v roce 2014. Češi tedy budou muset před letošními Vánocemi čelit nejméně výhodnému kursu své měny za posledních šest let. A možná bude ještě hůře.
Forex: Dolar posiluje, investoři ho využívají jako bezpečné útočiště
28.10.2020 Dolar dnes posiluje. Investoři ho využívají jako bezpečné útočiště za situace, kdy Německo a Francie prý chystají plošné karantény. Euro k dolaru kleslo na týdenní minimum.
Zasedání Světového ekonomického fóra se bude konat v květnu
07.10.2020 Zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) se v příštím roce uskuteční od 18. do 21. května ve švýcarském letovisku Bürgenstock nedaleko Lucernu. Oznámili to dnes pořadatelé. Schůze se původně měla konat jako obvykle v lednu ve švýcarském Davosu, pořadatelé však v srpnu ohlásili její odklad kvůli koronaviru.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.09.2020 1) Republikánský prezident Donald Trump a jeho demokratický soupeř Joe Biden se v první debatě kandidátů před americkými prezidentskými volbami přeli o obsazení nejvyššího soudu, o přístupu k pandemii covidu-19, násilí kolem demonstrací v amerických městech, klimatické změně či o regulérnosti voleb.
Merkelová vyzvala státy EU k dosažení dohody o migraci
30.09.2020 Státy Evropské unie musí dosáhnout kompromisu o azylové a migrační dohodě, pokračující rozpory zatěžují akceschopnost Evropy. Dnes to v německém parlamentu prohlásila kancléřka Angela Merkelová, jejíž země do konce roku unii předsedá. Kancléřka rovněž uvedla, že chce pokročit v jednáních EU s Čínou o obchodní dohodě, kde zatím podle ní přílišný posun nenastal.
Sjednocování Německa považuje Merkelová za dlouhodobý proces
30.09.2020 Německo za 30 let od svého znovusjednocení vyrovnalo mnohé rozdíly mezi východem a západem, další stále přetrvávají. Dnes to v projevu k poslancům prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.
Po krizi se Německo vrátí k rozpočtové kázni, řekla Merkelová
30.09.2020 Německo se vrátí k vyrovnaným rozpočtům po překonání krize historického rozsahu, kterou vyvolala pandemie nemoci covid-19. Dnes to k návrhu rozpočtu na rok 2021 se schodkem 96,2 miliardy eur (2,6 bilionu Kč) prohlásila před poslanci Spolkového sněmu kancléřka Angela Merkelová. Nynější investice, které zvýší zadlužení Německa, označila za nezbytné ke zvládnutí situace a přirovnala je k budování mostu do budoucnosti.
Studie: Německý autoprůmysl už přestává být tahounem ekonomiky
07.09.2020 Německý automobilový sektor zasáhla koronavirová krize více než jiná odvětví a jeho dosavadní problémy ještě prohloubila. Sektor tak po mnoha letech přestane být tahounem ekonomiky, uvádí studie německého hospodářského institutu (IW), o které píše deník Handelsblatt. Dopady nejvíce pociťují menší dodavatelé.
Merkelová je znepokojena těžebním sporem Řecka a Turecka
28.08.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová včera označila těžební spor mezi Řeckem a Tureckem za znepokojující. Německý ministr zahraničí Heiko Maas, který o situaci ve východním Středomoří včera jednal se svými unijními protějšky na neformálním zasedání v Berlíně, opětovně vyzval k diplomatickému řešení. Za předpoklad jednání ale považuje stažení vojenských lodí z oblasti. Usednutí Turecka k jednacímu stolu požadují i ostatní unijní ministři zahraničí, řekl včera novinářům šéf české diplomacie Tomáš Petříček.
Světové ekonomické fórum v Davosu bude kvůli koronaviru odloženo
26.08.2020 Světové ekonomické fórum (WEF) se kvůli koronaviru rozhodlo odložit své zasedání ve švýcarském Davosu, kterého se každoročně účastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté. Namísto tradičního termínu v lednu by se tak zasedání mělo uskutečnit až začátkem příštího léta.
Erdogan slíbil odvetu v případě útoku na turecké průzkumné lodě
14.08.2020 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes pohrozil odvetou v případě jakéhokoli útoku na turecké průzkumné lodě, které k nevoli Řecka a EU sondují možnosti těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří. Informovala o tom agentura Anadolu. Podle řeckých médií se dnes u ostrova Rhodos, kde sporný turecký průzkum probíhá, lehce střetla turecká a řecká fregata.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.7.2020)
27.07.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu vyplnil dva obchody podle mého týdenního komentáře, který jsem uveřejnil na portálu FXstreet.cz. Nejprve došlo k prolomení spodní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do short pozice, nicméně trh nepokračoval směrem dolů a nakonec obchod skončil na Stop-Lossu. Následně pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
V Egejském moři se stupňuje konflikt mezi Tureckem a Řeckem
22.07.2020 V Egejském moři se stupňuje konflikt mezi Řeckem a Tureckem kvůli tureckým lodím zkoumajícím možnosti těžby ropy a plynu, které podle Atén vstoupily do řeckých vod. Ankara toto tvrzení odmítá, řecké námořnictvo však dnes do oblasti vyslalo plavidla a oznámilo stav pohotovosti, píší zahraniční média.
Macron a Merkelová mají dohodu za historickou, spokojen i Rutte
21.07.2020 Dohodu na parametrech fondu obnovy po koronavirové krizi a budoucího sedmiletého rozpočtu EU, jíž lídři unie dosáhli až dnes po čtyřech dnech a nocích vyjednávání, označili za "historickou" francouzský prezident prezident Emmanuel Macron či německá kancléřka Angela Merkelová. Spokojen je s ní i nizozemský premiér Mark Rutte, jehož tvrdý postoj někteří během jednání označovali za velkou překážku shody. Podle Rutteho vztahy Nizozemska s unijními partnery zůstávají silné i přes obtížná jednání na summitu.
Summit EU prý vyřešil otázku dodržování principů právního státu
21.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie směřují po čtyřech dnech tvrdého vyjednávání k dohodě o vytvoření fondu pokrizové obnovy ekonomik a o příštím sedmiletém rozpočtu bloku. Poté, co předseda Evropské rady Charles Michel přišel v pondělí večer s novým kompromisem, se podle některých neoficiálních zdrojů státníci shodli na jednom z hlavních nevyřešených bodů, jímž byla podmíněnost čerpání peněz z fondu dodržováním principů právního státu.
Summit EU pokračuje čtvrtý den do noci
21.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předložil dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), což požadovaly takzvané šetrné státy, se údajně přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné. Krátce před 24:00 ale stále není jasný výsledek ani to, kdy plenární rokování končí.
Michel předloží návrh s menším podílem grantů, věří v dohodu
20.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předloží dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh parametrů fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), které požadovaly takzvané šetrné státy, se podle politických vůdců přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné.
Třetí den summitu EU skončil bez dohody, dnes se má pokračovat
20.07.2020 Třetí jednací den summitu Evropské unie skončil po téměř 20 hodinách rozhovorů dnes brzy ráno bez dohody o fondu na pomoc ekonomikám zasažených pandemií, nicméně i přesto prý bylo dosaženo určitého úspěchu. Myslí si to alespoň nizozemský premiér Mark Rutte a jeho rakouský kolega Sebastian Kurz. Právě Nizozemsko a Rakousko přitom patří mezi takzvané šetrné země, které navrhují zmenšit celý balík finanční pomoci a ubrat na přímých dotacích. Podle premiéra Andreje Babiše se zdá, že Česko dostane z grantů EU méně peněz, než se dosud předpokládalo, částku však neupřesnil. Prezidenti a premiéři se mají znovu sejít vpodvečer. Začátek dnešního jednání, na kterém má předseda Evropské rady Charles Michel předložit další kompromisní návrh, byl několikrát posunut.
Lídři EU začnou čtvrtý den summitu, Michel chystá nový kompromis
20.07.2020 Krátce před začátkem čtvrtého jednacího dne summitu Evropské unie připravuje předseda Evropské rady Charles Michel kompromisní návrh, který má dosud rozdělené lídry přivést ke shodě na fondu obnovy ekonomik a budoucím sedmiletém rozpočtu. Část politiků dává po desítkách hodin tvrdých vyjednávání najevo, že se přiblížila shoda v klíčových otázkách celkového objemu fondu a poměru grantů a úvěrů.
Merkelová: Je možné, že summit dnes k dohodě nedojde
19.07.2020 Evropští lídři se na summitu v Bruselu možná ani dnes, třetí den jednání, na podpoře evropské ekonomiky nedohodnou. Podle tiskových agentur to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová, jejíž země Evropské unii nyní předsedá. Unijní ekonomika se kvůli dopadům šíření nového koronaviru potýká s rekordním propadem a na vzestupu je nezaměstnanost.
„To je vydírání Evropy,“ znělo Bruselem. Merkelová s Macronem odešli z jednání náhle a v podráždění, summit zatím k dohodě rozhodně nespěje
19.07.2020 Potenciálně přelomový bruselský summit ani po sobotních pozdně večerních jednáních dohodou nekončí. Evropští lídři tak mají k dobru ještě neděli. Dnes už musí s dohodou vyrukovat, pokud chtějí zabránit otřesu na burzách a finančních trzích. Pokud se dohodnou, jde o zásadní milník evropské integrace, neboť by se tím poprvé ustavila dluhová unie.
DPA: Objem programu obnovy EU by mohl být nižší, než se navrhovalo
19.07.2020 Objem programu, který má ekonomikám Evropské unie pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize, by mohl být výrazně nižší, než se původně navrhovalo. Podle francouzských diplomatů jsou totiž německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron připraveni snížit plánovaný objem nevratných plateb o 100 miliard eur na 400 miliard eur (zhruba 10,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura DPA.
Druhý den summitu EU skončil bez dohody, lídři se sejdou v neděli
19.07.2020 Ani dnešní druhý den summitu Evropské unie nepřinesl shodu na parametrech fondu obnovy a příštího sedmiletého rozpočtu. Prezidenti a premiéři se po více než 11 hodinách jednání rozešli a pokračovat budou v neděli v poledne. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Zásadní překážkou byly požadavky takzvaných šetrných států, které chtěly snížit objem fondu navržený Michelem v bezprecedentní výši 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Očekává se, že na základě dnešních rozhovorů připraví Michel další verzi návrhu.
Lídři EU jednají o fondu obnovy, dohoda na summitu je nejistá
19.07.2020 Nejistý osud má zatím podle vyjádření politiků a diplomatů summit Evropské unie věnovaný fondu pro pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovým výpadkem a příštímu sedmiletému rozpočtu bloku. Politici sice označují dnešní kompromisní návrh předsedy Evropské rady Charlese Michela za krok správným směrem, dohoda však podle jejich vyjádření zatím není na obzoru. Michel nyní jedná s prezidenty a premiéry členských zemí odděleně a podle informací ČTK dostává nové požadavky.
Druhý den summitu EU začal, Michel navrhl snížit částku na granty
19.07.2020 Po pátečním bezvýsledném rokování začal dnes v Bruselu druhý den summitu lídrů zemí Evropské unie, kteří jednají o fondu obnovy unijních ekonomik a o budoucím sedmiletém rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel předložil prezidentům a premiérům nový návrh vycházející z kritiky od takzvaných šetrných zemí, které chtěly velikost fondu snížit. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, se ovšem celkový objem balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun) nemění, ale 50 miliard původně plánovaných na granty se má přesunout na úvěry.
Lídři EU zahájili debatu o balíku peněz na pomoc ekonomikám
17.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili dnes dopoledne v Bruselu debatu, která má přinést shodu na parametrech krizového fondu a příštího sedmiletého rozpočtu. Názory unijních lídrů na celkový objem peněz či způsob jejich rozdělování se ztím výrazně liší a unijní činitelé očekávají dlouhé jednání. Podle předsedy Evropské rady Charlese Michela je však dohoda během nadcházejících dnů možná.
O víkendu možná v Bruselu vznikne evropská dluhová unie, šlo by o milník integrace v rámci EU. Jde hlavně o záchranu Itálie, kvůli níž může v ČR zdražit elektřina či zboží z dovozu
16.07.2020 Nalijme si čistého víno, klidně italského. Takzvaný fond obnovy EU, o němž se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu, je ve skutečnosti hlavně fondem záchrany Itálie. I když německá kancléřka Angela Merkelová se už chystá do politického důchodu, ani tak si u sebe doma nemohla dovolit to veřejnosti říci naplno. Takže se fond lakuje na zeleno a vytrubuje se, že jde o obnovu celé EU. Přitom třeba Česko a mnoho dalších zemí EU by si s rozjetím své ekonomiky po koroně jistě dobře poradilo i bez tohoto fondu. Když se to ale jmenuje „fond obnovy EU“, německá média a němečtí opinion makeři – a v důsledku tedy i německá veřejnost – to vše skousnou mnohem spíše než zase další záchranu zase další země jižního křídla.
Lídry EU čeká v Bruselu zásadní debata o balíku krizové pomoci
16.07.2020 Hledat shodu na parametrech dosud největšího záchranného fondu Evropské unie budou od pátku prezidenti a premiéři členských zemí. Na prvním bruselském summitu po téměř pěti měsících se pokusí dojít ke kompromisu, který by ekonomikám stiženým koronavirovým útlumem umožnil získat až 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Ačkoli se názory unijních lídrů krátce před vrcholnou schůzkou v řadě bodů liší, shodnou se v jedné věci: tlačí je čas.
Merkelová: EU musí z krize vyjít jednotná a silnější
08.07.2020 Hlavní prioritou začínajícího německého předsednictví Evropské unie bude, aby EU ze současné krize vyšla jednotná a silnější. Rychlé schválení balíku na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovými omezeními je v zájmu všech zemí bloku. Europoslancům to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová, která v Bruselu představila zásadní cíle nadcházejícího půlročního předsednictví své země.
Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci
03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
Merkelová a Macron chtějí schválení fondu obnovy v červenci
30.06.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron věří, že se na červencovém summitu EU podaří schválit víceletý finanční rámec sedmadvacítky i balík na obnovu ekonomik zemí a regionů nejvíce postižených koronavirem. Řekli to včera po společném jednání na tiskové konferenci v Mesebergu severně od Berlína. Merkelová, jejíž země bude od července EU předsedat, zároveň poznamenala, že cesta ke shodě mezi evropskými státy je ještě dlouhá.
Státy EU o půl roku prodloužily hospodářské sankce proti Rusku
29.06.2020 Státy Evropské unie dnes formálně schválily půlroční prodloužení hospodářských sankcí uvalených na Rusko za jeho přístup ke krizi na východě Ukrajiny. Postihy zaměřené na banky či energetické podniky se EU rozhodla zachovat, neboť Moskva podle ní dál neplní podmínky mírové dohody z Minsku. Informovala o tom dnes Rada EU. Sankce tak budou v platnosti nejméně do konce ledna 2021.
Německo, Portugalsko a Slovinsko se chtějí zaměřit na obnovu EU
23.06.2020 Hospodářská a sociální obnova Evropské unie budou prioritami nadcházejícího německého a poté i portugalského a slovinského předsednictví EU. Na dnešní videokonferenci se na tom podle agentury Reuters shodla německá kancléřka Angela Merkelová s kolegy z Portugalska a Slovinska. Od července se unijního předsednictví po Chorvatsku ujímá Německo, v lednu ho vystřídá Portugalsko a za další půlrok Slovinsko.
Lídři EU nesblížili postoje k fondu obnovy, dohodu chtějí rychle
19.06.2020 Názory politických vůdců zemí Evropské unie na velikost bezprecedentního záchranného balíku peněz se na dnešním videosummitu nesblížily. Prezidenti a premiéři se však shodli na tom, že se pokusí dospět k dohodě již v červenci, kdy chce předseda Evropské rady Charles Michel svolat po pěti měsících první summit s osobní účastí všech. Zatímco zástupci covidem-19 nejpostiženějších jihoevropských zemí či Německa a Francie plán Evropské komise podpořili, někteří politici včetně českého premiéra Andreje Babiše dali najevo výhrady.
Merkelová a Li jednali o covidu-19 i lidských právech
11.06.2020 O spolupráci při potírání pandemie covidu-19, dialogu v oblasti lidských práv nebo situaci v Hongkongu spolu dnes přes videomost jednali německá kancléřka Angela Merkelová a čínský premiér Li Kche-čchiang. Informovalo o tom berlínské kancléřství.
Merkelová kvůli koronaviru odmítla pozvánku Trumpa na summit G7
31.05.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová odmítla pozvánku amerického prezidenta Donalda Trumpa na možný summit vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. Důvodem je přetrvávající koronavirová krize, informovala včera agentura Reuters.
EK chce do obnovy evropských ekonomik vložit rekordní částku
28.05.2020 Evropská komise chce v rámci pokrizové hospodářské obnovy poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů Kč). Část zemí sice včerejší návrh komise ocenila, řada států však dává najevo zásadní námitky a diplomaté očekávají náročná jednání. Český premiér Andrej Babiš považuje návrh komise za příliš velké zadlužení a chce usilovat o dosavadní tok financí do slabších ekonomik mladších členských zemí.
ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank
26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
"Spořivé" země EU zveřejnily alternativní návrh záchranného fondu
24.05.2020 Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko včera představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.
Merkelová: Rozhodnutí o vládní pomoci Lufthanse padne brzy
21.05.2020 Rozhodnutí o vládní pomoci německým aerolinkám Lufthansa padne v brzké době. Uvedla to včera kancléřka Angela Merkelová s tím, že kabinet na toto téma vede "intenzivní jednání" se samotnou firmou i s Evropskou komisí. Bližší detaily k chystané dohodě nesdělila. Stejně jako mnoho dalších leteckých přepravců čelí i Lufthansa vážným potížím kvůli poklesu letecké dopravy v důsledku koronavirové pandemie.
Německo a Francie chtějí záchranný fond s 500 miliardami eur
18.05.2020 Německo a Francie navrhují vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) na hospodářskou obnovu po krizi způsobené koronavirem. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. Na tiskových konferencích v Berlíně a v Paříži to po společném jednání řekli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.
Macron a Merkelová představí novou společnou iniciativu
18.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová dnes představí novou společnou iniciativu týkající se hospodářské obnovy Evropské unie po pandemii způsobené koronavirem. V překvapivém prohlášení o tom dnes informoval Macronův úřad, uvedla agentura Reuters.
V EU se plánuje otvírání hranic, hlášen propad průmyslové výroby
14.05.2020 V Evropské unii včera v návaznosti na příznivý vývoj epidemie covidu-19 pokračovaly debaty o návratu volnějšího režimu na vnitřních hranicích. Kroky v tomto směru ohlásilo Rakousko a Německo, podle Evropské komise by členské země měly umožnit cesty za prací i rodinou. Průmyslová výroba v EU podle čerstvých čísel v březnu klesla o více než deset procent. V Evropě včera počet mrtvých po nákaze koronavirem přesáhl 160.000. Rusko, USA i Brazílie dál zaznamenávají vysoké denní bilance spojené se šířením koronaviru.
Merkelová vidí verdikt soudu ve věci ECB jako šanci pro integraci
13.05.2020 Kancléřka Angela Merkelová respektuje rozhodnutí německého ústavního soudu k nákupům dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku. Verdikt považuje za podnět k hlubší integraci eurozóny. Řekla to dnes v parlamentu, kde čelila dotazům poslanců. Uvedla také, že její vláda zatím kvůli krizi způsobené koronavirem nechystá žádné zvýšení daní.
Merkelová: Německo musí pomoci s oživením sousedních ekonomik
13.05.2020 Německo musí pomoci sousedním zemím v Evropské unii oživit po koronavirové krizi své ekonomiky. Podle agentury Reuters to včera na jednání s poslanci konzervativní unie CDU/CSU řekla kancléřka Angela Merkelová.
Německé automobilky chtějí podporu, ozývá se ale hlasitá kritika
05.05.2020 Německé automobilky, kterým kvůli koronaviru prudce klesl odbyt, se stále hlasitěji dožadují státní podpory na nákup nových aut. Požadavky klíčového sektoru německé ekonomiky, jehož pověst značně poznamenal skandál s manipulováním emisí, sice nacházejí pochopení u řady německých politiků, mají ale i mnoho odpůrců. O možných cestách z krize způsobené pandemií dnes se zástupci automobilek jedná kancléřka Angela Merkelová.
Německo dá do ekonomiky stovky miliard, pomoc chtějí stále další
24.04.2020 Německo dá na podporu ekonomiky, těžce zkoušené dopady epidemie způsobené koronavirem, nejméně stovky miliard eur (biliony Kč). Přesto jsou stále častěji slyšet hlasy, že ani takováto suma, která nemá obdoby, nebude stačit. O další podporu prakticky každý den žádají tak rozličné skupiny, jako jsou zaměstnanci hotelů, řidiči v autobusové dopravě nebo muslimská náboženská komunita.
Lídři EU chtějí od komise plán oživení ekonomik po pandemii
24.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie včera pověřili Evropskou komisi přípravou plánu na oživení ekonomik, který by měl poskytnout potřebnou podporu státům a hospodářským odvětvím zasaženým koronavirovou krizí. Po už čtvrté videokonferenci unijních lídrů to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Na konkrétních parametrech chystaného fondu oživení se ale politici zejména kvůli různému pohledu na společné zadlužení neshodli a podle unijních činitelů je další jednání otázkou příštích měsíců.
Německo letos počítá s růstem zadlužení nad 75 procent HDP
22.04.2020 Německo letos počítá s růstem zadlužení z 60 na 75,25 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na vině jsou zejména půjčky a protikoronavirová opatření, uvedlo dnes ministerstvo financí. Země by se ale v poměru k HDP i tak měla zadlužit méně než za globální finanční krize před deseti lety, uvedla agentura Reuters.
Představitelé G7 potvrdili odhodlání zajistit hospodářské oživení
16.04.2020 Vedoucí představitelé hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 dnes potvrdili, že hodlají uskutečnit veškeré potřebné kroky, aby zajistili oživení svých ekonomik z útlumu způsobeného koronavirem. Uvedl to podle agentury Reuters kanadský premiér Justin Trudeau po dnešní videokonferenci.
Berlín chce prodloužit většinu opatření proti nákaze do 3. května
15.04.2020 Berlín chce podle německých médií prodloužit platnost většiny opatření přijatých v boji proti koronaviru do 3. května. Počítá také s delšími hraničními kontrolami. Jednou z mála úlev má být podle listu Süddeutsche Zeitung otevření některých obchodů od 20. dubna. Kancléřka Angela Merkelová bude o návrzích odpoledne jednat s ministerskými předsedy spolkových zemí. V řadě z nich přitom sílí tlak na uvolnění alespoň části omezení, která zatím platí do 19. dubna.
Lídry EU při videosummitu rozdělily koronové dluhopisy
27.03.2020 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená na pomoc ekonomikám poškozeným koronavirovou krizí. Během čtvrtečního videosummitu se nedokázali shodnout na tom, zda poskytovat zasaženým zemím úvěry ze záchranného fondu či vydávat speciální "koronové" dluhopisy. Zatímco Itálie a další jihoevropské země usilují o co nejštědřejší podporu ze společných peněz, tradičně šetrné země v čele s Německem nechtějí, aby kvůli stimulům bobtnal veřejný dluh.
EU podle Merkelové plánuje společný nákup ochranných pomůcek
27.03.2020 Země Evropské unie chtějí proti koronaviru bojovat společně a solidárně. Během telefonické tiskové konference to včera po unijním videosummitu řekla německá kancléřka Angela Merkelová, napsala agentura DPA. Merkelová jako příklad společného tažení proti nemoci COVID-19, kterou koronavir způsobuje, zmínila společné pořizování ochranných pomůcek.
Německo počítá s rekordním deficitem 156 miliard eur
25.03.2020 Německý parlament dnes souhlasil s rozsáhlými změnami ve státním rozpočtu na letošní rok. Nově kvůli rychle se šířícímu koronaviru počítá s rekordním deficitem 156 miliard eur (4,3 bilionu Kč). Spolkový sněm dnes přijal i další opatření, která mají pomoci zvládnout ekonomické dopady pandemie.
DPA: Koronavirus se v SRN potvrdil u 21.600 lidí, přes 70 zemřelo
22.03.2020 Počet prokázaných případů nákazy koronavirem v Německu včera podle agentury DPA překročil 20.000 a vyšplhal se na více než 21.600. Mrtvých, kteří zemřeli na nemoc COVID-19, je přes 70. Kvůli zvládnutí krize německá vláda výrazně upraví letošní rozpočet, jeho výdajová stránka stoupne o téměř 123 miliard eur (3,4 bilionu korun).
Související klíčová slova:
Německý regulátor | HDP Německo | Italský premiér Giuseppe Conte | Republikánský prezident | Cap | Války | Vývoj | Allianz | Údaje z USA | InstaForex | IW | DPH | EUR | Indická ekonomika | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Marcel Fratzscher | Nárůst počtu nově nakažených | Automobilový sektor | Itálie | Eurodluhová unie | Stoxx | Deutsche Bundesbank | FCAS | Rozpočet EU | Očekávání | James Bullard | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Filantrop | Veřejné finance | Nedostatek potravin | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | Investice | US Bancorp | Poradkyně německé vlády | Dekabank | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | South China Morning Post | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Škoda Auto | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Slabá koruna | Experti | Prodloužení přechodného období | Německý parlament | IHS | Impuls | Accor | EUR/USD | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Chování | Die Welt | Český průmysl | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Čínská Hedvábná stezka | Šéf Bílého domu | Lagardeová | Nejvyšší soud | Výnos | Soudní dvůr EU | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Vzdělávání | Americké podniky | Šéfové | Akcie roku 2020 | ZEW Achim Wambach | Čerpání evropských peněz | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Benjamin Gehrs | Michel Barnier | Investing | Premiéři zemí Evropské unie | Herbert Diess | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Brent | Německá společnost | Globtrex.com | Peníze | Bild am Sonntag | Prezidenti a premiéři | Prognóza | Čerpání peněz | Měny | Investiční strategie | UNA | Lockheed Martin | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Německý ministr hospodářství | Americký prezident Joe Biden | Süddeutsche Zeitung | Daimler | Upravený rozpočet | Představitelé ECB | Export | Posouvat kupředu | Wilbur Ross | Giuseppe Conte | Pedro Sánchez | Varianta delta | Škoda | Italský premiér | Ekonomická aktivita | Lídři G20 | Měnový fond | Šinzó Abe | Polský premiér | Ahold Delhaize | Hospodářské svazy | Kanadský premiér | Boeing | Odpisy řeckého dluhu | Velikost fondu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Měnový pár EUR/USD | Jared Kushner | Prodloužení karantény | Pracovní místa | Caterpillar | CO2 | Investoři | Americké ekonomiky | MiFID II | Očkování proti covidu | Kapitál | Záchranný fond | Ministr hospodářství | Ministr financí Steven Mnuchin | Oživení hospodářství | Posílení | USD | Zápis z posledního zasedání | Karlsruhe | Plány | Americká média | Total | Potravinové krize | Euro dnes | Klaus Wohlrabe | Cestování | Sodexo | Nike | Evropské ekonomiky | Davos | JPMorgan Chase & Co | Klimatické změny | Pokles vývozu | Třetí vlna | Nicola Sturgeonová | Cenové tlaky | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Cenové úrovně | Objem programu obnovy EU | NFP | Kabinet | Investovat | Demokraté | Ruský prezident | Brusel | Spolkový sněm | Agentura AP | Úroková sazba | Vyplácení dividend | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Thyssenkrupp | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | České firmy | UnitedHealth Group | TIM | Německé firmy | České hospodářství | Praha | The New York Times | Markets | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Unijní soud | Investing.com | ZEW | Konopné akcie | Merkelová a Macron | Coca-Cola | Výsledky | Americké centrální banky | Roger | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Západní sankce | Euro Stoxx 50 | Ekonom Ifo | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Španělský premiér | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Eurostat | Energie | Růst inflace | Objem | Greenpeace | Vývoj měnového páru | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Ekonomická poradkyně | Subvence | Ekonomický vývoj | Regulátor | Dohoda Evropské unie s Británií | Firmy | Šéf centrální banky | Šéfové států | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | AFP | Studie | Blízký východ | Slabší koruna | Nástroj | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Ekonomické dopady | Válka | Polsko | Prémie | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Představitelé Fedu | Masivní nákupy | Lula | Měna | Členské země EU | Zákon o sankcích | Hrubý domácí produkt (HDP) | Recep Tayyip Erdogan | Nasdaq | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Korekční pohyb | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Bloomberg | Nová prognóza | GBP | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Čerpání peněz z fondů | Ústavní soud | Euro k dolaru | Trump | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Příznivé údaje | Ekonomická aktivita v eurozóně | PMI ve výrobě | Cvičení | Dolary | Kurzarbeit | Stavebnictví | Rusové | Britský statistický úřad | Donald Trump | Asie | Instituce | Mexiko | Monika Schnitzeová | Apple | Ropa Brent | Earnings | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | GfK Rolf Bürkl | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Tapering | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Obchodníci s ropou | Pandemie nemoci COVID-19 | Institut Ifo | Trh | Audi | Komise | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Opatření proti koronaviru | Rolf Bürkl | Lídři EU | Expert Greenpeace | Průzkumy | Videokonference | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Funke | Konkurenceschopnost | Propad | Ruské úřady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Turecko | Anthony Fauci | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Gigantická suma | Vakcína proti covidu-19 | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Dohoda EU s Británií | Příležitosti | Klaus Schwab | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Šéfové vlád | Obchody | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Automobilky | Kurz dolarů | Televize CNBC | Skotská premiérka | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Krizový fond | Zahraniční obchod | Pojišťovny | Graf | Gazprom | Centrální banka | Nejlepší akcie | Přehled | Plyn | Čínský prezident Si Ťin-pching | LYNX | Rozpočet eurozóny | Omezení pohybu | Hospodaření | Fed | Luhanské lidové republiky | Jihoevropské země | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Andrej Babiš | Akcie big data | Dolar | Globální index | Údaje o inflaci | Reuters | ING | Unilever | Mutace viru | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Prodeje domů | První peníze | Firma | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Tištění peněz | Portugalsko | EP | Obchodování | Rychlý růst | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Maďarský premiér | Charles Michel | 3M | Indické akcie | Markus Söder | Pomoc ekonomice | Financovat | Příprava | Řecko | Výhled vývoje ekonomiky | Airbus | Míra | Ministři financí | MT4 | Očekávání analytiků | PMEF | Investiční banky | ASML Holding NV | Air | Epidemiolog | Japonsko | IWH | ECB | Ceny | Koronakrize | Angela Merkelová | Technologie | ČNB | Evropská unie | Ekonomické fórum | Pokles | Množství peněz | ex | Země EU | Americké společnosti | Ingredience | Poplatek | Nejvýraznější pokles | TTIP | Americká ekonomika | Vizionář | Podpora | Doporučení | COVID-19 | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Index cen | Daně | Lídři | Pokles indexu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Dluhová unie | Unijní země | BNP Paribas | Oslabení koruny | Macron a Merkelová | Big data | Boris Johnson | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Trinity Bank | Vice | Turecký prezident | Zpravodajské služby | Prezident Asociace vyjednavačů | Světové ekonomické fórum | Džavád Zaríf | Exxon | Zavedená cla | Německá vláda | Justin Trudeau | Financování | ČSÚ | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Íránský ministr zahraničí | Společnosti | Wells Fargo | Sjednocování Německa | Virus | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Dílčí index | Tvrdé sankce | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Odhodlání | Bod | Shares | Otvírání hranic | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Peter Altmaier | Nord Stream | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Domácnosti | Cena ropy | Intraday | Inflace | Tržby | Situace | Státy EU | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Google | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | SAP | Spolkový statistický úřad | Royal Dutch Shell | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Silnější euro | Evropské dluhopisy | TASS | Premiér Justin Trudeau | Inovace | Pandemie nemoci | Aktivum | Abbott Laboratories | Conference Board | Ekonomové | Nákup ochranných pomůcek | Ekonomický institut | Konsensus | Rozvíjející se trhy | Odpor | Ondřej Hartman | Vývoz z Německa | Německá kancléřka | Spiegel | Analytici | Úřad práce | Citigroup | Mario Draghi | Hospodářství | Euro STOXX | Členské země eurozóny | DIW Marcel Fratzscher | Equity | Vyšší sazby | Merck | Premiér Babiš | Konglomerát | Debata | Fresenius Medical | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Záchranný program | Miliardy eur | Recese | Budoucí rozpočet EU | ASML | Erdogan | Britská ekonomika | Digitalizace | Počet nových žádostí o podporu | Signály | Koronavirové pandemie | Ministři | Ceny energií | Exekutivní příkazy | Washington | Využití záchranného fondu eurozóny | Fitch | Index důvěry | Japonský premiér | Argentina | Rizika | Eurozóna | Británie | Prezident Donald Trump | Americké banky | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | Reporty | OSN | Soud | Komunita | Nákaza koronavirem | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Ministr financí Scholz | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Automobil | Rozhodnutí o vládní pomoci | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Německý ministr zahraničí | Nařízení | Americký Senát | Kommersant | Globtrex | Odborníci | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Nizozemský premiér | Podnikání | Tempo růstu | EU | GfK | Biliony | Co bude | ETF | Úrokové sazby | Myšlenka | Europoslanci | Důvěra v Německu | Kasym-Žomart Tokajev | Ministr zdravotnictví | Long | Bankovní rada | Větší pokles | Macron | DAX | Intesa Sanpaolo | Střední podniky | SWIFT | Obnova ekosystému | Nezaměstnanost v Německu | Business | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Barclays | Schodek | Euro | ROCE | Veřejný dluh | Asociace vyjednavačů | Zdravotnictví | Ministryně financí | Jihoafrická republika | Brazilský prezident | Deutsche Bank | Zákaz cestování | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Protekcionismus | Německé společnosti | Trinity | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Evropská dluhová unie | Forexu | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Letecké společnosti | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Komunikace | Německá ekonomika | Čínský prezident | Deutsche Telekom | Poplatky | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | George Soros | Trader | Letectví | Indie | Koncern Volkswagen | Obchodní válka | Německé automobilky | Země eurozóny | Clemens Fuest | Byznys | Elektřina | WTO | Heiko Maas | Karanténa | Debata o balíku krizové pomoci | Invaze | Commerzbank | Výhled | Timeframe | Zdanění | ESM | FOMC | Dividenda | Embargo | Rakouský kancléř | Hospodářský růst Německa | Poptávka po dolaru | Propouštění | Zaměstnanci | Agentura DPA | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | eBook | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Austrálie | Financial Times | Členské státy EU | Rekordní propad | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Emisní povolenky | Finanční plán | Dividendový výnos | Zajišťování | Výdaje | Představitel britské vlády | Problémy | VP Bank Group | G20 | Počty nových případů | Členské státy | Nezaměstnanost | Dolarový index | Dialog | Ropa | Dluhopis | Rozvoj | Vrcholní představitelé | UnitedHealth | Zaměstnanost | Profitovat | Rozjednané prodeje domů | Řešení rozpočtového sporu | Míra inflace v eurozóně | Sankce proti Rusku | Justice | USDX | Dodávky plynu | Kypr | RBA | Politická stabilita | 3М | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Eni | Ruský prezident Vladimir Putin | Anexe Krymu | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Rusko | Úsilí | Žádosti o podporu | Poradce | Cla na dovoz čínského zboží | WEF | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Ifo Clemens Fuest | Signál | Zdražování | S/R zóny | EPS | Trhy | Sankce | Ropy | Sigmar Gabriel | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Koronavirový fond | IfW | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Záchranný balíček | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Si Ťin-pching | Úspěch | Plynárenské společnosti | KBC | AXA | Negativní výhled | SEC | BMW | Politici | MTU Aero Engines | Slovensko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Schwab | United Technologies | Nálada | Umělé inteligence | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Dmitrij Peskov | Analytik GfK | Iniciativa | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | DIW | Ratingová agentura Fitch | Růst | Příjmy | JPMorgan | Prezident Ifo | Finanční situace | Keystone XL | Zajištění | Investování do akcií | Pandemie | Třetí vlna covidu | Index | Protiepidemická opatření | Wirecard | Čínský trh | Historie | Bohatství | Jižní Korea | Obchodní přebytek | Volby | WEF Klaus Schwab | Válka mezi USA a Čínou | Cíle | Bezpečnost | Investice do marihuany | Lars Feld | Představitelé G20 | Osobní výdaje | SCMP | Obchodní nastavení | Plynovod Nord Stream | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Úřad britského premiéra | Růst Německa | Unijní instituce | Program nákupů dluhopisů | Šance | Sanofi | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Americká administrativa | Řecký premiér | Sebastian Kurz | Francouzský prezident | Předseda Evropské rady | Rakousko | Druhá vlna | Zasedání v Davosu | Dna | Maďarsko | Dopady koronavirové krize | Lídři Evropské unie | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Političtí vůdci | Nord Stream 2 | BGA | Dánsko | Banka | ExxonMobil | Ruské elity | Next Generation | Vakcinace | Mario Centeno | MTU Aero Engines (MTX.DE) | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | LNR | Ministři financí eurozóny | Očkování proti covidu-19 | Ruský Davos | Dopady pandemie | Ekonomiky | Zasedání FOMC | Evropa | Dassault Aviation | Ifo Klaus Wohlrabe | Ruská federace | Moskva | Autoprůmysl | Stabilita | Americký prezident | Future Combat Air System (FCAS) | Prohlášení | Obchodování na forexu | Magazín Der Spiegel | Britský premiér | Miliardář | Lídři zemí EU | Evropský parlament | Marketingová komunikace | Nákupy vládních dluhopisů | Evropská komise (EK) | Předpověď | Summit G7 | Kurz dolaru | Société Générale | Krize | Asociace | Podnikatelská aktivita | Průlom | Vyšetřování | Luiz Inácio Lula da Silva | Nemoc COVID-19 | CNBC | NATO | Údaje | Volby v Německu | Rozpočtový schodek | Dramatické dopady | Německý autoprůmysl | Ministr obchodu | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Český plynárenský svaz | Důvěra investorů | Summit EU | Shell | ARD | Short | Počet nezaměstnaných v Německu | ING Groep NV | Vlastnictví | Visa | CIA | Práce | Procter & Gamble | Očkování | XTB | Francouzská vláda | Dluhové problémy | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Robert Lighthizer | Rozpad eurozóny | Kanada | Ekonomické fórum v Davosu | Index spotřebitelských cen | Lula da Silva | Enel | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Rozpočet | Naréndra Módí | xStation5 | DNR | Počet zaměstnaných | Mark Rutte | Poptávky po ropě | Obchodní zmocněnec | Nejnovější údaje | Švédsko | Volkswagen | Varšava | Odhady analytiků | Hedvábná stezka | Šéf euroskupiny | Inflace v eurozóně | Německo | Chudé země | Czech Fund | Biden | Irský premiér | VP Bank | Zrychlení růstu | WKL | Země G7 | Micheál Martin | Doba splatnosti | The Guardian | Šíření nákazy | Ztráty | Offshore | CETA | FXstreet.cz | Bilance | I-Trader | Vivendi | Země G20 | Louis Vuitton | EK | Investování | Splácení dluhu | List The Guardian | Kotace | Mzdy | WHO | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Radim Pařík | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Ekonomické vztahy | Zhoršování pandemické situace | Dluhopisy | Merck KGaA | Předsedkyně Evropské komise | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Vakcína proti covidu | Bank of New York Mellon | Marshallův plán | Čína | Koruna | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Očekávané Earnings | Guvernér | Rezistence | Umělá inteligence | Ministr zahraničí | USA | Zemědělství | Riziko | Mário Centeno | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | JPMorgan Chase | Sazby | Plán Evropské komise | Short pozice | NERV | Ticker | Vladimir Putin | Dluhové krize | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Poptávka po ropě | Infineon | Německý automobilový sektor | AAA | Spojené arabské emiráty | Greta Thunbergová | Ekonomické prognózy | Dramatický dopad | American Express | Počet nezaměstnaných | Česká vláda | Premiér Boris Johnson | Stimuly | Richard Clarida | Denní graf | Evropská unie a Británie | Role ECB | Americký ministr financí | Analytik | Tým FXstreet.cz | Premiér Mark Rutte | Vyspělé technologie | Die Zeit | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Unijní činitelé | Indonésie | Ruská ekonomika | Kancléřka Merkelová | Německý rozpočet | Ministerstvo hospodářství | Achim Wambach | Německé dluhopisy | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Politico | Pokrizové hospodářské obnovy | Plošná karanténa | ISTAT | Nejbohatší | Slábnutí koruny | Představitelé G7 | Více peněz | Zahájení dodávek | Steven Mnuchin | Investiční plán | Thomas Gitzel | Koronavir | Parlamentní volby | Investiční | Výjimečná situace | Státní pomoc | Spekulovat | Ruští miliardáři | CISCO | Německý HDP | Berlín | Výkonnost | Fórum v Davosu | Hospodářské oživení | Budoucnost | VDA | Vakcína | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Rychlé ekonomické oživení | Opatření | Prodávající | Walmart | Dovoz čínského zboží | Thunbergová | Referendum | Ekonomická situace | DPA | Postavení USA | Manfred Weber | HDP | Restrikce | Maloobchodní tržby | CL | Přehled o dění | Opatření proti nákaze | Členské země | New York Times | Fond | Situace v Hongkongu | Šéf Volkswagenu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | BlackRock | Joe Biden | G7 | Koronové dluhopisy | Evropské země | Premiér Viktor Orbán | Ruský list | Averze vůči riziku | Omikron | Index PMI | Komodity | Období po brexitu | Kurz dolaru dnes | Renault | Zasedání WEF | Future Combat Air System | Návrh záchranného fondu | Pravidla Evropské unie | Miliardy | Odhad letošního růstu | Premiér Giuseppe Conte | MTX.DE | DNR a LNR | Disney | Zadlužení Německa | Mezinárodní obchod | Indický premiér | Průmysl a stavebnictví | MTX | Investiční doporučení | Hospodářské statistiky | Clement Beaune | Odhad letošního růstu HDP | Řecký dluh | Propad průmyslové výroby | Koronavirus | Centrální bankéři | Belgie | Eugal | Zlepšení | Soudní dvůr | Německý ústavní soud | ČTK | Aktuální Price Action | Oživení ekonomik | Výrobci aut | Španělsko | Emerging markets | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Počet zemřelých | SPD | Verdikt soudu | Lael Brainardová | Základní úroková sazba | Markit | Vývoz do Německa | Nákup dluhopisů | Čínské firmy | Španělská společnost | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot