Neděle 22. prosince 2024 13:05
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding

Počet zaměstnaných

img

Ranní shrnutí (17.10.2024)

17.10.2024 V Číně zůstává nálada investorů i přes dnešní mírné oživení akciových indexů o 0,40-0,50 % slabá. Japonský index JP225 rovněž ztrácí a obchoduje se kolem 39 000 bodů, což představuje pokles o téměř 1,20 %. Australský index se mezitím obchoduje bez výraznějších změn.
img

Asijské akcie po výraznějším snížení sazeb ze strany amerického Fedu posilovaly

19.09.2024 Asijské akcie napříč regionem posilovaly po včerejším snížení sazeb ze strany amerického Fedu. Pokles sazeb o 0,5 p. b. snížil nejistotu ohledně směřování měnové politiky a spustil pozitivní sentiment ve vztahu k riziku, když obchodníci očekávají, že další snižování sazeb podpoří toky kapitálu na rozvíjející se trhy, uvádí agentura Bloomberg.
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce

01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.
img

BREAKING: Nezaměstnanost na Slovensku klesla na historické minimum

04.06.2024 V prvním čtvrtletí roku 2024 klesla nezaměstnanost na Slovensku na historické minimum 5,6 %. Počet lidí bez práce byl nižší než 155 tis. a pokles počtu nezaměstnaných byl zaznamenán v 7 krajích s výjimkou Bratislavského. 66 % nezaměstnaných tvořili dlouhodobě nezaměstnaní, tj. lidé, kteří hledají práci déle než 12 měsíců. 35 % nezaměstnaných tvořili lidé, kteří nikdy předtím nepracovali.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
img

BREAKING: NFP silnější, než se očekávalo, EURUSD tiká výše 🔔

08.03.2024 14:30, Spojené státy americké – Údaje o zaměstnanosti za únor: Nezemědělské mzdy: skutečných 275 tisíc; předpověď 198K; předchozí 229K; Soukromé nezemědělské mzdy: skutečných 223 tisíc; předpověď 160K; předchozí 177K;
img

Bitcoin na historickém maximu vůči předním světovým měnám

05.03.2024 Bitcoin nadále stoupá a nyní se obchoduje na historickém maximu oproti předním světovým měnám, jako je euro, libra, australský, kanadský a novozélandský dolar a japonský jen.
img

AUD/USD: Australský dolar se obchoduje v bočním trendu

04.03.2024 Australský dolar se vůči americkému dolaru obchoduje v bočním trendu, a to i přes celkové oslabení zelené bankovky na začátku nového obchodního týdne. Index amerického dolaru vykazuje klesající dynamiku v důsledku zvýšeného zájmu o riziko. Australský dolar byl pod tlakem kvůli nepodstatným makroekonomickým zprávám, které byly zveřejněny během pondělní asijské seance.
img

AUD/USD: Australský dolar následuje dolar

01.03.2024 Australský dolar v páru s americkou měnou tento týden aktivně ztrácí půdu pod nohama. Poprvé za poslední tři týdny převzali iniciativu medvědi na AUD/USD a způsobili obrat. V důsledku toho pár klesl do oblasti 64. čísla.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Zaměstnanost v Německu loni byla nejvyšší od znovusjednocení země

02.01.2024 V Německu loni mělo zaměstnání v průměru 45,9 milionu lidí, což bylo nejvíce od znovusjednocení země v roce 1990. V předběžné bilanci to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. V zemi, která má zhruba 84 milionů obyvatel, tak dosáhla zaměstnanost rekordu, meziročně byla vyšší o 333.000. Ve středu Spolkový úřad práce zveřejní zprávu o prosincovém vývoji na německém pracovním trhu s podrobnostmi o nezaměstnanosti.
C:\fakepath\nemecko.jpg

V Německu v listopadu přibylo 22.000 lidí bez práce, stoupla i nezaměstnanost

30.11.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v listopadu podle sezonně přepočtených údajů proti předchozímu měsíci zvýšil o 22.000 na 2,702 milionu. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého míra nezaměstnanosti proti říjnu stoupla o desetinu procentního bodu na 5,9 procenta. Při zpracování listopadových statistik vycházel úřad z údajů, které byly k dispozici do 13. listopadu.
img

Situace ve výrobě se nezlepšuje, roste pesimismus

01.11.2023 Index nákupních manažerů (PMI) v tuzemské výrobě zaznamenal mírné zlepšení z 41,7 bodu na 42,0 bodu, stále jde ale o stav značící pokračující tempo zhoršování a hodnota se nachází hluboko pod neutrální hranicí 50 bodů. Proti odhadům jde vůči mediánu trhu o slabší než očekávaný výsledek, na úrovni našeho předpokladu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. září

04.09.2023 Test úrovně 1,0861 v pátek odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 25 pipů. Krátce nato se na trh vrátil tlak.
C:\fakepath\Británie.jpg

Nezaměstnanost v Británii se nečekaně zvýšila, růst mezd byl však rekordní

15.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do konce června zvýšila na 4,2 procenta z předchozích čtyř procent a byla nejvyšší od období srpen až říjen 2021. Mzdy bez bonusů ve stejném období stouply meziročně o rekordních 7,8 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS). Údaje posilují obavy britské centrální banky z dlouhodobých inflačních tlaků i po zvýšení úrokových sazeb.
img

Libra po nečekaně silných údajích o britském trhu práce stoupá

13.06.2023 Podle zprávy Národního statistického úřadu (ONS) klesla míra nezaměstnanosti v předchozích třech měsících končících dubnem na 3,8 %, místo aby se zvýšila na 4 %. Růst průměrného příjmu domácností se mezitím vyšplhal na nejvyšší předpandemickou úroveň.
img

Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a

29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
img

Americký akciový trh končí růstem, Dow Jones přidává 0,01 %

07.04.2023 Investoři čekají na zprávu s údaji o nezaměstnanosti v USA, která má být zveřejněna v pátek. Analytici se domnívají, že březnová míra nezaměstnanosti zůstala na únorové úrovni 3,6 % a počet zaměstnaných mimo zemědělský sektor se zvýšil o 239 000. Statistiky mohou naznačit další kroky Federálního rezervního systému USA.
img

📉US500 po správe NFP klesá❗

03.02.2023 Hlavné indexy na Wall Street zredukovali nedávne zisky, zatiaľ čo dolár sa oproti iným menám G10 prudko zhodnotil po tom, čo americká ekonomika v januári nečakane vytvorila 517 tisíc pracovných miest, čo je výrazne nad priemerným mesačným rastom vo výške 401 tisíc v roku 2022, pričom analytici očakávali počet pracovných miest vo výške 185 tisíc. Nové pracovné miesta vznikli predovšetkým v sektoroch voľného času a pohostinstva, profesionálnych a obchodných služieb a zdravotnej starostlivosti.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo loni dosáhlo rekordní zaměstnanosti, uvedl statistický úřad

02.01.2023 V loňském roce bylo v třiaosmdesátimilionovém Německu v průměru zaměstnáno 45,6 milionu lidí, což bylo nejvíce od znovusjednocení země v roce 1990. Dnes to na základě předběžných propočtů oznámil Spolkový statistický úřad. Loni podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) výrazně klesla nezaměstnanost, a to na 2,8 procenta. Statistiky vývoje na německém pracovním trhu vydává také Spolkový úřad práce, který tak činí každý měsíc. Hodnoty za loňský prosince úřad práce zveřejní v úterý.
img

Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!

07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
img

EUR/USD. Všechny oči se upírají na nonfarm údaje

02.12.2022 Obchodníci se zaměřují na dnešní zprávu NonFarm Payrolls. Klíčové údaje o růstu trhu práce v USA jsou nyní obzvláště důležité ve světle nedávných událostí. Pokud data zklamou i dolarové býky (kromě výrobního indexu PCE a ISM), dolar pocítí značný tlak ve všech hlavních párech. Také mějte na paměti, že NonFarm Payrolls budou zveřejněny méně než dva týdny před prosincovým zasedáním Federálního rezervního systému. Poslední projev předsedy Fedu Jeroma Powella nebyl pro dolar příznivý (podle mého názoru – nezaslouženě), zatímco neuspokojivá zpráva o trhu práce jen přilije olej do ohně. V takovém případě mohou zejména býci EUR/USD ve střednědobém horizontu pomýšlet na pokoření hodnoty 6.
img

AUD/USD. Listopadové zasedání RBA

31.10.2022 Zítra (1. 11. 2022) shrne Reserve Bank of Australia výsledky svého příštího, předposledního zasedání v tomto roce. Podle prognóz většiny expertů centrální banka zvýší sazbu o 25 bodů a bude pokračovat v mírném tempu zpřísňování měnové politiky. Tentokrát se nejedná o žádné "jestřábí iluze", takže australský dolar s největší pravděpodobností nebude reagovat na fakt 25bodového zdražení, ale na následnou rétoriku šéfa RBA a tón doprovodného prohlášení.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii klesla na 3,5 procenta, nejníže od roku 1974

11.10.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do srpna snížila na 3,5 procenta, což je nejnižší hodnota od roku 1974. Pokles však byl způsoben rekordním nárůstem počtu lidí opouštějících trh práce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad ONS.
img

BREAKING: USD posiluje po lepších datech NFP

07.10.2022 Vysoce očekávaná zpráva NFP ukázala, že americká ekonomika v září neočekávaně přidala 263 tisíc pracovních míst ve srovnání s nárůstem o 315 tisíc v srpnu a nad očekávání trhu ve výši 250 tisíc. Je to nejmenší přírůstek pracovních míst od dubna 2021. K výraznému nárůstu pracovních míst došlo v oblasti volného času a pohostinství (83 tisíc) a ve zdravotnictví (60 tisíc), zatímco velké přírůstky pracovních míst byly hlášeny také v oblasti profesionálních a obchodních služeb (46 tisíc) a výroby (22 tisíc). Zářijové údaje znamenají pokles z průměrných 420 tisíc v prvních osmi měsících roku, jelikožvyšší úrokové sazby a ceny začaly tížit ekonomiku.
img

AUD/USD. Zpráva o australském trhu práce vykazuje červená čísla a AUD zůstává pod tlakem

15.09.2022 Australský dolar je vůči americkému dolaru nadále pod silným tlakem. V úterý se pár AUD/USD propadl o téměř 200 pipů během několika hodin při všeobecném posilování dolaru. AUD opět prokázal svou zranitelnost, protože se minulý týden během rostoucí korekce pohyboval směrem nahoru. Nepodařilo se mu však vzrůst výše. Během jediného dne prudce klesl na 0,6700 z 0,6900.
img

Evropské trhy nedokázaly ustát negativní statistiky a začaly klesat

15.09.2022 Přední západoevropské akciové indikátory vykázaly ve středu pokles. Účastníci trhu se vzhledem ke slabým statistickým údajům z eurozóny vyhýbají riziku. Investoři navíc dál analyzují poslední informace o inflaci v USA.
img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii v červenci klesla nejníže od roku 1974

13.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do konce července snížila na 3,6 procenta, a byla tak nejníže od roku 1974. Za jejím poklesem je prudký růst počtu ekonomicky neaktivních osob, tedy těch lidí, kteří si přestali hledat práci. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad.
img

AUD/USD. Zasedání RBA v květnu

02.05.2022 Australská centrální banka v úterý oznámí výsledky svého květnového zasedání. Většina odborníků se domnívá, že regulátor zvýší úrokové sazby o 15 bazických bodů. Existuje jestřábí sentiment podporující 40bodové zvýšení na 0,5 % a holubičí názory, kdy RBA volí vyčkávací přístup. Hlavní scénář však počítá s 15bodovým zvýšením sazeb.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu poklesla v březnu na 5,1 procenta

31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu nehledě na dopady ruské invaze na Ukrajinu pokračovala v poklesu a meziměsíčně se snížila o 0,2 procentního bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce.
img

USD/CAD. Rekordní inflace v Kanadě: další argument ve prospěch short pozic

17.03.2022 Kanadský dolar dál ukazuje svou sílu a vnucuje svou hru americké měně. Loonie se cítil vcelku sebejistě i během nedávné dolarové rally – spoléhal přitom na růst trhu s ropou, jestřábí postoj Bank of Canada a růst klíčových makroekonomických indikátorů. Dnes dostal další důvod k posílení: údaje o růstu inflace v Kanadě vyšly v "zelených číslech" a překonaly tak očekávání odborníků. Tato zpráva umožnila medvědům páru USD/CAD zahájit protiútok, v jehož důsledku cena klesla na základnu 27. čísla. Kanadská měna patří k několika málo měnám, které jsou za současných podmínek schopny konkurovat americkému dolaru. Proto je vhodné využít jakýkoli více i méně rozsáhlý pullback směrem vzhůru k otevření short pozic.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Nezaměstnanost v Británii klesla na 3,9 procenta, ubylo ale zaměstnaných

15.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce ledna snížila na 3,9 procenta, a vrátila se tak na úroveň, kde byla před začátkem pandemie. Počet volných míst je na rekordu, překvapivě ale ubylo lidí zapojených do pracovního procesu. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Nezaměstnanost v Británii zůstala na 4,1 procenta, ubylo však zaměstnaných

15.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce prosince zůstala na 4,1 procenta. Počet zaměstnaných se ale zhruba o 38.000 snížil, což je nejvýraznější pokles od tříměsíčního období do konce února loňského roku, kdy se ekonomika potýkala s rozsáhlými uzávěrami zavedenými kvůli šíření nového koronaviru. Oznámil to dnes britský statistický úřad.
img

EUR/USD. Neobvyklý obrat amerického dolaru a sestupný výhled páru

11.02.2022 Pár EUR/USD včera zaznamenal poměrně neobvyklý obrat: zpočátku se při rekordním růstu americké inflace propadl asi o 50 bodů a poté vykázal 100bodový nárůst a přiblížil se k hranici 1,15. Taková dynamika cen byla velmi zvláštní, protože včerejší vydání nepřineslo žádné nesrovnalosti. Všechny ukazatele vyšly v zeleném pásmu a meziročně aktualizovaly víceleté rekordy. Žádná "úskalí" v tomto případě nenastala: zvýšila se jak obecná inflace (v důsledku výrazného zdražení energetických zdrojů), tak index jádrové inflace, který nezahrnuje volatilní ceny potravin a energií. Proto je prostě nemožné analyzovat lednovou zprávu jiným způsobem. Inflace stále více roste, a dokonce předčila odvážné prognózy odborníků. To je důvod, proč pár EUR/USD před čtvrtečním uzavřením otočil a zamířil ke dnu 1,14. Během páteční asijské seance se cena dostala do oblasti 1,13.
img

USD/CAD. Kanadský dolar směřuje vzhůru

08.02.2022 Pár USD/CAD se nemůže rozhodnout o směru svého pohybu. Kanadský dolar se již třetí týden pohybuje v cenovém rozmezí 100 bodů. Nejprve se cena propadla na úroveň 1,2660, poté vzrostla na cílovou úroveň 1,2760. Ani medvědi, ani býci na USD/CAD však nebyli schopni vyvinout jednosměrný pohyb. Rozporuplné fundamentální signály nedovolují obchodníkům vyloučit krátké nebo dlouhé pozice.
img

AUD/NZD. Novozélandský dolar je nebezpečný soupeř

28.01.2022 Australský dolar minulý týden v reakci na zveřejněné údaje o australském trhu práce posílil o 150 bodů. Zpráva překonala veškerá očekávání odborníků a odrážela oživení australské ekonomiky. Míra nezaměstnanosti v zemi klesla na 4,2 % a počet zaměstnaných vzrostl téměř o 65 000. Obě složky byly v zelených číslech. Australský dolar nezklamala ani inflace. Index spotřebitelských cen v Austrálii vyskočil na 1,3 % ve čtvrtletním vyjádření při předpokládaném růstu o 1,0 % a předchozí hodnotě 0,8 % a na 3,5 % v ročním vyjádření při předpokládaném růstu o 3,2 % a předchozí hodnotě 3,0 %. Index jádrové inflace (vypočítaný zkrácenou metodou průměru) vzrostl na 1,0 % mezičtvrtletně a 2,6 % meziročně, což je nejlepší výsledek od roku 2008.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo chce každý rok přilákat 400.000 kvalifikovaných pracovníků z ciziny

21.01.2022 Nová koaliční vláda v Německu chce každoročně přilákat 400.000 kvalifikovaných pracovníků ze zahraničí. Nutí ji k tomu demografie i nedostatek lidí na trhu práce v klíčových oborech, který by mohl ohrozit hospodářské oživení po pandemii. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

GBP/USD: Britská libra zůstává mezi nejsilnějšími

18.01.2022 Dolar pokračuje v obnově svých pozic ztracených minulý týden po zveřejnění inflačních indikátorů, které naznačovaly zrychlení inflace ve Spojených státech.
img

AUD/USD. Australský omikron a slibná zpráva ADP

07.01.2022 Australský dolar v páru s americkou měnou dnes aktualizoval dvoutýdenní minimum na úrovni 0,7147. Pár AUD/USD klesá již druhý den po sobě na pozadí všeobecného posilování dolaru a slabých pozic australského dolaru. Australský dolar je pod tlakem hned několika fundamentálních faktorů, které jsou ve skutečnosti vzájemně propojeny. Na vině je omikron, který se v poslední době aktivně šíří napříč zeleným kontinentem. Vzhledem k převládajícímu fundamentálnímu pozadí je nyní riskantní hovořit o dlouhých pozicích: je vhodné využít pullbacků AUD/USD směrem vzhůru jako záminky k otevření krátkých pozic. Ve střednědobém horizontu zůstane pár pod tlakem, zejména pokud se zítřejší zprávy o nezemědělském sektoru ocitnou v zeleném pásmu. Vše se však bude řešit popořadě.
img

EUR/USD. V centru pozornosti je zápis z jednání Fedu a data o nonfarm payrolls.

04.01.2022 Kupující páru EUR/USD se poslední den roku 2021 pokusili opustit cenové rozmezí 1,1260-1,1360, takže cena vyskočila na úroveň 1,1387. Poslední obchodní den týdne, měsíce a roku byl na býčí straně, protože mnoho obchodníků vybíralo zisky, a neriskovali pozice otevřené přes víkend. V důsledku toho pár aktualizoval své maximum za měsíc a půl.
img

EUR/USD. Zasedání Fedu a slabá reakce trhu

16.12.2021 Americký Fed nepřekvapil, ale ani nezklamal. Americký regulátor splnil "minimální program" a očekávání většiny odborníků. Prosincové setkání bylo jestřábí a položilo základy pro další posilování amerického dolaru. Rétorika Jeroma Powella však nedovolila dolarovým býkům plně se projevit. Index amerického dolaru se po krátkodobém růstu na 96,80 okamžitě vrátil na své předchozí pozice, což odráží opatrný postoj obchodníků k americké měně.
img

Náhled na prosincové zasedání Fedu

15.12.2021 Na měnovém trhu se dnes očekává zvýšení volatility, protože Fed na konci americké obchodní seance shrne výsledky svého prosincového zasedání a oznámí své rozhodnutí o výhledu měnové politiky.Jedná se jednoznačně o nejdůležitější událost v životě dolarových párů. Dnešní verdikt Fedu může určit vektor pohybu americké měny na několik týdnů (nebo dokonce měsíců) dopředu. Obchodníci jsou na amerického regulátora příliš nároční: podle jejich názoru by členové výboru měli dnes nejen schválit předčasné ukončení QE, ale také oznámit dvojnásobné (nebo dokonce trojnásobné) zvýšení úrokové sazby během příštího roku. Takovým jestřábím požadavkům Fed zpravidla nevyhoví – alespoň ne v očekávaném objemu. Riziko oslabení amerického dolaru je proto dnes poměrně vysoké, a to i v případě, že Federální rezervní systém oznámí urychlení redukce stimulačního programu, což je velmi pravděpodobné. Toto rozhodnutí by mělo jít ruku v ruce s oznámením agresivního zpřísnění měnové politiky v roce 2022. Pouze v tomto případě bude americký dolar schopen zorganizovat další rozsáhlou rally.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí vzrostla o 2,1 procenta

07.12.2021 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozím kvartálem o 2,1 procenta. V zemích platících eurem se hrubý domácí produkt zvýšil o 2,2 procenta. Tempo růstu v obou regionech zůstalo stejné jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii je na rekordu, míra nezaměstnanosti klesla

12.10.2021 Britští zaměstnavatelé v září vytvořili 207.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách se tak ocitl na rekordu. Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce srpna klesla na 4,5 procenta z předchozích 4,6 procenta, kde byla na konci července. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Čerstvá data by podle analytiků mohla přispět k tomu, že britská centrální banka zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\london6.jpg

Počet zaměstnaných v Británii se dostal na úroveň před pandemií

14.09.2021 Britští zaměstnavatelé vytvořili v srpnu rekordních 241.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách je tak nad úrovní před vypuknutím pandemie covidu-19. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce července klesla na 4,6 z 4,7 procenta, kde byla na konci června.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU se po recesi vrátila k růstu, ten předčil původní odhady

07.09.2021 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí po dvojité recesi způsobené pandemií covidu-19 opět vzrostla. Hrubý domácí produkt (HDP) v 27 unijních zemích se proti prvním třem měsícům roku zvýšil o 2,1 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat v konečné zprávě. Růst je výraznější než 1,9 procenta, které úřad uváděl ve svém předchozím srpnovém odhadu.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Ekonomika EU se ve druhém čtvrtletí vymanila z recese, potvrdil Eurostat

17.08.2021 Ekonomika Evropské unie se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu, a vymanila se tak z dvojité recese, kterou způsobila pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) EU se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 1,9 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak předběžný údaj z konce minulého měsíce.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii mírně klesla, počet zaměstnaných roste

17.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii za tři měsíce do konce června klesla na 4,7 procenta z 4,8 procenta v období za tři měsíce do konce května. Počet zaměstnaných se pak v červenci přiblížil úrovni před pandemií. Uvedl to dnes britský statistický úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že míra nezaměstnanosti zůstane na úrovni 4,8 procenta.
C:\fakepath\p-11082021-lv.gif

Nezaměstnanost v Portugalsku ve čtvrtletí klesla, zaměstnanost je rekordní

11.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Portugalsku ve druhém čtvrtletí klesla na 6,7 procenta ze 7,1 procenta v předchozím čtvrtletí. Počet zaměstnaných pak stoupl na rekordní maximum, protože firmy po uvolnění omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil portugalský statistický úřad INE.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii v květnu stoupl nejvíce od začátku pandemie

15.07.2021 Počet zaměstnanců na výplatních páskách se v Británii v květnu meziměsíčně zvýšil o 356.000, což je nejvyšší nárůst od počátku pandemie covidu-19. Britská ekonomika oživuje díky rušení protipandemických uzávěr. Informoval o tom dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti se v tříměsíčním období do konce května zvýšila na 4,8 procenta ze 4,7 procenta ze tří měsíců do konce dubna.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Průměrná míra nezaměstnanosti v Japonsku loni poprvé po 11 letech vzrostla

30.04.2021 Průměrná míra nezaměstnanosti v Japonsku v uplynulém fiskálním roce kvůli pandemii poprvé za 11 let vzrostla. Poměr volných pracovních míst k počtu žadatelů o práci pak zaznamenala největší pokles za téměř půl století. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021

01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
C:\fakepath\USA.jpg

CBO: Ekonomika USA letos vzroste o 4,6 procenta

02.02.2021 Ekonomika Spojených států v letošním roce vzroste o 4,6 procenta po loňském poklesu o 3,5 procenta, za kterým stály negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Předpověděl to včera Rozpočtový úřad Kongresu (CBO). Zlepšil tak svou předchozí prognózu z loňského července, která počítala se čtyřprocentním růstem. Zlepšený výhled by mohl posílit odpor republikánů vůči plánům nového amerického prezidenta Joea Bidena na opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (zhruba 41 bilionů Kč), napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii do srpna vzrostla na 4,5 procenta

13.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce srpna vystoupila na 4,5 procenta, zatímco v předchozím tříměsíčním období do konce července činila 4,1 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. V srpnu přitom ještě platila vládní pandemická pomoc. Analytici podle agentury Reuters s růstem nezaměstnanosti počítali, ale pouze na 4,3 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

Počet zaměstnaných na kurzarbeit v Německu výrazně klesl

29.09.2020 Počet lidí zaměstnaných na kurzarbeit, tedy v režimu, kdy jim mzdu dorovnává stát, v Německu v září činil 3,7 milionu. To je výrazný pokles proti srpnu, kdy jich bylo 4,7 milionu. Uvedl to dnes ekonomický institut Ifo. Podíl takto pracujících lidí na celkovém počtu zaměstnaných se tak snížil na 11 ze 14 procent v předchozím měsíci. Je to znamení, že největší evropská ekonomika se dál částečně zotavuje z dopadů koronavirové krize, poznamenala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-15092020-lv-3.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.09.2020 1) Důvěra investorů a analytiků v budoucí vývoj německé ekonomiky překvapivě vzrostla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW. Index ekonomické nálady stoupl na 77,4 bodu ze 71,5 bodu, čekal se přitom naopak pokles na 69,8 bodu. Index hodnocení současné ekonomické situace vyskočil na -66,2 bodu z -81,3 bodu při očekávání růstu jen na -72 bodů.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii poprvé od března vzrostla

15.09.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce července poprvé od březnových karanténních opatření zvýšila. Dostala se na 4,1 procenta, zatímco v předchozím tříměsíčním období do června byla na 3,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Počet zaměstnaných ale klesl méně, než se čekalo.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Počet zaměstnaných v Německu vinou koronaviru výrazně klesl

18.08.2020 Počet výdělečně činných osob v Německu ve druhém čtvrtletí vinou pandemie způsobené šířením nového koronaviru klesl proti předchozím třem měsícům o 1,4 procenta na 44,7 milionu. V předběžné analýze to dnes oznámil německý statistický úřad, podle něhož je to zároveň největší pokles od znovusjednocení Německa v roce 1990.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020

17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.
C:\fakepath\gb-16072020-lv.png

Nezaměstnanost v Británii nečekaně zůstala na 3,9 procenta

16.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce května zůstala na 3,9 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad (ONS). To je překvapivé, protože analytici čekali nárůst nezaměstnanosti. Statistika ale také ukázala, že výrazně ubylo nabídek práce.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Nezaměstnanost v Austrálii vystoupila na 19leté maximum

18.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Austrálii vystoupila v květnu na 7,1 procenta a je nejvýše od října 2001. Kvůli koronavirovým uzávěrkám přišlo minulý měsíc o práci 227.000 lidí. Dnes to oznámil australský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání je nárůst podle agentury DPA druhý největší od roku 1978, kdy se údaj začal zveřejňovat.
C:\fakepath\Británie.jpg

Nezaměstnanost v Británii do dubna překvapivě zůstala beze změn

16.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce dubna činila 3,9 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad. To je překvapivé, analytici totiž čekali její vzestup. V květnu se ale počet zaměstnaných v důsledku pokračujících protikoronavirových opatření snížil, a to o 1,7 procenta. O podporu v nezaměstnanosti si pak zažádalo 529.000 lidí.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Rekordní pokles ekonomik eurozóny i EU byl nižší než v odhadech

09.06.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,6 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,2 procenta. V obou případech jde v souvislosti s koronavirovými omezeními o rekordní pokles od začátku měření v roce 1995. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020

08.06.2020 Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika eurozóny i celé EU v 1. čtvrtletí rekordně klesly

15.05.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 procenta. Pro oba regiony to je nejvýraznější pokles od začátku měření v roce 1995, uvedl dnes ve zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat.
img

Rozbřesk: Propadla česká ekonomika více než německá?

11.05.2020 Nehledě na nejhorší výsledek americké nezaměstnanosti od velké hospodářské deprese - třicátých letech (dvacátého století) - se akciím a rizikovým aktivům daří velice dobře. V dubnu počet zaměstnaných Američanů poklesl o více než 20 milionů a nezaměstnanost vystřelila na 14,7¨%. Akciový index S&P 500 si i tak připsal v uplynulém týdnu přes 3,5 % (v pátek více než +1,5 %). Investoři se v tuto chvíli zjevně dívají za mizerná aktuální čísla a věří, že díky uvolňování karanténních opatření a masivní reakci centrálních bank budeme z nejhoršího venku. Nejhorší čísla nás ale z řady míst teprve čekají a pořád není vůbec jasné, zda rozvolňování opatření nebude jen “dočasnou úlevou”. I proto možná česká koruna a obecně devizové trhy reagují o něco opatrněji. Měnový pár se drží nad 27,00 EUR/CZK a do dalších zisků se mu příliš nechce.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dobrá data o trhu práce jsou dočasná, přijde zhoršení

08.04.2020 Příznivá březnová data o nezaměstnanosti jsou jen dočasná, v dubnu lze čekat kvůli dopadům pandemie výrazné zhoršení. V souvislosti s vývojem nezaměstnanosti v dalších zemích postižených koronavirem jde zatím o příznivý vývoj. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Ti přitom očekávali nárůst nezaměstnanosti již v březnu. Důvodem lepších čísel tak podle nich může být například administrativní zpoždění nebo vyčkávaní, jak dopadne nastavení podpory státu pro drobné podnikatele.
img

Ranní nadhoz - sentiment prudce padá, počty nezaměstnaných rostou

03.04.2020 Ceny výrobců v eurozóně v únoru oproti stejnému období minulého roku poklesly o 1,3 %, v meziměsíčním srovnání se pak jednalo o snížení o 0,6 %. Největší měrou se na tomto vývoji podílel sektor energií, kde se ceny meziměsíčně snížily o 2,3 % a meziročně pak dokonce o 6,5 %, což si lze vysvětlit nebývale levnou ropou.
C:\fakepath\gb-21012020-lv.png

Nezaměstnanost v Británii zůstává 3,8 pct, nejníže od roku 1975

21.01.2020 Britský pracovní trh si za tři měsíce do konce listopadu, v době politických otřesů, nadále vedl dobře. Míra nezaměstnanosti zůstala na téměř 45letém minimu 3,8 procenta a počet nezaměstnaných klesl. Míra zaměstnanosti se pak vyšplhala na rekord, uvedl dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii se drží nejníže za téměř 45 let

17.12.2019 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce října zůstala na 3,8 procenta, nejníže za téměř 45 let. Oznámil to dnes britský statistický úřad ONS. Zaměstnavatelé překvapivě nabírali další lidí, zatímco analytici očekávali, že zaměstnaných ubude. Míra zaměstnanosti tak vystoupila na rekordních 72,6 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst eurozóny ve 3. čtvrtletí zůstal 0,2 procenta

05.12.2019 Růst ekonomiky eurozóny ve třetím čtvrtletí zůstal proti předchozím třem měsícům na 0,2 procenta, v celé Evropské unii pak zrychlil na 0,3 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který potvrdil předběžné údaje z listopadu. Zaměstnanost pak v eurozóně i v celé EU vzrostla mezičtvrtletně o 0,1 procenta.
C:\fakepath\Británie.jpg

Počet zaměstnaných v Británii klesl nejvíce za čtyři roky

15.10.2019 Rozkvět britského pracovního trhu s blížícím se odchodem Británie z Evropské unie slábne. Počet zaměstnaných za tři měsíce od konce srpna klesl o 56.000 na 32,69 milionu, oznámil dnes britský statistický úřad ONS. Jde o nejvýraznější pokles za více než čtyři roky. Míra nezaměstnanosti se pak nečekaně zvýšila.
nemecko 08012014.png

Počet zaměstnaných v Německu je rekordní

31.07.2017 Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
britanie 08012014.png

Britský trh práce obnovil růst

15.02.2017 Počet zaměstnaných v Británii po dvou měsících poklesu obnovil v posledních třech měsících loňského roku růst a míra nezaměstnanosti zůstala na jedenáctiletém minimu 4,8 procenta. Dnešní údaje britského statistického úřadu potvrzují, že trh práce zůstává silný i po červnovém referendu o vystoupení Británie z EU.
nemecko 08012014-3.png

Počet zaměstnaných v Německu stoupl

17.11.2016 Počet zaměstnaných v Německu v letních měsících díky sektoru služeb dále rostl na nový rekord. Tempo růstu však ve srovnání s předchozími kvartály zpomalilo. Podle spolkového statistického úřadu se počet zaměstnaných ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,9 procenta na 43,7 milionu, což je nejvyšší údaj od znovusjednocení země. K růstu přispěl hlavně sektor služeb.
merkelova.jpg

Vyrovnaný německý rozpočet je realistický

26.11.2014 Německo je hospodářsky v dobré kondici a je reálné, že příští rok bude poprvé za 45 let hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ve Spolkovém sněmu to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Zdůraznila také, že vyrovnaný rozpočet nevylučuje podporu hospodářského růstu.
Související klíčová slova: FOREX | Money management | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciový index | Pullback | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | HDP | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Česká měna | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Ekonomická teorie | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bond | Bull | Buy Stop | CBOE | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | Loonie | MACD | MIFID | MMF | Makro data | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Pakt stability | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Take Profit | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | CAC 40 | Financování | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | AUDUSD | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Microsoft | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Fio banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | CitFin | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Etoro | Fio | Fondy | Frank | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Kanadská měna | Korporátní dluhopisy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buy | CEE | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | Vzdělání | Burze | Capital Economics | TD Securities | DPA | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Oxford Economics | Generali Investments CEE | Caterpillar | ANZ | DIW | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | NATO | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Yahoo Finance | Earnings | Podnikatelé | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | České firmy | Inflační tlaky | Otřesy na finančních trzích | Britská centrální banka | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Britský ministr financí | Obchodní partner | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Nákupní signál | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Utáhnout měnovou politiku | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Institucionální investoři | Příjmy | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Tempo růstu ekonomiky | CME FedWatch | Mizuho | Generali Investments | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Makroekonomické zprávy | Virtuální mince | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Jerome Powell | MiFID II | Štěpán Hájek | Tržní očekávání | WirtschaftsWoche | Podnikání na kapitálovém trhu | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | OPEC+ | Posilování dolaru | Výsledky obchodování | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | IfW | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Konzultační společnosti | Zvýšení mezd | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Denní objem obchodů | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Začínající obchodníci | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Michal Brožka | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Vyšší mzdy | Boris Johnson | Rostoucí příjmy | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Prezidentka ECB | Záporné sazby | FedWatch Tool | Kurz kryptoměny | Pokles dolaru | Nezaměstnanost v Portugalsku | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Tomáš Pfeiler | ISM index | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Cena žlutého kovu | US500 | Hospodářská recese | Kjódó | Agentura Kjódó | Očekávání trhu | Dot plot | Finanční situace | Kurzarbeit | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Zerohedge | Institute of Directors | Stav trhu práce | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Obchodní spory | TikTok | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Mediální společnosti | Německá vláda | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | MSFT | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Hypotéza | FRED | Inflace v Británii | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Nasdaq akcie | Ekonomiky eurozóny | CPI v eurozóně | Hlavní události | Parlamentní volby | UnitedHealth | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Vysoké riziko | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Negativní nálada | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Lagardeová | Fox News | Labouristé | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Blahobyt | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Evropští investoři | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Vládní bondy | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Oslabuje dolar | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Breaking | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | xStation5 | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Bydlení | Oživení inflace | Uber | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Roční růst | Koruna posílila | Počet výdělečně činných osob | Růst hrubého domácího produktu | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Pracovní trh | Američané | Commodity index | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Počet volných míst | RBA | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Nižší růst | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Konzervativci premiéra Borise Johnsona | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Britský pracovní trh | Koronavirus | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Souhrnný indikátor | American Express | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Galapagos | Americká inflace | Ichimoku Cloud | Inflace v lednu | COVID-19 | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Směřování trhů | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | FedWatch | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Nová data | Mzda | Výkyvy | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Negativní hospodářské dopady | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Bankovky | Mince | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nejslabší růst | Značný pokles | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Vládní podpory | Další pokles | Koronavirová krize | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Další růst | Růst | Kevin McCarthy | Počet nakažených koronavirem | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnost | Německý statistický úřad | Živobytí | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Březnová data | Organizace | Práce | ADB | Údaje | Dolar australský | Míra nezaměstnanosti v březnu | Radovan Hypš | JenPráce.cz | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | CRFB | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | WMT | Hospodářské oživení | Dnešní statistiky | Statistiky | USD za barel | Uvolňování karanténních opatření | PMI ve službách | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | HSBC Asset Management | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Maloobchod | Zaměstnanci | Biofarmaceutické společnosti | Průměrná míra nezaměstnanosti | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Viceguvernér britské centrální banky | Link | Hlavní kryptoměny | RBI | Světové hospodářství | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Britský trh práce | Spolková vláda | Rozpočtový úřad Kongresu | Pomoc lidem | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Hospodářský institut | Průraz | Bývalý prezident | Tržní situace | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | CBO | Kurzarbeit v Německu | Britské firmy | Londýnské burzy | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rekordní pokles | Pokles ekonomik | Pokles ekonomik eurozóny | Rekordní pokles ekonomik | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Členové Fedu | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Nezaměstnanost v Austrálii | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | BIS Oxford Economics | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Tiff Macklem | Další vlna koronaviru | Vlna koronaviru | Pandemická pomoc | Stimulační program | ONS | Úřad ONS | Den nezávislosti | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Američtí politici | Merkelová | Společnost XTB | Akcie Salesforce | Forward guidance | Pár EUR/USD | Důvěra | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Deutsche Lufthansa | Dluhopisy a zlato | Marks & Spencer | Počet zaměstnaných v Německu | Pokles tržeb | Vládní koalice | Počet akcií | Institut DIW | Odborníci | Američtí investoři | Zasedání FED | Stefan Kooths | Inditex | NAHB | Evropský statistický úřad | Německý rozpočet | Politici | Epidemiologické situace | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Pracovní místa | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Data z pracovního trhu | Ranní okénko | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Měnový fond | Americké měny | Nárůst případů koronaviru | Epidemiologická situace | Mluvčí Bílého domu | Dopady na trhy | Nařízení | Pokles indexu | První obchodní den | Futures na ropu | Technologické tituly | Pravidelný příjem | Výdělky | Očkování | Zadlužování | US2000 | Futures na ropu WTI | Plný úvazek | Částečný úvazek | Růst průmyslové produkce | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Nálada investorů | PMI ve výrobě | DOT | Počet pracovních míst | Brands | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Philips | Express | Odhady CBO | Maya MacGuineasová | Výhled CBO | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Nynější krize | Finanční výsledky | UNH | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Příznivé údaje | Pandemie covidu-19 | IWH | Holubičí tón | CRM | xStation 5 | Reuters analytik | Umění | Constellation | Constellation Brands | Data o inflaci | Odhad letošního růstu ekonomiky | Objednávky | DOGE | Přeprodané oblasti | Meme coiny | Meziměsíční inflace | Populární značky | Cenové úrovně | Malta | Riziko ztráty | Oslabení | Zisk před zdaněním | Prodejní ceny | První zvýšení sazeb | Impulzy | Nadnárodní společnosti | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodej | Microsoft Corporation | UnitedHealth Group Incorporated | Nové prognózy | Vyšší úroveň | Počet nezaměstnaných | Koncentrace | Americký trh | AXP | American Express Company | CAT | Současný trend | Odvětví | Rekord | Dvojité recese | HICP | Chování | Vnímání | Trh práce v USA | Zajišťovny | Objem HDP | SHIB | Míra nezaměstnanosti v Portugalsku | Klíčové makroekonomické ukazatele | Liquid | ASX | Společnosti | Opatření | Růst trhu | ANO | Britští zaměstnavatelé | Solana | Evropský index | Pracovní den | UBS Group | UBS Group AG | FDP | Sociální demokraté | Zvýšení dluhového limitu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Počet zaměstnaných v Británii | Energetické krize | Zdravotnictví | Pozornost | Robert Habeck | Rychlejší růst inflace | Australia and New Zealand Banking Group | Zvýšení minimální mzdy | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | Omikron | Skutečný výsledek | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Rostoucí inflace | Participace | Relativní stabilita | Obchodní tipy | Hodnoty měny | Uniper | CME FedWatch Tool | Hry | Simon Peters | Christian Dürr | Instituce | Pár USD/CAD | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Ocado | Rollback | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Obchodování akcie | Japonský Nikkei 225 | Invaze | Pokles inflace | Mosaic | Dopady války na Ukrajině | Britský FTSE | Zastavení dodávek | Správa | VEB | Analýza transakcí | Dow Jones Industrial Average | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Současná situace | Bolest | Pokles nezaměstnanosti | Jeremy Hunt | Obchodování páru EUR/USD | Tržní odhad | Téma inflace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Ministr financí Jeremy Hunt | Varování | Inflace v Evropě | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Média | SVB Financial | SVB | SVB Financial Group | Signature Bank | First Republic | First Republic Bank | FRC | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Práce v Německu | JOLTS | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Předseda sněmovny | Výhledy | Směřování | Velké objemy | Inflace v Austrálii | Carson Group | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Správy majetku | Fox | News | Kupující | Předstihový ukazatel | Bitcoinové ETF | Lesnictví | Ukazatel inflace | Reálná mzda | ETF na bitcoin | ProCent | Další snižování sazeb | Údaje ISM | Spotové bitcoinové ETF | Japonský index | Spojené státy americké | Platformy | 1D | D1 | Nejvyšší cena | Demokratický kandidát | Výkon | IBIT | Australský index | Otevřenost | 256/2004 | Odpovědnost | Český trh | Průměrné hodinové mzdy | HDP ČR | Úrovně podpory | Australský S&P/ASX | Jihokorejský Kospi | Čínský Shanghai Composite | Hongkongský Hang Seng | Fio banka, a.s. | Jan Tománek | Účastníci trhu | Směrnice | Body | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Počet úmrtí
Počet uzavřených obchodů
Počet uživatelů
Počet uživatelů mobilního bankovnictví
Počet veřejných úpisů akcií
Počet virtuálních měn
Počet volných míst
Počet výdělečně činných osob
Počet zahájených bytů
Počet zákazníků

Následující klíčová slova

Počet zaměstnaných v Británii
Počet zaměstnaných v Německu
Počet zemí s eurem
Počet zemřelých
Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech
Počet žádostí o ochranu před věřiteli
Počet žádostí o podporu
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA
Počet žádostí o podporu v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít