Úterý 16. července 2024 07:27
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Protiruské sankce

C:\fakepath\MTS.jpg

Ruská společnost MTS odkoupí akcie zahraničních vlastníků

28.04.2024 Společnost MTS, která je největším mobilním operátorem v Rusku, zahraničním investorům nabízí, že od nich koupí své akcie, ovšem se slevou kolem 69 procent. Oznámila to včera v tiskové zprávě. Zahraniční akcionáři by tak měli šanci dostat se alespoň ke zlomku svých peněz, které mají v Rusku už asi dva roky blokovány kvůli západním sankcím.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz varoval Čínu před vojenskou podporou Ruska

15.04.2024 Německý kancléř Olaf Scholz dnes varoval Čínu před jakoukoli vojenskou podporou Ruska. Scholz, který je na návštěvě Číny, se tak vyjádřil před úterními jednáními s nejvyššími čínskými představiteli, prezidentem Si Ťin-pchingem a premiérem Li Čchiangem. Podle agentury DPA je německý kancléř připraven zdůraznit, že Rusko vede na Ukrajině dobyvačnou válku a nikdo mu v ní nesmí pomáhat.
img

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl, Mero dokončilo modernizaci IKL

11.04.2024 Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL. Celkově loni do Česka přiteklo 7,4 milionu tun ropy, což je zhruba stejné číslo jako o rok dříve. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální ředitel státní společnosti Mero Jaroslav Pantůček. Podnik v současnosti připravuje rozšíření ropovodu TAL, po jehož dokončení by se měla Česká republika stát nezávislou na ruské ropě.
img

Český výrobce letadel Aircraft Industries dodá pět letounů L 410 NG do Senegalu

26.03.2024 Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá pět letounů L 410 NG, tedy nové generace, do Senegalu. Létat budou v barvách tamního největšího státního dopravce Air Senegal. První dva stroje dnes odletěly z Kunovic, uvedli zástupci společnosti na webových stránkách. Finanční podmínky obchodu firma nezveřejnila.
C:\\fakepath\\Rusko-sankce-4.jpg

Británie zavádí nové protiruské sankce, zaměřila se na obchod se zlatem

08.11.2023 Británie dnes rozšířila seznam protiruských sankcí o dalších 29 jednotlivců a firem, zaměřila se přitom zejména na ropný průmysl a obchod se zlatem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ministra zahraničí Jamese Cleverlyho by měla nová opatření ztížit fungování těm, kdo pomáhají dosavadní sankce obcházet.
img

Aircraft Industries loni skončil ve ztrátě, projevily se protiruské sankce

01.11.2023 Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries loni skončil ve ztrátě 213,2 milionu korun, o rok dříve vykázal zisk přes 54 milionů korun. Hospodaření podniku v roce 2022 zásadně ovlivnily protiruské sankce, před válkou na Ukrajině byl pro něj ruský trh stěžejní. Společnosti meziročně výrazně klesly také tržby. Zatímco předloni utržila z prodeje vlastních výrobků, služeb a zboží téměř 1,782 miliardy korun, loni to bylo zhruba 527,9 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy firmy založené ve Sbírce listin.
C:\fakepath\trader-11102023-49-zm.jpeg

Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022

11.10.2023 Meziroční míra inflace v Rusku v září zrychlila nejvíce od dubna 2022, a to na šest procent oproti 5,15 procenta v srpnu. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského statistického úřadu. Kupní síla Rusů, kterou už tak oslabují důsledky slabého rublu a protiruské sankce kvůli invazi na Ukrajinu, se dále snížila, napsala agentura AFP.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
img

FT: Zákaz dodávek ruské ropy stojí PKN Orlen miliony dolarů denně

08.05.2023 Zákaz dodávek ruské ropy stojí polskou rafinerskou společnost PKN Orlen miliony dolarů denně. Firma uvádí, že má problém shánět alternativní dodávky pro svou českou rafinerii v Litvínově, píše na svém webu deník Financial Times (FT). Podle generálního ředitele polské firmy Daniela Obajteka by protiruské sankce měly být přísnější.
img

Česko po dnešku zůstává poslední zemí Visegrádské čtyřky, která dosud nezakázala dovoz ukrajinského obilí a dalších tamních zemědělských produktů

17.04.2023 Čeští zemědělci tak zřejmě stupňují svůj tlak, aby česká vláda učinila totéž, obávají se totiž, že neprodají a padnou do ztrát.
img

Maďarsko se přidává k Polsku a pozastavuje dovoz ukrajinské zemědělské produkce. Pozastavení bude tlačit cenu obilí, pečiva ba třeba i masa nahoru také v Česku

16.04.2023 Po Polsku se k pozastavení dovozu ukrajinských zemědělských produktů přidává také Maďarsko. Čeští zemědělci tak získají další argument pro to, aby i česká vláda o něčem podobném uvažovala. Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR upozorňují na to, že čeští zemědělci mají kvůli dovozu ukrajinského obilí na evropský trh problém prodat část loňské úrody.
img

Pozastavení dovozu ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, pečiva ba i masa nahoru také v Česku

10.04.2023 Páteční rozhodnutí polské vlády pozastavit dovoz ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, případně i mouky a pečiva, nahoru také v Česku. Tuzemští zemědělci se totiž nyní potýkají s citelně klesajícími výkupními cenami obilí.
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová: Světová ekonomika je navzdory válce v lepší kondici, než se čekalo

23.02.2023 Světová ekonomika je teď v lepší kondici, než se kvůli dopadům pandemie a válce na Ukrajině čekalo. Na okraj zasedání skupiny velkých světových ekonomik G20 v indickém Béngalúru to dnes novinářům řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Spojené státy podle ní počítají s dalšími sankcemi vůči Rusku a naopak s další pomocí napadené Ukrajině.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Koruna za rok od začátku invaze oslabila k rublu a posílila k ukrajinské hřivně

22.02.2023 Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

IMD: Kvůli válce na Ukrajině odešlo z Ruska jen 8,5 procenta západních firem

22.01.2023 Od začátku války na Ukrajině odešlo z ruského trhu jen 8,5 procenta firem registrovaných v Evropské unii a ve skupině ekonomicky vyspělých zemí G7. Vyplývá to z analýzy švýcarského institutu IMD. Zjištění podle něj zpochybňuje tvrzení o exodu firem kvůli ruské invazi a s tím spojených sankcí. Informovala o tom agentura AFP.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem

11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
img

Gazprom slibuje pokračovat v dodávkách plynu do Maďarska

13.10.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom potvrdila závazek dodávat plyn do Maďarska a dlouhodobě provozovat plynovod TurkStream, který je k těmto dodávkám nezbytný. Po setkání s ředitelem Gazpromu Alexejem Millerem to uvedl maďarský ministr zahraničích věcí a obchodu Péter Szijjártó. Maďarsko tak podle něj nebude muset omezovat spotřebu plynu.
C:\fakepath\putin.png

Protiruské sankce jsou krátkozraké a nebezpečné pro celý svět, řekl Putin

07.09.2022 Protiruské západní sankce jsou krátkozraké a představují nebezpečí pro celý svět, který se stále více obrací k Asii, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Informovala o tom agentura Reuters. Vládu v Kyjevě ruský prezident označil za nelegitimní režim, který se k moci dostal po převratu v roce 2014. Podle ruských agentur také odmítl obvinění, že by Rusko porušovalo mezinárodní právo. Evropská unie a další země uvalily rozsáhlé ekonomické a diplomatické sankce na Rusko a jeho představitele po únorovém ruském vojenském útoku na sousední Ukrajinu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Hlavním zdrojem ruského plynu Evropě je poprvé v historii černomořské potrubí Turk Stream. Po vypnutí Nord Streamu 1 se jeho dominantní postavení ještě upevní

04.09.2022 Pokud by došlo k trvalejšímu odstavení dodávek ruského plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1, ještě dále se zvýrazní postavení jiného potrubí, Turk Streamu, jakožto hlavní přepravní cesty ruského plynu na starý kontinent.
C:\fakepath\trader-24082022-23-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.08.2022 1) Kubánská vláda začala skrze své oficiální směnárny prodávat obyvatelům americké dolary. Při směně při tom uplatňuje kurz 123,60 pesa za dolar, což je čtyřikrát více než oficiální kurz pro podnikatelský sektor. Kurz se ale přibližuje poměrům vládnoucím na černém trhu, uvedla agentura AP. Každý Kubánec však může koupit maximálně 100 dolarů za den.
C:\fakepath\london3.jpg

Dovoz z Ruska do Británie klesl na minimum, poprvé se nedovezlo žádné palivo

24.08.2022 Dovoz z Ruska do Británie se v červnu propadl na rekordní minimum. Snížil se na 33 milionů liber (967 milionů Kč), což je nejméně za posledních 25 let, co se tyto údaje sledují, uvedl dnes britský statistický úřad (ONS). Na vině jsou podle něj dopady invaze ruských vojsk na Ukrajinu a související protiruské sankce. Poprvé se z Ruska do Británie nedovezlo žádné palivo a na minimu je i vývoz z Británie do Ruska.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
img

Německo žádá Kanadu, aby Rusku vrátila turbínu do Nord Streamu 1. Kanada by však musela obejít protiruské sankce, bez toho však hrozí propad i české ekonomice

07.07.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck žádá kanadskou vládu, aby vrátila Rusku turbínu do plynovodu Nord Stream 1. Kanada ji zadržuje v souladu se sankcemi. Pokud by ji Rusku vydala, sankce poruší. Berlín ji k tomu přesto vyzývá, protože se obává propadu své ekonomiky v důsledku nedostatku ruského plynu, jenž hrozí nastat kvůli právě chybějící turbíně.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj podle Reuters požádal země G7 o sankce a protiletecké systémy

27.06.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal skupinu velkých světových ekonomik G7 o další protiruské sankce, protiletecké systémy a pomoc s vývozem obilí a poválečnou rekonstrukcí země. S odvoláním na nejmenovaného činitele Evropské unie o tom informovala agentura Reuters. Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, se dnes k summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau připojil digitálně.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 podle USA chystají další protiruské sankce

27.06.2022 Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Dnes to na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau před začátkem jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským novinářům sdělil zástupce americké vlády. Možností je i zavedení cenového stropu na vývoz ruské ropy, toto opatření ale zatím nemá jednoznačnou podporu Evropské unie.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Reuters: Rusko zůstalo dlužit některým tchajwanským držitelům bondů

27.06.2022 Rusko je na cestě do technické platební neschopnosti. Podle zdrojů Reuters zůstalo dlužit úroky některým tchajwanským držitelům dluhopisů. Moskva sice peníze na úhradu úroků ze zahraničních dluhopisů má, Západ jí ale nechce platbu umožnit s ohledem na protiruské sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Západní sankce mají na Rusko podle USA mimořádný dopad

18.05.2022 Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Dnes to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

EU schválila Německu pomoc za 11 miliard eur určenou firmám zasaženým sankcemi

04.05.2022 Evropská komise (EK) schválila Německu pomoc v objemu 11 miliard eur (zhruba 271 miliard Kč) určenou firmám, na které doléhají protiruské sankce. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě. Podobnou pomoc už navrhly i další vlády. Podle německého plánu mohou firmy získat půjčky kryté státní zárukou až do 90 procent výše úvěru nebo získat půjčky s nižším úročením na pokrytí svých investičních potřeb a jako provozní kapitál.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Ministři energetiky EU proberou, jak si poradit s omezením ruského plynu

02.05.2022 Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Británie uvalila sankce na představitele ruské armády, včetně velitele z Buče

21.04.2022 Británie dnes rozšířila protiruské sankce o dalších 26 jmen. Na sankčním seznamu jsou nově zejména vysocí představitelé ruské armády, včetně velitele jednotek, které jsou podle dostupných informací zodpovědné za masakry civilistů v ukrajinském městě Buča. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí. Britská vláda později oznámila, že také rozšířila seznam výrobků, na které se bude vztahovat zákaz dovozu z Ruska a zvýšila cla na některé zboží.
C:\fakepath\trader-19042022-20-zm.jpg

Řecko u svých břehů zadrželo ruský tanker, reaguje tím na protiruské sankce

19.04.2022 Řecko zadrželo u svého ostrova Evia ruský tanker pro přepravu ropy. Ministerstvo dopravy dnes oznámilo, že Atény tím reagují na sankce, které proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu zavedla Evropská unie. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-18042022-20-zm.jpg

Putin: Inflace v Rusku se stabilizuje, Západ sankcemi uškodil sám sobě

18.04.2022 Inflace v Rusku se stabilizuje a k normálu se vrací i kurz rublu. Na poradě s vládními činiteli věnované otázkám domácí ekonomiky to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury TASS rovněž upozornil, že snaha Západu ochromit ruskou ekonomiku v reakci na rozpoutání války selhala a že sankce západních zemí se obrátily proti nim samotným.
C:\fakepath\trader-06042022-32-zm.jpeg

USA a Británie zavedly další protiruské sankce, země EU se na tom zatím neshodly

06.04.2022 Spojené státy a Británie dnes oznámily další zpřísnění protiruských sankcí vyvolaných ruskou invazí na Ukrajinu, včetně postihů namířených na největší ruskou banku Sberbank a zákazu nových investic v Rusku. Washington a Londýn také rozšiřují opatření vůči příslušníkům ruských elit, v USA se na sankční seznam nově dostaly například dospělé děti prezidenta Vladimira Putina. Země Evropské unie se dnes naopak napoprvé neshodly na nových sankcích, jejichž pátý balík navrhla Evropská komise.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Americký trh roste i uprostřed ukrajinských strastí

05.04.2022 Americký trh rostl navzdory novým obavám o Ukrajinu. Hlavní americké indexy na začátku týdne vzrostly: Dow Jones přidal 0,3 %, NASDAQ si připsal 1,9 %, S&P500 vzrostl o 0,8 %. Proto S&P500 a NASDAQ výrazně rostly.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu

03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německý kancléř Scholz odmítá platby za ruský plyn v rublech

31.03.2022 Německý kancléř Olaf Scholz s rakouským kolegou Karlem Nehammerem odmítají platby za dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásili to na dnešní tiskové konferenci v Berlíně. Scholz dodal, že to již v telefonickém rozhovoru ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi řekl a že nyní je na šéfovi Kremlu, jak se zachová. Oba kancléři shodně uvedli, že stávající smlouvy počítají s evropskou měnou euro.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu poklesla v březnu na 5,1 procenta

31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu nehledě na dopady ruské invaze na Ukrajinu pokračovala v poklesu a meziměsíčně se snížila o 0,2 procentního bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\trader-30032022-29-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli slabým dodávkám a vyhlídce na nové ruské sankce

30.03.2022 Ropa uprostřed týdne zdražuje o více než tři procenta. Pomáhají jí slabé dodávky a rostoucí vyhlídka na nové protiruské sankce, přestože Moskva a Kyjev vedou mírové rozhovory.
img

Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech

28.03.2022 Země skupiny G7 odmítly požadavek Moskvy platit za ruský plyn v rublech. Bylo by to porušení smluv, tlumočil dnes jejich stanovisko německý ministr hospodářství Robert Habeck poté, co o problematice se svými kolegy na dálku jednal. Informuje o tom agentura DPA, podle níž se porady účastnili i zástupci Evropské unie.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bitcoin od začátku roku ztratil 3,5 procenta. Válka jej příliš neovlivnila

27.03.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin letos od začátku roku ztratila 3,5 procenta a aktuálně se obchoduje kolem 44.600 dolarů, tedy těsně nad jedním milionem Kč. Je to zároveň o třetinu níže než loni v listopadu, kdy bitcoin dosáhl historického maxima. Válka na Ukrajině ale jeho kurz neovlivnila tolik, jak se zpočátku očekávalo. Vyplývá to z údajů serveru Kurzy.cz a vyjádření ekonomů.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU dočasně uvolní antimonopolní pravidla, aby zmírnila dopady sankcí

21.03.2022 Evropská unie dočasně uvolní antimonopolní pravidla, aby pomohla zmírnit dopady problémů v dodavatelských řetězcích způsobené zavedením protiruských sankcí za rozpoutání války na Ukrajině. Evropská komise (EK) dnes uvedla, že tak chce umožnit tisícům firem v EU společně nakupovat, dodávat či distribuovat nedostatkové zboží bez obav, že poruší pravidla hospodářské soutěže.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Japonsko a Austrálie oznámily další protiruské sankce

18.03.2022 Japonsko a Austrálie dnes oznámily další protiruské sankce vyvolané invazí Moskvy na Ukrajinu. Tokio bude penalizovat další osoby a organizace, například představitele ministerstva obrany a státního vývozce zbraní Rosoboronexport.
C:\fakepath\trader-15032022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.03.2022 1) Ceny ropy dnes klesají a při asijském obchodování se propadly až na nejnižší hodnotu za dva týdny. Jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou zmírnila obavy z dalšího přerušení dodávek a prudký nárůst nově nakažených nemocí covid-19 v Číně vyvolal obavy ze zpomalení poptávky po ropě. Oba kontrakty už v pondělí ztratily více než 5 % a americká ropa WTI se dnes poprvé od 1. března propadla pod 100 USD za barel.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede nová dovozní cla

15.03.2022 Británie dnes oznámila další protiruské sankce. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. S odvoláním na britské ministerstvo financí to uvedla agentur Reuters.
img

Ceny ropy na začátku obchodního dne klesají

15.03.2022 V pondělí ceny ropy od začátku obchodní seance klesaly. Investoři se stále soustředí na napjatou geopolitickou situaci ve východní Evropě.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU dosud schválila čtyři balíky sankcí proti Rusku, cílí na politiky či průmysl

13.03.2022 Výběr informací o zavádění sankcí Evropské unie (EU) proti Rusku od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (EU v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině):
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
C:\fakepath\trader-09032022-40-zm.jpg

Evropské akcie prudce posílily, německý index DAX si připsal téměř osm procent

09.03.2022 Evropské akcie dnes prudce posílily. Smazaly tak část výrazných ztrát z předchozích čtyřech dnů, které vyvolala ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce. Panevropský index STOXX Europe 600 si připsal 4,68 procenta a obchodování uzavřel na 434,45 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní nárůst za dva roky. Hlavní index německých akcií DAX vzrostl o 7,92 procenta na 13.847,93 bodu - i to je nejvýraznější vzestup za poslední dva roky.
C:\fakepath\trader-09032022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2022 1) Čína vyzvala státní rafinérie, aby v dubnu zvážily zastavení vývozu benzinu a nafty. Důvodem jsou obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině, uvádějí tři zdroje agentury Reuters. Rafinérské marže u několika ropných produktů v Asii dnes dosáhly historických maxim. Čína naftu vyváží do mnoha zemí, mezi jinými i do Japonska nebo Austrálie.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Kreml: USA vedou proti Rusku ekonomickou válku

09.03.2022 Moskva bude na americké sankce vůči Rusku reagovat opatřeními, která budou v souladu s jejími zájmy. Podle serveru Kommersant to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Spojené státy podle něj vyhlásily Rusku ekonomickou válku. Americký prezident Joe Biden ve středu oznámil, že USA zakazují dovoz ropy, zkapalněného zemního plynu a uhlí z Ruska kvůli jeho invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie po čtyřech ztrátových seancích za sebou posilují

09.03.2022 Evropské akcie po čtyřech ztrátových seancích za sebou, které vyvolala ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, zahájily dnešní obchodování výrazným růstem. Panevropský index STOXX Europe 600 kolem 10:25 SEČ stoupal o 2,6 procenta na zhruba 426 bodů. Posilují zejména automobilky, banky, odvětví cestovního ruchu a volného času. Zmíněné sektory si připisují přes čtyři procenta.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
C:\fakepath\trader-02032022-35-zm.jpg

EU by měla rozšířit protiruské sankce i na kryptoměny, shodli se ministři

02.03.2022 Evropská unie by měla rozšířit dosud přijaté hospodářské a bankovní sankce proti Rusku, které již mají významný dopad na ruskou ekonomiku. Podle francouzského ministra financí Bruna Le Mairea se na tom dnes shodli zástupci unijních vlád odpovědní za finance. Nové sankce by měly zahrnovat také obchodování s kryptoměnami, které v současnosti umožňuje Rusku část opatření obcházet. Podle místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise mají sankce nepříznivý dopad i na členské státy a zvláště jejich energetický sektor, což se však zatím daří zvládat.
C:\fakepath\Johnson.jpeg

Johnson: To, co Rusko dělá na Ukrajině, se dá označit za válečný zločin

02.03.2022 To, co Rusko dělá na Ukrajině, se už teď podle britského premiéra Borise Johnsona dá označit za válečný zločin. Řekl to dnes podle agentury Reuters parlamentu. Vyjádřil také přesvědčení, že protiruské sankce už mají dopad. List The Washington Post uvedl, že Spojené státy se sankce chystají dále rozšířit.
C:\fakepath\trader-28022022-37-zm.jpg

Británie oznámila další protiruské sankce, nebude pouštět do přístavů ruské lodě

28.02.2022 Británie oznámila další sankce vůči Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Nebude pouštět do svých přístavů ruské lodě či lodě plující pod ruskou vlajkou a zmrazí aktiva dalším ruským bankám. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na ministry britské vlády.
C:\fakepath\trader-28022022-28-zm.jpg

Forex: Koruna znovu citelně oslabila, vůči euru se dostala nad 25,00 EUR/CZK

28.02.2022 Koruna na pokračující invazi Ruska na Ukrajině a zavedení sankcí Západu vůči Moskvě reagovala poslední únorový den dalším oslabením. K euru dnes proti pátečnímu závěru ztratila 46 haléřů a dostala se na 25,13 EUR/CZK. K dolaru oslabila o 44 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 22,38 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Podobně slabá jako nyní byla česká měna naposledy koncem loňského prosince.
C:\fakepath\palladium.jpg

Palladium, zlato a další drahé kovy zdražují v reakci na protiruské sankce

28.02.2022 Ceny drahých kovů se dnes na světových trzích zvyšují, čímž reagují na nové sankce, které Západ uvalil na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Investoři se obávají přerušení dodávek těchto kovů, které jsou nezbytné v mnoha průmyslových odvětvích. Palladium přidávalo až sedm procent, zatímco zlato se dostalo nad 1900 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a mohlo by vykázat nejlepší měsíc od loňského května.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\elektřina.jpg

Draghi: Ukrajinská krize Itálii možná donutí vrátit se k uhelným elektrárnám

25.02.2022 Itálie se možná bude muset vrátit k uhelným elektrárnám, aby pokryla poptávku po energiích v případě zastavení dodávek z Ruska. Podle agentury ANSA to dnes v italském parlamentu v souvislosti s ukrajinskou krizí a jejích dopadech na italskou ekonomiku řekl premiér Mario Draghi. Itálie se stejně jako další evropské země také už řadu měsíců potýká s výrazným růstem cen energií. Draghi ale zdůraznil, že nezpochybňuje nutnost přejít v dlouhodobém horizontu na obnovitelné zdroje.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Zelenskyj: Trvající ruský útok ukazuje, že sankce Západu proti Moskvě nestačí

25.02.2022 Sankce, které v posledních dnech na Moskvu uvalily západní země, nejsou dostatečné, řekl dnes ráno ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Důkazem je podle něj stále pokračující ruská agrese proti jeho zemi. Dodal, že svět nadále pozoruje dění na Ukrajině z povzdálí, uvedla ukrajinská média.
C:\fakepath\eu-Rusko.jpg

Lídři zemí EU odsouhlasili protiruské sankce, zasáhnou banky i rafinerie

25.02.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v noci na dnešek shodli na zavedení dosud nejtvrdších sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině. Postihy mají omezit ruský přístup ke kapitálu, míří na energetiku, dopravu či obchod. Zasáhnou také 70 procent ruského bankovního trhu, řekla po skončení více než šestihodinové schůzky předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Český premiér Petr Fiala prohlásil, že prosazoval "maximální možnou míru sankcí".
C:\fakepath\dolary.jpg

Ministr: Rusko odstraní dolarová aktiva ze svého státního investičního fondu

03.06.2021 Rusko zcela odstraní dolarová aktiva ze svého státního investičního fondu a naopak posílí v něm podíl eura, čínského jüanu a zlata. Na okraj mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. Změny, které počítají i s nižším zastoupením britské libry, podle něj nastanou do měsíce.
img

Potopí tchaj-wanská delegace českou ekonomiku?

06.09.2020 Nesporně mimořádná symboličnost aktuální návštěvy české politické delegace na Tchaj-wanu zásadně ztěžuje pohledět na ni vskutku věcně. Obava ze zhoršení ekonomických a obchodních vztahů s Čínou je jistě na místě a nejspíše k němu i dojde. Nepůjde však o nic mimořádného. Nepůjde dokonce ani o nic, čím by si Česko v uplynulých letech neprošlo. Aniž by to přitom vyvolalo byť jen drobounké zakolísání naší ekonomiky.
img

Ustojí tuzemská ekonomika případnou odvetu Číny za tchaj-wanskou návštěvu českých politiků? Nešlo by o nic, co už nezažila

31.08.2020 Loni Česko vyvezlo do Číny zboží za 44,2 miliardy korun. Tedy za méně než třeba do Rumunska. Představme si, že v důsledku čínské odvety za tchaj-wanskou návštěvu klesne český vývoz na nulu. Na první poslech to zní dramaticky, dokonce tak, že by to snad mohlo tuzemskou ekonomiku rozkymácet. Opravdu?
C:\fakepath\trump.jpg

Trump obvinil Rusko a Čínu z cíleného oslabování měn

17.04.2018 Americký prezident Donald Trump obvinil Čínu a Rusko z cíleného oslabování jejich měn v době, kdy Spojené státy naopak pokračují ve zvyšování úrokových sazeb. "To je nepřijatelné," napsal Trump na twitteru. Po jeho zprávě se dočasně dostal pod prodejní tlak americký dolar, zatímco euro zpevnilo.
TOP5-07082017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.08.2017 1) Nejpopulárnější kryptoměna bitcoin se po rozdělení softwarového kódu z minulého týdne, kterým vznikl její nový klon nazvaný bitcoin cash, vydala vzhůru a opět stoupá na nová historická maxima. Oproti pátečnímu maximu se na evropské burze Bitstamp hodnota této digitální měny zvýšila o více než 500 USD a dnes ve 14:00 SELČ se pohybovala okolo 3 387 USD za jednotku, což je nové maximum bitcoinu.
rusko 17032014.png

Moskva: Rusko sníží závislost na americkém dolaru

07.08.2017 Moskva v reakci na nové protiruské sankce USA bude intenzivně pracovat na snížení závislosti na amerických platebních systémech a americkém dolaru. Oznámil to náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov, informovala dnes agentura Reuters.
trump.jpg

Trump označil sankční zákon za vadný

02.08.2017 Nové protiruské sankce jsou "výrazně vadné", uvedl dnes prezident USA Donald Trump v prvním komentáři k novému balíku sankcí proti Rusku. Sankce podle něj obsahují protiústavní ustanovení, které omezuje autoritu hlavy státu. Trumpovi také vadí, že jisté části sankčního zákona mu ukládají, aby "jistým osobám" zakázal vstup do země.
ek 14122014.png

EK se obává, že nové protiruské sankce USA ohrozí energetiku unie

24.07.2017 Evropská komise (EK) s určitým znepokojením sleduje přípravu nových protiruských sankcí ve Spojených státech, které mohou mít dopady na evropský energetický sektor. Novinářům to dnes řekl mluvčí komise Margaritis Schinas. Unijní exekutiva podle něj hodlá k vyřešení věci využít všechny dostupné diplomatické cesty.
img

V Trumpově vládě bude hrát obří roli ropa

14.12.2016 Od chvíle, kdy americká justice rozbila v roce 1911 Rockefellerův obří ropný koncern Standard Oil, byly americké odvětví energetiky a federální vláda ve při. To by se nyní mohlo změnit. Ve funkci amerického ministra zahraničí bude zřejmě potvrzen Rex Tillerson, šéf jedné z nejvlivnějších firem světa, energetického koncernu Exxon Mobil. Na ministerstvo energetiky má už podle všeho namířeno Rick Perry, někdejší guvernér největšího amerického producenta ropy Texasu.
brexit-4.jpg

Brexit: Vítězové a poražení

26.06.2016 Po čtvrtečním referendu, v němž Britové rozhodli o vystoupení země z Evropské unie, přinesla agentura Bloomberg seznam vítězů a poražených, tedy těch, kdo z brexitu budou těžit a kdo naopak budou tratit.
francie 08012014.png

Hollande a Tsipras chtějí v EU více solidarity

05.02.2015 Francouzský prezident Fran„ois Hollande a nový řecký premiér Alexis Tsipras se včera shodli na tom, že Evropská unie by měla být více solidární a zaměřená na hospodářský růst. Hollande přitom podle agentury Reuters zdůraznil, že politiku úspor coby jedinou realitu a perspektivu již nelze tolerovat.
shrnuti roku 2014-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2014

08.12.2014 Blíží se konec roku, a tak je stejně jako každý rok načase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen měnových trhů v roce 2014. Byl to rok velmi bohatý na důležité události. Jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, přináším zde zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších tak, jak po sobě následovaly.
rusko 27112013.png

Odliv kapitálu z Ruska byl ve 3Q poloviční

10.10.2014 Čistý odliv kapitálu z Ruska se ve třetím čtvrtletí snížil na polovinu ve srovnání s předešlým kvartálem. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které včera zveřejnila ruská centrální banka. Objem kapitálu odtékajícího z Ruska se sleduje coby ukazatel toho, do jaké míry na ekonomiku doléhají mezinárodní protiruské sankce a napjaté vztahy se Západem kvůli krizi na Ukrajině.
usdrub 15092014-1.png

Rubl klesl vůči dolaru na rekordní minimum

15.09.2014 Ruský rubl (RUB) dnes klesl na nové rekordní minimum vůči americkému dolaru. Ruskou měnu srážejí obavy spojené s možnou odpovědí Ruska na nové západní sankce.
usdjpy 12092014-5.png

USD/JPY zůstává u šestiletého maxima

12.09.2014 Americký dolar se dnes k japonskému jenu pohyboval nedaleko šestiletého maxima. Solidní data z amerického maloobchodu podpořila očekávání, že růst americké ekonomiky nabírá na síle. Na nové rekordní minimum k americkému měně během dne klesl ruský rubl, který podkopaly nové protiruské sankce.
ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v Rusku i přes sankce rostla

02.09.2014 Těžba ropy v Rusku se v srpnu proti předchozímu měsíci zvýšila o jedno procento na 10,52 milionu barelů denně. K růstu přispěly kondenzáty, které těží plynárenská společnost Gazprom, a projekty se zahraničními firmami, uvedlo dnes ruské ministerstvo energetiky. Údaje přitom naznačují, že protiruské sankce zavedené kvůli ukrajinské krizi se v ruském energetickém sektoru zatím neprojevily.
rusko 27112013.png

Rusko je blíž volně plovoucímu kurzu rublu

18.08.2014 Ruská centrální banka rozšířila pásmo pro pohyb kurzu ruského rublu a omezila objem svých intervencí na forexovém trhu. O něco se tak přiblížila cíli dosáhnout na začátku příštího roku volně pohyblivého kurzu rublu, napsala agentura Reuters.
brent 07082014-5.png

Komodity: Ropa Brent mírně zdražuje

07.08.2014 Světové ceny ropy se dnes odpoledne držely v blízkosti hodnot z předchozího dne. Severomořská ropa Brent mírně zdražila a po předchozím poklesu se vydala k hranici 105 dolarů za barel. Americká lehká ropa WTI nicméně zlevňovala. Vliv na ceny mělo dnes mimo jiné zhoršení bezpečnostní situace v severním Iráku a postup islámských radikálů k ropným polím v kurdských oblastech.
eurusd 25072014-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.7.2014

25.07.2014 V průběhu včerejší obchodní seance se na forexovém trhu euro pohybovalo v blízkosti osmiměsíčního minima vůči americkému dolaru.
rusko 17032014.png

EK připraví sankce vůči Rusku

23.07.2014 Kapitálový trh, obrana či moderní technologie využitelné v energetice by se brzy mohly stát cílem sankcí, které Evropská unie uvalí na Rusko. Ministři zahraničí EU včera pověřili Evropskou komisi, aby do čtvrtka takové kroky připravila. Jejich realizace bude záviset na ruské spolupráci při uklidnění napjaté situace na východě Ukrajiny. Žádné nové konkrétní protiruské sankce tak včerejší jednání ministrů unijní osmadvacítky přímo nepřineslo.
Související klíčová slova: Kubánská vláda | Obchodní pásmo | Bretton Woods | Vyjádření ekonomů | Realitní trh | Cena platiny | Euro k americkému dolaru | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Budapešť | Skupina Coloseum | Panevropský index | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Guvernérka ruské centrální banky | Standard & Poor's | Nedostatek potravin | Finanční ústav | Oživení cen | La Repubblica | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Ropný institut | Stoxx | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Obilí z Ukrajiny | Texas | Akcie na burze v Hongkongu | Očekávání | Jüan | Zavedení embarga | Oligarchové | Evropské centrální banky | Poslanci | Nikl | JAR | Posílení rublu | Tlak na Rusko | Světové ceny potravin | EUR/JPY | Londýnské burzy | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Přerušení těžby | Evropská komise | Pro investory | Skupina G7 | Equiti Capital | Investice | RDIF | Diverzifikace | Mezinárodní ratingová agentura | Oslabování měny | Sankce proti Íránu | Nejdůležitější ekonomické události | Miliony dolarů | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Akcie zahraničních vlastníků | NYSE | Intervence | Jaroslav Tupý | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Nezávislost | Spirálovitý růst cen | Návrh zákona | Evropské měny | Hnojiva | FTSE MIB | Uvolňování měnové politiky | Šinzó Abe | Asijské trhy | Obchodní seance | EUR/USD | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Protiíránské sankce | Předseda představenstva | PKN Orlen | Bezpečný přístav | Společnost MTS | Agentura AFP | Benchmark | Cena pšenice | Politico | Sankce EU | Výnos | RBS | Brent | Dlužník | Dopravci | Šéfové | Italský premiér Mario Draghi | Index DOW | Import | Exchange | Světová rada pro zlato (WGC) | KLDR | Státní dluh | Akcionáři | Kontrakty | Strach | Euronext | Praxe | Platební neschopnosti | Kryptoměna Bitcoin | JPY | H&M | Premiér Mario Draghi | Premiéři zemí Evropské unie | Vývoz ruské ropy | Fiskální pakt | Německá společnost | Zoom Video | Jaguar Land Rover | The Washington Post | Peníze | Robert Habeck | Ukazatel | Posílení | Title Transfer Facility | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Nové podmínky | Dodávky ruského plynu | Investovat | Unie | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Palladium | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Ruské společnosti | Ekonomiky | Brexit | FDP | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Cestování | Odliv kapitálu | Bond | Vývoj ceny palladia | Citroën | USD | Plynovod Nord Stream 1 | Export | Americká ropa WTI | Výroční zprávy | Ruská společnost | Americká média | Plány | Ceny Bitcoinu | Na burze | Zemědělský svaz | Italský premiér | Trh s ropou | Total | Regulace | Maďarsko | Měnový fond | Britský ministr dopravy | Nárůst nově nakažených | Kabinet | Vojenský konflikt | Klimatické změny | Nord Stream 2 | Rostoucí ceny energií | Kanadský premiér | VTB Capital | Ruský prezident | Kapitálový trh | MTI | Grant Shapps | Janet Yellenová | Nervozita | Agentura Kjódó | Patria Online | Dovoz | Dovozní cla | Akciové burzy | Aircraft Industries | Uhelné elektrárny | 1 milion | Komoditní | Ruské banky | Pokles ceny akcií | Ministerstvo obchodu | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Míra | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Portfolio | Fungování | Britský ministr financí | Covid | Západní společnosti | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Kurz japonského jenu | České koruny | Mezinárodní agentura pro energii | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Míra inflace v Rusku | Zpřísňování měnové politiky | Commonwealth Bank | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Vzorce chování | Důvěra investorů | CAC 40 | Prezident | Hlavní index francouzských akcií | BP | Index italských akcií FTSE MIB | Ropné společnosti | Kč/EUR | Ochota riskovat | Analýzy | Potravinové krize | TTF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Šéf IEA | ExxonMobil | Berlín | IEA | Brusel | Patria | Analytik Purple Trading | Mezinárodní instituce | Riziko recese | Agentura Reuters | London Stock Exchange | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Bohatý | Události roku | Ekonomické dopady | Huawei | Kybernetické měny | S&P | Česká měna | Hospodářské dopady | Volodymyr Zelenskyj | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | Německý výrobce | Futures | Plynovody | WGC | S&P Global | Financial Times (FT) | Nabídka | Ekonomické události | Bitcoin | Ropovod | Automobilky | Centrální banky | Vypnutí Nord Streamu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Eurostat | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Dolary | Potlačovaná poptávka | Růst inflace | Index STOXX Europe | Investiční banka | Vývoj ceny bitcoinu | Události ve světě | Praha | Ceny ropy | Odchod z EU | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Portu | Bezpečné investice | DPA | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Index německých akcií | NATO | Tržní podmínky | Rady expertů | Barma | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | Hodnota kybernetické měny | Vyloučení Ruska | Index pařížské burzy | Zdražování pohonných hmot | Firma Apple | Energetická skupina | Plyn v rublech | Siemens | Digitální měny | Stellantis | PX START | Inflace v Rusku | Bank of America | Rekordní minimum | TIM | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Summit G7 | Koruna | Následky pandemie | Burzy cenných papírů | Koruna dnes | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Objem | Propad | Ruská vojska | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Výkonnost | Stagnace | Stimulační opatření | Polské firmy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Skladování ropy | Šéfové států | Americká banka | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | Světové ceny ropy | Alibaba | Regulátor | Barack Obama | Videokonference | Německá centrální banka | Odvětví cestovního ruchu | Průmyslová výroba | Bilion | Britské libry | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Skupina ČEZ | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | London Stock Exchange (LSE) | Deficit | Bit.plus | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Reakce trhu | Plyn | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Ceny na čerpacích stanicích | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Ropovod Družba | Schlumberger | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | Deficit rozpočtu | Americká centrální banka | Platby za plyn v rublech | Trump | Stavebnictví | Dopady války na Ukrajině | Kurzarbeit | Protiruské sankce západních států | Mexiko | Směnárny | Finanční krize | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Chelsea | Rakousko | Fatih Birol | Turecká centrální banka | Česká republika | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Tržby | USDCAD | Platby za plyn | Instituce | Česká koruna | Turecko | Bank of Japan | OECD | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dovoz ukrajinského obilí | LNG | Ruský vývoz ropy a plynu | Purple Trading Jaroslav Tupý | BBC | Směnný kurz | Sankce uvalené na Rusko | Polská vláda | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Erste Bank | Šéf unijní diplomacie | Těžba ropy | Kazachstán | Zákaz dodávek ruské ropy | Apple | Forexové trhy | Ruské ropné společnosti | Fed | Ruský plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy | Lídři EU | Premiér Justin Trudeau | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Rubl | Pozornost | Světová cena | Země EU | Velké peníze | Americké dolary | Kjódó | Další rozvoj | Hlavní index čínských akcií | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Funke | S&P 500 | Kanada | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Analytici | JDE | ANO | Stock | Volatility | Zemní plyn | Kupní cena | ProCent | Energetický sektor | Ministři financí | Rating | MWh | Kartel OPEC | Mero | Těžba ropy v Rusku | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | SNB | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Jaderný program | Nejistota | Starosta Moskvy | Unijní země | Japonská centrální banka | Úspory | Bitstamp | Banka | Šéf Naftogazu | Moody's | Letadla | NAFTA | Siemens Energy | Porušování lidských práv | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Pravděpodobnost | Světová banka | FSB | Jaguar | Spolková vláda | Příjmy z ropy | Kov | Bulharsko | Agentura AP | Objem obchodů | Japonsko | BNP | Gazprom | Centrální banka | Rizikové investice | Deutsche Börse | Ceny zemního plynu | Exxon | Západní sankce vůči Rusku | Americký dolar | Německá vláda | Útok na Ukrajinu | Situace | Mario Draghi | Donald Trump | Západní státy | Největší kryptoměna | Ruští oligarchové | Patrik Urban | Portugalsko | Společnosti | Ekonomický vliv | Prodej majetku | PEPSICO | API | Společnost Gazprom | Podmínky obchodu | CZK | Reuters | Zahraniční společnosti | Dovoz z Ruska do Británie | Německý index DAX | Maloobchodní tržby | Akciový index Dow Jones | Rolování | Předseda | Meziroční míra inflace v Rusku | Dluhopisy | Daniel Beneš | Bělorusko | Invaze | Analytika | Ukrajinské krize | Libra | Otevření Číny | Evropská unie | ČEZ Daniel Beneš | Přímé zahraniční investice | Ministři energetiky EU | Financovat | Řecko | BRICS | BDI | Green Deal | Platební bilance | Západní firmy | Vývoj kurzu bitcoinu | Alibaba Group | Úroky | Severomořská ropa | Finanční centra | Plodiny | Český hrubý domácí produkt | Cena | Napětí na finančních trzích | Ruský vývoz ropy | Air | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Huawei Technologies | Dění na Ukrajině | S&P500 | FOREX | Dolar | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Energetická krize | ČNB | Nobelovy ceny | Agentura Bloomberg | Sankce Západu | Pokles | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Varšava | Finančnictví | Druhá největší kryptoměna | Zemědělci | Pokles dovozů | FTSE | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Americký trh | IKEA | Plynárenská společnost | COVID-19 | Negativní dopad | Evropská centrální banka | Dodávky plynu do Evropy | Obchodníci | Index PX | Daně | Lídři | Aircraft | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Ekonomicky vyspělé země | Argentina | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Pandemie nemoci | Momentum | Pozitivní sentiment | Kurzy | Pšenice | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | BNP Paribas | Bývalý prezident | Ceny palladia | Globální ekonomika | Bitcoin Cash | ISM | Ministr zahraničí | Toyota | Ruský útok | Cena zlata | HSBC | Zvýšení ceny | Vysoká poptávka | Dolarová aktiva | Trinity Bank | Očekávaná recese | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Drahé kovy | Moskva | Senegal | Podíl ruského plynu | Cena palladia | Saxo | Francouzský prezident | Financování | JPMorgan Chase | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Charkov | Fitch | Globální trhy | Finance | Guvernér | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Sankce západních států | Kyjev | Zprávy z USA | Poptávka | Nejistota kolem ukrajinské krize | FT | Kancléř Olaf Scholz | Cena severomořské ropy Brent | Obchodovat | Spotřebitel | Hospodářský růst | Kapitálové trhy | Kurz měny | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Vývoz plynu | Dluhová krize | WTI | Standard & Poor's 500 | Miliardy korun | Naftogaz | NEST | Americká měna | Uchovatel hodnoty | Nord Stream | Saúdská Arábie | Justin Trudeau | Cena ropy | Inflace | Problémy | Ocel | Změny klimatu | Marže | Han Tan | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zlato a stříbro | HDP | Redukce | Ekonomka | Členské státy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Debata | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Načasování | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | Vývoz ropy a plynu | USA | Ropa | Liz Trussová | Komerční banka | Světová ekonomika | Ben Bernanke | Ekonom | RUB | Kurz | Referendum | Používání kryptoměn | Nancy Pelosiová | Kurzy.cz | Unicredit | TASS | Optimismus | Hliník | Růst dolaru | Ceny pšenice | Konzervativní unie | Kukuřice | Invaze ruských vojsk | Britské referendum | Washington Post | Ruská ropná společnost | Prezident USA | Měď | Ruská agrese | Euro | Agentura DPA | Ruský list | Úsilí | SEC | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Úřad práce | Kypr | Evropský blok | Hospodářství | MIB | Stagflace | Odkup vlastních akcií | Ropovod TAL | Zastavení dodávek | JP Morgan | Obchod | Oslabení | Růst ekonomiky | VEB.RF | Kommersant | Intermediate | Skupina Orlen Unipetrol | EU | Portfolia | Kurz domácí měny | Inflace v Německu | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Recese | Index strachu | Rafinérie v Litvínově | Výzkumný institut | Britské kapitálové trhy | Švýcarský frank | Index italských akcií | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Naše hospodářství | Eskalace konfliktu | Index francouzských akcií | Miliardy | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ropa roste | Know-how | Frank | Ministři | Porušování autorských práv | Kurz eura | David Cameron | Objem investic | Nákup zlata | Uznání nezávislosti | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Investice Rusku | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Válečný zločin | Japonský premiér | Ruská plynárenská společnost | Volkswagen | Kurz bitcoinu | Potravinová a energetická krize | OSN | Investice do infrastruktury | Boje na Ukrajině | Agentura Fitch | Předpovědi | Logistické společnosti | Mince | Analytické společnosti | Zásoby ropy | Ruský Gazprom | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | IKL | Adidas | Akcie na burze | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Míra inflace | MMF | USD/RUB | SWIFT | Americký Senát | Indexy | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Ukrajinská centrální banka | Hlavní index německých akcií | Průmysl | Ceny v Česku | Sankce na Rusko | W4T | Tempo růstu | Spirálovitý růst | Snížení daně | Pohonné hmoty | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Ministerstvo dopravy | ETF | Akciové trhy | Ceny drahých kovů | Hospodářské soutěže | Družba | Macron | Pandemie | Výplatní poměr | Aktiva | Burzovní společnosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Index londýnské burzy FTSE | Ropný a plynárenský průmysl | Dovoz ruské ropy | Pokles cen | Cena stříbra | Kurz rublu | Vývoj kurzu | Aston Martin | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Opatřením na podporu ekonomiky | Kartel OPEC+ | Brazílie | Jihoafrická republika | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Dodávky plynovodem | | Pochybnosti | Omnipol | Orlen Unipetrol | Trinity | Stratég | Zahraniční akcionáři | Majetek | Ekonomika eurozóny | Margrethe Vestagerová | Setrvání Británie v EU | Purple Trading | Řetězce | Virtuální mince | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Konkurence | Riziková aktiva | Tisknout peníze | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | MAM | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Evropské společnosti | Indie | Měnové politiky | Ekonomika | Oxford Economics | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | WTO | Sankce | Fitch rating | Ceny zlata | Výhled | ESM | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Zahraniční měny | Mluvčí Kremlu | Dnešní zprávy | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Embargo | Spirálovitý růst cen energií | Energetické společnosti | Evropský trh | Finanční trhy | Británie | Oživení cen ropy | Cyrrus | Růst cen energií | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Sovkombank | Akcie | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Poptávky po ropě | Velkoobchodní cena plynu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dna | New York | Dřevo | Krize | Ceny ropy Brent | Lukoil | Intervence na forexovém trhu | Ukrajinská krize | IMD | Sedmadvacítka | Uvalení sankcí | Exotické měny | G20 | Pokles poptávky | Agentura TASS | Oslabení dolaru | Objednávky | Napadení Ukrajiny | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Sazby | Univerzita v St.Gallenu | Dialog | Ředitelka | Generální ředitel | Japonský ministr financí | Burza | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Teherán | Porsche | Slabší dolar | Devizy | Měny | Trh s kryptoměnami | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Irsko | Energie | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Tradeři | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Trading | Daňové příjmy | Uvolnění měnové politiky | Otkritie FC Bank | Americké vlády | Výnosy | Miliardy dolarů | South Stream | Maďarská vláda | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Uhlí | Prodeje | Sberbank | MTS | Ruský prezident Vladimir Putin | Russia Today | Ministři energetiky | Zlotý | Mt. Gox | Sberbank CZ | Rusko | Írán | Zdražování | Britská vláda | Gazprombank | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Rafinerie | Společnost | Stimuly | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Ukončení války | Předseda Evropské rady | Očekávaná inflace | Cena akcií | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Rozšíření | Německé hospodářství | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Burze | Eura | Ztráty | Organizace | Obilí | Letecký průmysl | Ceny pohonných hmot | Ruská vláda | Ruská měna | Ekonomický establishment | Stock Exchange | Růst | Cathie Wood | Komodity | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Zajištění | Domácí měny | Předsedkyně Evropské komise | Propad cen ropy | Plynárenský průmysl | Index | Výsledek referenda | Dow Jones | Hlavní americké indexy | Obchodní vztahy | Jižní Korea | Ceny nemovitostí | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Obchodovaný měnový pár | Ministři financí eurozóny | Vladimir Putin | Dovoz z Ruska | Mišustin | Federální rezervy | Republikánský senátor | Skupina Orlen | Prohlášení | Kupci | Dluhopis | Poptávka po ropě | Míra inflace v Německu | Komentátor | Vypnutí Nord Streamu 1 | TurkStream | NERV | Nový Zéland | Ministr financí | Finanční metropole | Deficit rozpočtu USA | Ropovody a plynovody | Evropská investiční banka | Dnešní obchodování | Gazprom Něfť | Čínské stimuly | Odvětví | Dumping | Zemědělství | Britský statistický úřad | Vývoj dolarového indexu | Turk Stream | Golden Hills-Capital | David Madden | Ruská federace | Antimonopolní pravidla | Průmyslová výroba v EU | Budoucnost | Agentura Moody's | Americké centrální banky | Makléřské společnosti | Bloomberg | Prohlášení G7 | Podpora | Lídři zemí EU | EK | Výkon ruské ekonomiky | Ceny stříbra | UBS | Snížení úroků | Hlavní měny | Ruská společnost MTS | Alfa Bank | Sankční zákon | Kurs rublu | Hlavní ekonom | Guvernéři centrálních bank | Biden | Hospodaření | Nemovitosti | Canberra | Sankce Rusko | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | Vyspělé země | Přehled | Euro k dolaru | Cena plynu pro evropský trh | Index amerických akcií | Pražská burza | Jurij Vitrenko | Riziko | Elektromobily | USD/CZK | Zákaz dovozu | AAA | MICEX | Unijní diplomacie | Německý kancléř | Německo | MT4 | Vice | Obchodní sankce | Kyrylo Ševčenko | Česká vláda | Spotřebitelské ceny | Výraznější pokles | Domácnosti | Tvrdá práce | Tým FXstreet.cz | Indonésie | Charles Michel | Ruská centrální banka | Ruská ekonomika | Tajné služby | Pozice | Land Rover | Statistika | Šéfové firem | Ropovody | Rheinische Post | Index DAX | Podnikatelský sektor | Odkup svých akcií | Halliburton | Závislost | Dovoz ruského plynu | Bolševické revoluce | Vývoz obilí | Sankce vůči Rusku | CDU/CSU | Kontrakt | Regulační orgány | Lídři zemí Evropské unie | Ministerstvo hospodářství | Investing | Koncern | Irák | CoinDesk | Výrobce sportovního oblečení | Balkán | Železná ruda | Závislosti na ruské ropě | Meziroční inflace | Ruský ministr | XTB | Banky | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Peking | Americký ropný institut | Lobbing | Michail Mišustin | Euro vůči americkému dolaru | Společnost PKN Orlen | Španělská vláda | Doporučení | Průmyslové kovy | Lockdowny | Hikvision | Počet zaměstnaných | West Texas Intermediate (WTI) | Antimonopolní úřad | Sberbank Europe | Sergej Sobjanin | Peter Kažimír | Měnový pár | Video | Americký dolar vůči japonskému jenu | Index londýnské burzy FTSE 100 | ONS | Ropný průmysl | Opatření | Americká ministryně financí | Ukončení činnosti | Coloseum | Vývoj ceny ropy Brent | Úrokové sazby | Deutsche Post | Firmy z EU | Ruské hospodářství | Podíl eura | Prezident společnosti | JBC Energy | Tobin Gorey | Hospodářský růst v Evropě | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Nasdaq | Země G7 | Finanční podmínky | Vývoz potravin | Práce | Export z Německa | Baker Hughes | Evropské země | Čínské vlády | Financování výdajů | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | Spojené státy | Kryptoměny | Podnik | MF | Prodej aut | Kryptoměna ethereum | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Zlepšení | ANSA | Chránit ekonomiku | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index čínských akcií | Geopolitické události | Investice v Číně | Čínská poptávka | Průmyslová výroba v USA | Embargo na dovoz ruské ropy | Ondřej Hartman | USD/JPY | Zákaz dovozu ruské ropy | FXstreet | Zásobníky | Podniky | Bilance | Politici | Zlato | Mzdy | Světové trhy | Výhled růstu ekonomiky | Tchaj-wan | Bankrot | Exinity | Produkce ropy | Upisovací období | ČR | Nesoulad | Emise | Olaf Scholz | Čínské firmy | Byznysmeni | Vývoj ceny | Analytik | Dodávky ruského plynu do Evropy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Protiinflační tlaky
Protiíránské sankce
Protiíránské sankce USA
Protikoronavirová opatření
Protikrizová komodita
Protiobchody
Protipandemická opatření
Protipandemická uzávěra
Protipól carry trade
ProTipster

Následující klíčová slova

Protiruské sankce západních států
Protistrana
Protistrana obchodu
Protistrana vašeho obchodu
Proti trendu
Proti tržnímu sentimentu
Protivzdušná obrana
Protocol
Protocol Capital Management
Protocol Capital Management Limited
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít