ESM
Německo prohlubuje dál svůj ekonomický propad
25.09.2024 Ekonomika našeho souseda si již delší dobu prochází složitým obdobím. Můžeme s jistotou říci, že tamní ekonomika je nemocná, a to přímo strukturálně. Poslední data, která dorazila z průmyslu a služeb to jen potvrzují. PMI v průmyslu totiž klesnul v září na 44,8 b. z 45,8 b. PMI a v sektoru služeb klesá na 50,5 b. z 52,9 b., ale to není žádný krátkodobý výkyv, tohle se děje už roky. Německý ekonomický model eroduje již nějakou dobu, doprovázený otřesným rozhodováním v oblasti energetické politiky, investic do infrastruktury a migrace. A to jsme se ještě nedostali do opravdu špatných časů!
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
CNBC: Rostou obavy z propadu evropského trhu s komerčními realitami
14.04.2023 Mezi investory rostou pochybnosti ohledně zdraví evropského trhu s komerčními realitami, někteří mají obavy z jeho prudkého propadu po nedávných problémech v bankovním sektoru. Píše o tom dnes server CNBC. Vyšší náklady na půjčky nyní tlačí dolů ceny realit, které v uplynulých letech těžily z nízkých úrokových sazeb.
Ranní shrnutí (30.12.2022)
30.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně výše. S&P 500 si připsal 1,75 %, Dow Jones přidal 1,05 % a Nasdaq se posunul o 2,57 % výše. Index Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 2,59 %.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Rozbřesk: ECB si dříve nebo později projde “italským” testem
25.07.2022 ECB představila uplynulý týden štít, který má chránit strukturálně slabší ekonomiky před vyššími úrokovými sazbami - v případě spuštění se ECB v “neomezených objemech” postaví na obranu národních dluhopisových trhů.
ECB si projde “italským” testem
25.07.2022 ECB představila uplynulý týden štít, který má chránit strukturálně slabší ekonomiky před vyššími úrokovými sazbami - v případě spuštění se ECB v “neomezených objemech” postaví na obranu národních dluhopisových trhů. Vyšším sazbám se eurozóna v nejbližších kvartálech kvůli rostoucí hrozbě inflace nevyhne a pomaleji rostoucí ekonomiky, obtěžkané vyšší strukturální nezaměstnaností a veřejným dluhem, budou mít problém takovou terapii strávit.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok
07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
Šéf fondu ESM: Strop zadlužení 60 procent HDP pro země EU již nedává smysl
05.05.2021 Dluhový strop 60 procent hrubého domácího produktu (HDP) stanovený v Paktu stability a růstu již nemá smysl a měl by být revidován v rámci reformy fiskálních pravidel EU. Uvedl to dnes šéf záchranného fondu eurozóny (ESM) Klaus Regling na semináři belgické centrální banky.
Řecko předčasně splatilo MMF další část půjček
18.03.2021 Řecko předčasně splatilo Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) další část půjček, a to v hodnotě 3,3 miliardy eur (zhruba 86 miliard Kč). Oznámilo to dnes řecké ministerstvo financí. Tento krok pomůže Aténám snížit náklady na správu dluhu, protože úvěry od MMF mají vyšší úroky, než v současnosti po Řecku požadují finanční trhy.
Řecko může předčasně splatit další část půjčky od MMF
05.03.2021 Záchranný fond eurozóny ESM schválil žádost Řecka o předčasné splacení drahé půjčky od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Uvedla to včera agentura Reuters. Řecko podalo v únoru k ESM žádost o splacení 3,3 miliardy eur (86,5 miliardy Kč), což výrazně sníží náklady na obsluhu dluhu, protože úroky z úvěrů od MMF jsou mnohem vyšší, než za kolik si Řecko nyní může půjčit na trzích.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
Státy eurozóny se shodly na reformě záchranného fondu ESM
01.12.2020 Státy eurozóny se včera po několikaletém vyjednávání shodly na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), který poskytuje asistenci zemím ve finančních problémech. Po jednání ministrů financí zemí Evropské unie to oznámil šéf euroskupiny Paschal Donohoe. Fond má nově od roku 2022 sloužit také jako pojistka pro krajní případy záchrany bank. Dohodu musí příští rok stvrdit parlamenty zemí platících eurem.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Přes výrazný pokles ekonomiky si trh práce zatím vede dobře
30.11.2020 Tento týden bude bohatý na data z domácí ekonomiky. Zpřesněný odhad HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní vzestup během Q3 20 o zhruba 6 %. S oživením ekonomické aktivity se zřejmě obnovil také růst mezd. V reálném vyjádření však na ně stále působila vyšší míra inflace, mzdy tak podle nás setrvaly v meziročním poklesu. Předstihové ukazatele za Q4 20 již indikují zhoršující se tendence vlivem druhé vlny koronaviru. Ta dopadá především na sektor služeb, mírné zhoršení ale očekáváme i ve zpracovatelském průmyslu. Přesto by tamní PMI mělo setrvat nad 50 body. V zahraničí budeme také sledovat statistiky z trhu práce, zveřejněna bude nezaměstnanost v Německu, eurozóně i v USA. Z politických událostí zaujme dnešní zasedání ministrů Euroskupiny, kteří budou pokračovat v jednáních o bankovní unii a reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM).
Šéf ESM: Evropské ekonomiky se plně nezotaví před rokem 2022
15.09.2020 Evropské ekonomiky se pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2022 na úrovně z období před příchodem pandemie nemoci covid-19. Uvedl to dnes šéf Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) Klaus Regling. ESM funguje jako záchranný fond eurozóny.
EK by mohla půjčit zemím první peníze na kurzarbeit v září
10.07.2020 Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po dnešním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
Novým šéfem euroskupiny bude irský ministr financí Donohoe
10.07.2020 Irský ministr financí Paschal Donohoe byl včera zvolen předsedou euroskupiny, vlivného orgánu složeného z 19 ministrů financí zemí platících eurem. Pětačtyřicetiletý konzervativní politik nahradí odstupujícího portugalského ministra financí Mária Centena v době, kdy ministry čeká rozhodování o podrobnostech balíku na pomoc unijním ekonomikám navrženého Evropskou komisí.
Španělská ministryně Calviňová je favoritkou do čela euroskupiny
25.06.2020 Španělská ministryně hospodářství Nadia Calviňová se dnes stala první oficiální kandidátkou na pozici šéfa euroskupiny, vlivného orgánu složeného z 19 ministrů financí zemí platících eurem. Levicovou političku diplomaté označují za hlavní favoritku na místo, které v červenci uvolní odstupující portugalský ministr financí Mário Centeno. O post zatím neoficiálně projevili zájem i ministři financí Irska Paschal Donohoe a Lucemburska Pierre Gramegna.
Připravme se na EU nové generace
19.06.2020 Evropští leadeři dnes projednávají ozdravný balíček „EU nové generace“ předkládaný Evropskou radou spolu se standardním sedmiletým rozpočtem na období 2021-2027. K dosažení vzájemné dohody je však ještě daleko, zejména pokud jde o poměr mezi úvěry a dotacemi a kritéria rozdělování peněz. Vzhledem k neshodám mezi členskými státy se zdá představa kancléřky Angely Merkelové, že k dohodě ohledně plánu zotavení dojde již v červenci, značně optimistická.
Úvodní růst je pryč. Večer nás čekají zprávy z Fedu
10.06.2020 Evropské akcie vstoupily do středečního obchodování docela dobře, ale úvodní růst postupně vyprchal a hlavní indexy nyní míří rychle do červeného. DAX už ztrácí přes půl procenta. Naopak se začíná dařit dluhopisům při poklesu 10Y výnosů na hlavních trzích zhruba o 1 až 2 bazické body. Zlato je dnes mírně v plusu. Eurodolar i po včerejšku pokračuje lehce vzhůru na 1,1365.
Rozbřesk: Jak dopadne bitva “jihu proti severu” o záchranný fond EU?
25.05.2020 Tento týden se rozhodne o tom, zda má plán Německa a Francie na společný záchranný fond šanci na úspěch. Trhy návrh společného záchranného mechanismu přijaly velmi pozitivně, zvlášť po té, co německý ústavní soud komplikuje komplikuje život ECB. Nový záchranný fond by mohl poskytnout přímou finanční pomoc (formou grantů nikoliv úvěrů) v celkovém objemu 500 miliard euro (zhruba 5% HDP EU). Důležité je, že se má jednat o nevratnou finanční pomoc, a to ve vyšším objemu než původně navrhovala Komise.
EU schválila záměr využít 100 miliard eur na podporu kurzarbeitu
19.05.2020 Země Evropské unie schválily záměr využít 100 miliard eur (2,8 bilionu Kč) na podporu zaměstnanců ohrožených výpadkem ekonomické aktivity v důsledku koronaviru. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili návrh Evropské komise (EK), která hodlá půjčky do zmíněné výše poskytnout státům k podpoře krátkodobých pracovních míst. Program bude k dispozici, až členské země poskytnou záruky za úvěr, z něhož bude EK půjčky financovat.
Státy eurozóny se shodly na krizových úvěrech z fondu ESM
08.05.2020 Země platící eurem budou moci od června dostat výhodné úvěry ze záchranného fondu ESM. Shodli se na tom ministři financí eurozóny při dnešní videokonferenci. Podle jejich společného prohlášení může každá z 19 zemí používajících společnou měnu dostat z fondu půjčky až do výše dvou procent svého hrubého domácího produktu. Celkově bude v balíku určeném především na výlohy spojené se zdravotní péčí k dispozici 240 miliard eur (6,7 bilionu Kč).
EK chce, aby fond pro oživení ekonomik fungoval od ledna
29.04.2020 Fond pro oživení evropských ekonomik postižených koronavirovým výpadkem by měl být k dispozici začátkem příštího roku společně s příštím sedmiletým rozpočtem EU. Členské země bloku by měly pomoc dostávat ve formě půjček, přímých grantů a finančních záruk, které by měly být v celkovém rámci plánu obnovy vyvážené. Shodla se na tom dnes Evropská komise, která chce návrh rozpočtu i samotného záchranného fondu předložit v příštích týdnech.
Lídři EU chtějí od komise plán oživení ekonomik po pandemii
24.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie včera pověřili Evropskou komisi přípravou plánu na oživení ekonomik, který by měl poskytnout potřebnou podporu státům a hospodářským odvětvím zasaženým koronavirovou krizí. Po už čtvrté videokonferenci unijních lídrů to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Na konkrétních parametrech chystaného fondu oživení se ale politici zejména kvůli různému pohledu na společné zadlužení neshodli a podle unijních činitelů je další jednání otázkou příštích měsíců.
Evropská data kazí náladu akciím i euru
23.04.2020 Ropa sice vykazuje stále poměrně velké pohyby, ale to už v rámci konsolidace po pádu ze začátku týdne. Brent se obchoduje nad 21 dolary, WTI roste zpět k 15 USD za barel. Takový vývoj dává prostor přesunout více pozornosti k novým makrodatům, která jsou dnes na programu.
Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci
23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba
22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
Lídry EU čeká náročná debata o penězích na oživení ekonomik
22.04.2020 Dlouhodobý plán pro oživení ekonomik ochromených pandemií způsobenou koronavirem bude hlavní náplní čtvrtečního videosummitu lídrů zemí Evropské unie, kteří se budou snažit sblížit své často velmi odlišné postoje k objemu i charakteru unijní pomoci. Předseda Evropské rady Charles Michel dal před jednáním najevo, že neočekává konečnou dohodu, ale co největší posun v diskusi o vytvoření pokrizového fondu. Prezidenti a premiéři by se naproti tomu podle unijních činitelů měli bez zásadnějších obtíží shodnout na podpoře dříve navržených stimulů či koordinovaného plánu uvolňování koronavirových restrikcí.
ECB signalizovala, že nebude kupovat dluhopisy přímo od vlád
22.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) signalizovala, že nepřikročí k přímým nákupům dluhopisů od vlád členských zemí eurozóny. Prezidentka ECB Christine Lagardeová takové nákupy označila za nezákonné. Skepticky se vyjádřila i k možnosti podpořit ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí rozdáváním hotovosti lidem, tedy takzvanými penězi z helikoptéry. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje
22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
Forex: Dolar stagnuje, investoři čekají na čtvrteční summit EU
20.04.2020 Americký dolar dnes stagnuje. Investoři čekají na výsledek čtvrtečního summitu Evropské unie. Prezidenti a premiéři členských zemí se během videokonference mají zabývat hlavně tím, jak pomoci evropskému hospodářství postiženému pandemií covid-19.
Srovnání pomoci EU s Marshallovým plánem kulhá, soudí experti
20.04.2020 Špičky institucí Evropské unie a lídři členských států se zatím rozcházejí v odhadech, kolik peněz bude ze společné unijní kasy potřeba na pomoc ekonomikám zasaženým pandemií. Čísla v jejich veřejných prohlášeních se pohybují mezi stovkami miliard až biliony eur (řádově v desítkách bilionů Kč). Shodují se zato na srovnání chystané investiční akce s Marshallovým plánem, jímž Spojené státy pomohly západoevropským zemím po druhé světové válce. Podle expertů však tato paralela nesedí kvůli rozdílnému rozsahu i podmínkám obou plánů.
Madrid navrhne kvůli viru vznik fondu v objemu 1,5 bilionu eur
20.04.2020 Španělská vláda navrhne svým unijním partnerům, aby byl vytvořen fond obnovy v objemu 1,5 bilionu eur (skoro 41 bilionů Kč) financovaný permanentním dluhem. Pomoct by měl zemím nejvíce zasaženým současnou koronavirovou krizí. Vyplývá to z návrhů, které má k dispozici agentura Reuters.
Evropa bude potřebovat dalších 500 miliard eur, říká šéf ESM
19.04.2020 Evropa bude od unijních institucí potřebovat na zotavení své ekonomiky po koronaviru dalších nejméně 500 miliard eur (14 bilionů Kč) nad rámec již dohodnuté pomoci v objemu půl bilionu eur. V rozhovoru, který dnes vyšel v italském listě Corriere della Sera, to řekl šéf Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) Klaus Regling. ESM funguje jako záchranný fond eurozóny.
Europoslanci chtějí, aby EU rychle a výrazně pomohla ekonomikám
16.04.2020 Evropská unie by měla urychleně přijít s robustním plánem na obnovu ekonomik stižených koronavirovou krizí. Shodli se na tom dnes poslanci Evropského parlamentu na úvod mimořádné plenární schůze, během níž budou schvalovat balíček návrhů Evropské komise určený na okamžitou pomoc zdravotnictví, zasaženým firmám či zranitelným lidem. Podle některých europoslanců by EU měla rychlými kroky odčinit své zaváhání z počátku šíření nákazy.
Michel chce s lídry jednat o tom, jak pomůže rozpočet EU z krize
15.04.2020 Příští sedmiletý rozpočet Evropské unie by měl poskytnout zásadní pomoc na zotavení evropských ekonomik z koronavirové krize. Řekl to dnes předseda Evropské rady Charles Michel, který chce o zahrnutí rozsáhlých investic do návrhu nového rozpočtu jednat s evropskými prezidenty a premiéry při videokonferenci plánované na příští čtvrtek. Novou podobu finančního rámce na období let 2021 až 2027 nyní chystá Evropská komise (EK), podle jejíž šéfky Ursuly von der Leyenové by měly investice pomáhat unijním zemím s následky pandemie i v nejbližších letech.
Michel svolal na 23. dubna další videokonferenci lídrů EU
10.04.2020 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes svolal na 23. dubna další videokonferenci prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Zabývat by se na ní měli hlavně tím, jak pomoci evropskému hospodářství postiženému pandemií covid-19. Už ve čtvrtek se ministři financí EU dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Na vydání společných dluhopisů se ale neshodli.
Ministři financí se částečně shodli na plánu pro oživení ekonomik
10.04.2020 Ministři financí zemí Evropské unie se včera dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Po včerejší videokonfereci euroskupiny to uvedl šéf euroskupiny Mário Centeno. Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.
Ministři financí jednají o záchranném plánu, Centeno věří dohodě
09.04.2020 Země eurozóny jsou velmi blízko shody na plánu pro oživení ekonomik po koronavirové krizi. Před začátkem dnešní videokonference ministrů financí Evropské unie to prohlásil předseda euroskupiny Mario Centeno, podle něhož by měli všichni ministři ukázat vůli ke kompromisu. Pod tlakem dalších států se ocitlo Nizozemsko, které dosud blokovalo návrh na využití téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek.
Země EU tlačí kvůli záchrannému hospodářskému plánu na Nizozemsko
09.04.2020 Země eurozóny zesílily před dnešní videokonferencí ministrů financí tlak na Nizozemsko, které dosud blokovalo společný plán na oživení ekonomik po koronavirové krizi. Zatímco ostatní země se společnou měnou souhlasí s využíváním téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek, Haag na to v obavě z růstu veřejného dluhu odmítá přistoupit. Podle některých zemí je dnešní dohoda klíčová pro budoucnost celé EU. Ministři budou také debatovat o možném vydání společných dluhopisů, proti němuž se však staví více států a jeho schválení se neočekává.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky
08.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu, jak povzbudit své ekonomiky po koronavirové krizi. Zástupcům vlád se nepodařilo najít kompromis v otázce vydání společných dluhopisů ani čerpání úvěrů ze záchranného fondu ESM. Šéf euroskupiny Mario Centeno proto po 16 hodinách odložil další jednání na čtvrtek.
Rozbřesk: Jak zamává epidemie českým trhem práce - dnes částečně napovídají březnová data
08.04.2020 Dnes se i Česko dozvídá velice důležitou první zprávu o dopadu koronaviru do ekonomiky - březnová čísla z trhu práce. Ta potvrdila náš předpoklad, že by (narozdíl od USA) zatím nemělo dojít k masivnímu nárůstu nezaměstnaných. Březnová nezaměstnanost byla potvrzena na únorové úrovni 3,0 %. Za prvé proto, že eventuální výpovědi jsou v Česku spojeny s dvouměsíční výpovědní lhůtou. A za druhé, situace na trhu práce byla extrémně napjatá a Česko patřilo k zemím s největším počtem neobsazených pracovních míst.
Ministři EU se dohadují o plánu na oživení ekonomiky
07.04.2020 Ministři financí zemi Evropské unie by dnes měli přijít s koordinovaným a rozsáhlým plánem na podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Před začátkem videokonference unijních ministrů to řekl šéf takzvané euroskupiny Mario Centeno, podle něhož musí EU doplnit již přijaté akutní kroky dalšími závazky, které poskytnou ekonomikám dostatek financí na budoucí obnovu. Zásadním tématem jednání je vydání společných dluhopisů eurozóny, na což ale mají státy používající společnou měnu rozdílné názory.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Euroskupina asi odvahu k emisi evropských koronabondů nenajde
07.04.2020 Klíčovou geopolitickou událostí dneška je odpolední setkání euroskupiny. Na programu by měly být otázky fiskální odezvy na pandemii COVID-19. Na tom, jak by měl rozpočet EU zareagovat, shoda nepanuje, a to jak v případě zdrojů financování, zapojení institucí typu EIB či ESM nebo velikosti fiskálního stimulu. Ekonomický kalendář přinese zajímavá data německé únorové průmyslové produkce, dílčí data z amerického trhu práce či tuzemské statistiky maloobchodních tržeb.
Komisaři chtějí kvůli pandemii dluhopisy, šéfka EK je rezervovaná
07.04.2020 Evropská komise nemá zcela jednotný pohled na vydání takzvaných koronových dluhopisů, o něž před úterním jednáním ministrů financí usiluje většina zemí eurozóny. Zatímco eurokomisaři pro vnitřní trh a ekonomiku Thierry Breton a Paolo Gentiloni včera tento nástroj pro pomoc ekonomikám stiženým koronavirovou krizí podpořili, předsedkyně EK Ursula von der Leyenová na jejich aktivitu reagovala velmi rezervovaně. K dluhopisům se zatím odmítavě staví zvláště Německo a Nizozemsko, ačkoli i část politiků těchto zemí připouští, že by vzhledem k hloubce očekávané recese mohly být na místě.
Ministři financí EU navrhnou krizovou pomoc ekonomikám
07.04.2020 Jednotný recept na pomoc národním ekonomikám z koronavirové krize budou dnes hledat ministři financí Evropské unie. Zásadním tématem jejich videokonference bude vydání společných dluhopisů eurozóny, které by umožnily financovat záchranná opatření i těm nejpostiženějším zemím. Evropské státy jsou však v přístupu k nim rozděleny.
Eurokomisaři chtějí záchranný koronavirový fond pro celou EU
06.04.2020 Země Evropské unie by měly vytvořit nový společný fond, který by pomohl unijním ekonomikám zotavit se z následků koronavirové krize. Státy by do něj mohly získávat peníze například vydáváním společných dlouhodobých dluhopisů nebo do něj nasměrovat část svých daňových příjmů. Ve společném prohlášení to dnes uvedli eurokomisaři pro vnitřní trh a ekonomiku Thierry Breton a Paolo Gentiloni. Nástroje ke zmírnění očekávané recese budou v úterý hledat během videokonference unijní ministři financí a takzvané koronové dluhopisy budou jedním z diskutovaných témat.
Šéfka EK: EU potřebuje Marshallův plán, rozpočet se musí proměnit
06.04.2020 Evropská unie potřebuje masivní záchranný plán pro dobu, kdy odezní pandemie covid-19 těžce zasahující ekonomiky unijních zemí. Jeho stěžejní součástí bude příští sedmiletý rozpočet EU, jehož podoba se musí proti nedávným návrhům změnit. Napsala to včera předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v textu otištěném několika evropskými médii. Španělský premiér Pedro Sánchez varoval, že pokud EU nepřijde s daleko výraznější hospodářským stimulem než dosud, je v sázce její budoucnost.
Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii
02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
Nizozemsko navrhuje fond pro státy tvrdě zasažené koronavirem
02.04.2020 Nizozemsko včera navrhlo vytvoření fondu na podporu zemí nejtvrději zasažených koronavirem a vyzvalo další členy Evropské unie, aby do něj také přispěli. Podle agentury Reuters o tom informoval ministr financí Wopke Hoekstra.
Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR
31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.
Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, EK to odmítá
29.03.2020 Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky", které by měly financovat opatření související s epidemií koronaviru. Neschopnost řešit krizovou situaci by byla pro unii chybou s "tragickými" důsledky, uvedl Conte ve včerejším rozhovoru pro ekonomický deník Il Sole 24 Ore. Evropská komise ústy své předsedkyně Ursuly von der Leyenové ale uvedla, že žádné vlastní dluhopisy vydávat neplánuje.
Lídry EU při videosummitu rozdělily koronové dluhopisy
27.03.2020 Političtí vůdci evropských zemí jsou rozdělení v pohledu na to, jakou sílu mají mít opatření určená na pomoc ekonomikám poškozeným koronavirovou krizí. Během čtvrtečního videosummitu se nedokázali shodnout na tom, zda poskytovat zasaženým zemím úvěry ze záchranného fondu či vydávat speciální "koronové" dluhopisy. Zatímco Itálie a další jihoevropské země usilují o co nejštědřejší podporu ze společných peněz, tradičně šetrné země v čele s Německem nechtějí, aby kvůli stimulům bobtnal veřejný dluh.
Lídři EU vyzvali k přípravě dalších kroků na podporu ekonomiky
27.03.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se včera po šestihodinovém videosummitu zcela neshodli na podobě podpůrných opatření pro ekonomiky sužované koronavirovou krizí. Lídři dali ministrům financí další dva týdny na přípravu konkrétních kroků. V přijatém společném prohlášení také vyzvali Evropskou komisi a další unijní instituce, aby připravily akční plán na dobu po pandemii.
Růst akcií naznačuje pevnější důvěru investorů, i když rizika zůstávají velká
25.03.2020 Náladu investorů, stále zkoušenou strmě rostoucími statistikami nakažených a obětí koronaviru i odhady drtivých ekonomických důsledků, notně vylepšila poslední vlna podpůrných opatření. Připomeňme, že Fed přistoupil k neomezeným nákupům dluhopisů a v americkém Kongresu by měl po dohodě bez problémů projít fiskální balík přibližně za 2 biliony USD. Vedle toho německý parlament formálně posvětil dříve oznámený soubor opatření za 750 mld. EUR.
Šéfka ECB žádá ministry eurozóny, aby zvážili emisi koronabondů
25.03.2020 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová požádala ministry financí eurozóny, aby vážně uvažovali nad jednorázovou emisí společných dluhopisů, takzvaných koronabondů. S jejich pomocí by podle ní mohla eurozóna lépe bojovat s finančními dopady pandemie onemocnění způsobeného koronavirem. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na čtyři zdroje. Podle nich to šéfka ECB řekla při úterní videokonferenci.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.03.2020 1) Asijské akcie dnes opět posilují, podpořila je dohoda politiků ve Spojených státech ohledně stimulačních opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady koronaviru. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 zpevnil o 8,04 procenta a obchodování zakončil na 19.546,63 bodu. Zaznamenal tak nejprudší procentní nárůst od října 2008.
Fond ESM půjčí zemím eurozóny až do výše dvou procent HDP
25.03.2020 Záchranný fond eurozóny (ESM) by zemím platícím společnou měnou mohl poskytnout úvěry až do výše dvou procent jejich hrubého domácího produktu (HDP). Po včerejší videokonferenci ministrů financí eurozóny věnované hospodářským dopadům pandemie to řekl šéf ESM Klaus Regling. Fond má k dispozici pro úvěrovou pomoc všem zasaženým zemím 410 miliard eur (téměř 11,4 bilionu Kč).
Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy
24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
Von der Leyenová: Unie zváží podporu koronabondům
20.03.2020 Evropská komise (EK) je připravena zvážit podporu společné emisi dluhopisů za celou eurozónu, kterými by pomohla zmírnit masivní dopady krize způsobené novým koronavirem. Řekla to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni poznamenal, že k takovému účelu by se nejvíce hodil Evropský stabilizační mechanismus (ESM), který by takzvané koronabondy mohl vydávat.
Rozbřesk: Česká vláda chce pomoci s udržením pracovních míst
20.03.2020 Česká vláda dál ladí balík ekonomické pomoci. Stát uhradí ze 100 % zaměstnavatelům výdaje na náhrady mezd a platů pracovníků v karanténě (zaměstnanci dostávají v takovém případě 60 % své mzdy). Pokud někdo z důvodu nařízení vlády musí provozovnu kvůli epidemii uzavřít, vláda uhradí podnikům 80 procent z náhrady mzdy (která v takovém případě dosahuje 100 % předešlé mzdy). Podrobně zde.
Další rudá vlna na akciích i koruně. Italské dluhopisy se zvedly
18.03.2020 Dnešní den nechává zapomenout na včerejší nadechnutí finančních trhů. Akcie znovu padají, a to v Evropě a Americe o 4-7 procent. Dolar opět drtí ostatní měny i zlato a zůstává při současné nejistotě a žízni po likviditě široce poptávanou měnou. Eurodolar padá na 1,0835 a pár dolar-koruna strmě stoupá na 25,55.
ECB je připravena podniknout další kroky na podporu eurozóny
18.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) je připravena podniknout další kroky na podporu ekonomiky eurozóny, zasažené problémy v souvislosti s šířením koronaviru. ECB se dnešním prohlášení snaží rozptýlit rostoucí obavy, že bance již došla munice, uvedla agentura Reuters.
Forex: Další uvolnění měnové politiky, zatímco fiskální strana zaostává
16.03.2020 Tento týden bude pokračovat snaha čelních představitelů hospodářské politiky odvrátit paniku z pandemie koronaviru. Americká centrální banka nevydržela do řádného středečního jednání, když v neděli opět mimořádně rozhodla snížit úrokové sazby jen lehce nad nulu. V Evropě se po krocích ECB v minulém týdnu začíná upínat pozornost k fiskální politice. Předpokládáme, že v nejbližších dnech oznámí další kroky jednotlivé vlády v Evropské unii. Bank of Japan pravděpodobně představí další nástroje na podporu likvidity trhu. Všechna tato opatření by měla pomoci zlepšit sentiment trhu, jak již naznačil závěr minulého týdne. Na druhou stranu očekáváme další sadu dat z Německa nebo Číny, která potvrdí negativní dopad na reálnou ekonomiku. Pokud trhy uvěří v sílu nových opatření, mohla by se koruna dočkat korigování předchozích ztrát.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.12.2019 1) Japonská vláda podpoří ekonomiku balíkem opatření v hodnotě zhruba 13 bilionů jenů (2,8 bilionu Kč). Oznámil to dnes japonský premiér Abe Šinzó. Podle listu Financial Times jde o první japonský balík rozpočtových stimulů od roku 2016. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa za Spojenými státy a Čínou.
Centeno: Země eurozóny se v principu shodly na reformě ESM
05.12.2019 Ministři financí zemí eurozóny se v principu shodli na reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). Po středečním večerním jednání to dnes oznámil šéf euroskupiny Mario Centeno, podle něhož bude možné dohodu stvrdit během několika měsíců. Mezi body, které ještě bude muset euroskupina doladit, patří zejména obavy Itálie ohledně restrukturalizace státního dluhu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.11.2019 1) Donald Trump naznačil možné celní úlevy na součástky, které americká společnost Apple dováží pro své počítače, chytré telefony a hodinky z Číny. Prezident USA to řekl při středeční návštěvě továrny Applu v Texasu, kde firma produkuje počítače určené pro americký trh. Apple sice z cel zavedených americkou vládou v obchodní válce s Čínou získal výjimky, požaduje ale po vládě další úlevy.
Itálie má výhrady k chystané reformě evropského záchranného fondu
21.11.2019 Itálie má výhrady k reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), na které se shodli ministři financí eurozóny v červnu a která má být podepsána na prosincovém summitu Evropské rady. Proti reformě se staví zejména protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) z vládní koalice, ale brojí proti ní také opozice. Tvrdí, že reforma vyvolá nedůvěru ve schopnost Říma splácet závazky, a proto by mohla hrozit restrukturalizace státního dluhu nebo i platební neschopnost.
Řecko chce předčasně splatit část svých dluhů u MMF
16.09.2019 Řecko chce předčasně splatit 2,9 miliardy eur (75 miliard Kč) z téměř devíti miliard, které dosud dluží Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF). Příslušnou žádost adresovanou Evropskému stabilizačnímu mechanismu (ESM) a euroskupině dnes podepsal řecký ministr financí Christos Staikouras.
EK vyzvala členské země k práci na prohloubení měnové unie
12.06.2019 Na hlavních rysech budoucího rozpočtového nástroje eurozóny by se podle názoru Evropské komise (EK) měli koncem příštího týdne shodnout premiéři a prezidenti členských zemí EU. Komise dnes před červnovým summitem EU vybídla šéfy států a vlád bloku k několika konkrétním krokům směrem k větší integraci evropské hospodářské a měnové unie (EMU).
Řecko jedná o předčasném splacení části dluhů u MMF
16.04.2019 Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o předčasném splacení části svých dluhů u Mezinárodního měnového fondu (MMF). Reaguje tak na pokles tržních úrokových sazeb. Podle mluvčího vlády Atény doufají, že s předstihem splatí "významný díl" ze zbývající dlužné částky 9,6 miliardy eur (zhruba 246 miliard Kč), informovala včera agentura AP.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
Nejdůležitější ekonomické události roku 2018
17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
Merkelová: Rozpočtový nástroj pomůže eurozóně
14.12.2018 Budoucí rozpočtový nástroj pro konvergenci a konkurenceschopnost eurozóny bude mít za cíl pomoci konvergenci zemí se společnou měnou a bude domluven v kontextu budoucího víceletého rozpočtu Evropské unie. V Bruselu to dnes novinářům řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Detaily mechanismu, do kterého se dobrovolně budou moci zapojit také členové evropského mechanismu směnných kurzů bez eura, podle ní vypracují ministři financí eurozóny.
Eurosummit dá zelenou práci na rozpočtovém nástroji eurozóny
12.12.2018 Do června příštího roku chtějí mít premiéři a prezidenti zemí platících eurem jasnější představu o konkrétní podobě budoucího rozpočtového nástroje eurozóny. Plyne to z návrhu prohlášení k pátečnímu "eurosummitu", tedy schůzce šéfů států a vlád eurozóny, na kterou jsou pozváni i vrcholní představitelé ostatních států unie, včetně českého premiéra Andreje Babiše. Česko by přitom, stejně jako Polsko nebo Maďarsko, mohlo v pátek vyžadovat ohledně záměru některá vysvětlení.
EU se v zásadě dohodla na reformě bankovních pravidel
05.12.2018 Ministři financí Evropské unie se včera dohodli na reformě bankovních pravidel, doladit už zbývají do konce roku jen některé technické detaily. Změny se týkají kapitálových požadavků na banky a ozdravných postupů a řešení bankovních krizí. Záměrem úprav, které v listopadu 2016 navrhla Evropská komise (EK), je zacelit mezery, jež odhalila globální finanční krize, a učinit další krok směrem k evropské bankovní unii.
Euroskupina se dohodla na reformách
04.12.2018 Ministři financí členských zemí eurozóny se dohodli na reformách měnové unie, včetně posílení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). Po zasedání ministrů to novinářům řekl předseda schůzky Mario Centeno. Podle agentury DPA nicméně zůstává otevřená debata o vytvoření rozpočtu eurozóny a zavedení společného systému pro pojištění vkladů.
Merkelová: V prosinci chceme mít rámec reformy měnové unie
19.10.2018 Šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie se včera shodli, že na summitu v prosinci chtějí mít na stole rámec budoucí podoby reformované měnové unie, cestu k evropskému systému pojištění vkladů a také pokrok na cestě k unii kapitálových trhů. Po včerejším obědě lídrů zemí eurozóny, na který ale byli pozváni i šéfové států a vlád ostatních zemí unie, to včera novinářům řekla německá kancléřka Angela Merkelová.
Záchranný fond eurozóny pro banky zvýší prostředky
15.10.2018 Jednotný fond pro řešení krizí (SRF) hodlá příští rok spravovat 33 miliard eur (asi 852 miliard korun), o osm miliard více než letos. Dnes to řekla Elke Königová, šéfka agentury, která tento záchranný fond eurozóny pro problémové banky spravuje. Jde o součást plánu zvyšovat postupně do roku 2023 prostředky ve fondu až na nejméně jedno procento všech krytých vkladů v bankách eurozóny. Ty se odhadují na 55 až 60 miliard eur (1,4 bilionu až 1,5 bilionu korun).
Irsku, Portugalsku, Španělsku i Kypru záchranné balíky pomohly
20.08.2018 Přehled zemí, které obdržely v uplynulých letech kvůli krizi finanční pomoc do Evropské unie a dalších institucí (řazeno chronologicky):
Řecko se v roce 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu
19.08.2018 Vybrané hlavní události spojené s hospodářskými problémy Řecka, které 20. srpna opustí třetí a zároveň poslední záchranný program:
Řecko obdrželo poslední peníze ze záchranného programu
07.08.2018 Silně zadlužené Řecko obdrželo poslední půjčku ze třetího záchranného programu. O vyplacení dohodnutých 15 miliard eur (téměř 385 miliard Kč) včera informoval Evropský stabilizační mechanismus (ESM). Částka 9,5 miliardy eur zemi poslouží jako kapitálová rezerva pro období po skončení záchranného programu, zbylých 5,5 miliardy eur by mělo být využito ke správě řeckého dluhu.
MMF: Dlouhodobá udržitelnost řeckého dluhu je nejistá
31.07.2018 Zmírnění dluhové zátěže, které Řecku poskytly ostatní členské země eurozóny, Aténám ve střednědobém výhledu zajistí asi bezproblémové splácení veřejného dluhu, v dlouhodobém výhledu je ale udržitelnost splácení poněkud nejistá. Důvodem je fakt, že růst řecké ekonomiky zaostává za očekáváním. V analýze o udržitelnosti řeckého dluhu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
Eurosummit řešil bankovní unii, o rozpočtu nerozhodl
29.06.2018 Dokončení bankovní unie a snížení rizik v bankovním sektoru je podmínkou k ustavení společného jištění pro eurozónu na základě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), řekla dnes novinářům po jednání 27 zemí EU o reformě eurozóny německá kancléřka Angela Merkelová. Krátké závěry schůzky se nijak nezmiňují o možných podobách případného rozpočtu eurozóny, na který mají státy velmi rozdílné názory.
Francie a Německo přicházejí s ekonomickou reformou EU
21.06.2018 S napětím očekávané setkání lídrů Francie a Německa vyústilo ve výrazný posun ve snaze reformovat eurozónu. Berlín i Paříž se zavázaly ke společnému postupu a snaze o změnu.
Dombrovskis je před summitem optimistický ohledně změn eurozóny
20.06.2018 Místopředseda Evropské komise pro euro, finanční služby a kapitálové trhy Valdis Dombrovskis je "opatrně optimistický" před diskusí šéfů států a vlád o reformě eurozóny koncem příštího týdne. K jeho hodnocení prý kladně přispěla také úterní dohoda na tomto tématu mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
Evropská komise bude jednat o možných reformách eurozóny
20.06.2018 Diskuse o podobě budoucí reformy evropské měnové a hospodářské unie čeká dnes na pravidelném jednání Evropskou komisi. Kromě tématu, které bude za týden v pátek také předmětem diskuse na summitu 27 zemí EU, by komisaři měli také probrat předpokládané srpnové ukončení záchranného programu pro Řecko.
Merkelová a Macron našli shodu na rozpočtu eurozóny
19.06.2018 Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron našli shodu ohledně vytvoření rozpočtu eurozóny, z něhož chtějí v příštích letech financovat hlavně investice ve členských zemích. Mechanismus záchranného fondu eurozóny (ESM) se má postupně proměnit v Evropský měnový fond (EMF). Merkelová a Macron to dnes řekli na společné tiskové konferenci po jednání na zámku Meseberg severně od Berlína.
Řecko schválilo poslední balík reforem požadovaných věřiteli
15.06.2018 Řecký parlament včera schválil poslední balík reforem, které v rámci třetího a zároveň posledního záchranného programu požadovali věřitelé. Evropský stabilizační mechanismus (ESM) vzápětí oznámil, že jeho vedení schválilo uvolnění jedné miliardy eur (téměř 26 miliard Kč) pro Řecko. Proti reformám v centru Atén protestovalo asi 3000 lidí.
Francie vítá komentář Merkelové k reformám eurozóny
04.06.2018 Úřad francouzského prezidenta přivítal komentář německé kancléřky Angely Merkelové k reformám eurozóny a označil ho za pozitivní krok. Úřad tak reagoval na rozhovor Merkelové s německým listem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Zdroj z francouzské vlády pak agentuře Reuters řekl, že rozhovor ukázal na jasný posun postoje Německa k francouzskému postoji.
EK přijde se svými návrhy budoucích změn v eurozóně
31.05.2018 Evropská komise dnes představí své plány na nové mechanismy ve fungování eurozóny v souvislosti s konkrétními návrhy příštího víceletého finančního rámce EU po roce 2020. Mezi novinkami by měla být například stabilizační funkce, tedy možnost využití půjček k udržení úrovně investic v případě velkých takzvaných asymetrických šoků.
Rozbřesk: Jak moc mohou být trhy nervózní z italské euroskeptické vlády a ropa z Venezuely?
11.05.2018 Výnosy italských dluhopisů po zprávě o sblížení dvou euro-skeptických stran (Hnutí pěti hvězd a Ligy severu) zamířily neomylně vzhůru, zatímco euro šlo současně dolů. Ke skutečné panice má ovšem situace na italských trzích hodně daleko. Výnos italského desetiletého dluhopisu zůstává stále hluboko pod úrovněmi po italských volbách a euro své ztráty hned druhý den smazalo. Je tedy vůbec čeho se bát?
Rozbřesk: Řecká dluhová sága jde do finále, dočkají se Athény oddlužení?
27.04.2018 Řecký dluhový maraton pomalu spěje do finále - dnes v Sofii začínají jednání o dluhových úlevách, na které “nejpředluženější” evropská ekonomika marně čeká posledních šest let. Detaily dluhové “úlevy” však ještě budou předmětem vášnivých politických debat…
Eurozóna schválila nové půjčky pro Řecko
27.03.2018 Představitelé eurozóny dnes schválili vyplacení nových půjček Řecku ve výši 6,7 miliardy eur (170,5 miliardy Kč) v rámci stávajícího záchranného úvěru. Oznámil to Evropský stabilizační mechanismus (ESM). Rozhodnutí potvrzuje politickou dohodu z počátku března a Aténám pomůže vytvořit hotovostní rezervu, která by zemi pomohla plně se vrátit na mezinárodní finanční trhy poté, co v srpnu skončí záchranný program. Jeho celková hodnota dosáhla 86 miliard eur, informovala agentura Reuters.
Regling: Do konce měsíce vyplatíme další peníze z řeckého programu
13.03.2018 Ještě do konce měsíce by mělo Řecko dostat další část záchranného úvěru ve výši 5,7 miliardy eur (téměř 145 miliard Kč), následovat bude o něco později doplatek zbývající jedné miliardy eur (přes 25 miliard Kč). Novinářům to včera po jednání ministrů financí eurozóny řekl výkonný ředitel Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) Klaus Regling.
Eurozóna chce o své reformě debatovat i se státy EU bez eura
13.03.2018 Diskusí o různých aspektech budoucích změn v podobě evropské měnové unie se budou - kdykoliv to bude možné - účastnit také členské země Evropské unie, které neplatí eurem. Po včerejším jednání euroskupiny, tedy ministrů financí zemí eurozóny, to řekl nový šéf těchto schůzek Mario Centeno z Portugalska.
Související klíčová slova:
Italský premiér Giuseppe Conte | Jak obchodovat na burze | Krizový fond | Jihoevropské země | Hospodářská situace | Obchodní pásmo | Euro k americkému dolaru | Realitní trh | Marshallův plán | Premiér Mark Rutte | FX trhy | Růst v eurozóně | High Frequency Economics | Yandex | Cap | Všechny státy používající euro | Hospodářský růst v Evropě | Opatření ECB | Pozornost investorů | Ozvěny trhu | Války | Kupovat dluhopisy | Vývoj | Státní dluhopis | Opětovný pokles | Kurz čínské měny | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | Panevropský index | Zdravý rozum | Peněžní politika | Americká automobilka | EUR | Portugalský ministr financí | Autopůjčovna Hertz | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Outperform | Paul Krugman | Pumpování likvidity | Standard & Poor's | Záchranný bankovní fond | Vlna na akciích | Kathimerini | Newedge | Salesforce | Surová ropa | Podnikatel | Digitální převody peněz | Itálie | Dopady finanční krize | Finanční ústav | Stoxx | Reformy fiskálních pravidel | Nejprudší jednodenní pokles | Obchodní deficit | Tencent Holdings | Americký soud | Společnost Avast | General Motors (GM) | Rozpočet EU | Očekávání | Možnosti obchodování | Wopke Hoekstra | Britská letecká společnost | Coca-Cola | Krize způsobená koronavirem | Evropské centrální banky | SEDG | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Vývoj kurzu USD | Americké centrální banky | Americký ministr financí | EUR USD | Souhrnný indikátor | Brand Finance | Intradenní technická analýza | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Pro investory | Nexi | EURJPY | Španělská centrální banka | FAA | Rizikovější investice | Trh práce | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Rozpočtová pravidla | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Německý automobilový koncern | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Vypořádání kontraktu | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Vstup do eurozóny | Japonské firmy | Finanční stabilita | Oslabování měny | Německý akciový index DAX | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Evropská data | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Formule | Superpočítač | Venezuelský prezident | Ifo | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Prognózy | Česká vláda | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | Operace Twist | Kancléřka Merkelová | Odklad splátek | Experti | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Rekord | Bitcoiny | Reformy fiskálních pravidel EU | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | FTSE MIB | Madrid | Moody's Investors Service | Investing | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | TRIM Live | Český statistický úřad | EUR/USD | Bruno Le Maire | General Electric | Index ekonomické nálady | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Investovat do akcií | Měnový pár USD/JPY | BrandZ | Von der Leyenová | Švédská koruna | Český průmysl | Komentář amerického prezidenta | Neckline | Brexit | Christos Staikuras | ESM Klaus Regling | Price Action | Agentura AFP | Solidarita | Stochastický oscilátor | Aktuální vývoj | Makroekonomický kalendář | Index Russell | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Automobilka PSA | Fortuna | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Sója | IHNED | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Exchange | RBS | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Tisk peněz | Pivovar | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | USMCA | Vzdělávání | Caterpillar | UniCredit Bank | Denník | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Soukromá spotřeba | 100 miliard dolarů | IDEA | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Internetový gigant | Akcie Facebooku | ČEZ | Alcoa | Státní dluh | Světová rada pro zlato (WGC) | Ruská společnost | Společnost Huawei | MAE | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Shrnutí roku | Graf zlata | Důvěra v ekonomiku | Výrazný pokles ekonomiky | NFP | Fond pojištění vkladů | Mega Millions | Režim devizových intervencí | Zavedení eura | Online obchodování | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | AUDUSD | Trh s dluhopisy | Členové eurozóny | Evropská centrální banka | Instituty | Pravidla EU | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Antivirová pilulka | Dnešní obchodování | Herbert Diess | Čistý příjem | SoftBank Group | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Stimul | Ukazatel | Spotový kurz libry | Průmyslové zakázky | Nike | Coinmarketcap | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Baidu | BaFin | Rozhovor | Šéf ECB | Odškodné | Prognóza | FTSE 100 | Snowflake | Tesco | Acacia Communications | Nestlé | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Pere Vinolas Serra | Měny | Evropský výrobce letecké techniky | Amgen | Barel ropy | MiFID II | Saxo Bank | Stochastický | Americký Fed | Avast | Obchodování na devizovém trhu | Přebytek ropy | Aurora Cannabis | Zpravodajství | Export | Bezpečný přístav | Kurz japonského jenu | Strach | Ropa WTI | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Odliv kapitálu | Burza | Nákupy dluhopisů | Bankovní domy | Eurostoxx 50 | ZEW index | Využití ESM | Koronavirová ekonomika | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Evropské burzy | Ministři financí Evropské unie | Burzy | Comcast | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Boeing | Býčí divergence | Společnost Virgin Atlantic | Počáteční kapitál | Hlavní ekonom Saxo Bank | Miliardy dolarů | WMT | Graf EURUSD | Broker | Tail Risk | Cash flow | Bankovní regulace | Posílení koruny | Partneři | OIV | Zynga | Bond | Finanční trh | Gilead | Tržní hodnota firmy | Šinzó Abe | Energetická společnost | Lámání rekordů | Naučte se, jak obchodovat na burze | Francouzská automobilka | Index S&P 500 | Škoda | Italský premiér | Německý export | Burza cenných papírů | Ekonomická aktivita | Regulace | Pražská burza PX | Euronext | Značka Amazon | Měnový fond | Cenné kovy | Hertz | Devizové intervence | Na burze | Hongkong | Xiaomi | Litva | IPO | Fitch Ratings | Zavedení eura v Chorvatsku | WGC | Bankroty | USD | Zvýšení sazeb | Německý soud | Hospodářské dopady | EUR/CZK | Vyšší náklady | Finanční otázky | P.A. | GBP/USD | HDP | Pedro Sánchez | Měnový pár EUR/USD | Nastavení měnové politiky | Malta | Momentum | Inflační cíl | Šíření nemoci | Nervozita | Argos Capital | 1 milion | Jim Yong Kim | Pro tradery | CISCO | Členské země EU | Mezibankovní | Alpari | Fond EU | CO2 | Ministr hospodářství | Skupování aktiv | Makrodata | Světová finanční krize | Hospodářské výsledky | Investoři | MarketWatch | Britská banka HSBC | Akciová burza | Měny v regionu | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Výnosy řeckých dluhopisů | Vývoj dolarového indexu | Index PPI | Společnost Wirecard | Kurz eura k dolaru | HUF | Jádrový index | Firmy | Finančník | Prezident ECB | Oanda | Neue Osnabrücker Zeitung | Kapitál | Bayer | Záchranný fond | Berenberg Bank | Airbnb | Tape Reader | DAX30 | Summit Evropské unie | Výnosy státních dluhopisů | Tranše | Koronavir | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Shopify | Recep Tayyip Erdogan | Kč/USD | Hold | Technologické společnosti | Tisková konference ECB | Turecká centrální banka | Makrokalendář | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Deficit rozpočtu | Kč/EUR | Posilování koruny | Průzkumy | Rakousko | Qualcomm | Tiskové agentury | Britské akcie | Ropné společnosti | Plány | ProCent | Mexiko | Konvergence | Zisk | Průmyslové objednávky | WSJ | Ropa Brent | Německý DAX | Karlsruhe | Ant Group | AT&T | GBP/EUR | Pandemie nemoci COVID-19 | Bank of England | Katar | GBP | Oživení hospodářství | Evropské ekonomiky | Davos | Automobilka Toyota | Divize | Bohatý | CSCO | Patria | Růst německé ekonomiky | Dluh Británie | Split | Bundesbanka | Světové kryptoměny | Swapy | Béžová kniha | Garance | Rizikové měny | Předstihové indikátory | Kurzy akcií | Buffett | Česká zbrojovka | Akcionáři | Den D | 100 procent HDP | Uber | Švýcarská banka | Úspěch | Huawei | CZK | Ekonomický kalendář | Trhy s kryptoměnami | Širší index S&P 500 | Dopady koronavirové krize | CZ | Spolkový sněm | Ekonomická situace | Řecké banky | Thyssenkrupp | Euroval | Internetové televize | Brusel | Handelsblatt | Obchod Amazon | Úroková sazba | Důležité ekonomické události | Vývoj kurzu USD/EUR | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Deflace | Nikkei | Aktuální kurzy | Nejbohatší | UnitedHealth Group | Investiční banka | Covidové krize | Trpělivost | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | NFP report | Praha | Berkshire Hathaway | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Hlavní kryptoměny | Investovat | Ruský rubl | The New York Times | Komoditní | Události roku | Turecká lira | Guvernér | Asijská seance | Investing.com | Prodej | Data z tuzemské ekonomiky | Nordea | Statistický úřad Eurostat | Eurokomisaři | Čínské zboží | Index cen domů | Britské banky | Limit pro nákup dluhopisů | Myšlení | Výsledky | Dnešní data | ZEW | Firma Apple | Financial Times (FT) | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | B/E | Cena ropy WTI | Bank of America | Fundamentální analýza | Euro Stoxx 50 | Agentura Fitch | London Stock Exchange (LSE) | Mezinárodní agentura pro energii | Retracement | Portfolio | Globální ekonomiky | YTD | Řešení krizí | Finanční instituce | Mezibankovní trh | Pandemie koronaviru | Americký index | Soud v Haagu | Chamtivost | Eurostat | Prezident | OPEC+ | HDP Německa | TIM | CAC 40 | Kurzarbeit | Australský dolar | Makroekonomický výhled | Nástroj SURE | Výrobce léků | Japonská automobilka | Energie | Praní špinavých peněz | Objem | TTIP | Minimální mzda | Finanční pomoc | Jednotné měny | Španělská vláda | Stabilizační mechanismus eurozóny | Cenné papíry a burzy | Televize CNBC | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Kia | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Čínské ministerstvo obchodu | Začněte s tradingem | Tržní kapitalizace | Patenty | Regulátor | M5S | Ludvík Turek | Borsa Italiana | Nízké úrokové sazby | Barack Obama | Světové krize | Hlavní indexy | Světové akciové burzy | Aussie | Tržní podíl | Sloučení | Ekonomika Německa | Pfizer | Obchodní příležitost | Fiskální rok | Vedoucí představitelé | AFP | Jednotná evropská měna | Velmi bohatý | Americký podnik | Šéf švýcarské centrální banky | Stellantis | Slabší koruna | Ant | Hertz Global | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Zbrojovka | FRA | Ratingová agentura | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Cenová hladina | Bankéř | Prémie | Ludvík Turek Facebook | Fibonacci retracement | Saxo PrivatBank | EUR/AUD | P/E | Janet Yellenová | Přijetí | Představitelé Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | Inflace v Česku | Nejznámější kryptoměny | OPEC | Fed | Ukrajina | Kybernetické měny | Ropná společnost | Letecká společnost Virgin Atlantic | Jednání FOMC | Bloomberg | Program nákupu dluhopisů | Předpověď | Vládní podpory | Zasedání Fedu | Vyšší náklady na půjčky | Bid | Centrální banky | Evropa | Hospodářský propad | Nicolás Maduro | Brands | Dolarové likvidity | Ústavní soud | AUD/CAD | Dow Jonesův index | Dobré výsledky | Nová prognóza | Britský FTSE 100 | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | IPO akcií | Sankce | Měna | S&P Global | Data z USA | FTSEurofirst 300 | Nasdaq | Dolary | Trump | Tiffany | Marka | Prodej dluhopisů | Deficit | FTSEurofirst | GBPUSD | Letecká přeprava | BIC | Christopher Dembik | Index Nikkei | Evropský stabilizační mechanismus | Ministerstvo obchodu | USDCAD | Zprávy | Opatření vlád | Údaje | Americký dolarový index | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Bank of Japan | ČTK | Evropské akcie | Výkonnost | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Krach burzy | Kolaps eura | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Britský ministr financí | Řecké volby | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Britský statistický úřad | Americké akcie | Kongres | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BBC | Finanční služby | Alibaba | Ex-dividend | GBPCHF | Odchod z EU | Cena ropy brent | Fiat Chrysler | Vývoj měnového páru USD/JPY | Japonská automobilka Toyota | Pražská burza SPAD | Evropská ekonomika | Česká koruna | Alstom | Earnings | Vyhlídky | Top Stocks fond | Výdaje | Trh | Snížení těžby | Komise | ISM indexy | Euro dnes | Erste Bank | Kurz EUR/USD | ArcelorMittal | Pin Bar | Lídři EU | Korekce | Výrazný pokles | Bailout | Toyota Motor | LNG | Skupina Erste Group | Političtí vůdci | Americké automobilky | Digitální měny | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Audi | Odhady trhu | České koruny | Oldřich Dědek | Prezident Emmanuel Macron | SAP AG | Míra zadlužení | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Zpřesněný odhad | Koruna | Yahoo | Kypr | Těžba ropy v Rusku | Vyšší poptávka | Analytická společnost | Stock | DJIA | ING | Včerejší obchodování | Dovoz oceli | Cla na dovoz hliníku | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Agentura S&P | Americký výrobce | DMA | Možnost využití ESM | SNB | Rosněfť | Propad | Maastrichtská kritéria | Microsoft | Příležitosti | Francouzská centrální banka | Ekonomický propad | Trigger | Turecko | Dopady koronaviru | Agentura Bloomberg | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Britská banka | Eurokomisař | Index volatility | Nový rekord | Commission | Bitstamp | Světové ceny ropy | Prague Live Trading | Články o investování | Long pozice | Kurz dolarů | Exxon Mobil | Známý investor | Důvěra | Pravděpodobnost | Asie | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq | Hospodářský růst v eurozóně | Spotřebitelská inflace | Meziroční růst HDP | Bull | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Evropský bankovní úřad (EBA) | Bilion | Videokonference | Makroekonomika | Evropská banka | Výpadky | Automobilky | CFTC | FIAT | DAX 30 | Gazprom | Graf | Centrální banka | Britské libry | IATA | Deutsche Börse | Hrubý domácí produkt | Společnost Deutsche Börse | Poměr P/E | Pokles eura | Downtrend | NYSE Euronext | LYNX | Rozpočet eurozóny | Ekonomiky eurozóny | London Stock Exchange | Německý výrobce | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Guvernéři centrálních bank | Short | Eurodolar | Bank of China | Výnosové křivky | Přehled | Splatnost | Fúze | Finanční společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Cena severomořské ropy | Dnešní události | Italská vláda | Španělská ekonomika | Přístup k financím | Makro data | Bild am Sonntag | Měď | Reuters | IRBT | Unilever | EMS | Jednání euroskupiny | LCH Clearnet | QCOM | FXstreet.cz | PMI z výroby | Inflace v eurozóně | Devalvace | Donald Trump | Dopady krize | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Akciový index Dow Jones | Krize eurozóny | Analýzy | Britská měna | Krize v Řecku | Ropa | Stavebnictví | Finanční trhy dnes | CEPS | Deficit veřejných financí | EURUSD | Tištění peněz | Česká měna | EP | MRK | Institut Ifo | Americká centrální banka | Vstup na burzu | Oslabování dolaru | Příkaz | Thierry Breton | Farmaceutické firmy | Zveřejněná data | Data z amerického trhu práce | Německý HDP | Euro k dolaru | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Postmates | Předseda | Výrazné ztráty | Evropské banky | Přehled kurzů | Libra | Nigérie | Opatření centrálních bank | Britové | CFD | Největší IPO roku | Volby v Řecku | Nadia Calviňová | Nová data | Běžný účet | Google | Zasedání Bank of Canada | Open | Rozpočtový deficit | Fiat Chrysler Automobiles | Evropská měna | Financovat | PSA | Příprava | Řecko | Krize v oblasti nemovitostí | BRICS | Finanční instrumenty | Makroekonomické ukazatele | Zahraniční forex | Kurzový závazek | Airbus | Akciový index | Míra | Alibaba Group | Hedgeové fondy | Úroky | Omezení těžby | Tržby | Plodiny | Marže | Nomura | Investiční banky | Index CPI | Vývoj české ekonomiky | Volby v USA | Napětí na finančních trzích | Předstihové ukazatele | Měnový trh | Offshore | FX trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ceny akcií | Huawei Technologies | Royal Bank of Scotland | Telekomunikační společnost | Měny&Sazby | Čínská ekonomika | BlackBerry | Ceny | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Japonská vláda | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | JDE | Devizoví obchodníci | Těžba ropy | Parlamentní volby | VW | Forexové trhy | Podpora | Tuzemské banky | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | MGM | Ukazatele | Spot | Finanční systém | Rozpad eurozóny | ex | Onemocnění | Rating AAA | Carry trade | Čínská společnost | Země EU | Revize fiskálních pravidel EU | Americké společnosti | Docomo | Kryptoměny bitcoin | Luis De Guindos | Jan Vejmělek | Hedge | Royal Caribbean | Poplatek | Rabobank | ACS | Ministři financí | Volatility | MT4 | Mercedes | Nejistota | NTT | Americká ekonomika | Dluh Řecka | Americký výrobce letadel | Obchodník | Vývoj zlata | Americká firma | Vývoj úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Americká společnost | COVID-19 | Thomas Cook | Makroekonomické údaje | Economic | Finanční krize | Komentář šéfky Evropské komise | Index cen | Německý ministr financí | Šíření koronaviru | Apple | Airbus Group | Index PX | Los Angeles | Daně | Natixis | Lídři | OECD | Express | Ekonomiky po koronaviru | Japonská ekonomika | Měna Bitcoin | Miroslav Singer | Zprávy z trhů | Jackpot | Craig Wright | Báze | Pozitivní sentiment | Intervence centrální banky | Valdis Dombrovskis | Řecká krize | Zisky | FCA | Unijní země | BNP Paribas | Oslabení koruny | Sell | EURIBOR | Banka HSBC | Výroba aut v Německu | VDA | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | GRMN | Expedia | Nejprudší pokles | Standard & Poor's (S&P) | Výnos desetiletých dluhopisů | Spotový kurz | ILO | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | Western Union | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Japonsko | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Sdružení automobilového průmyslu | Deutschlandfunk | Flash Crash | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Trade 24 | Index FTSEurofirst 300 | Akcie v USA | Světové ekonomické fórum | Paypal Holdings | Kryštof Míšek | Dluhový strop | Pražská burza cenných papírů | Overnight | RSI | Útlum aktivity | Rizikové investice | Asset management | MREL | Rumunsko | Čínský vicepremiér Liou Che | Konsensus | Londýnské společnosti | Financování | Exxon | Vlny koronaviru | Akcie čínské společnosti | Poplach na burze | ČSÚ | Fibonacci | Finanční společnosti | Česká firma | Stres | Generali Investments | Automobilový průmysl | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Domácnosti | Pokles ekonomiky | HNonline.sk | Dopady na euro | USDJPY | Dolar vůči jenu | Měna euro | Prezident USA | Společnosti | Investiční poradenství | Wells Fargo | Tata Steel | Akcie roku | Velké banky | Zadlužení | Opatření proti šíření koronaviru | FT | SSI | NZD | Jedno euro | LIBOR | QE | Výsledky makroekonomických statistik | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Správa | Riziko a zisk | Recesia | Průměrná mzda | Cena | Dnešní čísla | ECB dnes | Velký třesk | Akcie | Akciové indexy v USA | Přehled o dění | Švýcarská centrální banka | Opatření | ATR | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Kurz měny | Severomořská ropa | Devizové trhy | Posílení eura | Odhodlání | WTI | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Akcie americké společnosti | Prodej dolaru | Dluhové krize | Platební bilance | Investment | Polský zlotý | RBNZ | Paládium | Macao | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Šéf ESM | Nejziskovější | Pracovní síla | Nord Stream | EMU | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Přenos | Přímé zahraniční investice | Novozélandský dolar | Euro kurz | Sázet | Cena ropy | Obavy trhu | Inflace | Ocel | Primární nabídka akcií | Apreciace | Tržní sentiment | Opel | Využití kapacit | Domácí měna | Takata | INSEE | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Koruna zpevnila | Svatý grál | Close | Společnost XTB | Erste Group | DAX | Twitter | Index nákupních manažerů | Swap | Televize Netflix | Kurz USD | Ceny komodit | Daně z příjmů | ECB | Zprostředkovatelé | Alphabet | EUR/HUF | Spotová cena | Státy používající euro | Situace | Zkušenosti | Intervenovat | Emmanuel Macron | Americký dolar | Ursula von der Leyenová | Lira | Čínské akciové trhy | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Pražská burza online | Světová ekonomika | Spready | SAP | Dluhopisové trhy | Maturity | Státní dluhopisy | FX | Domácí měny | Ben Bernanke | Aukce | Světové finanční trhy | Rostoucí trendová linie | Krize eura | Kurz | Market | Mario Centeno | Kellogg | Unicredit | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Grafy | NewEdge Wealth | British Airways | Kybernetická měna Bitcoin | Krize v eurozóně | Maďarská centrální banka | Aktivum | Blue chips | Řecký parlament | Půjčky od MMF | Migrace | Růst mezd | Burzovní debut | Články o forexu | Stagnace | Index tokijské burzy | NAFTA | Aktiva a pasiva | Lego | AUD | Česká ekonomika | PEPSICO | Snížení sazeb | Royal Dutch Shell | Závislost | Předvolební průzkumy | SPAD | Chorvatsko | Cena severomořské ropy Brent | Fibo | Analytici | BAT | Úřad práce | CME Group | Citigroup | Softbank | IFO index | Mario Draghi | Silnější euro | Index VIX | Conference Board | Provozní zisk | Hospodářství | MFF | Dlouhodobé investice | Členské země eurozóny | Pandemie nemoci | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Solární panely | Vývoj na akciových trzích | Equity | Arm | Snižování úrokových sazeb | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Index euro stoxx 50 | Intermediate | Šéf fondu ESM | Konsenzus | Německá kancléřka | Cenové stability | Partners | ERM II | Zasedání ECB | Credit Suisse | Společnost British Airways | Dluhopisový trh | Portfolia | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Tuzemská inflace | SolarEdge | Koronavirové krize | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Riziko | Moody's | Nemoc COVID-19 | Miliardy eur | Recese | ZNGA | ECCL | Makro | ASML | Ropný gigant | Záloha | Švýcarský frank | FXstreet | Erdogan | Virtuální měny | Investiční plán | Ztráty | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Nedostatek solidarity | Sněmovna reprezentantů | Největší propad | Stavební povolení | Výrobce hraček | Alokace | Řetězec | Petr Kellner | Realitní společnosti | Měnová politika | Záchranný program | Cenové války | Frank | ČNATA | Ministři | Názory analytiků | ERM | Nová drachma | ISM | Mondelez | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | New York Times | Dnešní zpráva | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Nikkei225 | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Hedge fondy | Společnost Cineworld | Doporučení | Americké indexy | Washington | Šéfka ECB | Využití záchranného fondu eurozóny | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Těžařská skupina | Ceny potravin | Sazby ECB | Westpac | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Finanční skupina | Dluhy | Spiegel | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Konglomerát | Kiwi | Prezident Donald Trump | USDCHF | Sociální trading | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Technologický sektor | OSN | Soud | Němečtí experti | Shanghai Composite | Euro posiluje | Blockchain | Těžaři | Saxo | Předpovědi | Bondy | Dluhopisy | Lucembursko | Finanční prostředky | Odpor | Bankovky a mince | Mince | Procter & Gamble (PG) | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Pražská burza kurzy akcií | Intervence na forexovém trhu | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Růst světové ekonomiky | Dow Jones Industrial | Financování prostřednictvím Evropské komise | Akcie na burze | Časový rámec | Míra inflace | Kurzy měn | Rollover | Hertz Global Holding | Ekonomické údaje | Manufacturing | Sekundární trh | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Biotechnologické společnosti | Náklady na úvěry | Ekonomové | Signály | Spotify | Kapitálové trhy | Snížení emisí | Nařízení | Poptávka | Coinbase | Pierre Moscovici | Převody peněz | Francouzský prezident | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Poradenské společnosti | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Růst čínské ekonomiky | Černá Hora | Guvernér centrální banky | Patria Plus | Průmysl | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Oslabení japonského jenu | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Bankovnictví | Trim Broker | Aerolinky | USD index | Podnik | Francouzská ekonomika | Ministerstvo dopravy | Divergence | Biliony | Cena cukru | Prodávající | Bilion dolarů | ETF | Firma | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | České dluhopisy | T-Mobile US | Hlavní evropské indexy | Obchodní pozice | Myšlenka | Europoslanci | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Viceprezident ECB | Německá ekonomika | Kurz amerického dolaru | Pokles akcií | Ekonomika Spojených států | JPM | Long | Capital | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Členství v EU | Bear | Internetový obchod | DISH | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Banka Morgan Stanley | Časopis Forbes | Cenový strop | Chesapeake | Ekonomika Řecka | Hospodářská krize | Uzavření trhů | Výnosy z dluhopisů | Zavedení vlastní měny | Nezaměstnanost v Německu | Finance | Business | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Brown Brothers Harriman | Paolo Gentiloni | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Algoritmus | Vydávání dluhopisů | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Platební společnost | Jihokorejská automobilka | Úsilí | Společná evropská měna | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Europe 1 | Růst HDP | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | GfK | Ministryně financí | Pšenice | Opatřením na podporu ekonomiky | Bankéři | IPO Coinbase | Sentix | Německý statistický úřad | Objem devizových intervencí | Indexy PMI | Pochybnosti | Národní bezpečnost | Hang Seng | Zasedání Bank of England | Deliveroo | Bývalý šéf americké centrální banky | Soud v Karlsruhe | Úrokový diferenciál | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Hospodářský šok | Know-how | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Berenberg | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Šéfka MMF | Komunikace | Bulharsko | Burzovní hodnota | Server CNBC | Tržní síly | Barclays | Tier 1 | Reporty | ECOFIN | BHP | Světová obchodní organizace | Deutsche Telekom | WEF | Poplatky | Forint | GDP | Velká Británie | Americký Federální úřad pro letectví | Nejlepší 5G akcie | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | George Soros | Miliardy | Rozpočtový deficit USA | General Electric (GE) | SaxoTrader | EURHUF | Americké akciové trhy | Trader | Letectví | Indie | La Repubblica | Očekávání trhu | Měnové politiky | Cena digitální měny | Podílové fondy kurzy | Akciové indexy | Společnost Gilead | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | American Express | Růst vývozu | Ekonomická data | Pokračování divergence | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Peking | Sněmovna reprezentantů USA | Sterling | Růst ekonomiky | SYRIZA | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Britská firma | Zhodnocení | Dluhová krize | Bankovní rada České národní banky | Fitch rating | 5G akcie | Walgreens Boots Alliance | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | USA a Čína | České akcie | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | A350 | Erste Group Bank | Fiskální politika | Dividenda | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Naftogaz | Americký trh práce | Pražská burza aktuální kurz | Carlsberg | Deriváty | Ethereum | Trhy | Economist | Předkrizové úrovně | Lot | Roberto Azevedo | Členské státy | Obilniny | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Rozhodování | PayPal | Bankovní krize | Agentura DPA | Investiční výdaje | Technologický index Nasdaq | Merck | Finanční trhy | Société Générale | Statistický úřad | Denní zprávy | Burzovní společnost | Obchodní zásoby | MIFID | Evropská strategie | Expanze | Insider | Advance Auto Parts | Makroekonomické analýzy | Fiskální balík | General Motors | ROCE | Fondy | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Bílý dům | Rada ČNB | Komoditní trhy | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Zlato | Financial Times | Řetězec lékáren | USD za barel | Výhled německé ekonomiky | Nikkei 225 | Italský módní dům | Payrolls | Spread | Bankovní fond | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Index DJIA | New York | MSFT | AMGN | Nouzový stav | GS | AIG | Euro včera | Pasiva | Problémy | Risk Off | Situace na trzích | Live trading | Spekulace | Exotické měny | EURCHF | G20 | Nálada na globálních trzích | Společnost Walt Disney | Schodek | Člen rady guvernérů | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | AXA | Janet Yellen | Dolarový index | Facebook | Dodávky ropy | Devizový trh | Ekonomická rizika | Günther Oettinger | Ceny aktiv | Hospodářské otázky | DIHK | Záchranný bankovní fond (SRF) | Zadlužené Řecko | Kybernetická měna | Americká inflace | Kupón | Rozvoj | Peter Bukov | Dodávky zemního plynu | Akcie roku 2021 | Derivát | Implikovaná volatilita | Risk | Švýcarské banky | Transakce | Deutsche Bank | Předsednictví EU | Profit-Target | Česká národní banka (ČNB) | Peníze na kurzarbeit | Snížení úrokových sazeb | Referendum | Raymond James | Zaměstnanost | Irsko | Norwegian Air | Rozjednané prodeje domů | Spojené státy | Boeing 737 Max | Samsung | Index MSCI | Ekonomika EU | NZDUSD | Optimismus | Nákup EUR | USDX | IPO roku | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Inflace v Německu | Oslabení eura | Klid | Ekonomka | Forexu | Internet of Things | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | Hliník | Thomson Reuters | Tyson Foods | Dluhopisy přímo od vlád | Dolar | Paul Milgrom | Prudential Financial | Walgreens | Ceny realit | SEB | SEC | Intel | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Robert Wilson | Německá automobilka | Petr Kupec | BlueBay Asset Management | Virgin Atlantic | Prezident Evropské centrální banky | Risk On | Pierre Gramegna | Bollingerova pásma | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Byznys | Satoši Nakamoto | Carry trades | Měnový stratég | Sentix index | Náklady na obsluhu dluhu | Porsche | Světová zdravotnická organizace | Nálada na trhu | EIA | Mt. Gox | Apple Music | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Redukce | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Politické riziko | Miliardy USD | Guardian | Forex Exchange | Vicepremiér | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Konzervativci | Enhanced Conditions Credit Line | Pakt stability | Řecké drama | Světová obchodní organizace (WTO) | Signál | Obchodní válka | Digitální měna | S/R zóny | Mercedes-Benz | Bank of Canada | State Street | Indikátor důvěry | EPS | Vytvoření MFF | Thomas Schäfer | ADP | Dividendový výnos | Přijetí eura | Biliony dolarů | Bezpečnost | Keystone XL | Ropy | Úspěšné obchodování | Obchod | JP Morgan | Koronavirový fond | Devizové rezervy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uhlí | Ronald Ižip | Koruna posílila | Společnost | Wolfgang Schäuble | Ratingová agentura Fitch | PinBar | Sázky | Forbes | Zmírnění rizik | Důchodový systém | Allergan | Komerční banka | Swiss National Bank | Rozhodnutí Bank of England | Růst akcií | Precedens | Čínská měna | Ekonomika | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Summit EU | BMW | Cena akcií | Globální finanční krize | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | ASX | Objem nákupů | Dopad koronaviru | CAC40 | Volatilita | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Evropské méně | Eura | Ekonomický výhled | Negativní hospodářské dopady | UnitedHealth | CanniMed Therapeutics | Mark Rutte | Nizozemsko | Vývoj kurzu eura | Bankovní systém | Organizace | Akcie Erste Group | Bezpečné měny | Ryanair | Gap | VIX | Evropská rada | Maloobchodní prodej | Svíčková formace | Stock Exchange | Odvolací soud | Růst | Primární trh | Ministři financí zemí platících eurem | Slabé euro | Polská centrální banka | Příjmy | Makroekonomická data | Objem investic | Událostí ve světové ekonomice | Ministři EU | Světoví těžaři | Volvo | Emitent | Výrobci čipů | Zajištění | Propad cen ropy | Platforma | BIDU | Tesla Motors | Overweight | PBOC | Index | ASX 200 | Wall Street Journal | Bankovní sektor | Wirecard | Společnost AT&T | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Obchodní bilance | Ukrajinská centrální banka | KBC | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | 3М | USD GBP | Střední podniky | Turtle Trader | Dánsko | Verizon Communications | Francouzský ministr financí | Stabilizační mechanismus | Brazílie | Střední Evropa | Letecká společnost | Gilead Sciences | Matthias Müller | Komodity krok za krokem | Sentix indikátor | Merkelová | LVMH | Čínské firmy | Kurz libry | Automobilový koncern | Výrobce elektromobilů Tesla | Vatikán | Volatilní | Bilance | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Technologický index | Tradeři | Měnové unie | Světové ceny potravin | Evropská měnová unie | Investice v Číně | Long Term | Obligace | Investiční strategie | Německý průmysl | Obchodovat s cennými papíry | CZK/USD | Španělské banky | Výzkumná společnost | Fiskální pakt | Bankovní skupina | Drachma | Generali Investments CEE | Grexit | Akcie Erste Bank | Poradenství | Evropští leadeři | IIF | Evropský fond finanční stability | Program nákupů dluhopisů | Eurokomisař pro hospodářství | Ondřej Hartman | Španělský premiér | Evropské firmy | Koronavirus | Ministři financí eurozóny | Březnová data | Benchmark | Virgin America | Lufthansa | Společnost TC Energy | HDP Řecka | Vyšetřování | Šedá ekonomika | S&P/ASX 200 | Dnešní zprávy | Inmobiliaria Colonial | Oliver Wyman | Obchodování na burze | Deficit rozpočtu USA | Netflix | Oslabení dolaru | Bankrot | Softwarový gigant | Banky | Hedžové fondy | Primární veřejné nabídky akcií | Italský bankovní sektor | Roberto Gualtieri | Globální krize | Covid | Šok | Ekonomické aktivity | Citrix | Fannie Mae | Agentura AP | Hospodaření | Evropský statistický úřad Eurostat | TLAC | Úvěrové linky | Chrysler | Ekonomický model | G10 | IPO Deliveroo | Británie | Investování | Dnešní aukce | Maďarsko | Předseda Evropské rady | Dow Jones | Národní regulátor | Britská společnost | Světové trhy | Oslabování eura | Fiskální strana | MF | Bank of Scotland | Oanda FX trade | NZD/USD | Kancelářské nemovitosti | Portugalsko | EURPLN | Short pozice | TC Energy | Nord Stream 2 | Dnešní údaje | Nový Zéland | Britská banka Barclays | GBP/AUD | HDP EU | Vlna koronaviru | CL | Japonská společnost | Wall Street | Kotace | Země eurozóny | Kosovo | Tržní hodnota | Technická analýza | Halliburton | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Zneužití tržní síly | Resistence | Ropovod | TradingFloor.com | Prodej nových osobních automobilů | Analytička | Blue chip | ČSOB | Investor | HDP USA | Riziková aktiva | PSA Group | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Il Sole 24 | Ministři financí zemí Evropské unie | Investiční výzkum | Premiér Giuseppe Conte | S&P 500 | IAG | Chesapeake Energy | Hodnota kybernetické měny | Nasdaq Composite | Markit | Miliardář | Hyundai | Rekordní maxima | Indikátory | Liou Che | Bloomberg Economics | Norsko | Obchodní deficit USA | Ekonomika Evropské unie | New Yorská akciová burza | Britská premiérka | Moskva | Zpřísňování měnové politiky | Expanzivní fiskální politika | Firemní výsledky | Rates | Americké ministerstvo spravedlnosti | Dostatek likvidity | Irská ekonomika | Společnost Uber | LTRO | Evropský parlament | Konec kurzového závazku | Zvýšená nejistota na trzích | Akciové burzy | Kurz franku | Makroekonomické data | Evropská komise (EK) | Nejpopulárnější kryptoměny | Ropné měny | Londýnská akciová burza (LSE) | Global Finance | Kurz dolaru | Moderna | Vznik koronabondů | CAD | Formule 1 | Finanční situace | Ministerstvo spravedlnosti | US akcie | Spike | Bill Gross | West Texas Intermediate (WTI) | Citlivost trhu | Krize | Automobilka | Cíle | Hodnota firmy | Klamání investorů | Management | Instrumenty | Obchodování s deriváty | Stabilita | Kvantitativní uvolňování | Evropská investiční banka | Hlavní ekonom | High | Negativní dopad | UBS | NATO | Index Russell 2000 | Finanční nástroje | Velkoobchodní tržby | Mitsubishi UFJ Financial Group | Německá automobilka Volkswagen | Andorra | Obchodování na trzích | Základní úroková sazba | Exact Sciences | Snížení úroků | 737 MAX | Důvěra investorů | Evropské vlády | Sazby | Eurosummit | Přední světoví těžaři | Analýza | Předseda dozorčí rady | Práce | Úvěrový rating | Aktuální kurz | Vývoj eura | Konec roku | PX Pražské burzy | Podniky | Američané | Break/Even | Likvidní | Nissan | Snižování sazeb | Mezinárodní ratingové agentury | Kurz EUR | Měnové otázky | Macquarie | Rozpočtový schodek | Investiční společnost | Ministr financí | Makléř | Pandemie | Největší banky | Kontrakt | Nemovitosti | Stříbro | Černá labuť | Frustrace | Koronabondy | Ticker | Ekonomické prognózy | Úvěrový program | NewYorská burza | Pimco | Jak obchodovat | Kritéria konvergence | Primární trh dluhopisů | Dopady pandemie | Astrazeneca | MIC | IPO Facebooku | Tesla | Marketingová komunikace | Protiruské sankce | Převzetí firmy | Nabídka akcií | Arbitráže | ECB Christine Lagardeová | ČR | Zpracovatelský průmysl | WU | OIBDA | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | TCL | Akciový index DAX | Benchmarky | FX Trade | Burza online | Panika | Dluhopis | Průměrná míra inflace | PMI ve službách | Aramco | Zprávy z Fedu | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Ztráta | SPWR | Rozpočet | xStation5 | Kanada | Vývoj eurodolaru | Úvěr | Pražská burza | Švédsko | Výrobce letadel Boeing | Autoprůmysl | EUR/CHF | Průlom | Intradenní výhled | VIAC | FOMC | Indikátor ekonomického sentimentu | Eurosystém | JPMorgan | Instrument | Marathon | Standard Chartered | Ford Motor | Německo | Globální finanční trhy | Baker Hughes | Pohyby na trzích | AbbVie | Bankovky | Ruská centrální banka | Mitsubishi | Klaus Regling | Historie | Migrační krize | Americké trhy | Řecké referendum | Paschal Donohoe | Rheinische Post | Retail | Automobilka Hyundai | Další pokles | The Guardian | Westpac Banking | CAD/CHF | Čínský vicepremiér | Měnový pár | Automotive | Index spotřebitelských cen | Dnešní ekonomický kalendář | Monetizovat | EK | Volby | Španělsko | Strategy Research | Pandemie covidu-19 | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Low | Akciový trh | Šéf euroskupiny | Lehman Brothers | Hedge fond | Evropské země | Mojmír Hampl | Měnový výbor | CNBC | Vývoj EUR/USD | WHO | Biden | Analytik | Prodeje | Skupina Volkswagen | Euro vůči americkému dolaru | Bankovní unie | ECB Luis De Guindos | Zlepšení | Tým FXstreet.cz | Ceny zemního plynu v USA | Rakouský ministr | Disney | ANSA | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Obchodní nastavení | Stav nouze | Burze | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | Hans Dieter Pötsch | Burzovní skupina | Warren Buffett | Ekonomické indikátory | Renaissance Capital | Česká národní banka | Úrokové sazby | Centrální bankéři | CNY | ARM Holdings | Český HDP | Investiční nástroj | Evropské dluhopisy | Kalendář ekonomických dat | Ministři financí EU | Výhled růstu ekonomiky | Ministerstvo financí | Prohlášení | Zahraniční investice | Očekávané Earnings | Belgie | Šíření nákazy | Výrobce elektromobilů | Olaf Scholz | EURGBP | Kolaps cen | Federální úřad pro letectví | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Nové peníze | Statut | Společnost Microsoft | USA | Mário Centeno | Devizové rezervy ČNB | Unijní instituce | Kanadský dolar | Zemědělství | JPMorgan Chase | KOSPI | Portfolio cenných papírů | Trans Adriatic Pipeline | INTC | Il Sole 24 Ore | JLL | IEA | Oživení ekonomik | Holubice | Nákup dluhopisů | The Times | Bilance zahraničního obchodu | Odchod z eurozóny | USD/JPY | Investiční doporučení | Intradenní vývoj kurzu | Banka | Fundamenty | Sanofi | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Index amerických akcií | Fiat Chrysler (FCA) | Nonfarm Payrolls | Druhá vlna | Program nouzové likvidity (ELA) | Platina | Konzervativní politik | Saudi Aramco | Meziroční inflace | Oscilátor | PGNiG | Electronic Arts | Daně z příjmů právnických osob | 5G | Mylan | Trading | Trendová linie | Německý ústavní soud | Ekonomická realita | Index evropských bank | Výnosy dluhopisů | Koš | Odvrátit deflaci | Růst světového obchodu | Cineworld | Spolkový ústavní soud | Die Zeit | Snížit úrokové sazby | Index DAX | BlueBay | Německá finanční společnost | Monetární unie | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Emerging markets | Tempo ekonomického růstu | Koncern | Měnové zóny | S&P | Top Stocks | Volby ve Španělsku | Streamovací služby | Giuseppe Conte | Předseda Evropské komise | Der Spiegel | Fond ESM | Ministryně hospodářství | Politico | Členské země | Gernot Blümel | Index KOSPI | Donohoe | Více peněz | Euforie | Markets | BOSSA | Bavlna | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Martin Winterkorn | Největší IPO | Dovoz | Ekonomika USA | Bossa.cz | Euroskupina | Vojtěch Benda | Markus Söder | USD EUR | Posunutí kurzového závazku | Maďarský forint | Průzkum | Globální dluh | Dolarové dluhopisy | Největší ekonomika | Nvidia | Merkelová a Macron | Zasedání americké centrální banky | Atlantia | Investiční | Revize fiskálních pravidel | Andrej Babiš | S/R zóna | Výroba aut | Země platící eurem | Pokles HDP | Americká banka | Budoucnost | Finanční stability | iPhone | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | SolarEdge Technologies | Obchodní války | Průmyslová výroba | Ben Emons | Kapitálová rezerva | Zprávy z Řecka | Jeff Bezos | Hodnota primární veřejné nabídky | Práce z domova | Ekonomie | CME | EURAUD | ERM-2 | Bitcoin | Analytik TopForex | Merrill Lynch | Rubl | Euro vůči dolaru | Dobrá nálada | Fat finger | iRobot | Futures | Volkswagen | Indická firma | Starbucks | Euro STOXX | Indikátor | GM | DPA | IBEX | Podnikání | Vladimir Putin | Německá vláda | Dow Jones Industrial Average | Hospodářské dopady koronaviru | Záchranný fond eurozóny | Burzy cenných papírů | Rakouská bankovní skupina | Šéfové států | Restrikce | Pokles kurzu eura | Komodity | Černý pátek | Eurobondy | Fond | Hlavní akciové indexy | Pěstitel marihuany | Produktivita práce | Investiční fond | Obchodní dohody | Prodeje domů | Americká vláda | Sony | Měna eura | Obchodujeme.eu | Pakt stability a růstu | Koronové dluhopisy | Analytický servis | Janis Varufakis | Komise v přenesené pravomoci | Opce | Porovnání měn | Charles Michel | TopForex | UNH | Steen Jakobsen | Americký dolar vůči japonskému jenu | Kurzy | Zakázky německého průmyslu | CEE | Buy | Applied Materials | G7 | Prodeje existujících domů | Jukos | Odvětví | Zadlužení Německa | Amazon | Korporátní dluhopisy | European Stability Mechanism | Investment Banking | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Averze vůči riziku | BBVA | Britské referendum | Verizon | Obchodníci | Záchranný koronavirový fond | Alexandre de Juniac | Nesoulad | Solidní růst | Daiwa Securities | AUD/USD | SPX | EBITDA | Italské dluhopisy | Index euro | Globální sentiment | City | Ekonomický růst | Index PMI | Americké firmy | Finanční derivát | Eurobank | Renault | Japonský Nikkei | Turek | Vývoj cen komodit | Akumulace | Program OMT | Vylepšení teorie aukcí | XTB | Asijské akcie dnes | Zavedení jednotné měny | Premiér Conte | Manažeři fondů | PEP | USD/CAD | Používání eura | Aktuální situace | NKE | HFT | Sektor služeb | Primární nabídka | Spotřebitelské ceny | Sentiment trhu | Daňový ráj | Společnost Gazprom | Bank of America Merrill Lynch | Euro | Šéfka Fedu | Joe Biden | Ruská ekonomika | Likvidita | EU | Japonský jen | Kryptoměny | Novozélandská centrální banka | Člen bankovní rady | Agentura Moody's | Výnosy | Kraft Heinz | Speciální úvěrové linky | EBRD | Americké akciové indexy | Citrix Systems | Index technologického trhu Nasdaq | Zprávy euro | AAA
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot