Neděle 17. listopadu 2024 11:14
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Spotový kurz

img

Investiční transformace: bitcoinové ETF otevírají nové příležitosti

25.01.2024 Poté, co americká Komise pro cenné papíry (SEC) schválila bitcoinové spotové burzovně obchodované fondy (ETF), můžeme říci, že nastává nová éra investování do kryptoměn. Znamená to, že investování do "krypto segmentu" bude jednodušší pro širší populaci, konkrétně pro jednotlivce, pro které byl proces nákupu kryptoměn příliš složitý.
img

FX swapy vs. měnové swapy

23.02.2022 Swapy jsou derivátové kontrakty, které slouží účelu směny finančních nástrojů mezi dvěma stranami. Tyto finanční nástroje mohou nabývat různých hodnot, avšak nejoblíbenější je směna hotovosti, kdy se obě strany dohodnou na určité pomyslné jistině. Banky v praxi tuto jistinu nemění.
C:\fakepath\turecko-23122021-1.jpg

Co se děje s tureckou lirou?

23.12.2021 Volatilita na turecké liře (TRY) nezná mezí. Prezident Erdogan a jeho družina předvádí extrémní měnový hazard. Po propadu hodnoty o více než 55 % nyní lira prudce posílila a alespoň před Vánoci se její kurz relativně stabilizoval. Jak dlouho to ale vydrží?
C:\fakepath\obrazek-23032021-1.png

Hedging v praxi aneb klidné spaní

23.03.2021 Pokud bychom hedgování měli shrnout do páru klíčových slov, vyjádřil bych se jasně, snižování rizika. To je v podstatě myšlenka všech strategií zajištění (dále jen hedging). Jak rád říkám, Websterova definice hedgingu zní: pozice účastníka trhu neboli také obchodníka s cílem snížit jeho vystavení rizika cenovým pohybům a volatilitě celkově. Je dobré mít nějaké zkušenosti s korelací instrumentů na trhu, k tomuto tématu se budu brzy věnovat v dalších článcích. Tak to na úvod a pojďme do praxe.
img

Zajistěte si investici proti měnovému riziku

10.12.2019 Běžný investor hodnotí výkonnost svých investic primárně v domácí měně. Pokud se rozhodneme pro nákup cizoměnových aktiv, je nezbytné zajímat se rovněž o vývoj měnových kurzů, nikoli pouze o cenu samotného instrumentu. Kromě tržního rizika (spojeného s nejistotou budoucí tržní ceny aktiva) a jiných se totiž vystavujeme také riziku kurzovému (představující nejistotou ohledně vývoje budoucího tržního kurzu).
C:\fakepath\top-05122019-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2019 1) Japonská vláda podpoří ekonomiku balíkem opatření v hodnotě zhruba 13 bilionů jenů (2,8 bilionu Kč). Oznámil to dnes japonský premiér Abe Šinzó. Podle listu Financial Times jde o první japonský balík rozpočtových stimulů od roku 2016. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa za Spojenými státy a Čínou.
img

Rozbřesk: Je euro odsouzeno k trvalému strádání?

06.03.2019 Kurz eura živoří. Pro zhodnocení dlouhodobé podhodnocenosti či nadhodnocenosti kurzu existují různé metriky - nám pro demonstraci bídy eura postačí ty dvě nejprimitivnější a nejjednodušší. Tou první je odchylka od parity kupní síly, kde podle statistik OECD vykazuje společná evropská měna vůči dolaru podhodnocení 22 %. Dodejme, že v případě tzv. Bic Mac indexu mezi sebou jednoduše podělíme cenu identického hamburgeru v USA a v eurozóně registrujeme podhodnocení eura ve výši 14 %. Vezmeme-li si k ruce druhou jednoduchou metriku, a to dlouhodobý průměr spočítaný od vzniku eurozóny, tak ten pro kurz eurodolaru vychází 1,21.
img

Rozbřesk: Povánoční pohádka o tom, proč silvestrovský forward již není, co býval

28.12.2017 Kdo si myslel, že devizové a peněžní trhy dožijí od Vánoc do Silvestra v klidu, ten se šeredně zmýlil. Přísnější bankovní regulace v kombinaci se stovkami miliard natištěných peněz ze strany centrálních bank způsobila, že se rozklížila úroková arbitráž napříč měnami. V malých českých podmínkách to znamená, že krátké euro-korunové forwardy jsou úplně jinde, než byste je normálně hledali, a implicitní úrokové korunové sazby odvozené z měnových derivátů, za které lze “ukládat” přes konec roku (neplatí pro fyzické osoby), jsou aktuálně hluboce v záporu.
img

Fundamentální analýza: Evropský HDP sílí, ale v inflaci to zatím vidět není

31.07.2017 Po údajích o vývoji spotřebitelské inflace v jednotlivých ekonomikách eurozóny publikovaných minulý týden bude dnes zveřejněn i první odhad za eurozónu jako celek. Ten by podle odhadu ekonomů SG měl stagnovat na úrovni 1,3 % y/y. Volatilní složky potravin a cen energií by se v červenci mohly mírně zvýšit, protože pozitivní efekty statistické základy budou vykompenzovány nižší cenou ropy. Dokonce roku by tempo spotřebitelských cen mělo zůstat na úrovni 1,3 % y/y v důsledku nižších cen ropy a nižšího odhadu jejího dalšího vývoje.
img

Dnes ještě kurzový závazek ČNB vydrží

31.03.2017 Zpomalení německé inflace pravděpodobně bude znamenat i nižší dynamiku inflace v eurozóně. Cenová dynamika v USA také meziměsíčně zpomalí, ale díky přetrvávajícímu efektu nízké statistické základny meziroční tempo zrychlí nad cíl Fedu. Jádrová inflace bude ovšem stagnovat. Český statistický úřad definitivně potvrdí údaje ekonomické aktivity v Q4 16.
MILOS-21032017-LV-9.jpg

Zeman slovně zaintervenoval na forwardovém trhu

21.03.2017 Prezident Miloš Zeman ukázal, že na rozdíl od centrálních bankéřů z České národní banky (ČNB) umí slovně intervenovat na trhu s českou korunou. Na spotový kurz EUR/CZK jeho slova samozřejmě dopad neměla, nicméně zřejmý dopad byl vidět na forwardovém trhu.
img

Rozbřesk: Fed zvýšil sazby a věří ekonomice, Holanďané Ruttemu

16.03.2017 Vše jde podle plánu a tak prostě dozrál čas na další zvýšení oficiálních sazeb. Zároveň ale není úplně kam spěchat. Tak by se jednoduše daly shrnout závěry včerejšího zasedání americké centrální banky.
img

Fundamentální analýza: Důvěra německých finančních trhů by měla zaznamenat prudké zlepšení

14.03.2017 Dnešní data by měla potvrdit sílu ekonomického oživení v eurozóně. Průmyslová produkce za leden podle našich odhadů zkoriguje prosincový pokles a důvěra finančních trhů v německou ekonomiku by měla vyskočit nahoru. Britský parlament včera finálně odhlasoval zákon o brexitu. Spuštění článku 50 ale podle všeho proběhne až na konci března.
img

Fundamentální analýza: Pozornost investorů bude směřovat k pololetním projevu Yellenové v Kongresu

13.02.2017 Klíčovou událostí týdne je z pohledu tržních účastníků zítřejší (v Senátu) a středeční (ve Sněmovně reprezentantů) pololetní projev J. Yellenové, předsedkyně rady guvernérů Fedu. Klíčové bude, zda potvrdí výhled centrálních bankéřů na letošní trojí zvýšení dolarových sazeb. Zápis z posledního jednání ECB pak zřejmě přinese požadavek na to, aby dosažení inflačního cíle bylo udržitelné. Ekonomický kalendář by měl potvrdit silnou dynamiku německého a japonského HDP na konci loňského roku, naopak slabších dat se obáváme z Itálie. Z inflační fronty očekáváme její vzestup v Číně, návratu k cíli bychom měli být svědky ve Velké Británii.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Rostoucí inflace představuje výzvu pro centrální banky

30.01.2017 Tento týden se ponese ve znamení lednových čísel spotřebitelské inflace. Ta by měla dále růst především díky efektu statické základny cen energií. Jádrové ceny by měly být stagnovat. Fed by rostoucí inflace měla tento týden nechat chladným. ČNB zvýší svou prognózu inflace díky vývoji v posledních měsících, ale vliv na její rozhodování to také zatím nebude mít žádný.
img

Fundamentální analýza: První odhad růstu HDP v USA bude na solidní úrovni

27.01.2017 První odhad HDP ukáže solidní tempo růstu americké ekonomiky na konci roku 2016. Francouzští socialisté by měli v neděli do boje o prezidentský post poslat B. Hamona. Ve středoevropském regionu je kalendář ekonomických dat prázdný.
img

Fundamentální analýza: Důvěra německých průmyslníků mírně poklesne

25.01.2017 V eurozóně nás dnes čeká lednová podnikatelská důvěra ve Francii a německý Ifo index. Oba ukazatele si zřejmě vzhledem k rostoucí politické nejistotě mírně pohorší. V regionu bude zveřejněna pouze polská prosincová míra nezaměstnanosti, která vlivem sezónních faktorů stoupne.
img

Fundamentální analýza: Donald Trump dnes převezme prezidentský úřad

20.01.2017 Donald Trump dnes bude inaugurován jako 45. prezident Spojených států amerických. Začne tak jeho čtyřleté prezidentské období. Trhy budou vstřebávat včerejší rozhodnutí Evropské centrální banky a její následnou tiskovou konferenci. Žádná důležitá data totiž nepřijdou a vývoj by tak měl zůstat relativně klidný.
img

Fundamentální analýza: T. May pronese důležitý projev ohledně strategie odchodu VB z EU

17.01.2017 Vystoupení T. May, britské předsedkyně vlády ohledně její strategie vystoupení Velké Británie ze struktur EU bude nejdůležitější zprávou dne. Probleskující zprávy naznačují, že by mohla oznámit „tvrdý“ odchod, tedy bez předchozího uzavření obchodní dohody s EU. Downing Street zatím neoznámil ani čas jejího projevu.
img

OPEC překonal rozpory a oznámil snížení produkce

01.12.2016  OPEC se po osmi letech dohodl na koordinovaném omezení těžby ropy. Cílem ministrů bylo potvrdit dohodu z Alžíru, což se podařilo a znamená to snížení produkce o 1,2 miliónu barelů denně (mb/d) oproti říjnu. Nová kvóta OPECu by tedy měla vstoupit v platnost v lednu a činí zhruba 32,5 mb/d.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 24.10.2016

24.10.2016 Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q. Americká ekonomika by kromě probíhající prezidentské kampaně měla tento týden být spíše v mediálním stínu. Předpověď solidních výsledků publikovaných dat prospěje kurzu eura vůči americké měně a zkoriguje tak jeho posilování z minulých dvou týdnů.
img

Pojištění proti ukončení intervencí ČNB a silnější koruně zdražuje

18.10.2016 Kurzové zajištění proti ukončení devizových intervencí ČNB, jež braní koruně v posílení, je každým dnem dražší a dražší. Čeští vývozci, kteří nevystihli optimální prázdninovou dobu k tomu, aby se si ještě za levno zajistili kurz, si tak možná lámou hlavu co s tím a jaká budoucnost kurzu EUR/CZK, resp. exit ČNB z kurzového závazku, který trval tři roky, může vlastně v praxi vypadat. My jsme se pokusili nad budoucností koruny a politiky ČNB zamyslet ve včera vydané analýze (http://bit.ly/2djSmAe - je pro klienty pod heslem: forex2014), z níž se možná hodí vytáhnout několik bodů, které jsme opentlili o několik aktuálních dodatků (viz poznámky v závorkách)?
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 3.10.2016

03.10.2016 Bezpochyby tou nejdůležitější událostí týdne budou páteční čísla z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst atakujících 200 tisíc by měl vymazat srpnové zklamání. V kombinaci s vzestupem ISM průmyslové aktivity by se mělo jednat o prostředí podporující očekávání vyšších dolarových sazeb na prosincovém zasedání americké centrální banky. To by mělo dolar podpořit. Výraznějším eurovým ztrátám ale zřejmě zabrání i slušná evropská data. Zářijové PMI potvrdí pokračující solidní růst evropské ekonomiky v průběhu Q3 16. Po červencových nepříznivých číslech francouzského a německého průmyslu přinese srpnem mnohem lepší data. A obdobně to bude i u českých dat. Průmysl, exporty a maloobchodní tržby napraví za srpen extrémně špatné červencové výsledky způsobené kalendářními efekty a dovolenými.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 30.9.2016

30.09.2016 Dnes se dozvíme inflační čísla za září z eurozóny i USA. Inflace v eurozóně by měla zrychlit na 0,5 % y/y, což by bylo nejvyšší tempo od června 2014. Včerejší data z Německa ukázala, že toto očekávání není nerealistické. Tempo amerického deflátoru soukromé spotřeby (hlavní ukazatel cenového vývoje pro Fed) by pak mělo zrychlit na 0,2 % m/m, což by pravděpodobně mělo uvolnit ruce FOMC k brzkému zvýšení sazeb.
img

Bank of Japan jde proti proudu a zvyšuje objemy nakupovaných aktiv (QE)

18.12.2015 Americký krok směrem k dražším penězům zůstává zatím mezi velkými hráči (z vyspělých ekonomik) výjimkou. ECB již dříve v prosinci rozhodla naopak o lehkém natažení měnové expanze a ještě agresivněji se vůči Fedu vymezila Bank of Japan. Ta trhy překvapila ohlášením agresivnějšího tisku peněz. Jednak se rozhodla, že bude nakupovat do bilance delší dluhopisy (7-12 let) a srazí tak výrazněji dolů právě delší sazby. Současně připraví nový program na skupování akcií, resp. akciových fondů obchodovaných na burze (ETF) v objemu 300 mld. JPY. Japonská centrální banka si navíc chce vybírat takové akcie, které aktivně investují do lidí a kapitálu. To zní zajímavě. Při pohledu na tyto závazky se ale člověk neubrání otázce, zda je primárním cílem takovéto politiky stále inflace?
img

Čínský jüan vystrkuje růžky

04.12.2013 Čínská centrální banka v posledních měsících uzavřela swapové kontrakty s Evropskou centrální bankou i Bank of England. To proto, aby se čínská měna dostala k evropským bankám a místní podniky si mohly vést účty v jüanech (CNY) a také si v této měně půjčovat a obchodovat. Eurozóna a Británie se tak připojila do skupiny „vyvolených zemí“ k Japonsku a Austrálii, kterým se právo obchodovat v omezené míře v CNY dostalo již dříve.
img

Jak se mýlí analytici na koruně?

08.02.2013 ČNB v rámci pravidelného šetření očekávání účastníků finančních trhů zveřejňuje rovněž odhady budoucího vývoje kurzu koruny. Zpráva bývá publikována každý měsíc se zpožděním, takže především krátkodobé – měsíční - predikce mohou být nyní poněkud zastaralé. Aktuální průzkum se uskutečnil ke dni 16. 1. 2013, kdy fixing koruny činil 25,58 Kč za euro. Průzkumu se pravidelně účastní 10 až 14 domácích a zahraničních analytiků. Podívejme se blíže na roční prognózy.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Euroskupina | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Ceny ropy | USD/CNY | Česká koruna | ETF | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/CAD | USD/TRY | EUR/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Derivát | Dluhopis | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fixing | Forward | Futures | Hedging | IFO index | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | LIBOR | Long | Long pozice | Lot | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Pevný kurz | Platební bilance | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Put opce | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spot | Spread | Stop-Loss | Swap | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | EMU | Goldman Sachs | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Indexy | Spekulanti | PBOC | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Ministři financí | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Mimoburzovní | Financování | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Makro | Český statistický úřad | Conseq | Donald Trump | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURCZK | USDCZK | Aktivum | Datum vypršení platnosti | Index | Nabídková cena | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz USD | Kurzy | Kurzy koruny | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | SWIFT | Trh | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | WTI | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | Komise pro cenné papíry | Put | BIC | IRS | Ministerstvo financí | P.A. | Peněžní trhy | ROCE | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Investiční výzkum | Komise | Volby | 1 milion | Burze | Currency | Investment | Investing.com | Šéfka Fedu | Snižování sazeb | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Cizí měny | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Swapy | Ekonomická aktivita | Prezident ECB | Kurzy středoevropských měn | Pozornost investorů | Vývoj měnového páru | Den D | Náklady na zajištění | Economist | Inflační tlaky | Forwardy | Bankovní regulace | Spotřebitelský indikátor | Volby ve Španělsku | Dnešní ekonomický kalendář | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Vysoká volatilita | Výhled | Bankéři | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Názory analytiků | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Jádrová inflace v Polsku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | TRY | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | HDP v eurozóně | Forwardový kurz | Spotový kurz koruny | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | Kurzový vývoj | Investování do kryptoměn | Měnové zajištění | Bitcoinové futures | Invesco | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Krypto | Kurz EUR/CZK | Forint | Úrokové sazby v Turecku | Politika Fedu | Obchodované fondy | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Způsob obchodování | Inflační očekávání | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Bank for International Settlements | Snižování rizika | Tým FXstreet.cz | Investment Management | Hazard | Obchod | Myšlenka | Olívia Lacenová | TradingEconomics | Domácí měny | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | Mario Centeno | Spotový kurz libry | Šéf euroskupiny | Běžný investor | Dopad kurzového pohybu | Ceteris paribus | Úrokový diferenciál měn | Nákup cizoměnového aktiva | Celkový zisk | Kontrakty | Prohlášení | Úroky | Ztráta | Halving | Americké dolary | Analytička | Prezident | Pokles | Situace | Coronavirus | Obchody | Hlavní úrokové sazby | SEC | COVID-19 | Vývoj | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Mince | Profitovat | Fundament | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Růst | Ekonomiky | Letecká společnost | Posílení | Grayscale | Období volatility | Cestování | 3M | Omezení kvůli koronaviru | Čistá ztráta | Snížení odměny za těžbu | Snížení odměny | Odměny za těžbu | Spekulovat | Potenciální zisk | Investment management | JDE | Uzavírání pozic | Rostoucí trend | Covid | Letecký průmysl | Šance | Ceny | Kolísání cen | Erdogan | Forwardové body | Slabší kurz | Futures na ropu | Nákup měnových párů | Stop-Loss příkazy | Tržní ceny | Fidelity | Aleš Hála | Prezident Erdogan | Druh obchodníků | FX Opce | Out of Money | Použití opcí | Použití opcí v hedgování | Hodnota Opce | ERA | Oslabení | Kryptopeněženky | Příležitosti | Prodej | Pozitivní vliv | Sledování ceny | Načasování | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Štěstí | SPOT | Společnosti | Kompenzace | Pravidla hry | Pozornost | Vývoj měnových kurzů | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | | Rostoucí inflace | Grayscale Investments | Volatilita na turecké liře | Ahval News | Hry | Instituce | Vlastnictví | Daňové výhody | Wonderinterest | Nové příležitosti | Očekávání pro rok | Král kryptoměn | Vice | Schválení spotového ETF | Bitcoinové ETF | ETF na bitcoin | Rok 2024 | Spotové bitcoinové ETF | Komise pro cenné papíry (SEC) | Investments | 1M | Martin Wasyliw
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Spotové ceny ropy
Spotové ETF
Spotové ETF pro Ethereum
Spotové krypto
Spotové obchodování
Spotové obchody
Spotové operace
Spotový bitcoin
Spotový bitcoin obchodovanými na burze
Spotový ether

Následující klíčová slova

Spotový kurz koruny
Spotový kurz libry
Spotový trh
Spotový VIX
Spotpayfx
spotpayfx.com
spotpayfx.com Ltd
Spot Pro Markets
spotpromarkets.com
Spotřeba a ekonomika
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxPro
Directa SIM
Saxo Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít