Sobota 18. května 2024 15:11
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Světová obchodní organizace

C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla

14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\trader-16082023-48-zm.jpg

WTO: Odvetná čínská cla na dovoz z USA porušují mezinárodní pravidla

16.08.2023 Světová obchodní organizace (WTO) dospěla k závěru, že cla, která Čína uvalila na dovoz ze Spojených států v odvetě za americká cla na dovoz oceli a hliníku, jsou v rozporu s mezinárodními obchodními pravidly. Informovaly o tom dnes agentury AFP a Reuters.
img

Co německá recese znamená pro Česko?

29.05.2023 Německo v posledních týdnech není úplně zdrojem optimismu. HDP za první kvartál byl poměrně výrazně revidován směrem dolů z 0,1 % na -0,3 % (mezikvartálně). A současně s tím klíčový index německé podnikatelské nálady IFO (také dobrý “předskokan” české ekonomiky) skončil výrazně za očekáváním trhů - nálada se zhoršila jak v průmyslu, tak ve stavebnictví a maloobchodu.
img

Hrozí světová potravinová krize, varují OSN, Světová banka i Mezinárodní měnový fond. Prázdnými regály v Británii může jenom začínat, v Česku ovoce a zelenina ale asi „jenom“ dále zdraží

24.02.2023 V Británii je v těchto dnech složitější – a dražší – dodržovat zdravý jídelníček. Jeho klíčová složka – zelenina a ovoce – jsou totiž obtížně dostupné, v řadě případů dokonce na příděl. Předevčírem se pro omezení nákupů některých druhů ovoce a zeleniny rozhodl řetězec Tesco. Navázal tak na dřívější krok konkurentů Aldi, Morrisons či Asda. Důvodem je nedostatek ovoce a zeleniny, bezprostředně způsobený chladným počasím na jihu Španělska a na severu Afriky.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

WTO: Růst obchodu kvůli slábnoucí poptávce pravděpodobně zpomalí

28.11.2022 Růst obchodu se zbožím v posledních měsících letošního roku a v roce příštím pravděpodobně zpomalí. Světová ekonomika totiž nadále čelí významným problémům, které oslabují poptávku po dovozu. Vyplývá to z nejnovějšího barometru obchodu, který zveřejnila Světová obchodní organizace (WTO).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

WTO v příštím roce očekává výrazné zpomalení růstu globálního obchodu

05.10.2022 Světová obchodní organizace (WTO) v příštím roce očekává výrazné zpomalení růstu globálního obchodu se zbožím. Poptávku po dovozu totiž podkopávají prudce rostoucí ceny energií, pokračující růst úrokových sazeb a čím dál dražší potraviny a hnojiva. WTO tak v základním scénáři očekává nárůst obchodu o jedno procento, zatímco v dubnu počítala se zvýšením o 3,4 procenta.
img

WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta

12.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
C:\fakepath\trader-04042022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2022 1) Německá ekonomika závislá na ruských energiích bude čelit hluboké recesi, pokud se zastaví dodávky ruského plynu a ropy. Na svém webu před tím varuje německá bankovní lobby BDB. Podle hlavy BDB a zároveň šéfa Deutsche Bank Christiana Sewinga německé banky letos kvůli válce na Ukrajině očekávají prudké oslabení hospodářského růstu na zhruba dvě procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
C:\fakepath\trader-14032022-42-zm.jpg

Státy EU schválily čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zasáhnou luxus i energetiku

14.03.2022 Zástupci zemí Evropské unie dnes schválili čtvrtý balík sankcí proti Rusku od začátku ruské invaze na Ukrajinu před necelými třemi týdny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Evropský blok nově zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska či investice do ruského energetického sektoru stejně jako dovoz ruské oceli a železa. Na sankční seznam zároveň přibude desítka oligarchů včetně majitele londýnského fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO zlepšila odhady růstu světového obchodu na letošní i příští rok

04.10.2021 Světový obchod se zbožím se díky oživení globální hospodářské aktivity v prvním pololetí vyšplhal na rekord. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová obchodní organizace (WTO). Zároveň zlepšila odhady růstu světového obchodu i globální ekonomiky na letošní a příští rok.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
C:\fakepath\w-18082021-lv.gif

WTO: Ukazatel obchodu se zbožím stoupl na rekordní maximum

18.08.2021 Globální obchod se zbožím silně oživuje z hlubokého šoku způsobeného v loňském roce pandemií nemoci covid-19. Světová obchodní organizace (WTO) dnes uvedla, že její ukazatel, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím, vzrostl na rekordní maximum.
img

Čínská hrozba sjednocuje EU s USA, nyní i v letectví. Po 17 letech končí spor Airbus vs. Boeing

15.06.2021 Po sedmnácti letech ukončují USA a EU spor ohledně subvencí svým leteckým výrobcům, Boeingu a Airbusu. Evropská komise v noci na dnešek projednala finální znění dohody se zástupci členských států EU tak, aby úmluva byla připravena ještě před začátkem bruselského summitu obou stran, jehož se účastní i prezident USA Joe Biden.
C:\fakepath\finance (1).jpg

WTO: Světový obchod se letos zvýší o osm procent

31.03.2021 Světový obchod se zbožím se v letošním roce zvýší o osm procent po loňském propadu o 5,3 procenta, za kterým stála pandemie nemoci covid-19. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Zlepšila tak své říjnové odhady, podle kterých se měl obchod loni snížit o 9,2 procenta a letos stoupnout o 7,2 procenta.
img

Ranní okénko - Celní spor EU-USA pokračuje

31.12.2020 Letošní makroekonomický kalendář zakončíme pohledem na stav amerického trhu práce. V týdnu končícím 26. prosince by se na něm podle tržních odhadů mělo objevit 835 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, tedy o přibližně 30 tisíc více než v týdnu předchozím. Pokračujících žádostí by pak mělo být evidováno 5,39 milionu, což by také představovalo mezitýdenní nárůst. Na americké poměry astronomické počty nezaměstnaných jsou pochopitelně způsobeny pandemií a jejich předchozí optimistický klesající trend se v poslední době pozastavil úměrně opětovnému zhoršování epidemické situace. Pro srovnání, koncem roku 2019 přibývalo nových žadatelů v jednom týdnu zhruba 220 tisíc, a pokračujících žádostí bylo 1,7 milionu.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\Británie.jpg

Británie zruší cla na výrobky z USA, aby získala obchodní smlouvu

09.12.2020 Británie od 1. ledna zruší cla na mnoho amerických výrobků, která dříve zavedla Evropská unie. Doufá, že tak po brexitu snáze uzavře obchodní dohodu se Spojenými státy, uvedla vláda v Londýně.
img

EU zavede kvůli Boeingu cla na americké zboží

09.11.2020 Evropská unie ještě dnes zavede cla na dovoz zboží ze Spojených států v odvetě za podporu, kterou Washington poskytoval výrobci letadel Boeing. Po dnešní videokonferenci ministrů obchodu to oznámil místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Cla v celkovém ročním objemu čtyř miliard dolarů (téměř 90 miliard Kč) začne evropský blok vybírat od úterý. Podle německého ministra hospodářství Petera Altmaiera dala dnes většina ministrů najevo, že jejich státy doufají po zvolení nového amerického prezidenta ve zlepšení obchodních vztahů.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

WTO povolila EU uvalit cla jako odvetu za pomoc Boeingu

26.10.2020 Světová obchodní organizace (WTO) dnes oficiálně povolila Evropské unii uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států v hodnotě čtyř miliard dolarů (zhruba 92 miliard Kč) ročně jako odvetu za subvence, které Washington poskytoval americkému výrobci letadel Boeing. Podle agentury Bloomberg se však neočekává, že tato cla budou zavedena před prezidentskými volbami 3. listopadu. USA již dříve uvalily cla na evropské zboží kvůli subvencování evropského výrobce letadel Airbus.
C:\fakepath\top-13102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.10.2020 1) Dovoz do Číny se v září zvýšil nejvíce v letošním roce a vývoz pokračoval v silném růstu spolu s tím, jak další obchodní partneři Číny uvolňovali koronavirová omezení. Přebytek bilance zahraničního obchodu činil 37 miliard USD a výrazně zaostal za očekáváním analytiků, protože tempo růstu dovozu bylo výrazně vyšší, než vývozu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
C:\fakepath\wto-15092020-lv.gif

WTO: Americká cla na čínské zboží jsou v rozporu s pravidly

15.09.2020 Světová obchodní organizace (WTO) rozhodla, že cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou v rozporu s jejími pravidly. Informovala o tom dnes agentura AP.
C:\fakepath\money.jpg

WTO: Světový obchod letos kvůli koronaviru klesne o 13 procent

05.08.2020 Světová obchodní organizace (WTO) předpokládá, že světový obchod v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o 13 procent. Uvedl to včera odcházející šéf WTO Roberto Azevedo. Pokles by tak měl být mnohem mírnější než propad o 32 procent, o kterém hovořil nejpesimističtější scénář WTO.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Trump zvažuje další cla i na zboží z Česka, například vína či kávu

24.06.2020 Spojené státy zvažují nová cla na vybrané evropské zboží, a to včetně zboží českého. Trumpova administrativa zvažuje zavedení dodatečných cel například na kávu či víno, jež se do USA z Česka dováží.
img

Světový obchod klesne o 32 %

09.04.2020 Světový obchod se zbožím v letošním roce podle odhadů kvůli pandemii covid-19 klesne o 13 až 32 %. Pokles bude podle WTO mnohem prudší než v době globální finanční krize před deseti lety.
C:\fakepath\WTO.png

Světová obchodní organizace (WTO) vznikla před 25 lety

30.12.2019 Základní údaje o Světové obchodní organizaci (WTO), která zahájila činnost před 25 lety, 1. ledna 1995:
img

Obchodní válka mezi USA a Čínou – jaký má vliv na světovou ekonomiku?

11.12.2019 Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou neustále eskaluje a pravděpodobnost kýženého kompromisu rychle klesá. Tento konflikt nemá dopad pouze na zúčastněné státy, ale má samozřejmě obrovský a kritický dopad na celou světovou ekonomiku.
C:\fakepath\wto-01112019-lv.jpg

WTO: Čína může uvalit na USA odvetné clo na zboží za 3,6 mld. USD

01.11.2019 Čína může uvalit odvetné clo na americké zboží za téměř 3,6 miliardy USD (82,2 miliardy Kč), protože Spojené státy neodstranily antidumpingová cla na čínské zboží. Oznámila to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Schválená částka je však zhruba poloviční, než jakou Čína požadovala.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

USA by místo cel na auta mohly přistoupit k novým jednáním s EU

23.10.2019 Spojené státy by se místo zavedení cel na dovoz aut a automobilových součástek příští měsíc mohly rozhodnout pro nová obchodní jednání s Evropskou unií. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl americký ministr obchodu Wilbur Ross. Prezident Donald Trump by měl o zavedení cel rozhodnout v polovině listopadu. Rozhodnutí měl původně učinit v květnu, odložil ho však o půl roku, aby zajistil více času pro obchodní rozhovory.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WTO formálně schválila americká cla na zboží z EU

14.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) dnes oficiálně povolila Spojeným státům uvalit cla na dovoz zboží z Evropské unie v hodnotě 7,5 miliardy USD (téměř 176 miliard Kč) ročně. Cla jsou reakcí na nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus. Oznámil to dnes orgán WTO pro řešení sporů. Cla by podle dřívějších zpráv měla začít platit 18. října.
C:\\fakepath\\top-14102019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2019 1) Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.
img

Navzdory rizikům je zahraniční obchod stále silný

07.10.2019 Srpnová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 8,6 mld. Kč, což předčilo loňský srpnový výsledek o 15,4 mld. Kč. Meziročně klesl vývoz o 2,7 %, ale dovoz klesl ještě více, a to o 7,9 %. Červencový výsledek by revidován z mírného přebytku (0,1 mld. Kč) na mírný deficit (-0,3 mld. Kč).
img

Okénko trhu - Světová obchodní organizace posvětila americká cla na EU

03.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) podle očekávání posvětila záměr Spojených států uvalit cla na evropské zboží v hodnotě 7,5 mld. USD jako odvetu za neoprávněnou státní podporu výrobce letadel Airbus. Cla mají vstoupit v platnost 18. října a americká strana již zveřejnila seznam výrobků, kterých se budou týkat. Dovoz evropských letadel by podle seznamu měl nově být zdaněn na úrovni 25 % a celá řad dalších výrobků pak 10 %. Mezi ně patří např. evropská whiskey, vína, sýry, olivy, oblečení a množství dalších, převážně zemědělských výrobků. Z pohledu České republiky je zveřejněný seznam prakticky neškodný, jelikož nezahrnuje žádné z významných položek českého exportu do USA, kam se řadí hlavně motory, pneumatiky nebo čerpadla. Neočekáváme ani významné sekundární dopady na české dodavatele podniků z jiných evropských zemí, jelikož ani zde v zasažených sektorech tuzemské firmy nehrají dominantní roli. Z českého pohledu tak bude mnohem podstatnější, zda probíhající konflikt mezi USA a EU nepřeroste ve skutečnou obchodní válku. Prezident USA Donald Trump se netají svou oblibou v konfrontační obchodní politice a i někteří představitelé Evropské unie se již nechali slyšet, že by Evropa měla reagovat „pevně“. Vzhledem k již tak neutěšené situaci v globální ekonomice, která výrazně zpomaluje, a to do značné míry právě vlivem obchodních rozepří, se jedná o další písek do soukolí. Pikantní na celém případu je i to, že u WTO již léta leží téměř identická žaloba na USA, která zemi též viní z neoprávněné podpory výrobce letadel – amerického Boeingu. V této kauze se čeká konečný verdikt začátkem příštího roku a pravděpodobně dopadne zrcadlově, tedy v neprospěch Spojených států.
img

Trumpova cla na zboží z EU jsou varováním pro Česko a jeho plány s digitální daní

03.10.2019 Spojené státy zavedou odvetná cla na evropské zboží. Zatím však nejde o transatlantickou obchodní válku, byť její pravděpodobnost narůstá. Světová obchodní organizace povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z EU v objemu 7,5 miliardy dolarů ročního dovozu.
img

Ranní nadhoz - USA zavedou cla na evropská letadla

03.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z Evropské unie v hodnotě 7,5 mld. dolarů (zhruba 177 miliard korun). Stalo se tak kvůli nezákonnému subvencování evropského výrobce letadel Airbus. USA zavedou odvetná cla ve výši 10 procent na evropská letadla a cla ve výši 25 procent na další zboží (víno, whisky, sýry). Opatření vstoupí v platnost 18. října. Evropské akciové trhy kvůli obavám z obchodní války mezi USA a EU oslabily o téměř tři procenta.
img

Trhy nervózní kvůli obchodnímu napětí mezi USA a EU

03.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) včera rozhodla o tom, že USA mohou uvalit cla na dovoz zboží z Evropy v míře, která odpovídá dotacím, které dostává evropský výrobce letadel Airbus. Cla by se měla týkat dovozu v objemu 7,5 mld. dolarů a měla by zahrnovat velká civilní letadla (10 % cla) a další položky, jako například alkoholické nápoje, olivy a sýry. Oficiální seznam by měl být znám 14. října, přičemž samotná cla mohou být zavedena o čtyři dny později. Připomeňme, že samotná výše cel může zvýšit tlak na to, aby EU na americká cla odpověděla. Nabízí se přitom zavedení cel hlavně v reakci na přezkoumání podobných dotací pro americkou leteckou společnost Boeing. Celkově tak napětí mezi USA a EU znovu mírně narůstá, což může nepříjemně doléhat na už tak negativní sentiment na finančních trzích a chuť investorů nakupovat rizikovější aktiva.
img

Evropské akcie v nejprudším propadu

03.10.2019 Evropské akcie se ocitly v nejprudším propadu tohoto roku. Hlavní akciový index si odepsal téměř 3 %. Evropské akcie podle hlavního indexu STOXX 600 během středy oslabily téměř o 3 %. Byl to jejich nejhorší den s prudkým pádem v tomto roce. Zvyšující se hrozba obchodní války mezi Spojenými státy a Evropskou unií společně se značně neuspokojivými hospodářskými údaji zvýšily obavy týkající se budoucího vývoje světové ekonomiky. Informace uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\dax.jpg

Evropské akcie zažily nejhorší den roku

02.10.2019 Evropské akcie dnes podle hlavního indexu oslabily téměř o tři procenta, a zažily tak nejhorší den v letošním roce. Hrozba obchodní války mezi Spojenými státy a Evropskou unií spolu s neuspokojivými hospodářskými údaji totiž zvýšily obavy ohledně vývoje světové ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
img

Okénko trhu - Podle WTO celní války mnohem více omezují světový obchod

02.10.2019 Britský premiér Boris Johnson měl dnes klíčový projev před svými spolustraníky. V rámci proslovu znovu vyslovil přesvědčení, že na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem nebudou znovuzavedeny kontroly, které jsou pro Brity i Iry vzhledem k historickému vývoji nepřípustné. Stávající nastavení podmínek počítalo se setrváním UK v celní unii se zbytkem EU, což bylo pro Johnsona a většinu členů parlamentu nepřijatelné. Nový návrh je podle něj kompromisem ze strany Británie a nyní je řada na zástupcích EU, aby na svých dosavadních požadavcích netrvali a také udělali vstřícný krok směrem k dohodě. Podle jeho návrhu by do roku 2025 měl být umožněn volný pohyb zemědělského a průmyslového zboží mezi Irskem a Severním Irskem. Zároveň ale Londýn požaduje vyjmutí Severního Irska z unijní bezcelní zóny, což by mělo za následek kontroly zboží, které by ale neprobíhaly přímo na hranici. Irská vláda záhy po zveřejnění nového Johnsonova plánu zhodnotila, že takovéto uspořádání je z jejich pohledu nepřijatelné. Evropská unie prozatím mlčí, lze ovšem očekávat, že její názor se od toho irského příliš lišit nebude.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu

01.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu na letošní i příští rok. WTO nyní předpokládá, že letos se světový obchod zvýší pouze o 1,2 procenta, zatímco v dubnové prognóze předpovídala růst o 2,6 procenta.
C:\fakepath\top-01102019-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2019 1) Australská centrální banka dnes snížila úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,75 % ve snaze podnítit hospodářský růst a snížit nezaměstnanost. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oznámení banky.
img

Okénko trhu - Německá členka rady ECB rezignovala

26.09.2019 Prezident D. Trump oznámil, že dosažení obchodní dohody s Čínou se přiblížilo a podle jeho názoru je šance na uzavření dohody velká. To se však stalo ještě před tím, než USA zveřejnily uvalení sankcí na některé čínské firmy za to, že pomáhaly Íránu prodávat ropu. Pro získání vyšší popularity pak prezident zmínil pokrok, kterého bylo podle něho dosaženo v obchodním jednání s Japonskem. Podepsaný dodatek by měl umožnit snadnější přístup amerických zemědělských produktů v hodnotě 7,2 mld. dolarů na japonský trh. Japonský premiér zároveň oznámil, že D. Trump neuvalí další cla na dovážené japonské automobily.
img

Ranní nadhoz - ČNB nastavení úrokových sazeb nezněnila

26.09.2019 Bankovní rada ČNB včera na svém měnovém zasedání ponechala základní úrokové sazby na 2 %. O tomto výsledku rozhodlo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro zvýšení o 25 bazických bodů. Bankovní rada zhodnotila rizika stávající prognózy jako výrazná oběma směry, v souhrnu je hodnotí jako mírně proinflační. To je dáno úrovní kurzu koruny, která je ve třetím čtvrtletí o třicet haléřů slabší, než předpokládá prognóza ČNB. Rovněž inflace byla v červenci i srpnu vyšší oproti předpokladům. Mezi hlavní nejistoty BR zařadila dopady protekcionistických opatření ve světovém obchodě či výraznější zpomalení eurozóny. Postupné zpomalení ekonomiky a pokles inflačních tlaků a zahraniční vývoj by podle našeho názoru měly přimět ČNB v příštím roce postupně přikročit ke snížení úrokových sazeb.
img

Okénko finančního trhu 17.7.2019

17.07.2019 V meziměsíčním srovnání klesly ceny průmyslových výrobců v červnu o 0,7 %, meziročně jejich dynamika poklesla na 2,5 %. Nadále k růstu výrazně přispívaly ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,9 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 10,3 %. Za meziměsíčním poklesem cen průmyslových výrobců stojí především pokles cen ropy na globálních trzích. To jsme mohli zaznamenat již v květnu, avšak do cen průmyslových výrobců se tento pokles propsal až se zpožděním. Zahraniční vlivy však ve zbytku roku budou částečně tlumeny slabší úrovní kurzu koruny. Zároveň rychle rostoucí ceny energií se budou i nadále významnou měrou podílet na růstu cen producentů. Očekáváme proto, že v průměru by se měly ceny výrobců letos zvýšit o 3,3 %, což je o více než 1 p.b. vyšší tempo oproti loňskému roku.
C:\fakepath\img-iaw-wto.png

WTO se ve sporu USA a Číny o cla přiklonila na stranu Číny

16.07.2019 Světová obchodní organizace (WTO) otevřela cestu sankcím, které by mohla začít uplatňovat Čína za americká cla z éry prezidenta Baracka Obamy. Uvedl to dnes odvolací orgán WTO. Spojené státy podle WTO neplnily v plném rozsahu její rozhodnutí a pokud Washington nezruší určitá cla, která porušují pravidla organizace, mohly by Spojené státy čelit sankcím ze strany Číny.
img

Apple jako terč obchodní války

22.05.2019 Spor mezi USA a Čínou se vystupňoval nedávný zastavením spolupráce Googlu se společností Huawei. Pokud Čína přijme odvetná opatření, nejvíce ohroženou americkou firmou bude Apple.
img

Dnes se rozhodne o dalším směrování Velké Británie

15.01.2019 Tento týden se investoři zaměří zejména na dnešní hlasování o brexitu. Předpokládá se, že výsledky budeme znát po 19:00 GMT. Podle posledních průzkumů to vypadá, že premiérka Theresa Mayová zřejmě prohraje „zásadní hlasování“ o zhruba 100 hlasů. Britská vláda v posledních týdnech naznačila, že by byla ochotná přijmout doplněnou dohodu o brexitu, avšak tato strategie zřejmě nezíská dostatečnou podporu poslanců.
img

Rozbřesk: G20 neskončila fiaskem, ale závěry jsou příliš obecné

03.12.2018 Světová ekonomika stále zažívá velice příznivé časy. Přesto zasedání G20 připomínalo ostrou diplomatickou bitvu, kde se válčí o každé slovo. Na rozdíl od krizových let po pádu Lehman Brothers, kdy na setkáních panovala kooperativní nálada, je teď jakákoliv dohoda složitější a nová prohlášení čím dál obecnější. O víkendu se zástupci G20 sice dohodli na tom, že Světová obchodní organizace (WTO) potřebuje reformu. Už ale nikde není psáno jakým směrem. Rozdíly mezi postojem EU, která si přeje zachování a prohlubování systému “multilaterálního obchodního řádu”, a Spojenými státy, které věří, že bilaterálně vyjednané obchodní dohody jsou pro ně prospěšnější, jsou příliš hluboké na to, aby mohla panovat byť jen obecná shoda na tom, jakým směrem WTO reformovat. Rozdíly mezi EU a USA také otupují společný transatlantický tlak na Čínu. S tou vedou svoji obchodní válku USA v zásadě po vlastní ose, zatímco ze společného prohlášení G20 vypadla jakákoliv kritika Číny za nekalé obchodní praktiky nebo za nadměrné kapacity v ocelářském průmyslu.
C:\fakepath\turecko 28012014.png

Turecko zavádí kvóty a cla na dovoz oceli

08.10.2018 Turecko zavádí k 17. říjnu kvóty a cla na dovoz oceli, sdělila dnes ve své zprávě Světová obchodní organizace (WTO). Zboží nad stanovenou kvótu zpoplatní přirážkou 25 procent. Země krok vysvětluje přílišným nárůstem dovozu této komodity.
C:\fakepath\TOP5-27092018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2018 1) Americká centrální banka (Fed) v září podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 2,00 - 2,25 %. V prohlášení uvedla, že do konce letošního roku plánuje zvýšit úroky ještě jednou a příští rok přikročí ke třem zvýšením sazeb.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO zhoršila výhled světového obchodu

27.09.2018 Světová obchodní organizace (WTO) dnes zhoršila odhad růstu světového obchodu na letošní i příští rok. Upozornila nicméně, že dopady nynějších obchodních sporů jsou zatím pouze mírné. Evropská centrální banka (ECB) dnes předpověděla zpomalování růstu světové ekonomiky a varovala před negativními důsledky další eskalace obchodních konfliktů.
img

Čína chystá uvalení sankcí na USA

11.09.2018 Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.
C:\fakepath\wto.png

WTO očekává zpomalení růstu světového obchodu

09.08.2018 Růst světového obchodu ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí, protože obchodní spory mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů. Uvedla to dnes podle agentury Reuters Světová obchodní organizace (WTO).
C:\fakepath\g20 11102013.png

Dle Bruna Le Maire je obchodní válka realitou

22.07.2018 Spojené státy by měly dostat rozum a respektovat globální pravidla a své spojence. V Buenos Aires to včera na ministerské schůzce států skupiny G20 prohlásil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. "Obchodní válka už začala. Očekáváme, že USA podniknou nezbytné kroky k jejímu ukončení a k zažehnání krize," prohlásil.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Obchodní napětí začíná ovlivňovat globální ekonomiku

05.07.2018 Obchodní bariéry, které budují velké ekonomiky, by mohly ohrozit globální ekonomické oživení a jejich účinky se již začínají projevovat. Oznámila to Světová obchodní organizace (WTO) ve včerejší zprávě o obchodních restrikcích v zemích skupiny největších ekonomik světa G20. Bližší podrobnosti WTO ve zprávě neuvedla, v květnu však ukazatel čtvrtletního výhledu obchodu WTO naznačil, že růst obchodu by mohl ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci zpomalit.
img

Donald Trump si přeje vystoupit ze Světové obchodní organizace

29.06.2018 „Světová obchodní organizace je garantem volného obchodu. Donald Trump svými celními bariérami volnému obchodu brání. Odchodem Spojených států ze Světové obchodní organizace se však nic nevyřeší a současné problémy se jen dál budou prohlubovat,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Obchodní přebytek eurozóny v březnu klesl

18.05.2018 Přebytek zahraničního obchodu zemí eurozóny v březnu klesl na 26,9 miliardy eur (688,3 miliardy Kč) z 28,5 miliardy před rokem. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Snížil se přitom objem vývozu i dovozu. Vývoz zboží ze zemí platících eurem v březnu meziročně klesl o 2,9 procenta na 199,9 miliard eur, zatímco dovoz se snížil o 2,5 procenta na 173 miliard.
C:\fakepath\TOP5-12042018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2018 1) Americká centrální banka (Fed) na svém březnovém zasedání jednala o možnosti, že by v budoucnosti mohla zrychlit růst úrokových sazeb. Zatím se však rozhodla pokračovat v pozvolném zvyšování úroků. Všichni členové se domnívají, že americká ekonomika dále zpevní a inflace bude v příštích měsících růst. To znamená, že by růst úroků mohl být v příštích letech o něco rychlejší, než se doposud čekalo.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod dál poroste, nesmí se ale stupňovat restrikce

12.04.2018 Světová obchodní organizace (WTO) zvýšila letošní odhad růstu světového obchodu na 4,4 procenta z původně uváděných 3,2 procenta. "Další zostření obchodních omezení by ale vedlo k výrazně nižším číslům," uvedl dnes orgán se sídlem v Ženevě. Jeho generální ředitel Roberto Azevedo pak zdůraznil, že WTO ve své roční prognóze s takovým scénářem nepočítá.
img

Evropa zaplavena levným cukrem. Na burzách cena cukru padá.

08.02.2018 Evropu v současné době zaplavuje levný cukr. Cukrovary v ČR ale přesto navyšují výrobu. Cukru je na trhu přebytek a výrobci jej proto zlevňují.
C:\\fakepath\\nemecko 08012014.png

BGA: Německému vývozu pomůže hospodářské oživení ve světě

19.12.2017 Německý vývoz a dovoz budou v příštím roce díky pokračujícímu růstu globální ekonomiky rekordní. Vývoz podle dnešního vyjádření německého obchodního svazu BGA stoupne o pět procent na 1,3 bilionu eur (33,4 bilionu Kč), zatímco dovoz se zvýší o sedm procent na 1,1 bilionu eur (28,2 bilionu Kč).
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
TOP5-21092017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2017 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni -0,10 %. Zároveň ponechala cílovou úroveň výnosů 10letých státních dluhopisů na zhruba 0,00 %.
global economy.jpg

WTO: Světový obchod roste, rizikem je protekcionismus

21.09.2017 Tempo růstu světového obchodu se v letošním roce výrazně zrychlí na 3,6 procenta z loňských 1,3 procenta zejména díky poptávce v Číně a USA. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Současně ale poukázala na rizika plynoucí především z protekcionismu.
TOP5-12042017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2017 Cena zlata pod vlivem geopolitických rizik prolomila 200denní klouzavý průměr. Zlato je tak nejvýše od loňského listopadu. Mezinárodní napětí okolo situace v Sýrii a na Severokorejském poloostrově vede k tomu, že investoři se v této situaci odvrací od rizikových aktiv, jakou jsou akcie, a uchylují se do bezpečných přístavů.
wto.jpg

WTO letos čeká zrychlení růstu světového obchodu na 2,4 procenta

12.04.2017 Tempo růstu světového obchodu v letošním roce zrychlí na 2,4 procenta z loňských 1,3 procenta. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Poukázala ale zároveň na "hlubokou nejistotu" ohledně politického a ekonomického vývoje, zejména ve Spojených státech. V příštím roce by se tempo růstu světového obchodu mělo podle WTO pohybovat v rozmezí od 2,1 do čtyř procent.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
TOP5-27092016-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2016 Akcie investiční banky Deutsche Bank klesly na nové historické minimum 10,20 EUR. Za poklesem akcií...
global economy.jpg

WTO snížila odhad růstu globálního obchodu

27.09.2016 Světová obchodní organizace (WTO) snížila odhad růstu globálního obchodu na letošní i příští rok. Podle...
g20flags.jpg

Summit G20 míří k dohodě o podpoře globální ekonomiky

04.09.2016 Šéfové zemí tvořících skupinu největších ekonomik (G20) se dnes na úvod dvoudenního rokování ve...
09249f8fbc07dcc9ca7fd60e5d382d45.jpg

Peking: Ekonomická situace světa je špatná

10.07.2016 Hospodářská situace ve světě je neutěšená a největší ekonomiky musí ukázat cestu k posílení ekonomického...
britanie 08012014-2.png

Referendum bude o tom, zda se brexit vyplatí

08.06.2016 Otázka, zda se odchod z Evropské unie dlouhodobě vyplatí, je jádrem rozhodování, před nímž budou...
global economy.jpg

WTO snížila letošní odhad růstu obchodu

07.04.2016 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svou prognózu letošní růstu objemu mezinárodního obchodu...
rok-2015-shrnuti-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2015

14.12.2015 Blíží se konec roku, a tak se pojďme společně podívat na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2015. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších tak, jak po sobě následovaly.
graf global.jpg

WTO: Světový obchod poroste méně

30.09.2015 Světová obchodní organizace (WTO) zhoršila odhad růstu světového obchodu pro tento i příští rok. Globální...
global economy.jpg

WTO: Světový obchod letos poroste pomalu

24.09.2014 Světový obchod se zbožím poroste v letošním roce kvůli slabému hospodářskému růstu mnohem...
london city.jpg

WTO čeká růst světového obchodu 4,7 %

14.04.2014 Světový obchod v tomto roce poroste o něco rychleji, než se čekalo. Světová obchodní organizace (WTO) dnes...
cina a euro.png

Čína a EU zahájí jednání o investiční dohodě

21.11.2013 Čína a Evropská unie zahájí jednání o důležité investiční dohodě. Na vrcholné schůzce Čína-EU...
global economy.jpg

WTO snížila odhad růstu světového obchodu

09.09.2013 Světový obchod letos a příští rok poroste pomaleji, než se předpokládalo. Světová obchodní organizace (WTO) snížila...
img

24.10. Těžké časy pro Evropu i komodity

24.10.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankOptimismus, který hnal v předminulém t...
Související klíčová slova: Výsledky amerických voleb | Amgen | Obavy z čínských elektromobilů | Nasdaq v New Yorku | Logo WTO | Autopůjčovna Hertz | CTS | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Madeleine Albright | Obchodní a mezinárodní dohody | Hospodářská situace | Brent | IMF a OSN | Účely primární veřejné nabídky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Průmyslová výroba | Ekonomie a globální bezpečnost | Obchodování na trzích | Londýnské burzy | Logo IMF | Indická ekonomika | Organizace Severoatlantické smlouvy | Jak fungují mezinárodní dohody | Kalifornie | Evropské firmy | IATA | ChatGPT | Graf nabídky a poptávky | Nexi | CTBT | Export | Pravidla a dohody | ZEN | Prezident Biden | LULU | Chelsea | Globalizace a dodavatelské řetězce | Geopolitické konflikty | Průběh obchodu | Skandinávské aerolinky | Války | Lithium | Specializované dohody | Příležitosti a rizika | Obchodní deficit | Evropská unie (EU) | Čtvrtý balík sankcí | Mezinárodní ratingová agentura | Nové technologie | Australská centrální banka | Allianz | Ford Motor | QCOM | Uber | Nejdůležitější ekonomické události | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Meta | Zavedená cla | NPT | Americká automobilka | EUR | Globální hrubý domácí produkt | Americké podniky | Surová ropa | Norwegian Air Shuttle | Mezinárodní organizace a smlouvy | Paul Krugman | NYSE | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Rozvojová spolupráce | Vliv obchodu | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Analýza hospodářských politik | Standard & Poor's | Hlavní akciový index | USMCA | Mercedes-Benz | Ředitelka | Ukazatel obchodu | Společnost Ryanair | Yandex | Morrisons | Salesforce | Wal-Mart Stores | NEST | Digitální převody peněz | Rozvojová pomoc | XOM | Burzovní skupina | Trumpova cla | Americký soud | Itálie | Ekonomika | Devon Energy | DPA | McDonald's | Huawei | Stoxx | Globální finanční krize | Organizace spojených národů (OSN) | Evropské centrální banky | Evropský statistický úřad | První den obchodování | Magnát Rupert Murdoch | Tesla Motors | Obilí z Ukrajiny | Evropské akciové trhy | Akcionáři | Společnost Avast | Hospodářské podmínky | SEDG | Vyšší cla | Ztráty | Vliv mezinárodních vztahů | Očekávání | Oživení ekonomik | Embarga a sankce | Duševní vlastnictví | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Přeshraniční obchod | Ondřej Hartman | Možnosti obchodování | Novo Nordisk | Akciový index Nikkei | Tencent Holdings | Trans-Pacifik | Měkká síla a kulturní výměna | Britská letecká společnost | Pacifik | Cla na čínské zboží | Odchod z eurozóny | Politické reakce | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | T-Mobile | Státy eurozóny | Matthias Müller | Okénko finančního trhu | Hodnota indexu | Čínský celní úřad | Ústavní soud | FAST | Unilever | Světové trhy | Galapagos | Geopolitické zájmy | Novo | Mediální magnát Rupert Murdoch | Obchodní dohody | Brand Finance | Britská centrální banka | Regulační změny | Novartis | USTR | Dodávky ruského plynu a ropy | Odvetná cla | FAA | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | Potenciál | Německý Spolkový sněm | Evropská komise | Czech Media Invest | Investice | US Bancorp | Analýzy | Dluh Británie | Růstové sektory | FDX | Americké společnosti | Japonské firmy | QUALCOMM Incorporated | Továrny na čipy | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Klíčový ukazatel | Dění na světových burzách | Emise | Škoda Auto | Cinema City | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Státní subvence | Ifo | Webinář | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Snižování počtu zaměstnanců | Internetová společnost | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | E.ON | Odklad splátek | Irské aerolinky Ryanair | Ropná společnost Exxon Mobil | Německý parlament | Výdaje | Veřejný dluh Británie | Rekord | Raiffeisenbank | Nezávislost | AEX index | Bankovní skupina | Návrh zákona | Hnojiva | Viterra | Bitcoiny | Moody's Investors Service | Dopravní subvence | Goldman Sachs | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | 100 miliard dolarů | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Řešení sporů | Ministerstvo spravedlnosti | Paxlovid | Volby | Nabídky akcií | Wolters Kluwer | Konkurenti | Burzovní společnosti | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Softwarová společnost | Výroby baterií | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | PACCAR | Chování | Automobilka PSA | iRobot | Demografie | Cenné papíry | Výnos | Přímý zahraniční investiční kapitál | Odvrátit deflaci | Růst světového obchodu | RBS | Německý automobilový koncern | Delta | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Zalando | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Poradce Bílého domu | BABA | Ceny akcií | Intel Corporation | Akcie Erste | Changpeng Zhao | Index DOW | Import | Capri | Bankrot Řecka | Americká energetická společnost | General Motors (GM) | Vliv technologií a digitální éry | Úvod do mezinárodních vztahů | Dovoz do Číny | Exchange | Milton Friedman | Společnost Huawei | Poplatek | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Jaroslaw Kaczyński | Kontrakty | Kolo jednání | Ferrari | Palladium | AA | Americká technologická společnost | Mark Mobius | Status nejvyšších výhod | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | BGA | Cla USA | Amartya Sen | Síť Threads | SoftBank Group | Casino | Dopad na ekonomiku | PAYX | Rezistence | Ekonomické prostředí | Dohoda o klimatu | Uber Technologies | Největší kryptoměnová burza | Výhled do budoucna | Peníze | Micron | Ukazatel | Robert Habeck | Švýcarská banka | Rozpočtové deficity a přebytky | Saxo Bank | Šéf ECB | Tempo růstu HDP | Acacia Communications | IIF | Výzkumná společnost | ČTK | Prognóza | FTSE 100 | Evropský výrobce letecké techniky | Microsoft Corporation | Skupina J&T | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | BBVA | FDIC | Burzy | Program nákupů dluhopisů | Odliv kapitálu | Fungování finančních trhů | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | LVMH | Snowflake | Open Society Foundations (OSF) | Americká softwarová společnost | Oživení čínské ekonomiky | John Maynard Keynes | Brexit | Dohoda RCEP | Německý ministr hospodářství | Vlajka OSN | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Společnost NJJ | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Metody analýzy | Indikátory | Vývoz do USA | Mezinárodní pracovní síla | Politico | Americký prezident Joe Biden | Odškodné | Pozice | Comcast | Altria Group | DTE | Akcie | Na burze | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Regulace trhů | Změna klimatu | UnitedHealth | AI | Národní zájmy | KBC | Severoevropská dohoda | Zynga | Rostoucí ceny energií | Valné shromáždění | Měnové unie | Gilead | Mezinárodní obchod | Daimler | Hertz | Energetická společnost | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Kapitálové strategie | Ahold Delhaize | Huawei Technologies | Dodávky ruského plynu | Energetické zdroje | Zrušení cel | Pařížská dohoda | ByteDance | AZN | Společnost Emirates | Fastenal Company | Ekonomická aktivita | Regulace | Regional Comprehensive Economic Partnership | Značka Amazon | Brazílie | Dovozní cla | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Měnový fond | I-Trader | Tichomoří | Lukáš Kovanda | Celní spor EU-USA | Emirates | Obchodní válka mezi USA a Čínou | UniCredit Bank | Keystone XL | Nervozita | Riziko politických a environmentálních událostí | Americká společnost Tapestry | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Dovednosti | Světový obchod | Úrokové sazby | Světová finanční krize | Caterpillar | Britská banka Barclays | Teams | EUR/CZK | Problémy v dodavatelských řetězcích | Obchodní deník | ČNB | Nejistoty | Výrobci elektromobilů | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Spotové obchodování | Jeff Bezos | Média | Dlouhodobé trendy | Co je to obchod | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Finančník | Čínští výrobci | Investoři | Air | Posílení | Akciová burza | Spor EU-USA | Evropská měna | Společnost Google | Společnost Wirecard | 5G | Mediální magnát | Firma Meta | Den obchodování | WSJ | Airbnb | Cineworld Group | Embargo na ruské diamanty | Katar | Migrace | Francouzská automobilka | Omezení spotřeby plynu | Instagram | Globální výzvy | BP | SEC | Virgin Orbit | Investovat | Kč/EUR | COVID-19 | Turecká lira | Slevy | Pivovar | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Úvěr | Altria | Německý DAX | Brusel | Hospodářské dopady | Cena plynu | Beyond Meat | Mocenské struktury | Agentura Reuters | Nové příležitosti | Rekordní růst | Hyundai | Bohatý | First Republic Bank | Největší švýcarská banka | Konflikty | Ekonomické podmínky | Obchodní partnerství | Rizika a příležitosti | Tesco | Obchodování | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena severomořské ropy | Thyssenkrupp | Objem | Larry Kudlow | LYNX Pro | Fungování trhů | BrandZ | Federální vláda | Deflace | Monitorování | Přírodní katastrofy | Čínské ministerstvo obchodu | Craig Wright | ARM Holdings | Prezident | Investování na burze | Occidental Petroleum | Mezinárodní ekonomika | Soud v Karlsruhe | Americká společnost Intel | Recep Tayyip Erdogan | Praha | Berkshire Hathaway | Hospodářské cykly | Obchod Amazon | 3M | Warren Buffett | Michal Šnobr | Kryptoměnové burzy | Čínské zboží | Vliv na vývoz a dovoz | Výsledky | Transpacifické partnerství | Ekonomické oživení | Předseda Evropské komise | Firma Apple | Světová potravinová krize | Analytik finančních trhů | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Bank of America | Finanční pomoc | Konflikty a spory | Intel | Zpráva | Ratingová agentura | Uhlí | Fundamentální analýza | Jak vydělat peníze | Historie | Investiční příležitosti | iPhone | SVB Financial | PSA Group | Snížení nákladů | Evropa | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | London Stock Exchange (LSE) | Německé banky | NERV | Tiffany | Centrální banky | Trump | Třetí pilíř | Evropský parlament | Dovoz z USA | Exact Sciences | Cenné papíry a burzy | Margrethe Vestagerová | TSMC | Očkování | Ministerstvo práce | Národní měny | Subvence | Regulátor | Barack Obama | Americká cla na čínské zboží | Dlouhodobý výhled | Sazby | Pfizer | Snížit emise | Covid | AFP | Studie | Americký podnik | Earnings | Evropská ekonomika | Ant | Globální dění | KO | Ekonomické modely | Polsko | Trans-Pacifik (TPP) | Zbrojovka | Mezinárodní spolupráce | Baker Hughes | Divize | Vodafone Group | Čínské podniky | Virgin America | Aktuální hodnoty měny | Audi | Korekce | Obchod a mezinárodní ekonomika | LNG | Ocenění | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Johnson & Johnson | Kraft Heinz | BYD | ANO | Výrobce luxusních aut | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Maloobchod | Barrick Gold | Rosněfť | Brands | Dow Jonesův index | Turecko | Konec roku | Mezinárodní ekonomie | Faktory ovlivňující obchod | Stav hospodářství | Technologické společnosti | Christopher Dembik | BNP Paribas | Euro 7 | Instituce | Bank of Japan | PiS | Dovoz ukrajinského obilí | Technologický rozvoj | Dopady pandemie | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Deficity a přebytky | BBC | Do čeho investovat | EBRD | Ex-dividend | Obchodní rozhovory | Trumpova administrativa | Vlajka | Inflace a deflace | Menšinový podíl | Komise pro cenné papíry a burzy | Devalvace | Trh | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Lawrence Summers | Výkyvy | Výroba aut | Investice ve Spojených státech | Donald Trump | Quantum Fund | Skupina Erste Group | Nové trhy | Miliardy švýcarských franků | Největší ekonomika světa | Evropská komisařka | Pražské burzy | Banka First Citizens | Výrobce elektromobilů | Výrobce letadel Boeing | LCH Clearnet | Investiční společnost | Výběry | Budoucnost mezinárodních vztahů | Současné globální výzvy | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Konkurenceschopnost | SAP AG | Capri Holdings | Odhadovaná cena | Nabídka akcií | Zneužití tržní síly | Soud v Tokiu | Yahoo | Keynes | Stock | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | TotalEnergies | BlackBerry | Hans Dieter Pötsch | Agentura S&P | SNB | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Invest | Hodnota investic | Vliv technologií | Daňové úlevy | SBUX | NYT | Mezinárodní konflikty | Demokratické strany | Kasina | Ztráta | Cybertruck | LYNX webinář | Kanada | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Prosperity | Index Nasdaq | Meziroční růst HDP | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Očkování proti covidu | Evropská banka | Server BBC | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Estee Lauder | Gazprom | Centrální banka | Cena | Deutsche Börse | Životní prostředí | Společnost Deutsche Börse | Pravidla regulace trhů | LYNX | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | CVX | OSN a WTO | Zpomalení ekonomiky | NTT | Americká automobilka Tesla | CAR | Snížení těžby ropy | Předvolební průzkumy | EK | Co se vyplatí sledovat? | Baterie | CFD | Guvernér ČNB | Škoda | Reuters | Demokracie a legitimita | Chesapeake Energy | Kellogg | Přenos | Dohoda o klimatu (COP21) | Baidu | Fungování | Bidenova administrativa | Obchodování s Čínou | Hlavní indexy | JCPOA | Chevron | IHS | Lego | Obchodní poradce | Michael Kors | Komplexní rámec | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Renault | Akciový index Dow Jones | Rekordní maximum | Uvalení cel | Euronext | Předseda | Řetězec Casino | Diamanty | Výkonný ředitel | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Regulace a právní normy | Prodeje aut | Kapitál | Káva | Klesající trend | Makroekonomické ukazatele | J&T | Pokračující protekcionismus | TRIPS | Boeing | Příkaz | Globální ekonomický růst | Cenové trendy | ILO | ZEW | Korporace | Rychlý růst | Ruský útok na Ukrajinu | Pilíře fundamentu | Postmates | Evropské banky | Libra | Open Society Foundations | Americký Federální úřad pro letectví | MGM | Open | Mezinárodní investice | Indické akcie | Financovat | Mezinárodní dohody a organizace | Řecko | TTIP | Jukos | TWTR | Úroky | Největší americká banka | IFO index | Ranní nadhoz | Nabídka a poptávka | Investiční banky | Stoxx 600 | Energetické společnosti | Gemini | ASML Holding NV | Akcie dnes | MFN | Obchod a mezinárodní ekonomie | Huayou Cobalt | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Royal Bank of Scotland | Telekomunikační společnost | LEAG | Čínská ekonomika | Ceny | Právní normy | Technologie | FDI | Německá ekonomika | Naftogaz | Obchodovat s akciemi | Energetická bezpečnost | Jiří Rusnok | Pokles | Platforma | OBSE | Czech Media Invest (CMI) | WBA | Investice amerických firem | Společnost Twitter | SPWR | Royal Caribbean | Německá bankovní lobby BDB | Situace na trhu | Mercedes | Americká ekonomika | Prezident USA | NVDA | Svět investování | Vztahy velmocí | Americký výrobce letadel | Wall Street | Obchodník | Akcie týdne | SolarEdge | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Paschal Donohoe | Ekonomické aktivity | Index PX | WU | EBIT | GATT | Daně | Lídři | Dopad na hospodářství | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Valdis Dombrovskis | LGES | Prezident Vladimir Putin | Zisky | FCA | Trhy | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Globální ekonomika | Signály | ACEA | Korporátní dluhopisy | Bitcoin Cash | GRMN | Summit G20 | Globální zájmy | Referendum | Repo sazba | Cisco Systems | Starbucks | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Toyota | Cena zlata | Bosch | Světové obchodní organizace | HSBC | AMGN | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Flash Crash | Pojištění vkladů | Pravidla regulace | Dohled a provádění | Růst cen | Finanční ústav | Shopify | BH Securities | Kyjev | Financování | ČSÚ | Česká národní banka | Burza v Argentině | Odhad letošního růstu | Výrobce čipů | Americká lehká ropa | Dodávky ropy | Pokles ekonomiky | Katastrofy | Dividenda | Státní pomoc | Antarktická smlouva | Republikáni | Americké vlády | Přední světoví těžaři | Jihokorejské společnosti | Odvětví | Výzvy globalizace | Měnové trendy | Dílčí indexy | Obchodní dohoda s Evropskou unií | FT | Jedno euro | Burze | Automobilka Tesla | Německé vládní strany | Hospodářský růst | CFTA | Cla na výrobky z USA | Společenské změny | Centrální bankéři | Akciový trh | WTI | Cla na zboží | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Akcie americké společnosti | Shares | Přístup na trhy | Nord Stream | Pracovní síla | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Cena ropy | Krach SVB | Mezinárodní standard | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Americká vláda | Agentura AP | Coca-Cola Company | Zpřísňováním měnové politiky | Goldman Sachs Group | Státy EU | Koruna zpevnila | Japonská ekonomika | Sankce | Prosus | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Zadlužení Německa | Zkušenosti | Air France-KLM | Nevládní organizace | Klíčové problémy | Lira | MCD | IHS Markit | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Světové finanční trhy | Taiwan Semiconductor | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Fiskální udržitelnost | Unicredit | Finančník George Soros | Thomas Schäfer | Kulturní výměna | Akcie v roce 2021 | Oracle | Makroekonomické faktory | Biliony USD | Celní spor | Čínský vicepremiér Liou Che | Obchodní poradce Bílého domu | Binance | DTE Energy Company | Ministři financí eurozóny | Spolupráce a přístup na trhy | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Německý vývoz | Aerolinky Ryanair | Citigroup | Softbank | Evropský blok | CMCSA | Hospodářství | Španělsko | Nepředvídané události | Tudor | Měnový pár | Belgická vláda | Intermediate | Zasedání ECB | Credit Suisse | Společnost British Airways | Portfolia | Fresenius Medical | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Co má na to vliv? | Recese | ZNGA | Německé aerolinky | ASML | Ropný gigant | Erdogan | Virtuální měny | Obchodní smlouvy | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Začít investovat | Burzovní indexy | Největší propad | Petr Kellner | Americké ekonomiky | Frank | Ministři | OSF | Mondelez | Americké ministerstvo práce | Investiční firmy | Vláda Spojených států | Cap | Automobilka Volkswagen | Světové hospodářské podmínky | Americký internetový obchod | Ceny energií | Společnost Cineworld | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Geopolitické události | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Finanční skupina | Japonský premiér | Prezident Donald Trump | Advance | Olaf Scholz | ČR | Technologický sektor | OSN | Soud | Ovlivňování | Booking | Blockchain | Agentura Fitch | Události ve světě | Společnost Microsoft | Předpovědi | Koncern Sony | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | OXY | SVB Financial Group | Časový rámec | Míra inflace | Hertz Global Holding | BDB | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Pomalé oživení | Fiat Chrysler (FCA) | Objem objednávek | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Graf nabídky | Americký Senát | Převody peněz | Fed index | Indexy | Citi | Hospodářské krize | Světový obchod se zbožím | Severomořská ropa Brent | Největší světové kryptoměnové burzy | Mezinárodní měnový fond | Gold | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Japonský akciový index Nikkei | Bankovní lobby | Airbus Group | Liou Che | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Podnikatel | Aerolinky | A321Neo | ARM | Biliony | Bankovní regulační orgány | Cena cukru | EasyJet | ETF | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Digitální éry | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Ekonomika Evropské unie | Společnost Newmont | Europoslanci | EUR/CHF | LATAM Airlines | SWKS | Hospodářské soutěže | Družba | Ekonomika Spojených států | Spojení | WHO | Rally | Bankovní rada | PlayStation | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Aktiva | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Albemarle | Srbsko | Základní úrok | TikTok | Plug Power | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Obchodní operace | Platební společnost | Technologická společnost | Air Berlin | Program kvantitativního uvolňování | Astrazeneca | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Dohoda Severoatlantické aliance | Technologický pokrok | Investice do kávy | Mezinárodní sankce | Společnost BP | Sentix | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Společnost ByteDance | Trinity | Signa Holding | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Kurzové riziko | Christiana Sewinga | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Americké úřady | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Ruské zboží | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Německý kancléř | Komunikace | Burzovní hodnota | SAS | Burza Binance | Český investor | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Velká Británie | Další vývoj | Japonský akciový index | George Soros | Rozpočtový deficit USA | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Indie | Letectví | Investovat v roce 2020 | Společnost Virgin Atlantic | Obchodní spor | Měnové politiky | Odvetná čínská cla | Cla na dovoz z USA | Kjótský protokol | Riziko | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Německé automobilky | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická data | WTO | Sněmovna reprezentantů USA | CTG | Commerzbank | EU-USA | Úrokové sazby ECB | Výhled | České akcie | ESM | Úřad pro ochranu osobních údajů | Vinci | AAA | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | PCAR | Výměny akcií | Finanční televize CNBC | Embargo | Economist | Roberto Azevedo | Indexy nákupních manažerů | Americká společnost Apple | Propouštění | Ceny dováženého zboží | PayPal | Evropský trh | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Ekonomické trendy | Burzovní společnost | Komunistická strana | Expanze | Balík sankcí | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Makroekonomické analýzy | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Saudi Aramco | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontroverze a výzvy | Kryptoměnová burza Binance | Společnost Intel | Theresa Mayová | New York | MSFT | GS | Meta Platforms | AIG | Krize | Stabilita | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Investing | Americká internetová společnost | Automobilka Porsche | CMI | NXP | Exotické měny | Hlavní pilíře fundamentu | G20 | Napadení Ukrajiny | Společnost Walt Disney | Prezidentské volby | Burzy v Šanghaji | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Claudia Goldinová | Dialog | Úroková sazba | Generální ředitel | Tapestry | Burza | Firma Meta Platforms | Zadlužené Řecko | Oživení ve světě | Rozvoj | RBA | Americká administrativa | Capital Economics | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Výhled světového obchodu | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Lululemon | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Milei | Zpravodajství | Nákup EUR | Ekonomika EU | Special Purpose Acquisition Company | UNA | Měna | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | Thomson Reuters | USD | Britská ropná společnost | Paul Milgrom | Walgreens | Miliardy dolarů | ProLogium | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Ministr obchodu | Robert Wilson | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Virgin Atlantic | Eni | Kdo řídí mezinárodní dohody | Satoši Nakamoto | Ruský prezident Vladimir Putin | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Politické změny | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Zdražování | Lámání rekordů | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Jim Rogers | Biliony dolarů | Ropy | Nové žádosti o podporu | Společnost Tapestry | Míra úspor | Záchranný balíček | Očekávané Earnings | Evropská komise (EK) | Společnost | Adenza | List The Wall Street Journal | Eulerův diagram | Firma McDonald's | Ministr hospodářství | Forbes | Obchodujte | Allergan | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Výkon německé ekonomiky | Plynárenské firmy | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Nizozemsko | Organizace | Akcie Erste Group | Obilí | Ryanair | Expedia | Stock Exchange | Růst | Dopad na finanční trhy | Ekologické události | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Ministři EU | Světoví těžaři | Volvo | Zajištění | Administrativa | Obchodování na trhu | BOSSA | BIDU | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Čínský trh | Regulační orgány | Kryptoměnová burza | Bohatství | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Farmaceutická společnost | NHTSA | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Pracovní místa | Akciové indexy | Magnát | Kč/USD | Tištění peněz | Inflace | Oživení globální ekonomické aktivity | Margin | Tržní hodnota | Britové | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Bydlení | Dovoz | Qualcomm | Prodej nových osobních automobilů | Automobilka Toyota | Americké centrální banky | Borsa Italiana | Management | Karlsruhe | Ant Group | LG Energy Solution | Nižší poptávka | Stellantis | Zisk | FedEx | Total | Kolísání cen | Cestování | Bank of England | Americký index | Sodexo | ATVI | The New York Times | Maďarsko | Ruský prezident | Makroekonomická analýza | Očkování proti covidu-19 | Hodnota kybernetické měny | RDSA | Klimatické změny | Vliv na ekonomiku | Události roku | Norské společnosti | Šéf WTO | Investing.com | Elon Musk | ČSOB | Nord Stream 2 | Sociální sítě | Dnešní makroekonomické ukazatele | CZK | Mexické peso | Česká zbrojovka | Největší IPO | Širší index S&P 500 | S&P | Investiční | Hospodářský vývoj | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Spolkový sněm | UnitedHealth Group | AAPL | CSCO | Jak vydělat | NFP | OECD | Statistický úřad Eurostat | Bloomberg | Avast | Vít Hradil | Podnikatel Elon Musk | ExxonMobil | Unie | Analytička | Americké výrobky | Soud v Haagu | Společnost Nasdaq | Obchodování na burze | Nikkei | Realitní společnost | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Politická situace | Obchodní deficit USA | Zasedání OPEC | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Nakupovat státní dluhopisy | CISCO | Ekonomika USA | Rekordní maxima | Index Nikkei | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Obchodní napětí | Vklady | Steven Mnuchin | Christine Lagardeová | Americká společnost | Růst globálního obchodu | Prezident Javier Milei | Institut Ifo | Tesla Elon Musk | Nuevo León | Quantum | Společnost Shell | Ukazatel obchodu se zbožím | Nejdůležitější události | Financial Times (FT) | Americký prezident | Společnost Pfizer | Obchodní praktiky | Rozhodnutí vlády | Tisková konference ECB | Ekonomiky | Analytická společnost | Baterie do elektromobilů | Portfolio | Nabídka | Coca-Cola | TIM | Francie | Energetický a průmyslový holding | Dovoz oceli | Royal Dutch Shell | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Eurostat | Globální dluh | Hertz Global | Průmyslové objednávky | Obchodování s termínovými kontrakty | Bernie Sanders | Britský premiér | Ropné společnosti | Cestovní ruch | Apple | Americké ministerstvo spravedlnosti | Obchodní dohoda | Tencent | Rok 2024 | Praní špinavých peněz | Letecká společnost Virgin Atlantic | Japonská automobilka | Tržní kapitalizace | Minimální mzda | West Texas Intermediate (WTI) | Směnné kurzy | Ceny ropy | Londýnská akciová burza (LSE) | Jak se stát lepším investorem | Starbucks Corporation | Globální obchod | Ekonomický vývoj | Pandemie nemoci | Pandemická pomoc | Eli Lilly | Cena palladia | Ocel | Linda Yaccarinová | Průzkum | DAX | Paypal Holdings | Deficit | Robert Gilpin | Firmy | Udržitelnost | Zdravotní péče | Booking Holdings | Zahraniční obchod | RWE | Kybernetické měny | Pandemie nemoci COVID-19 | Země G20 | Členské země EU | Janet Yellenová | Nástroj | Krize eurozóny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Tower Semiconductor | Zákaz vývozu luxusního zboží | Brexit bez dohody | EUR/GBP | Snižování nákupu aktiv | Ekonomický růst | Volodymyr Zelenskyj | Prodej | Skupina OPEC+ | Automobilka | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Vedoucí představitelé | EPH | Dodavatelské řetězce | Klamání investorů | Zlepšení | Ropná firma | iPhone 15 | VaR | Japonská vláda | Tržní podmínky | CZ | Letecká přeprava | GBP | XM | S&P Global | Evropská unie | HDP Německa | Nasdaq | EBay | Dolary | WMT | Akciové burzy | Propad | Applied Materials | Dotace | Zprávy | Evropský stabilizační mechanismus | Ministerstvo obchodu | Index Stoxx 600 | Nejznámější kryptoměny | FB | News | Comcast Corporation | Unijní ministři | Bankovní lobby BDB | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Nový rekord | Miliardy eur | Britský statistický úřad | Postavení na trhu | Bard | Boris Johnson | Nejlepší způsob | Disney | Evropské akcie | Airbus | USA | Růst světové ekonomiky | TPRB | Fond | iFX | Výrobce léků | Vlastnictví | Alstom | Americké ministerstvo obchodu | Vyhlídky | Předpověď | Koncern | NATO | Odchod z Evropské unie | Předseda dozorčí rady | Impérium | Míra | Trigger | Americké automobilky | Rada guvernérů | Evropský výrobce letadel | Vlastní sociální sítě | Budoucnost | Aramco | Hedgeové fondy | Buffett | Money management | Řecká krize | Digitální měny | Zákaz dovozu | Odpovědnost a udržitelnost | Důvěra investorů | Obchodní války | Rozpočtové deficity | Odhady trhu | Výrobce letadel | Automobilový průmysl | Ajay Banga | Hodnota primární veřejné nabídky | Koruna | Cukr | ex | Shell | Indigo | Alibaba | JDE | Organizace spojených národů | Makroekonomie | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Epidemické situace | Americký výrobce | Převodník měn | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Opatření | Pokles HDP | Opce | Mírové mise | PEPSICO | DMA | Toyota Motor | Visa | Zelenskyj | Fiat Chrysler | Worldpay | Dopady koronaviru | Marka | Kryptoměny bitcoin | Pojišťovny | Řízení rizika | Údaje | Německá automobilka Porsche | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Evropské sdružení výrobců automobilů | HDP eurozóny | Spotřební daně | Chorvatsko | Investment | Německý výrobce | Asie | Pandemie koronaviru | Finanční krize | FTC | Americká banka | Thoma Bravo | Výsledky průzkumu | Exxon Mobil | Světové ceny ropy | Midstream | Průzkumy | Daně z příjmů | Bitcoin | Hodnota výrobce čipů Nvidia | SolarEdge Technologies | Britské libry | Televize CNBC | Kontext | Jak funguje nabídka a poptávka? | Euro vůči americkému dolaru | Chatbot | Pochybení | Celková investice | Internetové společnosti | Emise skleníkových plynů | Bilance | Přehled | Index S&P 500 | Equity | Czech Fund | London Stock Exchange | Plyn | Zakladatel | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | PYPL | Rizika | Nejlepší akcie | Společnost Meta Platforms | Dopady koronavirové krize | Canopy Growth | Vyšší ceny | Ekonomické události | TUI | Dánská farmaceutická společnost | Eurodolar | Zvyšování úroků | Sójové boby | Jemenští povstalci | Vydělat peníze | Fed | FXstreet.cz | Futures | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Hospodaření | Výrobní náklady | Inflace v eurozóně | Čínská hrozba | ADBE | MRK | Delta mutace | Evropský statistický úřad Eurostat | Výhled na příští rok | Výraznější pokles | Komodita | Alitalie | CHF | Thomas Cook | Forexové trhy | Nemovitosti | Index spotřebitelské důvěry | Centre William Rappard | Země EU | Kartel OPEC | Prezident Trump | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Odchod z EU | Turecká centrální banka | Ekonomická situace | Ekonom UniCredit Bank | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Akcie big data | Bunge | The New York Times (NYT) | Největší IPO roku | TTWO | Britská měna | PLUG | Společnost Novo Nordisk | MWh | Index AEX | Odhad růstu světového obchodu | Seznam Zprávy | PSA | Spot | Výroba aut v Německu | Wells Fargo | Wall Street Journal (WSJ) | Big data | Japonská automobilka Toyota | Rozpočtový deficit | Instacart | Zvýšení úrokových sazeb | JNJ | Offshore | Jakub Matis | Burzy cenných papírů | Prudké oslabení | DTE Energy | Akciový index | CME | OpenAI | Pozornost | ProCent | Drahota | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Společnosti | Evropský regulátor | Počet pracovních míst | Prodej aut | Výrobce čipů Nvidia | Globální problémy | Společnost Chevron | Prognóza ČNB | Znalost | Devizové intervence | Docomo | Česká firma | Electronic Arts | Budoucí vývoj | Prodeje domů | S&P 500 | NJJ Presse | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Unijní země | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Čínská společnost | ING | Prezident Joe Biden | Americký výrobce elektromobilů | Primární nabídka akcií | Německá vláda | UnitedHealth Group Incorporated | CL | Geopolitické faktory | First Republic | Akcie roku | Státní dluhopisy | Nejziskovější | USA Joe Biden | Severomořská ropa | Amundi | Activision | Podnikatelé | Šíření nového koronaviru | Threads | Zadlužení | Světová banka | Prodej dolaru | Exxon | ECB | Standard & Poor's (S&P) | Zemní plyn | Německo | Odhady růstu světového obchodu | Japonsko | Negativní dopad | EU a USA | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Rakouská bankovní skupina | Newcrest Mining | VDA | Energetický sektor | Air France | News Corp | Útok na Ukrajinu | Akcie mediální skupiny CME | Moody's | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Elektromobily | Twitter | Finance | Krach | Zasedání americké centrální banky | WeWork | Americké sankce | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | Editis | Polská vláda | Walmart | Albemarle Corp | Makroekonomický kalendář | Hamás | Obchodní spory | Režim devizových intervencí | JPMorgan Chase & Co | Technologická společnost Apple | Marathon | Magellan Midstream Partners | Vodafone | Investiční fond | Partnerství | USD/CZK | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Nvidia | NKE | Rozpočet | FTSE | Japonská centrální banka | Erste Group | Vice | Čínská cla | NAFTA | FOREX | Ministr zahraničí | Základní pojmy | Prime | Štěpán Hájek | Politické faktory | Evropské investiční banky | Mitsubishi | JD.com | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Dobré zprávy | Akciová burza v Argentině | Domácnosti | Takata | Provozní zisk | Přímé zahraniční investice | Přehled o dění | Americký dolar | British Airways | Coinbase | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Google | Situace | CME Group | Mezinárodní organizace práce | Investiční rozhodnutí | Federální úřad pro letectví | Mario Draghi | Microsoft Corp | Evropská centrální banka | Nissan Motor | Guvernér | Skupina OPEC | FXstreet | Arm | Fortune | TUI Group | Tržby | Ekonomické vztahy | GfK | Poptávka a nabídka | 737 MAX | Celní úřad | Překážky | Švédsko | Arlington Asset Investment | Závislost | Primární veřejné nabídky (IPO) | ALV | Automobilka Toyota Motor | ING Groep NV | Spirit Airlines | Německá centrální banka | Finanční systém | Řetězec | PX Pražské burzy | Dceřiné společnosti | Finanční televize | První fáze | PlayStation 5 | BAT | Automobilka Renault | Abbott Laboratories | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | Nejlepší kávové akcie | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | Průmyslové firmy | Čínské ministerstvo | Partners | Společnost Exxon Mobil | Pohyb trhu | Kurzy | Zahraniční forex | Porsche | HICP | Ceny palladia | Konsensus | Invaze | Německá finanční společnost | Aerolinky Lufthansa | Spekulace | Světová obchodní organizace (WTO) | Ranní okénko | Těžaři | Jak začít investovat | ITA Airways | Sazby ECB | Dekret | Vylepšení teorie aukcí | Výrobky z USA | Firma | Omezení těžby | Maloobchodní tržby | Měnová politika | KLM | Konsenzus | Chesapeake | Ruský útok | Konglomerát | Cla na dovoz | Dluhopisy | Saxo | Národní bezpečnost | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | ISM | Technologické inovace | Webináře | Newmont | Sazby beze změny | Bankéři | Moskva | Konsolidovaný čistý zisk | Analytika | Bývalý prezident | Prodávající | Pšenice | DISH | Americké banky | Tržní síly | AMAT | Poptávka | Trader | Rozpočtový schodek | Fitch | Co bude | Německá recese | Bulharsko | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Aliance | Obchodovat | Historické momenty | Infineon Technologies | Cineworld | Pavel Sobíšek | PEP | Růst HDP | Dluhopisový trh | Míra nezaměstnanosti v Británii | G7 | Peking | Louis Vuitton | Soběstačnost | Automobilový koncern | Finanční podniky | Bankovní rada České národní banky | Spotřeby plynu | Maynard Keynes | Softwarová společnost Microsoft | Tchajwanská firma | Převzetí firmy Twitter | Analýzy trhu | Nezisková organizace | EBITDA | Cena severomořské ropy Brent | Výsledky makroekonomických statistik | Počasí | Barclays | Úrokový diferenciál | New York Times | HDP | Statistický úřad | Evropské země | RBI | Klouzavý průměr | HSBC Holdings | Kukuřice | Členské státy EU | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | JPMorgan Chase | Sdružení výrobců automobilů | Elektrotechnický koncern | Mzdy | Protekcionismus | Jaderné elektrárny | Historie kávy | Podnikání | Sam Altman | Americká pravidla | Obchodní válka | Video | Problémy | Inovace | Změny klimatu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Erste | Britská společnost | ROCE | Irské aerolinky | Členské státy | Mezinárodní vztahy | Německý kancléř Olaf Scholz | Micron Technology | Fiskální politika | Akcie Alphabet | Globalizace | AXA | Lot | Ropa | SVB | Monetární politika | Americká cla | Facebook | NJJ | Předsednictví EU | Podnik | Deutsche Bank | Ekonom | Index PMI | Norwegian Air | Společnost Oneok | Akcie padají | Americká Komise pro cenné papíry | Blizzard | Zavedení cel | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | Alexandre de Juniac | Konzervativci | Bank of New York Mellon | Zdanění | Růst ekonomiky | Hliník | Tyson Foods | Dolar | Merck | Evropské akciové burzy | Nejhorší výsledek | Euro | PIF | Zkapalněný zemní plyn | Cykly | Sony | Greg Kelly | Kurz franku | Mojmír Hampl | Čínský vývoz | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | Soud v Německu | Dividendový výnos | Program OMT | Státy a jejich zájmy | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Čínská měna | Ekonomové | Společnost Lufthansa | Zemní plyn (LNG) | Miliardy | Vymáhání práva | EU | Schodek | Soukromé investiční společnosti | Spojené státy | Objem investic | Negativní hospodářské dopady | Skupina Volkswagen | Fox Corp | Výroby elektromobilů | Ekonomie | Profesor ekonomie | Walgreens Boots Alliance | Prodeje existujících domů | Silicon Valley | Konkurent | Válka mezi USA a Čínou | Společná evropská měna | Meziroční růst spotřebitelských cen | Verizon Communications | LG Energy Solution (LGES) | Ticker | | Regulace trhů s kryptoměnami | Air Liquide | Ropný průmysl | Hospodářský cyklus | Agentura Moody's | Pandemie | JPMorgan | Úsilí | Výprodej | IONWAY | Markit | Plánování | Boeing 737 Max | Cla na americké zboží | Japonská společnost | Western Union | Úspěch | Práce | Activision Blizzard | Volný obchod | Slovensko | Nadnárodní korporace | IPO roku | Bankrot | Evropské společnosti | Trans Adriatic Pipeline | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Mezinárodní konkurenceschopnost | Metody analýzy trhu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínský vicepremiér | Globální ekonomické aktivity | Oslabování koruny | Cíle | REIT | Turecká inflace | Internetový gigant | Výrobce luxusního zboží | Ruská ekonomika | Aktuální situace | ASEAN | Applied Materials | Výnosy | Cla na výrobky | Bezpečnost | Home Depot | Nissan | Maloobchodní prodej | Peter Navarro | Odhady růstu | Vlajka NATO | Infineon | Politická rozhodnutí | Pohyby na trzích | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Pandemie covidu-19 | Stravenkový paušál | Lufthansa | Volkswagen | Obchodní podmínky | Členské země | Oslabení | Odvolací soud | TCL | Hyundai Motor | Gilead Sciences | Pracovní síly | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Těžba ropy v Rusku | Grexit | Fúze | Osobní výdaje | Seat | Měkká síla | Šíření nákazy | American Express | Investiční omezení | Paychex | EU a NATO | Vlády | Odpovědnost | INTC | Letecká společnost | Banka | Aktéři mezinárodních vztahů | Tudor Jones | Lululemon Athletica | Intradenní obchodník | CETA | Investor | Japonský jen | Sanofi | Posílení ekonomiky | Investiční společnosti | IRBT | Objednávky | Coffee | Oneok | COMAC | UNH | BlackRock | Švédská společnost | ITA | EU a OSN | Analytik | Společnost Uber | Převzetí firmy | Chudoba | Renaissance Capital | OSN a NATO | Nedoplatky | Žádosti o podporu | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Automobilka BMW | Fox | Merck KGaA | Čínské firmy | MMM | Německá automobilka Volkswagen | Umělá inteligence | Británie | Společnost Gazprom | Organizace pro bezpečnost | Obchodovat s cennými papíry | Dramatický dopad | Chrysler | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Prohlášení | Kryptoměny | GM | Miliardář | Cena plynu pro evropský trh | Nízkonákladová letecká společnost | Primární veřejné nabídky akcií | Tesla | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Pražská burza | Ray Dalio | COP21 | Pařížská dohoda o klimatu | Koronavirus | Halliburton | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Bilance zahraničního obchodu | WhatsApp | Trendy v chování spotřebitelů | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Jak zhodnotit peníze | Základní úroková sazba | Investiční podmínky | IMF | Evropské společenství | Podniky | SPAC | Budoucnost mezinárodního obchodu | Analýza | Hnutí Hamás | Chování spotřebitelů | Ministr financí | Ukazatele | Procter & Gamble | Evropský bankovní úřad (EBA) | Setkání lídrů | Index spotřebitelských cen | Kalifornské bankovní regulační orgány | City | Američané | Citrix | Banka UBS | Čínský výrobce elektromobilů | Výrobci čipů | Vyšetřování | Americký podnikatel | Společnost Meta | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Institut ZEW | WKL | Kompenzace | Rovnováha na trhu | Vivendi | RCEP | Zemědělství | Enel | Německý ústavní soud | Demografické změny | CNBC | EFTA | Kontrakt | Dow Jones | Investování | Hodnota všech kryptoměn | Výrobce elektromobilů Tesla | Amazon | Ekonomické modely a prognózy | Daňový balíček | Skyworks Solutions | Změny úrokových sazeb | Průmyslové podniky | Primární nabídka | Potravinová krize | Smlouva o volném obchodu | Herbert Diess | Húsíové | FOMC | Société Générale | Mylan | Vladimir Putin | Belgie | Citrix Systems | Index technologického trhu Nasdaq | TPP | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Světová inflace
Světová jaderná asociace
Světová jaderná asociace (WNA)
Světová krize
Světová kryptoměna
Světová kybernetická měna
Světová letecká osobní doprava
Světová měna
Světová meteorologická organizace
Světová meteorologická organizace (WMO)

Následující klíčová slova

Světová obchodní organizace (WTO)
Světová organizace cestovního ruchu
Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví
Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO)
Světová organizace pro cukr
Světová organizace pro cukr (ISO)
Světová pandemie
Světová politika
Světová poptávka
Světová poptávka po ropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít