Středa 05. února 2025 00:58
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei Payout
reklama
RebelsFunding

Pomalé oživení

img

Očekávání německých podnikatelů před předčasnými volbami klesají

27.01.2025 Německé podniky zahájily letošní rok pesimisticky, protože očekávání podniků se před únorovými předčasnými spolkovými volbami nečekaně zhoršila. Index očekávání institutu Ifo v lednu klesl na 84,2 bodu z 84,4 bodu v předchozím měsíci, čímž se vzepřel předpovědím ekonomů, kteří předpokládali mírný nárůst. Navzdory tomu se index současných podmínek zlepšil, k čemuž přispěly lepší výsledky v sektoru služeb.
C:\fakepath\vyhed-2025-12012025-uvod-2.png

Velká tržní předpověď pro rok 2025

12.01.2025 Co čekat od akciových či kapitálových trhů v tomto roce a na které události se připravit? To si rozebereme v dnešním článku, ale také ve velkém webináři. Ten můžete sledovat 22. 1. Odkaz na přihlášení najdete uvnitř článku.
img

Raiffeisenbank: Strategie Česká republika 4Q24

12.12.2024 Pravděpodobná cla z USA na zboží z EU zbrzdí už tak pomalé oživení eurozóny v čele s Německem.
img

ČNB snižuje sazby podle očekávání o dalších 25bps na 4,0 %

08.11.2024 Česká národní banka podle očekávání snížila úrokové sazby o 25bps na 4,0 %. Pro rozhodnutí zvedlo ruku 5 členů bankovní rady, zatímco jeden člen (pravděpodobně Tomáš Holub) hlasoval pro pokles sazeb o 50bps a jeden člen (pravděpodobně viceguvernérka Zamrazilová) hlasoval pro stabilitu sazeb. Nová podzimní prognóza ČNB je více “stagflační” - přepisuje růst pro tento i příští rok směrem dolů (na 1,0 % v roce 2024 a na 2,4 % v roce 2025), zatímco inflace byla přepsána směrem vzhůru.
img

ČSOB Data Watch: ČNB snižuje sazby podle očekávání o dalších 25bps na 4,0 %

07.11.2024 Česká národní banka podle očekávání snížila úrokové sazby o 25bps na 4,0 %. Pro rozhodnutí zvedlo ruku 5 členů bankovní rady, zatímco jeden člen (pravděpodobně Tomáš Holub) hlasoval pro pokles sazeb o 50bps a jeden člen (pravděpodobně viceguvernérka Zamrazilová) hlasoval pro stabilitu sazeb.
img

Nálada ve zpracovatelském průmyslu se dále zhoršuje

01.10.2024 Český index PMI v září poklesl ze srpnových 46,7 bodu na 46 bodu, což bylo v souladu s tržním očekáváním. Provozní podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se tak zhoršují již 28 měsíc v řadě. Zářijový výsledek stále zůstává výrazně pod dlouhodobým průměrem indexu (52 bodů). Nadále dochází k útlumu výroby, který je důsledkem nízké poptávky, ačkoli tempo je slabší, než tomu bylo v průměru od poloviny roku 2022. Firmy, které zaznamenávají pokles zakázek, zmiňují i menší ochotu zahraničních firem investovat a nakupovat kapitálové statky.
img

EURUSD roste před americkým PCE 🗽

27.09.2024 Přestože do dalšího rozhodnutí Fedu zbývá ještě více než měsíc a do té doby bude známo jméno nového amerického prezidenta, dnešní údaje mohou zvýšit nebo snížit očekávání trhu ohledně velikosti dalšího pohybu úrokových sazeb. Očekávání před dnešním čtením PCE inflace - nejdůležitějšího ukazatele inflace v ekonomice, který Fed používá - jsou poměrně smíšená. Jistě, překvapivý nižší údaj by mohl oslabit dolar a výnosy.
img

Nálada ve zpracovatelském průmyslu se zlepšila

02.09.2024 Český index PMI překvapil růstem z červencových 43,8 bodu na 46,7 bodu v srpnu. Náš odhad i tržní konsenzus počítal se 44 body. Zlepšení totiž nenaznačoval ani český konjunkturální průzkum, ani výsledky německých PMI indexů či německého Ifo indexu. Výkon českého zpracovatelského průmyslu sice zůstává stále ve fázi kontrakce, klesá nyní ale nejpomaleji za poslední dva roky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Oživení německé ekonomiky se může opozdit a inflace zvýšit

20.08.2024 Dlouho očekávané oživení německé ekonomiky by se mohlo ještě více opozdit. Ke konci roku by se mohla zvýšit inflace, píše v dnes vydané pravidelné měsíční zprávě německá centrální banka. Německá ekonomika v uplynulém čtvrtletí nečekaně mírně klesla. Navzdory stabilizaci poptávky se průmyslová výroba ve druhém čtvrtletí vrátila k poklesu, který přerušila v předchozím čtvrtletí.
img

Plížením vpřed!

24.07.2024 Pomalé oživení ekonomiky: Po loňské stagnaci letos očekáváme růst HDP pouze o 0,7 % a příští rok jeho zrychlení na 1,9 %. Oproti minulé prognóze jde o horší výhled, nadále ale předpokládáme, že k oživení ekonomiky přispěje vyšší spotřeba domácností, kterou by měl podpořit pokračující růst reálných mezd. Výkon průmyslu zůstane letos slabý.
img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu a maloobchod v USA

16.07.2024 Dnes budeme netrpělivě vyhlížet zejména výsledky červencového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. V případě přítomnosti by podle trhu k zásadnější změně dojít nemělo, když i nadále je současný výkon německé ekonomiky vnímán negativně. To optimismus týkající se budoucích očekávání roste nepřetržitě od loňského srpna, zejména na pozadí poklesu inflace, predikovaného oživení německé ekonomiky včetně pro ni důležitých exportních trhů a uvolňování měnových podmínek, ačkoli ECB bude zřejmě postupovat velmi pomalu a obezřetně.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Důvěra v ekonomiku podle analytiků naznačuje pomalé hospodářské oživení

23.02.2024 Spotřebitelské nálady se zlepšují díky slábnoucí inflaci a dávají naději na postupné oživení spotřeby. Naproti tomu průmysl dál trápí nedostatek zakázek, což je spojeno zejména se slabým hospodářským vývojem v Německu. Oživení české ekonomiky v letošním roce proto bude pomalé, hodnotí analytici dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o důvěře v ekonomiku. Podle ČSÚ se spotřebitelská důvěra zlepšila, podnikatelská ale zhoršila a celkově důvěra meziměsíčně klesla o 1,9 bodu na 90,6 bodu, což je nejnižší hodnota od září.
img

Dnes zveřejněná data signalizují uzdravování ekonomiky. Začíná maličký růst

06.02.2024 Průmyslová produkce v prosinci meziročně reálně klesla o 0,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 0,9 %. To je hlavní zpráva dnes zveřejněných dat Českým statistickým úřadem.
img

Průmysl v říjnu těžil opět z automotive

07.12.2023 Česká průmyslová produkce během října meziročně vzrostla, kdy po očištění o dva pracovní dny navíc dosáhla růstu o 1,9 % (+8,0 % bez očištění). Náš odhad stejně jako medián analytiků počítal se slabším výsledkem poblíž meziroční stagnace. Pozitivně se dle očekávání projevilo oživení v automotive, kdy kombinace nižší srovnávací základny a problémů v předcházejících měsících vedla k meziročnímu růstu produkce v tomto odvětví o více jak 20 %. Meziměsíčně průmyslová produkce rostla o 2,8 %.
img

Druhá fronta ropy?

18.10.2023 Doufej v nejlepší, ale připrav se na nejhorší. Pokud jde o konflikt v Izraeli, analytici z JPMorgan uvedli, že neměl žádný bezprostřední dopad na globální produkci ropy. Výrazný nárůst cen ropy se neočekává, pokud nedojde k eskalaci. Rozšíření konfliktu však může vést k narušení Hormuzského průlivu a k ohrožení dodávek, pokud by USA přísně vymáhaly omezení vývozu íránské ropy. To by mohlo vést k prudkému nárůstu cen ropy North Sea v rozmezí 100-120 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-01092023-45-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, přispělo k tomu očekáváné omezování dodávek

01.09.2023 Ceny ropy dnes výrazně posilují. Po dvou týdnech ztrát směřují k tomu, že tento týden uzavřou se ziskem. Přispělo k tomu očekáváné omezování dodávek. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o 1,8 procenta na 88,39 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes dvě procenta a pohybovala se kolem 85,33 dolaru za barel.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Co německá recese znamená pro Česko?

29.05.2023 Německo v posledních týdnech není úplně zdrojem optimismu. HDP za první kvartál byl poměrně výrazně revidován směrem dolů z 0,1 % na -0,3 % (mezikvartálně). A současně s tím klíčový index německé podnikatelské nálady IFO (také dobrý “předskokan” české ekonomiky) skončil výrazně za očekáváním trhů - nálada se zhoršila jak v průmyslu, tak ve stavebnictví a maloobchodu.
img

Euro zažívá další neúspěchy

26.05.2023 Německá vláda ještě v lednu možnost recese vyloučila, ale propad německého HDP zvyšuje hrozbu recese. Slabá spotřebitelská aktivita a škrty ve vládních výdajích vedly v prvním čtvrtletí k poklesu německého HDP o 0,3 %. S 0,5% poklesem od října do prosince přišla první recese od konce pandemie. Tato okolnost zasadila EUR/USD těžkou ránu.
img

Ranní okénko - Pokles spotřeby dostal německou ekonomiku na -0,3 %

25.05.2023 Důležitá data dorazila během včerejška i dnes ráno. Německý Ifo index nečekaně poklesl ve všech sledovaných složkách včetně složky očekávaného vývoje, která dosáhla na 88,6 (odhad 91,6) z 91,7 bodů. Stalo se tak navzdory zlepšení situace v dodavatelských řetězcích. Nicméně ekonomika čelí jiným překážkám, například narůstajícím úrokovým sazbám, které dolehly i na nedávno zveřejněný ZEW index. V ekonomice probíhá nerovný vývoj, kdy je v útlumu průmyslový sektor, kterému chybí impulzy se strany poptávky.
img

Libra může dál klesat. Stanoviska Saxo Bank a JPMorgan

27.12.2022 Dál se hromadí známky bolestného poklesu britské ekonomiky, takže analytici pochybují, zda měna dokáže prodloužit, nebo dokonce udržet, nedávné oživení vůči dolaru. Paranoia se projevuje i na trhu s opcemi, jehož obchodníci jsou stále dlouhodobě pesimističtí.
img

Výhled na 2023: Výrazně klesne inflace, klesat však bude i růst HDP

06.12.2022 Invaze Ruska na Ukrajině, s ní spojené turbulentní ceny energií, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. To jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly ekonomické ukazatele v letošním roce a významnou roli budou hrát i v tom příštím. Česká ekonomika sice prochází recesí, je ale postavena na zdravých základech, a tak by obtíže měla postupně překonat. Shodli se na tom analytici skupiny ČSOB.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici ČSOB: Inflace v roce 2023 v ČR klesne k deseti procentům

06.12.2022 V roce 2023 v Česku inflace výrazně klesne, bude se pohybovat kolem deseti procent. Růst ekonomiky se sníží k nule. Uvedli to analytici skupiny ČSOB na dnešním setkání s novináři. V říjnu spotřebitelské ceny v Česku meziročně stouply o 15,1 procenta.
img

BREAKING: Ropa klesla o více než 4 %

15.08.2022 Ropa WTI (OIL.WTI) v pondělí prudce klesla poté, co byla zveřejněna slabší data z Číny, která vyvolala obavy z poptávky. Růst průmyslové produkce největšího světového importéra ropy zklamal, což poukazuje na pomalé oživení. Mezitím se objevily naděje na další dodávky z Íránu poté, co státní IRNA prohlásila, že by mohla přijmout nabídku EU na oživení jaderné dohody. Mimo jiné Saudi Aramco včera oznámila, že je ochotna zvýšit denní produkci ropy na maximální kapacitu, tedy na 12 mil. barelů denně, pokud to dostane jako nařízení saúdskoarabské vlády. Cena ropy WTI (OIL.WTI) se po oznámení této zprávy propadla pod 88 USD za barel a nyní testuje nedávná minima. Pokud dojde k prolomení níže, sestupný pohyb by mohl zrychlit.
C:\fakepath\valky.jpg

Měnové války 2.0

06.06.2022 V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.
img

Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022

05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Průmyslová výroba v Japonsku loni vzrostla nejvíce od roku 2014

31.01.2022 Průmyslová výroba v Japonsku se loni zvýšila o 5,8 procenta, což je nejvíce od roku 2014, kdy jsou tyto údaje k dispozici. Navzdory vysokému růstu ale výroba zůstala pod úrovní z doby před pandemií, a to kvůli opětovnému výskytu koronavirových infekcí a nedostatku čipů po celém světě. Oznámilo to dnes japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu.
img

Ranní okénko - Fed bude avizovat rychlejší ukončení nákupu aktiv

15.12.2021 Fed by měl na svém dnešním zasedání oznámit zrychlení stahování programu nákupu aktiv z trhu, což mu otevírá cestu k možnosti dřívějšího navýšení úrokových sazeb. Kromě amerických maloobchodních tržeb, které si patrně i v listopadu připsaly meziměsíční přírůstek, je dnešní ekonomický kalendář prázdný.
C:\fakepath\volby-usa.jpg

Ještě jedny americké volby

04.01.2021 Jestli jste měli pocit, že po listopadovém vítězství Joe Bidena nebudou americké volby pro další 4 roky v pozornosti investorů, tak tento týden vás možná vyvede z omylu. Nepůjde sice přímo o Bílý dům, ale voliči rozhodnou o tom, jaká politická elita v Senátu bude v následujících letech schvalovat daňové zákony nebo potvrzovat jmenování centrálních bankéřů. A to už je pro finanční trhy slušné sousto.
img

Rozbřesk: Začíná kritický týden pro akcie, velcí hráči se vrací z dovolených

07.09.2020 Začíná kritický týden. Po americkém “Labor Day” se klasicky vrací na trhy po prázdninách větší institucionální obchodníci. Až uvidí drahé akcie vyhnané vzhůru zejména “retailovými” letními obchody, budou se muset rozhodnout. Buď naskočí na rozjetou vysokou vlnu, anebo začnou prodávat. Nebylo by to ostatně poprvé, co září přinese korekci přehnaného letního optimismu. A při pohledu na rostoucí počty nakažených napříč Evropou by se určitě důvody ke korekci našly.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá ekonomika klesne o 6,5 procenta, čekají poradci vlády

23.06.2020 Německá ekonomika letos kvůli pandemii klesne o 6,5 procenta, odhaduje poradní ekonomický výbor vlády. Silný hospodářský útlum se ale může protáhnout za předpokladu, že se výrazně zvýší počet nových případů nákazy, uvedli dnes poradci.
img

Pražská burza propadla o 3,6 pct, akcie Erste ztratily přes 7 pct

11.06.2020 Pražská burza dnes propadla o 3,62 procenta. Index PX se snížil na 907,84 bodu, kde byl naposledy začátkem června. Dnešní pokles byl třetí v řadě a postihl všechny tituly. Nejvýraznější ztrátu dnes zaznamenaly akce Erste Group Bank, které přišly o více než sedm procent. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu burzy. Podobným tempem padají i hlavní burzy v Evropě, které reagují na horší výhled americké centrální banky Fed a obavy z druhé vlny pandemie koronaviru.
img

Výplach akcií se přesouvá do zámoří, dluhopisy se naopak kupují

11.06.2020 Po prudkém růstu se akciové trhy v posledních dnech dostaly pod tlak, který dnes slušně zesílil. Hlavní indexy padají o 2 až 4 procenta a zájem investorů se stáčí k bezpečí státních dluhopisů či zlata. Desetileté výnosy v Evropě i zámoří výrazně padají, v Německu skoro o 10 bazických bodů. Zlato si připisuje 1,7 procenta. Ropa padá o více než 6 procent.
img

Světová banka tvrdí, že koronavirus snížil globální produkci do roku 2020 o 5,2 %

11.06.2020 Podle Světové banky způsobí koronavirus snížení globální ekonomické produkce v roce 2020 o 5,2 %. Zároveň poznamenala, že její poslední prognózy se upraví směrem dolů, pokud bude přetrvávat nejistota ohledně pandemií a blokování podnikání.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Písmenková polévka, aneb jak může vypadat oživení po viru

10.04.2020 Bude to U? Nebo V? Možná W? Předpovědi ekonomického oživení po ukončení omezení pohybu, které má zabránit šíření koronaviru, přinášejí řadu písmen. Ta naznačují, zda můžeme očekávat rychlé nebo pomalé oživení, nebo opětovný pokles, píše agentura Reuters.
Související klíčová slova: Akciové trhy | Snížení cen | Ekonomické problémy | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Silnější koruna | Analytický tým FXstreet.cz | Dominik Rusinko | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Výkon | Hlavní ekonom | Kč/EUR | Výzkumy | Akcie Erste | Zkušenosti | USD/PLN | Výrobní inflace | Opětovný pokles | Ztráty peněz | EUR | Mince | Trend | Kolaps | Pokles sazeb | Opačný trend | Důchody | Oznámení výsledků | Pokles indexu | Statistiky | Patria Finance | Investiční banky | Maloobchod v USA | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Indexy na Wall Street | Unilever | Organizace zemí vyvážejících ropu | Závislost na Číně | Střední Evropa | Dotcom bublina | Snížení těžby skupinou OPEC | Nové peníze | Index PX | Více peněz | Zasedání ECB | Oživení v Číně | Alexandr Novak | Míra úspor | Geopolitické napětí | PLN | Short pozice | Colt CZ Group SE | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Německý DAX | Hlavní ekonom britské centrální banky | Expanze | Exchange | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Zaměření investorů | Velké problémy | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Strach | Zisky indexu S&P 500 | Analýzy | Burza | Dotcom | Zahraniční politika | Vysoké riziko | ČSOB | Změny trendu | Cenné papíry a burzy | Rostoucí počty nakažených | Maloobchod | Konflikty | Růst průmyslové produkce | Vývoj ceny ropy Brent | WSJ | Zveřejněná data | Morningstar | Prudký pokles | VIG | Uvolnění měnové politiky | Jestřábí Fed | CZK | Vysoké sazby | Porovnání vývoje | Výhled | Oznámení | Matt Rowe | Obchodní konflikty | EIA | Data Watch | Covid | Wall Street Journal | Německé tovární objednávky | Boom | Průmysl | Nejobchodovanější akcie | Snižování nákupu aktiv | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Lepší výsledky | IHS Markit | Centrální banky | Česká měna | Přijetí | Vývoj ceny ropy WTI | New York | Makroekonomický analytik | Dnešní makroekonomické ukazatele | Invaze | PNČ | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Dodávky ropy | Odliv dividend | Gilles Moëc | Analytici | Vladimír Pikora | Izrael | Vice | Futures | Globální poptávka | Situace na trhu s plynem | Breaking | Medtronic | Cestovní ruch | Petr Javůrek | Nižší náklady | Index S&P 500 v roce 2025 | Správci aktiv | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | MIFID | Deregulace a daňová politika | Omezení dodávek | Zvyšování mezd | Ministerstvo hospodářství | CL | Erste Group | Ekonomické ukazatele | Zvyšování sazeb | Tamás Varga | Kč/USD | Zavedení dovozních cel | Racionalizace | FRED | Navýšení úrokových sazeb | Marketingová komunikace | Rally amerických akcií | Bílý dům | Cenový šok | Vyšší poptávka | Země EU | Růst akcií | Západní země | Domácnosti | Prezident Trump | Aktuální hodnoty měny | Evropské vlády | Nomura | Graf | Ekonom ING Research | Úsilí | Očekávání trhu | Globální ekonomiky | Oživení eurozóny | Snižování úrokových sazeb | Vývoj federální daně | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Dluhopisy | Cyklus zvyšování sazeb | ČSOB Data Watch | Monetární politika | Ropné akcie | Takeši Minami | Ekonomiky | PLN/EUR | RBI | Webináře | Devizové intervence | Strategie Česká republika | Hrubý domácí produkt (HDP) | Foreign Exchange | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Nedostatek polovodičů | Asie | Bydlení | Peníze | Poptávka | Výkyvy cen | CySEC | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Nejnovější údaje | Hutnictví | Oživení z pandemie | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Jednání ECB | Války na Ukrajině | Výnosy | Základní sazby | Nomura Capital Management | Energetický sektor | Vývoj měnového páru EUR/CHF | List The Wall Street Journal | Negativní dopad | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Další růst | Prohlášení | CZK/EUR | Růst | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Sentiment na trhu | Španělé | Prognóza | L.F. Investment | ING Research | Analytik ČSOB | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Reálný HDP | Venezuela | Nike | Mercedes | Aktuální kurzy měn | Vysoká inflace | Carsten Brzeski | Spotřebitel | Ropný trh | Pochybnosti | Dobrý výsledek | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Kde bude index S&P 500 | Kritický týden | FiveThirtyEight | Long | Český běžný účet | Výplach akcií | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Býčí rally | Nestálé ceny | Koruna | Geopolitická rizika | Gamble | Saxo | AUD | Výnosové křivky | Huw Pill | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Měnové stimuly | Imigrační politika | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Odvětví | Trh | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Digitální aktiva | Friedrich Merz | Problémy | Oživení české ekonomiky | Oslabování eura | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Aktivita v soukromém sektoru | Dot plot | Index | Konsolidace | MMF | Eura | Komise | AXA | Posílení | Petr Plecháč | Uzdravování | Agentura Reuters | Inflace PCE | ČSOB Data | Nárůst cen ropy | S&P | Oživení po viru | Vít Hradil | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Posílení domácí měny | Analytici ČSOB | Labor Day | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Obchodní politika a cla | Závislost | Kartel OPEC | Nadprůměrné zisky | Ropný kartel | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Bankovní rada České národní banky | Komerční banka | Firma | Norinchukin Research Institute | BREAKING | Lars Feld | Konzultační společnosti | Inflace v roce 2023 | Podnikání | Zastavení ekonomické aktivity | Čtyřdenní pracovní týden | Budoucnost | Ekonom AXA | Virus | Globální dodavatelské řetězce | Mírný růst | Německá recese | Zdravotní sestry | Sektor služeb | Eskalace | Ceny energií v Evropě | Automobilový sektor | Česká koruna | Devizové trhy | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Pozornost | | Bankéři | Problémy eurozóny | Vítězství Donalda Trumpa | Nejprudší pokles | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Závazek | Ranní okénko | Ifo | Stratégové | Náklady | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Daně z příjmů | Vývoj federální daně z příjmu | Bitcoin | Slabá čísla | AXA Investment Managers | Větší pokles | Obchodníci | Analytický tým | Obchodovat | Koronavirus | Burze | Patria Online | Celková inflace | Tovární objednávky | Objednávky | Finance | Válka na Ukrajině | Omezení těžby | USA | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Nedostatečné investice | Naše prognóza | Nový týden | Index PMI | S&P 500 v roce 2025 | Ekonomické aktivity | Předpověď pro rok 2025 | Podnikání na kapitálovém trhu | eXchange | Sankce | Británie | Pokles cen | Volby | Iniciativa | Ropa | PMI index | Výdaje | NatWest Markets | Textilka PFNonwovens | Provident | West Texas Intermediate (WTI) | Statistici | Vývoz komodit | Hlavní ekonom AXA | LVMH | Ekonomové | Dnešní ekonomický kalendář | Depozitní sazby | Spojené státy | Trading | CDU/CSU | Růst HDP | Investiční cíle | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Swoosh | Vývoj | Úroková sazba | Inflační výhled | Podnikatelská nálada | Amazon | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Tržní předpověď | Struktura HDP | Politika centrálních bank | Eskalace obchodního napětí | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | West Texas Intermediate | Ocenění trhu | Měnové politiky | Porsche | Volební den | Sazby ČNB | Rok 2025 | Manufacturing | Organizovanost | Odhad HDP | Centrální bankéři | CNY | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Christopher Waller | Vládní výdaje | Příjmy obyvatelstva | Platební bilance | Comfort Finance Group | Sazby | GBP/EUR | Patria | Americký index S&P 500 | Komise v přenesené pravomoci | Nové rekordní hodnoty | Oživení německé ekonomiky | Vítězství Joe Bidena | Investovat | Komoditní | Přidaná hodnota | Provident Financial | Výhled pro rok 2021 | Údaje z německé ekonomiky | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | Zvýšení mezd | Japanizace | Averze k riziku | Regulační prostředí | Zájem investorů | Banka Creditas | Vyšší ceny | Aramco | Poměr P/E | Investování | Fed | Rozpočtový deficit | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Trhy | ČSOB Dominik Rusinko | Rizika | Průmyslová výroba v Japonsku | Eurozóna | Podzimní prognóza ČNB | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Globální trh s ropou | Velcí hráči | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Růst ekonomiky | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | Cenový vývoj | TradingEconomics | Institucionální obchodníci | Ministerstvo financí | Bilance | Ondřej Hartman | Tesla | Záporné úrokové sazby | David Vagenknecht | Burza dnes | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Trump a kryptoměny | Poradenství | Komise pro cenné papíry | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Jádrová PCE inflace | Analytička | Písmenková polévka | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zdražení nemovitostí | Maloobchodní sektor | Zahraniční obchod | Severomořská ropa | Růst výroby | FXstreet | Měsíční report | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Ceny ropy Brent | Volkswagen | AUD/USD | Pokles reálných mezd | Tomáš Vlk | Zahraniční forex | Riziko | Ross Walker | Analytik | Pražský PX | JPY | Bank of America | Obchodování s futures | Šok | Finanční trh | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Capital | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Obranný průmysl | Války | Změna politiky | Raiffeisenbank | Bundesbank | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Stavební povolení | Silný americký dolar | Blízký východ | Divergence | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Průmyslový sektor | USD/EUR | Webinář | Stratég | Instituce | Erste Bank | Morgan Stanley | Náklady na financování | Výnos | Počty nakažených | Růst cen energií | Prognostici | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | CFD | Prostor pro růst | 256/2004 | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Zhoršení výhledu | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Ceny energií | Energetická krize | Jaromír Gec | Euforie | Írán | Pracovní místa | CFDWorld | Extrémní růst | Slabý ekonomický růst | Zisk | ČNB | Bank of England | PCE index | EURUSD | PVM | Bundesbanka | Finanční ředitel | Dovoz | Aktuální kurzy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Jan Vejmělek | Prezident | Růst inflace | Ekonom ING | Prémie | Colt CZ | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Elektrárenská společnost | Francie | Předpověď | Údaje | Automobilky | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Snížení daní | Medián | xStation5 | Portfólia | Japonsko | Jarda Tupý | JPMorgan Chase & Co | Výhled pro rok | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Costco | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | GfK | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Etoro | Obchodní bilance | Nedostatek zakázek | Brazílie | Tomáš Holub | Martin Gürtler | PFNonwovens | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | EUR/CHF | Domácí měny | ČTK | Stimuly | Ztráty | Volební vítězství | Česká národní banka | 1D | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Mississippi | Fundamentální výhled | John Hardy | Vzestupný trend | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Energetická agentura | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Libra šterlinků | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Největší propad | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | Daně | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Americká ekonomika | Nejlidnatější země světa | PCE inflace | Intermediate | Snížení těžby | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Nestálé ceny energií | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Daňová politika | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Pro investory | Varianta omikron | Potenciál | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | JPMorgan Chase & Co. | Berenberg | Švédská koruna | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Makrodata | Zisky | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Kontrakce | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Obchodní politika | Měny | Silné měny | Ropa WTI | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Milník | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Petr Dufek | Geopolitická nejistota | Zhodnocení | Organizace | Services | Rozšíření | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Data z amerického trhu práce | ZEW | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Pandemie nemoci COVID-19 | Současný trend | Korekce | Špatné výsledky | Kvantitativní uvolňování | Výkonnost | Průzkumy | Kjódó | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Krize | Oživení světové ekonomiky | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | OECD | CHF | Centrum | Změna trendu | Těžba ropy | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Rozpočet | Snížení sazeb | DOT | Impérium | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Prudký růst cen | Situace na trhu | Přehled kurzů | Výhledy | Co bude | Bloomberg Economics | DAX | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Kurzy měn | Kypr | Mercedes-Benz | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Slabé euro | Denní graf | SEC | Impulzy | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Práce | Úspěch | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Ceny v Česku | Bublina | Automotive | Investiční společnosti | Šance | Tržby společnosti | Bilance zahraničního obchodu | Capital Management | Poptávka po ropě | Wall Street | Průlom | Procter & Gamble | Umění | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Globální pandemie Covid-19 | XTB | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Finance Group | Mzdový růst | Pullback | Creditas | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Společnost ČEZ | Cenné papíry | PMI indexy | Support | Texas | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Služby | Tržní očekávání | OPEC | Měnové války | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Investoři | Nižší sazby | Ceny ropy dnes | Petr Lajsek | IHS | Spotřebitelé | Německé automobilky | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Ceny potravin | Rezistence | ZEW index | Projekce | Saxo Bank | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Ropy | Ben Laidler | Struktura | Výrobní sektor | Historicky nejnižší | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | USD | Globální pandemie | Kabinet | Zvýšení daní | Martin Krištoff | D1 | Purple Strike | Silný dolar | BMW | Nízké úrokové sazby | Viceguvernérka | Cena ropy | Obavy z recese | Kupní síla | CZ | Vysoké ceny ropy | Propad | ANO | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Markets | Rok 2024 | Aleš Michl | CPI v USA | Nejistota | Německý Ifo index | Kryptoměna | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Slušné zisky | Německá centrální banka | IFO index | ECB | Výkonnost akcií | Ziskovost | Doporučení | Body | Německé podniky | Stavební výroba | Vyšší daně | ROCE | Spekulace | Omikron | Hodnoty měny | Cykly | Clemens Fuest | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Poradci | IG Metall | Globální trh | Pracovní síly | Akciový trh | Vnější prostředí | Investovat peníze | USD/JPY | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Markit | Američané | Nízká inflace | Oživení ekonomik | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Strukturální problémy | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Polymetal International
Polynésané
Poly Network
Poly Network kryptoměny
Polynomiální regrese
Polynomial Regression Channel
Polyus
Pomalá smrt
Pomalejší inflace
Pomalejší oživování ekonomiky

Následující klíčová slova

Pomalý růst
Pomalý růst HDP
Pomerančový džus
Poměr cen
Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E
Poměr ceny akcie k tržbám
Poměr ceny k výnosu (PE)
Poměr cen zlata a stříbra
Poměr Forward PE
Poměr Gold/Silver
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít