Pondělí 22. července 2024 05:09
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei Payout

Invaze Ruska

C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Maďarsko plánuje příspěvek na obranu od nadnárodních firem

08.07.2024 Maďarská vláda bude usilovat o příspěvek na obranu od bank, energetických firem a nadnárodních společností. Každá nadnárodní společnost, která v současných válečných podmínkách dosáhne dodatečného zisku, musí zaplatit příspěvek do státního fondu na obranu, uvedl dnes šéf kanceláře premiéra Viktora Orbána Gergely Gulyás.
img

Pohonné hmoty před prázdninami rychle zdražují. Půjde o druhé nejdražší prázdniny historie

27.06.2024 Pokles cen pohonných hmot se v Česku v půli června zastavil a v uplynulým týdnu poměrně citelně zdražily, hlavně nafta. Pro řidiče tak letošní vrcholná motoristická sezóna – ta prázdninová – bude z hlediska nominálních cen paliv druhou nejdražší v historii. Dráže bylo pouze v kritickém roce 2022, kdy ceny dramaticky stoupaly v důsledku invaze Ruska na Ukrajinu.
img

Důvěra v českou ekonomiku je nejvýše za dva roky. Zlepšuje se hlavně podnikatelům, které těší zkrocení inflace i vyhlídka na nižší úrokové sazby

24.06.2024 Lidem v Česku se vrací důvěra v ekonomiku. Souhrnný ukazatel ekonomického sentimentu vykázal letos v červnu hodnotu 98 bodů. Jedná se o nejvyšší údaj od června 2022. Zároveň jde o údaj, jenž je jen poměrně těsně pod úrovní dlouhodobého průměru let 2003 až 2023, který odpovídá hodnotě 100 bodů.
img

Ceny pohonných hmot dopadly na dno, po dvou měsících poklesu. Motoristy čekají druhé nejdražší prázdniny historie

20.06.2024 Pokles cen pohonných hmot v Česku zastavuje. Ceny jsou v podstatě na svém dně a nyní už půjdou nahoru. Pro řidiče tak letošní vrcholná motoristická sezóna bude z hlediska nominálních cen paliv druhou nejdražší v historii. Dráže bylo pouze v kritickém roce 2022, kdy ceny dramaticky stoupaly v důsledku invaze Ruska na Ukrajinu.
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
C:\fakepath\trader-04102023-73-zm.jpg

Polská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procentního bodu

04.10.2023 Měnový výbor polské centrální banky snížil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 5,75 procenta, protože inflace v zemi zpomaluje. Oznámila to banka v dnešním prohlášení. Rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním analytiků.
img

Česko dováží nejvíce ruské ropy od roku 2010. Ruská ropa z Dálného východu už je přitom dražší než ropa Brent, i když sankce měly vést k tomu, že bude naopak levnější

20.09.2023 Pohonné hmoty v Česku zrychlují tempo svého zdražování. Benzín v minulém týdnu poprvé od loňského listopadu překonal v celorepublikovém průměru psychologicky důležitou cenovku 40 korun za litr, nafta k tomu nemá daleko.
img

Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. Jeho závislost na ruské ropě je tak nebývale vysoká, odstřihávání od ruských dodávek zatím fakticky nezačalo

11.09.2023 Česko letos dováží z Ruska největší množství ropy od roku 2010. V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo v prvním letošním pololetí z Ruska o bezmála milion tun více ropy než v prvním půlroce před čtyřmi lety. Závislost ČR na ruské ropě je nebývale vysoká.
img

Česko letos dováží nejvíce ruské ropy minimálně od roku 2012. Částka, kterou za ni Rusku platí, přes 20 miliard, letos výrazně převyšuje víceletý průměr i přesto, že ruská ropa je kvůli válce ve značné slevě

11.09.2023 Suma, kterou Česko platí Rusku za dováženou ropu, letos výrazně překonává průměr posledních tří let. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Hodnota dovozu ruské ropy do Česka letos v prvním pololetí mírně překonala 20 miliard korun. Průměr prvních pololetí let 2020 až 2022 přitom odpovídá jen 15,6 miliardy korun.
img

Koruna před inflačními dopady invaze Ruska na Ukrajinu chrání lépe než euro. Od invaze zítra uplyne rok a půl a za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila znatelně méně než euro

23.08.2023 Dnes je to přesně rok a půl od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, k níž došlo loni 24. února. Za tu dobu koruna vůči dolaru oslabila o 2,5 %, přičemž euro ztratilo 4,4 %, plyne z dat agentury Bloomberg platných k dnešnímu popoledni (viz tabulka níže).
img

Česko - země opatrných “střádalů”

16.08.2023 Česko zažilo bezesporu jeden z nejhlubších propadů reálné spotřeby domácností v historii. Reálné útraty domácností klesaly od konce roku 2021 šest kvartálů v řadě a pohybují se skoro 9 % po úrovněmi roku 2019. Na vině však nebyla pouze vysoká inflace a pokles reálných příjmů domácností. Češi na rozdíl od Poláků nebo Maďarů zareagovali také konzervativním navyšováním úspor.
img
C:\fakepath\trader-27072023-65-zm.jpg

Ukrajinská centrální banka poprvé od začátku války snížila úrok

27.07.2023 Ukrajinská centrální banka snížila svoji základní úrokovou sazbu na 22 procent z předchozích 25 procent. Je to první snížení sazeb od začátku války, které má pomoci hospodářskému oživení. Oznámila to dnes banka.
img

Český průmysl táhnou "nad nulu" auta, v květnu pozitivně překvapil zahraniční obchod Česka sílí více, než se čekalo, svědčí mu auta, levný plyn i ropa

07.07.2023 Průmyslová výroba v Česku svým květnovým výkonem pozitivně překvapila. Vykázala totiž solidní meziměsíční nárůst, o 1,6 procenta. Po citelném poklesu, jenž nastal mezi březnem a dubnem, v rozsahu 1,9 procenta, se jedná o výrazné zlepšení meziměsíční dynamiky. Díky ní meziročně průmysl v květnu přidal 1,4 procenta, což je rovněž lepší než očekávaný výsledek.
C:\fakepath\zlato-09052023.png

Zlato znovu nad 2000 USD

09.05.2023 Zlato letos zhodnotilo o 11 % a dostalo se znovu nad kulatých 2000 amerických dolarů za unci. Nad touto hranicí bylo zlato už v roce 2020 i 2022, pokaždé ale pozice neudrželo a spadlo rychle zpět dolů. Proč by tomu mohlo být nyní jinak?
img

Ceny pohonných hmot padají a budou i dále. Vláda proto brzy zruší snížení spotřební daně z nafty

27.04.2023 Pohonné hmoty v Česku zlevňují a budou i nadále. Dramatické je zlevňování hlavně u nafty. Její cena za poslední týden klesla o takřka 80 haléřů na litr. Bezprostředním důvodem je zlevnění velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu. Tam se včera její cena propadla pod psychologickou úroveň 700 dolarů za tunu, poprvé od začátku ledna 2022. Proto v nadcházejícím týdnu cena motorové nafty klesne pod úroveň 33 korun za litr. Bude tak takřka o dvacet korun levnější než loni v březnu.
img

Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí

25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
img

Vláda by mohla už od července zvýšit daň z nafty. Ministři to nevylučují

23.04.2023 Nafta v Česku dramaticky zlevňuje. Včera se litr prodával za 33,86 koruny, tedy o skoro 16 korun levněji než loni v březnu.
img

Cena nafty v Česku padá nejníže za rok a půl a dále zlevní. Ovšem i kvůli tomu, že do EU stále a navzdory sankcím proudí ruské ropné produkty – v čele právě s naftou – za stovky miliard korun

20.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl. Za poslední týden klesla její průměrná cena o 38 haléřů na 34,06 koruny za litr. Naopak benzin oproti předchozí středě zdražil o 24 haléřů na 37,87 koruny, a je tak nejdražší za posledních dva a půl měsíce.
img

Ruská ropa za stovky miliard nadále proudí do EU, třeba skrze Čínu, zjišťuje nová finská studie. Čína a další země závratně vydělávají na „praní špinavé ruské ropy“ a jejím přeprodeji na Západ

19.04.2023 Země EU a skupiny G7 loni a ještě letos na přelomu roku v rámci svých sankcí zakázaly nebo zásadně omezily dovoz ruské ropy a ropných produktů. Ve skutečnosti ale i přes tyto sankce proudí ruská ropa ve velkém na Západ dále. A to ve zpracované podobě – třeba jako motorová nafta. A skrze třetí země typu Číny. Ve velkém tak dochází k „praní špinavé ruské ropy“. To zjišťuje dnes zveřejněná studie finského Střediska výzkumu energií a čistého ovzduší.
C:\fakepath\forex-07032023.jpg

Silnější euro ECB nemusí vadit

07.03.2023 Akutní fáze energetické krize se v Evropě zdá být zažehnána. Konkurenceschopnost evropského průmyslu se vrací na globální kolbiště bez větších šrámů a obchodní bilance Německa i celé eurozóny se obrací do zelených čísel. Nabízí se proto možnost dalších zisků eura, zvlášť když po mnoha dlouhých letech bude společnou evropskou měnu podporovat v růstu i její centrální banka ve Frankfurtu.
C:\fakepath\trader-22022023-34-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2023 1) Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: EU díky obnovitelným energiím ušetřila miliardy eur za dovoz plynu

22.02.2023 Evropská unie byla díky většímu využívání energie z větru a slunce schopna ušetřit po začátku invaze Ruska na Ukrajinu 12 miliard eur (asi 285 miliard Kč) za dovoz plynu. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes zveřejněné analýzy think-tanku Ember Climate.
img

Hartenberg z Babišových svěřenských fondů znásobil čistý zisk na 130 milionů Kč

16.01.2023 Investiční skupina Hartenberg Holding ze svěřenských fondů bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) v roce 2021 vykázala konsolidovaný čistý zisk 130 milionů korun, což byl téměř šestinásobek zisku z roku 2020. Konsolidované tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb se meziročně zvýšily o víc než 21 procent na 8,28 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Pro loňský rok očekávali jednatelé firmy další nárůst tržeb, čistého i provozního zisku.
C:\fakepath\usa-30122022.png

Fed může zvolnit

30.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali s obavami, že zvýšená inflace nebude dočasného charakteru a americká centrální banka (Fed) bude muset reagovat prudkým zvýšením úrokových sazeb, které pošle do ztrát drtivou většinu investičních aktiv. Tyto obavy se naplnily zcela a svůj díl na tom nesla i invaze Ruska na Ukrajinu, kvůli které se zvýšily ceny potravin a energií. V USA se zvýšila hlavní úroková sazba z intervalu 0,00-0,25 % do 4,25-4,50 % během jediného roku, což je extrémní tempo utahování měnových podmínek.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
img

Maďaři už platí za naftu více než Češi. Po nouzovém zrušení zastropování cen jim paliva „v mžiku“ skokově zdražila, z čehož Budapešť klamně viní Brusel

07.12.2022 Maďarská vláda premiéra Viktora Orbána včera pozdě večer ukončila takřka třináct měsíců trvající zastropování cen pohonných hmot. Učinila tak nouzově, po naléhání ropného a plynárenského podniku MOL, který již dále nebyl s to stále kritičtější situaci zvládat. Zhruba čtvrtina jeho čerpacích stanic v Maďarsku – tedy přibližně sedmdesát z nich – se včera ocitla zcela bez pohonných hmot. Motoristé podléhali panice a i pod vlivem spekulací o blížícím se ukončení zastropování hekticky paliva vykupovali, aby se předzásobili.
img

Výhled na 2023: Výrazně klesne inflace, klesat však bude i růst HDP

06.12.2022 Invaze Ruska na Ukrajině, s ní spojené turbulentní ceny energií, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. To jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly ekonomické ukazatele v letošním roce a významnou roli budou hrát i v tom příštím. Česká ekonomika sice prochází recesí, je ale postavena na zdravých základech, a tak by obtíže měla postupně překonat. Shodli se na tom analytici skupiny ČSOB.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici ČSOB: Inflace v roce 2023 v ČR klesne k deseti procentům

06.12.2022 V roce 2023 v Česku inflace výrazně klesne, bude se pohybovat kolem deseti procent. Růst ekonomiky se sníží k nule. Uvedli to analytici skupiny ČSOB na dnešním setkání s novináři. V říjnu spotřebitelské ceny v Česku meziročně stouply o 15,1 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Polovina ruských zahraničních plateb je nyní v jiné měně než euro a dolar

01.12.2022 Zhruba polovina ruských zahraničních plateb se nyní provádí v jiných měnách než dolar a euro. Na začátku roku se přitom v jiných měnách než euro a dolar uskutečnilo pouze 21 procent plateb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila ruská centrální banka.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Čerpadláři opět „čarují“ s maržemi. Naftu naceňují o 10 korun na litr dráže než v předvečer invaze, přestože je dnes cena ropy v přepočtu do korun srovnatelná jako tehdy

18.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,38 koruny za litr, tedy o 62 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,50 koruny na litr, na 44,49 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
img

Ukrajina po ruském odstoupení od obilné dohody zastavila vývoz po moři

31.10.2022 Kyjev v reakci na sobotní odstoupení Moskvy od takzvané obilné dohody zastavil vývoz ukrajinských zemědělských produktů přes přístavy v Černém moři. Ukrajinské ministerstvo infrastruktury oznámilo, že nemohla vyplout loď s obilím určeným Etiopii.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MMF zhoršil odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,9 procenta

11.10.2022 Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 1,9 procenta z loňských 3,5 procenta. Ve svém podzimním výhledu globální ekonomiky to dnes předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). V dubnu přitom odhadoval, že v letošním roce se hrubý domácí produkt (HDP) České republiky letos zvýší o 2,3 procenta. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 1,5 procenta.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF opět zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má zvýšit o 2,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než předpokládal v červencové aktualizaci výhledu. Pro letošní rok MMF ve svém podzimním výhledu potvrdil předchozí odhad, podle kterého čeká růst HDP o 3,2 procenta.
img

Nafta v Česku může stát brzy opět kolem 50 korun na litr. Kartel OPEC prudce srazil těžbu, Goldman Sachs čeká cenu 110 USD za barel

06.10.2022 Benzín v ČR od soboty zdražil o takřka 1,50 koruny na litr. V pátek, v poslední zářijový den, stál jeho jeden litr celorepublikově průměrně 37,54 koruny. Včera už to bylo rovných 39 korun. Od soboty 1. 10. je totiž zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedla o 1,50 Kč/l.
C:\fakepath\trader-08072022-31-zm.jpg

Inflace na Ukrajině byla v červnu nejvyšší za šest let

08.07.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen na Ukrajině v červnu dále zrychlilo na 21,5 procenta. To je nejvyšší údaj za šest let. Největší podíl na tom měly ceny pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ukrajinský statistický úřad.
img

📉US500 po rozhodnutí fedu padá💥

15.06.2022 Federální rezervní systém zvýšil na svém červnovém zasedání úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 - 1,75 % poté, co inflace minulý měsíc zrychlila na 41letá maxima. Zdá se, že ekonomická aktivita po poklesu v prvním čtvrtletí vzrostla. Nárůst pracovních pozic byl rapidní a míra nezaměstnanosti zůstala nízká. Infalce je v USA vysoká, což odráží nerovnováhu nabídky a poptávky související s pandemií,vysokými cenami energií a širšími cenovými tlaky. Invaze Ruska na Ukrajinu způsobuje humanitární a ekonomické těžkosti. Ty se projevují vysokou inflací a celkovou zátěží pro globální ekonomiku. K tomu všemu čínské lockdowny zhorší situaci v dodavatelských řetězcích. Fed chce vrátit míru inflace k inflačnímu cíli za každou cenu.
img

Akcie firem jako ČEZ nebo MOL podle expertů ochrání úspory před inflací. Akcie ČEZ by měly podle některých z nich stoupnout o 40 % během následujících 12 měsíců

06.06.2022 Akcie firem z energetického odvětví patří historicky k těm aktivům, která porážejí i rapidní inflaci. Kromě právě energetických titulů budeme těžko hledat akciové tituly jakéhokoli jiného odvětví, které by v uplynulé zhruba stovce let tak spolehlivě zdolávaly právě i poměrně výraznou inflaci. Spolehlivější už je pak investice jen přímo do surovin či energií, třeba prostřednictvím termínových kontraktů na ropu či plyn. Zůstaneme-li však u akcií jako takových, těžko najdeme spolehlivější pojistku proti inflaci, než jsou právě ty energetické.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční růst ekonomiky byl v 1. čtvrtletí vyšší, než očekávala ČNB

31.05.2022 Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
C:\fakepath\eurusd-25052022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.5.2022

25.05.2022 Americké akcie včera převážně oslabovaly, indexy S&P 500 a Nasdaq klesly. Obavy, že agresivní kroky americké centrální banky (Fed) k omezení vysoké inflace by mohly uvrhnout americkou ekonomiku do recese, snížily chuť investorů riskovat.
C:\fakepath\trader-23052022-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.05.2022 1) Americký prezident Joe Biden si nemyslí, že by americká ekonomika čelila riziku bezprostřední recese kvůli velmi vysoké inflaci a problémům v dodavatelských řetězcích. S obtížemi se ale bude nějaký čas potýkat. Míra inflace ve Spojených státech v dubnu činila 8,3 procenta a drží se blízko maxima za 40 let. Mírně ale sestoupila z březnových hodnot.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
C:\fakepath\london3.jpg

Británii podle institutu NIESR čeká v druhé polovině roku recese

11.05.2022 Británii ve druhé polovině roku ohrožuje recese a zhoršení životní úrovně kvůli rostoucím cenám. Hrubý domácí produkt by ve třetím čtvrtletí měl klesnout o 0,2 procenta a v posledních třech měsících o 0,4 procenta. Předpověděl to dnes britský Národní institut pro ekonomický a sociální výzkum (NIESR).
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
img

Forex: Reakce evropských spotřebitelů byla v březnu přehnaná

21.04.2022 Na rozdíl od trhu se domníváme, že prudká reakce spotřebitelů na vysoké ceny energií a válku na Ukrajině byla v březnu přehnaná a dubnové číslo bude ve znamení korekce. Finální březnová čísla inflace v eurozóně přinesou naději, že nyní již máme inflační vrchol za sebou. Polsko přinese i pro nás klíčové číslo březnové průmyslové produkce. Navzdory zahájení války na Ukrajině nejsou tržní očekávání nijak extrémně pesimistická.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
C:\fakepath\trader-18042022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2022 1) V pátek 15.4.2022 zůstaly kvůli velikonočním svátkům všechny hlavní trhy uzavřeny. V pondělí 18.4.2022 se bude obchodovat pouze na burzách v USA, Kanadě a Japonsku.
C:\fakepath\trader-18042022-4-zm.jpg

V USA začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

18.04.2022 Ve stínu dopadů pandemie nemoci covid-19 a invaze Ruska na Ukrajinu dnes začíná ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Očekává se, že hlavními tématy budou boj s inflací, růst světové ekonomiky, boj s pandemií a prevence nové potravinové krize v chudších zemích, uvedla agentura DPA.
img

Evropská unie vytvořila platformu pro nákup plynu

11.04.2022 Evropská unie vytvořila platformu, která je založena pro společný nákup neruského plynu a zemního zkapalněného plynu zeměmi EU, kterým momentálně jde o snížení závislosti na ruských palivech a chtějí si vytvořit rezervu proti nabídkovým šokům.
C:\fakepath\ocel.jpg

Bloomberg: Válka na Ukrajině prudce zdražuje ocel

01.04.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu prudce zdražila ocel. Za tři týdny od invaze vzrostly ceny evropské ocele o 51 procent, protože na trhu chybí dodávky z Ruska a Ukrajiny. To je znepokojivé pro oživení kontinentu, protože ocel je základním stavebním kamenem moderní ekonomiky, upozornila agentura Bloomberg.
img

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 5 %. V USA rostou obavy z recese

01.04.2022 Výnosy 5letých a 30letých amerických státních dluhopisů se v pátek ráno opět překlopily do inverze. To vyvolalo obavy, že by mohla nastat recese. Inverzní výnosová křivka totiž bývá označována za jeden z nejspolehlivějších předstihových indikátorů blížící se recese. Výnos 5letého státního dluhopisu vzrostl o 11 bazických bodů na 2,5318 %. Výnos 30letého státního dluhopisu zpevnil o 6 bazických bodů na 2,5144 %.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna v 1. čtvrtletí k euru posílila o 1,84 procenta, k dolaru oslabila

01.04.2022 Česká měna v prvním čtvrtletí prošla dramatickým vývojem, k euru nakonec posílila od 1. ledna do konce března o 1,84 procenta. Naproti tomu k dolaru oslabila za stejné období o 0,7 procenta. ČTK to řekl analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.
img

Rozbřesk: Zvyšování sazeb ČNB nekončí a v Maďarsku o víkendu volby

01.04.2022 Česká národní banka včera zvýšila sazby, tak jak jsme očekávali, o 50bps na 5,0 %. Současně si ponechala otevřené dveře pro další výraznější růst sazeb v nejbližších měsících.
img

ČNB zvyšuje sazby

01.04.2022 Česká národní banka včera zvýšila sazby, tak jak jsme očekávali, o 50bps na 5,0 %. Současně si ponechala otevřené dveře pro další výraznější růst sazeb v nejbližších měsících. Invaze Ruska na Ukrajinu je pro ČNB novým výrazným stagflačním šokem a zdrojem nejistoty. ČNB navíc tentokrát neměla k dispozici novou prognózu, ale pouze situační zprávu. Prozatím ČNB odhaduje, že konflikt na Ukrajině minimálně krátkodobě povede k výrazně vyšší inflaci a ke slabšímu růstu ekonomiky. Ten podle ČNB může být zhruba poloviční.
img

ČNB zvyšuje sazby o 50bps a ještě není u konce

31.03.2022 Česká národní banka dnes zvýšila sazby, tak jak jsme očekávali, o 50bps na 5,00 %. Současně si ponechala otevřené dveře pro další výraznější růst sazeb v nejbližších měsících. Invaze Ruska na Ukrajinu je pro ČNB novým výrazným stagflačním šokem a zdrojem nejistoty. ČNB navíc tentokrát neměla k dispozici novou prognózu, ale pouze situační zprávu.
img

Evropské akcie v zeleném pásmu, BNP Paribas a SocGen ale ztrácejí. Ruské akcie druhý den po pauze v mínusu

25.03.2022 Závěrečný den tohoto týdne a tedy i páteční obchodní seance jsou prozatím ve znamení včerejšího vyjednávání v hlavním městě Belgie, a to i za účasti amerického prezidenta. Témata byla zřejmá, tedy invaze Ruska na území jejich východního souseda a zvýšení exportu LNG plynu ze Spojených států na evropské území.
img

Moskevská burza dnes otevřela citelným růstem. Kreml na podpůrné nákupy vyčlenil v přepočtu přes 220 miliard korun, zakázal obchodovat cizincům i spekulantům na pokles

24.03.2022 Moskevská burza dnes otevřela i pro obchodování s podstatnou částí akcií. Hlavní burzovní index, MOEX, po otevření poskočil o 11 procent. Nenaplnila se četná očekávání, že se akcie po otevření propadnou o desítky procent.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy prudce klesají kvůli jednání Ukrajiny s Ruskem a covidu-19 v Číně

14.03.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Investoři vkládají naděje do diplomatického jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o ukončení konfliktu. Trhy také vyděsil prudký nárůst počtu nových nákaz koronavirem v Číně.
img

Rozbřesk: Co čekat dál od inflace a na co čeká ČNB?

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Forex: Koruna se přiblížila k 25,10 EUR/CZK

14.03.2022 Česká koruna po zásahu ČNB jako by nevnímala rizika pramenící z ruské invaze na Ukrajinu tak výrazně. Měnový pár se proto v pátek přiblížil až k 25,10 EUR/CZK. Částečně ho mohl potěšit i slabší americký dolar (silnější euro), které na globálních trzích bylo odrazem překvapivě jestřábí ECB. I když s ČNB v zádech si koruna může být relativně jistá (masivní rezervy přesahují 60 % HDP), invaze Ruska na Ukrajinu bude podle našeho názoru korunu dál výrazně brzdit.
img

Pražská burza po předchozích poklesech dnes posílila

08.03.2022 Pražská burza po předchozích poklesech dnes posílila. Index PX stoupl o 2,57 procenta na 1261,64 bodu. Polepšila si většina hlavních emisí. Nejvýrazněji zdražily akcie bankovní skupiny Erste, a to o více než sedm procent. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
C:\fakepath\trader-04032022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2022 1) Euro dnes poprvé od května 2020 sestoupilo vůči americkému dolaru pod hranici 1,1000 EUR/USD. Dolů ho tlačí obavy z negativních dopadů ruského útoku na Ukrajinu na hospodářský růst v Evropě. Kolem 13:00 SEČ jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,8 % na 1,0976 EUR/USD.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Analytik: Svět je možná na pokraji energetické krize podobné té ze 70. let

04.03.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit narušení energetického trhu v rozsahu velkých ropných krizí ze 70. let 20. století. Řekl to serveru zpravodajské televize CNBC místopředseda společnosti IHS Markit Daniel Yergin.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
Související klíčová slova: Zpomalení čínské ekonomiky | Investing | Války | Západní země | Vývoj | Češi | Budapešť | Panevropský index | Brent Crude Oil | Nákupy z Ruska | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | EUR | Akcie Societé Generale | Zasedání vlády | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | XOM | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Očekávání | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Nikl | CMC Markets | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Intervence České národní banky | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | Potenciál | Devon Energy | Posílení | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Dění na světových burzách | Nejhorší krize | Ifo | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Euro ECB | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Bankovní skupina | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | IHS | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Důvěra v ekonomiku | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Měnový pár USD/JPY | Brent | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Firma ČEZ | Akcie Erste | Gergely Gulyás | Typ ropy | Exchange | Hartenberg Holding | Energie | Sazby ČNB | Kontrakty | Strach | Akcie RWE | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | JPY | Daň z neočekávaného zisku | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoz ruské ropy | Projekce | Peníze | Ukazatel | FTX | Coinmarketcap | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Current Ratio | Bankovní skupiny | Americký Fed | Dnešní posílení | Brexit | Výroba aut v Česku | Burzy | Průmyslový Dow Jones | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Měnové instituce | Celosvětová poptávka | Akcionáři | Cash flow | Nákup plynu | Výkon | Investovat | USD | Vývoj německého akciového indexu DAX | Banka Goldman Sachs | Ekonomiky | Výkon ruské ekonomiky | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Hyperinflace | Akcie MONETA | Unie | Kurzy akcií | Zvýšení úrokových sazeb | Výroční zprávy | Jestřábí komentáře | Centrální banky USA (Fed) | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Na burze | Producenti na Blízkém východě | ČSOB | Evropská inflace | Akcie Avastu | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny akcií | Maďarsko | Měnový fond | Úroková sazba | James Bullard | Split | Cenové tlaky | Akcie Exxon | Ruský prezident | P.A. | Širší index S&P 500 | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vnímání rizika | Středoevropské měny | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Akcie Google | Dovoz | Akcie Mastercard | Výrobní ceny | Komoditní | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | SynBiol | Válka na Ukrajině | Nigérie | Rekordní zisk | Euforie | Giovanni Staunovo | Investoři | Investing.com | Rizikovost | Current ratio | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Evropská měna | AMD | ADR | Vyšší úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | Investovaný kapitál | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Skupina OPEC+ | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Nová prognóza | Tradiční odvětví | Bank of England | Ruské ropy | CAC 40 | Britský premiér | Prezident | Boom | BABA | BP | Nastavení úrokových sazeb | Exchange Traded Commodity | Funkční období | Ropné společnosti | Kč/EUR | Reálné mzdy | Analýzy | Potravinové krize | Investiční | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Německý DAX | Důvěra domácností | Brusel | Patria | Ceny Bitcoinu | Analytik Purple Trading | Covid | Solární energie | Úrok | US500 | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Prodej | P/E | Zpráva | Pokles vývozu | Apple | Pokles cen ropy | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | S&P | Automotive | Cena barelu ropy | Česká měna | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rizika a příležitosti | Obchodování | Zasedání Fedu | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Vedoucí představitelé | S&P Global | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Management | Cena ropy na světových trzích | Šéf ukrajinské diplomacie | Ropovod | Pandemie COVID 19 | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Německé ceny | Zprávy | Krach burzy | Kristalina Georgievová | Dolary | Moskevská burza | Zemědělské komodity | MOEX | Vývoj ceny bitcoinu | Největší evropská ekonomika | Banky | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Ceny ropy | Míra | Tučné dividendy | Evropské akcie | Bitcoin | Dnešní data | Spoření | Vyhlídky | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Firmy | CZ | Inflace v roce 2023 | Vláda USA | NATO | Sázka | Cena ropy brent | Futures | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Kanada | Výsledky | Petr Král | Inflace v Česku | Nejistota | Phillips 66 | Ruský plyn | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Akcie Moneta Money Bank | Australský dolar | Koruna | Jan Bureš | Raiffeisen | DJIA | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | OPEC+ | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Propad | Objem | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Obavy z recese | Národní úřad pro ekonomický výzkum | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Právo | Asie | Midstream | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Světové ceny ropy | Alibaba | Růst spotřebitelných cen | Regulátor | DPA | Shortovat | Hlavní indexy | Převodník měn | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Británie | Samou | Slabší koruna | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Plyn | Volodymyr Zelenskyj | Ruská invaze na Ukrajinu | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Vývoje kurzu | Nákupy zlata do rezerv | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Short | OPEC | Ukrajina | Pár EUR/USD | Egypt | Institut Ifo | Eurodolar | VaR | Akcie včera | Maloobchod | Silnější euro | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Zpomalení globální ekonomiky | Stavebnictví | Dow Jonesův index | Silnější dolar | Urals | Výhled na příští rok | Equal weight | Euro dnes | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Analytička CMC Markets | Rakousko | Turecká centrální banka | Instituce | Česká koruna | Bank of Japan | OECD | LNG | Vývoj ceny zlata v USD | Rozhodnutí vlády | Situace | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vývoj měnového páru USD/JPY | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Ministerstvo financí USA | Invaze | Akcionáři ČEZ | Růst výnosů | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Britská premiérka Liz Trussová | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | Ovečkárna.cz | Signál na akcie | Korekce | Akciové trhy jako celek | Rubl | Drahota | Pozornost | Země EU | Wealth Management | Americké dolary | Vývozní daně | Utahování měnových podmínek | Boháč | Odveta | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Sankce USA | Automobilový průmysl | Yahoo | JDE | Ruské úřady | ANO | Íránská revoluce | USD/CZK | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Rating | E-commerce | Agentura S&P | Splatnost | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | Příležitosti | Růst ceny | Úspory | Změny cen | Starosta Moskvy | Vývoj čínských zlatých rezerv | NAFTA | LYNX webinář | Krize v zásobování | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Příjmy z ropy | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Centrální banka ve Frankfurtu | Výpadky | Japonsko | Britská premiérka | Nájemné | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Jozef Síkela | Exxon | Analytici | Polský zlotý | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | UBS Giovanni Staunovo | Čistý zisk | Vzdělávací webináře | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Krach | Premiér Denys Šmyhal | Společnosti | Mero | Rozpočet | Další růst | Krypto | Spotřební daň z nafty | Ruská ropa | Reuters | U.S. Bank | Baidu | CZK | Česká republika | Ruské akcie | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | FOREX | Česká vláda | Korekce na rizikových aktivech | J&T | Růst české ekonomiky | Makro | Boeing | Rychlý růst | Růst HDP | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Hlavní ekonom | CFD | Cena severomořské ropy Brent | Evropská unie | Cena akcie | Růst ceny zlata | Ceny paliv | Covidová krize | Financovat | Kartel OPEC | Západní firmy | Dominik Rusinko | Úroky | Rozpoutání války na Ukrajině | Cena | BNP | Odpor | WisdomTree | Snižování úrokových sazeb | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | E-shopy | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Orbán | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Opce | Adam Glapiński | Energetická krize | ČNB | Agentura Bloomberg | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Cenné papíry Komerční banky | Margin | Koruna oslabuje | ConocoPhillips | Ropné firmy | Závazek | Jan Vejmělek | Zemědělci | Euro vůči dolaru | FTSE | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Obchodník | Webináře | Snížení těžby ropy | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | ROE | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Ředitelka | Index PX | Daně | Moneta | Štěstí | Rizika | ECB | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Logistická krize | Ekonomický institut Ifo | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Skupina OPEC | Kurzy | Akcie Philip Morris | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Konsensus | Trader | Krach burzy FTX | BNP Paribas | Historické rekordy | Globální ekonomika | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Měnový pár EUR/GBP | Pšenice | Obchodníci | Světové obchodní organizace | Ruská vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Růst cen | Indikátor | Moskva | RSI | Vysoké inflace | FutureLife | Platební krize | Delaware | Pád cen | Financování | ČSÚ | Internetové společnosti | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Prodávající | Růst světové ekonomiky | Růst úroků | Finance | Konsolidovaný čistý zisk | Inflace v ČR | Poptávka | Globální hrubý domácí produkt | Guvernér | DNO | Obchodovat | Obilniny | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Bankovní rada České národní banky | WTI | Bod | Miliardy korun | Měnový výbor | Diverzifikátor portfolia | Raiffeisen Bank International | Bloomberg Economics | FRED | Spotřebitelské ceny v Česku | Reserve Bank of Australia | Americká měna | EMU | Saúdská Arábie | Ziskovost | Zkapalněný zemní plyn | Bankéři | Barclays | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | Změny klimatu | Marže | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Zkušenosti | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Spotřební daně | Autoritářské vlády | Ukrajinský premiér | Válečná ekonomika | Pokles cen akcií | Rafinérie | Erste | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Byznys | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Tržní cena | Diverzifikovat | Ekonom | Debata | Američané | Kurz | Forexu | Investor | Spekulace na pokles | Unicredit | Bali | Facebook | Snížení spotřební daně | Hliník | Ceny pšenice | Vývoj německého akciového indexu | Francouzský CAC 40 | Trading | USA | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Odchod z Ruska | Euro | AUD | Kyjev | Agentura DPA | Breakout Trader | Clemens Fuest | Predikce | Akcie bankovní skupiny Erste | Mnichovský ekonomický institut | Hospodářství | Šíření varianty omikron | Šíření koronaviru | JSPL | EBITDA | Zastavení dodávek | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | ROIC | Úrokové sazby | Zemní plyn (LNG) | Společnost ExxonMobil | Zisková marže | EU | Cenové stability | Portfolia | Komerční banka | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Emise | Recese | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | CZK/EUR | Britská ekonomika | SEC | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Ekonomický výzkum | Americké burzy | Dceřiná firma | Ministři | Pin Bar | Dovoz z Ruska | Vláda Spojených států | Patria Finance | Ceny energií | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Japonský jen | Základní sazby | Sportobchod.cz | Kurz bitcoinu | Zisk na akcii | OSN | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Pozitivní výsledky | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Nižší úrokové sazby | Mince | Tomáš Raputa | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Šéfka ECB | Benzín | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Embargo EU | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | IKL | Pokles sazeb | Míra inflace | Zvyšování marží | Indické ocelárny | Platforma | Oživení globální ekonomiky | Zdražování ropy | Energetika | MMF | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Finanční situace | Oslabení | WP | SWIFT | Ceny benzínu | Schodek | Indexy | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Pomoc vlád | Úsilí | Investiční skupina | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Snížení daně | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Francouzská ekonomika | Biliony | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Omezení těžby | Moneta Money Bank | Družba | APP | Intradenní obchodník | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pandemie | Výraznější pokles | Putinův režim | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Liberum | PDD | Ministerstvo financí | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Srbsko | Pokles cen | Základní úrok | Investiční společnosti | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Flamengo | Energetické krize | Spekulanti | Long signál | | Členské země | Trinity | Stratég | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Virtuální mince | Zrychlení inflace | Sentiment | Pojistky proti inflaci | Investiční fondy | JD | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Ukrajinská centrální banka | OMV | Poplatky | Forint | Nálada podnikatelů | Akcie Exxon Mobil | Cena pohonných hmot | Banka | Centrální banky USA | Nálada | Indie | Indický premiér | Státní fond | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Intel | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosová křivka | Elektřina | WTO | Ministr obchodu | Karanténa | Sankce | Zhodnocení | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Zerohedge | Auta | Komerční banky | Zahraniční měny | Zisk firmy | Vysoké ceny | Embargo | Economist | Glapinski | Energetické společnosti | Bloomberg Intelligence | Měnové unie | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Burza dnes | Náměstek ředitele | Dobrý výsledek | Expanze | Konsolidovaný provozní zisk | Zrušení zastropování cen | Růst cen energií | Síkela | Fondy | Ukrajinský prezident | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Hrubá marže | Akcie | USD za barel | Philips | Slábnoucí americký dolar | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Realitní bubliny | Ceny ropy Brent | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Bankovní licence | Jestřáb | Invaze ruských vojsk | Protipandemická opatření | G20 | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Investice společnosti | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Akcie Intel | Sazby | Akcie Tesla | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | USD/JPY | Cíle | SPX 500 | Ceny v Česku | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Analytik ČSOB | Transakce | Měny | MasterCard | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Profitovat | Slovensko | Pohonné hmoty v Česku | USDX | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Oslabení eura | Silný pokles | Racionalizace | Burzovní index | Bank Pekao | Maďarská vláda | JPMorgan | Zahájení ruské invaze | Andrij Pyšnyj | Nové prognózy | NewYorská burza | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Nadnárodní firmy | Zlotý | Sberbank CZ | Rusko | Zlepšení | Miliardy USD | Guardian | Provozní marže | Ceny komodit na světových trzích | Signál | Zdražování | CMC | Česká národní banka | EPS | Biliony dolarů | Joe Biden | Ropy | Historie | Singapur | Míra úspor | Pracovní síly | Základní sazba | Obiloviny | Porušení pravidel | Rafinerie | Společnost | Akcie ropy | Inflace na Ukrajině | Xilinx | Likvidní | Analytici ČSOB | Uhlí | Diverzifikátor | Dynamika mezd | Wood & Company | Ukrajinská ekonomika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Panika | Ropný trh | Rishi Sunak | Burze | Eura | Organizace | Obilí | Ceny pohonných hmot | Růst | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Příjmy | Zajištění | TradingEconomics | Snížení inflace | BIDU | Kartel OPEC+ | Overweight | Index | Akcie Alibaba | Bohatství | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | Valuace | Zásobování trhu s ropou | Monopol | Akcie AMD | Poptávka po ropě | Denys Šmyhal | Vlády | Kupci | Dmytro Kuleba | Panické nákupy | Jestřábí tlak | Vladimir Putin | Exxon Mobil (XOM) | Jedinečná příležitost | Snížení úroků | Embargo EU na ruskou ropu | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Pokles reálných mezd | Prohlášení | Čerpací stanice v ČR | Letecké palivo | Narušení dodávek z Ruska | Proticovidové lockdowny | Velké hospodářské krize | MOL | Ruské finanční trhy | John Kilduff | Bankovní emise | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Rizikovější euro | Rizikovost eura | Amazon | Členové NATO | Astratex | Dnešní obchodování | Úrovně EUR/USD | Odvětví | Čínská poptávka | Ruská válečná ekonomika | Situace na trhu s plynem | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Pracovní místa | Makroekonomický analytik | Vývoj dolarového indexu | Postoj k ruské ropě | Růst cen ropy | Analytička | Nasdaq Composite | Bill Northey | Konkurenceschopnost dovozců | Ministr financí | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | RWE | Americké centrální banky | Výprodej britských dluhopisů | Návrat k fundamentální hodnotě | Sportovec | Bloomberg | Další pokles | Masakr na trzích | Finanční systém | Kurz novozélandského dolaru | Ropa a ostatní komodity | Podnikatelé a firmy | UBS | Velké západní společnosti | Rozpoutání války | Bydlení | Vývoj ceny akcií Tesla | Fundamentální analýza akcie | Makléřské společnosti | Again Capital | Advanced Micro Devices (AMD) | Vysoké ceny energií | Topné oleje | Podpora | Sankce Spojených států | Nový úděl | Ekonomické ukazatele | Biden | Hospodaření | Zdražení ropy | Úrokové sazby v Maďarsku | Americká společnost | Nemovitosti | Maďarský forint | Ruská burza | Snížení sazeb | JD.com | Přehled | Euro k dolaru | ČSOB Dominik Rusinko | Bohemia Energy | Ekonomika Německo | Proud stability sazeb | Daniel Yergin | Prognóza ČNB | Sektor služeb | Zásobování trhu | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Graf akcie | Německo | MT4 | Plán snížení daní | Nákup fyzického zlata | Zadlužení | Fundamentální valuace | Vice | Ceny slunečnicového oleje | Kyrylo Ševčenko | Kapitalizace celého krypto trhu | Ruský majetek | Chorvatsko | Zvyšování sazeb ČNB | Domácnosti | Tesla | Zlevnění hypoték | Provozní zisk | XTB | Ruská centrální banka | Inflační očekávání | Vysoká inflace | List The Guardian | Termínové kontrakty | Britské společnosti | The Guardian | Německé dluhopisy | Sankce vůči Rusku | Pozice | Doporučení | Turistická sezona | Hrubý domácí produkt Číny | Závislost | EUR/GBP | Vystřízlivění spekulantů | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoz obilí | Oslabování koruny | Nákupy zlata | Ropný průmysl | Nárůst sazeb | Transakční poplatky | Růst výnosů dluhopisů | Americké trhy | Inženýrské stavitelství | Asijské akciové trhy | Vývoj jádrové inflace | Podnikatelé | Rezistence | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | NASDAQ 100 | Zemědělství | Peking | Dividendy | Burza | Mzda | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Lockdowny | Partneři | Ředitel pro investice | Spotřebitelské ceny | Sergej Sobjanin | Zvyšování úroků | Měnový pár | Cenu plynu | Premiérka Liz Trussová | Narušení energetického trhu | USD za tunu | Dovoz ruské ropy | Výprodeje na koruně | Ruská ekonomika | Netflix | Riziko | Opatření | Ceny akcií Tesla | Dlouhodobý investor | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Hartenberg | Tým FXstreet.cz | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Akcie Societé | Dow Jones | Hospodářský růst v Evropě | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Zastropování cen | Přehled o dění | Krize v Evropě | Ropa Urals | Vyšší inflace | Výroba aut | Hang Seng | Léto | Restrukturalizace | Krize | Růst cen surovin | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | Práce | Ropný kartel | Spojené státy | NIESR | Efekt sankcí | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoké úrokové sazby | Jedinečná příležitost k nákupu | Ocelárny | Kryptoměny | Podnik | Snižovat daně | Drahá ropa | Evropské akciové trhy | Situace na trhu | Investiční doporučení | Kurz české měny | G7 | Volby | Statistický úřad | Stagnace | Tržby | Ceny ropy a plynu | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Americká vláda | Zrychlení růstu | FXstreet | Tina Tengová | Zásobníky | Nárůst cen zemního plynu | Belgie | Podniky | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Bilance | Analytický tým | Evropské země | Zlato | Fronty u čerpacích stanic | Zahájení invaze | Instrumenty | Mzdy | Motorová nafta | Naréndra Módí | Vývoj ceny zlata v CZK | Měnové podmínky | Kotace | Produkce ropy | Horké peníze | Wall Street | Markit | ČR | Ukazatele | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | CNBC | SPX | Shrnutí vývoje | JM Bullion | Ekonomické sankce | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Société Générale | Tradeři | Ropný kartel OPEC | Výnosy | ČTK | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | Dodavatelské řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Intuit (INTU.US)
Intuitive Surgical
Intuitive Surgical (ISRG.US)
Intuitivní obchodní platforma
INTU.US
Invaze
Invaze elektroaut
Invaze elektroaut z Číny
Invaze na Tchaj-wan
Invaze na Ukrajinu

Následující klíčová slova

Invaze Ruska na Ukrajinu
Invaze ruských vojsk
Invaze ruských vojsk na Ukrajině
Invaze ruských vojsk na Ukrajinu
Invaze v ekonomice
Inven Capital
INVENTI
INVENTI Development
INVENTI Development s. r. o.
Inventor Chemical Tankers
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít