Ruský rozpočet

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.04.2025 1) Akcie na evropských trzích zahájily dnešní obchodování růstem, kterým ale umazaly pouze malou část ztrát z předchozích dnů. Mezi investory zůstává nervozita kvůli zavádění cel a jejich dopadům na vývoj globální ekonomiky. Zpevnily také burzy v Asii, nejvíce v Japonsku, kde hlavní index přidal více než šest procent.

Rozpočtový deficit Ruska se v 1Q prohloubil
08.04.2025 Ruský rozpočet vykázal za první tři měsíce letošního roku schodek 2,17 bilionu rublů (586 miliard Kč), což představuje jedno procento hrubého domácího produktu (HDP). Byl tak výrazně vyšší než ve stejném období loni, kdy činil 0,1 procenta HDP, uvedlo dnes ruské ministerstvo financí. Schodek se ale snížil proti období leden a únor, kdy činil 1,3 procenta HDP.

Ropa na sestupu: Analýza současných trendů
27.01.2025 Rok 2025 sice teprve pomalu začíná, ale finanční trhy rozhodně nenabízejí klid. Velké tržní pohyby jsou patrné ve všech hlavních třídách aktiv, včetně akcií, komodit, kryptoměn i dolaru. Mezi komoditami se v posledních týdnech vyznamenala především ropa, která zaznamenala znatelný pokles. Od poloviny měsíce se cena Brentu snížila o zhruba 7 % a WTI o 8 %. Tento pokles vzbuzuje řadu otázek ohledně dalšího vývoje cen ropy a jeho dopadů na globální ekonomiku.

Ruský rozpočet vykázal přebytek 0,1 procenta HDP
10.10.2024 Ruský rozpočet za devět měsíců letošního roku vykázal přebytek 169 miliard rublů (40,3 miliard Kč), tedy 0,1 procenta hrubého domácího produktu. O měsíc dříve byl rozpočet ve schodku 331,4 miliardy rublů. Uvedlo to včera ruské ministerstvo financí. Ve stejném období loňského roku rozpočet vykázal schodek 0,8 procenta HDP.

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice
26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Cena benzínu spadla pod 40 Kč/l, zlevňuje i nafta, navzdory sílící motoristické sezóně. Rusko totiž těží více ropy, než slíbilo; Putinův režim na ní letos vydělá biliony
09.05.2024 Tradiční růst poptávky po pohonných hmotách související s nástupem motoristické sezóny zatím nestačí na to, aby vedl k vzestupu cen benzínu či nafty. Oba dva základní druhy pohonných hmot tak zlevňují. Cena benzínu se po necelém měsíci včera vrátila na úroveň pod psychologickou hranicí 40 Kč/l. Za uplynulých sedm dní benzín zlevnil o 21 haléřů na litr na 39,98 Kč/l. Nafta zlevnila ještě výrazněji, o 34 haléřů na litr na 38,27 Kč/l. Nafta je tak nejlevnější za období od poloviny letošního února. Její zlevnění souvisí také s koncem zimní topné sezóny, který tradičně vede v pokles poptávky po topné naftě.

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu
08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.

Putin chce bohatým Rusům a firmám zvyšovat daně
02.04.2024 Ruský prezident Vladimir Putin nařídil úředníkům a zákonodárcům urychleně se věnovat zvýšení daní zámožným spoluobčanům a prosperujícím firmám, aby naplnil státní rozpočet, který letos utratí každý třetí rubl na armádu a výrobu zbraní. Putin dal vládě a sněmovně pokyn provést do 31. července změny daňových zákonů, aby se dosáhlo "spravedlivého rozdělení daňové zátěže se zřetelem na výši příjmů poplatníků", uvedl včera server The Moscow Times s odvoláním na přehled příkazů hlavy státu, zveřejněný Kremlem.

Rusko prý jedná s Čínou o půjčce v jüanech
26.02.2024 Rusko jedná s Čínou o možnosti získat půjčku v čínských jüanech, žádné rozhodnutí ale v této záležitosti prozatím nepadlo. Tiskové agentuře RIA to řekl ruský ministr financí Anton Siluanov. Ruské ministerstvo financí podle něj s tím čínským jednalo koncem loňského roku.

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu
11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.

Cena ruské ropy Urals v listopadu klesla, zůstala však nad cenovým stropem
01.12.2023 Průměrná prodejní cena klíčové ruské ropy Urals v listopadu klesla na 72,84 dolaru za barel z říjnových 81,52 USD. Zůstala však vysoko nad cenovým stropem, který pro ruskou ropu zavedly západní země. S odkazem na ruské ministerstvo financí to dnes uvedla agentura Reuters.

Deficit ruského rozpočtu za leden a září klesl díky oživení příjmů
06.10.2023 Deficit ruského rozpočtu se za leden až září snížil na 1,7 bilionu rublů (390,6 miliardy Kč) z 2,36 bilionu rublů za leden až srpen. Mohlo za to oživení příjmů díky vyšším cenám ropy a oslabení rublu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu klesly o více než třetinu
04.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v prvních třech čtvrtletích meziročně snížily o 34,5 procenta na 5,576 bilionu rublů (zhruba 1,3 bilionu Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.

Ruský rozpočet se za pololetí propadl do schodku
07.07.2023 Ruský rozpočet vykázal za prvních šest měsíců letošního roku schodek 2,6 bilionu rublů (623,6 miliardy Kč), loni byl naopak v přebytku 1,48 bilionu rublů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Státní pokladnu vyčerpávají značené výdaje na podporu vojenské operace na Ukrajině a západní sankce na vývoz ruské ropy. Agentura Reuters ale upozornila, že v červnu se rozpočet výrazně zlepšil, protože klesly výdaje a příjmy se zvýšily, což Moskvě pomohlo v jejím úsilí o získání kontroly nad financemi.

Moskva přestala zveřejňovat podrobnější údaje o rozpočtových výdajích
23.06.2023 Ruská vláda přestala zveřejňovat údaje o vývoji rozpočtových výdajů v jednotlivých kategoriích. Informovaly o tom včera agentury Reuters a Bloomberg. Moskva tak prohlubuje utajování informací o stavu veřejných financí v době, kdy čelí prudkému růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině, napsal Bloomberg.

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v květnu meziročně klesly o třetinu
05.06.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v květnu meziročně propadly o 36 procent na 571 miliard rublů (zhruba 155 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Za poklesem stojí nižší ceny ropy a prudký pokles vývozu plynu do Evropy, napsala agentura Bloomberg.

Ruský rozpočtový deficit v prvních čtyřech měsících překročil celoroční cíl
11.05.2023 Ruský rozpočtový deficit od letošního ledna do dubna dosáhl 3,42 bilionu rublů (zhruba 960 miliard Kč), takže překročil celoroční vládní cíl. Vyplývá to z údajů ruského ministerstva financí. Ve stejném loňském období ruský rozpočet vykázal přebytek 1,2 bilionu rublů. Nyní je však pod tlakem kvůli růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině a propadu příjmů z ropy a plynu.

Pozitivní trendy v ruské ekonomice nabírají na síle, uvedl Putin
11.04.2023 Ruské příjmy z prodeje ropy a plynu se budou v příštích měsících zvyšovat díky rostoucím cenám na světových trzích. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že "pozitivní trendy" v ruské ekonomice nabírají na síle. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu ruské ekonomiky, zhoršil však výhled na příští rok.

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku
06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.

Ropa a rubl po roce války
24.02.2023 Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.02.2023 1) Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.

BBC: Kolik má Rusko rezerv a jak dlouho vydrží?
09.02.2023 Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.

Ruský rozpočet se v lednu propadl do obřího schodku
07.02.2023 Ruský federální rozpočet podle předběžných údajů ministerstva financí skončil v lednu se schodkem ve výši 1,776 bilionu rublů (asi 552 miliard Kč), zatímco o rok dříve vykazoval přebytek 125 miliard rublů (asi 39 miliard Kč), upozornila včera agentura Interfax. Lednový schodek představuje 60 procent plánovaného deficitu na celý letošní rok (2,925 bilionu rublů).

Čínský nový rok podporuje ceny ropy
24.01.2023 Ceny ropy v pondělí ráno klesly, ale nakonec v průběhu obchodování oživily. Cena ropy Brent s dodáním v březnu činila ve 12:05 londýnského času 88,24 USD za barel, což je 0,70 % víc než zavírací cena předchozí seance na londýnské burze ICE Futures Exchange.

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad
08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.

Hrozí další citelné zdražení pohonných hmot v Česku, Biden totiž v Saúdské Arábii nepochodil
17.07.2022 Americký prezident Joe Biden nedokázal při své návštěvě Saúdy přesvědčit, aby se zavázali k výraznějšímu navýšení těžby ropy. Klíčový cíl jeho výpravy do blízkovýchodního regionu zůstal nenaplněn. Což pro Česko znamená hlavně jedno: pohonné hmoty moc zlevňovat nebudou, ba dokonce i citelně zdraží.

🛢Ropa WTI nad $104 za barel!
01.03.2022 Futures na ropu WTI vyskočily o více než 9,0 % na více než 104 USD za barel, což znamená nejvyšší úroveň od roku 2014. Investoři zůstávají znepokojeni kvůli možnosti narušení dodávek ze strany klíčového exportéra Ruska kvůli eskalaci situace na Ukrajině. Rusko vyváží přibližně 5 milionů barelů ropy denně. Jedná se o největší zdroj příjmů pro ruský rozpočet (více než příjmy z plynu nebo uhlí). Na Rusko byly uvaleny silné ekonomické sankce, které již způsobují logistické potíže. Účastníci trhu uvádějí, že někteří obchodníci mají problémy s platbou za ruskou ropu, tankery odmítají dodávat ruskou ropu, nebo některé přístavy (včetně britských) blokují přístup ruským lodím. OPEC navíc naznačuje, že snižuje prognózu převisu nabídky na trhu. Plnění dohody o omezení produkce ropy se navíc v únoru zvýšilo na 136 % z lednových 132 %.

Ruský rozpočet bude v letech 2022 a 2023 v přebytku, pak vykáže deficit
08.09.2021 Ruský rozpočet skončí v letech 2022 a 2023 v mírném přebytku, v roce 2024 ale vykáže deficit. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Vláda podle něj plánuje v nejbližších letech zvýšit výdaje a sáhne i do fondu národního blahobytu. Ministr hospodářství Maxim Rešetnikov pak na finanční konferenci v Moskvě dnes uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce zvýší nejméně o 4,2 procenta. Doposud ministerstvo počítalo s růstem o 3,8 procenta.
Související klíčová slova:
Ruský majetek | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Zkušenosti | Veřejné finance | Spolkový statistický úřad | EUR | Propad cen | Mezinárodní měnový fond | Rok 2025 | Investing | Aktiva | Neočekávané události | BlackRock Larry Fink | Jednání OPEC+ | Hlavy států | Raiffeisen Bank International | Kolaps | Srbsko | Oživení v Číně | Podnikání | Sportovec | Server Meduza | Ředitel pro investice | Exchange | Oilprice.com | Tuzemská ekonomika | Saúdská Arábie | Analytický tým FXstreet.cz | Goldman Sachs | Asijské trhy | Ruské ministerstvo financí | Geopolitické napětí | Sankce | ČBA | Ruský trh | Velké hospodářské krize | Porušení pravidel | Růst cen | Více peněz | Cla na EU | Oznámení | Americký prezident | Důchody | Cena pohonných hmot | Cenové limity | TASS | Příjmy ruského rozpočtu | Výhled | Vysoké riziko | Rubl | Výkon | Inflace | Moscow Times | Nord Stream | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Růst nezaměstnanosti | Globální ekonomiky | Graf | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoz ruské ropy | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Donald Trump | Centrální banky | Zpráva | Mluvčí Evropské komise | RBK | xStation | Covid | Futures | Dolary | Západní země | Washington | The Moscow Times | Dmitrij Polevoj | Cena Brentu | Světové ceny ropy | Daň z neočekávaného zisku | Diskont | Omezení cen ropy | Raiffeisen | Ekonomiky | Česká bankovní asociace (ČBA) | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Fond národního blahobytu | Economist | Peníze | Vývoz ropy | Turecko | Brent | Prudký pokles | Údaje ruské centrální banky | Politika | Očekávání | Ministr hospodářství | Pád rublu | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Financovat | Růst | Příměří v Pásmu Gazy | Bilion | Prognóza | Nový úděl | Zasedání vlády | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Ceny ruské ropy | Výkon ruské ekonomiky | Spotřebitel | Izrael | Těžba v USA | EAHU | Hospodářské krize | Finanční společnosti | Vývoj cen ropy | Koruna | Spotřeba ropy | Návrh rozpočtu | Globální poptávka | Opatření | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Trh | Barel ropy | Lukáš Kovanda | Ruský prezident | Daně z příjmů | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Snižování cen | Rozdílové smlouvy | Index | Vice | Vyšší náklady | Obchodní aktivita | MMF | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Kapitál | Ropa Brent | Rijád | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | Společnosti | OilPrice | Unie | Ruský plyn | Futures na ropu WTI | Domácnosti | Loko-Invest | IEA | Rozpočtová politika | Asie | Deficit | Invaze | Cena ruské ropy | G7 | Kartel OPEC | NAFTA | Statistické údaje | Nord Stream 1 | Benzín | Pozornost | Energetický sektor | Závislost | Ropné království | Úsilí | Bohatství | Zavádění cel | Zdroj příjmů | Statistický úřad | Joe Biden | Poptávka | EUR/RUB | Ruský ministr financí | Rozpočtový schodek | Vyšší úroky | Moskva | Obchodníci | Finance | Prezident Donald Trump | Analytici | Problémy | Cena ruské ropy Urals | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Pokles cen | Ropa | Vývoj ceny ruské ropy | Pohonné hmoty v ČR | Agentura Interfax | Obchodníci s ropou | 3М | Výhled 2025 | West Texas Intermediate (WTI) | Analytický tým | Ekonomové | Prohlášení | USA | Oznámení amerického prezidenta | Spojené státy | Pandemie | Národní bezpečnost | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | BCS | Burze | Vývoj | Úroková sazba | Deficit Ruska | Válečná ekonomika | Údaje o rozpočtových výdajích | Západní sankce | Výdaje | Ruská centrální banka | Riziko ztráty | Členové kartelu OPEC | Rezervní fond | Konflikt na Ukrajině | Meduza | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Ekonomické sankce | Příjmy z ropy | Americká administrativa | Bezpečný přístav | Miliardy dolarů | Ruský export | Cena ropy Urals | Ruská válečná ekonomika | Kraken | Sazby | Hlavní ekonom | Daň z příjmu | Ruská ekonomika | Komoditní | Firmy | Jednání OPEC | Růst cen ropy | Panika | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Ruská ropa | Investování | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Trhy | Financování vládních výdajů | Rizika | Vývoj měnového páru USD/RUB | Fond | Cena benzínu | Úspory | Futures na ropu | Schodek rozpočtu | Klíčové faktory | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Bilance | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Ekonomický růst | Komodity | FNB | Putinův režim | Banka Goldman Sachs | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | FXstreet | Rozpočtový deficit Ruska | Obchod | Tomáš Raputa | Ceny ropy Brent | Ruská měna | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Trinity | Právo | Credit Suisse | Bankovní skupina | Cenový strop | Šok | Urals | Nástroj | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Západní ekonomiky | Ceny | Tržní pohyby | Financování | Monopol | Akcie Credit Suisse | Pokles | Gazprom | Ruské úřady | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | USD/TRY | WTI | USD/RUB | Blízký východ | Biliony | Odborníci | Cena severomořské ropy | Průmyslový sektor | Tržní výhled | Zpevňování koruny | Prezident Vladimir Putin | IHNED | Trinity Bank | Austrálie | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Miliardy USD | Vietnam | RUB | Zisk | Ruské ropy | Daně z příjmů fyzických osob | Dovoz | Prezidentské kampaně | Obchodování | Nové prognózy | Úroky | Prezident | Obavy trhu | TRY | Státní rozpočet | Pokles produkce | Měna | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Údaje | Dodávky plynu | Příjmy z prodeje ropy | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | Marže | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ursula von der Leyenová | Situace | Obchod s ropou | Ruský útok | Býčí trh | Turecké liry | Cizí měny | Ruský ministr | HDP | Ekonom | Restrikce | Ekonomka | Dolar | Klid | Investování je rizikové | Průměrná cena | Slovensko | Invaze Ruska na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Odhad letošního růstu | Stimuly | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Pozitivní trendy | Nakupovat | Akcie | Ruský útok na Ukrajinu | Největší ekonomiky | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Ruský rozpočtový deficit | Euroasijské hospodářské unie | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Zasedání měnového výboru | Pokles vývozu | Prognózy | Daně | Dnešní zpráva | Zvýšení těžby ropy | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Saúdové | Investice | Evropské banky | Skupina G7 | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Špatné zprávy | Odveta | Investujte | Oživení ekonomiky | Indie | Zisky | Deriváty | USD za barel | Hospodářství | Obchodní politika | Měny | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Burzy | Spread | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | Unicredit | Organizace | Nervozita | Interfax | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Administrativa | COVID-19 | Brusel | Státní výdaje | TIM | Objem | Investiční | Elvira Nabiullinová | Příjmy | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Růst poptávky | Asociace | Hrubý domácí produkt | Přehled | Agentura Bloomberg | Krize | Těžba ropy | JDE | Prezident Joe Biden | MT4 | Cena | Útok na Ukrajinu | Rozpočet | Finanční prostředky | CIA | Larry Fink | Co bude | Bloomberg Economics | Prohloubení deficitu | Rezervy | Ukončení konfliktu | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Denní graf | Schodek | Oslabení | Invaze Ruska | Ekonomické krize | Úspěch | Těžaři ropy | Cíle | Bezpečnost | Likvidní | Banky | BlackRock | Země G7 | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Ruská vláda | Renaissance Capital | Analýza | Základní druhy | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Uzavření dohody | Barel ruské ropy | Vláda USA | Texas | Poslanci | Import | Mluvčí | OPEC | Investoři | Von der Leyenová | Anton Siluanov | Prodejní cena | Embargo | Šéfové | Omezení produkce | Ropy | Dnešní obchodování | Pokles poptávky | USD | Zvýšení daní | Investing.com | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | CZ | Propad | Rakousko | ANO | Finanční ztráty | Výhled na příští rok | Invest | Oilprice | Akcie na evropských trzích | Eurobondy | Americký dolar | Nižší ceny ropy | Těžaři | Plynárenský gigant | Vývoz plynu | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | ROCE | Spekulace | Navýšení | EU | Miliardy | Globální trh | Plynárenské společnosti | Uhlí | Agentura TASS | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Ceny ropy a plynu | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX