Saúdové
Saúdové ztrácí vliv na ropných trzích
04.12.2024 Saudská Arábia, ktorá bola dlho považovaná za kľúčového hráča na svetových trhoch s ropou, čelí novým prekážkam. Jej vplyv v rámci Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a širšieho zoskupenia OPEC+ slabne. Táto situácia má významné dôsledky pre jej hospodársku stratégiu a medzinárodné postavenie.
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
30.09.2024 Index S&P 500 od ledna vzrostl o více než 20 %, což je opravdu úctyhodný výsledek. Nicméně nejen akcie mají zajímavý rok. V tomto článku přinášíme analytický rozbor čtyř komodit, které zaznamenaly v roce 2024 ještě větší cenové pohyby, než známý akciový index.
Mají ropné společnosti budoucnost?
27.09.2024 Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?
Ranní komentář: Růst Číny žene nahoru celý luxury sektor, Saúdové chtějí navyšovat produkci
27.09.2024 Akciové trhy včera opět rostly a opět se dařilo hlavně Číně, kterou ženou nahoru nová stimulační opatření a závazky od čínské vlády. Ty výrazně pomáhají také luxury segmentu, který je velmi silný v Evropě. Evropské indexy se tak na růstu Číny svezly a například francouzský CAC40 přidával 2.3 %.
Pohonné hmoty dále zlevní. Saúdská Arábie totiž přechází na politiku levné ropy, kterou chce „vyřídit“ americké břidličné těžaře – čímž též znesnadní přechod na elektromobilitu
26.09.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, v uplynulém týdnu ale tempo poklesu cen zpomalilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,28 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 13 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,59 koruny. Benzin zůstává nejlevnější téměř za poslední tři roky, naposledy se na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.
Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy USD
09.06.2024 Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla v pátek firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg. Rijád utržené peníze plánuje použít na transformaci ekonomiky.
Rally na ropě: býčí fundamenty vs jestřábí Fed
10.04.2024 Zatímco v minulém roce se ceny komodit stabilizovaly, od začátku letošního roku dochází k jejich opětovnému růstu. Vedle vybraných agro komodit a kovů zažívá slušnou rally také ropa – za poslední tři měsíce se její cena zvýšila o téměř 20 % a poprvé od října pokořila hranici 90 dolarů za barel. Globální ropný trh se v posledních měsících dostává pod intenzivnější tlak, jak ostatně ilustruje i pohled na prohlubující se backwardaci forwardové křivky. Hlavním důvodem je rozhodnutí aliance OPEC+ znovu prodloužit těžební škrty v rozsahu 2,2 mil. barelů denně do konce druhého čtvrtletí.
Rok 2023 na finančních trzích
25.12.2023 Uplynulý rok si investoři užívali relativní zklidnění. Po covidu, čipové krizi, akutní fázi ukrajinské války a navazujícímu energetickému a inflačnímu šoku se za posledních 12 měsíců začal ekonomický i politický vývoj vracet blíže k normálu. Když přimhouříme oči nad Blízkým východem, dalo by se říct, že se 20. léta vrací do předcovidových „business as usual“.
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná
05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
Ropa ztrácí 1,5 %, protože obchodníci zvažují scénář bez omezení těžby ze strany OPEC+
22.11.2023 Ropa Brent a WTI dnes ztrácí v rozmezí 1,5 % poté, co obchodníci nacenili stále vysoké zásoby ropy v USA a potenciální rozhodnutí OPEC+ neprovádět další snižování produkce.
Komodity: Ropa
10.10.2023 Ropa se včera po ranním růstu a následném zklidnění opět vydala o něco výš a momentálně cena přidává přes 4 procenta. Útoky Hamasu na Izrael byly jednoznačně koordinovány s Íránem, takže jednou z hrozeb je utužení sankcí. Dále může konflikt zasáhnout i do vztahu Izrael - Saúdská Arábie. Postupné sbližování těchto zemí se nejspíš zadrhne a Saúdové pak podle některých komentářů budou méně ochotní ustupovat ze svého škrcení produkce, jímž drží nahoře cenu ropy.
Nejzajímavější tržní pohyby v červenci: Nový meme stock, ropa i norská koruna
07.08.2023 Letošní turbulentní rok přináší opravdu zajímavé pohyby i v typicky pomalejších letních měsících. Analytici XTB pro Vás proto v tomto článku připravili šest instrumentů, které v posledních týdnech zaznamenaly ty největší růsty a poklesy:
BREAKING: Ropa roste, protože Saúdská Arábie prodloužila omezení těžby
03.08.2023 Ceny ropy vyskočily poté, co Saúdská Arábie oznámila prodloužení dobrovolného snížení těžby o 1 milion barelů. Snížení bude prodlouženo do září, ale Saúdové již varovali, že může být nejen prodlouženo, ale v případě potřeby i prohloubeno.
Ceny ropy se rychle vrací níž, Saúdům navzdory
08.06.2023 Navzdory nedělní schůzce zemí OPEC+, kde Saúdská Arábie oznámila, že v červenci jednostranně omezí produkci o milion barelů denně, se ropa obchoduje níž. Toto rozhodnutí mělo teoreticky podpořit růst cen, ale jejich následný pohyb ukazuje, že se v současnosti panují obavy z poklesu poptávky. iImezení produkce sice může zvýšit spodní hranici, kam až se mohou ceny propadnout, růstový potenciál ale zůstává i nadále omezený. Až se výhled znovu změní, měl by si OPEC „dát pozor“ na podporu ze strany investorů, kteří v současnosti drží nejslabší energetické dlouhé pozice za víc než deset let.
Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?
06.06.2023 Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?
Saúdové snižují těžbu
06.06.2023 Víkendové zasedání ropné aliance OPEC+ přineslo další posun v politice těžebních škrtů. Producentské státy sice prodloužily aktuální těžební limity až do konce roku 2024, jako celek se však kartel nedokázal dohodnout na dodatečných škrtech. Ty tak na svá bedra vzala sama Saúdská Arábie, která evidentně není komfortní s cenami ropy v rozmezí 70-80 dolarů za barel.
Komodity: Ceny ropy se zvyšují po slibu Saúdské Arábie, že země dál sníží těžbu
05.06.2023 Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
Saúdská Arábie omezí dodávky ropy o milion barelů denně
04.06.2023 Saúdská Arábie sníží o jeden milion barelů denně množství ropy, které posílá do světové ekonomiky. Podle agentury AP tak učiní jednostranný krok na podporu růstu cen ropy poté, co dvě předchozí snížení produkce ze strany členů skupiny OPEC+, která zahrnuje Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem, nedokázala zvýšit ceny.
OPEC+ snižuje produkci
04.04.2023 Cena severomořské ropy včera skokově vzrostla nad 85 USD/barel. Impulsem bylo překvapivé oznámení o dodatečných těžebních škrtech ze strany osmi států aliance OPEC+. Saúdská Arábie a spol. plánují snížit celkovou produkci o 1,6 mil. barelů denně s platností od května do konce roku, to vše nad rámec současných škrtů v rozsahu 2,0 mil. barelů denně.
Evropské akcie kvůli potížím Credit Suisse zažily nejhorší den za více než rok
15.03.2023 Evropské akcie dnes prudce oslabily, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 se snížil o 2,92 procenta a uzavřel na 436,45 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní propad za více než rok. S akciemi některých evropských bank muselo být během dne přerušeno obchodování.
Evropské akcie výrazně oslabují, impulzem je propad Credit Suisse
15.03.2023 Evropské akcie dnes výrazně oslabují, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 krátce po poledni odepisoval zhruba 2,7 procenta a nacházel se v blízkosti 435 bodů. S akciemi některých evropských bank muselo být přerušeno obchodování.
Ceny ropy se zvyšují, zlato stagnuje před ekonomickými údaji
06.01.2023 Ceny ropy v pátek stouply až o 1 USD, čímž rozšířily zisky z předchozí seance, které byly podpořeny nadějí na oživení čínské poptávky.
Akcie Lucid ztrácejí navzdory rekordní investici saúdského investičního fondu 📉
30.12.2022 Investice z veřejného investičního fondu nepomohla zastavit pokles akcií společnosti, protože výrobci elektromobilů ztratili ve vlně kaskádových výprodejů akcií Tesly. Analytici investičních fondů navíc poukazují na největší ziskové výrobce elektromobilů, mimo jiné i na společnost Tesla (TSLA.US), jako na potenciální beneficienty zákona o snížení inflace (IRA). Do této skupiny ziskových výrobců nepatří společnosti Lucid, Rivian (RVN.US) nebo Nikola (NKLA.US), tyto společnosti jsou financovány převážně dluhem. K poklesu ceny akcií společnosti Lucid dochází navzdory tomu, že se Lucid chystá začít prodávat automobily v Evropě, akcionářům se nelíbí politika společnosti, kterou jsou akcie postupně "ředěny".
Ropa padá, Saúdové zvažují navýšení těžby
21.11.2022 Evropské akciové trhy sice neklesají výrazně, ale ztrát se během dne nedokázaly zbavit. Amerika následně otevřela směrem dolů a Nasdaq už nabral zhruba jednoprocentní manko. Eurodolar zatím zabrzdil svůj pokles u 1,0240. Dluhopisům se daří hlavně na delších splatnostech, přičemž výnosy klesají v Evropě i zámoří.
WTI vyskočila na 3týdenní maxima a pohybuje se nad 90 USD
02.11.2022 Ropa se dnes obchoduje výše a WTI poprvé od 12. října 2022 vyskočila nad 90 USD za barel. Důvodem jsou zprávy z médií poukazující na zvýšené napětí na Blízkém východě. Associated Press včera ve večerních hodinách informovala, že saúdští představitelé informovali Spojené státy, že na základě jejich zpravodajských informací může Írán připravovat útok na království. AP dokonce uvedla, že k útoku může dojít během následujících 48 hodin. Od té doby neexistovalo žádné pokračování tohoto příběhu ze strany AP nebo jakéhokoli jiného hlavního zpravodajského kanálu. Západní země také nepodnikly žádné kroky, jako je evakuace ambasád, což naznačuje, že hrozba íránského útoku nemusí být tak reálná, jak Saúdové tvrdí. Írán také odmítl zprávu AP s tím, že neplánuje útok na Saúdskou Arábii.
Pohonné hmoty rychle zlevňují a budou i dál. Navzdory tomu, že se Saúdové „vykašlali“ na Bidena
03.08.2022 Ceny pohonných hmot v Česku momentálně rychle zlevňují. Litr benzínu se včera prodával průměrně za 44,53 koruny. To je o 1,52 koruny méně než v úterý minulý týden. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o 1,15 koruny na včerejší průměrnou úroveň 45,24 koruny na litr. Benzín je nyní nejlevnější od poloviny května, nafta dokonce od začátku května. Od 1. června se však z obou pohonných hmot platí snížení spotřební daň, o 1,50 koruny na litr.
Hrozí další citelné zdražení pohonných hmot v Česku, Biden totiž v Saúdské Arábii nepochodil
17.07.2022 Americký prezident Joe Biden nedokázal při své návštěvě Saúdy přesvědčit, aby se zavázali k výraznějšímu navýšení těžby ropy. Klíčový cíl jeho výpravy do blízkovýchodního regionu zůstal nenaplněn. Což pro Česko znamená hlavně jedno: pohonné hmoty moc zlevňovat nebudou, ba dokonce i citelně zdraží.
Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal
03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.
Zpráva, že Saúdská Arábie je připravena na zvýšení těžby ropy způsobila její pokles
02.06.2022 Ropa zaznamenala pokles a obchoduje se blízko 113 dolarů za barel poté co Saúdská Arábie vydala zprávu, že je připravena těžit více, pokud by ruská těžba znatelně klesla kvůli rostoucím sankcím kvůli invazi na Ukrajinu.
Ranní komentář: Ropa pokračuje v korekci dřívějších zisků, americké výnosy zpět nad 2.9 %
02.06.2022 Akciové trhy včera se včera v Evropě i v USA dostaly pod mírný tlak. Situaci pravděpodobně nepomohl ani růstu dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností dostaly nad 2.9 %. Pod tlakem včera byly například aerolinky, nebo společnost Meta, kterou po 14 letech opouští COO Sheryl Sandbergová.
Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu
01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
Komodity: Ropa Brent se propadla o téměř 15 %
10.03.2022 Ropa Brent včera propadla o téměř 15 % až k hranici 110 dolarů za barel v reakci na možné rychlejší navýšení produkce ze strany kartelu OPEC. Konkrétně tuto možnost naznačily Spojené Arabské Emiráty, nicméně z našeho pohledu bude zásadní, jak se k celé věci postaví de facto lídr OPECu Saúdové. Ti prozatím tlaku USA na rychlejší tempo navyšování těžby odolávají a preferují tak spojenecký vztah s Ruskem v rámci aliance OPEC+. Další jednání producentů je na programu 31. března.
Rozbřesk: ECB v kleštích vysoké inflace a války na Ukrajině
10.03.2022 Finanční trhy, které aktuálně žijí ve stínu ruské invaze, budou mít šanci se dnes zaměřit i na jiné důležité makro-události, jakými budou zasedání ECB a zveřejnění americké inflace za měsíc únor.
Ranní shrnutí (25.10.2021)
25.10.2021 Nálada v Asii byla na počátku týdne smíšená. Nikkei klesl o 0,7 %, S&P/ASX 200 přidal 0,3 %, Kospi přidal 0,5 % a čínské indexy se obchodovaly smíšeně.
Rychlé shrnutí
06.09.2021 Novozélandský premiér uvedl, že se covidové restrikce začnou zítra v zemi rozvolňovat. Auckland ale zůstane v lockdownu až do poloviny září.
BREAKING: Cena WTI přesáhla $75 po zprávách o dohodě mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na těžbě
01.07.2021 Cena ropy vzrostla v reakci na zprávy agentury Reuters, že se Rusko a Saúdská Arábie dohodly na kvótách na těžbu ropy, které budou v platnosti od srpna. Rusko bylo zastáncem zvýšení těžby. Na druhou stranu Saúdové zvolili opatrnější přístup. Výsledkem dohody by mělo být mírnější snížení kvót. Trh počítal s navýšením těžby o 500 tisíc barelů ropy denně. Dohodou mezi zeměmi by měl být kompromis. Tedy určité navýšení těžby, které však na 500 tisíc barelů nedosáhne.
Graf dne: OIL.WTI (01.07.2021)
01.07.2021 Důležitou událostí dnešního dne je schůzka OPEC+, kde se bude jednat o novém objemu kvót na těžbu ropy. Aktuální dohoda platí do konce července. Trh očekává zvýšení produkce od srpna o 500 tis. barelů, nicméně se zdá, že na tomto zvýšení nepanuje široká shoda. Rusko a Kazachstán prý stojí na straně výraznějšího snížení kvót. Naopak Saúdové jsou více opatrní. Z vyšších cen profitují producenti, nicméně drahá ropa může poškodit ekonomický růst a budoucí poptávku. Schůzka OPEC+ by měla začít brzy odpoledne.
Rychlé shrnutí
30.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci většinou na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 0.09 %, Nasdaq odepsal 0.60 %, zatímco Dow Jones a Russell 2000 rostly o 0.30 % a 2.83 %.
Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (29.3.2021)
29.03.2021 Obchodní týden bude tentokrát o něco kratší, protože většina rozvinutých trhů bude v pátek zavřená, a to včetně USA, Německa či Austrálie. Přesto by se obchodníci nudit neměli. Na počátku týdne se řeší výprodej aktiv fondu Archegos Capital Management, který v pátek nuceně prodal čínské a americké akcie za 20 mld. dolarů. Krach společnosti a výprodej aktiv způsobil otřesy v investičních bankách jako Credit Suisse a Nomura, které Archegosu poskytovaly brokerské služby. A letošní zisk těchto bank může být výrazně negativně ovlivněn. Trh zároveň doufá, že výprodeje nespustí lavinu problémů dalších hedgeových (často napákovaným) fondů.
OPEC upřednostnil vyšší cenu ropy
05.03.2021 Včera proběhlo dlouho očekávané zasedání ropného kartelu OPEC a jeho spojenců včetně Ruska. Trh obecně očekával, že kartel změní svou produkční strategii a vzhledem k výpadkům dodávek z USA začne postupně zvyšovat produkci. Nakonec však upřednostnil vyšší ceny, když se rozhodl ponechat produkci na stávajících úrovních, čímž přiškrtil trh a dostal cenu na ropy na nejvyšší úrovně za rok.
Rychlé shrnutí
25.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 přidal 1.14 %, Nasdaq rostl o 0.99 %, Russell 2000 o 2.38 % a Dow Jones rostl o 1.35 %.
Rychlé shrnutí
07.09.2020 Akcie v Asii začaly týden na nižších úrovních. Nikkei klesá o 0.4 %, Nifty odepisuje 0.2 % a indexy v Číně klesají také. ASX a Kospi naopak mírně rostou.
Rozbřesk: Druhá vlna šoků do české ekonomiky - kdo je nejvíc zranitelný?
04.06.2020 Globální trhy jedou na vlně optimismu. Uvolňování karanténních opatření napříč vyspělým světem v kombinaci s masivní reakcí centrálních bank žene akcie vzhůru. Realita v podnikovém sektoru je však stále hodně komplikovaná. Anketa mezi (převážně středně velkými) podniky na naší poslední Ranní kávě z konce května ukázala, že více než 40 % podniků pociťuje přes uvolňování vládních opatření jen velice pomalý návrat k normálu, a proto de facto odkládají všechny naplánované investice.
Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují
02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala
12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou
20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.
Raní komentář: Fed opět střílí z bazuky. Rusko a Saudové mají předběžnou dohodu na snížení produkce
10.04.2020 Včerejší seance přinesla další agresivní kroky americké centrální banky, která oznámila zavedení nového nástroje ve výši 2,3 bln. USD, pomocí kterého bude financovat půjčky malým a středním podnikům, nebo lokálním vládám. Zároveň tuto částku bude moci využít pro nákupy nejrizikovějších high yield dluhopisů, takže nyní pod svá křídla schovává prakticky celý dluhopisový trh v USA. Trhy na včerejší rozhodnutí Fedu reagovaly pozitivně a znovu ignorovaly jinak katastrofální výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se minulý týden zvýšily o dalších 6,6 mil. a za poslední tři týdny už o 16,8 mil.
Moskva a Rijád jsou zřejmě blízko dohodě o snížení těžby ropy
06.04.2020 Rusko a Saúdská Arábie jsou velmi blízko k dosažení dohody o snížení těžby ropy. Televizi CNBC to řekl šéf ruského státního investičního fondu RDIF Kirill Dmitrijev. Společnost Fitch Solutions v této souvislosti varovala, že bez dosažení dohody by se cena severomořské ropy Brent mohla propadnout i pod deset dolarů za barel. Tam byla naposledy koncem 90. let.
Rozbřesk: Masivní destrukce sektoru služeb v Itálii ukazuje, na co se má připravit Španělsko
06.04.2020 Taková destrukce sektoru služeb, jakou v pátek ukázala čísla z Itálie, nemá v poválečném období paralelu. Index PMI ve službách spadl v Itálii na neuvěřitelných 17,4 bodu - extrémně pod hranici 50 bodů oddělujících expanzi od kontrakce. I když přes víkend zpomalil přírůstek počtu nových případů v Itálii (i ve Španělsku), vyhráno zdaleka není. Poslední zprávy z Číny ukazují, že se začínají objevovat nové případy koronaviru a některá restriktivní opatření se tak znovu vracejí do hry i tam.
Předpověď: Zlato, Ropa, VIX a S&P 500
05.04.2020 Ano, vím, že jsem slíbil, že už nikdy nebudu dělat žádné předpovědi. Tím spíš, že si pamatujeme, jak dopadla ta jediná, kterou jsem zatím udělal.
Ceny ropy včera vystřelily nejvíce v historii. Co bude dál?
03.04.2020 Trhy za sebou mají masivní nárůst cen ropy. Futures Brent v Londýně rostly až o 47 % a texaský benchmark WTI přidával až 35 %. Jednalo se o nejvyšší jednodenní nárůst v historii. Růst přišel v reakci na amerického prezidenta Trumpa, který prohlásil, že Saúdská Arábie a Rusko by se mohly dohodnout na výrazném snížení těžby. Jeho tweet obsahoval poznámku o snížení produkce v rozmezí 10 - 15 mil. barelů. Dá se očekávat, že měl na mysli denní produkci, i když to text přímo nezmiňoval. Jednání se rozjela, ovšem výsledek je stále velmi nejistý. Ropa však věří, že se věci daly do pohybu a pokračují v růstu také během páteční seance.
Ropné nadšení opadlo. Zvládnou trhy další špatná data?
03.04.2020 Včerejší pozitivní nádech na finančních trzích našel oporu ve strmě rostoucí ceně ropy, zatímco nová data trhy zvládly. Ropa ovšem zisky osekala a zůstává vysoce volatilní. Nad tvrzeními Donalda Trumpa o dohodnutém snížení těžby narostly vážné pochybnosti. Rusové žádné jednání nepotvrdili, Saúdové aspoň mluvili o svolání mimořádného jednání.
Rozbřesk: Cena ropy raketově vystřelila. Končí cenová válka?
03.04.2020 Jízda ropy na horské dráze nabírá na obrátkách. Zatímco v březnu zkolabovala cena o více než polovinu, včerejší tweet Donalda Trumpa, dle něhož se Saúdská Arábie a Rusko dohodnou na bezprecedentním omezení produkce, následoval rekordní 46% cenový růst. Ten ropa nyní z větší části koriguje návratem pod hranici 30 dolarů za barel, což odráží fakt, že v tuto chvíli není vůbec jisté, kdy, v jakém rozsahu a zda vůbec ke koordinovanému omezení těžby dojde.
BREAKING: Ropa prudce roste v reakci na možnou dohodu USA, Ruska, OPEC o těžbě
02.04.2020 Cena ropy extrémně vzrostla po komentáři amerického prezidenta Trumpa k pokroku v jednání mezi USA, Ruskem a OPEC ohledně těžby ropy. Saúdové chtějí dle posledních zpráv svolat narychlo schůzku OPEC+. Trhy doufají ve snížení těžby alespoň o 10 mil. barelů denně. Ropa povyskočila o 20 %. V jednu chvíli však její cena rostla dokonce o 40 %!
Cenám ropy po Dauhá pomáhá stávka v Kuwaitu, výhled se ale zhoršil
18.04.2016 Málo pravděpodobné se stalo skutečností. Dohoda o zamrznutí produkce velkých ropných producentů na lednových úrovních ...
Související klíčová slova:
Relativní zklidnění | Akcie včera | Výnosy dluhopisů | Největší banky | Analytický tým FXstreet.cz | Cenový pohyb | Vládní dluhopisy | Ruský premiér | Hlavní ekonom | Maďarská inflace | Zkušenosti | Prezident Biden | Refinitiv | FDA | Exporty | Koronavirové krize | Rolování | Hrozba globální recese | Uzavření příměří | Silicon Valley Bank | EUR | Vliv na trh | Trend | Vývoj cen pohonných hmot | Signature Bank | Bank of Japan | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Denní graf USD/HUF | Statistiky | Tempo růstu | Vysoká rizika | Oživení poptávky | Výkyvy | Společnost Tesla | Aktiva | Tupperware | Evropská komise | Záporné sazby | NKLA.US | Největší banky v USA | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hurikán | Střední Evropa | Řízení výnosové křivky | Tuzemská ekonomika | Letecké společnosti | Zasedání ECB | Deflační tlaky | Čínský průmysl | Čínské oživení | Bankrot Silicon Valley Bank | Goldman Sachs | PLN | Lagardeová | Ropa Brent | Předvídatelnost kurzů | Německý DAX | Financial Times | Snížení produkce | Americký akciový index | Break-Even | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Brent (OIL) | Stephen Innes | Ferrari | Saúdská Arábie | Nová data | Nezaměstnanost | Michal Uma | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Zpráva | Jednání OPEC+ | Směrnice | Uplynulý rok | Letadla | Strach | Dividendy | Analýzy | Pumpaři | Dotcom | Situace na ropě | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Akcie dnes | Dolary | ČSOB | Americká inflace | Změny trendu | Rafinerie | Uklidnění situace | Vývoj ceny ropy WTI | Spotřeba ropy | Negativní výhled | Varovný signál | Cenové rozpětí | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena Brentu | Index podnikatelské nálady ISM | Levná ropa | Daniel Křetínský | Silicon Valley Bank (SVB) | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Prudký pokles | BP | Uvolnění měnové politiky | Jestřábí Fed | Proražení | Analytici XTB | CZK | Porovnání vývoje | Výhled | Trpělivost | Akciová riziková přirážka | EIA | Americký prezident | Covid | Wall Street Journal | Vývoj ceny akcie Netflix | Rystad | Cena pohonných hmot | Bed Bath & Beyond | Průmysl | Zvyšování úrokového nákladu | Inflace | Vývoj měnového páru | Makroekonomický fundament | HUF | Slabá čínská ekonomika | Vývoj cen ropy | Centrální banky | Oanda | Česká měna | Disciplína | Geopolitická situace | Rezervní měna | New York | Invaze | Hedgeové fondy | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Výrazný vzestup | Dodávky ropy | Úrokové sazby v USA a Evropě | Investiční analytik | Izrael | Vice | Riziková přirážka | AUD/JPY | Ztráty předešlého roku | Futures | Farmaceutické firmy | Akciové trhy | Nord Stream | Breaking | Suvro Sarkar | Donald Trump | Konec cenové války | Obchodní týden | Luxury | Cyklus utahování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Nejvyšší zhodnocení | CMC Markets | MIFID | Domácnosti | Coca-Cola | Macromicro | Rekordní minimum | Nákupy luxusního zboží | Regulace AI | CL | Nevyhnutelná devalvace | Vývoj ceny barelu ropy | Analytici | NZDJPY | Surové ropy | Marketingová komunikace | Sazby v USA a Evropě | Bílý dům | Světlo na konci tunelu | Vyšší poptávka | TUP.US | Washington | Pokles ceny | Nomura | Graf | Globální spotřeba ropy | Vision 2030 | Evropské ropné společnosti | Snižování úrokových sazeb | NAFTA | Dluhopisy | Developer Evergrande | Kvóty na těžbu ropy | Ropné akcie | Vývoj ceny barelu ropy Brent | Devalvace | Zaměstnanost | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Historická minima | Ceny akcie BP | Země OPEC | PLN/EUR | Obchodování na akciové burze | Poptávka | Český trh práce | Americké prezidentské volby | Asie | Finanční údaje společnosti | Předpovědi Saxo Bank | Sazby v USA | Bydlení | ERA | Peníze | Manchester United | CySEC | Brent | Leva | Politika | Finanční televize | HUF/EUR | Stimul | xStation | Očekávání | Pohonné hmoty | Futures na DAX | Měď | Nová data o inflaci | Vyšší výnosy | Uvolňování karanténních opatření | Prodeje akcií | Zdanění bohatých | Výnosy | Ruský ministr energetiky | Invaze na Ukrajinu | Vývoj ceny akcie BP | Rychlé zisky | Nízká likvidita | Financovat | Dopad na cenu | Negativní dopad | Zásoby ropy | Prohlášení | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Příležitosti | Itálie | NKLA | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Analytik finančního ústavu | MiFID II | Postavení na trhu | Světové finanční krize | Libye | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Použití finanční páky | Amar Chudajrí | Asset management | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Změny cen | Růstový impuls | Aktuální kurzy měn | CBOE | Tempo poklesu | Ropný trh | SPI Asset Management | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pochybnosti | Purple Trading Petr Lajsek | Akcie Societé Generale | Žádný výnos | Globální ropný trh | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Těžba v USA | Ministr energetiky | Long | Chování | Kontrakty | Národní bezpečnost | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Evergrande | Lira | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Koruna | Online obchodování | Odvětví | Index milánské burzy FTSE/MIB | Saxo | AUD | Dřevo | Výnosové křivky | Obrovský náskok | Snižování úrokových sazeb v USA | S&P500 | Úrokové sazby | Americké státní dluhopisy | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Energetičtí giganti | Měny v regionu | Trh | Barel ropy | Moskva | SAE | Poměr PE | Vatenfall | Problémy | Šíření viru | Fialova vláda | Počasí | CMC | Macromicro.com | Denní graf USD/NOK | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Nový rekord | Studie | Silicon Valley | Dolar roste | Zlaté rezervy | Komise | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Rijád | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Nárůst cen ropy | Business as usual | Globální finanční krize | Index STOXX Europe | Kov | S&P | Regulátoři | Unie | Novozélandský premiér | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prodloužení těžebních škrtů | Shell | Britský premiér | Saudi National Bank | Krátkodobé zisky | Závislost | Nový meme stock | Plyn (NATGAS) | Čerpací stanice v ČR | Kartel OPEC | High Yield | Deficit | Firma | BREAKING | Komodity v roce 2024 | Ceny Bitcoinu | Akcie výrobce elektromobilů | Apellis Pharmaceuticals Inc. | Podnikání | Budoucnost | Saudi National Bank (SNB) | Index londýnské burzy | Tempo růstu CPI | Apellis Pharmaceuticals | MF | Americká banka | Odpor | Nárůst výnosů | Světové ceny ropy | Velcí obchodníci | Křetínský | Dividendový výnos | Tržní pohyby v červenci | Švédské společnosti | Česká koruna | G10 | Analytický tým | Nord Stream 1 | Opatření | Benzín | Devizové trhy | Akciový index | Pozornost | 3М | Bankéři | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Závazek | Hodnotové akcie | Podnikání na kapitálovém trhu | Bohatství | Momentum | Futures kontrakty | Nakupující centrální banky | Vysoká volatilita | Nové zdroje | Tempo růstu CPI v USA | Archegos Capital | Bitcoin | Vyloučení Ruska | Člen bankovní rady | Vedení centrální banky | Skupina OPEC | Kukuřice (CORN) | Vysoké inflace | Covidové restrikce | Hlavní investiční analytik | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Platforma | Koronavirus | Vývoj ceny zlata v USD | Burze | Celková inflace | Americké indexy | Finanční údaje | Norsko | Omezení těžby | USA | Prezident Donald Trump | Ole Hansen | Pár EUR/USD | Nový týden | Index PMI | Obchodovat na forexu | Rostoucí těžba v USA | Index londýnské burzy FTSE | Průmysl a stavebnictví | Stříbro | Ceny benzínu | Sankce | Británie | Politická rozhodnutí | Iniciativa | Volby | Ropa | Luxury sektor | Joe Biden | Robusta | Výdaje | Short squeeze | Ústup od uhlí | ETF | Pohonné hmoty v ČR | Ceny akcie Netflix | Červnový kontrakt | Obchodníci s ropou | Skupina firem | Cena zemního plynu | Dow Jones | LVMH | Spojené státy | Trading | Finanční televize CNBC | Zvyšování úrokových sazeb | Index volatility | Nasdaq (US100) | Prodeje elektroaut | Tupperware (TUP.US) | Vývoj | Americké burzy | Ceny barelu ropy Brent | Ropné království | Propad výnosů dluhopisů | Kalifornie | Amazon | Akcie Lucid | Členové kartelu OPEC | Investiční poradenství | Vodík | Nejzajímavější tržní pohyby | Investiční doporučení | Bankrot Silicon Valley | Americké akcie | Náskok před konkurencí | Erdogan | Růst poptávky po ropě | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Společnosti budoucnost | Další vývoj | Ceny barelu ropy | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Akcie BP | S&P/ASX 200 | Ruský Urals | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | APLS.US | Obavy z globální recese | Akcie Societé | Rostoucí úrokové sazby | Ziskový poměr PE | Můj trade | Apellis Pharmaceuticals Inc (APLS.US) | Prezident Erdogan | Cenová válka | Růstový potenciál | Dna | Ceny akcie | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Valuace ropných společností | Klíčový údaj | Čínské indexy | TOP 4 komodity | Investiční strategie | Graf ropa | Miliardy dolarů | AI | Krátkodobý výhled | WTI (OIL.WTI) | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Světový obchod | Platební bilance | Velmi nízká likvidita | Automobilka | Snížení inflace | Index milánské burzy | Sazby | GBP/EUR | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Holding EPH | Výhled poptávky po ropě | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Jednání OPEC | Globální šíření viru | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Aramco | Indexy v Číně | Ceny kovů | Snižování ropné produkce | Investování | Fed | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Ropa Brent (OIL) | Automobilový průmysl | Pohyby v červenci | CORN | Společnost Meta | Rivian | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Jiří Tyleček | FTSE | Online obchodování a investice | Rizika | Fond | Cena benzínu | ISM | Globální trhy | Fitch | Dluhopisový trh | Finanční údaje společnosti Shell | Ropné velmoci | Snížení spotřební daně | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Velcí hráči | MIB | Generativní AI | Prodávající | Energetické společnosti | Porovnání vývoje akciového indexu | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Stabilita | Španělsko | Dopad cenové války | Ekonomický růst | Syfovre | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Nejvyšší výnosy | Ropné nadšení | Ruský rozpočet | CAD | Cenové války | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | EURTRY | Akcionáři | Analytička | Společnost | The New York Times | Sázet | Zastavení růstu | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Světová poptávka po ropě | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | DBS Bank | Tomáš Raputa | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Jednání zemí G20 | AUD/USD | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | JPY | Credit Suisse | FT | Transakce | Šok | Urals | CashFlow | Meta | Turecká lira | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Čína | Pokles akcií | CZK/USD | Pocity | Ceny | Tržní pohyby | Financování | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Realitní trh | FTSE 100 | Války | Impuls | Rizikový kapitál | Zemědělské komodity | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Centrální banka | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | USD/TRY | LCID | WTI | Warren Patterson | Restriktivní opatření | Divergence | GameStop | EUR/JPY | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Stratég | Biotechnologické společnosti | Forint | Ceny zlata | Worldometers | Výnos | TSLA.US | Výsledky amerických voleb | Miliardáři | FTSE/MIB | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Zlevnění ropy | CFD | Benchmark | 256/2004 | Specialista na online obchodování | Dobrá zpráva | Trinity Bank | MNB | Přebytek ropy | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Singapur | Švýcarské banky | Ceny akcií | Cena akcií | Utažení měnové politiky | ASX | VIX | Občanské války | Írán | Index STOXX Europe 600 | Káva | Zisk | ČNB | EURUSD | Středoevropské měny | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Cena ropy na světových trzích | Obchodování | Tesla (TSLA.US) | Prezident | Eurostat | TRY | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | Měna | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Příjmy z prodeje ropy | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Obchodování se CFD | Velcí spekulanti | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | PRIBOR | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Výroba automobilů | Situace | Finanční systém | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Dolarová aktiva | NATGAS | FOREX | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Peking | New York Times | Ruský ministr | Ranní komentář | Aliance | HDP | Analytik trhů | WTI ropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Zdanění | NEST | Ropa roste | Průměrná cena | Obchodní bilance | Brazílie | Výprodej | Tomáš Holub | Členové OPEC | Signály z Fedu | Měnové unie | Přirážka | Výrobce luxusního zboží | ČTK | Stimuly | Ztráty | Zásobníky | Spojené arabské emiráty | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | USD/HUF | Akcie | Norská koruna | Nervozita na trzích | Société Générale | Návratnost | Podniky | Lucid | ECI | Motivace | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Evropské akcie dnes | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Index VIX | Napětí na Blízkém východě | Zásoby zemního plynu | Rystad Energy | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Zvýšení těžby ropy | Panevropský index | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Snížení těžby | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Bolest | Aerolinky | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankovní rada | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Index volatility CBOE | Zisky | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Regulace | Američtí těžaři | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Oslabení dolaru | Nikola | Russell 2000 | Měny | Ropa WTI | Burzy | Cena akcie | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | Odkupy akcií | Špatná data | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Fundament | Jižní Korea | Valuace | Kontrakty na ropu | Hodnota bitcoinu | Technická analýza | Plány | COVID-19 | NFP | Nikkei | Elon Musk | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | Financial | Bloomberg | Akcie v Asii | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Obchodování a investice | Akcie v Evropě | Hlavní indexy | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Růst poptávky | Korekce | LNG | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Stimulační opatření | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | CTA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Rozbor | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Růst výnosů | Těžba ropy | USD/NOK | Akcie LVMH | S&P 500 | JDE | Ministři financí | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Snížení těžby ropy | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Krach | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Snížení sazeb | Close | TSLA | Kurzy | Přehled kurzů | Drahé kovy | Propad ropy | CIA | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | DAX | Forexu | Kurzy měn | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Geopolitika | Denní graf | SEC | Akcie společnosti GameStop | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Zákaz dovozu ruské ropy | Likvidita | Kryptoměny | Inflační data | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | Obchodní podmínky | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Státní fond | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Wall Street | ING Groep NV | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Irák | ČR | Vyšší ceny ropy | Manažer fondu | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Výraznější pokles | CAPEX | Americký Fed | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | OCI | Teplé počasí | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Stoxx | Americká lehká ropa WTI | Deficit nabídky | Support | FX | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Londýnské burzy | Spokojenost | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | SNB | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Zvýšené napětí | Přecenění | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Saxo Bank | Výhled poptávky | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | IPO | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Pokles poptávky | Nikola (NKLA.US) | Americké ekonomiky | USD | CAC40 | Cestování | Zvýšení daní | D1 | Investing.com | Rally na ropě | Zdražování pohonných hmot | Cestovní kanceláře | Tržní podíl | EPH | Cena ropy | CZ | Průraz | Pokles HDP | Propad | Dezinflace | Rakousko | Trh s futures | Finanční ztráty | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Oslabování amerického dolaru | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Stav nouze | Světová rezervní měna | DBS | Světová poptávka | Nvidia | Investment | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Makro | Obchodovat ropu | Primární veřejné nabídky (IPO) | ECB | Těžaři | Doporučení | ECN | Inflační očekávání | Nové vedení | Arabica | Evropské země | Payrolls | ROCE | Raketový růst | Vánoční svátky | EU | Miliardy | ASX 200 | Černé zlato | Spekulanti | Globální trh | SVB | Poptávky po ropě | LCID.US | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Uhlí | Zasedání bankovní rady | USD/JPY | Americké vlády | Nová stimulační opatření | NZD | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Ceny ropy a plynu | Američané | Graf dne | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | Další pokles | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot