Elvira Nabiullinová
Ruská centrální banka překvapivě ponechala úroky beze změny
20.12.2024 Ruská centrální banka dnes překvapivě ponechala svou základní úrokovou sazbu na 21 procentech. Analytici očekávali, že ji o dva procentní body zvýší. Centrální banka se domnívá, že dosavadní opatření povedou ke zmírnění inflace, uvedla v dnešním sdělení. Inflaci prohlubují také vládní výdaje na válku proti Ukrajině. Rozhodnutí přichází v době, kdy centrální bankéře za zvyšování sazeb kritizuje řada vlivných podnikatelů, včetně magnátů blízkých Kremlu, uvedla agentura Reuters.
Ruští oligarchové kritizují guvernérku centrální banky kvůli ekonomickým problémům
19.12.2024 V posledních měsících se ruská ekonomika potýká s rostoucí inflací a zvyšujícími se úrokovými sazbami, což zesiluje tlak na podniky napříč celou zemí.
Kolaps Ruské ekonomiky?
10.12.2024 Měna Ruské federace již řadu týdnů oslabuje, a to navzdory poměrně restriktivní měnové politice tamní centrální banky. Ruský rubl se v posledních týdnech propadl na nejhorší úrovně od vypuknutí konfliktu na Ukrajině v březnu 2022. Jak si v současné situaci ruská ekonomika stojí a hrozí jí výrazný pád?
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.11.2024 1) Valná hromada Monety Money Bank dnes rozhodla o vyplacení mimořádné dividendy tři koruny na akcii, tedy celkem 1,533 miliardy Kč. Moneta o tom informovala ČTK v tiskové zprávě. Mimořádná dividenda bude vyplacená z nerozděleného zisku banky z minulých let. Největším akcionářem Monety, která se obchoduje na pražské burze, je finanční skupina PPF. Vlastní téměř 30 procent, získá tak zhruba 460 milionů Kč.
Ruská centrální banka chce začít příští rok snižovat úroky
19.11.2024 Ruská centrální banka plánuje začít příští rok snižovat základní úrokovou sazbu, která je na 20letém maximu 21 procent. Podmínkou je, že ekonomiku nepostihnou nové šoky. Podle agentury Reuters to dnes uvedla guvernérka Elvira Nabiullinová.
Ruské ekonomice se po 1000 dnech války daří
19.11.2024 Ruská ekonomika se na konci třetího válečného roku stala systémem naprosto odolným vůči vnějším otřesům. Ale myslet si, že ruský prezident Vladimir Putin vyhrál, by byla chyba, píší v polském listu Gazeta Wyborcza ruští ekonomové Vladislav Inozemcev a Dmitrij Někrasov.
Krádeže másla v Rusku ukazují cenu současné válečné ekonomiky
15.11.2024 Výdaje, které dává Rusko pod vedením prezidenta Vladimira Putina na zbraně a munici, Moskvě pomohly udržet si převahu na ukrajinském bojišti. Stále více se však odrážejí v podobě prudce rostoucích cen zboží denní potřeby, napsal britský list Financial Times (FT).
Ruskou zástupkyní v MMF se stane Judajevová
04.09.2024 Novou výkonnou ředitelkou Ruska v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) se stane poradkyně guvernérky Ruské centrální banky Ksenia Judajevová. Funkce se ujme 1. listopadu. Oznámil to podle ruské agentury RIA současný zástupce Moskvy v MMF Alexej Možin. Na Judajevovou uvalily Spojené státy sankce.
Amerika utahuje Rusku smyčku kolem krku. Rusko sice mnohé západní sankce obchází, ale už to nestačí, úpadek pociťují řadoví Rusové
20.08.2024 Dlouho se zdálo, že si Rusko hravě poradí se sankcemi ze strany západního světa. Růstový impulz ekonomiky se ale vyčerpává a USA se podařilo Rusy odstřihnout od čínského jüanu.
Rusko oficiálně přiznalo, že mu západní sankce škodí. Rusům kvůli nim letí vzhůru inflace či úroky na hypotékách
10.08.2024 Mimořádné. Rusko oficiálně přiznává, že západní sankce poškozují jeho ekonomiku a snižují životní úroveň Rusů.
Rusko kvůli sankcím umožní v mezinárodním obchodě platby v kryptoměnách
30.07.2024 Rusko umožní v mezinárodním obchodě platby v kryptoměnách, dnes to schválili poslanci parlamentu, informuje agentura Reuters. Země se tak snaží obejít sankce, které na ni západní státy uvalily za vojenskou invazi na Ukrajinu. Krok začátkem tohoto měsíce doporučila ruská centrální banka. V rámci Ruska jsou platby kryptoměnami jinak zakázány, a to se nezmění ani teď.
Ruská centrální banka doporučuje, aby se firmy sankcím vyhnuly pomocí kryptoměn
04.07.2024 Ruská centrální banka doporučila podnikům, aby prováděly zahraniční platby prostřednictvím kryptoměn či jiných digitálních aktiv, a vyhnuly se tak sankcím, které Západ uvalil na Rusko kvůli jeho vpádu na Ukrajinu. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.
Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice
26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
Ruská válečná ekonomika nebývale zvyšuje životní úroveň Rusů a upevňuje Putinův režim. Lidé na Západě, kteří její výkon zpochybňují, prokazují Rusku nejlepší službu
14.05.2024 Ruská válečná ekonomika se rozjela takovým způsobem, že to dělá vrásky na čele samotným vrcholným ruským představitelům, uvádí ve svém aktuálním vydání magazín Businessweek. Lidé, kteří neustále zpochybňují výkon ruské ekonomiky jako vylhaný a neudržitelný, prokazují Rusku tu nejlepší službu. Protože nejrychlejší cesta k prohře je podcenění soupeře, což ví každý začínající sportovec.
Inflace v Rusku již údajně dosáhla svého vrcholu
10.04.2024 Inflace v Rusku již dosáhla svého vrcholu, její pokles však zatím není dostatečný k tomu, aby ruská centrální banka mohla zahájit snižování úrokových sazeb. Uvedla to dnes podle agentury Reuters guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová v projevu k poslancům Státní dumy, což je dolní komora ruského parlamentu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.01.2024 1) Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.
Nabiullinová: Jüanové platby za ruský vývoz už tvoří třetinu všech plateb
30.01.2024 Platby v čínské měně jüanu za zboží vyvážené z Ruska už tvoří třetinu všech plateb za export. Za poslední dva roky se zvýšily 86krát na 34,5 procenta. V dnes zveřejněném rozhovoru s ruskou státní tiskovou agenturu RIA to uvedla guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Moskva se po vojenské invazi na Ukrajinu zaměřuje na nezápadní trhy, zejména na Čínu, kde hledá silnější politickou a ekonomickou podporu. Rozhovor pro RIA je prvním veřejným vyjádřením guvernérky poté, co zrušila několik plánovaných vystoupení, což vyvolalo spekulace médií o jejím zdravotním stavu.
Média: Tajemník ruské bezpečnostní rady nařídil přípravu mobilizace ekonomiky
17.11.2023 Jeden z nejvlivnějších spolupracovníků ruského prezidenta Nikolaj Patrušev včera nařídil gubernátorům ruských regionů a náčelníkům federálních úřadů, aby se připravovali na mobilizaci ekonomiky, napsal včera server The Moscow Times a připomněl dřívější Patruševovy výzvy k soběstačnosti Ruska, připomínající Severní Koreu.
Rzeczpospolita: Moskevské burze se daří, hlavní index je na úrovni před válkou
10.11.2023 Moskevské burze cenných papírů se daří, její hlavní index MOEX je zpět na úrovni před ruskou invazí na Ukrajinu, kterou země spustila v únoru 2022. Na burzu vstupují nové firmy a o akcie mají zájem drobní investoři. Podle deníku Rzeczpospolita je to způsobeno západními sankcemi, protože na důležitých finančních trzích není o ruské peníze zájem, píše na svém webu deník Rzeczpospolita.
Ruská centrální banka po stížnosti církve pozastavila vydání nové bankovky
19.10.2023 Ruská centrální banka se rozhodla pozastavit vydání nové bankovky o hodnotě 1000 rublů (asi 240 Kč). Její podoba zobrazující bývalou pravoslavnou katedrálu vedle věže zakončené muslimským půlměsícem se nelíbila ruské pravoslavné církvi. Padlo i obvinění ze záměrné provokace. S odkazem na sdělení banky o tom informuje web listu The Moscow Times.
Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok
11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
Ruská centrální banka prodlouží platnost omezení pro pohyb kapitálu
02.03.2023 Ruská centrální banka prodlouží platnost omezení u výběrů hotovosti v zahraničních měnách a převodů peněz do zahraničí. Uvedla to dnes podle agentury Reuters guvernérka banky Elvira Nabiullinová. Omezení pro pohyb kapitálu banka zavedla v loňském roce v reakci na hospodářské sankce, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho útoku na Ukrajinu.
Ruská centrální banka úroky nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky
10.02.2023 Ruská centrální banka dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu na 7,5 procenta. Naznačila však, že by letos mohla být nucena úroky zvýšit, a to kvůli inflačním rizikům souvisejícím s rostoucím rozpočtových deficitem, nedostatkem pracovních sil a slabším kurzem rublu. Zlepšila rovněž výhled letošního vývoje ruské ekonomiky.
Putin tlačí na Ruskou centrální banku k optimističtějšímu pohledu na ekonomiku
10.02.2023 Vláda Vladimira Putina tlačí na centrální banku kvůli tomu, aby se vyjádřila více optimisticky o výhledu ekonomiky a naznačila, že je připravena uvolnit měnovou politiku v době, kdy válce na Ukrajině stále pokračuje.
Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 7,50 procenta
16.12.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 7,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě. Poukázala přitom na umírněný růst spotřebitelských cen a utlumenou spotřebitelskou poptávku za situace rostoucích inflačních tlaků z trhu práce.
G7 zkoumá možnosti, jak zabránit Rusku profitovat z vysokých cen energií
02.08.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 zkoumá všechny možnosti, jak zabránit Rusku profitovat z vysokých cen energií. Zvažovaná opatření zahrnují mimo jiné blokování dopravy ruské ropy, pokud bude nakoupena za vyšší než stanovenou cenu. Uvedli to dnes ministři zahraničí G7 v prohlášení, které zveřejnila Británie.
Reuters: G7 chce do 5. prosince zavést cenový strop na ruskou ropu
27.07.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 chce do 5. prosince zavést cenový strop na ruskou ropu. Agentuře Reuters to řekl vysoký představitel G7, který si nepřál být jmenován. Dodal, že G7 se tak chce časově sladit s kroky Evropské unie. Ta se už dříve dohodla, že od 5. prosince přestane dovážet ruskou ropu a o dva měsíce později i ropné produkty. Z embarga bude dočasně vyňata přeprava ropy ropovodem Družba, který zásobuje Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.
Rusko podle centrální banky nebude dodávat ropu zemím, jež zavedou cenový strop
22.07.2022 Rusko nebude dodávat ropu zemím, které se rozhodnou zavést na ruskou ropu cenový strop. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Návrh na zavedení horní hranice ceny s cílem omezit příjmy Ruska se koncem minulého měsíce rozhodla zvážit skupina velkých světových ekonomik G7.
Komodity: Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně cenového stropu na dodávky z Ruska
22.07.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě, že Rusko nehodlá dodávat ropu zemím, které se rozhodnou zavést na ruské dodávky této suroviny cenový strop. Cena severomořské ropy Brent krátce před 19:00 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,2 procenta na více než 105 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba 0,8 procenta a pohybovala se nad 97 dolary za barel.
Rusko uhradilo úroky v dolarech, aby se vyhnulo vyhlášení bankrotu
01.05.2022 Rusko v pátek uhradilo v dolarech úroky ze svých dluhopisů, aby se pokusilo vyhnout vyhlášení platební neschopnosti. Moskva však musela využít prostředky, které nemá zmražené v západních zemích. Platbu v dolarech potvrdily i americké úřady, uvedla agentura Reuters.
Ruští poslanci schválili třetí mandát šéfky centrální banky Nabiullinové
21.04.2022 Ruští poslanci schválili třetí mandát guvernérky centrální banky. Elvira Nabiullinová, jejíž prodloužení mandátu navrhl v polovině března prezident Vladimir Putin, má v Rusku zajistit makroekonomickou stabilitu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Rusko podle šéfky centrální banky nemůže žít z rezerv, čeká ho transformace
18.04.2022 Ruská ekonomika nemůže donekonečna žít ze svých finančních rezerv a bude muset projít transformací, aby se vypořádala s důsledky mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Předpověděla také, že míra inflace v Rusku se vrátí na čtyřprocentní cílovou úroveň centrální banky až v roce 2024. Podle agentury Reuters přitom signalizovala další snižování úrokových sazeb.
Kvůli odchodu firem z Moskvy může přijít o práci na 200.000 lidí, míní starosta
18.04.2022 Na 200.000 lidí může přijít v ruském hlavním městě o práci kvůli odchodu zahraničních firem, odhadl starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Dodal, že moskevská radnice je připravena jim pomoci například rekvalifikačními programy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Moskevská burza se v pondělí otevře, ruská centrální banka se bojí pádu trhu s dluhopisy
19.03.2022 Na moskevské burze se v pondělí začne obchodovat s cennými papíry. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová rozhodnutí otevřít burzu oznámila ve svém včerejším prohlášení po zasedání vedení banky. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.03.2022 1) Ruská federace řádně zaplatila úroky z dolarových dluhopisů, a vyhnula se tak platební neschopnosti. Ruské ministerstvo financí dnes oznámilo, že navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy, peníze v plné výši dorazily do amerického finančního ústavu Citibank. Ten už zajistí distribuci peněz na účty držitelů dluhopisů. Celkem jde o částku zhruba 117 milionů dolarů (asi 2,6 miliardy Kč).
Ruská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu na 20 procentech
18.03.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu na 20 procentech. Vysoká sazba na pozadí výrazných změny vnějších podmínek udržela finanční stabilitu a zabránila nekontrolovanému růstu cen, uvedla banka ve svém sdělení. Od 15:00 promluví na tiskové konferenci guvernérka Elvira Nabiullinová.
Putin navrhl prodloužit mandát guvernérky ruské centrální banky
18.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin navrhl, aby guvernérka centrální banky Elvira Nabiullinová tuto instituci vedla i v dalším funkčním období. Uvádí se to v dokumentu, který byl zveřejněn na webových stránkách dolní komory ruského parlamentu. Osmapadesátiletá Nabiullinová je v čele centrální banky od června 2013 a nyní se musí zejména vypořádat s dopady, které má na ruské hospodářství invaze na Ukrajinu.
Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 4,7 procenta
20.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v loňském roce zvýšil o 4,7 procenta. Vyplývá to z prvního odhadu, který v pátek zveřejnil ruský statistický úřad. Ruská ekonomika tak zaznamenala nejvýraznější nárůst za více než desetiletí poté, co v roce 2020 v důsledku pandemie covidu-19 klesla o 2,7 procenta, napsala agentura Bloomberg.
Technická analýza páru BTC/USD na 21. prosince 2021
21.12.2021 Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová během tiskové konference podpořila strach, nejistotu a pochybnosti (FUD) týkající se regulace kryptoměn v zemi. Jak informoval místní zpravodajský server, na dotaz k růstu digitálního obsahu odpověděla následovně:
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.11.2021 1) Objem německého vývozu v září po očištění o sezonní a kalendářní vlivy klesl druhý měsíc za sebou. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti srpnu klesl o 0,7 procenta na 112,3 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Analytici čekali, že se meziměsíčně nezmění. Dovoz téměř stagnoval. Ve srovnání se srpnem vzrostl o 0,1 procenta na 99,2 miliardy eur. Odborníci čekali, že v září posílí o 0,6 procent. Narušení dodavatelských řetězců komplikuje oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
Rusko chce začít v příštím roce testovat digitální rubl
09.11.2021 Rusko bude mít na počátku příštího roku hotový prototyp platformy digitálního rublu a v příštím roce hodlá otestovat používání digitálního rublu. Pak teprve rozhodne o případném zavedení digitální měny. Uvedla to dnes guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová.
Ministr: Rusko odstraní dolarová aktiva ze svého státního investičního fondu
03.06.2021 Rusko zcela odstraní dolarová aktiva ze svého státního investičního fondu a naopak posílí v něm podíl eura, čínského jüanu a zlata. Na okraj mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. Změny, které počítají i s nižším zastoupením britské libry, podle něj nastanou do měsíce.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.06.2021 1) Asijské akcie dnes nenašly společný směr. Investory do asijsko-pacifického regionu dnes zaujala především zpráva o růstu australské ekonomiky zpět na hodnoty před pandemií covidu-19 poté, co mezikvartálně přidala 1,8 % a překonala odhady analytiků.
Guvernérka ruské centrální banky označila digitální měny za budoucnost
02.06.2021 Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová označila digitální měny za budoucnost ruského finančního systému. Prototyp digitálního rublu chce mít do konce letošního roku a pilotně ho chce spustit příští rok. Řekla to serveru CNBC.
Ruská centrální banka zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky
23.10.2020 Ruská centrální banka dnes mírně zlepšila odhad letošního vývoje domácí ekonomiky. Nyní počítá s poklesem hrubého domácího produktu (HDP) o čtyři až pět procent, zatímco dříve předpovídala propad o 4,5 až 5,5 procenta. Zároveň však zhoršila odhad růstu v příštím roce na tři až čtyři procenta z dříve předpokládaných 3,5 až 4,5 procenta.
Související klíčová slova:
Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Čína | Japonsko | Peníze | Akciový index | Inflace | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Zahraniční obchod | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | BRICS | Transakce | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | ECB | Ekonomika | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | G7 | IPO | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Kotace | Kurz | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Platforma | RSI | Rezistence | Riziko | Ropa | Stagflace | Support | Trend | Tržní cena | Výkonnost | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Asijské akcie | Cena ropy | Hospodářský růst | XTB | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodovat | Regulace | Financování | Investiční banky | Eurostat | Český statistický úřad | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Akcie dnes | Banka | Brent | Britské libry | Cena | CZK | Česká ekonomika | Čínská banka | Dolar | Dolary | Eura | Fondy | Graf | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nemovitosti | NewYorská burza | Pivot | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Světové ceny ropy | SWIFT | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Euromoney | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Rozhovor | Burze | Unicredit | Microsoft | Bankovní sektor | Guvernér centrální banky | Investing.com | BCS | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Magnát | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Měnové riziko | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Malý prostor | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Economist | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Uvolňování měnové politiky | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Citi | Guvernér | Ztráty | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Digitální měny | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Propad akcií | Mzdy | Soukromí zaměstnavatelé | Krize | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Příjmy | Alphabet | ČTK | Skupina G7 | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Akcie firem | Ruské akcie | Skupina PPF | Protiruské sankce | Přehřáté ekonomiky | BTC/USD | MiFID II | Investice do kryptoměn | Index MOEX | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Podíl eura | Podniky | Renaissance Capital | Čínské měny | Použití finanční páky | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Cena plynu | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Růst zisků | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Majetek | Dolarová aktiva | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Příjmy Ruska | Americké společnosti | Snížení sazeb | Medvědí výhled | Gazprom | Pokles cen | Poskytování úvěrů | Raiffeisen Bank International | Ekonomické problémy | Depozitní sazby | Vytvoření digitální měny | PPF | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Finanční situace | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Investujte zodpovědně | Rozpočtová politika | Nový úděl | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Trinity | Objem | Obchod | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Generální ředitel | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | FT | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Prognózy | Výhled do budoucna | Plyn | Prohlášení | Dovoz aut | Moskva | Časopis Forbes | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Investujte | TASS | Aurora Cannabis | NERV | Zasedání měnového výboru | Peking | Duchovní vůdce | IKEA | List Financial Times | Miliardy eur | Írán | Budoucnost | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Čínský vicepremiér Liou Che | Proinflační | Vyšší inflace | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace v Rusku | Spotřebitel | Akciový index MOEX | MOEX | Komunikace | Prezident | Průměrná úroková sazba | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Jüan | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Mobilní operátor | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Akcie americké automobilky | Převody peněz | SEC | West Texas Intermediate | Medvědi | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Ekonomika Saúdské Arábie | Prohlášení G7 | Čínské banky | Americký Fed | Vývoj | Šok | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Asijské akcie dnes | Bankovky | Profitovat | Tencent | Evropské země | Pokles HDP | Fiskální politiky | Burzy cenných papírů | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Anton Siluanov | Gazprombank | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Tiskové agentury | Texas | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Růst | Poslanci | Signál | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Práce | Vláda USA | RBK | Údaje | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Bitcoin dnes | Dovoz | Vývoz | Rezervní měny | Členské země | Export do Číny | CL | Oživení globální poptávky | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Renault | JDE | Unie | Alexej Mordašov | Automobilka Renault | Průraz | Vývoj hrubého domácího produktu | Nová prognóza | Zpomalení inflace | Investice do infrastruktury | Covid | Výrobci aut | Ziskové marže | Ant | Výhled vývoje ekonomiky | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Životní úroveň Rusů | Životní úroveň | Insolvence | Odveta | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Zpomalování inflace | Úroky na hypotékách | Ruská vláda | Odborníci | Inditex | Šéf podniku | Politici | Ruské firmy | Měnový fond | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Embargo | Platby v kryptoměnách | Nařízení | Interfax | Guvernérka banky | Sazba ruské centrální banky | Moneta | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Dnes cena bitcoinu | Spotřebitelská poptávka | H&M | Oslabení forintu | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Tilray | VTB | Andrej Kostin | Agentura Interfax | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Trendové linie | Přísná měnová politika | Platby kryptoměnami | Pandemie covidu-19 | Těžby kryptoměn | Reuters analytik | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Ceny ropy Brent | Akcie Aurora Cannabis | Riziko ztráty | Oslabení | Naše hospodářství | Guvernérka ruské centrální banky | Transparency International | KOL | Nevládní organizace | Cíle | Příležitosti | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Nové prognózy | Pozitivní vliv | Gruzie | Cíl cenové stability | Cenové stability | Technologie | Spojené arabské emiráty | Egypt | Odvětví | Divize | Pohyb kapitálu | Finanční skupina PPF | Bankovní skupina | Celoroční projekce | Projekce | Sankce Spojených států | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Funkční období | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Katastrofy | ANO | Uhlí | RBC | Puma | Ruský rozpočet | Německá automobilka Volkswagen | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Zvýšení základní úrokové sazby | Objem německého vývozu | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Příjmy z ropy | Digitální jüan | Pozornost | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Přístup ke kryptoměnám | Digitální rubl | Používání digitálního rublu | Zavádění digitální měny | eCNY | Podmínky na trhu | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Dopady inflace | Míra inflace v Rusku | StoneCo | Družba | TIM | Ruský trh | Mise MMF | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Kazachstán | Rozšíření | Rostoucí inflace | Technická rezistence | Vstoupit na burzu | Ruský plyn | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Spotřební zboží | Základní úrok | Severní Korea | Období zvýšené inflace | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruští oligarchové | Oligarchové | Prezident Putin | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská banka | Cena plynu pro evropský trh | MWh | EUR/MWh | Kolaps ruské ekonomiky | Oleg Děripaska | Budoucnost ruské ekonomiky | Velkoobchodní cena plynu | Ruské finanční trhy | Sankce EU | Telegram | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Gazeta | Řetězec | Západní sankce | Uvalení sankcí | Rostěch | Rostec | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Výkon ruské ekonomiky | Vyloučení Ruska | Dolní komora ruského parlamentu | Ruský majetek | Rosbank | Vyhlášení bankrotu | Ruští poslanci | Vlastnictví | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Pozastavení aktivit v Rusku | Ruští výrobci | Ruská federace | Historické zkušenosti | Cenový strop | Marketingová komunikace | Centrum | Cenový strop na ruskou ropu | Eurasia | Zákaz dovozu | Zastropování cen | Ruské ropy | Mobilizace | The Moscow Times | Platební systém | Arménie | Kyrgyzstán | Český statistický úřad (ČSÚ) | Hrozba globální recese | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výběry | Západní země | Válečná ekonomika | Varování | Hospodářský pokles | Mimořádné dividendy | Whoosh | Komora ruského parlamentu | Právo | Ceny ropy a plynu | Obchod EU | Doktorát z ekonomie | Invest | Vyšší náklady | Média | Omezení pro pohyb kapitálu | Americké sankce | Asie | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Náklady na půjčky | Baterie | Rychlost | Srbsko | Rozpoutání války | Vice | Výhledy | Reálné příjmy | Rzeczpospolita | Sportovec | Kristall | Sergej Čemezov | Kryštof Míšek | Argos Capital | Nikolaj Patrušev | Tajemník ruské bezpečnostní rady | Mobilizace ekonomiky | Západní státy | ProCent | PowerCo | Doktorát | Finanční technologie | Capital | Nový zákon | Úřad Eurostat | Elity | Velké hospodářské krize | Jüanové platby | Jüanové platby za ruský vývoz | Platby za ruský vývoz | Zahraniční ekonomická aktivita | Rusové | Výkon | Suroviny | Financial | Konflikty | Vlády | Monopol | 256/2004 | Občané | Pracovní síla | Finanční zátěž | Embargo na ropu | Odpovědnost | Liberálové | Společnost MTS | MTS | Putinův režim | Super Micro Computer | Ruská válečná ekonomika | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Chaos | Riziko bankrotů | Ksenia Judajevová | Alexej Možin | Dánové | Realita | Zařízení | Válečné ekonomiky | Krádeže másla | Gazeta Wyborcza | Ruští ekonomové | Vladislav Inozemcev | Dmitrij Někrasov | Náklady | Výzvy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|