Sobota 21. prosince 2024 14:44
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei StartTrader

Obchodní bariéry

C:\fakepath\svycarsky frank.jpg

Švýcarská vláda zhoršila výhled domácí ekonomiky

17.12.2024 Švýcarská vláda zhoršila výhled domácí ekonomiky na letošní i příští rok. Poukázala v této souvislosti na zpoždění hospodářského oživení v Evropě. Státní sekretariát pro hospodářské záležitosti (SECO) dnes uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) Švýcarska se v letošním roce zvýší o 0,9 procenta, zatímco v září letošní růst odhadoval na 1,2 procenta.
img

Čeká Čínu transformace a prosperita?

06.12.2024 „Cyklické a strukturální problémy Číny nemusi zabránit další vlně prosperity. Silný základ v podobě četné, práceschopné a relativně mladé populace druhé největší ekonomiky světa je velkým zdrojem síly do budoucna,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\USA ekonomika2.jpg

Trump může ekonomice krátkodobě pomoci, dlouhodobě může uškodit

06.11.2024 Ekonomický výhled pro Spojené státy v dalším funkčním období Donalda Trumpa je krátkodobě příznivý, avšak střednědobé až dlouhodobé dopady jsou spíše nejisté a některé návrhy by ekonomice uškodily. V povolební analýze to dnes uvedli ekonomové nizozemské banky ING. Zejména přísná imigrační politika, deportace zahraničních pracovníků bez dokladů, obchodní bariéry a rostoucí vládní dluh mohou podle nich představovat výrazné překážky pro další růst ekonomiky.
img

EUR/USD Týdenní přehled: Listopadové zasedání FOMC a nová hlava USA

04.11.2024 Nadcházející týden bude pro měnový pár EUR/USD a další dolarové páry nejvýznamnější. Výsledky listopadového zasedání FOMC a výsledky prezidentských voleb v USA budou mít zásadní vliv na americký dolar. Všechny ostatní fundamentální faktory budou hrát sekundární, podpůrnou roli. Proto se zaměříme na klíčové události nadcházejícího týdne.
C:\fakepath\trump.jpg

Hrozba Trumpova vítězství Evropě působí ekonomickou noční můru

25.10.2024 Hrozba vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropě způsobuje ekonomickou noční můru. Centrální bankéři se obávají, že pokud se bývalý prezident znovu nastěhuje do Bílého domu, rozpoutá novou obchodní válku, což jim značně ztíží práci, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\zelena-energie.jpg

Čína od roku 2023 dala do čisté energie v zahraničí přes 100 mld. USD

02.10.2024 Čínské firmy od začátku roku 2023 investovaly v zahraničí do projektů čistých energetických technologií přes 100 miliard USD (2,3 bilionu Kč). Snaží se tak vyhnout clům, která zavedly Spojené státy a další země. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Climate Energy Finance (CEF).
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD kvůli válkám a suchu zhoršila výhled ekonomiky některých zemí

26.09.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila na 2,8 procenta výhled letošního růstu ekonomiky v zemích, kde působí. Zdůvodňuje to válečnými konflikty i prudkými výkyvy počasí. Růst v příštím roce bude vyšší, dosáhnout by mohl 3,5 procenta. I to je ale méně, než uváděla dosavadní prognóza. EBRD to dnes uvedla ve svém pololetním výhledu. Prognózu pro Českou republiku EBRD na letošek zlepšila a počítá s růstem o 1,1 procenta. Odhad na příští rok naopak zhoršila a čeká růst o 2,4 procenta.
C:\fakepath\brexit6.jpeg

Analýza: Obchod mezi Británií a EU za poslední tři roky výrazně klesl

17.09.2024 Obchodní výměna mezi Británií a Evropskou unií po brexitu klesla. V letech 2021 až 2023 se hodnota britského vývozu zboží do unie snížila o 27 procent, hodnota dovozu pak o 32 procent. Snižuje se pestrost vyměňovaného zboží. Na vině jsou významné obchodní překážky, jejichž negativní dopad se s časem stupňuje. EU ale pro Británii zůstává nejdůležitějším obchodním partnerem, uvádí analýza Astonské univerzity v Birminghamu.
C:\fakepath\trader-18062024-51-zm.png

Čínský premiér navštívil Západní Austrálii, kde se těží klíčové suroviny

18.06.2024 Čínský premiér Li Čchiang dnes navštívil továrnu na zpracování lithia ve státě Západní Austrálie, a zdůraznil tak snahu Číny o zajištění klíčových nerostných surovin používaných mimo jiné při výrobě baterií do elektromobilů, chytrých telefonů a dalších elektronických zařízení. Li dnes ukončil návštěvu Austrálie, kam se vydal jako první předseda čínské vlády po sedmi letech, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Global3.png

Světová banka zlepšila odhad růstu globální ekonomiky

11.06.2024 Světová banka (SB) zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,6 procenta. Světové hospodářství by tak mělo růst stejným tempem jako v loňském roce. Ve své předchozí prognóze, která je z ledna, přitom SB předpovídala zpomalení růstu na 2,4 procenta. Za zlepšením výhledu stojí zejména příznivý hospodářský vývoj ve Spojených státech, uvedla banka v dnešní zprávě.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
img

Globální obchodní tlaky, ale i světlé stránky

18.11.2022 TLAK: Objem světového obchodu je pod tlakem. Hospodářský růst se zpomaluje, poptávka se přeorientovává ze zboží na služby a obchodní bariéry se zvyšují. To kompenzuje rozplétání dodavatelských řetězců. WTO vidí, že objem světového obchodu letos zpomalí na 3,5 % z loňských 9,1 % a výhled na rok 2023 snížila na 1 % - zpomalení může přijít brzy. Přední společnost v kontejnerové dopravě Maersk vidí „temná mračna na obzoru“ a doručovatelský gigant FedEx předpovídá „celosvětovou recesi“. Otevřené ekonomiky zaměřené na zboží, jako je Německo, by trpěly oproti „uzavřenějším“ zemím nebo zemím zaměřeným na služby od USA a Číny po Španělsko a Itálii.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
C:\fakepath\cina.png

Komu pomáhá čínské oživení?

26.10.2020 Čína jako první velká ekonomika minulý týden reportovala růst HDP za třetí čtvrtletí. Výsledných 4,9 % meziročně je obdivuhodných vzhledem k aktuální pandemii, byť o přesnosti dat se vzhledem k tak brzkému zveřejnění a velmi nízké transparentnosti čínských dat vedou pohybnosti. Čínská aktiva navíc nejsou pro trading příliš nakloněna, a proto se pro investiční příležitosti díváme do zemí, které jsou hlavními dodavateli mašinerie jménem Made in China.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí

08.06.2020 Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.
img

MMF upravuje globální ekonomický výhled, ale varuje před množstvím rizik

21.01.2020 Mezinárodní měnový fond předpověděl, že světová ekonomika v roce 2020 posílí, i když jen mírným tempem, než se původně předpokládalo při hrozbách, které jsou každým dnem vyostřenější.
C:\fakepath\global economy.jpg

Ifo: Podmínky ve světové ekonomice jsou nejslabší za deset let

11.11.2019 Podmínky ve světové ekonomice se v letošním čtvrtém čtvrtletí dostaly na nejslabší úroveň za posledních deset let. Vyplývá to z nejnovějších výsledků celosvětového hospodářského průzkumu institutu Ifo. Index globálního ekonomického klimatu ve čtvrtém čtvrtletí podle průzkumu klesl na minus 18,8 bodu z minus 10,1 bodu ve třetím kvartálu. Sestoupil tak nejníže od jara 2009.
img

Okénko trhu - MMF snížil odhad globálního růstu

16.10.2019 Ceny průmyslových výrobců se v září meziměsíčně zvýšily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika ovšem dále zvolnila na 1,9 %. K růstu nejvýrazněji přispívaly ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které se meziročně zvedly o 7,7 %. I přes určité zvolnění pak stále trvá rychlý růst cen v potravinářství (o 3,6 %). Na druhé straně klesaly ceny koksu, rafinovaných ropných výrobků a chemických látek, tedy produktů ovlivněných nižší cenou ropy. V následujících měsících očekáváme postupné slábnutí cenových tlaků u producentů, ať už vlivem pomaleji rostoucích cen agrárních komodit, tak i v důsledku slábnoucí poptávky. Výrobní ceny v eurozóně v srpnu přešly do meziročního poklesu, což se bude s určitým zpožděním promítat i do tuzemské průmyslové inflace. Průměrný růst cen výrobců by měl v letošním roce dosáhnout hodnoty mírně pod 3 %, vlivem vysoké dynamiky v H1.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Světová ekonomika letos vzroste nejméně od finanční krize

15.10.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ještě v červenci počítal na letošní rok s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

CBO: Rozpočtový deficit USA napřesrok překročí bilion dolarů

22.08.2019 Deficit federálního rozpočtu Spojených států v příštím fiskálním roce překročí hranici bilionu dolarů (zhruba 23 bilionů Kč). Vyplývá to z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO), která poprvé zohledňuje nedávnou rozpočtovou dohodu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a Kongresem. V letošním fiskálním roce, který skončí v září, schodek podle prognózy CBO dosáhne 960 miliard dolarů.
img

ČR zasáhne americké clo

13.06.2019 Českou republiku zasáhne americké clo. Světoví ekonomičtí lídři Christine Lagardeová a Mario Draghi varují, že budeme čtvrtou nejzasaženější zemí.
C:\fakepath\Lagarde-and-ECB-Chief-M.-Draghi1.jpg

Lagardeová a Draghi varují před dopady obchodní války

12.06.2019 Dva z nejvlivnějších ekonomických lídrů světa dnes varovali před znepokojujícím vývojem ohledně růstu obchodních bariér a cel. Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi a výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová se shodli, že obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou, ale i hrozící obchodní spor USA s Evropou a dalšími průmyslovými zeměmi, mohou zpomalit ekonomický růst. V této souvislosti zmiňují i Českou republiku, pro kterou mohou být vážným nebezpečím americká cla na evropská auta.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB zhoršila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 2,6 pct

05.06.2019 Světová banka (SB) včera zhoršila výhled globální ekonomiky. Celosvětový hospodářský růst v letošním roce podle její nové prognózy zpomalí na 2,6 procenta z loňských tří procent. V lednu banka letošní růst odhadovala na 2,9 procenta. Výhled pro Spojené státy zůstal beze změn, pro eurozónu je ale horší.
img

Korekce díky obchodní válce, na kterou akcie čekaly

16.05.2019 Obchodní válka mezi USA a Čínou během minulého roku a začátkem měsíce května opakovaně dostává akciový trh pod tlak. Ten by se však mohl z krátkodobé hrozby růstu protekcionismu rychle vzpamatovat a s obchodní dohodou mezi dvěma největšími ekonomikami navázat na nejdelší býčí trh v historii. Jaké americké společnosti obchodní válka zasáhne nejvíce a jaké akcie by mohly po krátkodobém výprodeji být zajímavou investiční příležitostí?
C:\fakepath\brexit2.jpg

Britské firmy zvýšily investice v EU

11.02.2019 Schválení odchodu Británie z Evropské unie v referendu z června 2016 přimělo britské podniky ke zvyšování investic v ostatních členských zemích EU, a to zřejmě na úkor domácích investic. Vyplývá to ze studie Centra pro ekonomickou výkonnost (CEP), které je součástí Londýnské ekonomické školy (LSE).
img

Cena ropy se propadla na roční minimum

23.11.2018 „Na trhu s ropou se zrcadlí současné ekonomické problémy ve světě. Jednotlivé státy přestávají mezi sebou kooperovat a s vidinou krátkodobého zbohatnutí produkují více ropy, než je trh schopen pojmout. Mezi zeměmi vznikají nové obchodní bariéry, které v konečném důsledku mohou zvýšit nezaměstnanost a cenovou hladinu. Neschopnost dohodnout se může vést až k propuknutí ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Výsledky firem jsou ovlivněny cly, inflací a silným dolarem

26.10.2018 Výsledková sezóna je v plném proudu. Tento a příští týden bude reportovat většina firem. Co nám jejich výsledky prozrazují o stavu globální ekonomiky a jejím dalším vývoji?
img

Nečekaný průlom: EU dokázala odvrátit americká cla. Euro roste

26.07.2018 Včerejší jednání amerického prezidenta a šéfem Evropské komise přineslo výsledky. Nutno přiznat, že v této fázi jsme s obratem ještě nepočítali, a pozitivně překvapené jsou i finanční trhy. Evropské akcie otevřely strmým růstem a daří se euru, jež vůči dolaru postupuje vzhůru na 1,1730. Německé dluhopisy, jakožto indikátor poptávky po bezpečí, ráno lehce ustupují.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní FOREX komentář - Ondřej Hartman z FXstreet.cz (16.7.2018)

16.07.2018 V minulém týdnu mi EUR/USD nabídl dvě obchodní příležitosti, které jsem uváděl v mém týdenním komentáři. Nejprve se EUR/USD vrátil ze shora směrem k prolomené S/R zóně, kde bohužel nedošlo k pullbacku, takže první long obchod skončil na menším SL. Při ukončení tohoto obchodu jsem doporučoval otevření short pozice, která se pak přesně a rychle dostala do zisku k další nejbližší S/R zóně, kde byla ukončena v zisku na Profit-Targetu (PT). V týdnu tedy jedna ztráta a jeden zisk.
C:\fakepath\draghi-press-conference-851133.jpg

Evropskou ekonomiku nejvíce ohrožují obchodní bariéry

09.07.2018 Největší hrozbu pro evropskou ekonomiku teď představují nové obchodní bariéry. Uvedl to dnes prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Dodal, že Evropská unie by měla jít příkladem a podporovat ekonomickou otevřenost.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní FOREX komentář - Ondřej Hartman z FXstreet.cz (9.7.2018)

09.07.2018 Také minulý týden měnový pár EUR/USD nabídl ziskovou obchodní příležitost podle mého týdeníku. Došlo totiž k aktivaci čekajícího buy-stop pokynu pro prolomení horní vstupní S/R zóny. Trh se následně dle mého předpokladu vydal k vyšším hodnotám k další nejbližší následující S/R úrovni, kde došlo k ukončení v zisku na Profit-Targetu. Jestli jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k dalšímu zisku!
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Obchodní napětí začíná ovlivňovat globální ekonomiku

05.07.2018 Obchodní bariéry, které budují velké ekonomiky, by mohly ohrozit globální ekonomické oživení a jejich účinky se již začínají projevovat. Oznámila to Světová obchodní organizace (WTO) ve včerejší zprávě o obchodních restrikcích v zemích skupiny největších ekonomik světa G20. Bližší podrobnosti WTO ve zprávě neuvedla, v květnu však ukazatel čtvrtletního výhledu obchodu WTO naznačil, že růst obchodu by mohl ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci zpomalit.
cina 21072013.png

Čínský prezident se vyslovil proti protekcionismu

16.01.2017 Čínský prezident Si Ťin-pching Si se dnes důrazně vyslovil proti rostoucím ochranářským tendencím v globální ekonomice. Prezident to uvedl na oficiální návštěvě Švýcarska, den před zahájením schůzek Světového ekonomického fóra v Davosu, jichž se Si zúčastní jako první hlava čínského státu.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
rusky rubl 29092014.png

Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?

29.09.2014 V dalším vzdělávacím článku ze seriálu exotických měn se detailně podíváme na faktory, které ovlivňují hodnotu ruského rublu (RUB). Zvláštní pozornost pak budeme věnovat aktuálně žhavému tématu spojenému s rusko-ukrajinským vojenským konfliktem, kterým je politické riziko. Jak si ale v článku ukážeme, zvýšená nejistota pramenící z tohoto konfliktu není hlavním důvodem stojícím za prudkým oslabením rublu z letošního léta.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Spready | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | G7 | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní systém | Politické riziko | Pozice | Prémie | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Timeframe | Trader | Trading | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | WTO | Yield | ZEW index | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz eura | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Průlom | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Instrument | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kurz kanadského dolaru | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Management | Míra inflace | Nemovitosti | Online obchodování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | SaxoBank | Státní dluhopisy | SWIFT | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | ING | Buy | Měď | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Investment | Jackson Hole | ABN Amro | Sentix | Berenberg | Investing.com | YouGov | Nová Čína | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Mark Carney | Der Spiegel | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Snižování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Energie | Podnikatelská důvěra | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Britská centrální banka | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Evropský trh | Nejistota | Světová finanční krize | Tempo růstu | Zajištění | Odhodlání | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Rekordní maxima | Britská vláda | Payrolls | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Tempo růstu ekonomiky | Okénko trhu | BHS | Jerome Powell | Invesco | Primární nabídky mincí (ICO) | Štěpán Hájek | Primární nabídky mincí | John Maynard Keynes | EUR/RUB | Geopolitická rizika | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Trumpova cla | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Boston College | Globální růst | Globální hospodářský růst | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | USMCA | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trh s ropou | Výsledky firem | Pád ceny ropy | Ruská centrální banka | Předpovědi Saxo Bank | Průzkum společnosti | Prezident Trump | Evropská komise | Fungování trhů | Americké podniky | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Švýcarské zboží | Obchodní operace | Intradenní trading | Ceny zemního plynu | Německé banky | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | Dopady obchodní války | Rostoucí příjmy | Investice firem | Snížení sazeb | Čínský trh | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Investiční kapitál | Cla na čínské zboží | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Pokles ceny ropy | Obchodní praktiky | Snížení daní | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Obchodní spory | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Huawei | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Býčí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | Martin Krištoff | CFDWorld | USA a Čína | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Bilance | Zavedená cla | Ekonomický vývoj | Generální ředitel | Rozvoj umělé inteligence | Čínský prezident | Největší pokles | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | 5G | SECO | Hospodářské záležitosti | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Předpovědi | Průmysl | ADP | Čínské zboží | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Prezident Světové banky | David Malpass | Měnové politiky | Předseda | Nabídka a poptávka | Vývoj spotřebitelské inflace | FedEx | Bydlení | Úbytek | Stratég | Roční růst | TRIPS | Peking | Eskalace konfliktu | Inovace | Washington | Světová banka (SB) | Budoucnost | Švýcarská vláda | Zemědělství | Příjmy domácností | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Federální vláda | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Spotřebitel | Ceny energií | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Obchodní vztahy | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Pandemie | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Výdaje | Akcie v Číně | Rozhodování | Růst britské ekonomiky | Dolarové páry | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | FedWatch | Šéfka ECB | Stabilita | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Zrychlení inflace | Pokles vývozu | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Spiegel | Tiskové agentury | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Milton Friedman | Situace v Číně | Jordánsko | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Keynes | Negativní korelace | Vyspělé ekonomiky | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Úbytek pracovních míst | Roberto Azevedo | Signál | Potenciál | Živobytí | E-commerce | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Vláda Spojených států | Údaje | IATA | Omyl | Ekonomické oživení | Znárodnění | CIA | Čínské oživení | Dodavatelské řetězce | Nákup ropy | Nezájem investorů | Trade | Nizozemsko | PMI ve službách | Posílení | Kristina Hooper | Nové zakázky | Spotřebitelský sentiment | Pracovní síly | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Australský premiér | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Ben Broadbent | Členské státy | Členské země | Technologický pokrok | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Velké ekonomiky | Sektor služeb | Zboží z Číny | CATL | Podnikatelské aktivity | Canberra | Umělé inteligence | Investment management | JDE | Unie | Koronavirové pandemie | Vládní intervence | Bývalý prezident | CBO | Šéf SB | Rozpočtový deficit USA | Globální poptávka | Covid | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Cla na zboží | MAM | Členové kartelu OPEC | Ceny | Kolísání cen | Pár EUR/USD | Známky oživení | Odhad vývoje ekonomiky | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Ceny dováženého zboží | Venezuela | Výrobce baterií | Pokles hospodářství | Ceny mědi | Prezidentské volby v USA | Investice amerických firem | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Fiskální pomoc | Pracovní místa | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Americké měny | Čínská aktiva | Poptávka a nabídka | Holger Schmieding | Vítězství Donalda Trumpa | Hospodářský vývoj | Obchodní politika | Ekonomické nerovnosti | Rovnováha na trhu | Alexandre de Juniac | Výhled na rok | Počasí | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | MFS Investment Management | Maersk | Cena nemovitostí | Velké ztráty | Obchod mezi Británií a EU | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Podnikatelské klima | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | Obchodování na trhu | Solární panely | Technologie | Liou Čen | Vývoje ceny | Egypt | Čínský výrobce | Odvětví | Významná rizika | Chování | Klíčové suroviny | Klíčové makroekonomické ukazatele | První odhad | Maynard Keynes | Základní pojmy | Sympozium | Ekonomické sympozium | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Národní měny | Opatření | Výkyvy počasí | Samou | Hospodářské soutěže | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Pozornost | Klima | Společnost | TIM | Zahraniční politika | | Cykly | Spotřebitelské inflace | Joachim Nagel | Logistické společnosti | Index PCE | Sankce | Motivace | Mezinárodní vztahy | Zpřísnění sankcí | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Řetězce | Peter Siks | Ruské zboží | Vyloučení Ruska | Ben Laidler | Vlastnictví | Realitní sektor | ABN | Prime | Současná situace | Keir Starmer | Velké finanční krize | Pozitivní nálada | Války na Ukrajině | CZ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Západní země | Index cen výrobců | Strukturální změny | Globalizace | Vyšší náklady | Vládní dluh | Invesco Ltd. | Beata Javorciková | Válka | Silný základ | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Pozitivní trendy | Závazek | Vyšší náklady na půjčky | Náklady na půjčky | Baterie | Dominance Číny | BYD | Výrobní závody | Duševní vlastnictví | Vice | Směřování | Monitorování | Největší ekonomiky | Politické faktory | Problémy Číny | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Londýn | Plánování | Porovnání vývoje ceny ropy | Hamás | Izraelská armáda | Ozbrojený konflikt | Hlasování o brexitu | Investice ve Spojených státech | tradingeconomics.com | Nové technologie | Eskalace | Nebezpečí | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Potenciální rizika | Jakub Matis | Západní státy | ProCent | Vzpomínky | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Demografické změny | Rizikové prémie | Čínský premiér | Li Čchiang | FDI | Dotace | Jádrový CPI | Klíčové události | W1 | Prosperity | Úrovně supportu | Ekonomické trendy | Nápad | Jádrový index spotřebitelských cen | Mezinárodní ekonomie | Co je to obchod | Centre William Rappard | Řešení sporů | Pravidla a dohody | MFN | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Kolo jednání | Specializované dohody | Vliv na vývoz a dovoz | Přímý zahraniční investiční kapitál | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozvojová pomoc | Kontroverze a výzvy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Faktory ovlivňující obchod | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Regulace a právní normy | Právní normy | Globalizace a dodavatelské řetězce | Demografie | Světové hospodářské podmínky | Hospodářské podmínky | Jak funguje nabídka a poptávka? | Vliv obchodu | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Hurikány | Sucha | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchod a mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Suroviny | Vliv na americký dolar | Konflikty | Vlády | Hospodářské politiky | Pracovní síla | SOK | CEF | Celý svět | Urbanizace | Zdroje Bloombergu | Tvůrce měnové politiky | Vítězství | Účastníci trhu | Dovoz elektromobilů | Starmer | Harris | Hizballáh | Hnutí Hizballáh | FedWatch společnosti CME | Obchodní výměna | Výrobci luxusního zboží | Vítězství republikánů | Prezident Spojených států | Hrozba Trumpova vítězství | Trumpovo vítězství | Obchodní konflikty | Zvolený americký prezident | Strukturální problémy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchodní aktivity
Obchodní aktivity v Rusku
Obchodní aktivity v USA
Obchodní aktivum
Obchodní ambice
Obchodní a mezinárodní dohody
Obchodní analýza
Obchodní aplikace
Obchodní aspekty
Obchodní aspekty brokera

Následující klíčová slova

Obchodní bilance
Obchodní bilance Austrálie
Obchodní bilance Číny
Obchodní bilance eurozóny
Obchodní bilance Švýcarska
Obchodní bilance Turecka
Obchodní bilance v Japonsku
Obchodní bilance v USA
Obchodní cashflow
Obchodnice Andrea
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít