Pátek 02. srpna 2024 12:12
reklama
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)
reklama
CapXmaster srovnani

Kristina Hooper

img

Invesco: Co znamená Bidenovo historické rozhodnutí pro trhy?

25.07.2024 Mediální pokrytí amerických prezidentských voleb se o víkendu rozhořelo v souvislosti s oznámením prezidenta Joea Bidena, že odstoupí z volebního klání. Očekávám, že to zvýší krátkodobou volatilitu trhů – zůstávám však také zaměřena na zasedání Federálního rezervního systému (Fed) příští týden, protože se domnívám, že Fed má pro trhy mnohem větší význam. A sleduji výsledky výsledkové sezóny, zda se neobjeví známky toho, že by se výkonnost trhu mohla rozšířit z nadvlády akcií „velkolepé sedmičky“.
img

Invesco: Mohl by Fed snížit úrokové sazby v roce 2024 dvakrát?

19.07.2024 Minulý týden byla zveřejněna další data, která naznačují větší pokrok v dezinflaci v USA – což podle mého názoru znamená, že bychom se mohli dočkat snížení sazeb Federálního rezervního systému (Fed) dříve.
img

Invesco: Smíšená ekonomická data vyvolávají otázky v USA i ve světě

28.06.2024 Již mnohokrát jsem řekla, že na cestě ke snížení úrokových sazeb a opětovnému zrychlení ekonomiky v celosvětovém měřítku dojde k překvapením, a to jak pozitivním, tak negativním. A zprávy z minulého týdne nám přinesly trochu obojího. Pozitivní je, že průmyslová výroba v USA vzrostla více, než se očekávalo, a britské akcie vykázaly sílu navzdory poněkud přetrvávající inflaci. Nové odhady však ukázaly, že se očekává výrazný nárůst schodku veřejných financí v USA, a rostoucí ceny ropy by mohly mít dopad na inflaci zboží.
img

Invesco: Kde jsou investiční příležitosti v době, kdy se světové ekonomiky rozcházejí?

20.06.2024 Všechny západní vyspělé ekonomiky se pohybují stejným směrem – obecně klesá inflace a začíná nebo se blíží začátek snižování sazeb –, ale různou rychlostí. Velkou část těchto rozdílů lze přičíst tomu, jak jednotlivé hlavní ekonomiky reagovaly na pandemii a následný prudký růst inflace. USA například vedly v oblasti stimulačních opatření. To stačí k vytvoření podstatných rozdílů, které se nyní projevují třeba v tom, jak rychle začínají příslušné centrální banky snižovat sazby.
img

Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením

27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
img

Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií

21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
img

TRH SE RADUJE Z NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV O INFLACI Z USA, EUROZÓNY A VELKÉ BRITÁNIE

23.11.2023 Zprávy o inflaci z USA, eurozóny a Velké Británie z minulého týdne byly vítané a do značné míry přesvědčily trhy, že centrální banky už přestaly zvyšovat úrokové sazby.
img

Invesco: Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů zčásti ulehčují práci Fedu

31.10.2023 Pokud jde o zpřísnění finančních podmínek, a tedy zpomalení ekonomiky, Fed za sebe nechává pracovat výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů. Nedávno jsme byli svědky toho, jak se výnos 10letých amerických státních dluhopisů posunul z 4,59 % (13. října) na 5 % (23. října).
img

Invesco: Válka mezi Izraelem a Hamásem přináší do popředí geopolitická rizika

12.10.2023 O víkendu Hamás překvapivě zaútočil na Izrael, zabil civilisty a vzal rukojmí, což se zdá být reakcí na připravovaný izraelsko-saúdský mírový plán. Izrael vyhlásil válku a zřejmě se připravuje na rozsáhlou invazi do Gazy. Součástí izraelsko-saúdské mírové dohody byla podmínka izraelských ústupků Palestincům. Zdá se, že v současné situaci k tomu pravděpodobně nedojde, což naznačuje, že mírová dohoda může být zmařena. Deník Wall Street Journal uvedl, že se na útoku Hamásu podílel Írán; pokud se tato informace potvrdí, hrozí, že do konfliktu budou zataženy další země.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
img

Invesco: Pro USA to bylo „léto dezinflace“

16.08.2023 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA dosáhl nižší hodnoty, než se očekávalo, a to 0,2 % meziměsíčně a 3,2 % meziročně (oproti očekávaným 3,3 %). Jádrový CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a o 4,7 % meziročně. I když některé kategorie inflace jsou lepší než jiné, pokrok, kterého bylo dosaženo, je významný a velmi vítaný.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
img

Invesco: Loučení se zvyšováním sazeb Fedu

26.07.2023 V souvislosti s americkým Federálním rezervním systémem (Fed) prožívám vlnu emocí. Za námi je dlouhý a vyčerpávající cyklus zvyšování sazeb. Zatím jsme měli jen jedno větší finanční zranění – regionální bankovní minikrizi – ale víme, že čím déle cyklus zvyšování sazeb trvá, tím větší je šance na další „nehody“ a „zranění“. A vzhledem k opožděným účinkům měnové politiky může ke zraněním dojít i po skončení zvyšování sazeb. Stručně řečeno, už nějakou dobu čekám, kdy Fed ukončí cyklus zvyšování sazeb, takže bych posledních několik měsíců označila za dlouhé loučení.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

Komentář Invesco: Rozhodnutí světových centrálních bank jsou odrazem rozdílů v ekonomikách

22.06.2023 Minulý týden byl pro měnovou politiku významný, neboť čtyři hlavní centrální banky vydaly politická rozhodnutí. Ta odrážejí skutečnost, že jejich ekonomiky se nacházejí na velmi odlišných místech.
img

Invesco: Co by investoři měli vědět o recesi v USA a inflaci v eurozóně

08.06.2023 Problém dluhového stropu byl odsunut do ledna 2025 a v tuto chvíli se už není třeba obávat, že by USA nesplnily své finanční závazky. Když je toto drama úspěšně za námi, nastává čas podívat se v širších souvislostech na dění v globální ekonomice.
img

Invesco: S pokračující debatou o dluhovém stropu v USA se očekává nárůst tržní volatility

24.05.2023 Vyjednávání o dluhovém stropu v USA přitahuje stále větší pozornost investorů. Ta je upřena zejména na kritické datum „X“, kdy se očekává, že americké vládě dojdou prostředky na plné uhrazení finančních závazků. V současné době se toto datum odhaduje na 1. června.
img

INVESCO: RŮST ÚROKOVÝCH SAZEB, DLUHOVÝ STROP A DALŠÍ

10.05.2023 Minulý týden byl plný zpráv, které ovlivnily globální trhy, od zpřísňování podmínek ze strany centrálních bank až po rostoucí obavy z překročení dluhového stropu USA.
img

Invesco: Devět věcí, které nás duben naučil o globální ekonomice

27.04.2023 Duben utekl jako voda. Měsíc byl nabitý nově zveřejněnými daty, která nám poskytla vhled do toho, jak se daří světové ekonomice navzdory agresivně nastavené měnové politice a boji s inflací. Níže uvádíme devět věcí, které jsme se tento měsíc dozvěděli a které jsou pro investory důležité.
img

Analýza Invesca: Nálada na trhu se zlepšila. Vydrží?

06.04.2023 Březen se ve Spojených státech zaměřuje na vysokoškolský basketbal a March Madness®. Letos tento termín nabyl většího významu vzhledem k šílenství, které jsme viděli na trzích v průběhu března. Na začátku měsíce se objevily bankovní problémy, které se dále zhoršovaly. Následovalo extrémní prostředí „risk-off“, když ve spojených státech došlo ke klasickému runu na banky, a i v Evropě se v bankách objevilo určité napětí. Tvrdili jsme, že tyto problémy byly specifické pro některé banky, nikoli systémové, a byli jsme přesvědčeni, že tvůrci politik jsou velmi citliví na rizika vzniklá agresivním zpřísňováním a jednají rychle a účinně, aby problémy zastavili.
img

Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry

30.03.2023 Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.
img

Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh

24.02.2023 Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.
img

Invesco: Inflace a znovuotevření Číny pomohou trhům v roce králíka

02.02.2023 V Číně začal nový lunární rok a je to rok králíka. V roce tygra byly trhy „zničeny“, takže doufám, že tento rok přinese na finanční trhy jinou energii.
img

Analýza společnosti Invesco: Šest novoročních předsevzetí pro investory

11.01.2023 Federální rezervní systém (FED) a další centrální banky zpřísňovaly mnohem více než se očekávalo, protože inflace byla mnohem horší, než se předpokládalo.
img

Invesco: Nezapomenutelný prosinec pro světovou ekonomiku

08.12.2022 1. Změny v čínské politice covidu. Čína provádí významné a pozitivní změny své politiky ohledně covidu. Minulý týden Čína oznámila novou iniciativu na podporu dalšího očkování starších osob a nedávno také zmírnila požadavky na testování covidu v některých velkých městech. Investoři tyto zprávy přijali velmi pozitivně, což vedlo k růstu čínských akcií. Objevily se také zprávy, že Čína možná tento týden oznámí nový, méně přísný soubor národních opatření v oblasti covidu, což by mohlo být pro ekonomiku stimulující a mohlo by to čínským akciím poskytnout další silný impuls.
img

Invesco: Po pozitivním inflačním překvapení jsou trhy na rozcestí

16.11.2022 Minulý týden trhy obdržely to, v co dlouho doufaly – nižší než očekávanou inflaci v USA. Co bude následovat? Bude inflace v příštích měsících dále slábnout? Nebo setrvá na vysokých úrovních? První scénář by pravděpodobně znamenal, že pauza ve zvyšování sazeb se blíží, zatímco ten druhý, že Federální rezervní systém (Fed) bude muset zůstat agresivní i nadále.
img

Invesco: Globální trhy – co sledovat v listopadu?

04.11.2022 Ekonomika eurozóny vykazuje známky dalšího oslabování a Čína oznámila data, která odhalila složitou cestu k hospodářskému oživení.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
img

Invesco: Navzdory jestřábí rétorice je stále možný obrat FEDu

06.09.2022 Akcie po celém světě klesají v reakci na jestřábí projev předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jaye Powella. Během necelých deseti minut Powell zasáhl investory po celém světě, kteří se obávají, co to může znamenat pro zářijové zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Domnívám se, že to, co jsme viděli v Jackson Hole, nebylo ani tak předzvěstí toho, co FED udělá příště, jako spíše prvním dějstvím broadwayského představení – všichni aktéři se řídili daným scénářem, ale než spadne opona, může se mnohé změnit.
img

Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

27.07.2022 Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
img

Globální ekonomika: Je vyloženě špatná, nebo extra divná?

17.06.2022 Co je extra špatné? Válka mezi Ruskem a Ukrajinou, cena ropy a rizika recese ve Velké Británii a eurozóně jsou na prvním místě seznamu toho, co je v globální ekonomice špatné. Co zdaleka není tak špatné? Zaměstnanost v USA, snížení cel a uvolnění covid omezení v Číně.
img

Top investiční tipy šéfů globálních společností

24.04.2020 Do čeho investovat, když se ekonomika hroutí? A skutečně se hroutí nebo není třeba propadat panice? Vypadá to, že díky pandemii koronaviru směřuje světová ekonomika do hluboké recese. Došlo dokonce k většímu výprodeji aktiv než při finanční krizi v roce 2008. Časopis Financial Times oslovil investiční šéfy předních světových společností jako JPMorgan, HSBC, LGIM, Invesco a Amundi, aby se podělili o své investiční tipy.
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Španělsko | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Spready | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | G7 | High | High Yield | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Konečná sazba | MMF | Risk | Marže | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spread | Pokladniční poukázky | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | USD | UBS | Dluhopisy | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Santa Claus Rally | Uvolnění měnové politiky | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Index cen | Index PPI | Portugalsko | Australská centrální banka | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Analýzy | Banka | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomika USA | Finanční prostředky | Fondy | Frank | GfK | Graf | Hang Seng | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční plán | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Management | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Risk Off | Risk On | Ropy | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | SWIFT | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Intermediate | Komunální dluhopisy | Ministerstvo financí | Průměrování | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Zhodnocení kapitálu | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Burze | Investment | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Fedspeak | Nákupy dluhopisů | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Ekonomická aktivita | Helicopter money | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Daňové příjmy | Index volatility VIX | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Poptávka po bezpečných aktivech | Akcie amerických bank | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Úvěrový rating | Index Nikkei | FactSet | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Ekonomická data | Nejistota | Finanční tituly | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Dluhové krize | Výnos desetiletých dluhopisů | Výhled | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Historická data | Mzdy | Americký trh práce | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Konsenzus | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Alokace aktiv | JPMorgan Asset Management | Americký akciový trh | Podnikové dluhopisy | Invesco | Investorský sentiment | Inverzní výnosová křivka | Akciové výnosy | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Globální akcie | Ekonomické výsledky | Očekávání investorů | Makrozprávy | OPEC+ | Obchodní bariéry | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Geopolitika | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Úrokový výnos | Americké volby | Reakce trhu | Výprodej akcií | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Růst zisků | Politika Fedu | Základní úroková sazba | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Dluhopisy s vysokým výnosem | Index Option | Silný trh | Zvýšení sazeb | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Růst cen ropy | MSCI Emerging Markets | Riziko recese | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | Prezidentka ECB | Defenzivní akcie | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Dot plot | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Zombifikace | Bílý dům | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | Risk-off | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Růst cen | Negativní sentiment | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Rozvoj umělé inteligence | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristé | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Průzkumy | Legislativa | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Velká krize | Průmysl | ADP | Na burze | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Vládní výdaje | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Předčasné parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výsledek voleb | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Airbus | Míra | Úroky | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Nabídka a poptávka | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Bankovní vklady | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Růst mezd v USA | Bydlení | Oživení inflace | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | Stratég | Předsevzetí | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Investiční ředitel | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Klesající trend | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Rizika na Blízkém východě | Analýza společnosti | Írán | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Zemědělství | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Ukazatele | Federální vláda | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | MSCI Europe | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Výsledky průzkumu | Obchodní vztahy | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Reakce investorů | Negativní dopad | Pokles | Situace | Treasuries | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Akcie v Číně | Index nových zakázek | Výrazné ztráty | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Čínské stimuly | Údaje z USA | Globální indexy | Cyklické akcie | Kanadská centrální banka | Vývoj | Mzda | Příležitost k nákupu | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Prudký pokles | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Čínský růst | Dostatek likvidity | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Fiskální politiky | Kabinet | Bleskový průzkum | Stimul | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Spotřebitelé | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Texas | Hlavní centrální banky | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Prohlášení politiků | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Spoření | Politická rozhodnutí | Bankovní systém USA | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Úbytek pracovních míst | Signál | Tisková konference | Potenciál | Bankovní asociace | Izrael | Ekonomiky | Války | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Umělá inteligence | Práce | Aktivita ve službách | Vláda USA | Údaje | Omyl | Novela zákona | Masové propouštění | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Celková inflace | Novela zákona o dluhopisech | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Vzrušení | Demokraté a Republikáni | USD za barel | Dílčí index | Průměrný výnos | Debata | PMI ve službách | Posílení | NY FED | Náklady na obsluhu dluhu | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Nové zakázky | Spotřebitelský sentiment | Období volatility | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Vývoz | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Ben Broadbent | Velké ekonomiky | Sektor služeb | Spekulovat | Silná rally | Fiskální stimul | Fiskální a měnové stimuly | Rozpočtový úřad Kongresu | Kupci | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | JDE | Unie | Costco | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | CBO | Špatné zprávy | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Členové Fedu | Foxconn | Úvěrové podmínky | Covid | Tiff Macklem | Dlouhodobá výkonnost | Nízké sazby | Ziskové marže | Jasný signál | MAM | Větší riziko | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Technologické společnosti | Mediální pokrytí | Znovuotevření ekonomiky | Důvěra | Caixin | Známky oživení | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Zvýšené napětí | Lepší výsledky | Dluhopisy a zlato | Delta Airlines | Odborníci | Sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Carmen Reinhartová | Budoucí vývoj | Politici | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tokijská burza | Fiskální pomoc | PredictIt | Pozitivní výsledek | Pokles průmyslové výroby | Energetický sektor | Měnový fond | Embargo | Množství peněz | Nařízení | Reebok | Průzkum PMI | Průmysl v eurozóně | Zisky bank | Výdělky | Změny úrokových sazeb | Očkování | Lael Brainardová | Voda | Pokles zásob | Počasí | PMI ve výrobě | DOT | Západní ekonomiky | Silné oživení | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | WU | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Mark Cuban | Výrobní aktivity | Počet zahájených bytů | James Bullard | Rostoucí výnosy | Manufacturing PMI | Nárůst výnosů | Oživení americké ekonomiky | Výrazný růst | Holubičí tón | Hodnotové akcie | Data o inflaci | Dostupná data | AA | Nezaměstnanost mladých | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Dluhový strop | Nižší zisky | Otevření ekonomik | Jádrová inflace v eurozóně | Obavy z inflace | Oslabení | Hypoteční sazby | První zvýšení sazeb | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Tržní prostředí | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Daňový úřad | Zátěžový test | Solární panely | Vyšší úroveň | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Nákupní příležitost | UST | Americký trh | Odvětví | Načasování | Bilion | Štěstí | Chování | Projekce | Inflace ve Švýcarsku | Index Russell | Medián | Očekávaná inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | Sympozium | Ekonomické sympozium | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | Dna | ANO | Airbus SE | Corporate Governance | Odhady růstu | Globální inflace | Nová vláda | Minulá výkonnost | Giorgia Meloniová | ASEAN | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Narušené dodavatelské řetězce | Macy's | TIM | Změny klimatu | Nálada na trzích | | BofA | Cykly | Developeři | Participace | Bidenova administrativa | Drewry | Akcie v roce 2022 | Instituce | Pozitivní výsledky | St. Louis | Inflace v Kanadě | Index PCE | Evropské vlády | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Švýcarská národní banka | Kyjev | Zkapalněný zemní plyn | Pokles inflace | Ukončení války | Řetězec | Řetězce | Celkový trend | Správa | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Dollar General | Indexy S&P | Varování před riziky | Christopher Waller | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Prudký růst inflace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Udržitelnost | Zpřísnění finančních podmínek | Tržní události | Keir Starmer | Mary Dalyová | Jeremy Hunt | Ruské embargo | Korporace | Zmírnění inflace | Administrativa | Vysoké inflace | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Ekonomické prostředí | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Varování | Strukturální změny | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Inflace v Evropě | Smíšená ekonomická data | Otevření Číny | Znovuotevření Číny | OCI | Pokračující pokles | Mediální pozornost | Vládní dluh | Kazuo Ueda | Obnovitelné zdroje | Rostoucí obavy | Vklady | Invesco Ltd. | Krize důvěry | Válka | Odliv vkladů | KBW | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Pozitivní trendy | Spokojenost | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Zvýšení dluhového stropu | Patová situace | Development | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Datum X | Předseda sněmovny | Navýšení dluhového stropu | Rating USA | Finanční problémy | Silná data | Směřování | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Reálné příjmy | Proinflační riziko | Zdroje energie | Uvolněná měnová politika | Finanční podmínky | Ekonomické podmínky | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | Řízení výnosové křivky | Country Garden | Společnosti z indexu | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Obnovitelné zdroje energie | Hamás | Dezinflační proces | Skepse | Posílení japonského jenu | Řízení společnosti | Možný scénář | Akcie ve Spojeném království | Rok 2024 | Snížení ratingu | Dobrá zpráva | Pevný výnos | Jádrový CPI | Portfólia | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Wealth | Fiskální udržitelnost | Nákupy | Nakupovat | Kontext | Financial | Rezervy | Konflikty | Vlády | Oznámení | Nevýhody | Dezinflační trend | Vítězství | Protest | Zdraví | Dýchání | Inflace ve službách | Spojené království | Rallye | Sektor nemovitostí | Nástroje a strategie | Body
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

KRET
Krevní plasmy
Kriminalita kolem kryptoměn
kriptstamp.com
Krishan Gopaul
Kris Marszalek
Kristalina Georgievová
Kristall
Kristian Csepcsar
Kristian Csepcsar z Braiins

Následující klíčová slova

Kristina Hooperová
Kristin Heitmannová
Kristo Kaarmann
Kritéria a rating ESG
Kritéria konvergence
Kritéria pro carry trade
Kritéria pro firmy
Kritéria pro výběr brokera
Kritéria při výběru brokera
Kritici Trumpa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít