Pondělí 20. ledna 2025 23:35
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Invesco: Globální trhy – co sledovat v listopadu?

04.11.2022 13:48  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Světová ekonomika zpomaluje.

Ekonomika eurozóny vykazuje známky dalšího oslabování a Čína oznámila data, která odhalila složitou cestu k hospodářskému oživení.

Všechny oči se upírají na Fed.

Tento týden zasedá Federální výbor pro volný trh. Co je třeba sledovat, je podle mého názoru tisková konference následující po oznámení úrovně sazeb.

Singles Day v Číně.

Podle mého názoru je dobrým měřítkem čínské spotřeby Singles Day, mimořádně důležitá nákupní akce, která se v Číně koná v listopadu.

Globální trhy: Co sledovat v listopadu?

Říjen byl na události poměrně bohatý měsíc a listopad slibuje, že bude z hlediska tržních zpráv stejně nabitý. Zde je stručný přehled nejdůležitějších – a nejzajímavějších – událostí uplynulého měsíce a toho, co budu sledovat v následujících týdnech.

Nejdůležitější a nejzajímavější události měsíce října

Minulý týden došlo k inverzi výnosové křivky 3M/10letých amerických státních dluhopisů, což potvrdilo i inverzi výnosové křivky 2Y/10letých amerických státních dluhopisů jako indikátor recese. 3M/10letá výnosová křivka je obecně preferovaným ukazatelem recese představiteli Federálního rezervního systému (Fedu) a newyorský Fed ji dokonce používá ve svých modelech pravděpodobnosti recese. Je však ironií, že zatímco investoři se inverze 2Y/10leté křivky obávali, zdá se nyní, že k této inverzi přistupují optimističtěji a předpokládají, že by mohla znamenat rychlejší obrat politiky Fedu.

Říjen přinesl pozitivní výkonnost u amerických akcií. Domnívám se, že se na tom podílela kombinace několika faktorů, včetně očekávání, že se politika Fedu dříve než později, otočí, výprodejem v září a lepšími než očekávanými zisky (i když také došlo k několika výrazným zklamáním).

Evropská centrální banka (ECB) opět zvýšila sazby o 75 bazických bodů, přičemž poskytla jen málo vodítek ohledně toho, co se bude dít v budoucnu. Ve svém posledním prohlášení uvedla, že dosáhla "značného pokroku" v politikách utahování, a formulaci, že bude zvyšovat sazby "několik příštích zasedání", nahradila méně jednoznačnou zmínkou o dalším zvyšování úrokových sazeb. To podle některých znamená, že ECB brzy provede jemný obrat. Zda ho provede, však není jasné. Prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla: "Připustili jsme, že se chystá další zvyšování sazeb, ale jakým tempem a na jakou úroveň, to vám nemohu říci."

Jak jsem již uvedla dříve, obávám se, že ECB výrazně zvýší sazby, protože velkou část inflačních tlaků v Evropě nelze měnovou politikou ovlivnit. Není překvapením, že výhled evropské ekonomiky se stále zhoršuje.

Bank of Canada byla méně agresivní a minulý týden zvýšila sazby jen o 50 bazických bodů. Guvernér Bank of Canada Tiff Macklem vysvětlil: "Tato fáze zpřísňování se bude chýlit ke konci... Blížíme se k ní, ale ještě tam nejsme." Stalo se tak navzdory relativně silným ekonomickým datům a očekávanému zvýšení sazeb americkým Federálním rezervním systémem o 75 bazických bodů. Já jsem byla znepokojená závratnou rychlostí utahování u některých centrálních bank, takže se domnívám, že je to vítaná zpráva. Bank of Canada může být v čele západních centrálních bank, které provádějí "jemný obrat".

Bank of Japan je zcela jinde než její západní protějšky. Ve svém posledním rozhodnutí ponechala sazby na stejné úrovni a zachovala kontrolu nad výnosovou křivkou. Zvýšila také svou prognózu inflace na 2,9 %.

Světová ekonomika zpomaluje:

 1. Eurozóna. Ekonomika eurozóny vykázala známky dalšího oslabování, neboť říjnové bleskové indexy nákupních manažerů (PMI) se oproti zářijovým hodnotám zhoršily. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu v říjnu klesl na 46,6 bodu ze zářijových 48,4 bodu. To bylo výrazně pod očekáváním – a znamenalo to čtvrtý měsíc v pásmu poklesu. Snad nejvíce znepokojující je, že se výrazně snížily nové zakázky. Index PMI ve službách se v říjnu rovněž snížil, což znamenalo již třetí měsíc poklesu. Kromě toho se v říjnu zrychlila inflace vstupních nákladů.

2. Spojené státy. Růst hrubého domácího produktu (HDP) USA byl ve třetím čtvrtletí o 2,6 % lepší, než se očekávalo, a po dvou čtvrtletích poklesu znamenal vítanou změnu. Není divu, že se setkal s pozitivní reakcí akciových trhů. Můj kolega Paul Jackson však poukázal na to, že pokud se odstraní vliv čistého vývozu a zásob, dostaneme jiný obrázek – mnohem nižší růst (i když stále v kladných číslech). Poznamenal také, že fixní investice se v posledních dvou čtvrtletích zmenšily, což je znepokojivé vzhledem k tomu, že jsou často složkou, která vede ekonomiku do recese.

3. Čína. Čína oznámila opožděné údaje o HDP a ekonomice, které odhalily nerovnou cestu k hospodářskému oživení. Dobrou zprávou je, že spotřeba domácností výrazně vzrostla; špatnou zprávou je, že je stále pod úrovní před pandemií.

Minulý týden byl pro čínské akcie obtížný, ty po sjezdu Národní strany dramaticky poklesly. V nejbližší době by mohlo dojít k dalšímu oslabování, protože investoři se obávají zpráv o lockdownech souvisejících s covidem a čekají na další informace o budoucí hospodářské politice. Dobrou zprávou je, že ocenění čínských akcií vypadá v porovnání s historickými daty atraktivně. Poslední výprodej posunul ocenění blízko k historickým minimům. Cyklicky očištěný poměr P/E (CAPE) čínských akcií je 13,7, což je mírně nad historickým minimem 13,1 (pro srovnání, současný poměr CAPE pro americký akciový trh je 31,8 a pro Indii 37,6).

Zprávy o výsledcích v USA byly minulý týden poměrně neuspokojivé a některé významné technologické společnosti také vykázaly neuspokojivé výsledky. Ne všechny zprávy však byly zklamáním a výsledková sezóna je zatím poměrně solidní. K 28. říjnu vykázalo zisky 52 % společností z indexu S&P 500. Z nich 71 % vykázalo pozitivní překvapení v podobě zisku na akcii a 68 % pozitivní překvapení v podobě tržeb. Lepší výsledkovou sezónu zatím zaznamenaly sektory energetiky a informačních technologií, kde vykázalo zisk nad odhady nejvyšší procento společností, a to 89 %. V sektorech materiálů a veřejných služeb však byla výsledková sezóna zatím zklamáním, neboť zde vykázalo nejnižší procento společností zisky nad odhady, a to 55 %, resp. 57 %.

Co sledovat v listopadu

· Federální výbor pro volný trh (FOMC). Tento týden bude zasedat FOMC, ale já neočekávám žádné překvapení. Panuje silný konsenzus, že sazba federálních fondů bude zvýšena o 75 bazických bodů. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba sledovat, je podle mého názoru tisková konference následující po oznámení. Někteří se domnívají, že to bude okamžik, kdy Fed otočí. Myslím si, že by to klidně mohl být pivot, ale mohl by to být jemný pivot, jako to udělala Bank of Canada. Myslím si, že je velmi pravděpodobné, že předseda Fedu Jay Powell by mohl zopakovat Macklemovo poselství, že je vhodné do budoucna zpomalit zvyšování sazeb, aby se utahování mělo šanci v ekonomice projevit. Jinými slovy, zpřísňování bude pokračovat – jen pomalejším tempem. To by bylo dost dobré pro mě, ale pro trhy to dost dobré být nemusí.

· Americké volby v polovině volebního období. Přijde mi jasné, že demokraté pravděpodobně ztratí Sněmovnu reprezentantů, i když je otázkou, co se stane v Senátu. Pro naše účely však není pravděpodobné, že by volby v polovině volebního období měly na trhy velký vliv. Investoři mají samozřejmě rádi kontrolní mechanismy a rovnováhu ve vládě, takže rozdělený Kongres by mohl být mírně pozitivní. Stojí však za zmínku, že historicky záleží spíše na samotném roce; třetí rok prezidentského cyklu má tendenci být pro výnosy akciových trhů nejpozitivnější. Doufejme, že se historie bude opakovat i tentokrát.

· Inflace. Někteří doufají v „neposkvrněnou dezinflaci“, tedy v rychlý pokles cen, zejména v USA. Nemyslím si však, že to bude tak snadné nebo čisté. Některé zdroje inflačních tlaků rychle polevují, například tlaky v globálním dodavatelském řetězci, zatímco jiné zdroje by mohly být úpornější, včetně mezd. Navíc složky, které polevují, jako jsou globální tlaky v dodavatelském řetězci, by se mohly obrátit, pokud bychom opět byli svědky výrazných omezení v souvislosti COVIDem, jako tomu bylo na jaře.

· Globální indexy PMI. Nacházíme se v mimořádném prostředí synchronizovaného zpřísňování ze strany mnoha centrálních bank. Vzhledem k tomu, že dochází ke zpoždění, domnívám se, že dopad tohoto zpřísňování na ekonomiku ještě příliš neprojevil. Indexy PMI, zejména subindex nových zakázek, mohou být často prvním „kanárkem v uhelném dole“. Ty budeme chtít pozorně sledovat. Nevadí mi mírný meziměsíční pokles, vzhledem k tomu, že centrální banky připravují silné zpomalení. Jakýkoli prudký pokles by však byl důvodem k obavám a známkou toho, že centrální banky „přehnaly“ zpřísňování.

· Singles day v Číně. Kolem Číny a její ekonomiky panuje spousta chmur. Důležitější, než sentiment jsou však skutečné výsledky. Podle mého názoru je dobrým měřítkem čínského spotřebitele Singles day, mimořádně významná nákupní akce, která se v Číně koná 11. listopadu (i když v posledních letech byla prodloužena na více dní). Připomeňme, že v roce 2020 daly prodeje v rámci Dne nezadaných přesné znamení, že se čínská ekonomika výrazně odrazila od počátečního poklesu kvůli covidu. Prodeje v letošním roce by nám mohly poskytnout dobrou představu o tom, jak se čínská ekonomika vzpamatovává z nedávného poklesu – a zejména, jak silný je čínský spotřebitel.

· Rusko-ukrajinská válka. Tato válka má samozřejmě velký dopad na světovou ekonomiku, protože snižuje růst a zvyšuje inflaci. Proto budeme chtít sledovat vývoj v nadcházejících týdnech, zejména s tím, jak se ochladí počasí; někteří se domnívají, že by to mohlo Rusku poskytnout vojenskou výhodu, vzhledem k tomu, že Rusko v minulosti dosáhlo několika významných vojenských úspěchů v zimě. Jedním z vývojů, který by mohl být pro ceny potravin velmi problematický, je nové ruské embargo na ukrajinské obilí (v podstatě pozastavení účasti na dříve dohodnuté dohodě, která umožňovala vývoz ukrajinského obilí z jeho černomořských přístavů).

· Více příjmů. Do konce výsledkové sezóny zbývá ještě kus cesty a v nadcházejících týdnech by se mohly objevit další neuspokojivé výsledky, které by mohly změnit náladu na trhu k horšímu.

Kristina Hooper, vedoucí stratéžka trhů Invesco s přispěním Paula Jacksona a Thomase Wu

Klíčová slova: Čína | Bank of Canada | Inflace | Rusko | USA | HDP | Výsledková sezóna | Světová ekonomika | Recese | Politika | Ekonomika eurozóny | Sazby | Akcie | Akciový trh | Bank of Japan | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Investice | P/E | S&P 500 | Sentiment | Výkonnost | Banky | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Zisk | Výsledky | Index | Banka | Čínská ekonomika | Index PMI | Pivot | Trh | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROCE | Spojené státy | Bohatý | Volby | Zvyšování sazeb | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Přehled | Christine Lagardeová | S&P | Guvernér | Výhled | Výnosy | Indexy PMI | Konsenzus | Očekávání | Americký akciový trh | Invesco | Americké volby | Politika Fedu | Zvýšení sazeb | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Pokles cen | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Ceny potravin | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Prohlášení | Předseda | Růst hrubého domácího produktu | Spotřebitel | Nižší růst | Údaje o HDP | Výsledkové sezóny | Trhy | Evropské ekonomiky | Pokles | Globální indexy | Vývoj | Prudký pokles | Spotřebitelé | Historie | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Růst | Tisková konference | Ekonomiky | Údaje | PMI ve službách | Kristina Hooper | Nové zakázky | 3M | Vývoz | Tiff Macklem | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Embargo | Počasí | WU | Spotřeba domácností | Společnosti | Obilí | TIM | | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Ruské embargo | Indikátor |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Invesco: Digitální měny centrálních bank – Budoucnost peněz?
    Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou digitalizovanou měnou s nuceným oběhem. V současné době se digitálními měnami centrálních bank aktivně zabývá 130 zemí, které tvoří 98 % světového HDP. Z toho 31 zemí provádí (nebo dokončilo) pilotní studii. Některé menší centrální banky v Karibiku již dokonce CBDC vydaly, a dokonce i Čína postupně pokračuje v rozšiřování svého pilotního projektu "digitálního jüanu". O co tedy jde?
  • Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?
    Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
  • Invesco: ETFka, která si rozumí s ESG
    Silná poptávka po pasivních investicích do ESG vedla v uplynulém desetiletí k zavedení více než 500 typů ETF zaměřených na ESG. V současné době je v ETF, které jejich emitenti klasifikují jako ESG, investováno více než 310 miliard dolarů aktiv. Jak ale při takovém množství fondů, které jsou nyní v Evropě k dispozici, mohou investoři najít ty, které jim nejvíce vyhovují? V tomto článku prozkoumáme a pomůžeme definovat širokou škálu přístupů ESG, včetně toho, co je jejich cílem…a co jejich cílem není.
  • Invesco: EU a Velká Británie se rozcházejí v regulaci umělé inteligence
    Evropští politici se předhánějí v tom, aby se vypořádali s novými příležitostmi a riziky, které přináší umělá inteligence (Al), a aby zavedli regulaci, která by podporovala vývoj a využívání Al a zároveň chránila před přirozenými riziky. EU a Spojené království zaujímají rozdílné přístupy, přičemž EU navrhuje právní předpisy a Spojené království zaujímá nelegislativní přístup.
  • Invesco: Evropské akcie – Rozplétání tržní skepse
    Trhy se v současné době potýkají se spoustou dalších změn, například s vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami – a s jejich potenciálními důsledky pro ekonomiku a korporátní zisky. Lepší pochopení toho, co v současné době trhy promítají do cen, lze využít při vyhledávání příležitostí, které se na trhu objevují. Nyní začínáme pozorovat zisková varování u ekonomicky citlivějších společností, a to v důsledku kombinace slabší než očekávané koncové poptávky a vyšších nákladů.
  • Invesco: Evropský trh s ETFky je nastartovaný na odpovědné investování
    Evropský trh s ETFky potřeboval jen něco málo přes 20 let, aby nashromáždil aktiva v hodnotě 1,2 bilionu liber v přibližně 2 000 fondech. Avšak jejich využívání asset manažery, finančními poradci a mladší generací soukromých investorů začalo nabírat na síle až v posledních několika letech. Investoři stále častěji zařazují ETF do svých portfolií, ať už kvůli diverzifikaci, přístupu k novým příležitostem nebo jednoduše kvůli snížení nákladů. Celá portfolia jsou nyní sestavována z ETF. Přesto vše nasvědčuje tomu, že se nacházíme v počátečních fázích růstu, přičemž průzkumy zdůrazňují nedostatečné porozumění jako důvod, proč mnoho investorů v současné době ETF nedrží.
  • Invesco: Farmářský model pro pojišťovny – fixně úročené portfolio „buy and maintain“
    Současné podmínky považujeme za příznivé pro akumulaci výnosů investičního stupně, zejména kratších splatností, tedy v kapitálově efektivní části výnosové křivky.
  • Invesco: Fixed income výhled na rok 2024
    V posledních několika letech byly dluhopisy všechno, jen ne nudné. Prostředí nízkých úrokových sazeb, jaké dominovalo světu po globální finanční krizi, se obrátilo naruby. Nejprve pandemie, pak narušení dodavatelských řetězců, a nakonec vypuknutí války na Ukrajině. Každý z těchto faktorů se přičinil o vznik tak vysoké inflace, jakou celá generace nespatřila, následované cyklem agresivního zvyšování úrokových sazeb ze strany téměř všech významných centrálních bank.
  • Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024
    Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
  • Invesco: Globální bezemisní dluhopisy – Podpora cesty k hospodářství s nulovými emisemi
    Strategie společnosti Invesco „Net Zero Global Bond“ se zaměřují nejen na snižování emisí skleníkových plynů, ale snaží se také podporovat pozitivní dopad na reálnou ekonomiku. Primárně se Invesco zaměřuje na společnosti v odvětvích, kde lze emise těžko snižovat.
  • Invesco: Chaotické první čtvrtletí na světových trzích je charakterizováno malými vítězstvími
    Na trzích panovaly v prvním čtvrtletí výkyvy, protože se množila různá prohlášení centrálních bank a způsobovala zmatek. Některá „malá vítězství“ bylo proto možná snadné přehlédnout. Jádrový index cen výdajů na osobní spotřebu za březen přinesl úlevu – a získal důvěru od předsedy Federálního rezervního systému Jaye Powella.
  • Invesco: ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum
    ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum "Pokud chceme vytvořit trojrozměrný internet, pak je bezpodmínečně nutné, aby lidé, kteří se na něm podílejí, také vytvářeli obsah –⁠ a jediná naděje, že se nám to podaří, je, že nám pomůže umělá inteligence." - Rev Lebaredian, viceprezident pro technologie Omniverse a simulace ve společnosti NVIDIA.
  • Invesco: Inflace a znovuotevření Číny pomohou trhům v roce králíka
    V Číně začal nový lunární rok a je to rok králíka. V roce tygra byly trhy „zničeny“, takže doufám, že tento rok přinese na finanční trhy jinou energii.
  • Invesco: Investice do klimatu – je třeba zmírňování a přizpůsobování?
    Podle globálního nárůstu teplot v průběhu let je jasné, že změna klimatu bude výzvou pro náš způsob života. Pro řešení těchto rizik je nezbytné investovat do strategií zmírňování a přizpůsobování se změně klimatu.
  • Invesco: Investice do vodíku
    Vodík bude hrát zásadní roli při přechodu na nízkoemisní hospodářství. Ačkoli se předpokládá, že větrné a solární energie budou v nadcházejících letech pokrývat většinu světové poptávky po elektřině, elektrifikace není vždy možná nebo není nejúčinnějším zdrojem energie. Vodík – a zejména zelený vodík – může být nejlepším řešením pro dekarbonizaci těžkých průmyslových odvětví, jako je lodní doprava a letectví, a také může poskytovat čistší zdroj tepla. Vodík je sice ve srovnání s jinými technologiemi čisté energie v raném stádiu vývoje, ale vzhledem k tomu, že již byly vyčleněny značné investice, mohl by zaznamenat jeden z nejsilnějších růstů.
  • Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem
    Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
  • Invesco: Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?
    Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů klientů. Tváří v tvář těmto výzvám si pojistitelé musí uvědomit, že investiční strategie, které se mohly v minulosti ukázat jako účinné, se v budoucnu nemusí ukázat jako tak účinné.
  • Invesco: Investiční trendy u burzovně obchodovatelných fondů
    Burzovně obchodované fondy neboli ETF se začínají čím dál víc prosazovat i v evropském regionu. Celková globální hodnota ETF od všech emitentů se přitom od roku 2018 do loňska téměř zdvojnásobila. Začátek roku 2022 přitom naznačuje, že zájem o ETF bude pokračovat.
  • Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí
    Existuje citát běžně připisovaný Marku Twainovi, který říká: "Kdykoli se ocitnete na straně většiny, je čas se zastavit a zamyslet". Je to dobrá rada obecně – ale možná obzvlášť důležitá pro aktivní investory, kteří hledají nekonsenzuální příležitosti.
  • Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn
    Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new