Sobota 21. prosince 2024 18:08
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Invesco: Průvodce investora prezidentskými volbami v USA

04.11.2024 18:57  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Prezidentský souboj v USA mezi viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem vstoupil do posledních hodin. Jeho výsledek může mít výrazný dopad na vybraná odvětví a průmyslové obory, stejně jako na regiony, měny a komodity. Některé z těchto tržních dopadů však nemusí být intuitivní.

V našem novém průvodci investora volbami identifikujeme některá hlavní témata, která jsou hnacím motorem těchto voleb, zhodnotíme hlavní rozdíly mezi politickými platformami jednotlivých kandidátů a upozorníme na možné důsledky pro finanční trhy.

Obchod a investice:

Harrisová

·         Zaměření se na domácí konkurenceschopnost,

·         pokračování v realizaci zákona o investicích do infrastruktury a pracovních místech, zákona CHIPS a zákona o vědě a zákona o snižování inflace a případně pokračování v dalších průmyslových politikách

·         zachovat současný přístup k celním sazbám, včetně cílených cel na čínské elektromobily a čínské solární panely.

·         zavést cla na dovoz některých výrobků, aby se zvýšila domácí výroba.

Důsledky

·         Méně politické nejistoty. Zachování současného stavu by trhům zajistilo větší jasnost obchodní politiky a snížilo riziko krátkodobé volatility.

·         Slabší americký dolar. Bez nových obchodních a investičních opatření by dolar pravděpodobně mírně oslabil.

·         Investice do vybraných odvětví, jako jsou polovodiče, obnovitelné zdroje energie a umělá inteligence. Těžit by z toho měly i výrobní a stavební společnosti, protože země staví nové závody na výrobu solárních panelů, baterií a polovodičů.

Trump

·         Prosazování agendy „Amerika na prvním místě“,

·         zavedení univerzálního základního cla ve výši 10 %,

·         zvýšit cla na čínské zboží na „více než 60 %“,

·         zavedení 100 % cla na automobily vyrobené mimo USA

·         použít plošná cla k potrestání společností, které outsourcují pracovní místa v USA.

Důsledky

·         Nejistota v politice. Období nejistoty v obchodní politice by mohlo potencionálně zatížit trhy, dokud nedojde k většímu vyjasnění.

·         Silný americký dolar. Navzdory posledním zprávám, že Trump zvažuje vynucení slabšího dolaru na podporu vývozu, by americký dolar pravděpodobně posílil v očekávání, politika povede k silnějšímu růstu USA ve srovnání se zbytkem světa.

·         Ochrana vybraných průmyslových odvětví. Cla na evropské a čínské zboží by mohla prospět americkým společnostem v některých odvětvích, jako je ocelářství, zpracování hliníku a papírenský průmysl.

Oba kandidáti se hodlají zaměřit na americkou konkurenceschopnost. Harrisové zvolení však bude pravděpodobně vnímáno jako pokračování statusu quo se zaměřením na průmysl, zatímco druhé Trumpovo funkční období pravděpodobně přinese větší ochranu amerického průmyslu.

Protekcionistická opatření mají tendenci vést k neoptimálnímu hospodářskému růstu v celosvětovém měřítku, nicméně nemusí nutně sloužit jako dlouhodobá překážka pro akciový trh. „Celní války“ by ale mohly potenciálně zatížit ekonomiku a trhy, a to do té doby, než bude jasněji.

Například nejistota způsobená obchodní válkou mezi USA a Čínou v roce 2018 zastavila investice amerických podniků, způsobila cenové tlaky a vedla k posunu ke kvalitě na celém světě. Americký dolar v průběhu roku posílil o 5 %, americké akcie se vyprodaly a index VIX vzrostl. Jakmile bylo dosaženo řešení, americká ekonomika a finanční trhy se normalizovaly.

Imigrace

Harrisová

·         Bude usilovat o komplexní imigrační reformu – zvýšenou ochranu hranic a cestu k občanství.

·         Zvýšení počtu bezpečnostních agentů a příslušníků pohraniční stráže, imigračních soudců a azylových úředníků.

·         Zachovat automatické občanství pro děti přistěhovalců bez dokladů narozené v USA.

Důsledky

·         Přínosy budou pro některá průmyslová odvětví. Méně restriktivní politika by pravděpodobně pomohla odvětvím, která přitahují pracovníky z řad přistěhovalců, včetně pohostinství, zdravotnictví, výroby, stavebnictví a zemědělství, a to z hlediska nižších nákladů na pracovní sílu i menšího tlaku na ziskové marže.

Trump

·         Zavedení rozsáhlého programu hromadných deportací s cílem vyhostit všechny nelegální přistěhovalce ze Spojených států.

·         Vydávat výkonné příkazy k zavedení podmínek pro přistěhovalectví

·         Obnovit výstavbu zdi na jižní hranici USA.

·         Ukončit automatické udělování občanství dětem přistěhovalců bez dokladů narozeným v USA.

·         Spolupracovat s místními orgány činnými v trestním řízení na strategii „chyť a pusť“.

Důsledky

·         Negativní dopad na některá průmyslová odvětví. Odvětví, která využívají pracovní síly přistěhovalců – včetně pohostinství, zdravotnictví, výroby, stavebnictví a zemědělství – by mohla čelit problémům, jako jsou vyšší náklady na pracovní sílu a nižší ziskové marže.

·         Potenciální demografické a růstové problémy vzhledem k relativně nízké porodnosti občanů Spojených států.

Imigrace

Imigrace má již po mnoho desetiletí dramatický pozitivní dopad na ekonomiku USA. Pracovníci narození v zahraničí mají historicky vyšší míru účasti na trhu práce a přistěhovalci narození v různých regionech mají vyšší průměrnou úroveň vzdělání než rodilí pracovníci. Imigranti mají zásadní význam pro některá odvětví, jako je příprava potravin, úklid a údržba, zdravotnictví a počítačové a matematické profese.

Energetika

Harrisová

·         Další zpřísnění emisních norem,

·         pokračovat v provádění zákona o snižování inflace,

·         pokračovat v zaměření na zavádění elektrických vozidel,

·         pokračovat v podpoře politiky nulové spotřeby energie, včetně závazku vlády v USA dosáhnout nulové spotřeby energie do roku 2050.

Důsledky

·         Utrácení zvýhodňuje vybraná odvětví. Zdá se, že nejzřetelnějšími příjemci jsou podniky zabývající se obnovitelnou energií. Daňová úleva pro elektromobily by pokračovala. Těžit by z toho měly i výrobní a stavební společnosti, které mimo jiné staví nové solární a bateriové elektrárny.

Trump

·         Odstranění překážek pro zvýšení těžby ropy a zemního plynu,

·         velký tlak na větší vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG),

·         odstranění pobídek pro elektromobily a větrnou energii,

·         zrušení závazku vlády USA k dosažení nulových emisí do roku 2050.

Důsledky

·         Nižší ceny ropy. Zvýšená nabídka by poznamenala ceny, protože produkce ropy je již nyní rekordně vysoká.

·         Větší energetická nezávislost pomáhá chránit ekonomiku USA před otřesy v dodávkách ropy.

·         Střední proud těžby těží z většího objemu. Ze zvýšené produkce by měly prospěch hlavní komanditní společnosti, které vlastní a provozují ropovody.

·         Vývozci zemního plynu mají prospěch. Těmto společnostem by pomohla výstavba nových terminálů na vývoz zemního plynu.

Co ovlivňuje ceny energií?

Během Trumpovy vlády čistá energie překonala tradiční energii – což připomíná, že výkonnost často ovlivňují jiné faktory než politický program prezidenta. Během Trumpova funkčního období byla jedním z takových faktorů pandemie, která vedla k prudkému poklesu cen komodit a prudkému poklesu úrokových sazeb, z čehož pravděpodobně těžily podniky zabývající se čistou energií. A během Bidenovy vlády měla navzdory politickému tlaku na čistou energii výraznější vliv na ceny ropy rusko-ukrajinská válka.

Obrana

Harrisová

·         Provést mírné zvýšení rozpočtu na obranu,

·         zaměřit se na integrované odstrašování, dodavatelské řetězce a připravenost pracovních sil,

·         využít prezidentské pravomoci ke stažení prostředků pro Tchaj-wan,

·         investovat do aliancí a partnerství USA s cílem čelit Rusku a Číně,

·         pokračovat v plném zapojení do NATO.

Důsledky

·         Platby dodavatelům obranných služeb by se mohly zvýšit; obranný průmysl by z toho mohl mít prospěch. Zaměřit se na vyzbrojování spojenců USA, jako je Ukrajina, municí a technikou a na posílení připravenosti západní Evropy.

·         Pokračující využívání finančních sankcí k negativnímu ovlivnění zahraničních protivníků. To by mohlo vést k menší závislosti na americkém dolaru jako hlavní světové rezervní měně.

Trump

·         Důraz na sdílení zátěže a reciprocitu v NATO (3 % hrubého domácího produktu výdajů na obranu) a dalších aliancích.

·         Integrovat hospodářskou/průmyslovou a vojenskou politiku.

·         Vyhnout se novým válkám.

·         Posílit schopnosti jaderné obrany.

·         Zvýšit rozpočet Pentagonu, včetně technologických inovací a vojenských platů.

·         Posílit vesmírné a kybernetické kapacity.

Důsledky

·         Silnější americký dolar a vyšší cena zlata. Obavy z angažovanosti USA v mezinárodních aliancích by mohly vést k posílení amerického dolaru v rámci útěku k aktivům „bezpečného přístavu“.

·         Investice do vesmíru a kybernetické bezpečnosti. Finanční prostředky by směřovaly do programů národní bezpečnosti zaměřených na kybernetickou bezpečnost a vojenské schopnosti ve vesmíru.

Akcie zbrojařských firem dosáhly za Bidena lepších výsledků

Výdaje na obranu se za prezidentů Trumpa a Bidena každoročně zvyšovaly a v roce 2023 dosáhly rekordní úrovně. Nicméně podíl výdajů na obranu na hrubém domácím produktu, který během Trumpova funkčního období mírně stoupal, je nyní na několikaletém minimu.

Nicméně tradiční představa, že republikánská podpora výdajů na obranu bude pro akcie obranného průmyslu výhodná, se během Trumpových let nepotvrdila. Za Trumpovy vlády akcie obranného průmyslu těsně zaostávaly za výkonností indexu S&P 500. Naopak za Bidenovy administrativy akcie obranného průmyslu dosud dosahovaly lepších výsledků než index S&P 500, protože země řeší problémy spojené s četnými globálními konflikty.

Zdravotnictví

Harrisová

·         Pokračovat v provádění a rozšiřování vyjednávání o cenách léků na předpis v rámci systému Medicare.

·         Usilovat o posílení dodavatelských řetězců v oblasti zdravotnictví pomocí investic do domácí výroby a snah o přesun výroby.

·         Posílit a chránit reprodukční práva

·         Reformovat systém Medicare Advantage a rozšířit systém Medicaid.

·         - Rozšířit a posílit zákon o dostupné péči (Affordable Care Act)

Důsledky

·         Větší výdaje na Medicaid. Prospělo by to organizacím a zařízením poskytujícím zdravotní péči financovaným z programu Medicaid.

·         Zvýšené financování výzkumu. Prospělo by to společnostem zabývajícím se nástroji a službami v oblasti věd o živé přírodě.

·         Zisky farmaceutických společností by pravděpodobně byly negativně ovlivněny vyjednáváním o cenách léků

Trump

·         Zavedení politiky Most Favored Nation, která by farmaceutickým společnostem ukládala, aby zákazníkům v USA neúčtovaly více, než kolik stojí léky v podobných zemích v zahraničí.

·         Ponechat potratovou politiku na státech

·         Může zvážit obnovení úsilí o zrušení a nahrazení zákona o dostupné zdravotní péči soukromým systémem zdravotní péče řízeným průmyslem.

Důsledky

·         Snížení výdajů na Medicaid by mělo negativní dopad na organizace a zařízení financované z programu Medicaid Health Maintenance Organizations.

·         Za druhé Trumpovy administrativy je pravděpodobné, že v odvětví zdravotní péče bude obecně méně regulací.

Jak investoři vnímali reformu zdravotnictví z roku 2010?

V roce, kdy investoři očekávali přijetí zákona o dostupné zdravotní péči (Affordable Care Act – ACA), akcie zdravotnických společností nedosáhly takových výsledků jako široký trh. V následujících letech tomu bylo jinak. V pěti letech po přijetí zákona ACA akcie zdravotnických společností překonaly výkonnost širokého trhu, protože zákon přinesl tomuto odvětví čistě více než bylo nákladů.

Bydlení

Harrisová

·         Zvýšit nabídku bydlení podporou výstavby 3 milionů nových bytových jednotek během čtyř let nabídkou daňových pobídek pro ty, co staví „startovací domy“, a zrychlením povolovacích/revizních procesů, které zpomalují výstavbu bytů.

·         Nabídka 25 000 dolarů jako potenciální pomoc pro „prvo“ kupce, kteří včas platili nájemné.

·         Zavedení limitů pro růst nájemného institucionálních vlastníků rezidenčních nemovitostí.

·         Zabránit pronajímatelům v používání algoritmů určování cen ke zvyšování nájemného.

·         Omezit daňové úlevy pro velké investory, kteří ve velkém kupují nájemní rodinné domy.

Důsledky

·         Zvýšila by se nabídka bydlení.

·         Pomoc začínajícím zájemcům o bydlení by měla zvýšit poptávku, což by mělo zvýšit ceny bydlení.

·         Velcí investoři do rezidenčního bydlení by pravděpodobně zaznamenali snížení ziskových marží.

Trump

·         Zpřístupnění federální půdy pro bydlení s cílem zvýšit nabídku

·         Snížit poptávku po bydlení omezením přistěhovalectví a deportací nelegálních přistěhovalců, čímž se sníží počet zájemců o bydlení.

·         Snížit počet předpisů, které zpomalují bytovou výstavbu.

Důsledky

·         Snížení imigrace a deportace nelegálních přistěhovalců by výrazně snížilo počet pracovních sil, což by zpomalilo proces výstavby a prodražilo by ji.

Fiskální politika

Harrisová

·         Zachování úrovně výdajů na zahraniční pomoc, fondy na čistou energii a zmírnění dopadů klimatických změn a na imigraci.

·         Ochrana sociálního i zdravotního pojištění před snížením dávek; zvýšení maximálního zdanitelného příjmu

·         Podporovat dostupnost bydlení.

·         Podpořit podnikání malých podniků zvýšením daňového odpočtu pro nové podniky z 5 000 na 50 000 dolarů.

Důsledky

·         Úroveň fiskální disciplíny bude záviset na tom, zda bude vláda rozdělena. Pokud dojde k převzetí vlády jednou stranou, je pravděpodobné, že budeme svědky vyšších fiskálních deficitů.

Trump

·         Omezit vládní výdaje na zahraniční pomoc, čistou energii a fondy na zmírnění dopadů klimatických změn a na imigraci.

·         Chránit reformy sociálního a zdravotního pojištění před snižováním dávek.

·         Prodloužit daňové škrty zavedené za první vlády

Důsledky

·         Úroveň fiskální disciplíny bude záviset na tom, zda dojde k rozdělení vlády. Pokud dojde k převzetí vlády jednou stranou, budeme pravděpodobně svědky vyšších fiskálních deficitů.

Kristina Hooper, hlavní globální stratéžka společnosti Invesco

Andy Blocker, globální ředitel PR společnosti Invesco

Klíčová slova: Čínské elektromobily | Pracovní místa v USA | Války | Cla na čínské zboží | Očekávání | Medicare | Investice | Dánové | Nezávislost | Ceny bydlení | Velcí investoři | Ocelářství | Polovodiče | Podniky | Měny | Hlavní komanditní společnosti | Daňové škrty | Vyšší náklady | Investovat | Snižování inflace | Investoři | Nejistoty | Posílení | Pracovní místa | Funkční období | Invesco | Vládní výdaje | Cenové tlaky | Konflikty | S&P | Dovoz | Vzdělání | Rodinné domy | Čínské zboží | LNG | Posílení amerického dolaru | Zařízení | Válka | Obnovitelné zdroje energie | Přijetí | Ukrajina | Nabídka | Trump | Vliv na ceny | Ceny ropy | Vývoz zemního plynu | Bydlení | Komanditní společnosti | Americké akcie | Trh | Ziskové marže | Konkurenceschopnost | Obranný průmysl | Daňové úlevy | Období nejistoty | S&P 500 | Podpora | Společnosti | Stavebnictví | Chránit ekonomiku | Zvýšení těžby ropy | Finanční prostředky | Vice | Dopad na ekonomiku | Příprava | Nejistota | Cena | Kristina Hooper | Ceny | Elektromobily | Dopad na ekonomiku USA | Americká ekonomika | Americký dolar | Zisky | Cena zlata | Financování | Restriktivní politika | Partnerství | Nájemné | Aktivum | Negativní dopad | Inflace | Harrisová | Marže | Přesun výroby | Nižší ceny ropy | Index VIX | Nižší ceny | Vývoz | Silný americký dolar | Pandemie | Ceny energií | Energetika | Průmysl | Podnikání | ROCE | Investice amerických podniků | Problémy | Fiskální politika | Zdravotnictví | Řetězce | Politika | Dolar | | Pracovní síly | Ekonomika | Finanční trhy | Bezpečnost | Obchod | Fondy | Trhy | Dostupnost bydlení | Úsilí | Rusko | Práce | Ropy | ACT | Organizace | VIX | Růst | Index | Vlády | Papírenský průmysl | Amerika na prvním místě | Tchaj-wan | Energie | Zdravotní péče | NATO | Silnější americký dolar | Nemovitosti | Zdroje energie | Volatility | Rozpočet | Zvýšení těžby | Stavební společnosti | Solární panely | Odvětví | USA | ACA | Riziko | Celní války | Ropovody | Umělá inteligence | Obnovitelné zdroje | Čistá energie | Akciový trh | Index S&P 500 | Výkonnost | Opatření | Výdaje | Cla na dovoz | Zemědělství | Úroveň vzdělání | Akcie | Komodity | Produkce ropy | Dodavatelské řetězce |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Invesco: Nezapomenutelný prosinec pro světovou ekonomiku
    1. Změny v čínské politice covidu. Čína provádí významné a pozitivní změny své politiky ohledně covidu. Minulý týden Čína oznámila novou iniciativu na podporu dalšího očkování starších osob a nedávno také zmírnila požadavky na testování covidu v některých velkých městech. Investoři tyto zprávy přijali velmi pozitivně, což vedlo k růstu čínských akcií. Objevily se také zprávy, že Čína možná tento týden oznámí nový, méně přísný soubor národních opatření v oblasti covidu, což by mohlo být pro ekonomiku stimulující a mohlo by to čínským akciím poskytnout další silný impuls.
  • Invesco: Obchodování s komoditami a jejich úloha v portfoliu
    Ve společnosti Invesco analytici zkoumají komodity a jejich role v portfoliích investorů. Na základě komoditního indexu Bloomberg ("BCOM") lze komodity obecně rozdělit na energetické, kovové a zemědělské komodity, ale také na další subsektory.
  • Invesco: Oslabení nebo normalizace ekonomiky?
    Analytici mohou být často krátkozrací. Pokud se totiž příliš soustředíme pouze na jednu nebo dvě datové řady, může se stát, že pro stromy neuvidíme les. Proto si myslím, že má smysl udělat krok zpět a podívat se i na celosvětovou ekonomiku optikou některých důležitých témat. Mezi ně patří především: normalizace americké ekonomiky, rozdílné spotřebitelské nálady v Evropě a Velké Británii, uvolněná měnová politika v hlavních západních ekonomikách a povzbuzující stimuly v Číně.
  • Invesco: Po druhé válce: Tři lekce
    Odborníci společnosti Invesco hodnotili tři možné scénáře týkající se dopadů války na ekonomiku. V hlavním scénáři – který představuje opotřebovávací válku – posuzovali možné přístupy k alokaci aktiv. Mezi další klíčová témata analýzy patřil vliv války na globalizovanou ekonomiku a její důsledky pro energetickou transformaci.
  • Invesco: Politici se snaží uklidnit a trhy čelí krizi důvěry
    Minulý týden nám přinesl holubičí zvýšení sazeb od dvou hlavních centrálních bank, několik důležitých prohlášení politiků a centrálních bankéřů, kteří se snažili zasáhnout proti potížím v bankovním sektoru, a na trzích jízdu jako na horské dráze. Co z toho všeho vyplývá? Já se například domnívám, že ačkoli se cesta k měkkému přistání ekonomiky možná zúžila, bankovní minikrize se může ukázat jako maskované požehnání, které dříve ukončí zvyšování sazeb a zabrání tomu, aby centrální bankéři svým příliš tvrdým postojem poslali ekonomiky do širší recese.
  • Invesco: Po pozitivním inflačním překvapení jsou trhy na rozcestí
    Minulý týden trhy obdržely to, v co dlouho doufaly – nižší než očekávanou inflaci v USA. Co bude následovat? Bude inflace v příštích měsících dále slábnout? Nebo setrvá na vysokých úrovních? První scénář by pravděpodobně znamenal, že pauza ve zvyšování sazeb se blíží, zatímco ten druhý, že Federální rezervní systém (Fed) bude muset zůstat agresivní i nadále.
  • Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
    Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
  • Invesco: Probuzení umělé inteligence – státní investoři jdou vstříc budoucnosti
    Ve výzkumu z roku 2019 o zavádění technologií jsme v Invescu zjistili, že státy si často myslí, že jsou pozadu za ostatními institucemi, která vlastní aktiva, co se týče zavádění technologií v jejich vlastních organizacích. Zajímavé je, že to často kontrastovalo s jejich investicemi do technologií. Mnoho fondů tento sektor upřednostňuje a uvědomuje si jeho potenciál pro atraktivní výnosy.
  • Invesco: Proč byla nedávná korekce trhu možná přehnanou reakcí
    Masivní výprodej na akciových trzích, ke kterému došlo minulé pondělí, se do konce týdne podařilo výrazně zvrátit. Nejšťastnější byli možná ti investoři, kteří na dva týdny vypnuli finanční zpravodajství, aby mohli sledovat sportovní přenosy, od moderního pětiboje až po breakdance, a teprve nyní znovu naladili finanční zprávy. Minulý týden jsem si říkala, jestli by „tipování budoucích kroků Fedu“ nemohlo být považováno za oficiální sport, když se ho účastní tolik lidí.
  • Invesco: Pro USA to bylo „léto dezinflace“
    Index spotřebitelských cen (CPI) v USA dosáhl nižší hodnoty, než se očekávalo, a to 0,2 % meziměsíčně a 3,2 % meziročně (oproti očekávaným 3,3 %). Jádrový CPI, který nezahrnuje ceny potravin a energií, vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a o 4,7 % meziročně. I když některé kategorie inflace jsou lepší než jiné, pokrok, kterého bylo dosaženo, je významný a velmi vítaný.
  • Invesco: Rekordní hodnoty na akciovém trhu – Případ racionální přebujenosti
    „Mám ráda rekordy. Když jsem byla malá, hltavě jsem četla Guinnessovu knihu rekordů. Méně mě inspirovaly takové výkony jako první gymnasta, který získal známku "10" (protože jsem věděla, že nedokážu udělat ani salto), ale velmi mě inspiroval člověk, který si dokázal navléknout nejvíce ponožek na jednu nohu za 30 sekund (mé desetileté já si myslelo, že tyto rekordy jsou „překonatelné“).
  • Invesco: Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů zčásti ulehčují práci Fedu
    Pokud jde o zpřísnění finančních podmínek, a tedy zpomalení ekonomiky, Fed za sebe nechává pracovat výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů. Nedávno jsme byli svědky toho, jak se výnos 10letých amerických státních dluhopisů posunul z 4,59 % (13. října) na 5 % (23. října).
  • Invesco: Rostoucí výnosy státních dluhopisů, klesající ceny ropy a jestřábí řeči FEDu
    Minulý týden vzrostly výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů na úroveň, která nebyla zaznamenána od listopadu loňského roku. Důvodem byl před několika týdny zveřejněný index spotřebitelských cen v USA (CPI), který byl vyšší, než se očekávalo, a který způsobil, že trhy změnily svůj kolektivní názor na politiku Federálního rezervního systému (Fed) v tomto roce.
  • INVESCO: RŮST ÚROKOVÝCH SAZEB, DLUHOVÝ STROP A DALŠÍ
    Minulý týden byl plný zpráv, které ovlivnily globální trhy, od zpřísňování podmínek ze strany centrálních bank až po rostoucí obavy z překročení dluhového stropu USA.
  • Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku
    Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
  • Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu
    Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
  • Invesco: Smíšená ekonomická data vyvolávají otázky v USA i ve světě
    Již mnohokrát jsem řekla, že na cestě ke snížení úrokových sazeb a opětovnému zrychlení ekonomiky v celosvětovém měřítku dojde k překvapením, a to jak pozitivním, tak negativním. A zprávy z minulého týdne nám přinesly trochu obojího. Pozitivní je, že průmyslová výroba v USA vzrostla více, než se očekávalo, a britské akcie vykázaly sílu navzdory poněkud přetrvávající inflaci. Nové odhady však ukázaly, že se očekává výrazný nárůst schodku veřejných financí v USA, a rostoucí ceny ropy by mohly mít dopad na inflaci zboží.
  • Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh
    Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.
  • Invesco: S pokračující debatou o dluhovém stropu v USA se očekává nárůst tržní volatility
    Vyjednávání o dluhovém stropu v USA přitahuje stále větší pozornost investorů. Ta je upřena zejména na kritické datum „X“, kdy se očekává, že americké vládě dojdou prostředky na plné uhrazení finančních závazků. V současné době se toto datum odhaduje na 1. června.
  • Invesco: Srpnová výkonnost zlata
    Zlato zakončilo srpen na hodnotě 2 503 USD, což představuje nárůst o 2,3 % a zažilo tak na konci měsíce další rekordní hodnotu. Drahý kov podpořil pokles, jak u amerického dolaru, tak i u výnosů Treasuries. Přitom se zdálo, že ekonomická data zveřejněná v srpnu měsíci připravila půdu pro první snížení úrokových sazeb Fedu v září, což je událost, která by mohla přilákat další poptávku investorů po zlatě, včetně burzovně obchodovaných produktů (ETP). Srpen byl navíc už třetím měsícem čistého přílivu do ETP krytých zlatem na celém světě, i když v relativně skromném objemu. Zlato zatím v roce 2024 posílilo o 21,3 %, což z něj vytváří jedno z nejvýkonnějších aktiv letošního roku.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding