Růst vývozu
Vývoz z Číny loni stoupl o 5,9 procenta
13.01.2025 Vývoz z Číny se v loňském roce výrazně zotavil. Ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 5,9 procenta na 3,58 bilionu USD (87,6 bilionu Kč). Dovoz se zvýšil jen o 1,1 procenta na 2,59 bilionu USD. Přebytek bilance zahraničního obchodu se tak zvýšil na rekordní úroveň 992 miliard USD. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na údaje čínského celního úřadu.
Walgreens na vzestupu: Nejlepší den od roku 1980, ostatní giganti klesají
13.01.2025 Americké akciové trhy se v pátek dostaly pod tlak a index S&P 500 umazal všechny své zisky od začátku roku 2025. Hlavním důvodem byly aktuální údaje o zaměstnanosti, které překonaly očekávání a znovu vyvolaly obavy z inflace. Uvedené posílilo důvěru investorů, že Federální rezervní systém letos nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb.
Bloomberg: Rusko má alternativy k vývozu plynu, zvýší vývoz LNG
06.01.2025 Přestože ruský prezident Vladimir Putin ztratil část příjmů z prodeje plynu přes ukrajinské území, Rusko má alternativy k vývozu suroviny, které zemi dokážou ochránit před vážnými ekonomickými dopady. Do deseti let plánuje například ztrojnásobit vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG), a to navzdory sankcím, které vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu uplatňují západní státy. Napsala to agentura Bloomberg.
Růst americké ekonomiky ve 3Q překvapivě zrychlil
19.12.2024 Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla v přepočtu na celý rok o 3,1 procenta po tříprocentním růstu ve druhém čtvrtletí. V konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Revize dat je překvapivá, většina ekonomů se domnívala, že statistici potvrdí pokles tempa růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 2,8 procenta.
ČR: Obchodní bilance v národním pojetí v říjnu s přebytkem 11 mld. Kč
09.12.2024 Obchodní bilance v národním pojetí (říjen): aktuální hodnota: 11,0 mld.
Vývoz z Číny se razantně zvyšuje; Čína spěchá, než začnou platit nová cla
07.11.2024 Vývoz z Číny se v říjnu meziročně zvýšil o 12,7 procenta, což je nejrychlejší tempo za více než dva roky. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Čínské továrny začaly v předstihu urychlovat výrobu a zvyšovat vývoz v obavách, že začnou platit další cla na čínské zboží, a to jak ve Spojených státech, tak v Evropě. Prudce roste i vývoz do Ruska.
AUD/USD: Nevěřte korekčnímu růstu
18.10.2024 Zprávy z australského trhu práce za září dopadly nad očekávání. Téměř všechny složky reportu byly v zelených číslech, takže kupci páru AUD/USD mohli provést korekční odraz k zóně 0,67. Plánovat long pozice na páru je ale navzdory podpoře ze strany australských nonfarm payrolls riskantní. Report poskytuje australskému dolaru dočasnou podporu, ale nedá růstu instrumentu pevné základy. Australskému dolaru mohou pomoci jen údaje o inflaci. Zářijové údaje budou známy na konci října. Klíčovým katalyzátorem bude čtvrtletní zpráva o růstu CPI, která určí střednědobý výhled australského dolaru. Trh práce v tomto kontextu hraje sice důležitou, ale poněkud sekundární, roli.
⏬Ropa WTI na začátku týdne klesla o 2 %
14.10.2024 Ropa na začátku nového týdne ztrácí více než 2 %, a to především kvůli zveřejnění řady slabých údajů z Číny a neoznámení nových nástrojů na podporu ekonomiky. Kromě toho nedošlo k eskalaci situace na Blízkém východě, ačkoli Spojené státy začaly v Izraeli rozmisťovat další infrastrukturu protiraketové obrany.
Ranní zpráva z finančního trhu: Inflace v ČR vlivem statistické základny v září mírně zrychlila
10.10.2024 Tuzemská inflace podle nás vlivem efektu srovnávací základny v září mírně zrychlila na 2,3 % y/y. Meziměsíčně spotřebitelské ceny klesly o 0,6 % díky zlevnění pohonných hmot a potravin. Jádrová inflace podle nás zpomalila na 2,3 % y/y. Zářijová inflace v USA zřejmě klesla ze srpnových 2,5 % na 2,2 % a v případě jádrové složky pouze o desetinu na 3,1 % y/y. Na celkové inflaci se podepíšou nižší ceny pohonných hmot. Ty ale vzhledem k růstu cen ropy vlivem eskalace konfliktu na Blízkém východě mohou v říjnu mít již opačný efekt.
Forex: Vyčkávání na zápis ze zasedání Fedu a zítřejší inflační čísla
09.10.2024 Ráno zveřejněná data zahraničního obchodu z Německa pozitivně překvapila, když ukázala na růst vývozu v září o 1,3 % m/m, zatímco trh očekával pokles. To souvisí s překvapivě dobrým výsledkem německého průmyslu v září, jak dokázala včera zveřejněná data. A to primárně díky vyšší produkci v automobilovému průmyslu, což může představovat pozitivní impuls pro tuzemské průmyslníky. Nicméně vzhledem k negativnímu sentimentu zůstává vývoj ekonomiky našeho hlavního obchodního partnera v dalších měsících vysoce nejistý.
Česká ekonomika v 1Q vzrostla meziročně o 0,2 pct
31.05.2024 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 0,2 procenta. Proti poslednímu čtvrtletí loňského roku hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 0,3 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na konci dubna statistici předpokládali meziroční růst HDP o 0,4 procenta a mezičtvrtletní pak o 0,5 procenta.
Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií
21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
Graf dne - JAP225 (21.03.2024)
21.03.2024 Japonský index Nikkei 225 dnes posílil o více než 2,00 % a potvrdil překonání rekordní úrovně 40 000 bodů. Index zaznamenal již sedmou růstovou seanci v řadě, když nashromáždil nárůst o více než 6,00 %. Růst následuje po dobrém týdnu na Wall Street a rozhodnutích japonské centrální banky (BoJ) a včerejšího zasedání Federálního rezervního systému, které investoři přijali pozitivně. Dnes byly rovněž zveřejněny údaje o PMI a obchodní bilance Japonska:
Domácí i zahraniční poptávka na vzestupu
01.03.2024 Český statistický úřad potvrdil výsledky svého úvodního odhadu pro poslední kvartál minulého roku, kdy tuzemská ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o 0,2 % a meziročně naopak poklesla o 0,2 %. Hrubý domácí produkt tak za celý rok 2023 klesl o 0,4 %.
Evropská komise zhoršila výhled růstu české ekonomiky
15.02.2024 Evropská komise (EK) zhoršila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 1,1 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. Ekonomika se však zotaví z loňského poklesu, který činil 0,4 procenta. Podpoří ji vysoká míra úspor domácností, předpokládané zmírnění inflace, růst reálných mezd a další uvolnění podmínek pro financování. Komise to dnes uvedla ve své nejnovější makroekonomické prognóze.
Ifo: Nálada mezi německými vývozci se v září zhoršila, je nejníže za tři roky
26.09.2023 Nálada mezi německými vývozci se v září pátý měsíc za sebou zhoršila a je nejnižší od března 2020. Německý ekonomický institutu Ifo dnes uvedl, že ukazatel exportních očekávání se v září snížil na minus 11,3 bodu ze srpnových minus 6,5 bodu.
Portugalská bankéřka: ECB by mohla snížit inflaci na dvě procenta dříve
18.09.2023 Vzhledem ke křehkému stavu ekonomiky se Evropské centrální bance (ECB) může podařit vrátit inflaci v eurozóně na dvouprocentní cíl dříve, než se nyní předpokládá. Uvedla to viceguvernérka portugalské centrální banky Clara Raposová. Dodala, že není pesimista, pokud se týká výhledu ekonomiky, ale má obavy, že pokles poptávky po vývozu by mohl ještě více zatížit ekonomiku, která už teď bojuje s tím, aby si udržela růst. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Reuters: Vývoz z Německa do zemí sousedících s Ruskem dál prudce roste
17.05.2023 Vývoz z Německa do zemí sousedících s Ruskem v prvním čtvrtletí opět prudce vzrostl, uvedla s odkazem na data německých statistiků agentura Reuters. Množí se tak podezření z obcházení sankcí za válku na Ukrajině prostřednictvím reexportu. Zatímco vývoz z Německa do Kyrgyzstánu se od ledna do března meziročně zvýšil o 949 procent na 170 milionů eur (čtyři miliardy Kč), vývoz z Německa do Ruska ve stejném období o více než 47 procent klesl. Na vině byly právě přísné obchodní sankce uvalené Evropskou unií a dalšími západními zeměmi.
Autoprůmysl táhl v březnu export i průmyslovou výrobu
09.05.2023 „Růst vývozu automobilů opět pomohl českému exportu, a zahraniční obchod České republiky tak již potřetí za sebou skončil v přebytku. Podle aktuálních dat dosáhla v březnu bilance zahraničního obchodu přebytku 15,9 mld. Kč. V únoru byl přitom zahraniční obchod opět díky exportu aut v přebytku 14,3 mld. Kč. Nesmíme však zapomínat, že porovnáme s loňským obdobím, kdy byl autoprůmysl v hlubokém útlumu zejména vinou zpřetrhání dodavatelských řetězců a nedostatku čipů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.05.2023 1) Akcie Palantir Technologies rostly v prodlouženém obchodování až o 22 procent poté, co firma navýšila svůj výhled tržeb za fiskální rok na 2,19 - 2,24 miliardy USD (odhad trhu 2,2 miliardy USD). Za 1Q dosáhla tržeb 525 milionů USD (odhad trhu 506,1 milionů USD).
Dovoz do Číny se v dubnu překvapivě prudce snížil, zatímco růst vývozu zpomalil
09.05.2023 Dovoz do Číny se v dubnu překvapivě prudce snížil, zatímco růst vývozu zpomalil. Zatímco dovoz meziročně klesl o 7,9 procenta po březnovém snížení o 1,4 procenta, export se zvýšil o 8,5 procenta proti březnovému nárůstu o 14,8 procenta. Oznámila to dnes čínská celní správa. Statistika potvrzuje slabou domácí poptávku navzdory zrušení protipandemických omezení. Druhá největší ekonomika světa se potýká s problémy kvůli ochlazením globálního růstu.
Těžařský vývoz Argentiny loni stoupl nejvýše za deset let díky lithiu
22.03.2023 Vývoz těžařského odvětví Argentiny loni stoupl na 3,86 miliardy USD (85,3 miliardy Kč), nejvýše za deset let. Mohou za to hlavně rostoucí příjmy z prodeje lithia, důležitého kovu pro výrobu baterií pro elektromobily. Vyplývá to ze zprávy argentinského ministerstva hospodářství.
HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2022
03.03.2023 Zpřesněné údaje o výkonu HDP za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí o něco výraznější mezičtvrtletní pokles české ekonomiky, než signalizoval předběžný odhad prezentovaný koncem ledna.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.02.2023 1) Norské ropné a plynárenské firmy výrazně zvýšily plán letošních investic, koncem loňského roku totiž navrhly ještě desítku nových projektů. Největší podnikatelský sektor v zemi očekává, že letos investuje 187,8 miliardy norských korun (NOK; 406,6 miliardy Kč). Loni v listopadu počítal s investicemi za 149,7 miliardy NOK. Ukázal to průzkum norského statistického úřadu.
Obchodní deficit Japonska byl v lednu kvůli dovozu energií rekordní
16.02.2023 Obchodní deficit Japonska v lednu vzrostl na rekordních 3,5 bilionu jenů (577,3 miliardy Kč). Hlavním důvodem je růst cen energií, který výrazně zvýšil dovoz, naopak růst vývozu zpomalil. Rekordní byl i deficit s největším obchodním partnerem, kterým je pro Japonsko Čína. V předběžné zprávě to dnes uvedlo japonské ministerstvo financí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.01.2023 1) Zástupci odvětví kryptoměn se na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu snaží distancovat od loňského krachu kryptoměnové burzy FTX. Zdůrazňují, že šlo v první řadě o podvod a že na vině není technologie jako taková. Připouštějí, že skandál poškodí reputaci odvětví, ale na druhou stranu se nyní podle nich dostane pozornosti dobře vedeným firmám. Informuje o tom dnes televize CNBC.
Japonsko mělo loni rekordní obchodní deficit
19.01.2023 Deficit zahraničního obchodu Japonska loni stoupl na rekordních 19,97 bilionu jenů (3,5 bilionu Kč). Vyšší ceny energií a surovin a prudký pokles jenu výrazně zvýšily náklady na dovoz a kompenzovaly růst vývozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
Forex: ECB přinese další 75bodový hike, americký HDP zase slušný růst
27.10.2022 Na dnešním zasedání ECB se pravděpodobně opět schyluje k dalšímu razantnímu zvýšení úrokových sazeb o 75 bb. Jednání se zřejmě opět ponese v jestřábím tónu, trhy budou především sledovat indikace, zdali současné tempo je udržitelné i pro prosincové zasedání, či jestli dojde ke zpomalení utahování měnové politiky. Americká ekonomika by po předešlých dvou kvartálech měla opět mezičtvrtletně růst s velkým přispěním zúžení deficitu zahraničního obchodu.
Forex: Euro zdolalo dolarovou paritu, alespoň prozatím
26.10.2022 Bilance zahraničního obchodu se zbožím v USA klesla v září více, než se očekávalo
(-92,2 mld. USD vs konsensus -87,5 mld. USD). Růst vývozu v nominálním vyjádření o 1,5 % nestačil ke zlepšení deficitu tamního zahraničního obchodu, když především vývoz průmyslových potřeb meziměsíčně klesl o 3,1 %, zatímco dovoz kapitálových statků vzrostl o 4,4 % m/m. Za slabší poptávkou po americkém zboží může částečně stát silnější dolar, který během září dosahoval nejsilnějších úrovní vůči ostatním světovým měnám. Nicméně i přesto odhadujeme, že mezičtvrtletně vyšší vývoz a menší hromadění dovozů v amerických přístavech povedou k pozitivnímu příspěvku zahraničního obchodu k růstu HDP v USA.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská data za srpen ukážou odolnost ve spotřebě domácností a průmyslu
03.10.2022 Srpnová data z tuzemské ekonomiky by měla vykázat mírný meziměsíční růst jak v maloobchodních tržbách, tak v průmyslové produkci. Finální odhady PMI v eurozóně potvrdí nízké úrovně implikující mezičtvrtletní pokles ekonomiky, zatímco tuzemský předběžný PMI zřejmě zaznamená zhoršení. Průmysl v sousedním Německu by měl již nést známky recese, když průmyslová produkce a tovární objednávky dále prohloubí svůj propad. Týden završí americký NFP report potvrzující silný trh práce, čímž jen utvrdí Fed ve svém rázném tempu utahování.
Asijské indikátory vykazují smíšené obchodování
15.09.2022 Hlavní asijsko-pacifické ukazatele vykazovaly smíšené obchodování. Některé z nich mírně vzrostly. Australský index S&P/ASX 200 si připsal 0,27 %, Hang Seng Index vzrostl o 0,25 %, japonský index Nikkei 225 prudce vzrostl o 0,19 %. Ostatní ukazatele poklesly. Korejský KOSPI přišel o 0,2 %, zatímco čínský Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 1,01 % a 2,15 %.
Export z Číny se v červenci zvýšil o 18 procent, překonal tak očekávání
07.08.2022 Export z Číny se v červenci meziročně zvýšil o 18 procent bezmála na 333 miliard dolarů (zhruba osm bilionů Kč) po červnovém nárůstu o 17,9 procenta. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Je to výraznější nárůst, než se očekávalo. Vývoj překonal obavy, že obchod nepříznivě ovlivní slábnoucí světová poptávka. Znamená to i vzpruhu pro čínskou ekonomiku, kterou oslabují přísná protipandemická opatření a pokles trhu s nemovitostmi.
Jihokorejská centrální banka zvýšila úrok nejvíce od roku 1999
13.07.2022 Jihokorejská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 2,25 procenta. Zvýšení úroků je nejvyšší od roku 1999, kdy banka přijala současný systém měnové politiky, a banka se k němu odhodlala, přestože předpovídá, že tempo růstu země bude pomalejší, než čekala v květnu. Cílem banky je nyní snížit inflaci z 24letých maxim.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
Růst německého exportu v dubnu překonal očekávání, vývoz do Ruska opět klesl
03.06.2022 Export z Německa se v dubnu oproti předchozímu měsíci zvýšil o 4,4 procenta a dosáhl 126,4 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Meziměsíční růst vývozu tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 1,5 procenta. V meziročním srovnání se export zvýšil o 12,9 procenta.
Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil
09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám ze slabšího ekonomického růstu klesají
20.04.2022 Ceny ropy dnes druhý den za sebou klesají. Důvodem jsou rozsáhlejší obavy o další vývoj globálního ekonomického růstu a ze stagnace poptávky po ropě, které zastínily i zprávy o omezování dodávek a nečekaném poklesu zásob v USA.
Ifo: Nálada mezi německými exportéry v březnu klesla nejvíce od začátku pandemie
28.03.2022 Nálada mezi německými exportéry v březnu poklesla nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Pesimismus vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z průzkumu mezi zhruba 2300 výrobci, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
Fed zesiluje, index S&P 500 a technologie se stabilizují a vykazují růst
07.01.2022 Zdá se, že představitelé Federálního rezervního systému jsou připraveni jednat rychleji, než v minulosti oznámili, aby v době vysoké inflace a téměř plné zaměstnanosti zabránili přehřátí americké ekonomiky.
Vývoz z Izraele by letos mohl dosáhnout rekordních 140 miliard USD
27.12.2021 Vývoz z Izraele by se letos mohl zvýšit o 18 procent na rekordních 140 miliard USD (3,1 bilionu Kč). Růst podpoří hlavně sektor vyspělých technologií, vyplývá z prognózy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo hospodářství a průmyslu.
Deficit zahraničního obchodu USA v říjnu klesl, export vystoupal na rekord
07.12.2021 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil o 17,6 procenta na 67,1 miliardy dolarů (1,5 bilionu Kč). Je to nejnižší hodnota za šest měsíců a největší procentuální pokles od dubna 2015. Velké oživení exportu, který vystoupal na rekord, pomohlo vyrovnat mnohem menší nárůst dovozu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. V září schodek dosáhl rekordní výše.
Americký trh: Připraven na nový růst
07.12.2021 Celoroční vývoj covidu ve světě: Čtvrtá vlna je na svých maximech, v USA se začátkem pracovního týdne opět roste počet případů – +89 případů; celkem je ve světě +463 případů, na druhém a třetím místě v nových infekcích jsou Británie a Německo +51 a +39 nových případů.
Ropa zdražuje kvůli nadějím, že omikron bude mít mírnější dopady na ekonomiku
06.12.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují kvůli nadějím, že nová varianta koronaviru označovaná omikron bude mít mírnější dopady na ekonomiku, a tím i na poptávku po pohonných hmotách. Ke zdražování ropy přispěl rovněž pokles vyhlídek na brzký růst vývozu suroviny z Íránu.
Růst vývozu Číny v říjnu zpomalil, přebytek zahraničního obchodu je rekordní
08.11.2021 Růst čínského vývozu v říjnu zpomalil, ale překonal prognózy. Přispěla k tomu rostoucí světová poptávka před vánočními svátky, zmírnění energetické krize a zlepšení situace v dodavatelských řetězcích, které jsou vážně narušené vlivem pandemie covidu-19. Dovoz za očekáváním analytiků zaostal, což patrně poukazuje slabou domácí poptávku. Odhady výrazně převýšil i přebytek zahraničního obchodu, který říjnu stoupl na rekordních 84,54 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze zářijových 66,76 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský celní úřad.
Americký dolar vs. bezpečné přístavy
15.10.2021 Situace na komoditních trzích se kvůli nedostatku energií mění velmi bouřlivě. Vítězem se tak stávají země, které vyvážejí energetické suroviny. Prudce rostoucí přebytek obchodní bilance Austrálie, Rusko a Brazílie by měl velmi pozitivně působit na kurz jejich měn.
Růst vývozu z Číny v září nečekaně zrychlil díky solidní globální poptávce
13.10.2021 Růst čínského vývozu v září nečekaně zrychlil, protože globální poptávka zůstává solidní a vykompenzovala tak tlak na továrny způsobený nedostatkem elektřiny, problémy s dodávkami a opětovným růstem domácí případů nemoci covid-19. Růst dovozu sice zpomalil, zůstává však vysoký. Přebytek zahraničního obchodu pak v září stoupl na 66,76 miliardy USD (1,5 bilionu Kč) ze srpnových 58,34 miliardy USD. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
Americký dolar pokračoval v konsolidaci
26.07.2021 Minulý týden světová rezervní měna konsolidovala kolem čtyřměsíčního maxima a hledala další směr. Na finančních trzích převládal pozitivní sentiment, hlavní americké akciové indexy se vrátily na nová maxima a komoditní index CRB se rovněž obchodoval kolem maxim současného býčího cyklu. Tento optimismus však neměl výrazný negativní dopad na hodnotu amerického dolaru, která zůstala ovlivněna pouze okrajově.
Vývoz z Číny v červnu výrazně vzrostl, analytiky překvapil i růst dovozu
13.07.2021 Vývoz z Číny v červnu meziročně vzrostl o 32,2 procenta na 281 miliard dolarů (zhruba šest bilionů Kč). Ještě více - o 36,7 procenta na 230 miliard USD - se zvýšil dovoz. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Oba údaje překonaly očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters odhadovali růst exportu na 23,1 a růst importu na 30 procent. Tempo růstu dovozu je ale výrazně nižší než v květnu, kdy přesáhlo 50 procent.
Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok
07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
Vývoz z Číny v dubnu silně vzrostl, růst dovozu je nejsilnější za deset let
07.05.2021 Vývoz z Číny se v dubnu meziročně zvýšil o 32,3 procenta na 263,9 miliardy dolarů (5,6 bilionu Kč), zatímco růst dovozu činil 43,1 procenta a byl nejvýraznější za deset let. Oznámil to dnes čínský celní úřad. V obou případech je to vyšší růst, než čekali analytici. Za překvapivým výsledkem je silná spotřebitelská poptávka, zejména pak ve Spojených státech.
Japonský vývoz v březnu rostl nejrychleji za více než tři roky
19.04.2021 Japonský vývoz se v březnu meziročně zvýšil o 16,1 procenta po únorovém poklesu o 4,5 procenta. Zaznamenal tak nejprudší nárůst od listopadu 2017. Vyplývá to z dnešních údajů japonského ministerstva financí.
Vývoz z Číny v březnu stoupl o 30,6 pct., dovoz rostl nejrychleji za 4 roky
13.04.2021 Vývoz z Číny pokračoval v březnu v silném růstu díky oživení globální poptávky v reakci na postup v očkování proti covidu-19. Dovoz pak rostl nejrychleji za čtyři roky, což ukazuje na silnou domácí poptávku. Údaje, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, jsou další známkou toho, že druhá největší ekonomika světa nabírá po poklesu na počátku loňského roku způsobeném pandemií na rychlosti, i když výhled nadále ohrožují zaostávající poptávka spotřebitelů a růst nových případů nemoci covid-19 v mnoha zemích. Přebytek zahraničního obchodu v březnu činil 13,8 miliardy USD (302 miliard Kč), výrazně tak zaostal za odhady analytiků.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.4.2021)
12.04.2021 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali vstupu do long pozice (první průraz byl falešný o měně než 3 pips) podle mého týdenního komentáře. Trend však neměl dostatek sil a obchod skončil pouze na Profit-Targetu 1 (PT1). Obchod tak bohužel skončil na Break/Evenu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.04.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v červených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů burza v Tokiu. Údaje o čínské inflaci nepřinesly výraznější překvapení.
Průmyslová výroba v Německu v únoru překvapivě klesla, export vzrostl
09.04.2021 Průmyslová výroba v Německu v únoru meziměsíčně klesla o 1,6 procenta. Export naopak o 0,9 procenta vzrostl, přispěl k tomu zejména růst vývozu do Číny. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu a ministerstva hospodářství. Pokles průmyslové produkce byl překvapením pro analytiky, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst o 1,5 procenta.
Index Exportu – vysoká očekávání po kostrbatém začátku roku
08.04.2021 Český export byl v posledním čtvrtletí minulého roku spolu s průmyslem tahounem ekonomiky. Od září docházelo postupně k navyšování meziroční dynamiky vývozů, jež vyvrcholilo v prosinci růstem téměř o 18 % (národní metodika). Nicméně na začátku letošního roku se dostavilo citelné ochlazení, kdy export v porovnání s lednem 2020 oslabil o 0,6 %. Je ovšem třeba přihlédnout k nevýhodě v podobě počtu pracovních dnů, kterých měl letošní leden o dva méně. „Navíc byl leden prvním měsícem post-brexitových vztahů, což se negativně projevilo na zahraničním obchodu se Spojeným královstvím“, sděluje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank.
Export na začátku roku zpomalil
09.03.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila lednová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 24,6 mld. Kč oproti prosincovým 17,7 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 7,3 mld. Kč.
Zahraniční obchod překvapil vyšším přebytkem
08.02.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila prosincová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 17,7 mld. Kč oproti listopadovým 32,2 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 25,9 mld. Kč. Celkově se v roce 2020 přebytek salda zahraničního obchodu vyšplhal na 190 mld. Kč a byl tak meziročně o 44,3 mld. Kč vyšší. V porovnání s rokem 2019 se vývoz snížil o 4,5 % a dovoz o 5,9 %. Jedná se o dobrý výsledek, když si připomeneme, že například v půlce minulého roku trh ještě očekával pokles okolo 10 %.
Česko přichází o desítky miliard korun ročně vývozem neopracovaného dřeva. České lesy tak export nízké přidané hodnoty drancuje více než kůrovec
10.01.2021 Česká republika aktuálně vyváží nejvíce dřeva v rámci celé Evropské unie. V roce 2019 Česko vyvezlo 14,4 milionu krychlových metrů kulatiny. To odpovídá více než 25 procentům veškerého exportu kulatiny ze zemí EU, jak vyplývá z údajů Eurostatu. Pro srovnání, Německo vyvezlo ve stejném roce 8,8 milionu kubíků kulatiny a Polsko 4,6 milionu.
Analýza makroindikátorů: Zahraniční poptávka drží obchodní bilanci v plusu
06.01.2021 Bilance zahraničního obchodu dosahuje v posledních měsících vysokých aktiv díky rostoucímu exportu, zatímco import roste pomaleji. Loňský přebytek tak pravděpodobně překoná rok 2019, když celoroční pokles dovozů převáží nad poklesem vývozů. Českou korunu ale spíše než makrodata nyní ovlivňuje pozitivní sentiment na globálních trzích.
Vývoz stále výrazně předstihuje dovozy
06.01.2021 Zahraniční obchod ČR v listopadu skončil přebytkem 32,2 mld. Kč, což představuje meziroční zlepšení o 20 mld. Kč. To bylo lehce nad průměrným očekáváním analytiků a naopak lehce pod naším odhadem. Stále platí, že růst exportu výrazně překonává růst dovozu a proto v posledních měsících vidíme vysoké přebytky obchodní bilance. Na meziměsíčním srovnání sice export tentokrát trochu za importem zaostal, ale i tak je jeho meziroční růst o 8,1 % vysoko nad tempem dovozů ve výši 2,1 %. Na pozadí tohoto vývoje stojí rostoucí zahraniční poptávka a tudíž i vyšší aktivita domácích vývozců a exportérů. Meziroční růst vývozu aut v listopadu zrychlil na 8,7 %. Pomalé dovozy naopak souvisejí se slabším vývojem domácí spotřeby a nižší investiční aktivitou. K nižším dovozům rovněž přispívají nižší ceny ropy.
Zahraniční obchod ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
06.01.2021 Zahraniční obchod vykázal za loňský listopad výrazný přebytek, který byl nicméně blízko očekávání finančního trhu. Listopadový obchodní přebytek 32,2 miliardy korun znamená vůči stejnému měsíci předchozího roku zlepšení o 20 miliard, tahounem zlepšení byly především vyšší exporty motorových vozidel. Exportérům se daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá negativní dopad na průmyslovou výrobu a mezinárodní obchod. Zároveň lze konstatovat, že odvětví výroby motorových vozidel je tahounem růstu jak tuzemské průmyslové výroby, tak růstu exportů a zlepšování salda zahraničního obchodu.
Srpnový zahraniční obchod přinesl zklamání
07.10.2020 Srpnový zahraniční obchod zaostal za našimi i tržními očekáváními, když vykázal přebytek na úrovni 7,6 mld. CZK. Ve srovnání s loňským rokem se tak jednalo o zhoršení o 1,6 mld. CZK. Na výsledku se podle nás podepsaly celozávodní dovolené v průmyslu i nižší výroba automobilů. Není tedy překvapivé, že přebytek bilance výrobků zpracovatelského průmyslu meziročně poklesl o 6 mld. CZK a přebytek bilance motorových vozidel o 5 mld. CZK. Zářijová bilance by tak v tomto ohledu mohla přinést lepší výsledky. Zhoršení bylo patrné i na dynamice exportů a importů. Za srpen se vývozy meziměsíčně po sezónním očištění snížily o 2,7 % a dovozy o 0,2 %. Přitom v červenci meziměsíční růst vývozů dosáhl 4,9 % a dovozů dokonce o 5,8 %. Výsledek zahraničního obchodu vylepšoval meziročně nižší deficit bilance zahraničního obchodu s ropou a zemním plynem. Tento vliv by zde měl být patrný i v dalších měsících.
Ranní okénko - Dozvíme se strukturu českého HDP
01.09.2020 Dolar startuje do nového měsíce dalším oslabením a dostal se tak až na úroveň 1,2 EUR/USD z května 2018. Koruna se pohybuje spolu s polským zlotým a maďarským forintem a aktuálně se nachází u hranice 26,23 EUR/CZK.
Vývoz z Číny navzdory koronaviru a americkým clům vzrostl
07.08.2020 Vývoz z Číny se v červenci navzdory koronaviru a americkým clům zvýšil meziročně o 7,2 procenta, nejrychleji za sedm měsíců. Dovoz naopak klesl o 1,4 procenta, avšak hlavním důvodem byl podle analytiků propad cen komodit, když naopak objem dovozu některých surovin byl rekordní. Vyplývá z údajů čínského celního úřadu.
Související klíčová slova:
Index strachu | Akciové trhy | Evropský blok | Vakcinace | Výnosy dluhopisů | LYNX | Analytický tým FXstreet.cz | Akcie vzrostly | Hlavní ekonom | Fiskální stimul | Snaha Fedu | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Nárůst objemů | Uber | Pozitivní vliv | USD/PLN | Exporty | Koronavirové krize | Americký dolarový index | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Premiér Viktor Orbán | Akcie Palantir | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | EUR | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Obchodování na asijských akciových trzích | Finanční možnosti | Trend | Kolaps | Dění na světových burzách | Inflační čísla | Bank of Japan | Německý ministr financí | Volatility | Eurostoxx 50 | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Tempo růstu | Aktivita firem | Long pozice | Výkyvy | SEDG | Aktiva | Petr Kymlička | Indexy na Wall Street | Fondy obchodované na burze | Snížení emisí | Evropská komise | Pravděpodobnost | Náklady na půjčky | Vývoz Argentiny | Tuzemský průmysl | Počet akcií | Tuzemská ekonomika | Příležitost k prodeji | Tyson Foods | Více peněz | Energetika | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | Ruská invaze na Ukrajinu | Český statistický úřad | Asijské trhy | Míra úspor | Goldman Sachs | Indexy S&P | Jeffrey Halley | PLN | Lagardeová | Poplatky | Rostoucí ceny | Asijské akcie | Ropa Brent | Německý DAX | Dovoz do Číny | Expanze | Investing | Propad cen | Pokles světové ekonomiky | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | SMBC | Louise Dicksonová | Člen rady guvernérů | Směrnice | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Made in Germany | ČSÚ | Dolarový index | Vývoj ceny uhlí v USD | Analýzy | Burza | Růst vývozu Číny | Lithiový trojúhelník | Walgreens | Brexit | Úspěšný týden | Vysoké riziko | Nákup plynu | Comcast | Zvýšení úrokové sazby | Ruská společnost | Fiskální a měnové stimuly | Vývoz z Izraele | Základní úrokové sazby | Měny rozvíjejících se zemí | Cenné papíry a burzy | Světové krize | Maloobchod | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | SMBC Nikko Securities | Ceny kryptoměn | Turecký statistický úřad | Tvorba fixního kapitálu | EUR/PLN | Invesco | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | WSJ | Zveřejněná data | Prudký pokles | Německý export | Uvolnění měnové politiky | Podnikatelský sektor | CZK | Advance | Vývoz ze země | CISCO | Výhled | Ruská společnost Novatek | Vývoz LNG | Dolar a ropa | Údaje o výkonu HDP | Dovoz ropy | EIA | Uvolnění podmínek | Americký prezident | Covid | Obavy investorů | Wall Street Journal | Podnikatelská důvěra | Pozitivní sentiment | Tuzemská inflace | Průmysl | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Graf vývoje | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | HUF | Lepší výsledky | Centrální banky | Oanda | Ranní zpráva z finančního trhu | Česká měna | Vývoj ceny ropy WTI | Rezervní měna | Přebytek obchodu se Spojenými státy | New York | Christine Lagarde | Globální ceny ropy | Výrazný růst | NFP report | Polská centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Oživování ekonomiky | Invaze | Investice do podnikání | Suroviny | Rystad | Turecko | Růst úroků | Snižování sazeb | Euro včera | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Analytici | Izrael | UnitedHealth Group | Vice | Futures | Obchodní bilance Austrálie | Akcie Palantir Technologies | Globální poptávka | Údaje o inflaci | Přehled o dění na světových burzách | Zmírnění inflace | Donald Trump | Včerejší obchodování | Obchodní seance | Polská inflace | Dovoz z Číny | Cyklus utahování měnové politiky | Fiskální politiky | SolarEdge Technologies | G7 | Utahování měnové politiky | Tlak na akcie | Marathon | Poplatek | Zahraniční obchod ČR | MIFID | Analýza makroindikátorů | Maďarský premiér | Moody's | Omezení dodávek | JPM | Coca-Cola | Ministerstvo hospodářství | Očekávání analytiků | CL | Christopher Rupkey | Digital Currency Group | Felbermayr | Zvyšování sazeb | Míra úspor domácností | Společnost Genesis | Burza Bittrex | Australská měna | Marketingová komunikace | Federální vlády | Raketový útok | Těžba bitcoinů v Číně | Růst akcií | Ropné a plynárenské firmy | Domácnosti | Washington | Aktuální hodnoty měny | Růst vývozu z Číny | Situace ve stavebnictví | Graf | Export ruské ropy | Úsilí | Očekávání trhu | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Šíření nákazy | Dluhopisy | TD Securities | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | RBI | Maďarsko | Kyrgyzstán | Členové bankovní rady | SNY | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržní sentiment | BIDU | Průmyslová produkce | Asie | Ekonomické indikátory | Obchod s Kyrgyzstánem | TurkStream | PEPSICO | ERA | Poptávka | Výrobní index | Brent | Global Capital | Maloobchodní tržby | Politika | Obchodní přebytek Německa | Americká Komise pro cenné papíry | Stimul | Akcie roku 2021 | Agentura Kjódó | xStation | Jüan | Očekávání | Malé podniky | Měď | Odhady PMI | Cisco Systems | Červnová inflace | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Stimulační politika | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Jednání ECB | Emise oxidu uhličitého | Realita | Výnosy | Invaze na Ukrajinu | Energetický sektor | Export z Německa | Měnový fond | Digital Currency Group (DCG) | Sentiment investorů | Negativní dopad | Zásoby ropy | P/E | Nárůst sazeb | Snížení schodku | Prohlášení | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Itálie | Investice těžařského průmyslu | Výpadky | EUR/CZK | DCG | Americká lehká ropa | Míra inflace v Turecku | MiFID II | Libye | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Druhá největší kryptoměna | Nike | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Vysoká inflace | Akvizice | WIFO | Průmyslové zakázky | Zápis ze zasedání Fedu | Asociace exportérů | Šíření nemoci COVID-19 | Hyundai | Samsung | Těžařský vývoz Argentiny | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Nový stavební zákon | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Long | Chování | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | BitStock | DAI | Evropská inflace | Supreme Edition | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Palantir | AUD | Kurz bitcoinu | S&P500 | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Měnové stimuly | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Baidu | Odvětví | Acacia Communications | Trh | Index Exportu | Deficit zahraničního obchodu | Ruský plyn | Moskva | SAE | Výrobci automobilů | Fio | Práce na plný úvazek | Shanghai Composite | BHP | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Problémy | Šíření viru | Nižší ceny | Členské státy | Ruský prezident | Rekordní schodek | Bittrex | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kolísání měn | Index | Komoditní index | Studie | Data z reálné ekonomiky | FedWatch společnosti CME | MMF | Skupování aktiv | Zpřísnění měnové politiky | Komise | Nejistoty | Kryptoměnová burza | Index asijsko-pacifických akcií | Jiří Rusnok | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Index KOSPI | Obchodní sankce | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Zahraniční obchod České republiky | Růst čínského vývozu | Index S&P/ASX 200 | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Kov | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Vít Hradil | CSCO | Unie | Deliveroo | Důvěra investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Data z tuzemské ekonomiky | Akciové indexy | Coinbase | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | Japonské ministerstvo financí | Ocel | Ekonomický vývoj | Anglie | Hang Seng | Vedoucí představitelé | Klaas Knot | Deficit | Bankovní rada České národní banky | Komerční banka | Firma | Průmysl a zahraniční obchod | Akcie Saudi Aramco | Podnikání | Saldo zahraničního obchodu | Virus | Technologický index Nasdaq | Statistický úřad | Globální dodavatelské řetězce | Participace | Snížení poptávky | Prognóza IE | Obchodní dohody | Klaus Regling | Nové nástroje | Výroba v Německu | Plynárenské firmy | Údaje ministerstva | Eskalace | Genesis Global Capital | Dividendový výnos | Česká koruna | Statistické údaje | Gilead Sciences | Opatření | Harmonizovaná inflace | Wall Street Journal (WSJ) | Offshore | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | 3М | Bankéři | Nejprudší pokles | Elektromobily | Vývoz z Japonska | Šíření nového koronaviru | Bohatství | Ifo | Aukce | Vývoz těžařského odvětví | Pandemie covidu | Index nákupních manažerů | Equity | Počet žádostí o podporu | Průmyslové podniky | Bitcoin | Fwdbonds | ZEN | Zasedání Rady guvernérů | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Čínský trh | Ekonomické zotavování | Cla na dovoz | Rekordní schodek rozpočtu | Nissan Motor | Inflace v Turecku | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Západní státy | Obchodníci | Research | Analytický tým | Obchodovat | Vývoj ceny uhlí | Pandemická opatření | Burze | Celková inflace | Japonský index | Tovární objednávky | Americké indexy | Objednávky | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | USA | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Index PMI | Nový index | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmysl a stavebnictví | Obchodní přebytek Číny | Sankce | Internet of Things | Británie | Bank of Canada | Politická rozhodnutí | Pandemie covidu-19 | Bittrex Global | Ropa | Mahir Rasheed | Dlužníci | Nákupní apetit | Joe Biden | Ganfeng Lithium | Export v červenci | Ceny uhlí v USD za tunu | Výdaje | Představitelé Číny | SWIFT | Investiční aktivita | West Texas Intermediate (WTI) | Potlačení reexportu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Statistici | UBS | Dow Jones | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Livent | Hike | Spojené státy | Ex-dividend | Růst HDP | Přebytek obchodu | Komentář Radomíra Jáče | Bělorusko | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Qualcomm | Propočty Bloombergu | Rakouský kancléř | Vývoj | Nálada mezi německými exportéry | Úroková sazba | Časový rámec | Těžařský vývoz | Technologický index | Ulrich Koerner | Investiční doporučení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Generali Investments CEE | Posílení japonského jenu | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | Růst americké ekonomiky | Úrokové sazby ve Spojených státech | Tom Learmouth | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Zemědělství | OSN | Intervence | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Čínský HDP | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Celní správa | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Čínské továrny | Manufacturing | Kryptoměnová burza Bittrex | Vliv obchodu | M1 | Zlotý | Vývoj produkce | Constellation Energy | Index Russell | Export zboží | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | KOSPI | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Vývoz do Spojených států | Walgreens Boots Alliance | Gruzie | Ifo Clemens Fuest | Pokles domácí měny | Miliardy dolarů | ADP | Snížení úroků | Druhá vlna pandemie | Čínské výrobky | Pojišťovnictví | IRBT | Kazachstán | Vládní výdaje | Deník The Wall Street Journal | Arménie | Miliardy korun | Celní režim | Tisková konference | Figúra | Gigant Gazprom | Futures na indexy | Reálné ekonomiky | Fiskální pravidla | Sazby | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Stavební zákon | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Přidaná hodnota | Generální ředitel | Ether | Největší kryptoměna | Hotovost | Regulátor | Čínská celní správa | Průzkum | Firmy | Společnost Bittrex Global | Zvýšení mezd | Tvrdý brexit | Reálné mzdy | Zajištění | Zájem investorů | Euro dnes | Aramco | Smíšené obchodování | Růst cen komodit | Repo sazby | Borouge | Index CRB | Odvětví cestovního ruchu | Globální ceny | Odhad růstu HDP | Vývoz z Číny | Argentina | Investování | Výpočet Raiffeisenbank | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | MRK | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Technologický Nasdaq | Generali Investments | Trhy | Rachel Reevesová | Index nákupních manažerů ve výrobě | FTSE | Deficit zahraničního obchodu USA | Růst české ekonomiky | Rostoucí příjmy | Přehled o dění | Rizika | Kellogg | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | ISM | Globální trhy | Pokles dovozů | Akcie Borouge | IPO Coinbase | Japonský Nikkei | Verizon Communications | xStation 5 | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Ulrich Körner | Stagflace | Ředitelka | UnitedHealth | Nissan | NKE | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Vývoz do Kazachstánu | Bilance | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Regulační orgány | Solidní růst | Týdenní nárůst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | GS | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | ICT | General Motors | Odhady analytiků | Aktuální Price Action | Prezident Ifo | Americká ropa WTI | Vstup na burzu | Na burze | Analytička | Společnost | François Villeroy de Galhau | Akcie Saudi | Meziroční růst HDP | Společnost Bittrex | Zahraniční obchod | Ztráta | Orbán | EUR/HUF | SolarEdge | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Abú Dhabí | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Pips | Řízení společnosti | Tomáš Raputa | Obchodní přebytek | Vývoz z Německa do Turecka | Ceny ropy Brent | Sam Stovall | Volkswagen | AUD/USD | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Energetický index | EK | Riziko | Analytik | Emise | Ruské firmy | Trinity | Nájemné | JPY | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Bankovní skupina | Otto Daněk | Bank of America | AIG | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Finanční trh | MGM | Portfolio | Pesimismus | GBP | NATO | Plyn | Kristina Hooper | ISM indexy | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Ceny | FRS | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | SAP AG | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | ČNB Jiří Rusnok | Největší ekonomika světa | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Stratég | Síla Sibiře | USDCAD | Forint | Prezident Vladimir Putin | Náklady na financování | Výnos | Michal Bárta | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | Index DOW | Frank | Komunistická strana | Index Nasdaq | Sankce EU | 256/2004 | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Austrálie | Minulá výkonnost | Posílení koruny | Miliardy USD | Situace na komoditních trzích | Forex trader | Šinzó Abe | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | VIX | Balík sankcí | Největší světové ekonomiky | EPS | Očkování proti covidu | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Čínské zboží | Pracovní místa | Shopify | Odvětví kryptoměn | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Spekulovat | Christian Lindner | Rizikové měny | Shenzhen Composite | CBO | Středoevropské měny | JAP225 | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Ruské banky | Vklady | Obchodování | Nové prognózy | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Cena mědi | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Předpověď | Trigger | Údaje | Údaje o obchodu | Silná rally | Dolarové sazby | Spoření | CFRA | Důvěra investorů v ekonomiku | Ekonomické události | Omezení pohybu | Biden | Sberbank | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | Pokles české ekonomiky | ex | Expedia | Index CPI | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Borealis | Valuace akcií | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Společnost XTB | Výroba automobilů | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Celní úřad | Konsensus | Verbální intervence | FOREX | Signály | Inflace v ČR | DISH | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Investiční výdaje | Pokles zásob | HDP | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Bitstock.com | Skokový nárůst | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | NEST | Čínská měna | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Brazílie | iRobot | Měnové páry | Slovensko | JPMorgan | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | UNH | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní omezení | IPO Deliveroo | ASEAN | Obchodní nastavení | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Currency | Kupci | Mzda | Největší ekonomiky | NERV | 5G | Vzestupný trend | Železná ruda | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Češi | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Price Action | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Rystad Energy | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | DXY | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Reebok | Míra inflace | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Chile | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | QCOM | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Komunikace | Německý průmysl | Zynga | Lehká ropa WTI | Ekonomika eurozóny | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Genesis | Zisky | ECOFIN | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | SAP | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Protipandemická opatření | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Amgen | Měny | Dollar | Čínský celní úřad | Předběžné výsledky | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Thomson Reuters | CSI300 | Trh s ropou | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Investovat do akcií | Řízení rizik | Geely | Radomír Jáč | Zvýšení úroků | GRMN | Brands | Nemovitostní trh | Praha | Inflace v Číně | Negativní sentiment | Jižní Korea | Globální akciové trhy | Valuace | FedWatch | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Toyota | Politická nestabilita | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | NFP | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Americký trh práce | TIM | CFRA Research | Energie | ZNGA | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Novatek | Evropská unie | Ústavní soud | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Vyšší mzdy | Korekce | Odhady trhu | LNG | Kvantitativní uvolňování | Střednědobý výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | Vakcína | Výkonnost | Moore Czech Republic | Televize CNBC | Kjódó | Downtrend | Index S&P 500 | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Přehled | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Růst dovozu | CHF | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Prezident Joe Biden | MT4 | Spojené království | Cena | Německá vláda | Německo | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | CME Group | Česká ekonomika | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Situace na trhu | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | Výhled růstu české ekonomiky | DAX | Uvolněná měnová politika | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | Merck | Debata | Agentura DPA | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | PEP | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Úspěch | Intel | SPWR | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní prodej | Banky | Vlády | Express | INTC | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | PMI v eurozóně | GM | Správa | Citrix Systems | Wall Street | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Obchodovaný objem | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Pozice | Čínská ekonomika | Constellation | Export do Číny | Mzdový růst | Pullback | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Komise pro cenné papíry a burzy | Foxconn | Technologický sektor | Cenné papíry | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Průměrná mzda | Dluhový strop | Yandex | Oživení globální poptávky | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Import | Družba | Obchodní aktivity | Londýnské burzy | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | OPEC | Ministryně financí | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Jihokorejská centrální banka | Nákupy aktiv | Průměrná hodnota | Pokles průmyslové výroby | Americké objednávky | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vzdělávání | Polsko | Čínská vláda | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Centrální banka USA | Spotřebitelská poptávka | Základní úrok | Akcie Nvidia | BofA Global Research | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | IPO | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Těžba bitcoinů | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Invesco Ltd. | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Úročení | USD | Rio Tinto | Hospodářský vývoj | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | HDP v USA | Celkový objem obchodů | BMW | Odhad inflace | CNOOC | Obchodní výzvy | Viceguvernérka | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | Průraz | Australský dolar | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Dezinflace | Čeští exportéři | WMT | Britské libry | Vývoz do Číny | Setkání ministrů financí eurozóny | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Průmyslová produkce v srpnu | Nemovitosti | Markets | USD/CHF | Samsung Electronics | Čínský statistický úřad | Ruská invaze | Pravidla EU | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | Akcie technologických společností | Světová rezervní měna | Světová poptávka | Kryptoměna | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Nižší ceny ropy | Propad cen komodit | Vývoz z Německa | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | Plynárenský gigant | Nejlepší 5G akcie | Vývoz plynu | Soběstačnost | Payrolls | AMGN | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Omikron | Palantir Technologies | Cykly | Clemens Fuest | Zemní plyn (LNG) | EU | Hodnota indexu | Miliardy | ASX 200 | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Western Union | Tržní ocenění | Poptávky po ropě | Applied Materials | ZINC | Constellation Brands | Kraft Heinz | Prodeje | WU | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Šíření koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | Japonský vývoz | Saudi Aramco | Banka | Autoprůmysl | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Graf dne | Nízká inflace | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Německá inflace | Disney | Ocenění | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot