Neděle 22. prosince 2024 13:41
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
InstaForex rijen 2024

Vyspělé ekonomiky

img

Ozvěny trhu: Co nám říkají ceny nemovitostí o útratách domácností?

21.11.2024 Obnovený růst cen nemovitostí může předznamenávat robustnější oživení spotřeby domácností. A právě spotřebitelská poptávka by měla u nás i v ostatních evropských ekonomikách pohánět celkový hospodářský růst v příštím roce.
C:\fakepath\Global3.png

MMF výhled růstu světové ekonomiky nemění, zlepšil ho v USA

22.10.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) ponechal výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok proti své předchozí prognóze beze změn a předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 3,2 procenta. Se stejným tempem hospodářského růstu počítá i v příštím roce, uvedl dnes ve svém podzimním výhledu. Fond zlepšil výhled růstu ekonomiky Spojených států, naopak zhoršil výhled pro eurozónu, zejména pro Německo.
img

Inflační krize zvýšila sjednané pojistné v průměru o 30 %. Dávkové tarify do 10 let přestanou existovat

25.09.2024 Zájem o pojistné produkty stále roste, drtivá většina Čechů se zaměřuje na rizikové formy životního pojištění, jako je úrazové nebo nemocenské. Největší poptávku po životním pojištění mají lidé s nižšími a vyššími příjmy, zatímco střední třída ho často přehlíží. Inflace, která v roce 2022 přesáhla patnáctiprocentní hranici, vedla k nárůstu průměrné pojistné částky za poslední dva roky, a to téměř o třetinu. I když stále vůči pojištění existuje všeobecná nedůvěra, poptávka o něj v dobách krize výrazně roste. Aktuální trendy i výhled do budoucnosti pojišťovnictví ve svém autorském komentáři nabízí Filip Bartoš, ředitel distribuce a marketingu životní pojišťovny YOUPLUS.
img

Invesco: Kde jsou investiční příležitosti v době, kdy se světové ekonomiky rozcházejí?

20.06.2024 Všechny západní vyspělé ekonomiky se pohybují stejným směrem – obecně klesá inflace a začíná nebo se blíží začátek snižování sazeb –, ale různou rychlostí. Velkou část těchto rozdílů lze přičíst tomu, jak jednotlivé hlavní ekonomiky reagovaly na pandemii a následný prudký růst inflace. USA například vedly v oblasti stimulačních opatření. To stačí k vytvoření podstatných rozdílů, které se nyní projevují třeba v tom, jak rychle začínají příslušné centrální banky snižovat sazby.
img

MMF aktualizoval výhled. Německo bude těsně nad nulou. Rusko naopak poroste. Sankce evidentně selhaly

29.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) v dubnu aktualizoval svoji prognózu a řekl nám, jaký očekává vývoj hlavních ekonomik světa. Nabídl obrázek, který ovšem není pěkný. Data ukazují, že Evropa se stává skanzenem. Budeme mít další slabý rok, kdy se budeme pohybovat těsně nad nulou, zatímco jiným se bude dařit lépe. Nůžky mezi námi a Ruskem se podle dat přivřou. Tak to ale přece být nemělo.
img

Americký růst i v 1. čtvrtletí (opět) velmi svižný

25.04.2024 Dnes odpoledne se opět ukáže, jak nám - tedy Evropě - americká ekonomika utíká. Bude totiž zveřejněn výsledek růstu amerického HDP za první kvartál a ten vykáže opět velmi svižný růst. Podle našich odhadů by mezikvartální růst měl činit 0,6 % (anualizovaně 2,4 %), což bude ostře kontrastovat se slabým výsledkem eurozóny (0,1 % mezikvartálně), který bude zveřejněn za pár dní. Aneb bude evidentní, že nůžky mezi výkonem Ameriky a eurozóny se opět o něco více rozevřou.
img

Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením

27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
img

Dopady umělé inteligence na ekonomiku

21.10.2023 „Adaptace AI bude spíše vleklý proces, než revoluční změna ze dne na den. V dalších letech bude její dopad na ekonomiku jen minimální a většího boomu se dočkáme možná až v příští dekádě. Vyspělé ekonomiky budou existenčně závislé na této technologii kvůli nepříznivé demografii,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nové prognózy růstu od OECD

19.09.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes v 10:00 vydala zprávu o ekonomickém výhledu na září 2023. Zpráva obsahovala nové prognózy hospodářského růstu pro ekonomiky z celého světa. Světová ekonomika v roce 2023 poroste o 3,0 %, což je o něco rychleji, než se původně očekávalo. Prognóza růstu pro rok 2024 však byla v nové zprávě OECD revidována níže a to je případ mnoha velkých ekonomik. Stále se očekává, že Indie dosáhne nejvyššího tempa růstu mezi hlavními ekonomikami s růstem HDP o 6,3 % v roce 2023 a 6,0 % v roce 2024. Ekonomiky USA a eurozóny by měly růst mírně rychleji, než předpokládala červnová zpráva, zatímco čínský růst byl revidován níže.
C:\fakepath\trader-18092023-63-zm.jpg

Roubini: Eurozóna i Británie musejí kvůli riziku stagflace ještě zvýšit sazby

18.09.2023 Centrální banky v eurozóně i v Británii musejí pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby odvrátily takzvanou stagflaci, tedy kombinaci stagnující ekonomiky a vysoké inflace. Podle agentury Bloomberg to řekl americký ekonom Nouriel Roubini, který je známý svými pesimistickými prognózami.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
img

Letní ekonomický výhled: Oživení globální ekonomiky očekávejme až v polovině roku 2024

18.07.2023 Pojišťovna Allianz Trade ve svém pravidelném ekonomickém výhledu nadále očekává oživení globální ekonomiky až v polovině příštího roku. Možnými riziky pro evropské státy by však mohla být chladná zima, která by opět vyhnala ceny energií nahoru, ale také například krachy dalších bank.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 11. července 2023

11.07.2023 Podle studie Banky pro mezinárodní platby (BIS) už 93 % centrálních bank zkoumá digitální měny centrálních bank. Do roku 2030 může být v oběhu až 15 maloobchodních a 9 velkoobchodních CBDC.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě z lednových 1,7 procenta

10.04.2023 Světová banka upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě procenta z lednových 1,7 procenta. Dnes, kdy začíná každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), to podle agentury Reuters uvedl prezident SB David Malpasse. Varoval ale, že zpomalení ze silnějšího růstu v roce 2022 zvýší dluhové problémy rozvojových zemí.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese

14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
img

Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách

06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbách. Někteří tržní analytici předpokládají, že RBA zvýší výpůjční náklady po vzoru amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE).
img

Reserve Bank of Australia rozhodne o úrokových sazbách

06.02.2023 Jednou z hlavních ekonomických událostí tohoto týdne bude rozhodnutí Reserve Bank of Australia (RBA) o úrokových sazbá...
C:\fakepath\money.jpg

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz

27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.
C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
C:\fakepath\WEF.jpg

Zasedání Světového ekonomického fóra bude mít letos rekordní účast

15.01.2023 Rekordní počet vedoucích představitelů podniků a vlád se letos zúčastní výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském horském středisku Davos, včetně zástupců Česka. V centru pozornosti 53. zasedání, které se uskuteční od 16. do 20. ledna, mají být problémy, kterým čelí rozdělený svět na začátku letošního roku, jako jsou války a konflikty, ekonomické tlaky a změny klimatu.
C:\fakepath\akcie-13012023.png

Americká dezinflace dále živí optimismus

13.01.2023 Meziroční inflace ve Spojených státech klesla v prosinci z 7,1 % na 6,5 %. Tento trend podporuje i snížení jádrové inflace a očekávání, že v následujících měsících pomůže k dezinflaci i náklady na bydlení. Nová čísla pomáhají uklidnit finanční trhy, protože snižují riziko dalšího prudkého zvyšování sazeb v USA i jinde po světě.
img

Německo čeká recese kvůli dopadům změny klimatu

31.08.2022 Extrémně nízká hladina vody v německém Rýnu, která téměř zastavila hlavní trasu nákladní dopravy, by mohla snížit růst německého HDP a přispět k recesi. Hospodářské škody v Německu přicházejí v době, kdy se snižuje prognóza růstu v Číně v důsledku faktorů, jako jsou extrémní vedra způsobující uzavření továren a nízké výnosy plodin v Evropě způsobené suchem, které jsou příčinou "heatflation". Zatímco se však Evropa potýká s nejhorším suchem za posledních 500 let, německá vláda posiluje opatření na snížení emisí.
img

Vyspělý svět míří do (technické?) recese

08.07.2022 Zatímco první polovina roku se nesla ve znamení rostoucích obav z inflačního vývoje, do druhé půlky vstupují finanční trhy se strašákem jménem recese. Tento posun v převládajícím makro narativu nejlépe ilustruje pohled na dluhopisový trh – dlouhé výnosy prudce padají společně s tím, jak trhy přeceňují výhled úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Vyspělý svět míří do (technické?) recese

08.07.2022 Zatímco první polovina roku se nesla ve znamení rostoucích obav z inflačního vývoje, do druhé půlky vstupují finanční trhy se strašákem jménem recese. Tento posun v převládajícím makro narativu nejlépe ilustruje pohled na dluhopisový trh – dlouhé výnosy prudce padají společně s tím, jak trhy přeceňují výhled úrokových sazeb. Obavy z recese jsou nicméně viditelné také v reálné ekonomice na straně spotřebitelů; například v eurozóně je spotřebitelská důvěra na podobné úrovni jako z počátku pandemie, v Česku dokonce ještě o poznání nižší…
img

Forex: Prezident Zeman naznačuje, že chce “holubičí” bankovní radu

04.07.2022 Výroky prezidenta Zemana pro korunu nevěstí nic úplně dobrého. V rozhovoru pro CNN Prima news naznačil, že vybíral nové kandidáty ke guvernérovi Michlovi tak, aby se jednalo převážně o holubice. „Mluvil jsem s novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k nějakému razantnímu navyšování úrokových sazeb,“ uvedl prezident. S vyššími domácími i zahraničními inflačními tlaky, rostoucími inflačními očekáváními a zejména s růstem úrokových sazeb v okolních evropských zemích je přitom vysoce pravděpodobné, že nová prognóza a většina interních analýz ČNB bude volat po dalším růstu úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Zeman chce holubičí bankovní radu ČNB

04.07.2022 Výroky prezidenta Zemana pro korunu nevěstí nic úplně dobrého. V rozhovoru pro CNN Prima news naznačil, že vybíral nové kandidáty ke guvernérovi Michlovi tak, aby se jednalo převážně o holubice. „Mluvil jsem s novými členy bankovní rady a domnívám se, že u nich není nálada k nějakému razantnímu navyšování úrokových sazeb,“ uvedl prezident. S vyššími domácími i zahraničními inflačními tlaky, rostoucími inflačními očekáváními a zejména s růstem úrokových sazeb v okolních evropských zemích je přitom vysoce pravděpodobné, že nová prognóza a většina interních analýz ČNB bude volat po dalším růstu úrokových sazeb.
img

Stagflační šok, aneb ozvěny „sedmdesátek“

29.03.2022 Zatímco válka na Ukrajině zůstává nadále v centru pozornosti finančních trhů, o své slovo se v posledních dnech znovu hlásí také Covid-19. Nejvyšší přírůstky nově nakažených od začátku pandemie hlásí Čína, která pouhý týden po konci uzávěry průmyslové megalopole Šen-čen oznámila devítidenní lockdown Šanghaje.
img

Rozbřesk: Stagflační šok, aneb ozvěny „sedmdesátek“

29.03.2022 Zatímco válka na Ukrajině zůstává nadále v centru pozornosti finančních trhů, o své slovo se v posledních dnech znovu hlásí také Covid-19. Nejvyšší přírůstky nově nakažených od začátku pandemie hlásí Čína, která pouhý týden po konci uzávěry průmyslové megalopole Šen-čen oznámila devítidenní lockdown Šanghaje. Z pohledu Evropy představuje čínská politika nulové tolerance problém zejména s ohledem na další narušení dodavatelských řetězců, které jsou trvale pod tlakem od propuknutí pandemie v roce 2020.
img

Koruna je nejsilnější za více než deset let, dnes zpevňuje na 24,27 za euro, nejsilnější úroveň od roku 2011. Nahrávají jí úterní slova šéfa americké centrální banky v americkém Kongresu

13.01.2022 Koruna dnes ráno středoevropského času zpevnila 24,27 koruny za euro, svůj nejsilnější kurs za posledních více než deset let. Poprvé tak zpevňuje pod všechny úrovně roku 2012, takže lze dnes konečně tvrdit, že je nejsilnější za deset let.
img

Koruna poprvé od roku 2012 zpevňuje pod 24,30 za euro, je blízko absolutnímu desetiletému maximu. Bezprostředně jí nahrává vystoupení šéfa americké centrální banky v americkém Kongresu

13.01.2022 Koruna dnes později odpoledne středoevropského času prolomila psychologickou hranici 24,30 koruny za euro. Zpevnila pod ní poprvé od září 2012. Podle dat Bloombergu koruna dnes posílila až na kurs 24,29. Nepatrně tak zaostala za svým absolutním maximem za celé období posledních deseti let, kterým je hodnota 24,27 koruny za euro, dosažená během obchodování dne 11. září 2012. Otázkou času se tak zdá být zpevnění koruny na nesilnější úroveň za posledních deset let, dokonce za celé období od září 2011.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta

27.07.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.
img

Forex: Za poklesem HDP stál zřejmě horší čistý vývoz a nižší spotřeba domácností

01.06.2021 Zpřesněný odhad tuzemského HDP dnes pravděpodobně potvrdí mezičtvrtletní pokles ekonomiky v prvním čtvrtletí o 0,3 %. Podle našeho odhadu se na něm podílel především slabší čistý vývoz a nižší spotřeba domácností. Důvěra v průmyslu, a to jak v českém, tak i americkém, zřejmě v květnu zůstala vysoká, dále však již nerostla. Limitujícím faktorem růstu průmyslové produkce zůstává i nadále zejména nedostatek některých výrobních vstupů. Inflace v eurozóně se v květnu podle nás poprvé od konce roku 2018 dostala na meziroční tempo 2 %.
img

Spojené státy chystají novou obchodní válku, tentokrát tu proti daňovým rájům. Budou však ochotny jít i proti vojenským spojencům typu Irska?

06.04.2021 Snad z důvodu poklidu Velikonočního pondělí si česká média výrazněji nepovšimla slov americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta oznámila záměr americké administrativy prosadit celosvětově závaznou spodní hranici podnikové daně. Pokud by se jí to podařilo, značí to malou revoluci ve světovém finančním pořádku. Spodní hranice podnikové daně, patrně výrazně nad nulovou úrovní, by totiž v takovém případě znamenala zánik daňových rájů, jak je dnes známe. Ve své podstatě tak včera Yellenová vyhlásila „obchodní válku“. Nikoli Číně jako předchozí Trumpova administrativa, ale právě daňovým rájům. Svým významem pro svět jde o plně srovnatelná válčení.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Vyspělé země by mohly využít daní ke snížení nerovností

02.04.2021 Vyspělé ekonomiky by mohly využít progresivnější zdanění příjmů, daně z nemovitostí, dědické a darovací daně i daně na "nadměrné" firemní zisky ke snižování nerovností, které se prohloubily v důsledku pandemie covidu-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Babišův apel k ČNB je nešťastný, trh však dnes nechává chladným. Centrální banka je ve skutečnosti ztrátová, zisk je spíše výjimkou potvrzující pravidlo

23.03.2021 Trh dnes výrazněji nereaguje na včerejší večerní slova premiéra Andreje Babiše, který nezvykle apeloval na Českou národní banku, aby zatím nezvyšovala základní úrokové sazby. Měnoví obchodníci i po premiérově prohlášení stále sázejí na to, že ČNB zvýší základní sazbu čtyřikrát během nadcházejícího půldruhého roku. Očekávání tak citelného nárůstu základních úroků během období osmnácti měsíců měli naposledy před takřka deseti lety, v červnu 2011.
C:\fakepath\graf global.jpg

Coface: Růst nerovnosti ve světě může vést k častějším nepokojům

09.02.2021 Růst ekonomické nerovnosti spolu s nespokojeností veřejnosti s vládním řešením pandemie v mnoha zemích může vést letos ke vzniku častějších protestů a sociálních nepokojů. Přestože výkonnost Číny a dalších asijských ekonomik zvyšuje globální růst, hlavní vyspělé ekonomiky se letos nevrátí na úroveň HDP, kterou dosahovaly před krizí. Vyplývá to z pravidelné analýzy pojišťovny Coface, která je světový lídr v pojištění úvěrů a obchodních rizik,
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Šéfka MMF vyzvala k větší pomoci chudým zemím

07.02.2021 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová vyzvala vyspělé ekonomiky k poskytování větší pomoci chudým zemím. Varovala před nerovnoměrným hospodářským růstem, který by mohl ohrozit stabilitu a vyvolat sociální nepokoje. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil odhad globálního růstu na letošní rok

26.01.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok o 0,3 procentního bodu na 5,5 procenta. Důvodem je očekávané zvýšení aktivity díky očkování a další ekonomická pomoc v několika velkých zemích. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 4,2 procenta. Příznivější byl podle předběžného odhadu také ekonomický výkon v loňském roce.
C:\fakepath\global economy.jpg

PwC: Globální ekonomika by letos mohla růst nejvíce za 20 let

13.01.2021 Světová ekonomika by měla letos vzrůst o zhruba pět procent. Šlo by tak o nejrychlejší růst od počátku století, což by mělo světovou ekonomiku vrátit na předpandemickou úroveň do konce roku 2021 nebo počátkem roku 2022. Růst ale bude záviset na úspěšném a rychlém očkování populace a pokračování rozpočtových, měnových a finančních zásahů v největších ekonomikách světa. Vyplývá to ze studie PwC, o které dnes firma informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínském průmyslu vzrostla nejvíce za téměř deset let

02.11.2020 Aktivita v čínském průmyslu v říjnu vzrostla nejrychlejším tempem za téměř deset let, především díky domácí spotřebě. Ukázaly to dnes údaje, které zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje z koronavirové krize. Index nákupních manažerů (PMI) na základě průzkumu Caixin/Markit se zvýšil na 53,6 ze zářijových 53 bodů. Říjnový údaj je tak nejvyšší od roku 2011.
img

Inflační rébus a jak ho vyřešit

29.10.2020 Inflace je opět horkým tématem. Od té doby, co zvýšení úrokových sazeb FEDu zastavilo v roce 1980 nekontrolovatelný růst cen, se inflace vyvíjela podle očekávání. I po finanční krizi byla utlumená, a to navzdory obavám ekonomů, že tehdejší experimentální programy kvantitativního uvolňování, které zaváděly vyspělé ekonomiky, budou vysoce inflační.
C:\fakepath\top-12082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2020 1) Čínské akcie se dnes ráno připojily ke klesajícímu trendu na ostatních asijských trzích. Investoři nadále sledují vývoj koronaviru ve světě a napětí mezi USA a Čínou. Rusko oznámilo registraci první vakcíny proti onemocnění covid-19, byť ještě nebyl dokončen celý testovací proces.
img

Rozbřesk: Turecká lira prudce oslabuje, ekonomika je na hraně další měnové krize

12.08.2020 Zatímco se vyspělé ekonomiky napříč světem pomalu vzpamatovávají z drtivého dopadu pandemie, některé rozvíjející se ekonomiky jsou na tom podstatně hůře. Příkladem budiž Turecko, které se souběžně s korona krizí ocitá na prahu krize měnové; lira v posledních dnech rekordně oslabuje, což evokuje vzpomínky na kolaps turecké měny z léta roku 2018.
C:\fakepath\eurusd-06082020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.8.2020

06.08.2020 Americké akcie včera posílily díky překvapivě příznivým výsledkům společnosti Walt Disney a nadějím na dohodu o nových stimulačních opatřeních, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit negativním dopadům koronavirové krize.
C:\fakepath\Dolar.png

Forex: Americký dolar oslabuje kvůli růstu zájmu o rizikovější aktiva

05.08.2020 Americký dolar dnes oslabuje vůči koši předních měn, protože příznivé firemní výsledky a naděje na další opatření na podporu ekonomiky zvýšily zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro si kolem 18:30 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,8 procenta na 1,1895 EUR/USD.
C:\\fakepath\\eurusd-05082020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.8.2020

05.08.2020 Americké akcie včera posílily díky nadějím na dohodu politiků ohledně dalších stimulačních opatření, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit negativním dopadům šíření koronaviru. K růstu akciového trhu velkou měrou přispěly energetické společnosti, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar stagnuje, pozornost se soustředí na jednání o stimulech

04.08.2020 Americký dolar se dnes drží bez výraznějších změn vůči koši předních měn. Pozornost investorů se soustředí na jednání zákonodárců o dalších stimulačních opatřeních, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit dopadům šíření koronaviru. Euro si kolem 17:45 SELČ vůči dolaru připisovalo necelou desetinu procenta na 1,1770 EUR/USD.
C:\fakepath\qe.jpg

Proč jsou křížové páry na Forexu důležité

18.05.2020 Forex je největší trh na světě, který představuje téměř 90% všech kapitálových trhů. Jeho roční obrat je desetkrát větší než celkový světový HDP.
C:\fakepath\trader-1.png

Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (3/3)

26.03.2020 Ahoje traderi. Ako vidíme, tak ekonomika pomaly prechádza do recesie a svetové trhy klesajú. Je tomu už niekoľko týždňov čo trhy klesajú a určite nie sme na konci. Avšak už teraz môžeme tak trochu bilancovať a hodnotiť čo zatiaľ kleslo najmenej.
img

MMF: Pandemie způsobí globální recesi. Překonáme ji v roce 2021.

24.03.2020 Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 způsobí v letošním roce recesi světové ekonomiky. Mohla by být dokonce horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se podle Mezinárodního měnového fondu z krize zotaví v roce 2021.
C:\fakepath\corona.png

MMF: Pandemie způsobí globální recesi, svět se zotaví v roce 2021

23.03.2020 Pandemie nemoci COVID-19 způsobí letos recesi světové ekonomiky, která by mohla být horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se ale zotaví v roce 2021, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Pullback | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | HDP | Turecká lira | Programování | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Americký dolar | Analýza | BRICS | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bull | Centrální banka | Centrální banky | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | High | Holubice | Index spotřebitelských cen | Investice | Japonský jen | Komodity | Kurz | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Měna | Měnové páry | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Overnight | Pozice | Rally | Reserve Bank of Australia | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spread | Stagflace | Support | Trader | Trend | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | XTB | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investovat | CZK/EUR | Daňové ráje | Makro | USDX | Eurostat | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Evropské měny | Finanční prostředky | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kurz eura k dolaru | Lira | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Velká Británie | Webináře | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EIA | ING | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | Překoupení | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Vzdělání | Burze | Diskusní fórum | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | Home Credit | Investing.com | PwC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Technický výhled | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Fidelity International | Posilování koruny | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Britské akcie | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Členství v EU | Britská centrální banka | Realitní trh | Daňové příjmy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Světová finanční krize | Tempo růstu | Digitální měny | Výhled | Bankéři | Payrolls | Mzdy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Akcie na burze | Světový obchod | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Firemní zisky | Výnosy | Japonská vláda | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Cambridge Global Payments | Zahraniční forex | BHS | Vladimír Pikora | BTC/USD | MiFID II | Invesco | NEST | Oxfam | RoboMarkets | Správce portfolia | Investiční skupiny | Altcoiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Očekávání investorů | Krypto | Rozvojové ekonomiky | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Obchodní analýza | Forint | Geopolitika | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Růst úrokových sazeb | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Nemovitostní trh | WEF | Podnikové investice | Data z ekonomiky | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | MSCI Emerging Markets | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | PPF | Globální recese | Očekávání trhu | Dot plot | Poptávka po ropě | Finanční situace | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Nízké daně | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | McKinsey | Rozpočet | Deficit | TV Nova | Německá vláda | Trinity | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | IIF | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Jakub Kraľovanský | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Rozvoj umělé inteligence | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Labouristé | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Pohyby kurzu | Walt Disney | Inflační cíle | FT | Odvětví české ekonomiky | Swingové maximum | Záměna | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozvoj | Koruna dnes | Rostoucí mzdy | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Předčasné parlamentní volby | Světové obchodní organizace | Výhled do budoucna | Nálada | Prohlášení | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Kupní síla | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Přelom roku | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Dublin | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Inovace | List Financial Times | Evropská inflace | RBA | Budoucnost | Experti | Poradenství | Hospodaření ČNB | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Dobrá čísla | Nižší růst | Ceny energií | MSCI Europe | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Davos | Prezident | Výsledky průzkumu | Kapitalizácia | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finance Group | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Vstupy | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Akcie v Číně | Americký ISM | Zrychlení růstu | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Prudký propad | Představitelé Číny | Výhled růstu globální ekonomiky | Zpřesněný odhad | Čínské banky | Caixin/Markit | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Martin Gürtler | Vládní opatření | Výkyvy | Restrikce | Rozhodnutí centrální banky | Akcie včera | Čínský růst | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Kabinet | Energetické společnosti | Míra nejistoty | Šíření viru | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Nejslabší růst | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Loňský zisk | Bilion dolarů | Další pokles | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Chuck Schumer | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Signál | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Allianz | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | České PMI | Války | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Pojišťovna | Coface | Sociální nepokoje | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Trh dluhopisů | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Massachusetts | Dodavatelské řetězce | Úspory | Otevírání ekonomik | Statistiky | Rozvíjející se země | Uzavření továren | Obnovení rovnováhy na trhu | Trade | Finanční pomoc | Nizozemsko | MFF | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Kristina Hooper | Nové zakázky | Lucembursko | Data z trhu práce | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Maloobchod | Maloobchodní tržby v eurozóně | Dovoz | Vývoz | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Ben Broadbent | Průmyslová výroba v Evropské unii | Karl Schamotta | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Vakcína | Velké peníze | CL | Prezident SB | Klíčové oblasti | Podnikatelské aktivity | Čínské hospodářství | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | Banky v eurozóně | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Největší evropská ekonomika | Covid | Tiff Macklem | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Vlna koronaviru | ONS | Květnová průmyslová produkce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | MAM | Ocenění | Šance | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Jednání o stimulech | Piotr Matys | Postoj k dolaru | Známky oživení | DPH v Německu | Seznam Zprávy | Odborníci | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Snížení emisí | Politici | Objemy peněz | Biden | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Pozitivní výsledek | Česká republika | Tržby v eurozóně | Zápis z posledního zasedání Fedu | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Americký ekonom | Projev šéfky ECB | Nařízení | Intel | Solární energie | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické nerovnosti | Zasedání WEF | Očkování | Očkování proti covidu-19 | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | DOT | Silné oživení | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Situace na trhu | Očkování proti covidu | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě | Fosilní paliva | Růst produktivity | V4 | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí tón | Míra úspor | Veřejný rozpočet | Data o inflaci | Prudký růst cen | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Meziroční růst cen | Oslabení | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Plány | Cíle | Příležitosti | Nové prognózy | Solární panely | Vyšší úroveň | Životní pojišťovny | Výhled globálního růstu | Výhled na letošní rok | Cenové stability | Technologie | Nákupní příležitost | Zotavení globální ekonomiky | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Odvětví | CNN Business | Načasování | Letní obchodování | Chování | Projekce | Automobilové součástky | Regulatorní prostředí | Medián | Sympozium | Ekonomické sympozium | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Uhlí | Extrémní počasí | Počasí letos | Škody způsobené extrémním počasím | Energetická krize | Globální inflace | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Pravidla hry | Americký podnikatel | Šéf německé centrální banky | Pozornost | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Další růst sazeb | Vědecký pokrok | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Ropný šok | TIM | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | | Globální problémy | Zlotý | Cykly | Rostoucí inflace | Joachim Nagel | Uhelné elektrárny | Hry | Doom | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Základní úrok | Sankce na Rusko | Sankce | Švýcarská národní banka | Prima | Pokles inflace | Světový hospodářský růst | Řetězce | Hospodářské škody | Opatření v Číně | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Růst cen energií | GoTo | Inflační data | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Šéf Světové banky | Technický výhled trhu | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Iva Palusková | Svaz německého průmyslu | Šéfové | ZEN | Racionalizace | Přijetí | Snížení inflace | Výroky prezidenta Zemana | Výroky prezidenta | Životní náklady | Prudký růst inflace | Nastavení intervenčního režimu | Dluhové problémy | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Kevin Tran Nguyen | Zákon o snížení inflace | Deflační prostředí | Fenomén | Keir Starmer | Hrozba globální recese | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Nouriel Roubini | Americký ekonom Nouriel Roubini | Ekonom Nouriel Roubini | Dr. Doom | Doktor Zkáza | Krach na americkém realitním trhu | CZ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Západní země | Inflační krize | Comfort Finance | Strukturální změny | Střední třída | Comfort Finance Group | Výhled na rok 2023 | Šíření covidu | Ekonomický přístup | Výhled trhů | Pojistné krytí | Kazuo Ueda | Ajay Banga | Kanadský statistický úřad | Invesco Ltd. | Problémy v bankovním sektoru | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | Vyšší ceny | Pozitivní trendy | Spokojenost | Zvyšování nákladů | Pojišťovnictví | Vice | Zhoršení výhledu | Automatizace | Chladná zima | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Měny centrálních bank | Největší ekonomiky | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Chatbot | Trápení | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Roubini | Dopady umělé inteligence | Umělá inteligence dnes | Kontaktní centra | Softwarové inženýrství | Trend automatizace | Praxe v reálném čase | Adaptace AI | YOUPLUS | Životní pojištění | Skepse | Návrat inflace | Úvěrové aktivity | Možný scénář | ProCent | Rok 2024 | Snížení ratingu | Dobrá zpráva | Růst v letošním roce | Pevný výnos | Slušné peníze | Nákupy | Nakupovat | Hypoteční krize | Financial | SOK | Nevýhody | Vítězství | Uvědomění | Spojené království | Rallye | Sektor nemovitostí | Skokový nárůst
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Vysoký obchodní kapitál
Vysoký potenciál
Vysoký potenciál zisků
Vysoký potencionální zisk
Vysoký přebytek
Vysoký rozpočet
Vysoký slippage
Vysoký veřejný dluh
Vysoký výnos
Vyspělé asijské státy

Následující klíčová slova

Vyspělé technologie
Vyspělé země
Výstav
Výstavba gigafactory
Výstavba obytných realit
Výstavba obytných realit v USA
Výstavba větrných farem
Vystavení riziku
Vystavit platební kartu
Vystoupení Británie z Evropské unie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít