Pondělí 21. dubna 2025 11:55
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding

Čínské hospodářství

img

Invesco: Státní dluhopisy, nálada a zisky

17.04.2025 Minulý týden nám přinesl další kapitolu v celních válkách, když USA oznámily 90denní pauzu v zavádění recipročních cel vůči všem zemím kromě Číny. V pátek večer USA oznámily výjimky (pro elektroniku a telefony) ze své celní politiky vůči Číně, nicméně zdálo se, že je představitelé během víkendu zase odvolali. Není divu, že akcie a státní dluhopisy zažívaly v průběhu týdne v reakci na vývoj celní války divoké výkyvy, zatímco zlato nadále stoupalo vzhůru.
C:\fakepath\Cina-prezident.jpg

Čínský prezident se sešel se zástupci byznysu

17.02.2025 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes sešel se šéfy velkých technologických firem. Byl mezi nimi i spoluzakladatel internetového prodejce Alibaba Jack Ma, který se před lety dostal do nemilosti čínského vedení. Čínský prezident se podobných akcí neúčastní často. Podle některých pozorovatelů tak Peking chce v čase narůstajícího obchodního napětí se Spojenými státy vyjádřit podporu firmám, které se potýkají se zpomalováním ekonomiky. Informují o tom agentury Nová Čína a Reuters.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Inflace v Číně klesla na 0,3 procenta navzdory stimulačním opatřením

10.11.2024 Meziroční míra inflace v Číně v říjnu klesla na čtyřměsíční minimum 0,3 procenta, a to navzdory rozsáhlým opatřením čínské vlády na podporu růstu domácí ekonomiky. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů čínského statistického úřadu. V září se spotřebitelské ceny v Číně meziročně zvýšily o 0,4 procenta.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínská ekonomika loni vzrostla odhadem o 5,2 procenta, řekl v Davosu premiér

16.01.2024 Čínská ekonomika se v loňském roce zotavila a podle odhadů dosáhla růstu 5,2 procenta, čímž překonala stanovený pětiprocentní cíl, uvedl dnes čínský premiér Li Čchiang ve svém projevu na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu ve Švýcarsku. Čína je podle premiéra otevřená pro podnikání a má potenciál pro zahraniční investice.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Moody's zhoršila výhled úvěrového ratingu Číny ze stabilního na negativní

05.12.2023 Americká ratingová agentura Moody's Investors Service zhoršila výhled ratingu Číny ze stabilního na negativní. To znamená, že by v dohledné době mohla snížit i samotný rating. Agentura odkazuje na nižší hospodářský růst Číny ve střednědobém výhledu a na problémy v sektoru nemovitostí. Uvedla to ve své dnešní zprávě. Hlavní rating agentura ponechala na stupni A1.
img

Biden se pustil do Číny jako nikdy: je to prý „tikající časovaná bomba“, v čele má samé „lumpy“. Z jeho výroků se dělá mdlo třeba i v centrále Volkswagenu

11.08.2023 Americký prezident Joe Biden se nevídaně ostře pustil do Číny, resp. její ekonomiky. Při včerejší sponzorské večeři v Utahu se však dopustil rovněž řady nepřesností, často i podstatných, které koriguje agentura Bloomberg.
img

Čína ve hře o globální fragmentaci

09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

IW: Čínské hospodářství je silně závislé na dovozu ze západních zemí

06.03.2023 Čínské hospodářství je silně závislé na dovozu ze západních zemí. U potravin, některých surovin, léků, automobilů a letadel by bylo pro Čínu velmi obtížné tento dovoz nahradit. Vyplývá to ze studie Institutu německého hospodářství (IW). "Obě strany - Čína a Západ - jsou na sobě vzájemně závislé," cituje ze studie agentura DPA.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čína sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank, aby podpořila růst

15.04.2022 Čínská centrální banka sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje poprvé, informovala dnes agentura Reuters. Banky tak budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 530 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč). Smyslem je podpořit hospodářský růst, jehož tempo v Číně zpomaluje.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínská ekonomika příští rok vzroste o 5,3 procenta, odhadují poradci vlády

06.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Číny se v příštím roce zvýší asi o 5,3 procenta. Průměrné roční tempo růstu v období let 2020 až 2022 by tak dosáhlo 5,2 procenta. Uvedla to dnes Čínská akademie sociálních věd (CASS), která je předním poradcem tamní vlády. Letos čeká růst zhruba o osm procent.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský vývoz a dovoz v květnu stouply dvouciferně, zaostaly ale za odhady

07.06.2021 Čínský vývoz v květnu meziročně stoupl o 27,9 procenta na 263,9 miliardy dolarů (5,52 bilionu Kč) a dovoz se zvýšil o 51,1 procenta na 218,4 miliardy. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Mimořádně vysoká čísla částečně souvisí s loňským propadem obchodu, který zapříčinila koronavirová pandemie. Zahraniční obchod sice roste už několik měsíců, čekalo se ale ještě silnější oživení.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína zřejmě jako jediná velká ekonomika vzrostla i v loňském roce

18.01.2021 Čína dnes oznámila, že v loňském roce její hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 2,3 procenta. Je to sice kvůli pandemii covidu-19 nejslabší růst za posledních 44 let, ale i tak je Čína podle tiskových agentur patrně jedinou velkou ekonomikou, která za loňský rok vykázala ekonomický růst.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028

27.12.2020 Čína hospodářsky předstihne Spojené státy do roku 2028. Vlivem pandemie covidu-19 to bude o pět let dříve, než se čekalo. Vyplývá to ze zprávy britské konzultační společnosti Centre for Economics and Business Research (CEBR), na kterou dnes upozornil zpravodajský server BBC. Čína podle konzultační firmy "obratně" postupuje proti šíření koronaviru, a její hospodářství díky tomu poroste rychleji než USA či Evropa.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínském průmyslu vzrostla nejvíce za téměř deset let

02.11.2020 Aktivita v čínském průmyslu v říjnu vzrostla nejrychlejším tempem za téměř deset let, především díky domácí spotřebě. Ukázaly to dnes údaje, které zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje z koronavirové krize. Index nákupních manažerů (PMI) na základě průzkumu Caixin/Markit se zvýšil na 53,6 ze zářijových 53 bodů. Říjnový údaj je tak nejvyšší od roku 2011.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka: Východní Asii a Pacifik čeká minimální růst

29.09.2020 Hospodářství východní Asie a Pacifiku i Číny poroste kvůli pandemii nemoci covid-19 nejpomaleji za posledních 50 let a 38 milionů lidí se zde ocitne v chudobě, uvedla Světová banka (SB). Ekonomika regionu tento rok vzroste pouze o 0,9 procenta, což je nejméně od roku 1967.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.7.2020

20.07.2020 Nárůst nových infekcí stále neubírá na intenzitě. Například Kalifornie zpomaluje rozvolňování restriktivních opatření. I některé evropské státy, například Španělsko, opět zavádí preventivní opatření. Obecně však lze říci, cílem všech států je zabránit plošným karanténám a výjimečným stavům. Proto trhy nevnímají druhou vlnu covid-19 jako extrémní hrozbu. Zvýšený výskyt nových infekcí však může zbrzdit probíhající ekonomické zotavení a ohrozit sektory, které jsou navázány na cestování ruch.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finální odhad ČSÚ stvrdí pokles české ekonomiky v 1Q o 2 %

29.06.2020 V tuzemsku budou tento týden publikovány finální odhady vývoje HDP v prvním čtvrtletí, které by měly potvrdit pokles české ekonomiky o 3,3 % mezičvrtletně a o 2 % meziročně. Vyjde také červnové PMI, které ukáže na nárůst důvěry ve zpracovatelském průmyslu. Hranici 50 bodů však zatím nepřekročí. ČNB zveřejní zápis z posledního měnově politického zasedání. V Evropě vyjdou nové statistiky z trhu práce a také předběžné údaje červnové inflace. Údaje z trhu práce upoutají pozornost i v USA.
C:\fakepath\money.jpg

Propady HDP za první čtvrtletí hlásí většina hlavních ekonomik

27.05.2020 Británie - Britská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o dvě procenta. Znamená to nejhlubší propad od konce roku 2008, tedy od globální finanční krize. Britská centrální banka minulý týden uvedla, že ekonomika Spojeného království by letos mohla vykázat nejhlubší propad za více než 300 let. HDP by mohl klesnout o 14 procent, v příštím roce by naopak mohl vykázat až 15procentní růst. Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína si kvůli koronavirové pandemii letos nestanoví cíl růstu HDP

22.05.2020 Čína si letos nestanoví cíl růstu hrubého domácího produktu (HDP) na tento rok. Oznámil to premiér země Li Kche-čchiang na úvod výročního plenárního zasedání parlamentu s tím, že kvůli dopadům pandemie na ekonomiku je těžké dělat jakékoliv prognózy. Podle agentury Reuters je to poprvé od roku 1990, kdy si kabinet nevytkne žádný cíl ohledně růstu hospodářství.
cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky byl nejnižší za 6 let

20.01.2015 Růst čínské ekonomiky dosáhl ve 4. čtvrtletí 7,3 procenta stejně jako o kvartál dříve. Čínské hospodářství tak zůstává na nejnižších růstových hodnotách za téměř šest let. Horší byl naposledy první kvartál v krizovém roce 2009.
Související klíčová slova: Bruno Le Maire | Nárůst nových infekcí | Tempo růstu | LYNX | Do čeho investovat | Peugeot | Deutsche Lufthansa | EUR | Jack Ma | Akciové trhy | Alphabet | Koronavirové krize | Pfizer | Zpravodajský server | Podíl na trhu | Alibaba | Trend | Pacifik | Dění na světových burzách | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | RDSA | Talent | Velké německé firmy | Intesa Sanpaolo | WTO | Diverzifikace | Unilever | Ruské invaze na Ukrajinu | Pravděpodobnost | JLL | Banka Nomura | Fond obnovy | Reality | Výkyvy | Nástroje měnové politiky | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Saúdská Arábie | Přísná opatření | Propady HDP | Nezaměstnanost | Nezaměstnanost v Česku | Walgreens | Nomura | Vedení Volkswagenu | Výrobce elektromobilů XPeng | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Minimální rezervy bank | Robotické společnosti | Výhled ratingu | Americký prezident | Česká měna | Obchodní přebytek Číny | TASS | Ekonomické zotavení | Tempo hospodářského růstu | Přijetí | Nizozemsko | Pandemie COVID-19 | CZK | Podnikání | Oznámení | Čínský trh | FB | Investice do infrastruktury | Inflace | Růst nezaměstnanosti | Země Perského zálivu | RMB | Výhled | ČSÚ | Průmysl | Oživování ekonomiky | Centrální banky | Zpráva | UnitedHealth Group | Zajišťování | Dobrý byznys | Activision Blizzard | Ratingová agentura | Coca-Cola | Obchodní restrikce | Invesco | Covid | Očekávání analytiků | Nabídka | Západní země | Washington | Spotřebitelské inflace | United Technologies | Futures | Ekonomiky | CL | CISCO | Volatilita | Německá automobilka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Situace ve stavebnictví | Čínský vývoz a dovoz | Redmond Wong | Míra inflace v Číně | HDP Číny | Airbus | Li Čchiang | Brent | Politika | Exxon Mobil | Očekávání | Státy eurozóny | NN Group | RWE | Cisco Systems | Celní války | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Allianz | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Saxo | CZK/EUR | Růst | AFP | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Nový typ koronaviru | Německé firmy | Počet lidí bez práce | Prognóza | Trh práce | Britská centrální banka | CEBR | Wolters Kluwer | Nárůst chudoby | Aktivita v čínském průmyslu | Moody's | Koronavirová krize | Sodexo | Volatility | Nike | Koruna posílila | Koruna | Thyssenkrupp | Globální poptávka | Globální finanční systém | Caterpillar | Opatření | Meziroční růst | EBay | Baidu | Trh | Vrcholní představitelé Číny | Lukáš Kovanda | SAIC Motor | Tvrdá ekonomická data | Ekonom společnosti | Dodávky ropy | Index | Studie | Vice | Měď | MMF | Výrobní ceny | Podnikatelé | Nejistoty | Ropa Brent | Posílení | CCTV | Agentura Reuters | Společnosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | S&P | Unie | Maloobchodní tržby | Čínský prezident | Shell | Zasedání Světového ekonomického fóra | Opatření proti šíření koronaviru | Soukromý sektor | Úroveň dluhu | Souhrn finančních trhů | Soukromé firmy | Asie | Deficit | Pandemie COVID | Invaze | Konzultační společnosti | Volatilita a nejistota | Negativní dopad | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Přehled o dění na světových burzách | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Česká koruna | Vlna koronaviru | Twitter | Pozornost | Polský zlotý | Server BBC | Závislost | Meziroční míra inflace | Ifo | Niall Ferguson | Conference Board | Ředitel společnosti | Náklady | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Statistický úřad | Poptávka | Druhá největší ekonomika světa | Nárůst výnosů | Tempo hospodářského růstu Číny | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Cíl růstu HDP | Očekávání trhu | Obchodovat | Největší ekonomika | Znovusjednocení země | Dluhopisy | KLM | Investiční bankovnictví | Index PMI | Analytici | Čistý zisk | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Úsilí | Ropa | Michigan | Představitelé Číny | Deutsche Bank | Dividendový výnos | WKL | AXA | Byznys | Komerční banka | USA | ZEN | Uzbekistán | | Spojené státy | Globální finanční krize | Povinné minimální rezervy bank | Růst HDP | Pandemie | Úrokové sazby | Hospodaření státního rozpočtu | Světová banka (SB) | Boeing | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | IW | Velmoc | Kalifornie | Prohlášení | Podnikatelská nálada | Výnosy | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | Rizikové averze | Výdaje | Facebook | Joe Biden | Šíření nákazy | Spotřebitelská důvěra | Sanofi | Moody's Investors Service | Další vývoj | Měnové politiky | Finanční domy | Lej Ťün | Belgie | LVMH | Trading | Koronavirus | Čínský HDP | Výhled úvěrového ratingu | FCA | Francouzský ministr financí | Bezpečný přístav | Británie | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Daimler | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Světový obchod | Tisková konference | Bankovní systém | Automobilka | Ford Motor | Sazby | Hlavní ekonom | Lufthansa | Obchodování s dluhopisy | Investovat | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Soupeření | Partnerství | Air France | Hospodářství východní Asie | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Alibaba Jack Ma | Euro k dolaru | Si Ťin-pching | Trhy | Walmart | Důvěra v eurozóně | Přehled o dění | Rizika | Eurozóna | Čínský premiér | Fond | Pokles dovozů | Tchaj-pej | Čínský vývoz a dovoz v květnu | Verizon Communications | Růst ekonomiky | Renminbi | UnitedHealth | Přístup na trhy | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | Španělsko | Ekonomický růst | Inflace v USA | Druhá vlna | Japonská banka Nomura | Odhady analytiků | Shares | Tisková konference ECB | Politika centrální banky | Hospodaření | Zahraniční obchod | Výhody globalizace | Globalizace | Obchod | Obchodní přebytek | Volkswagen | Riziko | Analytik | Trinity | FIAT | Adidas | Mali | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Inovace | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Deutsche Börse | Války | Změna politiky | Centrální banka | BBC | Předpovědi | ASML | Infekce Covid | Fed index | Restriktivní opatření | Státy EU | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Fresenius Medical | Celní politiky | E.ON | Forint | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Dopad na sentiment | Výnos | Pokles ekonomiky | Komunistická strana | Trinity Bank | Zhoršení výhledu | Eni | Stoxx Europe 600 | Osvobození | Ahold Delhaize | Největší světové ekonomiky | EPS | Očekávané Earnings | Tržní hodnota | Zisk | Total | ČNB | Huawei | Rating | Dovoz | Obchodování | Úroky | Prezident | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Čínský vývoz v květnu | Evropa | Měna | S&P Global | Zprávy | Francie | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Biden | PYPL | Finanční krize | DPA | Pokles české ekonomiky | ex | Snížení daní | Španělská ekonomika | Růst spotřebitelských cen | Airbus Group | Ukotvení | Deutsche Telekom | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | TD Ameritrade | Exxon | JPMorgan Chase & Co | Visa | Caixin/Markit | Inflace v říjnu | Situace | Google | Tržby | Finanční systém | Časový horizont | Celní úřad | Konsensus | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Dividenda | Peking | GfK | HDP | Důvěra v Německu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Euro | Ohlédnutí | Air Liquide | Známky oživení | AAPL | Slovensko | JPMorgan | ČTK | Infineon | Stimuly | Ztráty | Čínské firmy | FOMC | Akcie | Société Générale | Železná ruda | Podniky | Index spotřebitelských cen | Koš | Tvrdá data | BBVA | Index cen | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Britská ekonomika | Technologie | Prognózy | CATL | SBUX | Druhá největší ekonomika | Spoluzakladatel | Globální růst | Jádrová inflace | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Index cen výrobců | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Druhá vlna koronaviru | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Potenciál | Konkurence | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Vnímání | Sentiment v USA | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Cyrrus | Johnson & Johnson | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Výhled do budoucna | Amgen | Profitovat | Čínský celní úřad | Finanční sektor | Hospodářský růst | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Nové žádosti o podporu | NFIB | Inflace v Číně | Výsledková sezóna | Rozšíření | BABA | Plány | COVID-19 | Propad HDP | ATVI | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | TIM | Propouštění | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bloomberg | Eli Lilly | Evropská unie | Rozvoj | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Divize | Audi | Riziko recese | Výkonnost | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rezervy bank | Spotřebitelské ceny v Číně | Spot | Zakladatel | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Prezident Joe Biden | Amundi | Světová banka | Německo | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Důsledky krize | CME Group | Česká ekonomika | Čínské ministerstvo | Ekonomická data | SAIC | Microsoft Corp | Infineon Technologies | Merck | Agentura DPA | Čínský vývoz | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | WEF | Ticker | Práce | Intel | Protikoronavirová opatření | Cíle | Maloobchodní prodej | Banky | Koronavirová opatření | XPeng | Vlády | Ruská vláda | TWTR | ING Groep NV | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vivendi | Čínská ekonomika | Xiaomi | Chevron | Technologický sektor | Stoxx | General Electric | Východní Asie | LLY | Import | Obchodní aktivity | Finální odhad | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelská důvěra v Německu | Spotřebitelé | Karanténa | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Saxo Bank | Velké banky | Výrobce baterií | Ropy | RBA | ABN Amro | Předseda | Americké ekonomiky | Wirecard | Obchodní vztahy | Deficit státního rozpočtu | USD | Čínské banky | Cestování | Kabinet | PayPal | Čínské úřady | 3M | Tržní podíl | Tencent | Čínská centrální banka | Earnings | Propad | Bankovnictví | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Akcie technologické společnosti | Čínský statistický úřad | Nová Čína | Kanada | Nejistota | CME | Makroekonomický kalendář | ING | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | Státní dluhopisy | Vinci | Evropská centrální banka | Starbucks | ECB | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Německé podniky | Soběstačnost | Evropské země | Počet lidí bez práce v Německu | AMGN | ROCE | Akcie Alphabet | GOOGL | EU | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Miliardy | KBC | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Poradci | Kraft Heinz | ASM International | Výrobce elektromobilů | Komunistické strany | Air France-KLM | American Express | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Banka | Tchaj-wan | Vlastnictví | Markit | Růst čínského HDP | Enel | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Disney
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Čínské dodávky vzácných zemin
Čínské elektromobily
Čínské exporty
Čínské firmy
Čínské firmy obchodované v USA
Čínské firmy s akciemi
Čínské firmy s akciemi v USA
Čínské firmy v USA
Čínské fondy
Čínské hospodářské oživení

Následující klíčová slova

Čínské indexy
Čínské internetové firmy
Čínské investice
Čínské investice v ČR
Čínské investice v Evropě
Čínské investice v USA
Čínské junk dluhopisy
Čínské komunistické strany
Čínské kryptoměny
Čínské Lenovo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít