Neděle 22. prosince 2024 10:17
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter
reklama
RebelsFunding

Rekordní propad

C:\fakepath\trader-31102024-78-zm.jpg.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2024 1) Americká společnost Google dostala v Rusku pokutu více než dva sextiliony rublů, což je číslo, kdy po dvojce následuje 36 nul. V korunách pokuta činí 480 kvintiliard, tedy 480 a za tím 33 nul. Důvodem je, že firma ze své platformy YouTube odstranila státní a provládní účty. Informovaly o tom ruské agentury.
C:\fakepath\Tokyo metro.png

Tokyo Metro chystá největší nabídku akcií v Japonsku za poslední roky

07.10.2024 Společnost Tokyo Metro, která je jedním ze dvou provozovatelů metra v hlavním městě Japonska, chystá největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Japonsku od roku 2018. Firma stanovila cenové rozpětí pro nabídku na 1100 až 1200 jenů za akcii. Při horním konci rozpětí by tak z prodeje akcií získala 349 miliard jenů (54,4 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Vyrovnané české rozpočty už v příštím roce? Jde to. Vláda ale výrazně snižuje reálné výdaje na vědu, výzkum a inovace

13.09.2024 Od poslední minuty letošního srpna je oficiálně známa výše schodku státního rozpočtu navrhovaná pro příští rok – 230 miliard korun. Pokud by se toto číslo skutečně naplnilo, Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí vytvoří nominálně o zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův. Přesto by mohla už v příštím roce veřejné rozpočty dokonce vyrovnat, pokud by chtěla.
img

Vláda říká, že v příštím roce bude investovat rekordně. Dle její vlastní metodiky to ale není pravda

05.09.2024 Ministerstvo financí apeluje, že vývoj rozpočtových deficitů se má očišťovat o inflaci. Proti tomu nelze nic moc namítat. I když pokud bychom pak měli být v očišťování opravdu důslední, je třeba deficity očistit také o makroekonomický vývoj, resp. o tu jeho část, kterou vláda nemohla objektivně ovlivnit.
img

Fialova vláda vytvoří celkově o zhruba 320 miliard větší dluh než předchozí vláda Babišova, pokud tedy bude v příštím roce schodek kolem uváděných 230 miliard. Tu Babišovu „trumfne“ i po očištění o inflaci

31.08.2024 Již dnes se Česko dozví návrh schodku státního rozpočtu pro příští rok. Zatím se hovoří o tom, že to bude maximálně 231 miliard korun. Pokud by tomu tak bylo, vytvoří Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův.
img

Fialova vláda vytvoří celkově o zhruba 320 miliard větší dluh než předchozí vláda Babišova, pokud tedy bude v příštím roce schodek kolem uváděných 230 miliard. Tu Babišovu „trumfne“ i v očištění o inflaci

29.08.2024 Již zítra se Česko dozví návrh schodku státního rozpočtu pro příští rok. Zatím se hovoří o tom, že to bude maximálně 231 miliard korun. Pokud by tomu tak bylo, vytvoří Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův.
img

Praská realitní bublina v Číně, Peking v obavě stupňuje svoji odezvu. Ohrožené je i Česko

17.05.2024 Na čínském realitním trhu jde do tuhého. Peking totiž dnes přišel s dosud nejrazantnějšími zásahy, jež mají zvrátit zrychlující – a vlastně již rekordní – propad cen nemovitostí. Zejména dochází k odstranění administrativně vynucované spodní hranice – jakési „podlahy“ – hypotečních sazeb. Současně se Peking snaží podnítit místní vlády v jednotlivých čínských provinciích, aby domy vykupovaly a přetvářely je v sociálně dostupné bydlení.
img

Rozplizlost odborářské stávky dokládá, že Fialova vláda má stále značné šance na úspěch u dalších voleb. Pokud chtějí odbory něco změnit, prostě musí dokázat zaplnit Václavák

28.11.2023 Včerejší stávka dokládá, že i když lidé v hospodě nebo na sociálních sítích zhusta remcají a kritizují vládu, mají-li možnost dát svůj postoj vskutku najevo, příliš tak nečiní. Rozhodně tedy ne v nějaké opravdu zásadnější míře. Vždyť odboráři nedokázali zaplnit ani Malostranské náměstí, mnohem menší, než je Václavské náměstí.
C:\\fakepath\\trader-17082023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2023 1) Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila na pětiměsíční minimum pod 1890 dolarů (zhruba 41.850 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji tlačí růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států a silný kurz dolaru.
img

Nestrašme, Česko k bankrotu nemíří. Zvedat daně tedy není třeba, postačí výraznější škrty na provozu státu a dotacích

11.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Zatím se letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
img

Nestrašme, Česko nebankrotuje, zvedat daně netřeba

04.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
img

Nepříjemné překvapení, Česko stále není z recese venku. Může za to silnější než očekávaný propad spotřeby domácností

30.05.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle dnešních zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos – poměrně překvapivě – nedokázalo vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezičtvrtletně totiž ekonomika ČR letos v prvním čtvrtletí jen stagnovala, i když se většinově čekal její růst. Důvodem je hlavně slabší spotřeba domácností, které kvůli drahotě „už nemají, kde brát“.
img

Inflace se odráží i na výnosech českých státních dluhopisů

07.03.2023 Meziroční inflace podle Českého statistického úřadu v lednu 2023 dosáhla 17,5 procenta. Výnos českých státních dluhopisů na delších splatnostech, jako je například 10letý vládní dluhopis, lze dozajista vnímat jako odraz inflace. Ostatně rekordní propad cen státních dluhopisů, a tedy růst jejich výnosů, který jsme u českých dluhopisů pozorovali v posledních týdnech, odráží jistý neúspěch boje proti růstu všeobecné cenové hladiny.
img

Nemáte na dárky? Darujte úsměv

24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.
img

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii

21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.
img

Kupní síla mezd dále prudce padá

05.12.2022 Meziroční růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat v letošním třetím čtvrtletí zrychlil. Ve třetím čtvrtletí činil 6,1 % y/y po 4,4 % y/y ve druhém čtvrtletí. Zrychlení meziroční dynamiky bylo způsobeno zejména nižší srovnávací základnou loňského třetího čtvrtletí, které bylo ve znamení odeznění mimořádných odměn v sektoru zdravotnictví a sociální péče souvisejících s pandemií.
img

Mzdový růst se letos oddělil od vývoje produktivity práce, kupní síla mezd tak prudce padá

05.12.2022 Meziroční růst průměrné mzdy v ČR podle dnes zveřejněných dat v letošním třetím čtvrtletí zrychlil. Ve třetím čtvrtletí činil 6,1 % y/y po 4,4 % y/y ve druhém čtvrtletí. Zrychlení meziroční dynamiky bylo způsobeno zejména nižší srovnávací základnou loňského třetího čtvrtletí, které bylo ve znamení odeznění mimořádných odměn v sektoru zdravotnictví a sociální péče souvisejících s pandemií.
img

Ekonomika zůstává vůči dopadům energetické krize odolná

02.12.2022 Naše očekávání ohledně říjnových dat z reálné ekonomiky jsou poměrně optimistická. Čekáme pokračující meziměsíční růst maloobchodních tržeb. Přispět by k němu měly vládní opatření na pomoc domácnostem a také pokračující růst mezd, když se řada podniků během podzimu rozhodla svým zaměstnancům kompenzovat část nákladů spojených s vysokou inflací. Nadále solidní mzdovou dynamiku by měla indikovat i data za třetí čtvrtletí, k výraznějšímu zrychlení mzdového růstu však patrně dojde až na přelomu roku. V průmyslu podle nás v říjnu pokračoval pokles produkce, avšak výrazně nižším tempem, než na jaké by ukazovaly pesimisticky vyhlížející předstihové indikátory.
C:\fakepath\trader-29062022-25-zm.jpeg

Průmyslová výroba v Rusku klesla, nezaměstnanost na rekordním minimu

29.06.2022 Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
img

Rozbřesk: Útlum české spotřeby a jmenování nových členů bankovní rady ČNB

08.06.2022 Předpokládáme, že vysoká inflace a rekordní propad reálné mzdy (letos očekáváme v průměru o necelých 8 %) by měly v tomto roce českou ekonomiku dostat do technické recese. Hlavní obětí by měla být spotřeba domácností. Zejména nižší a středně-příjmové skupiny budou zasaženy velmi citelně, protože mají vyšší podíl rychle zdražujících cen energií a potravin ve spotřebitelských koších a o poznání nižší úroveň úspor - 20 % lidí s nejnižšími příjmy vše co vydělá, v průměru hned utratí.
img

Inflace utlumí spotřebu ve 2. polovině roku

08.06.2022 Předpokládáme, že vysoká inflace a rekordní propad reálné mzdy (letos očekáváme v průměru o necelých 8 %) by měly v tomto roce českou ekonomiku dostat do technické recese. Hlavní obětí by měla být spotřeba domácností.
C:\fakepath\top-23082021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2021 1) Cena kryptoměny bitcoin poprvé od května překročila hranici 50 000 dolarů. Podle severu CNBC podpořila cenu bitcoinu mimo jiné dnešní zpráva, že americká platforma pro digitální převody peněz PayPal umožní svým klientům v Británii kupovat, prodávat a držet kryptoměny.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta

27.07.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

EK navrhla na příští rok mimořádně vysoký rozpočet 311 miliard eur

08.06.2021 Rozpočet Evropské unie navýšený o mimořádný fond obnovy by měl v příštím roce počítat s celkovými výdaji 311,3 miliardy eur (7,9 bilionu Kč). Navrhla to dnes Evropská komise, podle jejíhož plánu budou granty pro členské země z bezprecedentního krizového balíku tvořit 143,5 miliardy eur. Dalších 167,8 miliardy půjde z unijní kasy na běžné rozpočtové výdaje. Předsedkyně komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že by Brusel mohl příští týden schválit první národní plány obnovy, na jejichž základě budou země peníze z fondu dostávat.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

18.05.2021 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií. Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 0,3 procenta.
C:\fakepath\top-12052021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.05.2021 1) Většina trhů asijsko-pacifického regionu v důsledku obav z růstu inflace dnes dál oslabovala, největší ztráty kolem procenta a půl zaznamenaly akcie v Koreji a Japonsku. Akcie japonské automobilky Nissan po úterních výsledcích dnes propadly o deset procent, zatímco konkurenční Toyota, která oznámila výsledky v průběhu středy, už stihla připsat dvě procenta k dobru.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 4,2 procenta

12.05.2021 Ekonomika Evropské unie letos i v příštím roce především díky rychlejšímu uvolňování protipandemických omezení poroste rychleji, než se původně čekalo. Ve své jarní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK), která tak zlepšila letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,2 procenta. Příští rok by měla ekonomika EU, která loni kvůli pandemii zažila rekordní propad, vykázat růst o 4,4 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce vzrostla

16.02.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v tomto měsíci prudce zlepšila, její růst překonal veškerá očekávání. Přispělo k tomu předpokládané zmírnění restrikcí zavedených kvůli šíření nového koronaviru, jako je otevření obchodů a s tím spojený růst výdajů spotřebitelů. Oznámil to dnes institut ZEW.
C:\fakepath\top-29012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových dnes skončilo v červených číslech. Nejhůře dopadla jihokorejská burza, která odepsala více než 3 %.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika navzdory koronaviru v závěru roku vzrostla

29.01.2021 Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí navzdory dalšímu zpřísněním karanténních opatření vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,1 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Výsledek je mírně lepší, než se čekalo. Ve třetím čtvrtletí růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 8,5 procenta, což ale byla reakce na rekordní propad z druhého kvartálu způsobený pandemií.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Reuters: Ceny ropy letos zažily rekordní propad, obavy trvají

29.12.2020 Letošní rok byl pro ceny ropy jako doposud žádný jiný. Na konci roku se ceny pohybují kolem 51 USD (1100 Kč) za barel, tedy téměř na průměru z let 2015 až 2017, letošní rok však pro ně byl rokem velké nestability. V dubnu se kvůli pandemii nemoci covid-19 a cenové válce mezi ropnými giganty Saúdskou Arábií a Ruskem cena americké ropy propadla do negativního teritoria a cena ropy Brent pod 20 dolarů za barel. Zbytek roku pak strávila oživováním z tohoto propadu, protože pandemie prakticky zničila poptávku po pohonných hmotách po celém světě, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\USA.jpg

Bankroty v USA jsou navzdory pandemii na 14letém minimu

04.12.2020 Bankroty ve Spojených státech jsou navzdory opětovnému nárůstu počtu nových onemocnění covidem-19 a zhoršujícímu se výhledu ekonomiky na více než 14letém minimu. Vyplývá to z údajů společnosti Epiq. V listopadu byl počet bankrotů nejnižší od ledna 2006, návrh na povolení oddlužení podalo 34.440 subjektů. Ubylo především nefiremních žádostí.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika rostla rekordním tempem 33,1 procenta

25.11.2020 Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o rekordních 33,1 procenta. Ve svém zpřesněném odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj rychlý odhad z konce minulého měsíce. Ve druhém čtvrtletí ekonomika vykázala kvůli dopadům pandemie rekordní propad 31,4 procenta. To byl nejhorší výsledek minimálně od roku 1947, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
img

Ranní okénko - Zaměstnanost a ekonomika zaznamenaly rekordní propad

09.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář nám nic zajímavého nenabízí. Za zmínku stojí snad jen údaje o vývoji žádostí o hypotéky v USA, které poskytne týdenní MBA index. Na rozdíl od většiny sektorů ekonomiky, si trh s bydlením v zámoří vedl dobře, a to i navzdory pandemické situaci. Důvodem jsou nízké úrokové sazby, které stlačily dolů i sazby hypoték.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Kvůli koronaviru zažívá české hospodářství rekordní pokles HDP

31.08.2020 Výběr informací o dopadech nového typu koronaviru na českou ekonomiku (před půl rokem, 1. března, se v ČR vyskytly první tři případy nákazy):
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)

24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Japonsko hlásí rekordní propad ekonomiky

17.08.2020 „Důsledky pandemie koronaviru vymazaly hospodářský růst Japonska za posledních 9 let. Na konci roku 2020 tak může být třetí největší ekonomika na světě na podobné úrovni jako v roce 2011,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika zaznamenala kvůli pandemii rekordní propad

17.08.2020 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru rekordní propad. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 27,8 procenta, což je nejhlubší propad od roku 1980, kdy se tato data začala v nynější podobě sledovat. Oznámila to dnes japonská vláda. Šíření koronaviru paralyzovalo export i spotřebu.
C:\fakepath\USA-Syrie.jpg

Asad: Cílem nových amerických sankcí je dusit Syřany

13.08.2020 Syrský prezident Bašár Asad včera označil nové americké sankce proti syrským subjektům za novou etapu americké ekonomické války proti syrské vládě. Poznamenal také, že se Spojené státy sankcemi snaží Syřany ekonomicky dusit. Informovala o tom agentura Reuters. Spojené státy v červnu uvalily nové sankce na 39 lidí a subjektů napojených na syrský režim, včetně Asada a jeho manželky. Učinily tak na základě nového zákona o ochraně syrských civilistů, který v prosinci podepsal prezident Donald Trump.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v EU i v eurozóně v červnu vzrostly

05.08.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii v červnu vzrostly. Objem tržeb se vrátil na úroveň z února, kdy ještě nebyla zavedena omezení proti šíření nemoci covid-19 způsobené novým koronavirem. V zemích platících eurem se obrat maloobchodů ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 5,7 procenta, v celé EU pak o 5,2 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. K růstu přispěly zejména vyšší výdaje za oblečení a pohonné hmoty.
C:\fakepath\top-31072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU v druhém čtvrtletí klesla o rekordních 11,9 procenta

31.07.2020 Ekonomika Evropské unie zaznamenala ve druhém čtvrtletí rekordní propad, za kterým jsou zejména opatření proti šíření nového koronaviru. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozím třem měsícům snížil o 11,9 procenta, v meziročním srovnání pak o 14,4 procenta. Ukázal to rychlý odhad, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
img

Česká ekonomika se rekordně zřítila, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“

31.07.2020 Česká ekonomika se rekordně propadla, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“. V druhém letošním čtvrtletí se zřítila nejvíce ve své moderní historii. V meziročním vyjádření se v období od dubna do června letošního roku zřítila o 10,7 procenta. V celé dosavadní historii ČR od roku 1993 bylo vykazovalo dosud nejvýraznější meziroční propad druhé čtvrtletí roku 2009. Tehdy, v době vrcholící světové finanční krize, činil pokles 5,4 procenta. V letošním druhém čtvrtletí ovšem nastal absolutně rekordní propad také v případě mezičtvrtletního porovnávání. Mezičtvrtletně se tuzemská ekonomika dosud nejvýrazněji propadla v prvním čtvrtletí roku 2009 a také v prvním čtvrtletí roku letošního, kdy pokles činil shodně 3,4 procenta. Nyní mezičtvrtletní propad představuje 8,4 procenta.
img

Okénko trhu - evropský průmysl v dubnu rekordně propadl

12.06.2020 Dnes zveřejněná data Eurostatu ukázala na rekordní propad průmyslové výroby v dubnu, když opatření proti šíření koronaviru zastavila z velké části ekonomickou aktivitu napříč celým kontinentem. Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Největší újmu utrpěla produkce zboží pro dlouhodobou spotřebu, jehož výroba klesla meziměsíčně o 28,9 % a meziročně o 47,7 %. Podobně bídně si vedla i výroba investičních statků, jejíž poklesy byly jen nepatrně mírnější (meziměsíčně o 26,6 % a meziročně o 40,9 %). Z největších ekonomik eurozóny zaznamenaly Německo meziroční propad průmyslové výroby o 30,2 %, Francie o 34,9 %, Španělsko o 34,3 % a Itálie dokonce o 42,5 %. Žebříčku nejhorších výsledků pak vévodilo Lucembursko s poklesem o 43,9%. Naopak jedinou zemí z celé 27členné Evropské unie, která v dubnu zaznamenala meziroční nárůst výroby, a sice o 5,5%, bylo Irsko. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově. Dnešní data spolu s výsledky dalších předstihových ukazatelů naznačují, že by mezikvartální pokles HDP ve druhém čtvrtletí mohl dosáhnout dvouciferných hodnot. Přitom produkt eurozóny odepsal v letošním prvním čtvrtletí 3,6 %, q-o-q.
C:\fakepath\eu-08062020-lv.gif

Forex: Euro vůči dolaru stagnuje, dolar klesá vůči japonskému jenu a franku

08.06.2020 Kurz eura vůči dolaru se dnes drží bez výraznějších změn, krátce po 18:05 SELČ se jednotná evropská měna prodávala za 1,1295 EUR/USD. Dolar nicméně oslaboval vůči japonskému jenu a švýcarskému franku, protože investoři vybírali zisky, které jim přinesl dřívější růst americké měny.
C:\fakepath\top-08062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posilovaly. Trhy se vezly na vlně optimismu díky dobrým pátečním údajům z trhu práce v USA, rostoucím cenám ropy a pokračujícímu oživení světové ekonomiky.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu rekordně klesla

08.06.2020 Průmyslová výroba v Německu v dubnu kvůli koronavirové pandemii zaznamenala rekordní propad. Ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 17,9 procenta, v meziročním srovnání pak o 25,3 procenta. To je nejvíce od znovusjednocení země, respektive od ledna 1991, kdy se tyto údaje za celou zemi začaly znovu sledovat. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA i přes zlepšení výhledu čeká rekordní propad poptávky po ropě

14.05.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) mírně zlepšila výhled poklesu poptávky po ropě na letošní rok. Nyní počítá s poklesem o 690.000 barelů na 8,6 milionu barelů denně, a to díky zmírnění zákazů pohybu v některých zemích. Agentura to dnes uvedla v pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou. I tak ale bude letošní propad poptávky rekordní, upozornila agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Intervence | Price Action | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | G10 | Holubice | IFO index | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platforma | Pozice | Repo sazba | Riziko | Ropa | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | VIX | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | Index cen | Index CPI | Eurostat | Makrodata | Devizové intervence | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Abenomika | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index VIX | Investice do stříbra | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Japonská ekonomika | Kurz dolarů | Kurz eura dnes | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Meziroční inflace | Nemovitosti | PayPal | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Velká Británie | Volkswagen | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Cenové rozpětí | Ekonomika EU | Elon Musk | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Komise | S/R zóny | Burze | Markit | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Institut ZEW | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Norinchukin Research Institute | Agentura AP | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Úspěch | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | Přehled | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economist | Inflační tlaky | Akcie v Asii | IHS | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Walmart | Propad | Kryptoměny | Guvernér | Šéf britské centrální banky | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Výhled | Francouzská ekonomika | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Světový obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americké investiční banky | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ČTK | Silný kurz dolaru | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | IHS Markit | ex | Index NFIB | Okénko trhu | Zahraniční forex | ING Groep NV | BHS | Jerome Powell | Binance | Estee Lauder | Tržní očekávání | Cena bitcoinu | FinTech | Kryptoburza | OPEC+ | Podniky | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Růst úrokových sazeb | EK | Evropská komise | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Růst výnosů u dluhopisů | Refinitiv | Odhady analytiků | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Oživení světové ekonomiky | NVDA | Začít obchodovat | Guvernér Fedu | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Hospodářská recese | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Předstihové indikátory | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Ekonomika ČR | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | Obchodovat na burze | Studie | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Švýcarská ekonomika | Valdis Dombrovskis | České hospodářství | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Data o HDP | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Dynamika mezd | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Visa | Enel | Ceny potravin | Šinzó Abe | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | AXA | Ředitelka | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Uber | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Tripadvisor | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Počet výdělečně činných osob | Wirecard | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Inovace | Americké dolary | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Miliardy eur | Produkce energie | Von der Leyenová | Budoucnost | Ifo | Experti | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Ministerstvo práce | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Počet bankrotů | SAP | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Pokles | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Pesimismus | BP | Dodávky na trh | Fresenius Medical | Převody peněz | Maloobchodní tržby v EU | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Francouzský statistický úřad | NFP | Zisky dolaru | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | COVID-19 | Deutsche Telekom | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průměrná mzda | Americký Fed | Toyota | Vývoj | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Ekonomika Evropské unie | Sazby hypoték | Technická recese | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Mince | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Masivní propad | Kabinet | Největší propad | Šíření viru | Pokles vývozu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | OSVČ | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Spotřebitelská nálada | Vyspělé ekonomiky | Světové hospodářské krize | Zdraví ekonomiky | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Globální poptávka po ropě | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Nvidia Corp | Práce | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Propad cen nemovitostí | Koronavirová epidemie | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Celková inflace | Česká ekonomika letos | Microsoft Corp | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Nejvyšší deficit | Oživit ekonomiku | Cena americké ropy | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Spotřeba ropy | Nizozemsko | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Podpůrná opatření | Lucembursko | Spotřebitelský sentiment | Úřad INSEE | Propad poptávky po ropě | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Oddlužení | Vývoz | Zadlužení | Rezervní měny | Propad průmyslové výroby | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad poptávky po ropě | Sektor služeb | Takeši Minami | CL | Moderna | Komunistická strana | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Asad | Syrský prezident | Bašár Asad | Nissan | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Poptávka po zlatě | Inflace v květnu | Národní rozpočtová rada | Globální poptávka | Plán investic | Hospodářský propad | Sanofi | Japonský vývoz | Podpůrné programy | Propad cen | Výplata | Dluh Británie | Otevření obchodu | Covid | Tiff Macklem | Vyšší daně | Restrukturalizace | Propad české ekonomiky | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Šance | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Květnový růst | Verizon Communications | Merkelová | Zotavení ekonomik | Akcie těžařů | Začít obchodovat na burze | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Obnovení růstu | Cenové hladiny | Deutsche Lufthansa | Obchodní centra | Velký propad | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Adyen | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Průměrné mzdy v ČR | Klimatické změny | Zaměstnanost a ekonomika | Odborníci | Zdanění | Vývoj vakcíny | Mezinárodní agentura pro energii | Japonské ministerstvo financí | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Politici | Nepokoje na Blízkém východě | Epiq | Měnový fond | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Pokles indexu | Výdělky | Bankroty v USA | Bankroty ve Spojených státech | Růst průměrné mzdy | TABAK | Očkování | Zadlužování | NBP | Očkování proti covidu-19 | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Očkování proti covidu | Kryptoburza Binance | Makroekonomický vývoj | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Tempo očkování | Odhad letošního růstu ekonomiky | Objednávky | Japonský akciový trh | Ceny producentů | Vysoký rozpočet | Spotřeba domácností | Příležitosti | Zvyšování daní | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Výhled na letošní rok | Počet nezaměstnaných | Spotové ceny | Zotavení globální ekonomiky | Odvětví | Rekord | Rekordní minimum | Drahota | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Propad futures kontraktů | Propad železné rudy | Společnosti | Neúspěch | Opatření | ANO | Vysoká poptávka | Automotive | Češi | Energetické krize | Nedostatek polovodičů | Zdravotnictví | Pozornost | Fialova vláda | Společnost | Reálné úrokové sazby | TIM | | Jaromír Gec | Instituce | Čínský prezident Si Ťin-pching | Společnost Google | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Růst platů | Patrik Novotný | Pokles produkce | Maxim Rešetnikov | Průmyslová výroba v Rusku | Měnové instituce | Úsporný tarif | Zastropování cen | Zastropování cen energií | Zastropování cen elektřiny | Dodatečný výnos | Realitní bublina | Vysoké inflace | Ingredience | Pokles reálných mezd | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Západní země | Inflační krize | Estée Lauder | Realitní bublina v Číně | Veřejné zadlužení | Nespokojenost | Ministerstvo financí dnes | Konsolidační balíček | Vice | Covidové pandemie | Akcie společnosti Adyen | Tokio | Pandemie covidu | ProCent | Úřad Eurostat | Platformy | Výkon | Prodeje | Vlády | Celý svět | Služby | Tokyo Metro | Společnost Tokyo Metro | Historie tokijského metra | Tokyo Undergroud Railway Company | Tokyo Undergroud Railway | Asakusa | Ueno | Akcie společnosti Estée Lauder
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Rekordní maximum
Rekordní minima
Rekordní minimum
Rekordní nárůst
Rekordní objem
Rekordní pohyby
Rekordní pokles
Rekordní pokles ekonomik
Rekordní pokles HDP
Rekordní prodeje

Následující klíčová slova

Rekordní propad poptávky po ropě
Rekordní příjmy
Rekordní příjmy z turistiky
Rekordní rok
Rekordní rozpočet
Rekordní růst
Rekordní růst akcií
Rekordní růst akcií společností
Rekordní růst ekonomiky
Rekordní růst nezaměstnanosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít