Otevření obchodu
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
25.10.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to inducement, jelikož je to ta nejdůležitější část strategie v obchodování podle likvidity konceptů. Začali jsme teorií a řekli jsme si, co je to inducement, jak funguje otáčení likvidity, také jsme se pobavili o vedlejším a primárním inducementu a i o tom, jak je obchodovat. V dnešním článku se budeme věnovat též inducementům, ale trochu jinak. Ukážeme si totiž další tři typy inducementů, které jsou důležité pro celkové pochopení pohybů na trhu a budou taky navazovat na mitigační cyklus, o kterém si povíme později v dalších kapitolách. První si znovu napíšeme teoretický úvod a následně přejdeme k příkladům z praxe. Nyní tedy, jaké máme 3 typy inducementů?
Praktické okénko – dva rozdílné obchody, ovšem oba ziskové
24.10.2024 V článku se podíváme na dva velmi rozdílné obchodní přístupy. Jedná se o trendové a proti trendové obchodování.
Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
Jak 7. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 I pár GBP/USD v pátek vykázal výrazný pokles, vyvolaný jednocifernými zprávami o nezaměstnanosti v USA a v USA. Libra zůstala celý den beze změny, protože před makroekonomickými údaji ze Spojených států a po nich rostla. Vypadalo to, že trh už ji nechce prodávat. Už několikrát jsme zmínili, že britská měna vykazuje ve vztahu s dolarem mnohem vyšší odolnost vůči poklesu než euro. Proto se v pondělí nebo v úterý můžeme dočkat korekce. Pak bude vše záležet na samotném trhu. Pokud se obnoví bezdůvodné nákupy libry a prodeje dolaru, nedá se nic dělat – akceptujte to. Domníváme se, že k pokračování uptrendu není důvod. Velcí hráči ale mohou dál tlačit pár nahoru, protože nejsou povinni sledovat fundamentální a makroekonomické prostředí a obchodovat podle něho.
Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit
04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
RebelsFunding
02.10.2024 RebelsFunding (RF) je jedna z dalších globálních prop firem, která má sídlo na Slovensku v Bratislavě. RF byla založena 1.5.2023 a od té doby nasbírala 85 000 registrovaných uživatelů, z kterých 15 000 aktivně a pravidelně obchoduje na účtech RF. Celý tým prop firmy tvoří 16 lidí, kteří jsou rozděleni do dvou skupin, první skupina se věnuje správě sociálních sítí a komunikaci se zákaznickou podporou, druhá skupina se zaměřuje na správu webových stránek, klientské oblasti a SEO marketing. Měsíčně mají milionové dosahy na sociálních sítích a jejich web navštíví pravidelně více než 150 000 lidí za měsíc. Zakladatel společnosti je Marek Soska, který působí i na pozici CEO. Marek se v minulosti zaměřoval na mentoring a pomáhání retailovým obchodníkům, aby porozuměli Forexu.
Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)
27.09.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali EOTP neboli Efficiency Of The Pullback, což nám pomohlo k identifikaci POI/OB, které může či nemusí podržet cenu. V dnešní kapitole se podíváme na konfluenci, která se nazývá EPA a IPA neboli Efficiency a Inefficiency Price Action.
7 obchodních scénářů, které vás při tradingu neminou
24.09.2024 V tomto článku si představíme 7 obchodních situací, se kterými se dříve nebo později setká každý trader.
Alpha Capital Group
17.09.2024 Alpha Capital (AC) je jedna z další větších globálních prop firem, která byla založena v listopadu roku 2021 s právní názvem společnosti Alpha Capital Group Limited. Sídlo prop firmy se nachází ve Spojeném království v Londýně. Prop firma poskytuje své služby do více než 180 zemí a má aktuálně více než 215 000 obchodníků. Generální ředitel prop firmy je George Kohler, který vystudoval obor bankovnictví a finance a následně řadu let řídit kurzové riziko ve společnosti FTSE. Druhou klíčovou osobou ve firmě je Andrew Blaylock, který ve firmě dohlíží na každodenní operace, řízení rizik a vzdělávání. Alpha Capital Group též vlastní brokerskou licenci a provozuje brokerské služby pomocí jejich další firmy ACG Markets.
EUR/USD: výhled na 9. září
09.09.2024 Pár EUR/USD v měsíčním časovém rámci stále nedokázal překonat OB, který se nachází na downtrendu. Tato oblast je považována za silnou, takže cena se od ní pravděpodobně odrazí a pak bude pokračovat v downtrendu. K poklesu může dojít ještě tento měsíc, protože začátek měsíce byl býčí. Uvedené naznačuje, že pár vytvořil zkraje měsíce býčí ocas a zahájí fázi poklesu.
Výhled zlata, 6. září
06.09.2024 Zlato je v grafu 4H v postranním kanálu. Může se jednat o fázi, která předchází poklesu, protože tento postranní trend se objevil po silném růstu v předchozích týdnech. Zlato tedy může projít určitým korekčním poklesem, pokud má v úmyslu znovu stoupat.
Praktická ukázka: Trh mě pořád zkouší
27.08.2024 Už jsem byl skoro přesvědčený, že k žádné změně sahat nebudu, a že už se nebudu patlat s testováním alternativní verze mojí strategie. Chtělo to je jeden další týden, kdy by původní verze byla lepší než ta pozorovaná. A víte co? Zase to vyhrála ta nová, tedy ta bez minimální velikosti range.
Typy pokynů při obchodování
19.07.2024 Vstup do trhu a výstup z něj jsou klíčové momenty pro každého obchodníka. Správná volba pokynů může výrazně ovlivnit řízení rizika a správu finančních prostředků. Níže si představíme základní typy pokynů, které mohou obchodníci obvykle využívat.
Apex Trader Funding (ATF)
27.05.2024 Apex Trader Funding (ATF) je další známá prop firma, která poskytuje kapitál na obchodování obchodníkům ve více než 150 zemích světa se zaměřením na futures trhy. Byla založena v roce 2021 a sídlo firmy je v Austinu v Texasu. Partneři firmy jsou společnosti jako NinjaTrader nebo Tradovate, což jsou všeobecně uznávané platformy především pro obchodování futures. CEO firmy je Darrell Martin, který před 10 lety založil vzdělávací stránku Apex Investing a až poté spustil možnost poskytování kapitálu. Sám CEO obchoduje na burze už 20 let. O firmě ATF je zmínka v několika rozhovorech i na portálech jako NASDAQ, Yahoo! nebo Seeking Alpha a drží i významná ocenění jako například cena Benziga 2023.
Jak obchodovat S&P 500, Nasdaq a další americké indexy?
21.05.2024 Akciové indexy lze použít ke sledování vývoje akciových trhů jako celku, a jsou tedy částečně odrazem ekonomiky. Je logické, že pokud se ekonomice daří, daří se i společnostem, a tím pádem i indexům, které se z nich skládají. Samozřejmě, že vývoj není vždy úplně stejný, zejména v posledních letech například váha technologických firem v indexech roste výrazně více než jejich podíl v reálné ekonomice, takže i tato skutečnost může mít určitá omezení. Nicméně stačí se podívat na hlavní finanční webové stránky nebo televizní vysílání a uvidíte, že hodnoty indexů uváděné v bodech jsou jednou z prvních věcí, které se probírají. Dá se tedy říct, že indexy jsou jedním ze základních pilířů finančního světa. Každá významná ekonomika má obvykle několik hlavních akciových indexů, u nás v Evropě je to hlavně německý DAX nebo evropský Euro Stoxx, v Asii pak hlavně japonský Nikkei a USA má několik hlavních indexů, na které se nyní podíváme, jelikož právě ty patří k těm vůbec nejpopulárnějším.
Výhody a nevýhody Prop Tradingu
29.03.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak prop firmy fungují, konkrétně jejich business model. V dnešním světě je prop trading velké téma a snad každý obchodník si četl minimálně jednu nabídku od jakékoli prop firmy, proto se v dnešní kapitole podíváme na to, jaké jsou vůbec výhody, a hlavně nevýhody obchodování pro prop firmy. Je to lepší než obchodovat takzvaně sám na sebe na svém účtu u brokera nebo jaká strana pomyslné váhy výhod a nevýhod převažuje nad druhou? Na tyto prvky se podíváme v dnešním článku a na závěr si je všechny zhodnotíme.
Otevření a uzavření obchodu v platformě MetaTrader (kapitola 9.)
13.01.2024 Způsobů jak otevřít obchod je v MetaTraderu několik. V této kapitole si ukážeme způsoby otevření obchodu v platformě MT4 a MT5.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.01.2024 Z technického hlediska byl uptrend přerušen. Cena prorazila trendovou linii, ale bohužel nedokázala překonat klíčovou úroveň 1,2611, která je důležitá pro budoucí vyhlídky dolaru. Dokud cena tuto úroveň nepřekoná, neměli bychom očekávat stabilní pohyb dolů.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.11.2023 Analýza pátečních obchodů:GBP/USD v grafu 30MPár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Několikrát jsme se z...
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
17.11.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
16.11.2023 Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
03.11.2023 Pár GBP/USD v závěru čtvrteční obchodní seance po odrazu od silné úrovně 1,2107 pokračoval v pohybu nahoru. Můžeme tedy očekávat novou fázi vzestupného pohybu v rámci současného flatu. Jestliže dříve jsme mluvili o býčí korekci, teď jde ryze o flat, ze kterého se pár podle všeho nemůže vymanit. Nedávná zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England měla na pohyb páru jen malý vliv. Ano, na trhu byly drobné emoční spikey, ty ale rychle odezněly a volatilita zůstala nízká.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.10.2023 Pár GBP/USD nedokázal v pondělí vystoupat nad úroveň 1,2107 a začal se znovu pohybovat nahoru. Nedošlo k žádným událostem, které by byly pro britskou libru nebo dolar zajímavé, takže růst byl čistě technický. Stejně jako v případě eura, i zde nás tento týden čeká řada významných událostí a zpráv, takže cena by mohla opakovaně měnit směr. Předpovědět její pozici do konce týdne nelze. Už jsme zmínili, že čekáme na další, přesvědčivější etapu korekčního pohybu. Možná se libře tento týden s pomocí fundamentálních a makroekonomických faktorů podaří výraznější korekční fáze. Hlavní je, že pozadí hraje v její prospěch.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. října: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
05.10.2023 V návaznosti na třetí obchodní den týdne vykázal pozoruhodně chaotické pohyby i pár GBP/USD, zvlášť v 5M časovém rámci (TF). V TF 30M zahájil novou vlnu vzestupné korekce, která může teoreticky představovat přesvědčivější a robustnější chování než její předchůdce. Stojí za zmínku, že britská libra v současnosti jen těžko hledá důvody k růstu, protože fundamentální a makroekonomické pozadí je dlouhodobě nepříznivé. Navíc už dlouho říkáme, že britská měna je překoupená, takže by ideálně měla zamířit na jih. Nicméně, uplynuly dva měsíce a libra se propadla o 1 000 bodů, což naznačuje, že by se mohla objevit mírná vzestupná korekce.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.09.2023 Pár GBP/USD ve středu prodloužil pokles. Jak vidíme výše, libra dál vykazuje ztráty a nepřestává to dělat ve dne ani v noci, ale klesala pozvolna. Slabě, ale poměrně stabilně, a to na denní bázi. Libra tedy dál vykazuje záporné hodnoty, jak jsme předpovídali řadu měsíců. Po 5–6 měsících bezdůvodného růstu je už dva měsíce v naprosto stejném poklesu. To vypadá spravedlivě.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.09.2023 Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.09.2023 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.09.2023 Pár GBP/USD se většinu čtvrtečního dne dál obchodoval v negativním trendu. Měl k tomu zcela konkrétní příčiny a důvody – Bank of England oznámila, že ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, ačkoli většina účastníků trhu očekávala její zvýšení. Pět členů Výboru pro měnovou politiku ale hlasovalo "proti" zvýšení sazeb, což byl minimální počet hlasů potřebný k takovému rozhodnutí. Jak zaznělo na tiskové konferenci, BoE neukončuje cyklus zpřísňování měnové politiky, ale domnívá se, že sazba je už na dostatečně restriktivní úrovni, takže další zpřísnění v tuto chvíli není potřeba. Po těchto informacích byl podle nás pokles libry naprosto logický.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.09.2023 Pár GBP/USD ve středu večer anuloval odraz z předchozí části dne, takže teď zůstává opět pod určitým prodejním tlakem. Pohyby byly poměrně chaotické, ale fundamentální pozadí bylo silné a rozmanité. Středeční ráno přineslo zprávu s údaji o britském indexu spotřebitelských cen a jádrový i celkový index CPI vyšly pod očekávání, což by teoreticky mělo vyvolat tlak na britskou libru, protože tím klesá pravděpodobnost, že Bank of England setrvá u jestřábího postoje. Libra sice klesla, ale rychle se zotavila.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
20.09.2023 Pár GBP/USD zůstal v úterý utlumený. Nedá se říct, že by korigoval nebo se dál obchodoval směrem dolů. Charakter pohybu je nejzřetelnější v grafu 5M, který obecně vykázal flat pattern. Pohyb krátce připomínal trend, ale ne dlouho. Zatímco pár EUR/USD měl dvě menší zprávy s jen velmi malou šancí ovlivnit grafy, pár GBP/USD měl jen jednu zprávu. Počet vydaných stavebních povolení ve Spojených státech předčil očekávání a dolar na začátku americké obchodní seance stoupal – prakticky ale bez jakéhokoli vlivu. Klesající trend tedy přetrvává, ale ve středu a ve čtvrtek se může mnohé změnit, protože fundamentální a makroekonomické pozadí bude mít značný vliv.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.09.2023 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s mírným býčím sklonem. Relevantní zůstává klesající trendová linie, ale euro i libra se pohybovaly podobným způsobem. Ve Spojeném království a v USA nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, které by měly znatelný vliv na aktivitu trhu. To jsme ale očekávali. Nejzajímavější události nás teprve čekají.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
08.09.2023 Do čtvrtečního večera pár GBP/USD pokračoval v poklesu. Volatilita byla téměř beze změny, přičemž ve srovnání s eurem bylo ještě méně zpráv a událostí, které by mohly ovlivnit pohyb páru během dne. Obchodníci se v podstatě mohli zaměřit pouze na zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ta vyšla nad odhady, i když ne tak, aby podnítila růst dolaru o 50–60 pipů. Navíc dnes vystoupil Patrick Harker z Fedu, ale intradenní pohyb naznačuje, že žádné významné informace sděleny nebyly.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.09.2023 Pár GBP/USD ve středu vykazoval poměrně velkou volatilitu a také zahájil nový medvědí pohyb. V první polovině dne vypadal jeho pohyb spíš vyrovnaně, ale odpoledne začal pár klesat kvůli americkému indexu ISM ve službách. Klesající trendová linie zůstává relevantní a britská libra klesá téměř každý den, což odpovídá našemu očekávání.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.09.2023 I pár GBP/USD vykazoval v závěru úterního obchodování slušnou volatilitu a trochu nevyzpytatelné pohyby. Zatímco pokles eura je možné vysvětlit z fundamentálního hlediska, pokles libry je poměrně obtížné hodnotit. Opakovaně jsme zmiňovali, že ve střednědobém horizontu očekáváme klesající pohyb, ale na denní bázi máme snahu najít konkrétní důvody pohybu. To se vždy nedá; trh není povinen pohybovat párem jen tehdy, když pro to existují důvody, zprávy a události.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.09.2023 Pár GBP/USD vykázal na konci pondělí volatilitu 55 pipů a celý den měl tendenci k býčí korekci. O tom jsme hovořili ráno. Britská libra také vytvořila klesající trendovou linii, která je také poměrně formální. V posledních týdnech se libra šterlinků obchoduje ještě nevyzpytatelněji než euro, takže možné je všechno. Tento týden nás navíc nečekají téměř žádné důležité zprávy, takže bychom neměli očekávat výrazné pohyby. S největší pravděpodobností můžeme očekávat flat pohyb.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.09.2023 I pár GBP/USD se v pátek obchodoval níž. Jeho pokles byl poměrně zvláštní. Když to shrneme, Spojené státy zveřejnily tři významné zprávy, přičemž z žádné nevyplývala silná rally dolaru. Přesněji řečeno, tyto zprávy měly vyvolat spíš pokles dolaru. Trh ale reagoval tak, jak reagoval. Už jsme zmínili, že reakce trhu není vždy logická a opodstatněná.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
30.08.2023 V závěru úterního obchodování se pár GBP/USD pokusil obnovit pokles a zahájit korekci. Nakonec nedošlo ani na jedno. Britská libra v první polovině dne pozvolna klesala, i když k tomu neměla podstatný důvod, zatímco v druhé polovině (po neuspokojivých údajích JOLTs v USA) stoupala, což bylo logické. Pár se ve výsledku dokázal vzdálit od minim z minulého týdne jen o 60–70 pipů, což zjevně nesvědčí o korekci. Jak jsme už uvedli, tento týden nás čeká spousta velmi důležitých údajů, takže pohyby mohou být naprosto nepředvídatelné. Obecně vzato britská měna nemá velký důvod k prudkému růstu, ale občas by mělo dojít ke korekcím a také americká ekonomika pravidelně klopýtá kvůli vysoké sazbě Federálního rezervního systému.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.08.2023 V závěru pondělního obchodování se pár GBP/USD pokusil zahájit korekční pohyb. Volatilita ale byla tak slabá, že lze celý pohyb považovat za pouhý tržní šum. Jinými slovy, z pohybu o 30–40 pipů by se neměly vyvozovat závěry. Tento týden se pozornost soustředí na chystané údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Zpráv bude značné množství a každá může vyvolat reakci trhu, která je momentálně nepředvídatelná stejně jako samotné hodnoty zprávy. Dolar má proto stále vynikající šanci na růst a ve střednědobém horizontu se k jeho růstu stále přikláníme. Je ale možná i korekční fáze, protože pár klesá už déle než měsíc a ekonomické zprávy z USA nutně nemusí být silné.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.08.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek propadl do spodní části bočního kanálu a tentokrát ho nejspíš prorazí. Libra šterlinků už se usadila pod úrovní 1,2620, ale pořád je poměrně slabá. Nicméně fakt, že ani po středečním odrazu od této úrovně pár nezamířil k horní části kanálu, ale vrátil se k té spodní, ukazuje na možnost návratu klesajícího trendu a opuštění konsolidační fáze.
Obchodní plán pro pár GBP/USD 23. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
23.08.2023 Pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně zajímavý pohyb směrem dolů. Po testu horní části postranního kanálu, ve kterém se obchoduje už déle než tři týdny, klesl. Výše uvedený graf jasně ukazuje, co máme na mysli. Pár zůstal navzdory vcelku zajímavému pohybu v průběhu dne (který nevyvolalo makroekonomické ani fundamentální pozadí) v postranním kanálu, což znamená, že přetrvává flat trend. Už jsme se o tom zmínili – nehledě na pohyby, které vidíme, se pár stále pohybuje do strany.
Harmonic Trading: Užitečný nástroj pro tradery i investory
25.07.2023 Úspěšný trading i dlouhodobé investování ve světě finančních trhů často vyžaduje kombinaci technické analýzy, rozpoznávání vzorců a disciplinovaného rozhodování. Strategie Harmonic trading je metoda, která všechny tyto prvky kombinuje a umožňuje identifikovat potenciální body obratu na trhu. Tento obchodní styl ale zatím mezi širší veřejností není příliš rozšířen. Právě z tohoto důvodu XTB ve spolupráci s profesionálním traderem Partikem Klempárem vypracovalo třídílný videokurz pro všechny zájemce, kteří by se této strategii chtěli začít věnovat. V tomto úvodním článku se budeme zabývat tím, co to harmonické obchodování vlastně je a jak může být přínosné pro běžné tradery či investory.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.06.2023 Pár GBP/USD se ve středu propadá. Klíčovými událostmi dne byly projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella a guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho na tomtéž ekonomickém fóru v Sintře. Bailey přislíbil, že BoE bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, dokud nedojde k výraznému zpomalení inflace, což znamená ještě nejméně dvoje další zvýšení. I Powell fakticky přislíbil ještě dvojí zvýšení sazeb, ačkoli inflace v USA je mnohem nižší než ve Spojeném království. Domníváme se, že trh se postupně blíží k bodu, kdy euro a libra přijdou o výhodu. Za jeden z nejdůležitějších faktorů považujeme reakci trhu na nedávné zasedání BoE, kdy byla sazba nečekaně zvýšena o 0,5 %, ale neobjevila se nová vlna nákupů libry.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.06.2023 Pár GBP/USD vykazoval v úterý ve srovnání s párem EUR/USD nižší volatilitu, což je vcelku zvláštní. Při bližším prozkoumání je ale všechno jasné a logické. Dopolední projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, který lze považovat za jestřábí, se přímo týkal páru EUR/USD a nijak neolivnil pár GBP/USD. Není proto divu, že aktivněji se obchodovalo euro. Co se týká ekonomického pozadí souvisejícího s librou, z USA přišly jen tři zprávy a ty byly zcela ignorovány. Možná se objevila dvacetibodová reakce, ale koho zajímá pohyb o dvacet bodů?
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.06.2023 Pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a ve flat pásmu. Cena byla v pásmu pouhých 62 pipů, což je na britskou libru velmi málo. Dva dny po sobě se pohybovala přesně podél úrovně 1,2698, což ukazuje na flat trh. V rámci tohoto flat pásma byla prolomena vzestupná trendová linie. Vezměte na vědomí, že signály vytvořené v rámci flat pásma nejsou silné a budou s větší pravděpodobností falešné. Proto si nemyslím, že vzestupný trend skončil.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
02.06.2023 Pár GBP/USD ve čtvrtek překonal druhou klesající trendovou linii po sobě a naznačil tak posun k uptrendu. Všimněte si, že britská libra měla oproti euru mnohem méně důvodů k růstu, a přesto nakonec vzrostla mnohem výrazněji. Makroekonomické a fundamentální pozadí pro euro mělo vlastní faktory, zatímco britská libra měla k dispozici jen PMI ve výrobě, který měl neutrální hodnotu a nedokázal vyvolat silný růst.
Praktická ukázka: V pondělí bez obchodu
08.05.2023 Je to sice náhoda, ale docela úsměvná. Představte si, že i můj AOS na Svátek práce nepracoval. Bylo to sice zapříčiněno tím, že v pondělí nebyly splněny podmínky pro zadání obchodů, i přesto mě to pobavilo. Co se v týdnu odehrálo dál, na to se podíváme níže.
Přehled páru GBP/USD 21. dubna. Raphael Bostic nepodporuje Jamese Bullarda.
21.04.2023 Měnový pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek naprosto stejné "neexistující" pohyby jako pár EUR/USD. V článku o euru jsme už mluvili o tom, že fundamentální a makroekonomické pozadí včera prakticky chybělo. Všechny události a publikace označené v kalendáři jako důležité byly jiné. Pár se tedy celý den téměř nehýbal, což ale samozřejmě neznamená, že stál na jednom místě. I z obrázku dole je nicméně patrné, že volatilita v posledních týdnech výrazně klesla. Připomínáme, že indikátor volatility je potřeba číst a chápat správně. Pokud obchodujete intradenně a volatilita odpovídá 90 bodům, neznamená to, že by obchodníci mohli získat 90 bodů. Část pohybu připadá na noční obchodování; obchodní signály není možné zpracovat okamžitě a pohyb začíná mnohem dřív než tvorba obchodních signálů. Proto pohyb o 90 bodů umožňuje počítat se ziskem v nejlepším případě kolem 40 až 50 bodů. Pokud připočteme absenci trendového pohybu, připočteme i tvorbu falešných signálů, které část zisku "spolknou". 90 bodů volatility vypadá ve výsledku solidně, ale v praxi dává obchodníkům jen malou šanci na dobrý zisk.
Praktické okénko – Ziskový obchod se třemi vstupy
13.04.2023 Praktická ukázka konkrétních vstupů do obchodu s jeho řízením a ziskovým výstupem.
FOMO a jak mu odolat
25.10.2022 FOMO, tento rozšířený fenomén dokáže s psychikou tradera velmi silně zacvičit. V tomto článku si ukážeme metody, jak se z jeho sevření vymanit a tak dát tradingu jasný řád.
Novodobá rizika investování, aneb „šmejdi“ na kapitálovém trhu
08.08.2022 Broker (makléřská společnost) je zprostředkovatel mezi investorem a finančním trhem. A s výběrem brokera hledáte dlouhodobého partnera, který vám má poskytnout dobré obchodní podmínky (nízké poplatky, férové swapy), kvalitní obchodní platformu, skrze kterou budete obchodovat, a mělo by mu také jít o vaše dlouhodobé dobro. Bohužel tak tomu ale vždy není a na trhu existuje velké množství neseriózních a někdy dokonce i podvodných brokerských společností a různých pochybných investičních platforem.
8 nejlepších obchodních strategií – Price Action (2. díl)
20.06.2022 Dnešní článek zahajuje sérii osmi strategií, které si postupně představíme. V minulém úvodním díle jsme si představili, o jaké strategie se bude jednat a nyní budeme probírat jednu po druhé.
Jak 15. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché rady pro začátečníky.
15.06.2022 Pár GBP/USD v úterý dál téměř lavinovitě klesal. Už druhý den po sobě libra vzhledem k naprosto katastrofálním statistikám z Velké Británie padá. Zde je potřeba jedno důležité upřesnění. Například v úterý se libra propadla o 130 bodů, a to bez započtení večerního růstu.
Měření vlastního psychologického cyklu
26.04.2022 Stejně tak, jako se finanční trhy pohybují v cyklech, lze i v lidské mysli pozorovat cyklická období. Nalezením bodů zvratu, kdy se mění mysl tradera na základě změny tržního sentimentu, může výrazným způsobem zlepšit obchodní výsledky.
ČSÚ lehce vylepšil růstové statistiky české ekonomiky
07.01.2022 Finální čtení národních účtů za třetí čtvrtletí přineslo mírně vzestupnou revizi. Ekonomika díky rozvolnění protipandenických opatření nakonec vzrostla oproti loňskému druhému čtvrtletí o 1,6 % oproti původně udávaným 1,5 %. Meziroční dynamika činila 3,3 %.
Praktická ukázka: Ztráta na závěr
04.01.2022 Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.
Čipový a hořčíkový hladomor mohou srazit letošní růst české ekonomiky pod úroveň tří procent
29.10.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podala výkon, jenž zaostal za většinou očekávání. Nedá se však říci, že by vzhledem k očekávání zcela „pohořela“. Podle prvního předběžného odhadu, jejž dnes zveřejnil ČSÚ, přidala meziročně 2,8 procenta. Mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem 3,2 procenta, někteří však předpokládali expanzi jen mírně nad úrovní jednoho procenta.
MACD - obchodování trendové strategie
25.10.2021 Tato metoda obchodování využívající klouzavé průměry funguje dobře se silnými pohyby na trhu. Určitě jste už slyšeli, že obchodování s trendem obvykle přináší skvělé výsledky. A pokud k trendu přidáte oscilátor, získáte úplnou obchodní strategii.
Praktická ukázka: O trochu delší SL
20.10.2021 Opět jsem se v pondělí minulého týdne nedočkal otevření obchodu. Už ani nevím, kdy se povedlo obchodovat od prvního dne, ale vlastně je to jedno. Umět nebýt v obchodu patří k dobrému tradingu, takže se nic vážného neděje.
Optimalizace obchodní strategie I.
05.10.2021 První díl série o optimalizaci obchodní strategie. Základním krokem pro řádnou přípravu optimalizace obchodní strategie je vygenerování obchodního reportu.
Zpráva z amerického trhu práce bude důležitým údajem pro další kroky Fedu
06.08.2021 Dnes dorazí údaje o české průmyslové výrobě za červen, kterou bude doprovázet statistika zahraničního obchodu. Oba sektory jsou podporovány zvyšující se poptávkou a naopak tlumeny výpadky na nabídkové straně. Červnový výsledek průmyslu před necelou hodinou zveřejnil německý Destatis. Data ukazují, že narušené nabídkové vazby doléhají na objem výroby více, než se očekávalo. Dostavil se meziměsíční (po očištění) pokles o 1,3 % oproti očekávánému růstu o 0,5 %. A to navzdory revizi květnových dat k mírně horšímu výsledku (z -0,3 % na -0,8 %). Jedinou subkategorií, kde došlo k nárůstu je produkce spotřebního zboží (+3,4 %). . Na hlavní událost, z globálního pohledu, si ale počkáme až do večerních hodin, kdy bude v USA zveřejněn měsíční report z trhu práce.
Lidé dále dohánějí odloženou spotřebu
05.08.2021 I přesto, že maloobchodní tržby již dosáhly předkrizové úrovně, zaznamenaly i v červnu svižný růst. Meziročně bez očištění byly o 9,7 % vyšší a překonaly tak tržní i náš odhad poblíž 7,5 %. Vyjma prodejů aut se dostavil růst o 7,2 %, také více, než se čekalo. Navíc byla květnová data revidována mírně k lepšímu výsledku. Dle očekávání ale maloobchod doznal zhoršení v meziměsíčním srovnání, když poklesl o 0,2 % po předchozím růstu o 6,3 %. Za celé druhé čtvrtletí maloobchod vyjma aut vzrostl o 8,1 %.
Forex: Americká zaměstnanost v červenci pokračovala ve svižném růstu
04.08.2021 ADP report dnes naznačí, jak se v červenci vyvíjela americká zaměstnanost. Trh očekává pokračování jejího svižného růstu tempem podobným tomu z června. ISM index ukáže na stále silné tempo oživení amerického sektoru služeb. Na maloobchodní tržby v eurozóně v červnu i nadále pozitivně působilo opětovné otevření obchodů a ty tak pokračovaly v meziměsíčním růstu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v červnu mírně zpomalila
12.07.2021 Inflace v ČR v červnu podle našeho odhadu zpomalila z 2,9 % na 2,6 %. To však bylo dáno především vyšší srovnávací základnou loňského roku, když v meziměsíčním vyjádření očekáváme naopak vyšší cenovou dynamiku. Růst spotřebitelských cen by měl nepatrně zvolnit také v USA, a to z 5,0 % na 4,9 %. Zde budou tento týden zveřejněny i červnové statistiky maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Pozornost finančních trhů přitáhne rovněž asijský kontinent, když Čína zveřejní výsledky své ekonomiky za druhé čtvrtletí. Růst tamního HDP by měl sice zrychlit v mezičtvrtletním vyjádření z 0,6 % na 1,0 %, ani tak však nepůjde o úplně oslnivý výsledek.
Forex: Trhy se obávají dalšího negativního vývoje pandemie
09.07.2021 Finanční trhy tento týden ovládly obavy ohledně možného příchodu další vlny koronaviru. Počet nových případů onemocnění totiž roste ve velkém počtu zemí, a to ještě tento vývoj nezahrnuje dopady letní turistické sezóny. Investoři se tak začínají obávat, aby tento negativní trend nezbrzdil probíhající oživení jednotlivých ekonomik.
Forex: ECB nově cílí na rovná dvě procenta
09.07.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný a nabídne pouze data italské průmyslové produkce. Její květnový vývoj pravděpodobně příliš neoslní, stejně jako tomu bylo v ostatních evropských státech. Na finančních trzích je v posledních dnech zřejmý nárůst rizikové averze, který souvisí se zvyšujícím se počtem nových případů onemocnění covid-19 ve velkém počtu zemí. Tržní úrokové sazby tak včera pokračovaly v poklesu a směrem dolů již zamířily také akciové trhy. Společné měně evropského kontinentu včera ke slabším hodnotám pomohlo překvapivě brzké ohlášení nové měnově politické strategie od ECB, která nyní bude cílit inflaci na rovná dvě procenta. Pro trhy je to holubičí signál o tom, že výrazně uvolněná politika ECB bude ještě nějakou dobu pokračovat.
Forex: Prodej zboží a služeb podpořilo rozvolnění restrikcí
08.07.2021 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v květnu vzrostly meziměsíčně o výrazných 7,3 %, když se projevil vliv opětovného otevření obchodů. V meziročním vyjádření činil růst 8,1 %, zatímco analytici v průměru odhadovali pouze 3,0 %. Pozitivní zprávou je také to, že objem maloobchodních tržeb byl v květnu mírně vyšší než na začátku roku 2020 a dosáhl tak předkrizové úrovně. Rostly především tržby za prodej nepotravinářského zboží, jenž se oproti dubnu zvýšily o 11,8 %. Naopak tržby za prodej automobilů klesly meziměsíčně o 1,3 %, nejspíše vlivem nedostatečné nabídky způsobené chybějícími vstupy do výroby. V oblasti služeb bylo rozvolnění restrikcí patrné na tržbách hotelů a restaurací. Tržby za ubytování vzrostly meziměsíčně o 53,9 % a za stravování o 37,8 %. Celkové tržby za prodej služeb se však v květnu zvýšily pouze o 0,4 %, a to v důsledku meziměsíčního poklesu v oblasti ICT a dopravy. Za předkrizovou úrovní však celé odvětví služeb i nadále zaostávalo, když květnový objem tržeb činil zhruba 90 % úrovně z ledna 2020.
Falešný průraz, nebo ne?
08.07.2021 Každá strategie se s tímto potýká. Falešný průraz nějaké úrovně, hranice, ať už virtuální nebo skutečné, to je nepříjemný zážitek pro každého obchodníka. I když, jak se vlastně falešný průraz pozná?
Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů
01.07.2021 Bitcoin a další kryptoměny už nějakou dobu nejsou jen technologickou kuriozitou. V současné době si kryptoměny vybudovaly svoji pozici v globálním světě financí a používají se jako platební prostředek, což je v kontextu tohoto článku obzvláště důležité. V portfoliích investorů z celého světa je fenomén kryptoměn dnes považován za plnohodnotnou třídu aktiv.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v květnu pravděpodobně zůstala mírně nad 3 %
07.06.2021 Inflace v ČR podle našeho odhadu v květnu zůstala mírně nad 3 %, když i nadále působil výrazný meziroční růst cen pohonných hmot. Jádrová inflace by měla po otevření obchodů a služeb v meziměsíčním vyjádření mírně zrychlit, její vývoj je však spojen s velkou mírou nejistoty. Tuzemská průmyslová produkce a maloobchodních tržby v dubnu pravděpodobně meziměsíčně vzrostly, když pomohlo mírné rozvolnění protiepidemických restrikcí. Konečný odhad vývoje evropského HDP v prvním čtvrtletí by podle nás mohl přinést nepatrnou vzestupnou revizi ukazující na mezičtvrtletní pokles ekonomiky o 0,3 %. Druhé čtvrtletí by již mělo být ve znamení rostoucího evropského hospodářství, což by měly potvrdit červnové indikátory Sentix a ZEW. Evropská centrální banka však zatím zůstává hodně opatrná a ve čtvrtek nastavení měnové politiky rozhodně měnit nebude. Americký Fed bude tento týden sledovat především tamní inflaci, která by podle našeho odhadu měla vzrůst skoro k 5 %.
První zvýšení sazeb ČNB pravděpodobně v srpnu
02.06.2021 ČNB podle naší prognózy zvýší základní repo sazbu o 25bb na srpnovém zasedání, tedy dříve než jsme původně čekali. Hovoří pro to výrazně rychlejší uvolňování protiepidemických restrikcí a také jestřábí naladění bankovní rady. Ta zmiňuje snižující se nejistotu kolem pandemie a také proinflační rizika, která jsou se současným vývojem ekonomiky spojena. Reálným rizikem naší prognózy úrokových sazeb je jejich červnové zvýšení. Myslíme si však, že v rozhodování bankovní rady nakonec převáží opatrnost, jenž centrální bankéři dávali v průběhu pandemie najevo. Na červnovém zasedání budou mít k dispozici jen minimum informací o vývoji ekonomiky po jejím opětovném otevření. Alespoň část zpřísnění měnové politiky ve druhém čtvrtletí, se kterým počítá prognóza ČNB, podle nás navíc odpracuje silnější koruna. Další zvýšení repo sazby o 25bb očekáváme v listopadu a její růst bude podle naší prognózy pokračovat také v příštím roce, na jehož konci dosáhne výše 1,5 %.
Ekonomika na začátku silné expanze
05.05.2021 Meziroční data z reálné ekonomiky začnou od března vykazovat silnou expanzi, která je daná srovnáním s loňským vypuknutím pandemie. Na meziměsíční bázi nicméně čekáme v případě maloobchodu slabé údaje, protože obchody byly zavřeny. V průmyslu by již v březnu mohlo dojít k růstu navzdory problémům s dodávkami komponent. Vyšší ceny u čerpacích stanic přizvednou meziroční inflaci. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Zvýšení úrokových sazeb čekáme i nadále letos ve čtvrtém čtvrtletí, respektive po odeznění rizik souvisejících s epidemií.
Forex: Prostor pro další růst americké spotřebitelské důvěry se prozatím vyčerpal
27.04.2021 Důvěra amerických spotřebitelů se v dubnu zřejmě pohybovala poblíž zvýšených hodnot, kterých dosáhla po výrazném březnovém růstu. Optimismus v USA převládá také ve výrobním sektoru, což by měl potvrdit index richmondského Fedu. Dnes zasedá i maďarská centrální banka, změnu tamní měnové politiky však nečekáme.
Forex: Duben byl ve znamení vyšší důvěry v růst ekonomik
26.04.2021 Německá podnikatelská důvěra se podle indikátoru Ifo v dubnu nepatrně zvýšila z 96,6 na 96,8 bodu. Konsensus trhu však počítal s vyšším růstem až na 97,8 b. Zklamala především očekávání podnikatelů pro následujícího půl roku, která se oproti březnu mírně snížila. Je však nutné dodat, že i přes tuto korekci zůstávají němečtí podnikatelé nejoptimističtější od roku 2018 a spíše než o indikaci horšícího se ekonomického výhledu se jedná o krocení přemrštěných očekávání. Zhruba v souladu s predikcemi se vyvíjelo hodnocení současné situace, které zaznamenalo mírné zlepšení.
Dražší cigarety a pohonné hmoty vyhnaly slovenskou inflaci vzhůru
14.04.2021 Slovenská inflace v březnu poskočila z 0,9 % na 1,4 %. Je to signál o návratu vysoké inflace na Slovensko? Bližší pohled na data napovídá, že nikoliv. Klíčový příspěvek k vysokému nárůstu vzešel od dvou položek, které jsou v zásadě nezávislé na domácí ekonomické situaci. Tou první a klíčovou je zvýšení spotřebních daní na tabák a cigarety. Ceny v této kategorii poskočily o 14,1 % a jejich příspěvek k celkovému nárůst indexu CPI dosáhl 0,4 procentního bodu.
Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“
09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
Test Stochastic Expert Advisor
06.04.2021 Dnes vás seznámíme s robotem, který je založený na signálech standardního matematického indikátoru. Stochastic Expert Advisor (EA) je algoritmus, který využívá překoupené a přeprodané oblasti indikátoru se stejným názvem. Má však originální nádech.
Vláda Čechům snížila daně, ti ale neutrácejí. Peníze hromadí na účtech i v obavě ze zdražování, třeba elektřiny, zatímco Česká národní banka vyhlíží nákupní mánii po odeznění pandemie
15.03.2021 Lednový lockdown odradil Čechy od utrácení ještě více, než se čekalo. Tržby v maloobchodě poklesly meziročně o devět procent, což je historicky druhý nejvýraznější pokles. Výrazněji se propadly už jen loni v dubnu, kdy vrcholil jarní lockdown roku 2020. Stejně jako tehdy i nyní v lednu byla důvodem dramatického propadu tržeb uzavírka podstatné části tuzemského maloobchodu a služeb, jež nastala po rozvolnění ze sklonku loňska. Češi omezili své výdaje výrazněji, než se čekalo, neboť analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů propad čítající 5,8 procenta. Své výdaje omezili nejvíce za oděvy a obuv, za které utratili o 74,1 procenta méně než loni. Klesaly ale výdaje také za domácí potřeby, kosmetiku, počítače, mobily i elektroniku či za lékárenské zboží.
Po mírném růstu zřejmě čeká ekonomiku opět pokles
02.03.2021 Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,6 % a její meziroční pokles se zmírnil z -4,9 % na -4,7 %. Ve srovnání s prvním odhadem ze začátku února tak došlo k nepatrné revizi ve směru mírně vyššího růstu HDP (předchozí odhad hovořil o +0,3 % q/q a o -5,0 % y/y). Za celý loňský rok zaznamenalo tuzemské hospodářství vlivem koronavirové pandemie historicky nejhlubší pokles o 5,6 %.
Jak vám může pomoct obchodní plán?
01.03.2021 Pokud chcete uspět nejen na Forexovém trhu, je potřeba mít dopředu připravený obchodní plán, který bude odpovídat vaší strategii. Bez přípravy nejenže riskujete neúspěch, ale i velké finanční ztráty. Nezapomínejte, že obchodní plán by měl dodržovat jak začínající obchodník, tak i pokročilý a zkušený obchodník.
Forex: Vůči euru i dolaru dnes koruna lehce oslabila
22.02.2021 Koruna dnes mírně oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Na euro ztratila oproti pátečnímu podvečeru čtyři haléře, a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 25,91 Kč/EUR. K dolaru oslabila česká měna o dva haléře na 21,34 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Rozhodnutí vlády neotevřít obchody způsobí ztráty až desítek miliard, zvýší nezaměstnanost. Už nyní jsou čeští podnikatelé ochromeni nejvíce v celé historii země
19.02.2021 Dnešní rozhodnutí vlády v pondělí neotevřít nyní uzavřené obchody je pro ekonomiku ránou, která způsobí i nárůst míry nezaměstnanosti.
Hospodářské svazy žádají po německé vládě plán otevírání
16.02.2021 Jasnou strategii pro otevírání uzavřených provozů po karanténě kvůli pandemii nemoci covid-19 žádají po německé vládě hospodářské svazy. Ministr hospodářství Peter Altmaier jim na dnešním virtuálním ekonomickém fóru přislíbil, že konkrétními plány se bude kancléřka Angela Merkelová věnovat na svém příštím krizovém jednání s premiéry německých spolkových zemí 3. března.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.02.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Čínské burzy byly kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku nadále zavřené.
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku prudce vzrostla
16.02.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v tomto měsíci prudce zlepšila, její růst překonal veškerá očekávání. Přispělo k tomu předpokládané zmírnění restrikcí zavedených kvůli šíření nového koronaviru, jako je otevření obchodů a s tím spojený růst výdajů spotřebitelů. Oznámil to dnes institut ZEW.
Nová funkce pro můj AOS
07.02.2021 Pokud vůbec existuje něco jako dokonalost, tak cesta k ní vede prostřednictvím drobných kroků, o kterých by člověk v začátku cesty netušil, že právě k nim doputuje. Přesto asi neexistuje okamžik, kdy by si mohl říct, že má hotovo. A tak je to i s našimi strategiemi.
Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku
05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
Maloobchodní tržby ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
05.02.2021 Tuzemský maloobchod vykázal v prosinci poměrně výrazný růst tržeb, čemuž napomohla zejména skutečnost, že se zákazníci vrhli do obchodů s tím, jak v předvánočních týdnech bylo povoleno jejich otevření. Růstu tržeb pomohla i skutečnost, že loňský prosinec měl o dva pracovní dny více, než stejný měsíc předchozího roku. Tahounem růstu tržeb byly prodeje nepotravinářského zboží, což souvisí s tím, že zákazníci neváhali využít otevření obchodů k předvánočním nákupům. Prosinec překvapil pozitivně, jde ale o výjimku, neboť hned po Štědrém dnu následovaly opětovné uzavírky kamenných obchodů, což by mělo v lednu vést k opětovnému poklesu tržeb.
Pokud se obchody a restaurace v prosinci opět zavřou, bude to pro řadu z nich likvidační. Tržby se řadě z nich citelně propadaly již v říjnu, ukazují dnešní čísla ČSÚ
07.12.2020 Maloobchodní tržby se v říjnu propadly, a to nejvýrazněji od května. Na maloobchod totiž v říjnu dolehla druhé vlna koronavirové pandemie. Řada maloobchodních provozů byla vládními nařízeními zavřena, nebo byl alespoň jejich provoz omezen.
Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené
03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
XTB vs. PATRIA: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování
06.11.2020 Dnešní doba je plná příležitostí a není se co divit, že spousta začínajících investorů realizuje první nákupy akcií a ETF. Když začínáme budovat své portfolio, a ještě nikdy jsme neinvestovali, pravděpodobně se podíváme po investicích kotovaných v českých korunách. Rozhodli jsme se začít s 20 000 Kč a chceme nakoupit dvě akcie. Rozhodujeme se, přes jakého poskytovatele si akcie nakoupíme a najdeme informaci, že u XTB se do 100 000 EUR obratu neplatí za obchody žádné komise. Zní to lákavě, ale není náhodou poplatek započítán do spreadu? Když obchodujeme akcie pak je spread tržní záležitostí a broker do něj nepřidá poplatek za pozici, jediná možnost je konverze na měnu, v které se obchoduje akcie. My máme na účtu koruny, když chceme obchodovat české akcie, konverze se nás nebude týkat. Uvedeme si příklad nákladu pro první dvě investice po 10 000 Kč a uvedeme dostupné porovnání s jinou dostupnou službou v ČR.
6 výhod obchodování na forexu
07.09.2020 Forex je zkratka pro Foreign Exchange – tedy obchodování s cizími měnami. Nejedná se však o klasický směnárenský obchod, jak jej známe, když chceme nakoupit cizí měnu na dovolenou. Zde se měny obchodují virtuálně. Oproti akciovým trhům můžete nejen spekulovat na vzrůst, ale taktéž na pokles. Třeba pokud nevěříte v budoucnost některé měny, zde si můžete zkusit svůj odhad. Pro skutečné obchodování je však lepší si zachovat chladnou hlavu a řídit se spíše racionálními ukazateli než emocemi.
Obchodovat do trendu nebo proti němu?
19.06.2020 Určitě jste již slyšeli nebo četli o rčení "trend is your friend" neboli česky "trend je tvůj přítel". Někdo si může pomyslet, že když se to rýmuje, mělo by to i dobře fungovat v praxi. Jiní tradeři se naopak rozhodli jít úplně opačnou cestou. Někteří z nich začali konzistentně vydělávat, jiní na trhu selhali. V tomto článku rozebereme výhody a nevýhody obou přístupů.
Některé mýty kolem forexového obchodování
12.08.2019 Pokud chcete začít obchodovat na forexovém trhu nebo již nějakou dobu obchodujete, možná si někdy nejste jisti, jak rozeznat pravdivá fakta od mýtů, které se kolem obchodování na tomto trhu často šíří. Těch mýtů je poměrně mnoho a v dnešním článku se pokusíme objasnit alespoň některé z nich.
Jak využívat na forexu obchodní seance?
06.08.2018 Mnoho obchodníků se stále snaží utvořit kvalitní výstupní strategii, k čemuž používá kombinaci různých indikátorů, fixní Profit-Targety či poměr risku a zisku (RRR). Ovšem stále se jim nedaří obchody ukončovat kvalitně, a naopak velkou část zisků odevzdávají zpět do trhu. Obchodníci tak dlouhodobě přichází o svůj obchodní kapitál. V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na to, jakým efektivním způsobem lze ukončovat ziskové obchody. Popsaná metoda bude inspirací hlavně pro intradenní obchodníky.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Harmonic trading | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Pullback | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Česká měna | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Bankovní trader | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CAD | AUD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Spready | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akcionář | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Transakce | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bias | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Break/Even | Broker | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CCI | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Derivát | Dlouhá pozice | Dluhopis | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | GTC | Gap | Grafy | HFT | Hedging | High | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MT4 | Obchodní příkazy | Market Makeři | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nerealizovaný zisk | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Order | Oscilátor | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | Provize | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Realizovat zisk | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | STP | Scalping | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Smart money | Split | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | ZEW index | Zastavení ztrát | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Euro STOXX | Goldman Sachs | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | XTB | X-Trade Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Britská měna | Break-Even | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | News trading | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Contracts for difference | Zprávy z trhů | Analytický tým | Kopírování obchodů | Financování | Investovat | CZK/EUR | Vysokofrekvenční obchodování | USDX | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Poziční obchodování | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | NinjaTrader | Dukascopy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Uzavření pozice | Volatilní | Analytika | Analýzy | Banka | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Cena | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Exchange | Expirace | Fibonacciho posloupnost | Finanční derivát | Forexové obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční poradce | Investiční účet | Investing | ISM | Jádrová inflace | Konfluence | Kurz eura k dolaru | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | MQL | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Obchodujeme | Patria Online | Pips | Platforma xStation | Pokles eura | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sierra Chart | Signály | SP500 | Spekulace na pokles | Stochastic oscillator | Stop Limit | Stoxx | Světové měny | Swingy | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | X-Trade | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | ZEW | Buy | CEE | Index relativní síly | Obchodní den | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Spojené státy | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Expert Advisor (EA) | Federální rezervní systém | Martingale | Session | Stop Loss (SL) | S/R zóny | Rozhovor | Butterfly | E-mini | Futures trhy | Mentoring | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Burze | Currency | Expert Advisor | Forex funds | Forex obchody | Forex trh | Traders | Jackson Hole | Institut ZEW | Microsoft | Generali Investments CEE | Sentix | Investing.com | Next Finance | Destatis | Sója | Bloomberg Terminal | Thomson Reuters | Demo obchodování | Dění na finančních trzích | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Trading v praxi | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Podnikatelé | Pro tradery | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Averze vůči riziku | Úspěšný obchod | Obchodní signály | Bankovnictví | Swapy | Obchodní styl | Svatý grál | Fundamentální faktory | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Finanční centra | Americké akciové indexy | Algoritmus | Pokles libry | Miliony dolarů | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | TradingView | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Stagnace | Prodej aut | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Počáteční kapitál | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Predikce | Začínající trader | Začínající obchodník | Krize | FCA | Zprávy a události | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Čekající příkaz | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Dun & Bradstreet | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Obchodní pozice | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Swingoví obchodníci | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Markéta Šichtařová | Obchodování s cizími měnami | Palladium | Investování do kryptoměn | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | BCH | LTC | ETH | XRP | NEO | NEST | ESMA | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | RoboMarkets | Dlouhodobé investování | Automatizované obchodování | RTrader | CFD na kryptoměny | Úspěšný trading | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Začít investovat | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Podnikání na kapitálovém trhu | R Trader | Vstupní poplatek | Bitcoiny | Podniky | Obchodovat forex | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Ekonomické krize | Cenový kanál | Ether | Nové peníze | Použití finanční páky | Pipy | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Transakční poplatky | Heiken Ashi | Růst dolaru | Nemovitostní trh | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Otevřené obchody | Vysoké zisky | Velké riziko | Skalpování | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Michal Uma | Rekordní růst | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Obavy investorů | Investiční rady | Obchodování Price Action | Micro futures | Nasdaq100 | Obchodní aktivity | Trendové strategie | Velikost Take Profit | Obchodování divergencí | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Začít obchodovat | Charlie Lee | Snížení sazeb | Vysoká finanční páka | Pokles dolaru | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Úspěch na akciovém trhu | Pokles cen | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Price Action Trading | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Růst mezd | US500 | Pozornost finančních trhů | Denní graf | Očekávání trhu | Pravidla strategie | Finanční situace | Pohyb měnových párů | Obchodování jedním kliknutím | Programovací jazyk | Dobrý obchod | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Edge | Profesionální obchodníci | Strategie skalpování | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Bilance zahraničního obchodu | Nastavení Stop-Loss | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | US30 | Dow Jones (US30) | Patterny | Trinity | Objem | Data z USA | Dvojitý vrchol | Obchod | Jak začít investovat | Praktický příklad | Myšlenka | Praktická ukázka | Histogram | Obrat trendu | Achim Wambach | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | UnitedHealth | Obchodování s trendem | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Vysoké riziko | Počet obchodů | Maximální drawdown | Bilance | Index DOW | Swingová maxima | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Chris Larsen | Jed McCaleb | Prop Trading | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Trendová linie | Rozdělení zisku | Záhada | Federální rezervní banky | Americká data | Oblast supportu | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Agresivní obchodování | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Dodržovat obchodní plán | Velikost pozice | Řídit riziko | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | COPPER | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Cenové formace | Symetrický trojúhelník | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | UTC | Zahájení obchodování | Míra | Nižší ceny ropy | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Libra klesá | Vojtěch Benda | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Next Finance Markéta Šichtařová | Bydlení | První obchod | Ztráta | NERV | Citelné zdražování | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Investiční platformy | US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Prodej automobilů | Evropská inflace | Jiří Cihlář | Finální odhad | Vývoj měnových párů | Budoucnost | Ifo | Experti | Česká průmyslová výroba | Zpráva COT | Poradenství | Breakouty | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Analytička | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Spotřebitel | Nájemné | Ceny energií | Zamyšlení | Cyklus růstu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Indikátor volatility | Denní volatilita | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Prezident | Objem hypotečních úvěrů | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | Jüan | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Čínské burzy | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Obchodovať kryptomeny | Vstupní signály | Pravidla obchodního systému | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Swingová minima | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodeje aut | Převody peněz | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Capital Group | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Falešný signál | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Kukuřice | Bez rizika | Údaje z USA | Střední podniky | Spekulativní pozice | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Shortovat | Sestupný trend | Vývoj | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Změny trendu | Překoupenost | Makroekonomické údaje | Restrikce | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Poradci | Vlna výprodejů | Opatření proti koronaviru | Spekulace na pokles cen | Profitovat | Další vývoj | Nákupy akcií | Cenový vývoj | Šíření viru | Vysoce likvidní | Dnešní čísla | Zastavení výroby | Epidemie nového koronaviru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Směr trendů | Historie | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | MPSV | Index ISM | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Ukončit obchod | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Platební neschopnost | KNF | Ceny elektřiny | Micro kontrakty | Výhody obchodování | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Ekonomický propad | Vzdělávací materiály | Slovensko | Poradce | Sláva | Práce | Autoprůmysl | Údaje | Ztrátové obchody | Otevřený ztrátový obchod | Signály oživení | Spotřebitelské úvěry | UnitedHealth Group | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Indikace | Rizikové averze | Trade | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Cenové pohyby | MFF | Vstoupit do obchodu | Reddit | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Indikátory ekonomického sentimentu | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Maloobchodní tržby v eurozóně | FOMO | Vývoz | Dlouhodobý trend | Maximalizace zisku | Dosáhnout zisku | Potenciál zisku | Zadlužení | Expanze | Dluhy | RBI | Rekordní propad | Vývoj ekonomiky | Vstupovat do obchodu | Vstup do obchodu | Velké peníze | CL | Spekulovat | Silná rally | Potenciální zisk | Důvěra spotřebitelů | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Výše kapitálu | Proti trendu | Vládní pomoc | JDE | Unie | ČR | Překoupené zóny | Koronavirové pandemie | Průraz | Chování trhu | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Vývoz z Německa | Pokles evropské ekonomiky | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Prodeje automobilů | Výplata | Rostoucí trend | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Obchodovat do trendu | Obchodování proti trendu | Obchodování do trendu | Skalpeři | Signály do obchodu | Šance na zisk | Vydělat spekulací | Sentiment na trhu | Správná strategie | Strategie vstupu a výstupu | Kvalitní Money Management | Covid | Roční výkonnost | Cardano | Míra zisku | Signál k prodeji | Květnová průmyslová produkce | MAM | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Fundamentální pozadí | Nový trend | Trendové obchodování | Potenciální zisky | Zbohatnutí | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Obchodovat na forexovém trhu | Otevřené obchodní pozice | Kolísání cen | Tržní šum | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Cenové patterny | Korekční fáze | Celkový výsledek | Mírná korekce | Pár EUR/USD | Důvěra | Zkušený obchodník | Data z tuzemské ekonomiky | Tuzemský maloobchod | Produkce v průmyslu | Myšlenkové pochody | Býčí kanál | Růst zaměstnanosti | Významné události | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Zprávy z USA | Čas na nákup | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní sektor | FTMO | Průměrné mzdy | Hospodářské svazy | Výrazný pokles libry | Kroger | Signál ke vstupu | Kombinace indikátorů | Nvidia | Výkon ekonomiky | Řízení obchodu | Technický signál | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tuzemské hospodářství | Vinci | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Lockdown | Americké měny | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Pokles indexu | Moneta | Vlny koronaviru | UMA | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | Pokles EUR/USD | XTB vs. PATRIA | Poplatková struktura Patria | Číst grafy | Parametry indikátorů | Růst průměrné mzdy | Proražení | Vakcinace | TABAK | Proč investovat | Očkování | US2000 | Růst průmyslové produkce | Centrální bankéř | Nálada investorů | Peer-to-peer | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Komentář Radomíra Jáče | Prodeje potravin | Maloobchodní tržby ČR | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | Realizace obchodu | CARA | MJ | Pravidla obchodování | Investiční účely | Intradenní pohyby | Spekulovat na pokles cen | Retailoví investoři | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Retailová asociace | Russell 2000 (US2000) | Obchodní přístupy | Trendové linie | Inflace na Slovensku | Růstový trend | Prezident Federální rezervní banky | Rozhodnutí vlády | Dnešní rozhodnutí vlády | Nová strategie | Falešné signály | Skluz | Nový kapitál | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Více obchodů | Eliminace emocí | Snížení počtu obchodů | Chyby obchodního plánu | Pohyb trhu | Výrazný zisk | Omezení rizika | Silný růst | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | Platební prostředek | Nárůst rizikové averze | Čekající pokyny | Platformy xStation | Řízení pozic | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Velikosti pozice | Obchodovat CFD | ISM ve službách | Využití EA při tradingu | Využití EA | EA při tradingu | Optimalizace Stochastic | Stochastic EA | Technické vlastnosti Stochastic | Stochastic Expert Advisor | Jak funguje Stochastic | Co je to Stochastic? | Meziroční vývoj jádrové inflace | Více časových rámců | Společnost X-Trade Brokers | Slovenská inflace | Růst americké spotřebitelské důvěry | Cenový pohyb | Objednávky | DOGE | Větší zisky | Přeprodané oblasti | Výkonost průmyslu | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Technické vlastnosti | Tuzemská měna | Riziko ztráty kapitálu | Riziko ztráty | Oslabení | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | První zvýšení sazeb | První zvýšení sazeb ČNB | Martin Klass | Způsoby obchodování | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Sell obchod | Ukončování obchodů | Úroveň rezistence | Grid Trading | Wise | Prodej | Další kryptoměny | Navýšení kapitálu | Nový cyklus | ICT | WISE | Obchodování zpráv | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Obchodní výsledky | Technologie | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Zkušení obchodníci | Pohyb dolaru | Prodej zboží | Rozvolnění restrikcí | Významný kapitál | AI | Pohyby měnových párů | Odvětví | Vstupování do obchodu | Načasování | Otevřené pozice | Ziskový potenciál | Štěstí | Náhoda | Investiční činnosti | Chování | Pocity | Vnímání | Růst průmyslových cen | Zpráva z amerického trhu práce | Analyzování | Potvrzení signálu | Důležité zprávy | Úroveň dluhu | Školení | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | Rychlý růst | ANO | Solana | Tržní trend | Parametry obchodu | Ztrátové pozice | Noční obchodování | Obchodní účty | FTMO Account | Odvětví Prop Tradingu | Kompenzace | Arrows | Advokátní kancelář | Advokátní kancelář Arrows | Jáchym Petřík | Klíčový údaj | Obchodní report | Buy (nákupní) signál | Sell (prodejní) signál | Minulá výkonnost | Optimalizace obchodní strategie | Změny tržního sentimentu | Změny na trhu | Trading firmy | Prop Trading firmy | Pozornost | Obchodování trendové strategie | Parametry obchodní strategie | Hodnoty MACD | Uzavírání obchodů | Buy obchod | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Supportní úroveň | Společnost | Target | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | Powellovy komentáře | Fibonacciho retracement | Cykly | Fibonacciho posloupnosti | Fibonacciho úrovně | Obchodní tipy | Konvergence | Dlouhodobé trendy | Klesající trojúhelník | Spotřební zboží | Murray | Cenová akce | Praktické okénko | Analýza trendu | Směr trhu | Růst kryptoměn | Leonardo | Cenové změny | Nízké poplatky | Správa | Vlastnictví | Vzestupný trend | Rizikovost | Swing trader | Psychologické cykly | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Klesající trojúhelníky | Huw Pill | Potencionální zisk | Akcie menších společností | Disclaimer | Diagnostika trendu | Trailing Stops | Business model | Obchodování v pásmu | Filip Žižka | Rizika investování | Novodobá rizika investování | Podvodní obchodníci | Šmejdi | Zajištění na důchod | Vysoká ztráta | Rizikovější nabídky | Podstata CFD | Investování úspor | Obchody s CFD kontrakty | Držení stabilních akcií | Držení otevřených pozic | Vymáhání škody | Obchod s využitím finanční páky | Investování prostřednictvím CFD | Minimalizace rizika | Zpráva o inflaci | Upozornění | Identifikace trendu | Makroekonomické prostředí | Videokurz | Velký zisk | SMC | Zveřejnění zpráv | Fenomén | Obraty | Odrazy | Oval | Postranní trend | Patrick Harker | Nepříjemné situace | Výběry | CZ | Načasování nákupu | Nižší minima | Nižší maxima | Důležité zprávy z USA | Line | Menšinový akcionář | Partneři firmy | Pokyn long | Vyhlídky dolaru | Alpha Capital | Raphael Bostic | Zamítnutí nižších hodnot | Dobré obchodní signály | Výstup z pozice | Spojení | Silný základ | Platba | JOLTS | Konkrétní příklad | Challenge | Atas | Quantower | Bookmap | MotiveWave | Volfix | Jigsaw | Rithmic | Prop firma | Rychlost | Zakladatel | Pozitivní signál | Časové rámce | Vice | První fáze | Profit-Targety | MetaTrader 5 (MT5) | Budoucí směr | DNO | Holubičí postoj | Sledování vývoje | Londýn | Sydney | News | Plánování | Signál Price Action | Dlouhé knoty | Obchodní dny | Úroveň volatility | Struktura | Růst libry | Nejnovější zpráva | Alpha Capital Group | alphacapitalgroup.uk | Prop firmy | Evaluace | Celkový drawdown | Škálování | Evaluační fáze | Psychologický tlak | Inducement | Inducementy | Bez poplatku | ProCent | Supporty | Trojúhelník | Analýza trendů | Maximální ztráty | Kapitál pro obchodování | Příchod recese | Výhody Prop tradingu | FUNDING | Terminál | Uzavření obchodu | Otevření a uzavření obchodu | Ukončení obchodu | Zadání čekajících pokynů | Jak uzavřít část pozice | Způsoby otevření obchodu | Otevření obchodu v platformě | Capital | Break struktury | Platformy | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | 8 nejlepších obchodních strategií | Správná volba | My Forex Funds | Forex Funds | Měny účtů | Vstup do trhu | DAX40 | COT (Commitment of Traders) | Jednoduché tipy | Úrovně supportu | Výzva | Maximální ztráta | Maximální denní ztráta | Denní ztráta | Fáze 2 | Fáze 1 | Dodržovat pravidla | Rozdělení zisků | Navyšování kapitálu | Profit split | Nákupy | Prodeje | Swing účet | Imbalance | Nakupovat | MES | S&P 500 (US500) | Struktury trhu | TF (time-frame) | Velké téma | Radek Zalubil | Topný olej | Olej | Limitní objednávky | Denní drawdown | Strategie a přístupy | Vlastní kapitál | Napákování | Bullish | Bearish | Order block | Výhody | Splnění challenge | Srovnání prop trading | Typy účtů | Výhody a nevýhody | My Forex Funds (MFF) | Výhody a nevýhody prop tradingu | Nevýhody prop tradingu | Smart Money trading | ICT a SMC | Obchodování pro prop firmy | Obchodování na účtech od prop firmy | Funkční obchodní strategie | Nároky na počáteční kapitál | Efekt na psychiku | Kapitálová náročnost | Nízká kapitálová náročnost | Milionové účty | Finanční zátěž | Větší potenciál zisku | Napákování kapitálu skrze prop firmy | Napákování kapitálu | Původní poplatek | Profesní rozvoj | Vzdělávací kurz | Obchodovat s prop firmou | Začít obchodovat s prop firmou | Investory na správu kapitálu | Možnost navyšování účtu | Navyšování účtu | Proces škálování | Ochrana vašeho kapitálu | Ochrany kapitálu obchodníka | Ochrany kapitálu | Kapitál na obchodování | Ochrana kapitálu | Poskytnutí kapitálu od prop trading firmy | Poskytnutí kapitálu | Pokrytí ztrát | Efektivita nákladů | Poplatky za otevřený obchod | Otevřený obchod | Nákladová efektivita | Ziskovost obchodníka | Technologie a infrastruktura | Statistiky o vašem obchodování | Ztráta vstupního poplatku | Výhody obchodování na účtech od prop firmy | Výhody obchodování na účtech | Striktní pravidla | Nedostatek nezávislosti | Profit Target (zisk) | Jistý příjem | Měsíční příjem | Odvětví prop tradingu | Nekalé praktiky ze strany prop firmy | Praktiky ze strany prop firmy | Bývalá prop firma | Firma My Forex Funds | Firma My Forex Funds (MFF) | Cenové manipulace | Firemní zisk | Krádež duševního vlastnictví | Využití prop firmy | Obchodování podle pravidel | Obchodování podle pravidel prop firmy | Dosažení ziskových výsledků | Udržení konzistentního obchodního výkonu | Tlak na maximální celkovou ztrátu | Výkonnostní standardy | Odebrání obchodního účtu | Efekt na obchodní psychiku | Sdílení zisku | Pokročilý obchodník | Jak se stát prop obchodníkem | Jak prop firmy fungují | Obchodní fáze | Měny účtu | Navyšování obchodního účtu | Žádosti o výplatu | Používané platformy | DXtrade | Jaké strategie jsou povoleny? | Srovnání prop trading firem | Price Action (PA) | Lower High | Lepší pochopení | Obchodování podle likvidity | Obchodovat pro FTMO | Začněte obchodovat | Arbitrážní obchodování | Obchodovat S&P 500 | Služby | Širší spready | Interní struktura | iBOS | BOS | Váš kapitál | Apex | Požadovaný zisk | Trailing threshold | Příklad trailing thresholdu | Pohyblivý drawdown | Nevýhody | Kovy | Breaky struktury | Praktické příklady | Každý trader | Globální prop firma | Evaluation | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Benziga | Nárok na výplatu | Splnění evaluace | Pojem likvidita | Pojem imbalance | Jak obchodovat S&P 500 | Velikosti účtu | Apex Trader Funding (ATF) | ATF | Apex Trader Funding | Apex Trader | Trader Funding | Známá prop firma | Tradovate | Darrell Martin | Apex Investing | Poskytování kapitálu | Benziga 2023 | Podmínky ATF | Evaluation accounts | Performance account | PA (Performance account) | Pravidlo trailing threshold | Účty Rithmic | Účty Tradovate | Co jsou to kontrakty? | Výše jednorázového poplatku | Obdržení výplaty | Rithmic RTrader Pro | Rithmic RTrader | RTrader Pro | Rithmic R Trader Pro | Rithmic R Trader | Rithmic R | ATAS | BOOKMAP | Edge Clear EdgeProX | EdgeProX | Finamark | Jigsaw Trading | VolFix | WEALTHCHARTS | Equity Futures | Interest Futures | Currency Futures | Agricultural Futures | Agricultural | Energy Futures | Metal Futures | Kontrakty typu E-mini | Micro E - Mini | E - Mini instrument | Zavírání obchodů | Pravidlo konzistence | Flipping | Live Prop Trading | Live Prop | Live Prop Trading Account | Speciální účet | Použití umělé inteligence | Hands-off | Poloautomatizované strategie | Spolehlivá prop firma | Funded fáze | Jaké strategie jsou povoleny | London open | Vstoupit do trhu | Výše kapitálu a ceny | Velká prop firma | Zpráva CoT | Body | R Trader PRO | Trader PRO | Prop firma zaměřená na futures | Otevřít obchod | Asia session | Mid-line | Asia mid-line | Grid trading | Latency | RISE | EQH | EQL | Pokyn typu Market | Pokyn typu Stop | Pokyn typu Limit | Pokyn typu Stop Limit | Platnost pokynu | Good Till Cancelled | Good Till Cancelled (GTC) | Good for the Day (GFD) | GFD | Good for the Day | Typy pokynů | FAQ | Prodejní korekce | Minimální zisk | Třífázová obchodní výzva | Jednofázová obchodní výzva | Dvoufázová obchodní výzva | Účet 250 000$ | Účet 100 000$ | Equal low | Inefficiency | Order Block | Live chat | Největší problém | Doporučení pro obchodování | Držení přes víkend | POI | POI/OB | EOTP | Raw spread | Maximální celková ztráta | Celková ztráta | Efficiency Of The Pullback | Alpha Capital (AC) | Andrew Blaylock | George Kohler | ACG Markets | ACG | Alpha Capital Group Limited | Ředitel prop firmy | Alpha Pro | Alpha Pro účet | Reverzní obchodování | Skupinové zajištění | Spamming order book | Spamming order | No commission | Brokerské služby | Inefficiency Price Action | Efficiency | EPA a IPA | Efficiency a Inefficiency | Efficiency a Inefficiency Price Action | Co je to EPA a IPA? | Splnění efficiency | Stav EPA | EPA zóny | RebelsFunding | RebelsFunding (RF) | Rebels Funding | Marek Soska | RCF účet | RF Trader Platform | RF Trader | Trader Platform | FDCtech | Menšinový | Copper | Bronze | Silver | Diamond | Čtyřfázová obchodní výzva | Zavření trhu | Threshold | Minimální počet obchodů | Vyšší minima | Otáčení likvidity | Nový obchod | Vedlejší inducement | Krátkodobý short | Typy inducementů | Vyplnění osobních údajů | Obchodování podle likvidity konceptů | Jak funguje otáčení likvidity | Pochopení pohybů na trhu | 3 typy inducementů | Inducement liquidity | ILQ | SLQ | Structural liquidity | Transactional liquidity | TLQ | Liquidity | Schéma rozdělení inducementů | Rozdělení inducementů | Kde reálně likvidita leží | Určování likvidity | První likvidita | Likvidita pro inducement | Tři typy likvidity | Typy likvidity | Druh likvidity | Mitigační cyklus | Primární obchody | Korekce na short | Zobchodovat korekce | Vytvoření BOS | Vytvoření iBOS | Systém likvidity | Kombinace konfluencí | Zařízení | Obchodní výzva | Navýšení | RCF | Rise | Minimální požadovaný zisk | RebelsFunding.com
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot