Czech Fund

Skupině DRFG vzrostl v roce 2020 zisk a zaměřila se na development logistiky a rezidenčních nemovitostí
01.09.2021 Skupině DRFG vzrostl meziročně zisk bezmála o tři čtvrtiny. Celková EBITDA dvou konsolidačních celků – DRFG a nově vyčleněné entity DRFG Telco – překročila za rok 2020 v součtu hodnotu 478 milionů korun. Vedle nákupu již existujících nemovitostí se skupina pustila do developerských projektů, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky. DRFG spravuje v Česku a v Polsku nemovitosti a developerské projekty v hodnotě 10 miliard korun. Hodlá vstoupit na nemovitostní trh i v dalších zemích EU. V telekomunikacích soustředí své aktivity na telekomunikační infrastrukturu.

CZECH FUND otevírá fond kvalifikovaných investorů s developerskými projekty
23.06.2021 Nový fond kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV (CDF) se zaměří na investice do developerských projektů ve střední Evropě, které zhodnotí při jejich prodeji. V prvním roce počítá s projekty v hodnotě 1,4 miliardy korun a pro investory cílí na výnos 6,75 procenta ročně.

Prodejci oděvů vyklízejí tuzemská obchodní centra. Češi se přesouvají k online nakupování a k méně formálnímu oblečení, trpí obleky i džíny
16.08.2020 Česká obchodní centra, shopping mally či retail parky vyklízejí prodejci oděvů či obuvi. Jejich prodejní místa zatím nikdo nezaplňuje, místo nazdobených výloh je vidět jen nekonkrétní nápis „Coming soon“. Již brzy. Ale co? Kdo? Z Česka se nedávno stáhl třeba francouzský oděvní řetězec Camaieu, jenž tu provozoval skoro třicet kamenných obchodů. V problémech je také společnost L Brands, pod níž spadá značka luxusního spodního prádla Victoria’s Secret. A mnozí další.

Už pozítří končí prodloužený termín podání daňového přiznání, i jednodenní opozdilce čeká obří pokuta. Ohledně placení zdravotního pojistného panuje chaos
16.08.2020 Už jen dva dny zbývají lidem v Česku na podání daňového přiznání k dani z příjmu, a to jak fyzických, tak právnických osob. Dvakrát prodloužený termín finálně vyprší v úterý 18. srpna. Pokud se přiznání v tomto termínu nepodá a pokud navíc nebude v daném termínu na účtu příslušného finančního úřadu již uhrazená daň, okamžitě naběhne tučná pokuta.

V Česku právě teď zdražují ojetiny nejrychleji za poslední řadu let. Hitem jsou octavie, fabie a passaty
15.08.2020 V posledních měsících v Česku dramaticky zrychluje růst cen ojetých automobilů. Ty tak právě teď zdražují nejvýrazněji z poslední řadu let. Ještě zhruba v prvních čtyřech měsících letošního roku přitom jejich ceny meziročně stagnovaly. V květnu, červnu, a zejména v červenci však rostou. V červenci meziročně dokonce osmiprocentním tempem, jak plyne z údajů České statistického úřadu.

Proč citelná česká inflace není zlé znamení
15.08.2020 Růst cen v Česku ani po půl roce koronakrize nepolevuje. Ale je to stále ještě docela přijatelná daň za jen velmi pomalu rostoucí nezaměstnanost.

Po víkendu končí prodloužený termín podání daňového přiznání. I jednodenní opozdilce čeká obří pokuta
14.08.2020 Už jen několik málo dní zbývá lidem v Česku na podání daňového přiznání k dani z příjmu, a to jak fyzických, tak právnických osob. Dvakrát prodloužený termín finálně vyprší po tomto víkendu, v úterý 18. srpna. Pokud se přiznání v tomto termínu nepodá a pokud navíc nebude v daném termínu na účtu příslušného finančního úřadu již uhrazená daň, okamžitě naběhne tučná pokuta.

Ze zemí Visegrádu čelí ekonomickým dopadům koronaviru nejlépe Polsko. Následuje Česko, Slovensko a Maďarsko
14.08.2020 Z ekonomik Visegrádu zatím koronaviru nejlépe čelí ta polská. Následují česká, slovenská a maďarská. Alespoň tedy vyjdeme-li z údajů za meziroční změnu ekonomického výkonu daných zemí.

Letošní úroda obilovin by měla být lepší než loni. Zmírní tedy tlaky v oblasti potravin
13.08.2020 První odhad letošní sklizně nebyl příliš povzbudivý. Sklizeň většiny základních zemědělských plodin ČR by letos měla být slabší než loni. Druhý, zpřesněný odhad poskytuje lepší obrázek. Sklizeň základních obilovin by měla být vyšší než loni. To by zmírnilo potenciální tlak na růst cen pekárenských výrobků, zejména pečiva, který hrozil, pokud by se situace odvíjela v souladu s prvotním odhadem sklizně.

Ceny v Česku rostou opět rychleji, než se čekalo – skoro nejrychleji v EU. Zdražují vejce i uzeniny, alkohol i tabák
13.08.2020 Inflace v Česku v červenci zrychlila, meziročně vykázala tempo 3,4 procenta. Trh většinově očekával pokles tempa růstu cenové hladiny, a to k úrovni 3,1 procenta.

Pohonné hmoty v ČR poprvé od května zlevňují. Zlevnění je však jen dočasné, cena ropy na světových trzích totiž dále roste, i kvůli ruské vakcíně na COVID-19
13.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu poprvé od začátku května zlevňovaly, byť mírně. Po dvou týdnech cenové stagnace zlevnily jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 klesla o devět haléřů na litr a činí nyní 28,01 koruny za litr. Litr nafty je nyní levnější o tři haléře v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,55 koruny.

Řadě Čechů zlevní Vánoce. Termín ukončení osvobození zboží z čínských e-shopů od DPH se totiž o půl roku posouvá
12.08.2020 Vánoce řadě Čechů zlevní. Zásilky z čínských e-shopů totiž budou od DPH osvobozeny i po Vánocích. Takže zpožděné předvánoční zásilky se neprodraží, jak doposud hrozilo. Evropská komise totiž rozhodla, že dobu osvobození od DPH prodlouží o půl roku. Původně mělo osvobození končit k 31. 12. 2020. Nyní však skončí až k 30. 6. 2021.

Tuzemské lázně mohou počítat s ještě větším náporem než doposud, Brusel totiž české vládě „posvětil“ čtyřnásobné navýšení poukázkové pomoci lázeňství
11.08.2020 V řadě tuzemských lázní nyní bude ještě větší nával než doposud. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž dnes informovalo, že z Bruselu získalo „posvěcení“ – neboli takzvanou notifikaci – pro svůj program státem hrazených poukázek na lázeňský pobyt. Tento program se jmenuje „COVID – Lázně“.

Babiš si nepřeje vyšší dluh, než jaký vytvořil Kalousek, a navíc pozorně naslouchá důchodcům. I proto je čerpání z programu COVID III pomalé, celý by se vyčerpal za 22 let
11.08.2020 Za první dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 31. 7. 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 3,83 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,77 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.

Akcie ČEZ po oznámení pololetních výsledků rostou, trh je však hodnotí smíšeně
11.08.2020 Akcie ČEZ zareagovaly na dnešní oznámení pololetních výsledků energetické společnosti růstem. Aktuálně si dnes polepšují o 1,5 procenta. Za uplynulý měsíc jsou však přesto níže, a to zhruba o jedno procento. Takový vývoj dobře vystihuje, jak trh dnešní výsledky hodnotí: ani pozitivně, ani negativně, tedy smíšeně. Celkový verdikt trhu je střídmý a střízlivý, bez toho či onoho výrazného hodnotícího znaménka.

Chaty a chalupy dramaticky zdražují, letos v nich dovolenou tráví více Čechů než jindy. S hypotékou mohou být potíže
10.08.2020 I když ceny tuzemské dovolené jsou letos kvůli různým slevám poměrně velmi levné, pokud tedy daný člověk slev využije, přesto více Čechů než v minulosti tráví volné dny „u sebe“, ve vlastním. Totiž na chatě nebo chalupě.

V Česku lidé za „hříchy“ – tabák, alkohol, drogy a prostituci – utrácí o 100 procent více než na začátku tisíciletí, plyne z nových údajů Eurostatu
09.08.2020 Lidé v Česku loni za „hříchy“ utratili historicky rekordní sumu přes 220 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. Mezi hříšnou spotřebu se řadí útraty z alkohol, tabák, drogy a prostituci.

Výroba zmrzliny v ČR se loni dramaticky propadla. Češi stále více dychtí po prémiových značkách, často z dovozu, jehož objem byl loni rekordní – 1,7 miliardy korun
09.08.2020 V Česku se loni vyrobilo 40,4 milionu litrů zmrzliny. Vyplývá to z údajů, které tento týden zveřejnil Eurostat. Na poměry tohoto tisíciletí se jedná o nadprůměrný údaj. V průměru se totiž v letech 2001 až 2019 v ČR vyrobilo 36,3 milionu oblíbené chladivé pochoutky ročně.

Babiš si moc půjčuje, Trump zavádí cla. Brusel bude dělat oboje naráz
09.08.2020 Fond obnovy EU je přelomová věc. Tak moc přelomová, se o něm mluví až příliš málo. Vzniká eurodluhová unie. Vzniká v rámci snahy o zachování jednotného trhu EU, kterou musí vítat i Česko. Přesto fond skýtá řadu rizik, včetně růstu nezaměstnanosti napříč celou Unií.

Druhé čtvrtletí bylo katastrofou pro tuzemský cestovní ruch. Třeba Prahu navštívilo meziročně zhruba 40krát méně zahraničních turistů, ztráta se vyšplhá na 80 miliard korun
07.08.2020 Ve druhém letošním čtvrtletí se dramaticky propadl počet hostů v tuzemských hromadných ubytovacích zařízeních. Poprvé minimálně od roku 2012 nedosáhl tento počet ani jednoho milionu hostů, když těsně přesáhl 988 tisíc osob. Drtivou většinu z nich, více než 860 tisíc, navíc tvořili občané České republiky, resp. její rezidenti. Zahraničních hostů se ubytovalo jen mírně přes 127 tisíc. To je více než desetkrát nižší údaj než dosud nejnižší příslušný údaj za celé období od roku 2012. To svědčí o naprosto mimořádném propadu v turistické návštěvnosti České republiky, zejména pak právě ze strany zahraničních hostů.

V příštím týdnu pohonné hmoty zdraží, navzdory poměrně silné koruně. Ve většině okolních zemí jsou však dražší
06.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu navázaly na svoji stagnaci z týdne předešlého. Jejich cena přitom až právě do doby před zhruba čtrnácti soustavně rostla od první poloviny května. Průměrná cena benzínu Natural 95 je stejná jako před týdnem a jako před čtrnácti dny, činí 28,10 koruny za litr. Litr nafty je nyní levnější o haléř v porovnání se situací před týdnem a stejně drahý jako přes čtrnácti dny. Stojí 27,58 koruny.

Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice
05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy
05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.

Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci, poprvé v historii. Napětí celosvětově stoupá, nelze vyloučit růst ke 2500 dolarů za unci
05.08.2020 Bezprostředním důvodem dnešního růstu ceny zlata k novému rekordu nad 2000 dolary za unci je obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu, která citelně zvyšuje geopolitické napětí a vyostřuje situaci na Blízkém východě. Zlatu svědčí i další balík fiskálních opatření v USA, který Spojené státy ještě více zadluží, a tedy ještě více znehodnotí americký dolar.

České banky přestávají zlevňovat hypotéky. Bojí se podzimního růstu nezaměstnanosti a nesplácených úvěrů
04.08.2020 Tuzemské banky brzdí se zlevňováním hypoték. V červenci sice některé nadále své hypoteční sazby snižovaly, avšak prozatím končí plošná podoba zlevňování hypoték, patrná v květnu a červnu.

Babiš plánuje razantní snížení daně všem zaměstnancům. Ročně by si zaměstnanec průměrně polepšil o 20 700 korun
03.08.2020 Vláda chystá razantnější snížení daní pro zaměstnance, než s jakým počítá ve svém programovém prohlášení. Premiér Andrej Babiš to o víkendu uvedl ve videu svém facebookovém profilu. „Zrušíme superhrubou mzdu, to určitě všichni uvidíte na výplatách. Myslím, že je potřeba snížit daňové zatížení zaměstnanců. Bylo by dobré se vrátit na těch 15 procent, co slibovala ODS a potom nesplnila. Bylo by to významné pro lidi, viděli by, že nemají důvod se bát budoucnosti,“ řekl.

V červenci spotřebitelské ceny v Česku stále citelně rostly. I proto Česká národní banka ve čtvrtek s úroky hýbat nebude
02.08.2020 Ani v červenci inflace v Česku výrazněji neklesla. Navzdory koronavirové krizi se nadále drží nad horní úrovní tolerančního pásma cílování inflace České národní banky ve výši tří procent. Podle našeho předpokladu vykázala v červenci hodnotu 3,1 procenta, když zdražovaly pohonné hmoty či tabák, zatímco polevily cenové tlaky v oblasti potravin. Vyšší inflace je jedním z důvodů, proč Česká národní banka na svém měnověpolitickém zasedání v nadcházejícím týdnu ve čtvrtek ponechá základní úrokovou sazbu beze změny, na stávající úrovni 0,25 procenta.

Koruna prudce posiluje vůči dolaru. Padající dolar zdražuje zlato, mnozí se začínají obávat citelnějšího celosvětového nárůstu inflace
02.08.2020 Bohatí lidé a zámožné rodiny z celého světa se začínají vážně obávat o další osud dolaru. Americká měna v posledních týdnech citelně oslabuje. Je za tím strach z války i z inflace.

Česká ekonomika se kvůli covidu propadla o takřka třetinu méně než EU jako celek. Španělsko se zhroutilo více než dvojnásobně, nejvíce v dějinách Evropy
31.07.2020 Česká ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí propadla méně než drtivá většina dalších zemí Evropské unie. Vyplývá to ze zatím jen dílčích dat za jednotlivé členské země, která k dnešnímu dni publikoval Eurostat.

Česká ekonomika se rekordně zřítila, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“
31.07.2020 Česká ekonomika se rekordně propadla, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“. V druhém letošním čtvrtletí se zřítila nejvíce ve své moderní historii. V meziročním vyjádření se v období od dubna do června letošního roku zřítila o 10,7 procenta. V celé dosavadní historii ČR od roku 1993 bylo vykazovalo dosud nejvýraznější meziroční propad druhé čtvrtletí roku 2009. Tehdy, v době vrcholící světové finanční krize, činil pokles 5,4 procenta. V letošním druhém čtvrtletí ovšem nastal absolutně rekordní propad také v případě mezičtvrtletního porovnávání. Mezičtvrtletně se tuzemská ekonomika dosud nejvýrazněji propadla v prvním čtvrtletí roku 2009 a také v prvním čtvrtletí roku letošního, kdy pokles činil shodně 3,4 procenta. Nyní mezičtvrtletní propad představuje 8,4 procenta.

Vepřové maso je v Česku drahé jako nikdy. Může za to mor prasat, který se nyní opět objevuje v Číně, v důsledku tamních dešťů a záplav
30.07.2020 Koronavirová nákaza a opatření pro boj s ní letos ve druhém čtvrtletí nijak výrazně neovlivnily produkci masa a mléka v ČR. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. Produkce masa a výkup mléka nevykazují jakékoli mimořádné výkyvy, jaké jsou patrné například v řadě odvětví průmyslové produkce.

Pohonné hmoty přestaly zdražovat. Důvodem je citelně posilování koruny vůči dolaru, jedno z nejvýraznějších na světě
30.07.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu prakticky přestaly zdražovat. Jejich cena přitom soustavně rostla od první poloviny května. Průměrná cena benzínu Natural 95 je stejná jako před týdnem, činí 28,10 koruny za litr. V týdnu však byla i vyšší, až 28,13 koruny za litr. Litr nafty je nyní dražší o haléř v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,59 koruny a je tak nejdražší od první poloviny dubna.

Česko výrazně zlepšilo čerpání evropských peněz, i proto má lepší čistou pozici. Za bezmála rok „přeskočilo“ v rychlosti čerpání takřka třetinu zemí Evropské unie
29.07.2020 Česká republika v letošním prvním pololetí získala z rozpočtu Evropské unie o 50,1 miliardy korun více, než do něj odvedla. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Loni v pololetí takzvaná čistá pozice ČR činila 24,4 miliardy korun.

Koruna za poslední dva měsíce posiluje nejvíce ze všech měn světa. A to jak proti dolaru a euru, tak i proti třeba turecké liře, švýcarskému franku či chorvatské kuně; dovolené tedy zlevňují
29.07.2020 Češi, kteří se chystají na dovolenou, se kromě odpočinku mohou těšit i na výrazně lepší ceny, než s jakými ještě nedávno počítali. Alespoň tedy po přepočtu do české měny. Koruna totiž v posledních dvou měsících posílila nejvíce ze všech měn světa jak vůči americkému dolaru (o 7,5 procenta), tak vůči euru (1,8 procenta).

Čerpání z programu COVID III se týden od týdne zrychluje, ale stále je nadmíru pomalé: Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III aktuálním tempem, program se dočerpá za zhruba 17 let
28.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, a to dokonce zrychlujícím tempem, které je však stále ještě až příliš pomalé. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.

Česko má nejvyšší podíl vkladů v domácí měně z „nových“ zemí EU, které neplatí eurem. Plyne z aktuální každoroční zprávy Evropské centrální banky
28.07.2020 Podíl bankovních vkladů domácností a firem v ČR v koruně činil loni 91,2 procenta. Jedná se o nejvyšší podíl vkladů v domácností mezi „novými“ zeměmi EU, které nejsou členy eurozóny. Druhý nejvyšší podíl mezi těmito státy vykazuje z daných zemí Polsko (88,4 procenta), třetí pak Maďarsko (78,8 procenta).

Pokuta za předčasné splacení hypotéky je nemravná. Ne všechny banky s touto závadnou praxí skoncovaly
27.07.2020 Banky vždy vystupovaly proti zrušení pokuty za předčasné splacení hypotéky. Kvůli zrušení pokuty totiž přišly o snadný zdroj příjmů. Pokuta za předčasné splacení hypotéky je přitom nemravná, protože klienti jsou vlastně penalizováni za to, že se chovají hospodárně, že včas platí své dluhy. V dnešní době, kdy neustále slyšíme, jak je Česká republika dušena dluhy, exekucemi atp., bychom přece měli spíš odměňovat ty lidi, kteří své dluhy platí včas, a ne je ještě penalizovat.

Cena zlata vystoupila na rekord, dosáhla téměř 1945 dolarů
27.07.2020 Cena zlata se dnes vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 1945 dolarů (zhruba 43.600 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí obavy z negativních hospodářských dopadů koronaviru a z rostoucího napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Investoři považují zlato za bezpečné útočiště v období nejistoty.

Bohatí lidé a rodiny v rekordní míře žádají fyzické zlato, bojí se. Hrozí celosvětový „run na zlato“?
27.07.2020 Cena zlata v těchto dnech stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.

Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Dramaticky zdražuje i stříbro a bitcoin
27.07.2020 Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Cena zlata dnes brzy ráno středoevropského času pokořila absolutní cenový rekord, když se troyská unce drahého kovu prodávala až za 1944,71 dolaru. Dosavadní absolutní cenová rekord, dosažený, 6. září 2011, činil 1921,17 dolaru. Nyní se zlato prodává za zhruba 1931 dolarů za unci.

Padl rekord v rychlosti bohatnutí. A proč Evropa nemá své „Amazony“?
26.07.2020 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos při uplynulém pondělku, za 24 hodin, zbohatl o zhruba 300 miliard korun. Jeden den mu stačil na to, aby zbohatl bezmála o tolik, kolik mají za celý život vyděláno Petr Kellner s Andrejem Babišem dohromady. Samozřejmě, Bezos ten den bohatl díky osmiprocentnímu růstu akcií Amazonu. I tak dechberoucí věc. Pravděpodobně nikdy v historii nikdo jiný tak rychle nebohatl. Každé tři vteřiny Bezos bohatl o tolik, kolik Čech s mediánovou mzdou vydělá za 40 let, vlastně za celý profesní život.

Zlato je nejdražší v dějinách. Poroste dále
26.07.2020 Cena zlata uzavřela své včerejší, páteční obchodování na úrovni 1902,02 dolaru za troyskou unci (viz graf níže pod textem a podpisem). Takto vysoko drahý kov nikdy v historii obchodování neuzavíral.

Zlato dnes pokořilo hranici 1900 dolarů za unci, prvně od září 2011. Nezadržitelně se blíží k absolutnímu cenovému rekordu, zejména kvůli expanzivní měnové a rozpočtové politice USA
24.07.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času pokořila hranici 1900 dolarů za troyskou unci. Stalo tak poprvé za celé období od 6. září 2011, jak plyne z dat Bloombergu. V celách dějinách dosáhlo zlato ceny alespoň 1900 dolarů za unci pouze ve třech dnech. Kromě 6. září 2011 také 23. srpna a 5. září téhož roku.

Čeští spotřebitelé se více než druhé vlny pandemie obávají nezaměstnanosti, plánují preventivně spořit
24.07.2020 Důvěra v tuzemskou ekonomiku je v červenci nejvyšší od letošního března, což znamená, že nejhorší období vlastní koronavirové krize je za námi. Mohou se však dostavit druhotné efekty, případně druhá vlna pandemie, kteréžto faktory by s důvěrou v ekonomiku opět otřásly.

Benzín, nafta i ropa dále zdražují, české řidiče ale „zachraňuje“ sílící koruna. Cesta do Chorvatska a zpět je však nejlevnější minimálně od roku 2012
23.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, které ovšem zvolňuje ve svém tempu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 10 haléřů na litr a činí nyní 28,10 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od konce letošního března. Litr nafty je nyní dražší o 7 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,58 koruny a je tak nejdražší od první poloviny dubna.

Investoři se bojí druhé vlny pandemie. Horečně skupují už i stříbro, jehož cena je nejvyšší za mnoho let, zatímco zlato míří k absolutnímu historickému cenovému rekordu
22.07.2020 Cena stříbra na světových trzích dnes vylétla na své takřka sedmileté maximum, troyská unce kovu se nyní prodává za 21,7 dolaru.

Rychleji než minulý týden, ale stále pomalu: Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III tempem prvních 40 dní jeho fungování, program se dočerpá za zhruba 28 let
21.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, a to dokonce zrychlujícím tempem, které je však stále ještě až příliš pomalé. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos včera během 24 hodin zbohatl o takřka pětinásobek celoživotně budovaného majetku Andreje Babiše. Každé tři vteřiny Bezos vydělával tolik, co běžný Čech celý život
21.07.2020 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos včera za jediný den zbohatl o třináct miliard dolarů. Jedná se o největší jednodenní nárůst bohatství kterékoli konkrétní osoby od roku 2012, kdy agentura Bloomberg spustila svůj dennodenně průběžně aktualizovaný žebříček nejmajetnějších lidí světa.

Lídři EU se dohodli na parametrech fondu obnovy. Vznikající eurodluhová unie prospěje nejen euru, ale také české koruně
21.07.2020 Lídři zemí Evropské unie se dnes nad ránem v Bruselu dohodli na hlavních obrysech takzvaného fondu obnovy. Celkový objem fondu bude činit 750 miliard eur, což odpovídá původnímu, květnovému francouzsko-německému návrhu. Po tvrdých bruselských vyjednáváních se ale mění poměr nízkoúročených půjček a grantů, čili nevratně poskytnutých peněz, mezi které je fond rozdělený. Na granty půjde 390 miliard eur, zatímco na půjčky 360 miliard. Původní plán přitom počítal s tím, že na granty připadne hned 500 miliard, kdežto na půjčky 250 miliard.

Koronavirus hotovost „nezabil“. Právě naopak, vyvolal v Češích takovou sháňku po „cashi“, jaká tu nebyla skoro dvanáct let
20.07.2020 V době vrcholící koronavirové krize mnozí upozorňovali, že virus může „zabít“ hotovost. Do popředí se dostala otázka její hygieničnosti. Třeba virus lidské chřipky přežívá na bankovkách až 17 dní a zůstává po celou tuto dobu infekční (studie zde). Mnozí lidé se proto obávali, že koronavirem, který je vysoce nakažlivý (viz), se lze nakazit právě i manipulací s fyzickými penězi.

Pětina Čechů si nemůže finančně dovolit ani týdenní dovolenou jednou ročně. Zní to zle, ale jsme na tom lépe než Francouzi, Belgičané, Irové, Španělé či Slováci
20.07.2020 Bezmála třetina obyvatel Evropské unie si nemůže dovolit ani jednu týdenní dovolenou mimo domov ročně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Pozitivní je, že dlouhodobým trendem je pokles tohoto podílu, který loni činil přesně 29 procent. Ještě v roce 2010 to přitom bylo 39 procent. Nejedná se přitom nutně jen o zahraniční dovolenou, nýbrž i tu vnitrozemskou.

Euro vůči dolaru zpevňuje k 1,5letému maximu, trhy vyhlíží dohodu o fondu obnovy. Fond může být zárodkem fiskální unie a způsobit dlouhodobě posilování eura vůči dolaru, což svědčí i koruně
20.07.2020 Euro dnes ráno středoevropského času posílilo na své čtyřměsíční maximum vůči americkému dolaru. Navíc evropské jednotné měně příliš nechybí, aby zpevnila na nejsilnější hodnotu vůči té americké za celé období od ledna 2019. Vůči dolaru v důsledku zpevňování eura posiluje i česká koruna, která je blízko svých maxim vůči dolaru za období od první poloviny letošního března.

Nemovitosti dále citelně zdražují, koronavirus Čechy od realit neodrazuje. Z regionálního pohledu si svoji daň vybral pouze v Praze, a to ještě jen v případě nájmů
19.07.2020 Koronavirová krize se na trhu s nemovitostmi a nájemním bydlením v ČR příliš neprojevila ani v období její vrcholné fáze, tedy v měsících dubnu a květnu letošního roku. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz. Celorepublikově totiž ve druhém čtvrtletí, tedy od dubna do června, průměrná prodejní cena starších bytů v ČR nadále znatelně rostla. A to jak meziročně, tedy v porovnání s loňským obdobím dubna až června, tak mezičtvrtletně, tedy v porovnání s obdobím letošního ledna až března, kdy koronavirová krize začínala.

„To je vydírání Evropy,“ znělo Bruselem. Merkelová s Macronem odešli z jednání náhle a v podráždění, summit zatím k dohodě rozhodně nespěje
19.07.2020 Potenciálně přelomový bruselský summit ani po sobotních pozdně večerních jednáních dohodou nekončí. Evropští lídři tak mají k dobru ještě neděli. Dnes už musí s dohodou vyrukovat, pokud chtějí zabránit otřesu na burzách a finančních trzích. Pokud se dohodnou, jde o zásadní milník evropské integrace, neboť by se tím poprvé ustavila dluhová unie.

Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou
19.07.2020 Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži.

Dluh státu narostl o více než 500 miliard už během prvního pololetí, je historicky suverénně nejvyšší. Mezinárodní investoři ale vládě ochotně půjčují, poměrně v klidu budou i ratingové agentury
17.07.2020 Za první letošní pololetí stoupla úroveň státního dluhu o bezmála 517 miliard korun. Výsledkem je tak suverénně nejvyšší veřejný dluh v historii, dosahující bezmála 2157 miliard korun.

Praha se chystá citelně zvýšit jízdné MHD, Uber se raduje. Je to zarážející, neboť se tím za peníze běžných lidí, často zasažených koronakrizí, podpoří automobilismus
17.07.2020 Praha se chystá zdražit jízdné v městské hromadné dopravě a parkovné v modrých zónách. Důvodem mají být důsledky pandemie, při které se hlavnímu městu výrazně propadly příjmy z jízdného od turistů. V případě ročního kuponu na MHD by zdražení mohlo být až o padesát procent. Proti navýšení ceny je hnutí ANO, Piráti a Spojené síly chtějí změnu fungování.

Elektřina v ČR stále zdražuje kolem deseti procent, koronavirus ji nezlevnil tak jako třeba pohonné hmoty. Navíc k mnohaletému maximu zdražují emisní povolenky EU, což výrobu elektřiny zdraží
17.07.2020 Koronavirová krize zatím nevede k tak citelnému zlevňování, jak se čekalo. Patrné je to z dnešních čísel ČSÚ k výrobním cenám v měsíci červnu. Dopad krize je sice patrný například v oblasti cen zemědělských a průmyslových výrobců, ale to je vše.

O víkendu možná v Bruselu vznikne evropská dluhová unie, šlo by o milník integrace v rámci EU. Jde hlavně o záchranu Itálie, kvůli níž může v ČR zdražit elektřina či zboží z dovozu
16.07.2020 Nalijme si čistého víno, klidně italského. Takzvaný fond obnovy EU, o němž se bude od zítřka jednat na summitu v Bruselu, je ve skutečnosti hlavně fondem záchrany Itálie. I když německá kancléřka Angela Merkelová se už chystá do politického důchodu, ani tak si u sebe doma nemohla dovolit to veřejnosti říci naplno. Takže se fond lakuje na zeleno a vytrubuje se, že jde o obnovu celé EU. Přitom třeba Česko a mnoho dalších zemí EU by si s rozjetím své ekonomiky po koroně jistě dobře poradilo i bez tohoto fondu. Když se to ale jmenuje „fond obnovy EU“, německá média a němečtí opinion makeři – a v důsledku tedy i německá veřejnost – to vše skousnou mnohem spíše než zase další záchranu zase další země jižního křídla.

Hypotéky prudce zlevňují, jsou nejníže od roku 2017. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
16.07.2020 Koronavirová krize nepřináší jen samé špatné zprávy. A nejde jen o levné pohonné hmoty. Hypotéky v červnu zlevnily nejníže od roku 2017. Průměrná sazba hypotéky dle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila totiž 2,21 procenta.

Benzín se vrací na cenu 28 korun za litr, končí doba ultralevných pohonných hmot. Cesta do Chorvatska a zpět je však nejlevnější za minimálně od roku 2012
16.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, které navíc nabírá na tempu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 38 haléřů na litr a činí nyní rovných 28 korun za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od konce letošního března. Litr nafty je nyní dražší o 34 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,51 koruny a je tak nejdražší od první poloviny dubna.

Irsko a Apple slaví. Verdikt Tribunálu je naopak prohrou Evropské komise, byť z pohledu ekonomického její tažení proti Applu dává smysl
15.07.2020 Americká společnost Apple nemusí Irsku na daních doplatit 13 miliard eur (346,5 miliardy Kč), jak požadovala Evropská komise. V ostře sledovaném sporu s evropskou exekutivou o tom dnes rozhodl Tribunál soudu EU. Komise – a zejména její členka Margrethe Vestagerová – tak neuspěla s uložením rekordní sankce, kterou pokládala za daňový nedoplatek.

Podzimní ekonomický náraz se blíží a pomoc vlády firmám a podnikatelům vázne? Proč ani program COVID III na tom zatím nic nemění?
15.07.2020 Ministryně Alena Schillerová (za ANO) dnes s Českou bankovní asociací a zástupci bank probere čerpání ze záručního programu COVID III. Schillerová včera uvedla, že vyčerpaná zhruba jedna miliarda korun z programu COVID III ji nepřipadá jako velká částka. Chce zjistit příčiny nízkého čerpání, nevyloučila výhledově změnu nastavení programu. Kde je tedy chyba? Proč se z programu COVID III nedaří čerpat?

Investoři se stále více bojí, že firmy jako Tesla jsou v obří bublině. Jistí se nákupem zlata, které poprvé od roku 1999 dokupuje také Česká národní banka
14.07.2020 Cena zlata neustále stoupá. Investoři se tak snaží pojistit proti rizikům ještě posíleným koronavirovou krizí. Česká národní banka však v posledních 25 letech své rezervní zlato extrémním tempem a neprozíravě rozprodávala.

Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III tempem prvního měsíce jeho fungování, program se dočerpá za zhruba 38 let
14.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, ale jen velmi pomalu. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.

Mezi lidmi roste zájem o investování do hitů Eda Sheerana, Lady Gaga nebo Eurythmics. Akcie fondu, který to umožňuje, dramaticky rostou, i v důsledku koronavirové krize
14.07.2020 O investování do honorářů za slavné písně je mezi lidmi momentálně obrovský zájem. Investoři jsou celí lační po tom, aby část peněz z honorářů za hity od umělců a skupin jako Ed Sheeran, Lady Gaga, Jon Bon Jovi nebo Eurythmics proudila právě do jejich kapsy. Jsou tak lační, že akcie fondu, jenž to umožňuje, citelně rostou; za poslední čtyři měsíce na londýnské burze zhodnotily o takřka čtyřicet procent (viz graf níže).

Hypotéky prudce zlevňují. Kdo nemovitost nutně nepotřebuje hned teď, dočká se celkem brzy nejen ještě levnějších hypoték, ale i nemovitostí
14.07.2020 Poprvé od loňského září bylo začátkem června možné hovořit o opravdu plošném zlevňování hypoték. Od 1. června citelně snížila své hypoteční sazby Komerční banka. Připojila se tak k dalším velkým bankám, které podobný krok v poslední době učinily. Během června se pak přidaly další banky, takže vlna zlevňování nabrala na síle. A nekončí ani v červenci. A neskončí ani v srpnu.

Emisní povolenky zdražují na 14leté maximum. Evropská komise navíc plánuje jejich rozšíření v oblasti letecké a námořní dopravy, aby financovala vznikající fond obnovy
13.07.2020 Ceny emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhaly na maximum za čtrnáct let a nacházely se mírně nad 30 eury za tunu. Zdražování povolenek obecně znamená pro evropské elektrárny a továrny dodatečné náklady při spalování fosilních paliv, což má vliv mimo jiné i na ceny elektřiny.

České zlaté rezervy se poprvé v tomto tisíciletí zvýšily, Česká národní banka v červnu nakoupila 1,2 tuny zlata. V posledním čtvrtstoletí ale Česko snížilo nejvýraznější podíl svých zlatých rezerv ze zemí EU
13.07.2020 Zlaté rezervy České republiky se letos v červnu poprvé v tomto tisíciletí zvýšily. Vyplývá to z data České národní banky a Mezinárodního měnového fondu. Ještě letos v květnu Česká národní banka držela 0,252 milionu troyských uncí zlata, ke konci června už to bylo 0,291 troyských uncí. Na navýšení zlatých rezerv upozornil web Zlato.cz. V červnu se tak zlaté rezervy ČR zvýšily o 1,2 tuny, ze 7,8 na devět tun. Naposledy k navýšení zlatých rezerv došlo v prosinci 1999, kdy se dle údajů MMF zvýšily z 0,286 na 0,446 milionu troyských uncí (viz graf níže).

Česko se v posledních 25 letech zbavilo nejvyššího podílu svých zlatých rezerv ze všech zemí EU. Pokud by ČR zlato prodávala až nyní, dosáhla by o desítky miliard korun vyššího výnosu
12.07.2020 Česká republika v posledních 25 letech prodala ze zemí EU největší podíl svých státních zlatých rezerv. Vyplývá to z aktuálních dat Mezinárodního měnového fondu.

Největšího distributora plynu v Česku získává podnik blízký Viktoru Orbánovi
12.07.2020 Novým vlastníkem energetické skupiny Innogy, největšího distributora plynu v Česku, bude maďarský státní podnik MVM. Firmu odkoupí od německé společnosti E.ON.

V Chorvatsku může kvůli tamnímu přijetí eura Čechům výrazně zdražit, až o desítky procent
12.07.2020 Chorvatsko včera dosáhlo klíčového milníku na své cestě za eurem, stejně jako Bulharsko. Obě země byly přijaty do „předpokoje eura“, jejich národní měny nyní tedy budou minimálně po dobu dvou letu podléhat režimu směnného kursu ERM 2. To znamená, že jak chorvatská kuna, tak bulharský lev se budou pohybovat ve stanoveném pásmu vůči euru a vlády obou zemí nemohou přistoupit k jejich devalvaci. V praxi to znamená jedno: obě měny mohou nyní citelně zpevňovat vůči české koruně, což by třeba již příští rok mohlo tuzemským turistům rapidně zdražit dovolenou v těchto vyhledávaných zájezdových destinacích.

Zvýšení limitu plátcovství DPH, které navrhuje ODS, by nyní ekonomice obzvláště prospělo. Tento limit v poměru k průměrné mzdě od roku 1993 dramaticky poklesl
10.07.2020 Občanská strana dnes uvedla, že v rámci diskuse nad možným zavedením paušální daně na rozpočtovém výboru sněmovny opět vznese návrh zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH, a to na dva miliony korun. Tento limit v současnosti činí jeden milion korun ročního obratu. Při jeho překročení se ekonomický subjekt musí povinně registrovat jako plátce DPH.

Fond obnovy EU je ve skutečnosti spíše „fondem na záchranu Itálie“. Paušální daň umožní některým živnostníkům ušetřit na dani i více než 80 tisíc ročně
10.07.2020 Poslanci se dnes mimořádně scházejí k příspěvkům lidem, kteří pracují na dohody. Měly by jim nahradit výpadek příjmů při epidemii koronaviru. Sněmovna se bude zabývat také vládním návrhem na zavedení paušální daně pro živnostníky. Od 10:30 má pokračovat debata o evropském plánu na oživení ekonomiky po koronavirové krizi, tedy o takzvaném fondu obnovy EU.

Analytici: ČNB nemá důvod k dalšímu uvolňování měnové politiky
10.07.2020 Česká ekonomika nečelí riziku příliš nízké inflace či dokonce deflace, Česká národní banka (ČNB) tak nemá důvod uvažovat o dalším uvolňování své měnové politiky, a naopak může být tolerantní k případnému dalšímu posílení koruny. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Spotřebitelské ceny v červnu zrychlily růst na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta.

V Česku opět citelně zdražuje, zvláště výrazně "neřesti" jako alkohol či tabák. Červnová inflace zaskočila analytiky i centrální banku
10.07.2020 V červnu opět citelně zrychlil růst spotřebitelských cen v ČR. V meziročním vyjádření cenová hladina stoupla o 3,3 procenta. Z měsíce na měsíc, tj. mezi květnem a červnem, pak hladina stoupla o 0,6 procenta, tedy nejvýrazněji od letošního ledna.

ČSSD svým návrhem zákona o veřejně prospěšných bytových společnostech institucionalizuje „výpalné“, oklešťuje svobodu podnikání a poškozuje střední třídu
09.07.2020 Obce by měly mít při povolování výstavby bytů právo od developerů žádat až čtvrtinu nových bytů pro svoje účely. Počítá s tím dnes představený poslanecký návrh ČSSD o veřejně prospěšných bytových společnostech, který by měl obcím usnadnit výstavbu bydlení. Obce by developerům za byty platily pouze nákladovou cenu, zákon by měl podle ČSSD snížit ceny bytů až o třetinu.

Čeští řidiči zažili nejlevnější první týden prázdnin od roku 2004. Pohonné hmoty však zdražují, benzín od května už o více než dvě koruny
09.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve zdražování, byť pomalejším tempem než v předchozím týdnu. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 23 haléřů na litr a činí nyní 27,62 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 20 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 27,17 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
08.07.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Sněmovna dnes učinila bydlení dostupnější i mladým rodinám s dětmi. Zrušila nesmyslnou daň z nabytí nemovitostí, přičemž současně zachovala možnost odpočtu zaplacených úroků z hypoték
08.07.2020 Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů.

Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu
08.07.2020 Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.

Češi v květnu překvapivě silně utráceli, hlavně za elektroniku či domácí potřeby. Koronavirus jako by se jich netýkal, ovšem to vše hlavně jen na dluh
08.07.2020 Češi v květnu v obchodech utráceli více, než se čekalo. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu se tak meziročně propadly pouze o 0,7 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem tržeb o 6,4 procenta.

Poslanci se dnes budou přetahovat o miliardy z obří rozpočtové rezervy, ve hře budou důchody ženám, památky a místní silnice či odměny zaměstnancům dětských domovů
08.07.2020 Poslanci by dnes měli definitivně schvalovat historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu. V rámci druhého čtení minulý týden navrhli změny za více než 165 miliard korun. Řada z tří desítek návrhů se točí kolem takzvané vládní rozpočtové rezervy.

Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012
07.07.2020 Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,14 procenta možného celkového objemu
07.07.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 19. červnu, bylo v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schváleno 122 žádostí v objemu přes 433 milionů korun, ke dni 26. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už 349 žádostí v objemu takřka 1,21 miliardy korun. Zatímco k 19. červnu bylo čerpáno reálně necelých 183 milionů korun, ke dni 26. června bylo reálně čerpáno necelých takřka 685 milionů.

Stavebnictví bude letos tlumit propad průmyslu, propadne se zhruba jen čtvrtinově v porovnání s ním. Zahraniční obchod v květnu pozitivně překvapil, skončil v plusu, na oslavy je ale ještě velmi brzy
07.07.2020 Zahraniční obchod ČR se zbožím dopadl v květnu lépe, než analytici očekávali. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů záporné saldo květnové bilance zahraničního obchodu, čítající minus 8,4 miliardy korun. Ve skutečnosti zahraniční obchod vykázal přebytek, byť poměrně nízký, čítající 1,3 miliardy.

Průmysl v Česku stále padá, tak zlá čísla nečekali ani největší pesimisté. Průmysl během koronakrize sjel výtahem do suterénu, nahoru teď musí šlapat po schodech po svých
07.07.2020 Propad průmyslové výroby v Česku byl v květnu hlubší, než čekali i největší pesimisté mezi odborníky. Největší pesimisté mezi analytiky oslovenými agenturou Bloomberg předpokládali meziroční propad čítající 25,4 procenta. Ve skutečnosti je zřícení průmyslové výroby ještě citelně závažnější, neboť propad činí 29,4 procenta. Na neblahá čísla za průmysl dokonce svým oslabením vůči euru reagovala i koruna.

Červnová míra nezaměstnanosti dosáhla 3,7 procenta, což je lepší výsledek, než analytici čekali. Stále dosahujeme nejlepšího výsledku v porovnání s Německem za celé období od roku 2008, náraz přijde na podzim
07.07.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR se stále drží „zázračně“ nízko. V červnu vykázala úroveň 3,7 procenta, zatímco analytici předpokládali růst až k úrovni čtyř procent. Míra nezaměstnanosti v ČR tak stále zůstává na nejpříznivější úrovni v porovnání s mírou nezaměstnanosti v Německu za celé obodbí od konce roku 2008. Rozdíl v míře nezaměstnanosti obou státu činí 2,7 procentního bodu, a vyrovnal tak květnový rozdíl, jenž byl nejvyšší právě od roku 2008 (viz graf níže).

Češi konzumují o pětinu více čokolády než před deseti lety, stále častěji vyhledávají její hořkou variantu. Spořádají čtyřikrát více čokolády než průměrný obyvatel Afriky, velmoci kakaa
07.07.2020 Češi konzumují více a více čokolády. V roce 2018, za který jsou k dispozici nejnovější zveřejněná data, spořádali podle ČSÚ 2,7 kilogramu čokolády, takřka o pětinu více než ještě v roce 2009. Další 3,7 kilogramu pak v roce 2018 zkonzumovali v podobě čokoládových cukrovinek. Aby toho nebylo málo, rovnou o padesát procent mezi lety 2009 a 2018 v ČR narostla spotřeba kakaového prášku. Zvláště oblíbená je v posledních letech hořká čokoláda, která jej zdravější. Za růstem spotřeby čokolády stojí postupné bohatnutí Čechů a možnost dopřát si poměrně luxusní potraviny, stejně jako právě rostoucí přesvědčení, že zejména hořká čokoláda je ještě poměrně zdravým pamlskem.

Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu
06.07.2020 Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.

Seznam zatím Google nijak neohrožuje, nůžky v mobilním vyhledávání se v ČR nepřivírají. Evropská komise sice Google před dvěma lety rekordně pokutovala, ale její další kroky jsou bezzubé
06.07.2020 Tuzemský vyhledávač Seznam v uplynulých měsících nenarušil dominantní postavení konkurenčního Googlu. A to navzdory tomu, že Google, resp. jeho mateřská společnost Alphabet, musí v zemích Evropského hospodářského prostoru (tedy zemích EU a dále na Islandu, v Norsku a v Lichtenštejnsku) od 1. března letošního roku umožňovat v rámci svého operačního systému Android výběr mezi několika konkurenčními vyhledávači, včetně právě českého Seznamu.

Běloši v USA vymírají rychleji, než se čekalo, i kvůli „smrti ze zoufalství“, uvádí Brookings Institution. Menšinu představují třeba i v New Yorku, už od příští dekády mohou být menšinou celonárodně
05.07.2020 Rasové a etnické složení populace USA vykazuje ještě výraznější diverzitu, než se dosud předpokládalo. Tempo růstu této diverzity je v porovnání s prognózami zároveň rychlejší. Vyplývá to z červencové analýzy Brookings Institution, zpracované na základě nově zveřejněných údajů Amerického úřadu pro sčítání lidu.

Zájezd na Kypr se po zavedení nutnosti testů na covid-19 v meziročním srovnání vyplácí spíše jen při délce dvoutýdenní a vyšší
05.07.2020 Zájezd na Kypr se po zavedení nutnosti testů na covid-19 v meziročním srovnání vyplácí spíše jen při délce dvoutýdenní a vyšší.

Proč v Evropa nemá žádné Googly, Facebooky, ani Alibaby. Protože má problém, jak právě teď, sklidit si i svou vlastní zemědělskou úrodu
05.07.2020 V žebříčku nejhodnotnějších značek světa je stále méně firem z Evropy. Proč? Zaspal se tu nástup IT technologií na konci minulého století a ekonomiky dusí přebujelý sociální systém.

Červnová míra nezaměstnanosti dosáhla 3,64 procenta, uvedla ministryně Maláčová v rámci jednání NERV
03.07.2020 Na jednání Národní ekonomické rady vlády dne 1. července ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová uvedla, že červnová míra nezaměstnanosti v ČR činila 3,64 procenta. Je tedy více než opodstatněné předpokládat, že se míra nezaměstnanosti v porovnání s květnovou úrovní prakticky nezměnila.

Zemědělci letos čekají propad sklizně pšenice
03.07.2020 První odhad letošní sklizně není povzbudivý. Sklizeň většiny základních zemědělských plodin ČR by letos měla být slabší než loni. Nutno však říci, že prvotní odhady sklizní bývají často spíše pesimističtější, než jaká je nakonec sklizeň finální. V uplynulých letech tomu tak v řadě případů bylo. Propad sklizně by měl být patrný zejména u pšenice, což se může odrazit v růstu ceny pekárenských výrobků.

Dostupnost bydlení v ČR je jedna z nejhorších na světě. Češi přitom trpí fetišem vlastnického bydlení a také se v tuzemsku rozevírají nůžky mezi majiteli a nájemci
02.07.2020 Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte

Pohonné hmoty v ČR dále citelně zdražují, kartel OPEC těží nejméně ropy od války v Zálivu roku 1991
02.07.2020 Pohonné hmoty v ČR pokračují v poměrně citelném zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se v uplynulém týdnu zvýšila o 35 haléřů na litr a činí nyní 27,39 koruny za litr. Jde o nejvyšší cenu za celé období od začátku dubna. Litr nafty je nyní dražší o 29 haléřů v porovnání se situací před týdnem. Stojí 26,97 koruny a je tak nejdražší od druhé poloviny dubna.

Státní rozpočet vykazuje absolutně nejhorší plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos dosáhne nejspíše 500 miliard korun, pomoc firmám je však stále nedostatečná
01.07.2020 Červnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 195,2 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních šesti měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A hůře nehospodařila ani v žádném z jakýchkoli jiných období toho či onoho roku v celé historii od roku 1993.

Ticho před bouří? Podmínky v českém i německém průmyslu se dále zhoršují, avšak slabším tempem . A také výrazně slabším tempem než během finanční krize
01.07.2020 V červnu se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu zhoršovaly slabším tempem než v květnu a zejména než v dubnu. Svědčí to o tom, že ekonomika se dále navracela k běžnému provozu. Pozitivem je, že zhoršování podmínek v tuzemském průmyslu nebylo v letošním prvním pololetí v žádném z měsíců, ani v dubnu, výraznější než během světové finanční krize z let 2008 a 2009.
Související klíčová slova:
Tempo růstu | Kolaps cen ropy | Čína a USA | Celosvětový dluh | Premiér Andrej Babiš | Český průmysl | Čínský průmysl | Bankéř | Ojetiny | Evropská komise | Vládní opatření | Společnost Facebook | Silnější koruna | Primární emise | HSBC | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Deflace | Rozpočet EU | Podpora ekonomice | Kurz koruny k dolaru | MAE | Investiční firma | Výsledek hospodaření | Italský premiér Giuseppe Conte | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Brookings Institution | Kč/EUR | Daňové reformy | Krizové opatření vlády | Ošetřovné | Ferrari | Japonská měna | Podpora živnostníků | Koruna sílí | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Konsorcium | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Koronavirové krize | Veřejné finance | Situace na světovém trhu | Zelené centrální banky | Makroekonomie epidemie | Opětovný pokles | Zdražuje zlato | Zpravodajský server | EUR | Podíl na trhu | Akcie Kofoly | Protiinflační tlaky | Řecko | Pokles sazeb | Kiwi | Tuzemský průmysl | Celkový zisk | Trend | Momentum | Komerční banka | Podnikové dluhopisy | Fond obnovy EU | Rozvojové ekonomiky | Škoda Auto | Koruna zpevnila | BTC | Bitstamp | Mezinárodní měnový fond | Macron | Podnikatel | Ekonomika po koronaviru | IG Markets | Patria Finance | Statistiky | Ceny zeleniny a ovoce | Nadprodukce | Fond obnovy | Poplatky | Investiční banky | Finanční injekce | Agentura S&P | Asijské akcie | Zdražující bydlení | Zadlužení České republiky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Úřad práce | Značka Apple | Akcie společnosti Macy’s | Premiér Mark Rutte | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | WTO | Západoevropské akcie | Nulový úrok | Amazon | Organizace zemí vyvážejících ropu | Arizona | Lockheed Martin | Oslabování měny | Americké dluhopisy | Index strachu | Nafta v ČR | Splasknutí bubliny | Twisto | Uvolnění limitů | Unce zlata | Burza v Miláně | Špatná nálada | Asijské obchodování | Země skupiny G20 | Cena palivového dříví | Akcioví obchodníci | Letecké společnosti | Daň z nabytí nemovitosti | Komunita | Diverzifikace | Čerpací stanice v ČR | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Index PX | Míra nezaměstnanosti v ČR | Analýzy | Asijské trhy | Labouristé | Financial Times | Pravděpodobnost | Výrazný vzestup | Trading | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Hluboká recese | Ethereum | Konec hotovosti | Americký prezident | Lagardeová | Globální žebříček burz | E-shopy | David Marek | Růst sazeb | Akcie Tesly | Bydlení v ČR | Největší akciové burzy světa | Dluh vlád | Expanze | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Finlord | Výkyvy | Stephen Innes | Administrativa prezidenta | Propad cen | Hnutí OLaNO | Tuzemská ekonomika | Levná ropa | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Afrika | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Akcie Avastu | Pandemie COVID-19 | Schůzka skupiny OPEC | Lídři zemí Evropské unie | Peníze z vrtulníku | Investice do zlata | Inflační cíle | Američtí vojáci | Nobelova cena za ekonomii | Strach | Světové trhy | Bankovní rada ČNB | Americké podniky | Finanční centrum | Boháči | Zájem o investování | Geopolitické napětí | Moore CZ | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Nezaměstnanost | Chytrý Honza | Vicepremiér | Kryptoměna Bitcoin | Burzy po celém světě | Analytik Raiffeisen | Zahraniční obchod ČR | Premiér Giuseppe Conte | Akcie dnes | Výsledek včerejších voleb | Otřesy na finančních trzích | Anomálie na trhu | Inflace | Ekonomika Německa | Home Credit | Zvýšení účinnosti | Snížení úrokových sazeb | Karanténní opatření | Průměrná úroková sazba | Americké ministerstvo financí | Exploze v Bejrútu | Růst čínských akcií | Hongkongská burza | Burza | Dow Jonesův akciový index | České banky | Dividendy | Vít Hradil | Inflace v prosinci | Nejbohatší lidé světa | Vývoj inflace | Fox News | Švýcarská banka UBS | Státní pomoc aerolinkám | Cena Brentu | Lubomír Lízal | Podnikový dluh | Dluh státu | České vlády | Pokles dolaru | Zahraniční firmy | Základní úrokové sazby | BVDF | Plátcovství DPH | Růst cen | Více peněz | Květnový kontrakt na WTI | Brexit | VIG | ČSOB | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Philip Morris | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Uber Eats | KLDR | Černé pondělí | Propad cen ropy | Výsledek britských voleb | Rozhodnutí čínské vlády | Dow Jonesův index | Online obchodování | Rozpočtový přebytek | Čerpání evropských peněz | Důchody | Česká kina | Uber | Nejbohatší Evropan | Finanční dopady koronaviru | Prudce zlevňující ropa | Průmyslové recese | Úder koronaviru | Útlum ekonomiky | Cena pohonných hmot | Zlato.cz | Digitální měna | Sazby hypoték | Snižování úroků v USA | Národní investiční plán | Bohatí | Vývoz do Německa | Perpetuum mobile | Čistá úroková marže | Obnovení rovnováhy na trhu | Podpůrné programy | Světový trh s ropou | Letečtí dopravci | Alibaba | Michael McCarthy | Růst cen ve výrobě | Ukrajinská hřivna | Analytici Next Finance | Situace na trhu s ropou | Cena zlata | Regulační orgán | Šok na trhu | Nizozemsko | New York | Zásah centrálních bank | Denominace | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Cenové rozpětí | Nálada českých spotřebitelů | Garance | Ropa cena | American Airlines | Výkon českého průmyslu | Rubl | Bezrealitky.cz | CZK | Podnikatelé a firmy | Tedros Adhanom | Sebastian Kurz | Šíření onemocnění | Infekce X | Vzestup inflace | Index Athex Composite | Ceny kryptoměn | Infekce koronavirem | Spotřební daně | Reakce trhu | Objem pomoci státu | Výsledková sezóna v USA | Výnosové křivky | Britské podniky | Hlavní ekonom | Zrušení karenční doby | Dividenda ČEZ | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Vladimír Pikora | Wood & Company | Výnosy desetiletých dluhopisů | Letečtí dopravci v Evropě | Úrokové swapy | Maloobchodní tržby v ČR | Zlatý důl | BrandZ | Hugo | Dovoz ropy | Epidemie SARS | Nejziskovější firma světa | Cíl ČNB | Největší burzovní krach | Obchodní komora | Státní rozvojová banka | Ukončení intervencí | Epidemie afrického moru | Sanford C. Bernstein | Odložené olympijské hry | Vývoj ceny ropy WTI | Maloobchod | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Válka měnová | Pomoc ekonomice | Lék na COVID-19 | Graf | Jeff Bezos | Čínský koronavirus | Utahování měnové politiky | Nové peníze | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Světové burzy | Bulgari | Proroctví | Nabídka | Sílící koruna | Lídři EU | CMC Markets | ČSÚ | eKasa | Panama papers | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Daniel Křetínský | Pohonné hmoty v Česku | Akcie CETV | Zpomalení globální ekonomiky | Snižování stavů zaměstnanců | Hongkongská ekonomika | Propad české ekonomiky | Donald Trump | Chilské peso | Očekávání analytiků | Centrální banky | Akciové bubliny | Erste Group | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Zvyšování sazeb | Měna Facebooku | Nárůst cen ropy | Australské akcie | Trpělivost | Životní minimum | Wall Street Journal | Světové obchodní války | Deloitte | Britské akcie | Irsko | Biofarmaceutické společnosti | Kč/USD | Ekonomiky v eurozóně | Ukazatel rozkolísanosti | Obchodování s termínovými kontrakty | Covid | Kenetic Capital | Znehodnocování měn | Odliv zahraničního kapitálu | Naše prognóza | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Investiční činnost | Česká měna | Dolary | Vyšší poptávka | IHS Markit | Washington | Přiznání k dani z příjmu | Německé potraviny | Muhammad bin Salmán | Ratingová agentura | Neomezené kvantitativní uvolňování | Historická zkušenost | Zlevňování benzínu | Zavedení digitální daně | Dodávky ropy | Rabobank | České nemovitosti | Silné cenové tlaky | Nálada na světových trzích | Štěpán Hájek | Padající dolar | Koronavirová nákaza | Dánská koruna | Poplatek | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Kč/GBP | Ceny emisních povolenek | Odhodlání | Bridget Jonesová | E15 | Praní špinavých peněz | Hlavní finanční ukazatele | COVID III | Fincentrum Hypoindex | Akciové propady | Ceny pohonných hmot | Dnes ČNB | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Hospodaření státu | Snižování úroků | Menší poptávka | Dlužníci | Patrik Tkáč | AVANT investiční společnost | Míra inflace v dubnu | Ratingové hodnocení | Argentinské peso | Obchodní války | Maďarsko | Sloučení ministerstev | Členové bankovní rady | Růst daní | Záchrana Smartwings | Daň z nabytí | Brexit bez dohody | Český trh práce | Airbus | Průmyslová produkce | Dění na akciových trzích | Petr Bartoň | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Oberbank | Zaměstnanost | Cena železné rudy | Bezdůvodné vrácení zboží | Viceguvernéři | Cenové hladiny | Státní dluh | Bydlení | Dluh vlád jednotlivých zemí | Důvěra v průmysl eurozóny | Volná pracovní místa | Miroslav Novák | Zveřejněné údaje | Peníze | Realitní bubliny | Bill Gates | Ekonomický poradce | Pojišťovna VIG | Výnosy českých státních dluhopisů | Turecko | Sociální sítě | Brent | Ipsos | Globtrex.com | Pozornost trhu | Stavební produkce | Konglomerát LVMH | Natland | Bilionový program | Politika | Pokles ceny | Podání daňového přiznání | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Odvetná cla | Státy eurozóny | Schodek zahraničního obchodu | Snižování sazeb | Expert | Wood and Company | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Vývoj cen ropy | Vybírání zisků | Ukončení obchodní války | Skupina LVMH | Theresa Mayová | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Odchod z EU | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Čerpání peněz z fondů | Záporný úrok | Alternativa oficiálních měn | Hypotéky v Česku | Obchodní týden | Lipow Oil Associates | European Metals Holdings (EMH) | Majetek | Evropské měny | Financovat | Automobil | Blockchain | Akciová burza | Zdražovat | Výpadek čínské výroby | ATFX | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Fortune | Růst | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Ekonomický přínos | Bílý dům | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Digitální věk | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Světové finanční krize | Americká společnost Apple | Hlediska technické analýzy | Obchodní model WeWorku | Německé firmy | Nižší daně | Ceny hliníku | Charles Schwab | Historický pád cen | Prognóza | Zahájení intervencí | Rozvoj umělé inteligence | Vládní podpory | Asset management | Trh práce | Michal Skořepa | Letecká skupina Smartwings | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Vysoká inflace | Eurodluhová unie | Akvizice | Spotřebitel | Vedení ČEZ | Světová válka | Zafixovaný produkt | Hyundai | Největší burzovní krach dějin | Exxon Mobil | Izrael | Podmínky v tuzemském průmyslu | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Letošní úroda obilovin | Americká centrální banka | Nordea | Investiční plány | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Předčasné splacení hypotéky | Ropný trh | Cena bitcoinu | Analytik ČSOB | Velká krize | Evropský statistický úřad Eurostat | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | BitStock | Ropné společnosti | Zahrnutí inflace | Lira | Americká centrální banka FED | Koruna posílila | Úrokové sazby | Ropná válka | Pokles sazeb hypoték | Skupina Home Credit | Ropa Brent | Prezident Trump | Koruna | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Cla na americké zboží | Znehodnocení koruny | Znalost | Těžba břidličných producentů ropy | JS Global | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Aleš Sosnovský | Kontrakt na WTI | Zpřesněný odhad | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Olympijské hry | Rozhodnutí ČNB | Globální hrozby | Google Pay | Oxford Economics | Kursy | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Krize v Hong Kongu | Trh | Barel ropy | Obří exploze v Bejrútu | Listopadová inflace | Období nejistoty | MF | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | KDU-ČSL | Americké dolary | Zkušenost | Poskytování hypoték | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | MSCI | Cestovní ruch | Uložení peněz | Kvantitativní uvolňování ČNB | Nové digitální měny | Slabé měny | Pozitivní zpráva | Imperial College | Open | CMC | Země EU | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Mark Rutte | PwC | Snižování cen | SICAV | Primární emise akcií | Sulejmáního smrt | Kapitálový trh | Index | Studie | Jumpshot | Zlato jako investice | Cena stříbra | E-Trade | Nejlevnější hypotéky | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Vlastní nemovitost | Trumpův tweet | Tržní kapitalizace | Zrušení hotovosti | Kapitál | Jiří Rusnok | Čeští miliardáři | Posílení | Rijád | České zlaté rezervy | Agentura Reuters | Zahraniční obchod České republiky | Platební neschopnost | E*Trade | PPF | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Boom čínských investic | Společnosti | Bankovky | Majitel | Ukazatel amerických burz | Poptávka | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Polský zlotý | Koronavir | Tuzemské banky | Mezinárodní instituce | DRFG Telco | Unie | Akcie americké automobilky | Africké země | Ekonom UniCredit Bank | Karel Gott | Sázky | Čínský prezident | Italský dluh | Kurz dolaru | Výroba v Číně | Akcie Amazon | Jana Maláčová | FTSE 250 | Christine Lagardeová | WeWork | Steve Jobs | Digitální měna Facebooku | Soukromý sektor | Střadatelé | Bernie Sanders | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Strach a panika | Fannie Mae | NTT | Ekonomické zpomalení | Shazování peněz z vrtulníku | Chod firem | Maloobchodní tržby | Slábnutí koruny | Obchodní napětí | Největší obchod | Úroda | Pandemie | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Docomo | IEA | Ekonomický vývoj | Schůzka skupiny OPEC+ | Pozitivní impulz | Zpomalování čínské ekonomiky | AVANT | Standard Chartered | Rozpočtová politika | Historie burzovního obchodování | Investiční horizont | Kartel OPEC | Francouzský konglomerát | EUR/GBP | Růst cen zlata | NAFTA | Rekordní hodnoty | Deficit | Dluhová unie | Index Stoxx 600 | Měna Bitcoin | Ceny Bitcoinu | Americké biofarmaceutické společnosti | Akcie Boeingu | Ministr zahraničí | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Měsíční mzda | Vývoj kolem brexitu | Angela Merkelová | Propad průmyslu | Oslabování kurzu české měny | Nejbohatší lidé | Trumpův projev | Budoucnost | Termínové kontrakty | Hlubší schodek | Cukr | Hranice měnové politiky | Virus | Český rozhlas | Bisnode | G7 | Hrubý domácí produkt České republiky | Snižování úrokových sazeb | NICE | Členské státy | Americká banka | AxiCorp | Banka KfW | Analytika | Přímé zahraniční investice | Zisk společnosti | Index Hang Seng | Krach Wirecardu | Kurz koruny | Coinbase | Další růst | Dolar vůči koruně | Invia | Šíření viru | Zájem o digitální měny | Křetínský | Výroba aut | Vir | Royal Dutch Shell | Altcoiny | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Roxette | Současné trhy | Česká koruna | Světové centrální banky | Twitter | Výsledek rakouských voleb | Dění kolem brexitu | Akciový propad | Předčasné volby v Británii | Benzín | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Akciový index | Hang Seng | Státní kasa | Pozornost | Kamil Janáček | Obchodní model | Prudký propad | Egyptská libra | Stroj na peníze | Hodnota všech kryptoměn | Globální finanční krize | Útok na největší ropný areál | Hluboké průmyslové recese | Miroslav Singer | Lucembursko | Nákup akcií | Server BBC | Bankovní rada České národní banky | ING Bank Jakub Seidler | Purple Trading Štěpán Hájek | Závislost | Hypoteční banka | Devizové intervence | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Dluhopisy | Mezinárodní finanční instituce | Hospodářské dějiny | Vývoj na světových trzích | Propad sentimentu | Platina | Odpor | Podnikání | Panikařící světové trhy | Burzovně obchodované fondy | Účast akcionářů | Exim Tours | Nejnižší dluh | Cena ropy dnes | ChytrýHonza.cz | Index nákupních manažerů | Pavel Sobíšek | Hospodaření důchodového pojištění | Ripple | Světová pandemie | Celkový globální dluh | Americká měna | Zemědělství | Daně z příjmů | Statistický úřad | Webináře | Andrej Babiš (ANO) | Šéf Boingu | Helena Horská | Jednání mezi USA a Čínou | Litecoin | Bitcoin | Shanghai Composite | Srbsko-americký ekonom | Intervence centrální banky | Cena zlata dnes | Druhá největší ekonomika světa | Nejziskovější | Raiffeisenbank Vít Hradil | AT Global Markets | Úrokový swap | Rekord v rychlosti bohatnutí | Konglomerát | Czech Development Fund SICAV | Vladimír Tomšík | Louis Vuitton Moet Hennessy | Dopravci v Evropě | New Deal | Inovátorovo dilema | Moskva | Analytik Raiffeisenbank | Burzovní krach | Objem pomoci státu firmám | CDF | Nejziskovější firma | Členské státy EU | Obchodovat | Vývoz do Británie | Czech Development Fund SICAV (CDF) | Video | Úroda obilovin | Očekávání trhu | Patria Online | Snížení úrokové sazby | Odvrácení rizika | Ajťáci | Historický pád cen ropy | Tovární objednávky | Digitální zlato | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Největší ekonomika | Obchodníci | Golden Gate CZ | Hospodářský vzestup | ING Bank | Norsko | Kotační výbor | Investiční plán | Finance | Provozní zisk EBITDA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Mervyn King | Equity | Hormuzský průliv | Prezident Donald Trump | Růst cen v Česku | Tržní hráči | Problémy | Obchodní dohody | Analytici | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Aukce | Průměrná hrubá měsíční mzda | Evropská rada | Zkušenost s investováním | Kapitálové trhy | Stříbro | Globální dluh | Průmysl a stavebnictví | Henry Kissinger | Zájem o hypotéky | USA a Čína | Nájemné v Česku | Celní válka | Sazba hypotečních úvěrů | České výnosy | Finanční instituce | Požáry v Austrálii | Prostor pro další růst | Elektřina v ČR | ANZ | Kanadský dolar | Tržní hodnota Tesly | Pokles cen | Ropa | Společnost Macy’s | Byznys | Cena barelu ropy | Bankéři | Výsledky slovenských voleb | Broker Consulting Index | Přijetí eura | Německé banky | BH Securities | Deutsche Bank | Investování do akcií | Nové kryptoměny | Pohonné hmoty v ČR | Firma | Akcie na pražské burze | Pohonné hmoty | Omezení těžby | Nesoulad | Hlavní ekonomka | Pomoc státu firmám | Ropná cenová válka | Růst akcií | Investování do honorářů | Barclays | Poskytování úvěrů | Aranmka | Bulharsko | Prohlášení | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Červnový kontrakt | Snížení úroků | Hudebních vydavatelství | Obchodníci s ropou | Historicky největší obchod | Zpomalení české ekonomiky | Ruské akcie | Poskytnutí slevy | Burzovní den | MFTEL | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Nemovitosti v ČR | PCmag | Řecká burza | BIS | Spekulace na pokles | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Analytik skupiny | Platforma | Statistici | UBS | Ekonomové | Oslabení české koruny | České mzdy | Evropská dluhová unie | Balík české vlády | Bitcoiny | Obchodní platforma E-Trade | USA | Oslabování libry | Třetí světová válka | Bankovní unie | Spojené státy | Guggenheim Partners | Japonská ekonomika | Nominální úrok | Španělé | Zpomalení světové ekonomiky | Rekordní propad | Propad koruny | Olympijské hry v Tokiu | Zavření škol | Růst HDP | Volby | Ipex Bank | Euro vůči dolaru | Summit EU | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ekonomické sankce | Hospodaření státního rozpočtu | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Čínské zahraniční investice | Sázka | Trumpův projev v Davosu | Výroba zmrzliny | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Akcie podniku | Společnost ChytrýHonza.cz | Dostupnost bydlení v ČR | Propady cen | Regulace ceny | Bankovní sektorová daň | Snížení základní úrokové sazby | Boeing | Česká ekonomika letos | Kurz dolarů | Analytik Czech Fund | Fio | Luxusní branže | Rakouský kancléř | Historie | Vývoj | Finanční aktiva | Digitální měna Libra | Americké burzy | Michal Brožka | Belgie | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Hypoindex | Paul Krugman | Český stát | Španělská chřipka | Dluhová krize | O2 eKasa | Ropné království | Ekonom Jan Švejnar | Devizové rezervy ČNB | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Účinný lék | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | Důsledky epidemie | Smartwings koronavirus | Akcie padají | Thunbergová | Americké akcie | Facebook | Koruna oslabuje | FibreNet | Zasedání České národní banky | Cena dříví v ČR | Šíření nákazy | ChytrýHonza | Akcie Applu | Stravenkový paušál | České měny | Růst americké ekonomiky | Overnight | Investice do nemovitostí | Dnešní zprávy | Členské země EU | Nejrozšířenější kryptoměna | Přeshraniční obchod | EUR/USD | Úrok na bankovním účtu | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Citelné zdražování | OSN | Žebříček burz | Zisky firem | Intervence | Kurz kybernetické měny | Světové obchodní organizace | JS Global Lifestyle Company | Izraelská vláda | Vrácení zboží e-shopu | Spotřebitelská důvěra | Míra inflace v ČR | LVMH | Další vývoj | Obchodní centra | West Texas Intermediate | ČMZRB | Dění ve světě | České e-shopy | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Koronavirus | DRFG | Oslabování čínské měny | CSI 300 | Onemocnění | Hrubý domácí produkt země | Zelení miliardáři | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Americký ministr obchodu | Ceny nemovitostí | Akcie výrobce letadel | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Dodatečný kapitál | Průmyslové podniky | Zombifikace | KfW | Británie | Spojené státy a Čína | Bernstein | Londýnský index FTSE 100 | Atraktivita drahých kovů | Brigádníci | Cena dříví | Akcenta Miroslav Novák | Italský premiér | Měšec.cz | Propad průmyslové výroby | Ekonomická situace | Schodek rozpočtu ČR | Protesty v Hong Kongu | Francouzský ministr financí | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Čerpání peněz | Penzijní fond | WhatsApp | Martin Stránský | Propad burz | Centrální bankéři | KOSPI | Průmysl eurozóny | Index FTSE 100 | Soudní dvůr | Americké rafinerie | Kapitálové rezervy | Generali Investments CEE | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Dluhopis | Americká administrativa | Tržní cena | Výsledek referenda | Přední ekonomové | Bezpečný přístav | Důchodový systém ČR | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Měnové manipulace | Levnější půjčky | Stravenky | První zkušenost s investováním | Analytik Wood and Company | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | Textilka PFNonwovens | Miliardy dolarů | Ústup strachu z koronaviru | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Dopady pandemie | Panika kolem koronaviru | Nejsilnější ekonomiky světa | Dlouhodobé dluhopisy | CREIF | Nemovitostní fond | Vojtěch Benda | Prezidentské volby | Systém stravenek | Boris Tomčiak | Světová finanční krize | Miliardy korun | Propad ceny | Dějiny burzovního obchodování | DRFG ENERGY | Kraken | Exministr zahraničí | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Zdroj příjmů | Roman Řezníček | Krach cestovky Thomas Cook | Hurikán Dorian | Automobilka | Reálné ekonomiky | USTR | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Babišova vláda | Daň z příjmu | Lufthansa | Heritage Foundation | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americké automobilky | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF) | České koruny | Švýcarská banka | Propad cen nemovitostí | Bilionový program vlády | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Dopad koronaviru na ekonomiku | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Antivirové společnosti | Steven Mnuchin | Generální ředitel | Africký mor | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Akcie výrobce letadel Boeing | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Ceny nemovitostí v ČR | Berlín | Růst cen v ČR | Průzkum | Firmy | České zemědělství | Polská ekonomika | Ropné cenové války | Vývoj akcií EMH | Inflace v Česku | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Slábnutí čínské měny | Snížení průmyslové aktivity | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Napětí mezi USA a Čínou | Výroba zmrzliny v ČR | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Air France | Euro dnes | Aramco | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Pomoc aerolinkám Smartwings | Provozní zisk | Ekonomický propad | Odhady ekonomů | Obchodní přebytky | Skladování ropy | Oslabení měny | Objem čínských investic | Bulharská měna | Investování | Měsíční mzda v ČR | Přední světoví těžaři | Distribuce | Fed | Zajištění proti kurzovému riziku | Maďarský forint | Burzy padají | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie australské společnosti | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Hodnota značky | Turistický ruch v ČR | Světové ekonomické fórum | Podíl českých potravin | Trumpovo dilema | Automobilový průmysl | Rozpočtovaný schodek | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Skupina DRFG | Největší ropný areál světa | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Dopad krize | Pavel Zahradil | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Obava České národní banky | Cestovní kanceláře v ČR | Státní dluh ČR | Walmart | Epidemie afrického moru prasat | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | FTSE | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Německý ústavní soud | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Rizika | Odložení olympiády | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Peter Hlaváč | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Lék na onemocnění covid-19 | Fitch | Bohatí jedinci | Pšenice | Czech Real Estate Investment | Americké banky | Nemovitý majetek | Jan Švejnar | Úspory | Poslanecká sněmovna | Schodek 300 miliard | Oslabení čínské měny | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Měna libra | Prodávající | Technologický trh Nasdaq | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Kontrakty na sójové boby | OLaNO | Penzijní společnosti | Ed Sheeran | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Turistický ruch v České republice | Čínské burzy | Mojmír Hampl | Živnostník | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Zadlužení Číny | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | ONE | Low | MSCI All-Country | Qantas | Španělsko | Hypoteční bankéři | Brookings | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Německá státní rozvojová banka | Branko Milanović | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zboží z čínských e-shopů | Druhá vlna | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Nejdražší firma světa | Zlepšení nálady | SYRIZA | Pád cen ropy | General Motors | Cenové války | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Akcie antivirové společnosti | Termínový kontrakt | Podání přiznání k dani z příjmu | Smartwings | Vstup Uberu na burzu | Rozvojová banka KfW | Strach na světových burzách | Politická krize v Hong Kongu | Pavel Řežábek | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Akcionáři | Výsledek senátních voleb | Ruský rubl | Rumunská měna | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ekonomický náraz | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Ipex | Riziko jeho bankrotu | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Chudší evropské méně | FAANG | Posilování české koruny | Cena ropy aktuálně | Hospodaření | Finanční regulátor | Návrh státní rozpočtu | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ekonomické výsledky | Cenné papíry Komerční banky | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | EBITDA | Panika na světových trzích | Burzy celého světa | Orkán Sabine | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Monetární opatření | Bilance Fedu | Trumpův zákaz cestování | Platební karty Wirecardu | Cena ropy v korunách | Cenový pokles | Volkswagen | Nová auta | Index MSCI All-Country | Pracovní trh | Greta Thunbergová | Investování ve fondech | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | EMH | Nájemné | Capitalinked | FIAT | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Telco | Pokles výnosů | Pronájem nemovitosti | SARS | MSCI World Index | Slabá koruna | Šéf společnosti | Soudní dvůr EU | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Inovace | STAR | J.P. Morgan | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | Objem zlata | Čekací doba | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Kompozitní index | Realitní trh | FTSE 100 | Brand Finance | Realitní společnosti | Války | Rizikový kapitál | Impuls | Čínské měny | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | DPH | Italové | Jedno euro | WTI | Levné peníze | ČNB Jiří Rusnok | Státy EU | Nizozemský premiér | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Cla na čínské zboží | Libra | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Trump dnes | TPCA | Auditor | E.ON | Webinář | Výsledek voleb | Erste Bank | Forint | Důchod | Anomálie | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | České akcie | Miliardáři | FTSE/MIB | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Index Nasdaq | Nájmy | European Metals Holdings | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Šéf ECB | Marian Jurečka | Přebytek ropy | 4fin | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Cílování inflace | Cena akcií | GBP/USD | Giuseppe Conte | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Dopad koronaviru | Propad poptávky | Sója | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Akcionář | Čínské zboží | Káva | Bez rizika | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | AT&T | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Certifikát | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | MSCI World | PetroChina | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Cena mědi | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Akcie Facebooku | Francie | Údaje | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Vláda ČR | Britská měna | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | TD Ameritrade | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Finanční svět | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Startup | Finanční systém | Roční výnos | Rozvojová banka | Kurs koruny k euru | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Záhada | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Radim Krejčí | Čínská měna | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Obchodní bilance | Loterie | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Odklad hypoték | Slovensko | PFNonwovens | Vývoj trhu | Paul Volcker | Hřivna | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Předsevzetí | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | 5G | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Američtí zákonodárci | City | Black Friday | Makléř | Zakladatel Amazonu | Louis Vuitton | Koš | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | BBVA | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Skupina PPF | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Výsledky ČEZ | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Snížení těžby | Jiné měny | Hugo Boss | Japonské akcie | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Investice | Bear | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Stravenkové firmy | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Členství v EU | Berenberg | Kapitalizace | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Genesis | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | OSVČ | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Akcie klesají | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | ODS | Davos | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Standard Oil | Oslabování české měny | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Hyperinflace | Rusko | Iracionální | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Úbytek | České firmy | Unicredit | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | Radomír Jáč | Mark Carney | UniCredit Bank | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny stavebních prací | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Eva Zamrazilová | BaFin | Fischer | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Paládium | Nižší poptávka | Toyota | Odložení brexitu | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | Dluhopisové výnosy | Spolkový sněm | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Zhoršování situace | Trh kryptoměn | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | Růst poptávky | Korekce | Audi | Květnový kontrakt | Výrazný pokles | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Summit G7 | Panevropský index STOXX 600 | Ptačí chřipka | Rosněfť | Spekulant | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Makléř Wood & Company | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Thomas Cook | Sójové boby | Guvernér banky | OECD | Hrozí krach | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Těžba ropy | Akcie firem | Volby v USA | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | Letecká skupina | QE | MT4 | Starteepo | Snížení těžby ropy | Evropský regulátor | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Bertelsmann Stiftung | Čeští spotřebitelé | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Arnault | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Sázkové kanceláře | Německá kancléřka | Ekonomická data | Silnější kurz | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Bookmakeři | Bernard Arnault | Krach cestovky | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | Hrubá měsíční mzda v ČR | DAX | Erste | Ceny zeleniny | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Forexu | Debata | Agentura DPA | Akcie společnosti | Londýnský index | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Strategické partnerství | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Finanční situace | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Protikoronavirová opatření | Likvidita | ČNB dnes | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Důchodový systém | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Produktivita práce | I-Trader | Americká vláda | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Ministr financí | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Horší časy | Kontrakt | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Příprava | Štěpán Křeček | Soudní řízení | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Hodnota Tesly | Jakub Seidler | Petr Kellner | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Rozpočet na rok 2020 | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Africký mor prasat | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Fio banka | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Extrémní výkyvy | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Alternativní taxislužby | Největší pokles | Objem ropy | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Akcenta | Výprodej akcií | HCBV | Výkonný ředitel | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Tržní podíl LVMH | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čerpací stanice | Čínská vláda | Startup WeWork | Jeden dolar | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Březnová data | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Split | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Legislativa | PayPal | Čínské úřady | Ekonomické recese | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | BMW | Dluhopisové fondy | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | Ceny nafty | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | New York Stock Exchange | Bohatí lidé | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Koruna vůči libře | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | Paušální daň | Pokles eura | Vývoz do Číny | Bitcoin dnes | Americká společnost | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Stav nouze | Broker Consulting | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Nejvýraznější pokles | Vládní pomoc | Investment | ING | Zahraniční investice | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Germanwings | Švédsko | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Opatření vlády | Růst cen domů | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Cena akcií ČEZ | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Rozpočtové politiky | Hypotéka na celý život | Parita | Pozice ČNB | Stavební výroba | Soběstačnost | Vyšší daně | Evropské země | Fiskální balík | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Lot | Nafukování realitní bubliny | MPSV | Referendum | Americká cla | Český automobilový sektor | Cena niklu | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Roadshow | Cushing | MasterCard | Teroristický útok | Poptávky po ropě | Warner Music | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Virtuální mince | Setrvání Británie v EU | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Jihokorejské akcie | Banka UBS | Globální akcie | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot