Opatření vlády
Řečníci z Fedu: Inflace je blízko cíle, ale fiskální politika zůstává výzvou
15.01.2025 Zde je shrnutí hlavních bodů z projevů představitelů Fedu Goolsbeeho a Williamse z hlediska inflace a budoucího vývoje úrokových sazeb:
Komodity: Ceny ropy se výrazně zvyšují, Brent se dostal nad 76 dolarů za barel
02.01.2025 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Za jejich růstem stojí očekávání, že poptávku v Číně podpoří plánovaná stimulační opatření vlády. Severomořská ropa Brent si krátce před 18:30 SEČ připisovala zhruba 2,4 procenta a překročila 76 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst skoro o 2,7 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel.
Rio Tinto se stane jedním z největších světových producentů lithia. Klíčem k expanzi je podpora rozvoje elektromobility
16.10.2024 Skupina Rio Tinto se zaměřuje na strategické akvizice s cílem posílit svou pozici na trhu s kritickými minerály, které jsou klíčové pro technologický pokrok a přechod na obnovitelné zdroje energie. Nyní je připravena prohloubit svou přítomnost v oblasti těžby lithia díky miliardové akvizici společnosti Arcadium Lithium, čímž si zajistí přístup k dalším zásobám tohoto nezbytného nerostu. Klíčovou motivací pro tuto expanzi je pokračující růst poptávky po lithiu, který podporuje rozvoj elektromobilů a skladování energie.
Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA
22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
Institut Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky
06.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,2 procenta. V dnes zveřejněné prognóze to uvedl německý hospodářský institut Ifo, který ještě na konci ledna vycházel z růstu o 0,7 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser zhoršení výhledu zdůvodnil tím, že výkon německé ekonomiky tlumí vysoké úrokové sazby, inflace a slabá světová ekonomika. Na příští rok naopak Ifo očekává růst o 1,5 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než předpoklad v lednové prognóze.
Ranní shrnutí (21.07.2023)
21.07.2023 Během pátečního obchodování se asijsko-pacifické indexy obchodovaly převážně níže. Japonský Nikkei ztratil téměř 0,52 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,20 % níže a čínské futures se obchodovaly o 0,2 % výše.
Německá vláda si chce vyplatit protiinflační prémii, vyvolává to kritiku
12.06.2023 Německá vláda kancléře Olafa Scholze čelí kritice za to, že si chce vyplatit protiinflační prémii ve výši 3000 eur (71.300 Kč). Protiinflační prémie, která nepodléhá daním a ani zdravotním a sociálním odvodům, je jedním z opatření vlády, jak zaměstnancům ulevit od zdražování. Nárok na ni ale nemá každý, neboť její udělení je na dobrovolném rozhodnutí zaměstnavatelů.
Duben přinesl slabé výsledky průmyslu i stavebnictví
06.06.2023 Výsledky českého průmyslu i stavebnictví za duben zklamaly. Průmyslová produkce po březnovém nárůstu výrazně poklesla, nepotěšil ani další propad stavební výroby. Přestože problémy v dodavatelských řetězcích a cenové tlaky ve výrobní sféře již z velké části ustoupily do pozadí, tuzemský průmysl se bude nejspíše v nadcházejících měsících i nadále potýkat se slabou poptávkou. Stavební sektor naopak tíží vyšší úrokové sazby, které se odrážejí v útlumu rezidenční výstavby. Váznou i vládní investice do infrastruktury. Jediným údajem, který dopadl v dubnu příznivě byl zahraniční obchod, který skončil již čtvrtý měsíc v přebytku. Pomohl mu výrazně nižší dovoz ropy a plynu i vývoz automobilů.
Stavebnictví postrádá růstový impuls a v nejbližší době se ho asi ani nedočká
06.06.2023 Celková stavební produkce v ČR v dubnu meziměsíčně klesla o 3,4 % po březnovém nárůstu o 1,1 %. Pokračoval tak velmi rozkolísaný vývoj z předchozích měsíců. V průběhu posledních zhruba dvou let odvětví stavebnictví v podstatě stagnuje.
Forex: Neklidný týden na trzích se blíží ke svému konci
17.03.2023 Včerejší zasedání ECB přineslo ujištění, že finanční stabilita bude brána v potaz, těžiště měnověpolitických úvah však stále zůstává orientováno na inflaci. Trhy tak zřejmě postupně začnou otáčet svoji pozornost zpět směrem k makroekonomickým statistikám. Americká průmyslová produkce podle nás v únoru zaznamenala po překvapivé lednové stagnaci zlepšení. Finální únorová inflace v eurozóně by pak měla ukázat, jaké faktory stály za zrychlením dynamiky jádrových cen.
Inflace v Německu v prosinci výrazně zpomalila, za celý rok činila 7,9 procenta
03.01.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci výrazně zpomalilo, míra inflace se tak dostala na 8,6 procenta z listopadových deseti procent. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak míra inflace podle předběžných propočtů činila 7,9 procenta. To je rekord v novodobých dějinách spolkové republiky.
Sazby ČNB zůstanou nejspíše nejen v září beze změny
23.09.2022 Centrální banka bude podle nás na blížícím se zářijovém zasedání nadále držet úrokové sazby beze změny. Tomuto postoji bankovní rady nahrává poslední vývoj inflace a ekonomiky. V poslední době se také zmírnil tlak na oslabování koruny a s tím i na intervence ČNB na devizovém trhu. Vlivem posledních známých dat a přetrvávající neochoty většiny bankovní rady k dalšímu nárůstu sazeb jsme se rozhodli z naší prognózy vypustit jejich listopadové zvýšení. Nyní čekáme stabilitu repo sazby na současných 7 % až do poloviny příštího roku. Sazby se tedy podle naší nové prognózy nedostanou tak vysoko, klesat však budou později a také pozvolněji. Rizika naší prognózy vidíme vychýlená ve směru vyšších sazeb, a to hlavně s ohledem na další vývoj mezd.
Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde
13.07.2022 Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a politický. Přitom se závažnost tohoto problému ve všech daných aspektech stupňuje a to nejhorší je nadále před námi. Podzimní inflační náraz může být značně bolestivý z důvodu nevyzpytatelné situace na energetickém trhu EU a z důvodu případných dalších sankcí Západu vůči Rusku a jeho možné odvety.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022
20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.12.2021 1) Turecká lira klesla k dolaru o více než 5 % a prohloubila ztrátu za tento týden na 15 %, zatímco desetileté turecké výnosy se drží u historických maxim.
Maďarská ekonomika poroste příští rok více, vláda čeká růst o 5,9 procenta
29.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska se v příštím roce zvýší o 5,9 procenta, jeho růst podpoří stimulační opatření vlády. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představilo maďarské ministerstvo financí. Při schvalování rozpočtu na příští rok přitom zákonodárci vycházeli z předpokladu, že hospodářských růst bude činit 5,2 procenta, uvedla agentura MTI.
Polská vláda zlepšila výhled ekonomiky, letos čeká růst až o 4,9 procenta
21.09.2021 Polská ekonomika si v letošním roce vede lépe, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak měl zvýšit o 4,8 až 4,9 procenta místo dosud předpokládaných čtyř procent. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Ten rovněž oznámil úpravy rozpočtu, za kterými stojí překvapivě vysoké rozpočtové příjmy.
Ministerstvo financí nechce riskovat zhoršení podmínek na finančních trzích
17.03.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci získalo prodejem státních dluhopisů dalších 16,9 mld. Kč. To je sice zhruba o deset miliard méně ve srovnání s předchozí aukcí, ale i dnes ministerstvo požadovalo více, než byl původní plán. Největší zájem byl o devítiletý dluhopis s průměrným výnosem 1,9 %, zatímco delší splatnost devatenácti let opakovaně nedosáhla cíleného zájmu. Aktuální podmínky na finančních trzích totiž nepřejí právě cenným papírům s delší splatností, které ztrácejí nejrychleji na ceně. Celkově ale poptávka trhu výrazně předčila nabídku, což je pravděpodobně i důvod, proč Ministerstvo financí urychluje svou emisi státních dluhopisů. V současnosti finanční trhy zhruba očekávají, že by výsledný deficit státního rozpočtu mohl být nižší, než s čím počítá schválená legislativa. Poslední vývoj pandemie a prohlášení ze strany Ministerstva financí však naznačují, že si situace vyžádá další výdaje a v krajním případě by se mohl plánovaný deficit ještě navýšit. To by znamenalo i vyšší emisi státních dluhopisů a jejich další ztráty na ceně. Pro vládu je tak výhodnější zajistit si finanční prostředky již nyní a neriskovat zhoršení podmínek na finančních trzích v průběhu roku.
Ministerstvo financí urychluje emisi státních dluhopisů
03.03.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci získalo prodejem státních dluhopisů dalších 25,2 mld. Kč. Investoři již tradičně poptávali téměř dvojnásobek prodané sumy. Celkový objem aukce byl nejvyšší od dubna minulého roku, kdy se vláda snažila urychleně si zajistit financování skokového navýšení plánovaného deficitu státního rozpočtu. Emisní plán pro dnešní aukci přitom počítal pouze se 14 mld. Kč. Ministerstvo financí tak pravděpodobně využilo vysokého zájmu a stále relativně výhodných podmínek na trhu. Ty se v posledních měsících postupně zhoršují zejména z důvodu rostoucích očekávání zvyšování úrokových sazeb centrální banky. Výnos desetiletého státního dluhopisu se tak v dnešní aukci dostal na 1,75 %. Před listopadovým zasedáním centrální banky se přitom stejný dluhopis obchodoval s výnosem kolem 1,00 %. Patnáctiletý dluhopis v dnešní aukci skončil s výnosem 1,86 %.
Státní v minulém roce hospodařil s rekordním deficitem 367,4 mld. Kč
05.01.2021 Státní rozpočet skončil v minulém roce s deficitem 367,4 mld. Kč, což je téměř dvojnásobek doposud rekordního roku 2009. Loňský výsledek je historicky rekordní i v relativním vyjádření vůči HDP, který zmíněný rok překonalo o dva procentní body na -6,8 %. Nicméně prosincová data pouze potvrdila trendy předchozích měsíců a na finálním obrázku hospodaření státu příliš nezměnila. Celkové příjmy klesly oproti roku 2019 o 3,1 %, zatímco výdaje narostly o 18,8 %.
OECD vyhlíží mnohem slabší růst české ekonomiky v roce 2021 než česká vláda, ta by měla tedy přepracovat rozpočet. Nezaměstnanost v ČR v listopadu nepatrně stoupla, příští rok bude hůř
04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předpokládá, že česká ekonomika v příštím roce poroste pouze o 1,5 procenta. Jedná se o poměrně pesimistický odhad, neboť například Česká národní banka počítá ve své nejnovější prognóze s růstem 1,7 procenta. Obě instituce jsou však velkými pesimisty v porovnání s ministerstvem financí. To podle nejnovější, zářijové prognózy počítá s růstem ekonomiky hned o 3,9 procenta.
Státní rozpočet směřuje podle očekávání k lepšímu výsledku
01.12.2020 Státní rozpočet hospodařil ke konci listopadu s deficitem 341,5 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se hospodaření zhoršilo o 67,5 mld. Kč, což je největší letošní meziměsíční nárůst. Zatímco příjmová strana postupně snižuje své tempo meziročního propadu (-2,8 % y/y), výdajová strana naopak pod tlakem druhé vlny koronaviru opět zvyšuje svou dynamiku (19,1 % y/y).
ČNB v alternativním odhadu počítá s poklesem HDP i příští rok
13.11.2020 Podle alternativního scénáře vývoje české ekonomiky, který počítá s horším průběhem druhé vlny pandemie a déletrvajícími opatřením, by klesl hrubý domácí produkt i příští rok, a to o 2,7 procenta. Vyplývá to ze Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Letos by pak podle tohoto alternativního scénáře ekonomika klesla o 7,9 procenta. Na druhou stranu v roce 2022 by ekonomika mohla stoupnout až o 6,4 procenta.
ČNB nově letos čeká lepší vývoj ekonomiky, příští rok ale horší
05.11.2020 Česká národní banka v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce zlepšila, naopak pro příští rok zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí srpnové prognóze ČNB počítala letos s poklesem ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok s růstem o 3,5 procenta. V roce 2022 by podle ČNB měla ekonomika stoupnout o 4,2 procenta.
Nezaměstnanost v ČR v říjnu dokonce klesla. Jarní vládní opatření na podporu zaměstnanosti tedy byla dostatečná a účinná, navzdory jejich poměrně široké kritice
04.11.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR zůstává „zázračně“ nízko, nejníže v zemích Evropské unie. V říjnu dokonce poklesla, a to z úrovně 3,8 na 3,7 procenta. Jde o potvrzení toho, že jarní opatření vlády na podporu zaměstnanosti, zejména programy Antivirus, byly účinné. Nenaplňují se obavy těch, kteří zjara tvrdili, že vládní pomoc ekonomice je nedostatečná a že se proto už na podzim může dostavit ekonomická katastrofa. Trh práce v ČR ale pochopitelně není v přirozeném stavu. Vládní podpůrné programy typu programů Antivirus vytvářejí umělou zaměstnanost a konzervují pracovní místa, o něž už možná nebude nikdy přirozený tržní zájem. Proto je třeba vnímat současnou nízkou míru nezaměstnanosti jako určitý klam. Trh práce si teprve musí projít „pročištěním““, které v příštím roce může míru nezaměstnanosti zvýšit až k úrovni osmi procent. To však nic nemění na to, že první vlnu pandemie zvládla vláda z pohledu situace na trhu práce velmi dobře.
Druhá kovidová vlna prozatím ponechala státní rozpočet téměř nedotčený
02.11.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních deseti měsících tohoto roku s deficitem 274,0 mld. Kč. Celkové příjmy státního rozpočtu postupně snižují tempo svého poklesu a v říjnu dosáhly 3,5 % y/y, z červnového vrcholu 5,9 %. Postupně se snižuje deficit z předchozích měsíců v podobě nižšího výběru DPH, které zůstává spolu s pojistným na sociální zabezpečení největším zklamáním ve srovnání se schváleným plánem státního rozpočtu letos v červnu. Na druhou stranu zůstává vyšší výběr v případě přímých daní. Ve spojení s nedaňovými příjmy je tak státní rozpočet bohatší o 30,5 mld. Kč, než s čím počítalo Ministerstvo financí. Za tím stojí dosavadní příznivější vývoj ekonomiky, nicméně druhá vlna pandemie pravděpodobně tento polštář výrazně umaže.
Forex: Americká ekonomika předvede za Q3 rychlý růst
29.10.2020 Ve třetím čtvrtletí letošního roku americká ekonomika podle našeho odhadu rostla o 31,7 % mezikvartálně anualizovaně. K velmi dobrému výsledku jí dopomohly především spotřebitelské výdaje. Evropská centrální banka si naopak bude dalším vývojem v eurozóně nejistá. S dalšími kroky proto počká na prosinec, kdy bude mít k dispozici novou prognózu. V regionu žádná zajímavá data zveřejněna nebudou.
Forex: Nová vládní opatření se koruny příliš nedotkla
27.10.2020 Kurz koruny dnes mírně oslaboval, což se po zpřísnění vládních opatření v boji proti koronaviru dalo čekat. Nebylo to ale žádné drama, kurz ztratil 0,1 % a posunul se na úroveň 27,30 CZK/EUR. Aktivita na trhu zůstala i nadále nízká. Trh příliš nerozpohyboval ani rozhovor Jiřího Rusnoka, který poskytl pro zpravodajský server idnes.cz. V něm se vyjádřil, že ČNB může zasáhnout proti případnému propadu koruny. Palebné síly na to dle jeho slov má dost. Pro následující týdny očekáváme, že koruna bude reflektovat domácí vývoj pandemie a případné zavádění dalších bezpečnostních opatření vlády. Se zklidněním situace by se ale koruna měla podle naší nové prognózy rychle navracet k silnějším úrovním. Posun ke slabším hodnotám nicméně nyní opět otevřel zajímavé možnosti zajištění kurzu.
Lockdown verze 2.0
27.10.2020 České hospodářství opět klesá: Druhá epidemická vlna stáhne českou ekonomiku na konci roku níž a v důsledku toho bude i růst v příštím roce slabší. Dosažení předkrizové úrovně HDP se odkládá do roku 2023.
Pesimismus zaplavuje evropské indexy z důvodu zhoršení důvěry německých spotřebitelů
22.10.2020 Evropské indexy klesly na měsíční minima po zveřejnění indexu důvěry německých spotřebitelů. Podle německého institutu GfK se index spotřebitelské důvěry ve srovnání s listopadem zhoršil z -1.7 bodu na -3.1 bodu v porovnání s předchozím měsícem. Jedná se o větší pokles, než se očekávalo.
Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více
21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
MF prodalo dluhopisy za osm miliard korun, zájem byl větší
21.10.2020 Ministerstvo financí dnes prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za osm miliard korun. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky. Výsledek odpovídá plánům ministerstva financí, investoři přitom měli zájem koupit dluhopisy za 25,1 miliardy korun.
Ministerstvo financí se připravuje na zvýšené náklady spojené s druhou vlnou pandemie
21.10.2020 V dnešní aukci Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy v objemu 8 mld. Kč, zatímco investoři poptávali 25,1 mld. Kč. V nabídce byly bondy tři se splatností sedm, devět a dvacet let. To odpovídá aktuální strategii prodloužit průměrnou splatnost dluhu a rozložit budoucí splátky v čase. Již tradičně byl největší zájem investorů o kratší dluhopisy, poptávka ale zůstává i přes klesající tendenci vysoká, a to i v případě delších splatností.
Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh
21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
Pražská burza je nejslabší od konce dubna
02.10.2020 Pražská burza se dostala na nejslabší úroveň od konce dubna, kdy ještě platil nouzový stav. Index PX dnes klesl o 0,16 procenta na 857,72 bodu, což je nejméně od 24. dubna. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Nouzový stav vyhlásila vláda v Česku kvůli šíření koronaviru v prvních týdnech epidemie. Platil zhruba od poloviny března do poloviny května. Ve středu kabinet oznámil, že od pondělí 5. října bude nouzový stav vyhlášen znovu.
Ceny v tuzemské výrobě klesají spíše mírně v zemědělství v průmyslu a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace
16.09.2020 Produkční ceny v ČR v srpnu meziročně klesaly v zemědělství, v průmyslu a v oblasti reklamních služeb. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
V Česku je rekordní zájem o hypotéky, lidé si půjčují o miliardy více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh
19.08.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní červenec v historii. O prázdninách zpravidla dochází k útlumu v poskytování hypoték, neboť lidé dávají přednost dovoleným a vyřízení hypotéky nechávají až na září. Letošek je však výjimkou. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 21,6 miliardy korun. Přitom červencový průměr let 2016 až 2019 činí 15,2 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 6,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity.
Trinity Bank soustavně roste, za první pololetí roku 2020 překročila plán zisku
17.08.2020 Trinity Bank po roce a půl působení na českém trhu vykazuje soustavný růst a za první pololetí roku 2020 plán zisku překročila. Zisk 31 milionů Kč představuje při alikvótním porovnání s předchozím rokem nárůst zisku o 23,1 %. V rámci kapitálové přiměřenosti, která dosahuje téměř 23 %, se po prvním pololetí roku 2020 řadí mezi tři nejsilnější a finančně nejstabilnější banky na tuzemském trhu. Hodnota akcií Trinity Bank je stabilní a nekolísá. Počet klientů dosahuje téměř dvacet pět tisíc a růst i ambice Trinity Bank potvrzuje nástup Lukáše Kovandy na pozici hlavního ekonoma Trinity Bank.
Ceny v tuzemské výrobě klesají prakticky jen v zemědělství a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace
17.08.2020 Produkční ceny v ČR v červenci meziročně klesaly prakticky pouze v zemědělství a v reklamě. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
Forex: Dolar slábne na pozadí růstu koronavirové nákazy, především v USA
08.07.2020 Americký dolar slábne. Investoři spíše než na jeho statut bezpečné měny v časech ekonomické nejistoty hledí na další šíření koronavirové nákazy. Počet nemocných stoupá po celém světě, ale především ve Spojených státech.
MMF dál zhoršil výhled ekonomiky, čeká propad o 4,9 procenta
24.06.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli dopadům pandemie způsobné koronavirem dál zhoršil výhled vývoje globální ekonomiky. Na letošní rok počítá s propadem hrubého domácího produktu (HDP) o 4,9 procenta, uvedl dnes fond ve svém aktualizovaném výhledu. V dubnu čekal pokles o tři procenta a už tento propad by znamenal nejhlubší recesi globální ekonomiky za 90 let.
Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy se záporným výnosem
24.06.2020 Ministerstvo financí v dnešní aukci emitovalo státní dluhopisy v objemu 8 mld. Kč, zatímco investoři poptávali 33,5 mld. Kč. I nadále tak platí, že poptávka výrazně převyšuje nabídku Ministerstva financí. Největší zájem byl opět po nejkratším státním dluhopisu se splatností v příštím roce. Vysokou poptávku po tomto dluhopisu podpořil i fakt, že se jednalo o jeho poslední aukci. Tak velký zájem dokonce stlačil jeho výnos do marginálně záporných hodnot (-0,004 %), což jsme viděli naposled u standartního státního dluhopisu v roce 2018 (na primárním trhu). Vysoký zájem ale byl i o dluhopisy s delší dobou do splatnosti.
Čtyři z deseti Čechů finančně krvácí už teď, nemají rezervu, a to přitom hrozí ještě druhá vlna pandemie. Kvůli dovolené se zbytečně zadlužují u lichváře
12.06.2020 Hned dvě pětiny Čechů nemají finanční rezervu pro nečekané situace podobné pandemii koronaviru. Jde především o lidi s nižším vzděláním a nižšími příjmy, často také o rodiče na rodičovské dovolené a nezaměstnané. Dvě třetiny lidí, kteří rezervu nemají, to ale do budoucna zvažují. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos. Polovina Čechů uvedla, že si finanční rezervu vytváří dlouhodobě. Týká se to hlavně lidí starších 66 let, dále lidí s vyšším vzděláním a vyššími příjmy. Více než desetina Čechů (11 procent) si rezervu začala dělat kvůli obavám spojeným s koronavirem.
Australská ekonomika se poprvé od roku 1991 dostane do recese
03.06.2020 Australská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí pokles ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta. Na vině byly lesní požáry, sucho a počátky šíření koronaviru. Podle statistiků to byl první pokles hrubého domácího produktu (HDP) po devíti letech. Očekává se, že kvůli dopadům opatření na omezení šíření epidemie klesne ekonomika ještě více ve druhém kvartálu, a země se tak po 29 letech propadne do recese.
Nálada v tuzemském průmyslu se v rámci možností zlepšila, už není pod bodem mrazu, ale na něm. Průmyslníkům vadí slabá koruna
01.06.2020 Nálada v tuzemském průmyslu se v květnu v rámci možností zlepšila, už není pod bodem mrazu, ale na něm. Tak lze také číst květnová čísla indexu nákupních manažerů v tuzemském zpracovatelském průmyslu, který zpracovává společnost Markit. Index v květnu vykázal lepší než očekávaný výsledek. Také si polepšil oproti dubnu. Vykázal hodnotu 39,6 bodu, zatímco trh očekával hodnotu 38,5 bodu. Dubnový údaj činil 35,1 bodu.
Japonská ekonomika vstoupila do recese, čelí dopadům koronaviru
18.05.2020 Japonská ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí dostala do recese. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu snížil o 3,4 procenta, tempo jeho poklesu nicméně zpomalilo ze 7,3 procenta v loňském čtvrtém čtvrtletí. Oznámila to dnes vláda. Třetí největší ekonomika světa se nyní potýká s negativními dopady koronaviru. Pod tlakem však byla už koncem loňského roku, zejména kvůli zvýšení daně z obratu a ničivému tajfunu.
Komentář Raiffeisenbank: Bankovní statistika - březen 2020
30.04.2020 Celková suma aktiv bankovního sektoru v březnu vzrostla o 3,7 % meziměsíčně. Meziroční tempo růstu se díky tomu skokově zvýšilo na 8,7 %. Hlavní zásluhu na březnovém růstu má úvěrová aktivita úvěrových institucí (+12,1 % meziměsíčně) i klientů (+2,4 % meziměsíčně). Mimořádný přírůstek zaznamenaly také položky ostatní bilanční aktiva (+106 mld. Kč) a dluhové cenné papíry v držení bank (+85 mld. Kč)
Inflace bude podle analytiků dále klesat
14.04.2020 Meziroční inflace se bude kvůli zlevňování ropy i postupnému poklesu ekonomiky snižovat i v dalších měsících, uvedli analytici oslovení ČTK. ČNB tak zřejmě, ale nejen kvůli výhledu inflace, podle nich na květnovém zasedání opět sníží úrokové sazby. Poměrně vysoká březnová inflace je totiž zastaralý údaj a důležitější je nyní výhled ekonomiky v souvislosti s šířením koronaviru, dodali ekonomové.
Pomoc českým firmám je zcela nedostatečná
08.04.2020 Celkem 72 % firem považují opatření vlády na podporu ekonomiky za nedostatečná. Opatření jsou překotná a pro firmy zcela nedostačující. Náhrady mezd od státu snad trochu pomohou alespoň trochu udržet zaměstnanost a ekonomiku při životě.
ČNB připravuje ofenzívu proti COVID-19: repo na 1 % a ještě něco navíc
26.03.2020 Bankovní rada ČNB dnes na svém pravidelném zasedání rozhodla o snížení základní úrokové sazby o 3/4 bodu na 1 %! Trh i my čekali pokles o polovinu bodu na 1.25 %. A tím to nekončí. Na tiskové konferenci dnes v 15:15 budou zveřejněna další opatření. ČNB „nabíjí k protiútoku“.
Přehled dosavadních opatření vlády na podporu ekonomiky
20.03.2020 Vláda plánuje podpořit ekonomiku přímou podporou za zhruba 100 miliard korun a dalšími zárukami za 900 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připravuje novelu zákona o státním rozpočtu, která by navýšila schodek ze 40 na více než 100 miliard korun.
Bilionový program vlády české ekonomice pomůže, možná jej ale bude třeba navýšit. Česko se naštěstí má z čeho zadlužovat, riziko jeho bankrotu je šesté nejnižší na světě
18.03.2020 Česká vláda se zařazuje po bok ekonomicky nejvyspělejších zemí světa a přichází s masivním programem na podporu české ekonomiky. Tuzemská ekonomika míří do recese, která může být hlubší než ta z roku 2009, tedy z doby světové finanční krize. Dnešní krok vlády je tedy více než žádoucí a vládě vlastně ani nic jiného nezbývalo, pokud nechtěla dopustit celkový rozvrat českého hospodářství. To je kvůli boji s šířením koronavirové nákazy z podstatné části „vypnuté“, přičemž tato vypnutá část je den o dne větší.
Koronavirus dopadá na chod firem, česká ekonomika letos asi klesne
17.03.2020 Epidemie nového koronaviru doléhá na provoz podniků, podle Hospodářské komory ČR zasáhla preventivní opatření vlády už více než čtyři pětiny firem. Uzavření svých evropských závodů dnes oznámila německá automobilová skupina Volkswagen. V Česku se ve středu výroba zastaví v závodech Škody Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí. O týden později zastaví výrobu kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA). Ekonomové odhadují, že česká ekonomika za letošní rok s největší pravděpodobností klesne.
Úplný zákaz prodeje připraví prodejce o miliardy. Provozovatelé restaurací přijdou v příštích deseti dnech o 4,1 miliardy, prodejci oděvů o 2,5 miliardy, obchody s nábytkem o 1,3 miliardy
14.03.2020 Krizové opatření vlády, spočívající v zákazu maloobchodního prodeje v řadě druhů prodejen a provozoven v ČR, připraví prodejce v příštích deseti dnech o miliardy.
Míra nezaměstnanosti v Řecku téměř 27 %
11.07.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v dubnu stoupla na 26,9 procenta z březnových 26,8 procenta. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2006, kdy začali statistici tyto údaje zveřejňovat. Oznámil to dnes řecký statistický úřad ELSTAT. Nepříznivý vývoj na trhu práce odráží vleklou hospodářskou recesi, ke které přispívají úsporná opatření vlády, píše agentura Reuters.
Související klíčová slova:
Zpravodajský server | Arcadium | Akcie Komerční banky | Sazba hypoték | Výkon | Kč/EUR | Fiskální stimul | Koronavirové krize | Odhad vývoje ekonomiky | Krizové opatření vlády | Australská centrální banka | Vstupy | Důchody | Finanční stabilita | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Veřejné finance | Regionální měny | Opětovný pokles | Spolkový statistický úřad | Obchodník | EUR | Vývoj cen ropy | Řecko | Trend | Mimořádná situace | Produkty obchodované s finanční pákou | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Epidemie afrického moru | Bank of Japan | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Daňové povinnosti | Tempo růstu | Dolar slábne | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Schodek státního rozpočtu | Podíl na trhu | Škoda Auto | Evropská komise | Kolaps | Pravděpodobnost | Japonská měna | Capital Markets | Tuzemský průmysl | Tuzemská ekonomika | Index PX | Více peněz | Energetika | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | František Táborský | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zveřejnění výsledků | Asijské trhy | Bydlení v ČR | Výhled ekonomiky | Akcie Moneta Money Bank | Inflace v Německu v prosinci | PLN | Lagardeová | Ethereum | DeFi | Jens Klatt | Investing | Investice do infrastruktury | Kovidová vlna | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Výkon světové ekonomiky | Směrnice | Dolarový index | Strach | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Lithiový trojúhelník | MTI | Scénáře vývoje české ekonomiky | Nastavení úrokových sazeb | Poskytování hypoték | Snížení DPH | Vysoké riziko | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Ošetřovné | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Bankovní statistika | Úsporný energetický tarif | Masivní podpůrná opatření | Volatilita | Ministr hospodářství | Greenlight Capital | Tempo hospodářského růstu | ETC | Trojúhelník | Vývoj ceny ropy Brent | Prudký pokles | David Marek | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | Podpůrné programy | Joe Manimbo | Výhled | Philip Morris | Sazby hypoték | Polský premiér | Deflační tlaky | HUF | Dovoz ropy | EIA | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rostoucí vliv na trhu | Snížení nákladů | Boom | Průmysl | Antivirus | Inflace | Vývoj měnového páru | Druhá kovidová vlna | Centrální banky | Česká měna | Vládní dluh | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | John Williams | Macron | Pokles sazeb hypoték | Suroviny | Veřejný dluh USA | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Růst úroků | Snižování sazeb | Euro včera | Czech Fund | Ropa Brent | Vice | Rovnováha | Futures | Radomír Lapčík | Komerční banka | Akciové trhy | Globální poptávka | Decentralizované finance | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Pomoc ekonomice | Utahování měnové politiky | CL | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | MIFID | Kurz české měny | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Globální ekonomiky | Podání kontrolního hlášení | Omezení dodávek | Celková inflace v české ekonomice | Bondster | Mining | Bild am Sonntag | Polská vláda | Tuzemská inflace | Úspěšné hospodaření | Splátkování daně | Kč/USD | Japonská vláda | Navýšení úrokových sazeb | Daňové přiznání | Inflační náraz | Ceny elektřiny | Marketingová komunikace | Washington | Asijské indexy | Směřování trhů | Pandemie covidu-19 | Graf | Hypoteční banka | Šíření nákazy | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Odhodlání | Hypotéky v ČR | Výnosy | Poptávka | Pohonné hmoty | Cena akcií Rio Tinto | Zaměstnanost | Takeši Minami | Koronavirus | Norinchukin Research Institute | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Jana Mücková | IOBE | PLN/EUR | Balíček na záchranu ekonomiky | Rozpočtový schodek | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Výhled německé ekonomiky | Bydlení | Fio | Peníze | Brent | Ipsos | Březnová inflace | Stavební produkce | Ceny v zemědělství | Bilionový program | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | Jüan | Očekávání | Hospodaření státu | Inflační spirála | Měď | Zlevňování hypoték | Komentář Raiffeisenbank | Zvýšení sazeb | Majetek | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Měnový fond | Automobil | Jana Steckerová | Zásoby ropy | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Nabídka | Institut IOBE | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | MiFID II | MetaTrader | Daňové přiznání k dani z příjmu | Světové finanční krize | Podnikání na kapitálovém trhu | Produkční ceny | Globální finanční krize | Hypoindex | Prognóza | Použití finanční páky | MF | Zásoby ropy v USA | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Růstový impuls | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Akvizice | Věřitelé USA | Konsolidace | Nejlevnější hypotéky | Nastavení měnové politiky | Koronavirová krize | Americká centrální banka | Indikátor | Cena bitcoinu | Vysoké úroky | Chování | Tržní úrokové sazby | Inflace v eurozóně | Vznik evidenční povinnosti | Tuzemské banky | Lira | Fujitsu | Národní ekonomická rada vlády | Dřevo | Vývoj měnového páru GBP/USD | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Fincentrum | Trh | MSCI | Klimatická opatření | Zdroje energie | Problémy | Šíření viru | Oživení české ekonomiky | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Dlouhodobý růst | Studie | Poptávka po lithiu | Přiznání k dani z příjmu | Elektřina | MMF | Výrobní ceny | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Zájem o hypotéky | Rovnováhy | Jiří Rusnok | Posílení | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Obiloviny | Maďarsko | Dluhopis | S&P | Objednávky | Unie | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Akciové indexy | Polský zlotý | Úroda | Souhrn finančních trhů | Závislost | Vývoj inflace | Deficit | Arcadium Lithium | Nepříznivý signál | Statistický úřad | Náhrady mezd | Energetický tarif | Tony Sycamore | Podnikání | Ekonomické aktivity | Bankéři | Hranice měnové politiky | Fincentrum Hypoindex | Údaje ministerstva | Vyšší úroky | Nálada na trhu | Výroba aut | Rada guvernérů | IBEX 35 | Firma | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Německý hospodářský institut | Opatření | Podnikatelé | Pozornost | Hospodářské výsledky a vývoj akcií | 3М | Úspěšné hospodaření banky | Nejprudší pokles | Výsledky a vývoj akcií | Elektromobily | Švýcarská centrální banka | Zdražování hypoték | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Americká průmyslová produkce | Aukce | Burze | Vývoj mezd | Daně z příjmů | Bitcoin | Pandemie nemoci | Pandemický program | Vyšší sazby | Vzorec chování | Růst úroků v USA | Větší pokles | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Snížení základní úrokové sazby | Vliv na trhu | Nepodání kontrolního hlášení | Patria Online | Celková inflace | Ropa | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Norsko | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Čínský prezident Si Ťin-pching | Austan Goolsbee | Světové trhy | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Agentura MTI | Pokles cen | Volby | Výdaje | IBEX | Výrobce elektromobilů Tesla | Mimořádné zasedání ECB | Investiční aktivita | West Texas Intermediate (WTI) | Helena Horská | Německé hospodářství | Statistici | Ekonomové | Prohlášení | Depozitní sazby | Akvizice Arcadium | Produkční ceny v ČR | Prominutí úroku z prodlení | Hike | Spojené státy | Růst HDP | Přebytek obchodu | Akvizice Arcadium Lithium | Šíření nemoci | Prominutí pokut | Zvyšování úrokových sazeb | Žádosti o prominutí úroku | Chod firem | Nekonvenční měnové politiky | Koronavirus v Japonsku | Vývoj | David Einhorn | Výkon ekonomiky | Úroková sazba | Deloitte | Amazon | Plnění daňové povinnosti | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Generali Investments CEE | České měny | Růst americké ekonomiky | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Kolaps cen lithia | Intervence | Další vývoj | West Texas Intermediate | Kryptoburzy | ČMZRB | Měnové politiky | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Fiskální politika | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Ekonomická situace | CFD DAX | Centrální bankéři | Kapitálové rezervy | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Miliardy dolarů | Druhá vlna pandemie | Miliardy korun | Platební bilance | Růst mezd | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Sazby | Automobilka Toyota | Patria | Akvizice společnosti | Komise v přenesené pravomoci | Podat daňové přiznání | Bilionový program vlády | Úrok | Tesla Elon Musk | H-shares | Podíl v automobilce | Firmy | Polská ekonomika | Západní Kurdufán | Růst cen ropy | Zajištění | Averze k riziku | Zájem investorů | Banka Creditas | Repo sazby | Maďarská ekonomika | Argentina | Investování | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Česká vláda | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Epidemie afrického moru prasat | Mezinárodní investoři | Růst české ekonomiky | Rizika | Rada ČNB | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Indexy pohyb | Měkké přistání | Nemovitý majetek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Snížení spotřební daně | Předkrizové úrovně | Japonský Nikkei | Nominální růst | Hodnota akcií | Počet nemocných | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Ředitelka | Miliardová akvizice | Hospodaření banky | Silné inflační tlaky | AFR | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | CEE | Tesla | Stabilita | Zhoršování pandemické situace | Ekonomický růst | Martin Schulz | Průměrná sazba hypoték | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | General Motors | Podání přiznání k dani z příjmu | Rebalancování indexů | Shares | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Velké firmy | Riziko jeho bankrotu | Skupina Rio Tinto | Hospodaření | Zahraniční obchod | Severomořská ropa | Situace na trhu práce | Prominutí pokuty | Obchod | Ceny ropy Brent | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Klesající ceny | Nájemné | JPY | Pražské burzy | Slabá koruna | Transakce | USDX | Úvěrová aktivita | Turecká lira | Pesimismus | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Nezaměstnanost v ČR | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Realitní trh | Impuls | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Centrální banka | DPH | WTI | Analytik Joe Manimbo | ČNB Jiří Rusnok | Restriktivní opatření | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Moneta Money Bank | Libra | Philip Morris ČR | TPCA | Instituce | SXXP | Mateusz Morawiecki | Forint | Živobytí | Výnos | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | ČEZ | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | CFD | Green Deal | 256/2004 | Defi | Domácí měna | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Zhoršení výhledu | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Miliardy USD | Ceny energií | Cílování inflace | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Inflační cíl | VIX | Jaromír Gec | Euforie | Pracovní místa | Vlna poklesu | Zisk | Jaroslav Hanák | ČNB | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EURUSD | Christian Lindner | Dovoz | Zahraniční investoři | České hospodářství | Obchodování | Nové prognózy | Úroky | Prezident | Hypoteční trh | Prémie | Tržní rizika | Státní rozpočet | Pokles produkce | Měna | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Rostoucí vliv | InvestingFox | Předpověď | Epidemické situace | Údaje | Automobilky | Finanční krize | Sberbank | DPA | Spolková vláda | Obchody | Index CPI | ProCent | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Hospodářský institut Ifo | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Miliardy eur | Tržby | Dluhy | FOREX | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | Index pražské burzy | GfK | Pokles zásob | HDP | Ekonom | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Pandemická situace | Ekonomka Raiffeisenbank | Nouzový stav | Martin Gürtler | Baterie | ČTK | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Úvěr | Meziroční inflace | Akcie | Investice firem | NERV | Nový Zéland | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Napětí na trzích | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Češi | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | PEPP | USDJPY | Vývoj ekonomiky | Exekuce | Prognózy | Kurz | Daně | Ministři | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | PCE inflace | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | Společnost Rio Tinto | Výsledky | Míra inflace | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Návrh zákona | Potenciál | Česká měna dnes | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Soukromá spotřeba | Regulace | Cyrrus | OSVČ | Hospodářství | Důvěra | Úročení vkladů | Výplata | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Měny | Profitovat | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Ekonomický institut | Export | David Matulay | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Unicredit | Petr Dufek | Futures na americké akcie | Radomír Jáč | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Ceny stavebních prací | Situace kolem koronaviru | DAX30 | Australská ekonomika | Smíšené výsledky | Celkové příjmy | Toyota | Ekonom společnosti Fujitsu | COVID-19 | Cenové tlaky | Hypotéky | Nikkei | Elon Musk | ZEW | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Americké centrální banky | Příjmy | MPO | Bondy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | Kurzarbeit | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Kolínská automobilka | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Výrazný pokles | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | OECD | Obnovitelné zdroje | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | QE | MT4 | Cena | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Upozornění | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Dluh USA | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | DOT | Česká ekonomika | British Airways | IG | Finanční prostředky | Bankovní vklady | Nižší výdaje | DAX | Hliník | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Úspěch | Centrální banky USA | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Cíle | ČNB dnes | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Repo sazba | EET | Zásoby benzinu | Banky | Buy | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Horší časy | XTB | Jednatel | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Lithium | Čínské akcie | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Export do Číny | Creditas | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Hospodářské cykly | Slabší koruna | Market | Cenné papíry | Dosažení dohody | Indická ekonomika | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Western Union Business Solutions | Americký průmysl | OPEC | Technologický pokrok | Fio banka | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Equa Bank | Bohatý | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Čerpací stanice | Ceny potravin | Nařízení | Zdražování | Ropy | Bilance obchodu | Předseda | Mimořádné zasedání | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Deficit státního rozpočtu | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Rio Tinto | Kabinet | Legislativa | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | ČSOB Petr Dufek | BMW | Cestovní kanceláře | Dnešní čísla | Vývoj akcií | Prognózy ČNB | IAG | Pokles HDP | Předseda dozorčí rady | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | Index CSI 300 | Dluhopisoví investoři | Nejistota | Stav nouze | Profesionální obchodník | Ekonomie | Vládní pomoc | Nvidia | ING | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Statut | Švédsko | Čínští investoři | ECB | Institut | Splatnost | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Zvýšení inflace | Krypto | ROCE | MPSV | Cykly | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | ASX 200 | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Zrušení superhrubé mzdy | Bezpečné měny | Výrobce elektromobilů | Uhlí | Kolaps cen | Finančníci | USD/JPY | Jerome Powell | Šíření koronaviru | Banka | Ceny lithia | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Markit | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot