Makroekonomie
O tom, co pro Okunův zákon v USA letos nebude platit
04.10.2024 Dnes odpoledne nás čekají další velmi důležitá čísla z amerického trhu, která by měla stvrdit to, co ukazují přicházející data již celý týden - americká konjunktura na konci minulého kvartálu stála na velmi solidních základech. Neboli, letní panika ohledně rychlého zhoršování na trhu práce se tak jeví ze zpětného pohledu jako přehnaná. Naopak za pár týdnů budeme mít k dispozici údaje o růstu HDP za třetí kvartál a ty nevyhnutelně povedou k přepisování odhadů celoročního růstu směrem vzhůru, možná někam k úrovni 2,7-2,8 %.
Odhadnout příchod americké recese je pro ekonomy stále oříšek
21.08.2024 Ekonomové či Wall Street dokázali předpovědět devět z pěti posledních amerických recesí. Tento často citovaný vtip Paula Samuelsona opět aktuálně a velmi trefně odhaluje slabiny ekonomie při formování konsensuálního názoru na to zdali je (americké) hospodářství ve fázi expanze či kontrakce. Odhlédneme-li od ostře sledovaného trhu práce, tak asi největší zmatení ohledně aktuálního výkonu americké ekonomiky vysílají domácnosti, které stále velmi silně utrácí, což velmi úzce souvisí s tím, jakými disponují úsporami a jak s nimi nakládají v pos-Covidové době.
Fidelity International: Dluh bude po volebním překvapení pro Francii problémem
10.07.2024 Navzdory nečekanému vítězství levice v nedělním druhém kole hlasování ve Francii to vypadá nepravděpodobně, že by se podařilo sestavit vládu. Blok má méně než 289 křesel potřebných pro většinu a nemá dostatečný politický přesah do zbytku parlamentu, aby mohl vytvořit funkční koalici. Mnohem lepší, než očekávaný výsledek centristické strany Ensemble prezidenta Emmanuela Macrona však otevírá možnost vzniku tzv. duhové koalice umírněné levice a pravice. Takovou koalici by trhy pravděpodobně považovaly za ten nejméně špatný závěr voleb, ale stále méně příznivý, než je současný stav. Trhy však povzbudí vyhlídka na proevropský parlament, který by měl umožnit další evropskou integraci.
Velký pololetní přehled trhů: Bude růst pokračovat?
04.07.2024 Prvních šest měsíců roku 2024 je za námi a na finačních trzích se toho stihlo za tuto dobu odehrát opravdu mnoho. Při této příležitosti se tak v živém vysílání sešli analytici XTB Tomáš Cverna a Marek Nemky, aby se podělili o své názory a očekávání ze světa makroekonomie, akciových trhů, komodit a kryptoměn. V tomto článku přinášíme krátké shrnutí ze středečního vysílání.
Akciová debata Jaroslava Brychty a Petra Horáčka už tento čtvrtek!
04.06.2024 V druhé polovině tohoto týdne, konkrétně ve středu 5. 6. a čtvrtek 6. 6., proběhne další ročník Analytického fóra XTB. Na této online akci, vysílané živě na YouTube, se jako každý rok představí přední investoři, tradeři, ekonomové i analytici z české a slovenské scény, aby se s diváky podělili o své názory na aktuální témata.
Historický okamžik Bitcoinu je tady! Jak zareaguje cena?
18.04.2024 Horská dráha na kryptoměnovém trhu pokračuje. Po raketovém růstu posledních měsíců přišel první velký propad tohoto roku. Kromě makroekonomické a geopolitické situace se nyní přidávají i faktory specifické pro trh kryptoměn — bitcoin halving proběhne již 19. - 20. dubna. Jak tyto události ovlivní cenu kryptoměn v následujících dnech a týdnech?
Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?
15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
Zemřel první z „hlavních ekonomů“
20.09.2023 Kamil Janáček představuje průkopníka praktické makroekonomie v podmínkách tržní ekonomiky v ČR. Coby hlavní ekonom Komerční banky začal působit už v roce 1993, kdy se obor moderní praktické makroekonomie, uplatňované bankami či dalšími finančními společnostmi, v tuzemsku teprve rodil. Janáček jako jeden z “otců zakladatelů” přitom stanovil vysoké standardy nově vznikajícího oboru, v nichž zúročil i to nejlepší, co si odnesl z vlastního ekonomického výzkumu, včetně zkoumání a analýzy kapitalistických ekonomik, z doby před rokem 1989. K vrcholům jeho profesního života patřilo působení v bankovní radě České národní banky, v níž se řadil spíše k takzvaným jestřábům. To se zásadně projevilo jeho převážně odmítavým postojem k takzvanému kurzovému závazku, stále i dnes kontroverznímu, v jehož rámci Česká národní banka v letech 2013 až 2017 devizovými intervencemi oslabovala korunu, aby tak zvýšila inflaci.
Co zaznělo na XTB Online trading konferenci 2023?
28.03.2023 V sobotu proběhla jedna ze dvou XTB konferencí tohoto roku. Jarní akce se jako vždy soustředila primárně na trading a krátkodobé obchodování. Kromě tradingu se ale řešila i makroekonomie a další témata. Z celé akce je dostupný záznam i s bonusovými materiály, konferenci je tedy možné bez problému zhlédnout i zpětně.
Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?
27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
Základní typy obchodníků – krátkodobí, střednědobí a dlouhodobí
02.05.2022 V dnešním článku se zaměříme na vysvětlení základních typů obchodníků, což je zároveň velmi důležité i pro to, jak vlastně trh funguje. Tržních účastníků je totiž ohromné množství a každý de facto sehrává svouroli. V obecné rovině se typy obchodníků rozdělují na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Velmi často se ještě vzpomíná na tzv. skalpery a intradenní obchodníky. Popíšeme si charakteristiky všech těchto typů obchodníků a objasníme si, proč je důležité je znát.
Rozbřesk: Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek
22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek
22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb
11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
Současná striktní opatření pro boj s koronavirem zachrání 20 tisíc Čechů
24.03.2020 Stále častěji se tak objevuje otázka, zda současným mocným ochromením ekonomiky – se všemi neblahými důsledky, které to může mít nejen letos – neplatíme až přílišnou daň za opatření pro boj s koronavirem. V nové studii nazvané „Makroekonomie epidemie“, kterou v pondělí publikoval americký Národní úřad pro ekonomický výzkum, odpovídá tým ekonomů z USA a Německa. Jedná se o zřejmě první akademickou studii, která již modeluje přímo různé ekonomické dopady opatření zaváděných v těchto týdnech a dnech v souvislosti s onemocněním Covid-19.
Seznam zásadních podcastů o tradingu
21.03.2019 V předchozím článku ze sekce Zdroje k obchodování jsme se podívali na knihy, které z vás udělají lepšího tradera.
Technická analýza: Zlatý úkryt vysílá dost pozitivní signály
16.01.2019 Loňský rok nepřinesl na trh s komoditami příliš radosti, když se značně propadly ceny téměř všech obchodovaných artiklů. Hlavním viníkem ochabující poptávky je ochlazení globální ekonomiky v čele s Čínou, která jako rozvojový stát vyčnívá v celkové spotřebě komodit. Tento faktor se výrazně podepsal na výkonnosti finančních trhů, což akcionáři pocítili zejména ke konci roku. Propad hlavních akciových indexů donutil investory přehodnotit dosavadní strategii a přelít část aktiv do méně rizikových segmentů. Jedním z těchto bezpečných úkrytů je především zlato, které se těší velké oblibě českých investorů. Ti jej dlouhodobě vnímají jako uchovatel hodnoty a určitou ochranu před inflací.
Nobelovu cenu za ekonomii získávají muž, který Čechy zasvěcoval do tajů kapitalismu, a také bývalý hlavní ekonom Světové banky a kritik Pikettyho
08.10.2018 Nobelovu cenu za ekonomii letos stejně jako předloni získávají dva makroekonomové. William Nordhaus a Paul Romer jsou známá jména nejen v oblasti makroekonomie. Jejich dílo má totiž z důvodu svého zaměření vlastně celospolečenský záběr, tudíž mnohdy i přesah do jiných vědních disciplín. Oba dále zdokonalují stěžejní ekonomickou teorii hospodářského růstu. Nordhaus obohacuje tuto teorii zahrnutím klimatické změny, Romer ji pro změnu obohacuje zahrnutím důsledků změny technologické.
Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Bitcoin podle ekonomů
05.04.2018 Ekonomové si mohou dovolit tvořit předpoklady. Pokud vláda sníží daně, za jinak nezměněných okolností budou téměř všichni lidé utrácet více svých peněz. Tento předpoklad ovšem nebere nijak v úvahu nutné vytváření úspor. Ekonomové současně nevytvářejí jen předpoklady, ale tvoří i modely. Chtějí si díky nim zjednodušit onu velmi komplikovanou realitu tak, aby byla pochopitelnější nejen pro ně samé, ale zejména pro širší veřejnost.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.10.2017 1) Japonský akciový index Nikkei 225 dnes vzrostl o 0,5 %, zaznamenal tak šestnáctou růstovou seanci v řadě. Obchodování japonský benchmark zakončil na 21letém maximu 21 805,17 bodu.
Hurikány Harvey a Irma. Přinesly USA ekonomicky něco dobrého?
13.09.2017 Minulý týden zasáhl hurikán Harvey Texas a Louisianu, nyní zdevastoval Floridu hurikán Irma, který by mohl způsobit obrovské škody také v Georgii a Tennessee. Kromě destrukce přímo zasažených oblastí a životů lidí budou mít tyto přírodní katastrofy nedozírné důsledky i na celou ekonomiku Spojených států.
Rozbřesk – Jak se svět vyrovná se silným dolarem?
19.12.2016 Americký dolar v uplynulém týdnu jenom zářil - po dalším zvýšení sazeb Fedu a jestřábím vzkazu Janet Yellenové se posunul až k úrovním okolo 1,0400 EUR/USD. Dosáhl tak na nejsilnější úrovně za posledních čtrnáct let. Politika silnějšího dolaru s sebou přináší řadu otázek. Jednou z nich je, jak se v příštím roce sžije se silným dolarem zbytek světa, a to především rozvíjející se trhy?
Steenovy zápisky: Útěk z bezduchého stroje – #SaxoStrats
14.11.2016 Snad za to mohla drobná chyba v plánování, ale najednou jsem zjistil, že výsledky amerických prezidentských voleb sleduji z moskevského hotelu Radisson Ukraine – což je jedno z mých nejoblíbenějších míst v ruském hlavním městě.
Když s inflací je taková zábava...
23.08.2013 Výklad týkající se inflace je zábava. Většina z těch, kteří se dříve nikdy nevěnovali makroekonomii, je překvapena, k...
Boj s dluhem – USA vs. Evropa
16.11.2011 V Evropě i v USA představují současné problémy s dluhem výsledek chyb, které jej...
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | BIS | HDP | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Francie | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | NZD/JPY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bund | Burza | CBOE | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Nesoulad | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Grafy | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Kupón | Kurz | MIFID | Makro data | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Peněžní zásoba | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | XTB | Saxo Bank | Indexy | Investoři | Fundamenty | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Výsledky | Strach | Bohatství | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Světová obchodní organizace | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Výrobní náklady | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Tomáš Vobořil | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Index | Investiční strategie | Akcie Tesla | Analýzy | Banka | Cena | Ceny zlata | CZK | Day trading | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Roman Dvořák | Eura | Finanční prostředky | FXstreet.cz | Graf | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jak vydělat | Jak vydělat na burze | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Komoditní | Volná pracovní místa | Management | Market | Markets | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Prezidentské volby | Psychologie trhu | Pšenice | Reuters | Risk Management | Roboti | Rychlé peníze | Řízení rizika | Signály | Státní dluhopisy | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Webináře | Zkušenost | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | Benzín | Báze | Diskont | Ekonomika Francie | Indie | Měď | ROCE | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Paul Krugman | Investiční analytik | Komise | Volby | Blog | Vzdělání | Burze | Day trader | Traders | Danske Bank | Jefferies | CNN | Bankovní sektor | MSCI | Nordea | Investing.com | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický pohled | Zasedání centrálních bank | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Ekonomické dopady | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Černé pondělí | Světové centrální banky | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Makroekonomické analýzy | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Nejistota | Philip Morris | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Úvěrová krize | Tesla | Steen Jakobsen | Výhled | Americké akciové trhy | Konsensus | Úspěšné obchodování | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Krize | Investiční stratég | Makroekonomika | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Indexy PMI | xStation | Země G7 | Ziskové obchodování | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Swingoví obchodníci | Nejvyšší výnosy | Alokace aktiv | Úřad pro regulaci finančního trhu | Hurikán Irma | Podnikové dluhopisy | Obchodování kryptoměn | Trh kryptoměn | MiFID II | Bitcoin futures | Burzovní trhy | Štěpán Hájek | E-book o investování | John Maynard Keynes | Úspěšný trading | Cena bitcoinu | Burzovní trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Krypto | Boris Tomčiak | Růstové akcie | Situace kryptoměn | Obchodní bariéry | Vysoké standardy | Podniky | Geopolitika | Czech Fund | USMCA | Nové peníze | CLEO.one | Přímé zahraniční investice | Tulipánové horečky | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | IG | Přední investoři | Fungování trhů | Americké podniky | Veřejný dluh | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | CLEO.one Optimizer | Profesionální trader | Obchodní operace | Skalpování | Způsob obchodování | Petr Plecháč | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Makroekonomická situace | GOLDEN POCKET | Marek Vaňha | Dolarové sazby | Komoditní výhled | Ekonomické vyhlídky | Štěpán Křeček | Investiční kapitál | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Kakao | Obchodní spory | Střednědobé obchodování | Investujte zodpovědně | Deficit | Káva | Politická situace | Objem | Evropské firmy | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Konkurenceschopnost | Trader 2.0 | Technické analýzy | BAT | Růst cen | Studie | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Největší pokles | Miliardy | Top 5 kryptoměn | Vyhlídky | Blahobyt | Financovat | Průmysl | Na burze | Impuls | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Prodeje akcií | Nejistoty | Výsledek voleb | Nálada | Kontrakty | Míra | Úroky | Měnové politiky | Investujte | Specifika obchodování | Vánoce | Nabídka a poptávka | AT&T | Dovozní cla | Ztráta | Stratég | TRIPS | Halving | Světová válka | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Výprodeje akcií | Budoucnost | Ifo | Experti | Poradenství | Geopolitická situace | Ukazatele | Situace na Blízkém východě | Velké firmy | MSCI Europe | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Koronavirus | Obchodní vztahy | Trhy | Evropské ekonomiky | American Express | Kamil Janáček | Pokles | Situace | Treasuries | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Pohled na kryptoměny | Korporátní výsledky | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Vládní opatření | Výkyvy | Další finanční krize | Profitovat | Největší propad | New York Times | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Snížení základní úrokové sazby | Milton Friedman | Salmán | Komerční banky | Domácnosti | Keynes | Fundament | Makroekonomie epidemie | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Dění ve světě | Ekonomiky | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Vláda Spojených států | Údaje | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Debata | Posílení | Cestování | Pracovní síly | Výjimečná situace | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Pozitivní očekávání | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Bitcoin halving | Členské státy | Členské země | Technologický pokrok | Manažerka | CL | Velký růst | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Dlouhodobý výhled | Chování trhu | Finanční krize 2008 | Světové krize | Splasknutí bubliny | Skalpeři | Snížení nákladů | Úroda | Reshoring | Jasný signál | MAM | Tulipánová horečka | Tulipány | Potenciální zisky | Ocenění | Ceny | Krátkodobé trendy | Kolísání cen | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Důvěra | Zkušený obchodník | Dlouhodobí obchodníci | Ceny dováženého zboží | Velký propad | Analytik XTB | Odborníci | Investice amerických firem | Velké množství obchodů | Politici | Pracovní místa | Česká republika | Americký ekonom | Embargo | Množství peněz | Způsob investování | Nařízení | Pokles indexu | Poptávka a nabídka | Tržní výhled | Hospodářský vývoj | Záznam konference | Rovnováha na trhu | Velký kapitál | Nálada investorů | Svět kryptoměn | Počasí | DOT | Počet pracovních míst | Zpomalující inflace | Situace na trhu | Nárůst ceny | Express | Spotify | Skluz | Investování do Bitcoinu | Riziková prémie | Silný růst | Fidelity | Hodnotové akcie | Pohyb ceny | Míra úspor | Analytické fórum | Těžaři | Oslabení | Příležitosti | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Obchodování na trhu | Podcast | Deficit nabídky | Technologie | Americký trh | AI | Odvětví | Boom | Otevřené pozice | Chování | Maynard Keynes | Bonusy | Základní pojmy | Salman Ahmed | Společnosti | Národní měny | Popularita kryptoměn | Opatření | Energetika | Hospodářské soutěže | Navyšování cen | Minulá výkonnost | Energetické krize | Juraj Karpiš | Pozornost | Meta | Francouzské akcie | Poptávka po kovech | Meta (Facebook) | Společnost | Stratégové | TIM | 3М | Cena aktiva | Cykly | Trh se zlatem | Ekonom Komerční banky | XTB Online Trading | Reality | Instituce | Analytici XTB | London Bullion Market Association | Pozice přes noc | Sankce | Západní firmy | Mezinárodní vztahy | Situace na Ukrajině | XTB Štěpán Hájek | Řetězce | Investování v Číně | Vlastnictví | Hlavní investiční analytik | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Prime | Oslabení USD | Vyhlášení předčasných voleb | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Živé vysílání | Tržní ekonomiky | CZ | David Monoszon | Ekonomické prostředí | Vysoké sazby | Globalizace | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Výhled Saxo | Pád banky | Počet obyvatel | Válka | Makroprostředí | Aktuální makroprostředí | Bonusové materiály | Jakub Kraľovanský (Trader 2.0) | Marek Vaňha (Golden pocket) | Ondřej Hartman (FXstreet.cz) | Překážky | Nespokojenost | Cena cibule | Rychlost | Duševní vlastnictví | Investiční teze | Vice | Levice | Milník | Prasknutí bubliny | První fáze | Monitorování | Martin Gregor | Krize 2008 | Politické faktory | Marek Nemky | Apple Podcasts | Investice ve Spojených státech | Nadšení | Přecenění | Nové technologie | Skupina investorů | Petr Horáček | ETF na bitcoin | Historické maximum | Jakub Matis | ProCent | Bitcoin a kryptoměny | Telekomunikace | Snížení ratingu | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Demografické změny | Měny s vysokým výnosem | Konjunktura | Rizikové prémie | Pevný výnos | FDI | Dotace | Portfólia | Prosperity | Hodnota měny | Zemědělské plodiny | Ekonomické trendy | Prodeje | Období poklesu | Mezinárodní ekonomie | Co je to obchod | Centre William Rappard | Řešení sporů | Pravidla a dohody | MFN | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Kolo jednání | Specializované dohody | Vliv na vývoz a dovoz | Přímý zahraniční investiční kapitál | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozvojová pomoc | Kontroverze a výzvy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Faktory ovlivňující obchod | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Regulace a právní normy | Právní normy | Globalizace a dodavatelské řetězce | Demografie | Světové hospodářské podmínky | Hospodářské podmínky | Jak funguje nabídka a poptávka? | Vliv obchodu | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Olej | Dot Com | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Svět komodit | Obchod a mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Geopolitické vlivy | Půlení | Současný stav | Vlády | X (dříve Twitter) | 256/2004 | Občané | Migrace | Cenová bublina | Odpovědnost | TOP 5 kryptoměn u XTB | TOP 5 kryptoměn | Historický okamžik Bitcoinu | Historický okamžik | Having (půlení) | CFD a ETF | Technický pohled na kryptoměny | Aktuální situace kryptoměn | Letošní cyklus | Stárnutí populace | Balík peněz | Vítězství | Kovy | Makro a měnová politika | Akciová debata | Akciová debata Jaroslava Brychty | Debata Jaroslava Brychty | Předpovídání | Pokles hodnoty eura | Pokles hodnoty | PoS
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot