Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:51
reklama
Dukascopy new
reklama
SAB Finance
reklama
SAB Finance
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Měsíční mzda

img

České ženy mají v důsledku platové nerovnosti o více než 3 tisíce korun nižší důchody než muži

15.11.2024 České ženy vydělávají v průměru o téměř 18 % méně než muži, což je v peněžním vyjádření o zhruba 8 400 korun méně. Zvýšit povědomí o tomto stále přetrvávajícím fenoménu má Equal Pay Day, symbolický den rovných platů pro ženy, který letos připadá na 15. listopadu. I přes nižší výdělky ženy zvládají zodpovědně odkládat stranou, u investiční společnosti Portu činí jejich průměrná úložka 73 % průměrné úložky mužů. Ženy jsou také zodpovědnější a opatrnější investorky, což jim v dlouhodobém horizontu hraje do karet.
img

Jaké daňové povinnosti čekají na absolventy?

19.09.2024 V srpnu nebo v září často v praxi nastupují do svého prvního zaměstnání úspěšní absolventi středních a vysokých škol. Jaké daně se odvádí v prvním zaměstnání? Jak je to s daňovými slevami a povinným pojistným?
img

Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů

16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
img

Analýza: Nový byt v Praze lze koupit za 14,6 roční mzdy, starší za 12,1 mzdy

16.09.2024 Na koupi třípokojového bytu v novostavbě je v Praze třeba 14,6 roční mzdy. Stejně velký byt ve starší zástavbě je možné koupit v hlavním městě za 12,1 roční mzdy. Praha je tak nejméně dostupnou metropolí v Evropě, co se vlastnického bydlení týče. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 procent, zatímco mzdy vzrostly o 62 procent. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují také rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici.
img

BREAKING: Reálné mzdy ve slovenské ekonomice nadále rostou

12.09.2024 Průměrná měsíční mzda ve slovenské ekonomice rostla v červenci opět rychleji než inflace. Meziročně si polepšili zaměstnanci ve všech sledovaných odvětvích. Nejrychleji rostly mzdy v maloobchodě, kde se meziročně nominálně zvýšily o 10,2 %. Výrazněji rostly mzdy také v průmyslu, přestože zaměstnanost v tomto odvětví klesla o 2,4 %. Reálné mzdy však meziročně vzrostly o 6 %.
img

BREAKING: Reálné mzdy na Slovensku rostou pomaleji

03.09.2024 Reálné mzdy na Slovensku nadále rostou, ale jejich dynamika se mírně zpomaluje. Zatímco v 1. čtvrtletí rostly reálné mzdy tempem 5,3 % meziročně, ve 2. čtvrtletí již zaznamenáváme růst v rozsahu 4,9 % meziročně. V nominálním vyjádření vzrostla naše průměrná měsíční mzda o 7,1 %, tj. o 101 EUR, a dosáhla 1 520 EUR. Mezičtvrtletně rostly mzdy rovněž tempem 1,2 %.
img

Le Figaro: Francouzské odbory mají olympiádu jako slepici snášející zlatá vejce

13.05.2024 Francouzské odbory využívají letošní letní olympijské hry v Paříži jako slepici snášející zlatá vejce, napsal deník Le Figaro. Veřejnost se podle něj shodne, že za nadmíru náročnou práci v době her si některé profese zaslouží zvláštní odměny. Názory na výhrůžky stávkami, které slibují některé odbory, už se však liší.
img

Propad v průmyslu mírně vyvažuje rostoucí poptávka ze zahraničí

07.05.2024 Průmyslová produkce v České republice v březnu vykázala značný pokles, oproti minulému roku došlo k propadu o 11,1 % bez očištění. V reálném vyjádření činil propad -2,7 %. Odvětvím s nejhorší výkonností byla výroba strojů a zařízení, kterou tentokrát nepomohl vyvážit ani růst zakázek v automotive. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 1,6 %, z pohledu čtvrtletních dat poklesla o 0,8 %, kdy jde již o třetí propad v řadě.
img

BREAKING: Reálné mzdy na Slovensku rostou

12.10.2023 Slovenský statistický úřad dnes zveřejnil statistiky o zaměstnanosti a průměrné měsíční mzdě na Slovensku. Spolu s těmito údaji přicházejí také údaje o prodeji vlastní produkce a zboží ve vybraných odvětvích.
img

Skupina Sokolovská uhelná loni vytvořila rekordní zisk 2,3 miliardy Kč

20.07.2023 Skupina firem Sokolovské uhelné vykázala v loňském roce zisk téměř 2,3 miliardy korun. V roce 2021 byla v mírné ztrátě 96 milionů korun. Na rekordním zisku z posledních let se podílel nárůst tržeb za vlastní výrobky a služby, rostla také těžba i prodej uhlí. Samotná společnost Sokolovská uhelná a. s. měla loni zisk 2,28 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky zveřejněné na serveru justice.cz.
img

Na nový byt v Praze si lidé v 1. čtvrtletí vydělali za 16,6 roku

20.06.2023 Na nový byt v Praze s plochou 70 metrů čtverečních si lidé v letošním prvním čtvrtletí vydělali podle CG-Indexu developerské společnosti Central Group za 16,6 roku. Před rokem, v prvním čtvrtletí roku 2022, to bylo 17,3 roku. Zástupci developera to řekli novinářům na tiskové konferenci. V loňském třetím čtvrtletí potřebovali podle nich Pražané na nový byt výdělek za 16,4 roku. Zhoršení dostupnosti bydlení od loňského podzimu společnost odůvodňuje dlouhodobě pomalým povolovacím procesem, přetrvávajícími vysokými stavebními náklady a drahým financováním.
img

Mzdy letos v prvním čtvrtletí rostly o takřka devět procent, inflaci ale ani tak nepřekonaly

05.06.2023 Průměrná hrubá měsíční mzda vzrostla v letošním prvním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně o 8,6 procenta, na 41 265 korun. Vzhledem k inflaci, která v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 16,4 procenta v meziročním vyjádření, však mzdy reálně klesly, a to o stále poměrně výrazných 6,7 procenta.
img

Mzdy letos v prvním čtvrtletí rostly o takřka 10 procent, inflaci ale ani tak nepřekonaly

02.06.2023 Průměrná hrubá měsíční mzda vzrostla v letošním prvním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně o 9,7 procenta, na 41 608 korun. Vzhledem k inflaci, která v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 16,4 procenta v meziročním vyjádření, však mzdy reálně klesly, a to o stále poměrně výrazných 6,7 procenta.
img

Lednový průmysl zklamal, stavebnictví naopak potěšilo

10.03.2023 Lednová průmyslová produkce zaostala za našimi i tržními očekáváními. Přestože výroba automobilů rostla v meziročním srovnání dvouciferným tempem, propady v ostatních kategoriích nebyla schopná vykompenzovat. Výrazně poklesla především oblast energetiky, která trpěla v důsledku mimořádně teplého lednového počasí.
img

Lednová stavební produkce těžila z příznivého počasí

10.03.2023 Po prosincové stagnaci, resp. poklesu o necelých 0,1 % m/m, lednová stavební produkce meziměsíčně reálně vzrostla o silných 5,1 %. Značný pozitivní efekt mělo zřejmě i neobvykle teplé počasí během ledna. K výrazné meziměsíční dynamice významně přispěl růst o 9,4 % m/m v segmentu pozemního stavitelství poté, co v prosinci produkce v tomto segmentu klesla o 2,8 % m/m. To výrazně kompenzovalo 4,9% pokles v segmentu inženýrského stavitelství, který však následoval výrazný růst v předchozím měsíci (+6,8 % m/m)
img

Závěr roku stavebníkům vyšel

06.02.2023 Po listopadovém zklamání prosincová data stavební produkce potěšila. Meziměsíční růst produkce dosáhl 1,2 %, když se významnou měrou na celkovém růstu podílelo inženýrské stavitelství. To si totiž v prosinci polepšilo o výrazných 5,8 %. Naopak pozemní stavitelství proti listopadu o 0,6 % pokleslo.
img

Listopad přinesl smíšené výsledky z reálné ekonomiky

06.01.2023 K listopadovému výsledku výrazně přispěla produkce ve zpracovatelském průmyslu, která meziměsíčně vzrostla o 2,5 % poté, co v říjnu klesla o 2,2 %. Stála za tím především výroba v automobilovém průmyslu, která po silném poklesu v říjnu v souvislosti s problémy v dodavatelských řetězcích byla v listopadu meziměsíčně vyšší téměř o 16 %. Nicméně doprovodný komentář ČSÚ zmiňuje, že i v listopadu se automobilový průmysl nadále potýkal s problémy ohledně dodávek výrobních komponentů.
img

Stavebníci v listopadu příliš důvodů k radosti neměli

06.01.2023 Zatímco říjen potěšil nečekaně silným meziměsíčním vzestupem, listopad byl ve znamení návratu k nevýrazným výsledkům. Celková stavební produkce v reálném vyjádření klesla během listopadu o 0,3 % m/m, oproti listopadu 2021 byla nižší o 0,8 %. Ještě v říjnu byl přitom zaznamenán meziroční vzestup (o 1,0 %).
C:\fakepath\trader-22122022-29-zm.jpg

Minimální mzda v Turecku stoupne o více než polovinu

22.12.2022 Minimální měsíční mzda v Turecku se od začátku příštího roku zvýší o 55 procent na 8500 lir (zhruba 10.400 Kč). Oznámil to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Opatření má lidem pomoci čelit rostoucím životním nákladům, ekonomové se však podle serveru CNBC obávají, že povede k dalšímu růstu turecké inflace. Ta se nyní nachází nad 80 procenty.
img

Říjnová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

07.12.2022 Výsledky české průmyslové produkce i zahraničního obchodu za říjen výrazně zklamaly. Průmysl stáhl dolů nečekaně silný propad ve výrobě automobilů, na kterou dle statistického úřadu opět doléhají problémy se subdodávkami. Zahraniční obchod doplatil na vysoké ceny nerostných surovin i hlubší deficit s elektrickými zařízeními. Jediným indikátorem, který svými výsledky za říjen potěšil, byla stavební výroba.
img

Stavebnictví se v říjnu relativně dařilo

07.12.2022 Stavební produkce, jako jedna z mála říjnových statistik, potěšila. Oproti září si po očištění o sezónnost připsala v reálném vyjádření silných 1,8 %. Oproti loňskému říjnu byla vyšší o 1,0 %. Směrem k lepšímu byla navíc revidována zářijová hodnota – původně oznámený meziroční pokles o 3,7 % byl revizí zmírněn na -2,9 %.
img

Evropa uzavřela převážně se ztrátami, Erste táhla pražský index

05.12.2022 V Evropě dnes bylo doručeno několik makroekonomických zpráv. Maloobchodní tržby v eurozóně poklesly v říjnu meziročně o 2,7 %, zatímco se čekal pokles o 2,6 %. Listopadové PMI z německého sektoru služeb dosáhlo 46,1 bodu, při odhadu 46,4 bodu. Došlo tak k meziměsíčnímu poklesu o 0,4 bodu. Průměrná reálná měsíční mzda poklesla ve 3. Čtvrtletí o 9,8 %, což bylo v souladu s odhady.
img

Rozbřesk: Český realitní trh - na obzoru ochlazení, zatím ne pád

21.10.2022 Ceny na českém realitním trhu pomalu začínají zvolňovat svůj růst. Nejedná se však o žádný pád, zatím spíše o pozvolné sešlapování brzdového pedálu. Ve druhém kvartále 2022 ceny stávajících bytů stále mezikvartálně rostly o 5,3 % (6,2 % v prvním kvartále 2022 a 7,3 % ve čtvrtém kvartále 2021). Výrazněji zpomaluje dynamika v hlavním městě, kde ceny stávajících bytů rostly jenom o 1,8 % mezikvartálně a ceny nových bytů prakticky stagnovaly.
img

Český realitní trh - na obzoru ochlazení

21.10.2022 Ceny na českém realitním trhu pomalu začínají zvolňovat svůj růst. Nejedná se však o žádný pád, zatím spíše o pozvolné sešlapování brzdového pedálu. Ve druhém kvartále 2022 ceny stávajících bytů stále mezikvartálně rostly o 5,3 % (6,2 % v prvním kvartále 2022 a 7,3 % ve čtvrtém kvartále 2021).
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Reuters: Libanon se blíží ke kolapsu, státní sektor je v rozkladu

18.08.2022 Je pracovní den, ale 50letý zaměstnanec libanonského ministerstva financí Valíd Šaar v práci není a nebyl tam od června. Spěchá, aby zalil zahradu u svého domu v kopcích jižně od hlavního města Bejrútu. Zavlažovač může kvůli vládnímu nařízení mít zapnutý jen hodinu. Poté volá své matce, které se nedaří získat nový pas, protože se příslušný úřad potýká s nedostatkem papíru a inkoustu, píše agentura Reuters.
img

Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce

30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
img

Českou republiku deptá „past dluhu“ i inflace. Běžné spoření tak představuje nejrychlejší cestu do chudoby

15.08.2021 Když tuzemští statistici před pár dny zveřejnili červencovou inflaci, kroutili ekonomové i centrální bankéři nevěřícně hlavou. Nikdo nečekal, že spotřebitelské ceny stoupnou meziročně až takhle výrazně, o 3,4 procenta.
img

Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou

04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
img

Situace ve stavebnictví zdraží nemovitosti. Zaměstnanci v průmyslu si reálně pohoršili

08.02.2021 „Výsledky ve stavebnictví jsou žalostné a povedou k dalšímu zhoršení dostupnosti bydlení v České republice. Bohužel se výrazně snížil počet zahájených i dokončených bytů, což bude vytvářet nedostatek na realitním trhu vedoucí k dalšímu růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB rozšíří program nákupů finančních aktiv

07.12.2020 Pozornost finančních trhů bude mít tento týden zejména dění v Evropské unii. ECB by měla oznámit další balíček podpůrných opatření. I tento týden budou pokračovat vyjednávání o Brexitu. V jeho závěru pak Evropská rada projedná definitivní návrh Evropského fondu obnovy. V USA se politici budou snažit vyhnout uzavření vládních institucí kvůli limitům současného federálního rozpočtu. V České republice bude zveřejněna celá řada dat z reálné ekonomiky. Nejzásadnější bude statistika z průmyslu, který podle nás v říjnu pokračoval v expanzi, zatímco maloobchodní tržby klesaly. Klíčový bude také vývoj tuzemských cen, které pravděpodobně v listopadu stagnovaly.
img

Forex: Koruna jako jediná v regionu za celý týden ztrácí

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Růst mezd byl rychlejší i ve srovnání s prognózou ČNB.
img

Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosahovala výše 35 402 Kč. Po zohlednění aktuálně zhruba tříprocentní inflace mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 %, po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

Stavebnictví opět výrazně kleslo. Průmysl se musí připravit na zhoršení epidemiologické situace

07.10.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a naplno rozjet výstavbu dopravních komunikací. Díky výraznému růstu státních investic může dojít ke stabilizaci stavební produkce. Lépe fungující doprava navíc podpoří hospodářský rozvoj naší země,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Stavebnictví dostalo další tvrdou ránu. Průmysl se postupně zotavuje

07.09.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a výrazně navýšit investice v rámci inženýrského stavitelství. Tím by se vynahradily výpadky v pozemním stavitelství, na které výrazně dopadá koronavirová krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Mzdy se po letech začaly propadat. Růst mezd v Česku totiž poprvé po skoro sedmi letech nepokryje inflaci

03.09.2020 Meziroční růst průměrné hrubé měsíční mzdy v ČR ve letošním druhém čtvrtletí poprvé od posledního čtvrtletí roku 2013 nepokryl inflaci, což znamená, že v reálném vyjádření průměrná mzda klesla, a to o 2,5 procenta. Jedná se o její nejvýraznější pokles také právě od posledního čtvrtletí roku 2013, kdy propad činil 3,1 procenta.
C:\fakepath\dolar.jpg

Proč je dobré začít s malým účtem

28.08.2020 Jednou z otázek každého začínajícího obchodníka, kterou si klade je, s jak velkým účtem vlastně má začít obchodovat. Tím spíš, že o obchodování toho ví zatím málo a vlastně se teprve chystá vše učit a naučit. Jak velký účet by tedy měl mít, když jeho očekávání ohledně profitu jsou tak veliká a současně z diskusí ví, že svůj účet s velkou pravděpodobností hned v začátku smaže?
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 077 korun

04.06.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla reálně meziročně o 1,4 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 077 korun.
img

Růst mezd letos jen těsně překoná inflaci, v prvním čtvrtletí činila průměrná mzda 34 471 korun

29.05.2020 Průměrná reálná měsíční mzda v ČR v letošním prvním čtvrtletí rostla dle našeho předpokladu meziročně o 2,5 procenta. Vzhledem k 3,6procentní inflaci během prvního čtvrtletí činila průměrná mzda nominálně 34 471 korun.
img

Realitní trh – výhled a změny

28.08.2017  V roce 2017 jsou klíčové hnací síly výstavba a cenová politika, zatímco poptávka po bydlení pro jednu rodinu (jednogenerační standardní byt, dům) je i nadále silná – zrcadlí se do ní rok 2016. Pozitivní přírůstek pracovních míst a přitažlivé úrokové sazby nadále přinášejí kupující na trh; problémem některých lokálních trhů může být cenová bublina, kdy cena neodpovídá nárůstu příjmů a v případě změny ekonomického kurzu tato bublina rychle praskne s katastrofálními následky jak pro kupující, tak i pro finanční instituce. Důvěra spotřebitelů se zlepšuje, protože růst zaměstnanosti zůstává pozitivní, úrokové sazby zůstávají přitažlivé a spotřebitelé nadále mohou počítat s růstem reálné životní úrovně.
Související klíčová slova: FOREX | Brexit | Peníze | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Německo | Turecko | Analytik | Ropa Brent | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bloomberg | Blue chip | Bod | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trhy | Gap | Index DAX | Indikátory | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | MIFID | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Platforma | Riziko | Ropa | Sentiment | Stop-Loss | Trader | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Performance | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | ČEZ | Obchodování | Evropa | Hospodářský růst | Komerční banka | XTB | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Zisk | Výsledky | Chamtivost | ČSOB | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Financování | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Stavební výroba | Lukáš Kovanda | Burzy | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Analýzy | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | Eura | Evropská rada | Evropské měny | Graf | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Reuters | Sázky | Státní rozpočet | Transakční náklady | Trh | Volatility | Vývoj mezd | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ROCE | Itálie | Převis | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Komise | Volby | Vzdělání | Jackson Hole | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | PwC | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Energie | Ekonomický sentiment | Agentura Reuters | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | Realitní trh | Globální ekonomiky | Propad | Ztráty | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Mzdy | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Příjmy | ČTK | Konsenzus | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | BlueBay Asset Management | BHS | BlueBay | MiFID II | Hypoindex | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Inflace v eurozóně | Portu | Investiční platforma | Ekonomické krize | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | VIX index | Použití finanční páky | Drahé komodity | Zvýšení mezd | Náklady na úvěry | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Michal Uma | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Začít obchodovat | Americké společnosti | DE30 | Pokles cen | Záporný úrok | Štěpán Křeček | Oživení ekonomiky | ISM index | Růst mezd | Pozornost finančních trhů | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Kurzarbeit | ESG | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | ČSÚ | Předseda představenstva | Riziko pro investory | Potenciální riziko pro investory | Firma | Reálné ekonomiky | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | České hospodářství | Statistika | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | PLN | Impuls | Rostoucí náklady | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Růstový impuls | Finanční ztráty | Breaking | Libanon | Nejistoty | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Míra | Accor | Úroky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Kupní síla | Bydlení | NERV | BREAKING | Miliardy korun | Investiční platformy | Investiční aktivita | Hospodaření | Pracovní trh | Letecké společnosti | Sodexo | Sezónnost | Budoucnost | Příjmy domácností | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Výhled pro Evropu | Nájemné | Nižší růst | Komunikace | Le Figaro | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Trhy | Pražské burzy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Zisky dolaru | Průměrná cena | Růst sazeb | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Vývoj | Letní olympijské hry | Nová data | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výsledek zahraničního obchodu | Vývoj na trhu | Silný propad | Evropské země | Letectví | Domácí data | Míra nejistoty | Špatné výsledky | Silný pokles | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pád ceny | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Tiskové agentury | Prodeje domů | Situace v Číně | Koronavirová krize | MPSV | Daňové povinnosti | Kongres | Domácnosti | Asociace | Nákupu státních dluhopisů | Spoření | Další růst | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Výroba automobilů | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Realitní bubliny | LTV | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Veřejný sektor | Opětovný pokles | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dobré návyky | Výpadky | Statistiky | Air France | Posílení | Nové zakázky | Data z trhu práce | Pracovní síly | Energetická společnost | Zaměstnanci | Maloobchodní tržby v eurozóně | Rekordní zisk | Justice | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | Analýza makroindikátorů | RBI | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Roční zhodnocení | Inflace v Turecku | JDE | ČR | Měsíční mzda v ČR | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Antivirus | Zvyšování mezd | Berlín | Projev šéfa Fedu | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | DSTI | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Exporty | Fond obnovy | Zájem o investování | Mazars | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Starší byty | Reálná hodnota | Společnost XTB | Nové byty | Trigema | Ceny nových bytů | Celkový výsledek | Důvěra | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Pandemická situace | Pokles tržeb | CoreLogic | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Transparentnost | Dolarové úrokové sazby | Projev šéfa Fedu Powella | Prodeje rodinných domů | Politici | Epidemiologické situace | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Ceny bytů | Dušan Kunovský | CZKCASH | Nařízení | Moneta | RBAG | CEZ1 | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Situace ve stavebnictví | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Růst průmyslové produkce | Case-Shiller | Paralýza | Počasí | Inženýrské stavitelství | Evropské centrální banky | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | DAX (DE30) | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | Daňové zvýhodnění | Bilance obchodu | Air | Libanonská libra | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Fidelity | Výrazný růst | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Citelná inflace | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Objednávky | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Riziko ztráty | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst mezd v ČR | Plány | Cíle | Central Group | Skanska | Prodej | Energetická společnost ČEZ | Investiční byty | Cenové stability | Technologie | Protipandemická opatření | Hlubší deficit | Sazby daně | Výroční zprávy | Problémy se subdodávkami | KO | Odvětví | Pokles poptávky | Ministerstvo spravedlnosti | Úvěry na bydlení | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Analytik Portu | Byty | Vyšší úroky | Medián | David Vagenknecht | Běžné spoření | Společnosti | Opatření | Výběr daní | Uhlí | Pracovní den | UK100 | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Automotive | Minulá výkonnost | Češi | Vysoké ceny | Změny na trhu | Pozornost | Zvýšení minimální mzdy | Společnost | Obchodní výhled | TIM | Pozemky | | Investiční produkt | Občanské války | Nižší náklady na úvěry | Cykly | Developeři | Hry | Instituce | Základní úrok | Index DAX (DE30) | Bluebay Asset Management | Invaze | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vlastnictví | Pokles produkce | Valíd | Realitní sektor | Ceny bytů v České republice | ZEN | Přijetí | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Evropské akciové indexy | Investorky | Marketingová komunikace | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Reálné příjmy domácností | Investiční období | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Pokles cen nemovitostí | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Pokles trhů | Podstoupení rizika | ZTP | Minimální mzda v Turecku | Mzda v Turecku | Timothy Ash | Teplé počasí | Sportovní události | Hlava státu | Mediální pozornost | Nákup nemovitosti | Equal Pay Day | Ženy | Černá Hora | Spojení | Investiční gramotnost | Gabriela Ivanco | Daňová poradkyně | Albánie | Ztráty peněz | Daně z nemovitosti | Průměrná úložka | Úložka | Pojišťovnictví | Vice | Finanční budoucnost | Trh s bydlením | Sokolovská uhelná | Skupina Sokolovská uhelná | Skupina firem Sokolovské uhelné | Skupina firem | Podstoupit riziko | Frankfurt | Paříž | Londýn | Správy majetku | Nákup nemovitostí | Kupující | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Slevy | ProCent | Společenské změny | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Ceny bydlení | Hamburk | Platformy | Oblečení | Portfólia | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Prodeje | Provozovatel letišť ADP | Provozovatel letišť | Dlouhodobý horizont | Vývoj technologií | Příliv investorů | Sazba daně | Daně z příjmů fyzických osob | Vlády | Výhody | Change | 256/2004 | Cenová bublina | Finanční zátěž | Služby | Odpovědnost | Směrnice | Forvis Mazars | Investování je rizikové | Dosažené vzdělání | Dánové
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Měsíční časový rámec
Měsíční data
Měsíční FOREX
Měsíční FOREX výhled
Měsíční forwardové ceny
Měsíční futures report
Měsíční FX
Měsíční FX výhled
Měsíčník finančních trhů
Měsíční měnový report

Následující klíčová slova

Měsíční mzda v ČR
Měsíční nákupy státních dluhopisů
Měsíční obchodování
Měsíční objem intervencí
Měsíční odhady
Měsíční pohyb
Měsíční průzkum
Měsíční předpovědi
Měsíční příjem
Měsíční report
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít