Ekonomické recese
US Open: Indexy na začátku seance hledají směr, malé společnosti vedou zisky 🟢
16.10.2024 Na začátku americké seance se indexy otevírají bez jasného směru, s výjimkou indexu US2000 (Russell 2000). Pozitivní nálada mezi malými společnostmi je připisována rostoucí důvěře investorů ve scénář "měkkého přistání"—návrat úrokových sazeb na nižší úroveň bez vyvolání ekonomické recese. Náladu také podpořily velmi silné kvartální výsledky Morgan Stanley, která roste o více než 7 % na začátku hotovostní seance.
Kdo bude mít pravdu ohledně Fedu? Akcie nebo dluhopisy?
17.09.2024 Ve středu se konečně rozlouskne hádanka, kterou si kladou všichni, kdo sledují finanční trhy. Od vystoupení Jeroma Powella v Jackson Hole, kdy oznámil, že přišel čas snížit úrokové sazby, se spekuluje, zda toto snížení bude standardních 25 bazických bodů, nebo zda se dočkáme většího snížení o 50 bazických bodů. Trhy se ponořily do určité schizofrenie. Názory se mění prakticky každý den. Co nám však říkají fakta?
Americké akcie mírně posílily, polevily obavy o ekonomiku
16.08.2024 Americké akcie dnes mírně posílily. Těžily z poklesu obav ohledně vývoje ekonomiky Spojených států a z vyhlídek na snižování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed). Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,24 procenta a zakončil obchodování na 40.659,76 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,20 procenta na 5554,25 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,21 procenta na 17.631,72 bodu.
Kolektivní provázanost finančních trhů
10.08.2024 Pondělní propad amerických akcií měl okamžitý dopad na trhy po celém světě. V Evropě jsme viděli pokles akciových indexů, zatímco v Asii byly trhy zasaženy ještě prudčeji. Tento fenomén ukazuje, jak úzce jsou trhy provázány a jak kolektivní chování může ovlivnit směr, kterým se ubírají.
Ranní okénko - Finanční trhy se obávají, jaký bude další vývoj v USA
06.08.2024 Dnes budeme zejména netrpělivě vyhlížet výsledek průmyslu, který podle naší prognózy ani v červnu mnoho optimismu nenabídne. V případě neočištěných dat očekáváme meziroční propad o téměř 5 % a ani výsledek očištěný o kalendářní vlivy není příliš povzbudivý, kdy podle našeho odhadu průmyslová produkce takřka stagnovala. Automobilový průmysl již v posledních měsících nepřispíval k růstu celého odvětví a stejně tomu tak bude i nyní díky vyšší srovnávací základně loňského roku. Navíc i zahraniční poptávka zůstává slabá, když nás zejména ovlivňují problémy německého průmyslu. O jeho vývoji se více dozvíme zítra, ale již dnes naznačí tovární objednávky, zda v Německu nenastává obrat k lepším zítřkům. V meziměsíčním srovnání trh předpokládá jejich zvýšení v červnu o 0,5 %, zatímco v květnu došlo k jejich snížení o 1,6 %. Nicméně i pokud by se tato predikce naplnila, není na místě dělat okamžité soudy a bude na místě počkat na další data.
Podstata komodit: Průzkum hlavních trhů a jejich specifik
04.04.2024 Komodity můžeme vnímat jako základní pilíře globálního obchodování. Od samotných základů průmyslu až po zemědělské produkty, které krmí svět, představují komodity hmatatelná aktiva, která nám, jakožto obchodníkům, otevírají dveře k rozmanitým příležitostem.
Přehled dění na finančních trzích
18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
Ranní okénko - Inflace v Německu dál klesá, dnes v ČR druhý odhad HDP a PMI
01.03.2024 Poslední den tohoto týdne bude tím nejnabitějším z pohledu české ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn Českým statistickým úřadem zpřesněný odhad HDP v posledním kvartále minulého roku, kdy prvotní údaj statistiků naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,2 %. Dozvíme se zároveň strukturu jednotlivých složek, kde bude především zajímavé, zda se potvrdí růst spotřeby domácností, který byl dosud velmi utlumený a byl hlavní příčinou ekonomické recese v minulém roce.
ECB v čase ekonomické recese
30.01.2024 Zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého týdne jen potvrdilo, co mnozí ekonomové a analytici již delší dobu tvrdí – politika ECB je dlouhodobě poměrně „schizofrenní“ a „bezkrevná“. Ve vztahu k ekonomice, vývoji inflace a úrokových sazeb v měnové unii, zůstává měnová autorita ve složité situaci. Zatímco se eurozóna potýká s určitou mírou ekonomického „nerůstu“ a odezníváním inflačních tlaků z minulých let, ECB čeká, co udělá americká centrální banka nebo data z ekonomiky. V jejím rozhodování panuje tedy tzv. politika „pohledu do zpětného zrcátka“.
Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů
03.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů
02.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém
09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém
07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Investiční ředitelé BlackRock a Amundi nyní vyhlížejí recesi v USA
13.09.2023 „I přesto, že se konsensus mezi investory a analytiky letos výrazně posunul od recesního scénáře, investiční ředitelé Rick Reider a Vincent Mortier si myslí, že recese je naopak pravděpodobnější, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?
15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
Ranní okénko - Maloobchod v USA roste, ale jak ještě dlouho?
18.07.2023 V USA dnes vyjdou data týkající se maloobchodu a průmyslové výroby. V důsledku slevových nabídek by prodej aut měl maloobchodní tržby táhnout nahoru a ty by tak měly vykázat ve srovnání s květnem nárůst o 0,5 %. Nicméně ve druhé polovině roku se dá očekávat zpomalení v tomto segmentu. To průmyslová výroba by měla už v červnu stagnovat a ani její výhled do budoucna není příliš optimistický. V obou těchto ukazatelích by mělo dojít ke zhoršení, jelikož Fed na svém dalším zasedání po „pauze“ pravděpodobně opět zvýší základní úrokovou sazbu, což by se mělo projevit v nižší spotřebě domácností a v nižším množství firemních objednávek. Mělo by se ovšem jednat o poslední navýšení ze strany Fedu v tomto roce, protože zatím někde daleko za obzorem se začíná objevovat hrozba ekonomické recese, tudíž se nejspíše začne diskutovat o možném začátku postupného snižování základní úrokové míry.
Forex: Česká koruna mírně posílila, trend na eurodolaru ji ale míjí
17.07.2023 Česká koruna dokázala v uplynulém týdnu mírně posílit a přiblížila se úrovním okolo 23,75 EUR/CZK. Částečně pomohl negativní sentiment na trzích vůči dolaru, kterého se investoři v posledních týdnech hojně zbavují. Přesto koruna nedokázala tento trend plně zužitkovat. Většímu posílení zabraňují zejména klesající tržní sazby, kdy aktéři na trhu znovu navýšili sázky na rychlost snižování sazeb ze strany ČNB, a to navzdory jestřábím komentářům z posledního zasedání.
Technická analýza páru ETH/USD na 12. května 2023
12.05.2023 Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Gallup zůstávají preferovaným dlouhodobým investičním aktivem nemovitosti. Nicméně oproti rekordním 45 % z loňského roku v roce 2023 výrazně klesají ke 34 %.
Centrální banky nakupují rekordní množství zlata. Je to znakem rebelie vůči dolaru
27.04.2023 Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato (World Gold Council) činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010, kdy jsou centrální banky čistými kupci zlata. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.04.2023 1) Ruský finanční ústav Gazprombank rozšířil spolupráci s bankami v Indii, díky čemuž usnadní růst obchodu v národních měnách mezi oběma zeměmi. Agentuře Reuters to řekla místopředsedkyně správní rady Gazprombank Jelena Borisenková. Rusko se v letošním roce stalo největším dodavatelem ropy na indický trh. Spojené státy a Británie na Gazprombank loni v odvetě za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily sankce, Evropská unie nikoliv.
Poradenská firma: Počet i objem fúzí a akvizic v ČR v 1. čtvrtletí výrazně klesl
17.04.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně výrazně klesl. Na území Česka či se zapojením ČR se uskutečnilo 14 transakcí za 93,4 milionu Kč. Ve stejné období loni to přitom bylo 20 transakcí za 4,1 miliardy Kč. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. Propad je podle ní důsledkem ekonomické recese a poklesu aktivity investorů v souvislosti s nejistotou na trhu.
Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v ČR a CEE v 1Q 2023 – počet i objem transakcí meziročně výrazně klesl
17.04.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v letošním prvním čtvrtletí meziročně výrazně klesl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 14 transakcí za čtyři miliony eur (93,4 milionu Kč). Ve stejné období loni to bylo 20 transakcí za 175 milionů eur (4,1 miliardy Kč). Propad je důsledkem probíhající ekonomické recese a poklesu aktivity investorů v souvislosti s nejistotou na trhu. Největší objem transakcí se uskutečnil v oblasti energetiky. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. V celém středoevropském regionu situaci na trhu fúzí a akvizic ovlivňuje válka na Ukrajině.
Pre-market v USA 31. 3. 2023. Akcie ukončily tento měsíc v kladném teritoriu.
31.03.2023 Futures na americké akciové indexy rozšířily zisky a společně s evropskými dosáhly nových týdenních maxim. Obchodníci se nyní soustředí na preferovaný způsob Fedu měření inflace. Doufají, že získají nějaké vodítka o budoucnosti měnové politiky. Pokud index klesne, povede to s největší pravděpodobností k další rally na akciových trzích, zatímco rostoucí inflační tlaky budou vyvíjet tlak na trhy.
Index českého investora CII750: Podílové fondy vstoupily do nového roku v kladných číslech
07.03.2023 Podle Indexu českého investora CII750 se od začátku roku průměrnému investorovi zhodnotily vklady v podílových fondech o 2,56 %. V lednu jsme byli svědky silnějšího růstu o 3,84 %. V únoru však investice rostoucí trend neudržely a klesly o 1,23 %. „Navzdory propadům z minulého roku má ke konci února podle našeho indexu průměrný český fondový investor zisk za poslední tři roky ve výši 8,3 %,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.
Co je příčinou náhlého růstu libry?
22.02.2023 Britská libra včera vůči americkému dolaru výrazně posílila, ačkoli britská ekonomika prochází nejvážnější krizí životních nákladů za několik generací. Přesto, jak se ukázalo, zvládá věci lépe, než ekonomové a politika Bank of England předpokládali, což zvyšuje pravděpodobnost, že země unikne recesi.
Hlavní asijské indikátory dál klesají
13.02.2023 Asijsko-pacifické indikátory dál klesají. Výjimkou jsou čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které vzrostly o 0,74 %, resp. 0,72 %. Ostatní indexy klesaly. Australský index S&P/ASX 200 o 0,21 %, hongkongský index Hang Seng o 0,16 % a korejský KOSPI o 0,72 %. Nejvíc klesl japonský index Nikkei 225, a to o 0,91 %.
Ekonomický růst v USA byl na konci roku 2022 silný
27.01.2023 Klíčovým poznatkem ze včerejší zprávy o HDP za 4. čtvrtletí bylo, že ekonomický růst v USA byl na konci roku 2022 silný díky silnému trhu práce a nižším inflačním tlakům.
Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst
25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
Pohonné hmoty budou zdražovat. Kvůli otevírání čínské ekonomiky po covidu
19.01.2023 Pohonné hmoty v Česku po krátkodobém zdražení na začátku roku zlevňují druhý týden po sobě. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o sedm haléřů na 36,22 koruny za litr. Nafta zlevnila v průměru o 19 haléřů na 37,29 koruny za litr.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku v Číně klesají
08.11.2022 Ceny ropy dnes klesají, protože hrozba recese a zhoršující se epidemie nemoci covid-19 v Číně zvýšily obavy z nižší poptávky po pohonných hmotách. Čína je největším dovozcem ropy na světě.
Česká ekonomika podle analytiků vstupuje do recese
01.11.2022 Česká ekonomika vstupuje do recese a je otázkou, jak dlouho bude trvat. Shodují se na tom analytici v reakci na dnes zveřejněné výsledky hrubého domácího produktu (HDP), který ve třetím čtvrtletí mezičvrtletně klesl o 0,4 procenta. Další mezičtvrtletní pokles očekávají i v posledním kvartálu letošního roku. Za celý rok by podle nich měl HDP vzrůst zhruba o 2,5 procenta, upozorňují ale, že vychází z nízké loňské srovnávací základny ovlivněné pandemií covidu-19.
Globální ekonomika je na pokraji recese způsobené politikou Fedu
01.11.2022 Nyní hodně záleží na rozhodnutí, které Fed udělá ve středu. Je pozoruhodné, že trhy již předpověděly výsledek zasedání. Předpokládají, že regulátor zvýší základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů. Většina analytiků také ve středu očekávala nárůst o 75 bazických bodů. Poté může Fed zvýšit srovnávací sazbu o 50 bazických bodů a později o 25 bazických bodů. Poté si regulátor pravděpodobně udělá pauzu, aby analyzoval reakci inflace na úrokovou sazbu 4,75 %. Někteří členové FOMC se domnívají, že by to mělo stačit k tomu, aby se inflace během příštího roku nebo dvou posunula k 2% cíli. Pokud Fed zaznamená sebevědomý pokles inflace, může začít snižovat referenční sazbu blíže ke konci roku 2023.
Komodity: Ceny ropy rostou poté, co OPEC+ dohodl výrazné snížení produkce
05.10.2022 Ceny ropy rostou a navazují na zisky z předchozích dní. Reagují na dnešní zprávu, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem (OPEC+) sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně, což je výrazně více, než se čekalo.
Eurozóna směřuje do mírné recese
04.08.2022 V pátek byl v eurozóně zveřejněn velice důležitý předstihový makroekonomický indikátor, který indikuje očekávaný hospodářský vývoj na příští dvě čtvrtletí. Konkrétně šlo kompozitní index nákupních manažerů (Composite Purchasing Managers Index – PMI). Z červnové hodnoty 52,0 bodů došlo v červenci k masivnímu poklesu na 49,4 bodů. Přitom hranice 50 bodů odděluje zrychlující se makroekonomickou dynamiku od klesající dynamiky. Hodnota indexu na 49,4 bodech jednoznačně indikuje, že eurozóna téměř s jistotou rychle směřuje minimálně do mírné ekonomické recese.
Týden pravdy je zde – blíží se souboj akciových titánů?
26.07.2022 Výsledková sezóna je v USA v plném proudu a tento týden je nabitý velkými jmény. Pojďme se bez otálení podívat, které akcie se vyplatí tento týden sledovat.
Jak využít ekonomického cyklu u akcií?
25.07.2022 Naučte se, jak správně načasovat investice do akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat v dobách expanze i recese.
Jak využít ekonomického cyklu u akcií?
22.07.2022 Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují finanční trhy, je ekonomický cyklus. Ten se dělí na několik fází, přičemž každá z nich má vliv na nárůst či propad určitých skupin či typů akcií a akciových indexů. V tomto článku se společně podíváme na to, jak správně načasovat investování do těchto typů akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat na globálním růstu, ale také v případě krize.
Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají
05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
USA vstupují do recese (očekávejte pokles EUR/USD a USD/JPY)
01.07.2022 USA jsou již ve stavu ekonomické recese. I když to místní politické a ekonomické úřady ještě nepřiznaly, HDP za 1. čtvrtletí je při bezprecedentní inflaci nepochybně nižší o 1,6 %. Tato zpráva zvýšila tlak na americký akciový trh a prostřednictvím něj na globální akciové trhy, což vyvolalo vlnu růstu dolaru, pokles hodnoty komodit a surovin a také lokální zvýšení výnosu státních dluhopisů.
Akcie ovládl medvěd. Jak dlouho mohou poklesy trvat?
15.06.2022 Akciový index S&P 500, ke kterému se upínají oči podstatné části investorů, protože sdružuje pět set největších amerických akciových společností, vstoupil do medvědího trhu. Ten nastane, když má trh klesající tendenci a propadne se ze svých vrcholů o 20 a více procent, což se při pondělním obchodování v zámoří stalo. Jak dlouho trh ve znamení „investičního medvěda“ zůstane?
Globální stagflace je tu
12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?
04.01.2022 Akcie Coca-Cola mají čerstvě po jednom důležitém milníku, který spočívá v dokončené akvizici s Bodyarmor. Firma tak rozšířila portfolio svých produktů. Společnost mimo jiné zase zvedla dividendu, čímž si drží značnou část investorů. Coca-Cola akcie také patří mezi tituly, které jsou odolné proti inflaci (tzv. inflation-proof stocks). Ta totiž firmám doslova požírá marže díky rostoucím nákladům, ale výrobci potravinových a nápojových produktů bývají často ušetřeni a za chvíli si řekneme proč.
Analýza finančního a realitního trhu
03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.
Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?
29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
Část levičáků Bidenovy Demokratické strany chce vyměnit šéfa centrální banky
01.09.2021 Skupina progresivních levičáků z Demokratické strany prezidenta Joea Bidena si nepřeje, aby v čele americké centrální banky (Fed) nadále působil její současný šéf Jerome Powell. Ten je ve funkci od roku 2018 a mandát mu končí příští rok. Progresivisté v čele s kongresmankou Alexandrií Ocasiovou-Cortezovou, která se hlásí k podpoře socialistických myšlenek, jsou přesvědčeni, že šéf Fedu nedělá dost pro zmírnění klimatických změn ani pro odstranění ekonomické nerovnosti. Napsal to server BBC.
Japonské ponaučení
02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!
25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
Jak nepřijít o majetek v roce 2021?
10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?
07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
I přes mírné oživení české ekonomiky zůstává její výhled nadále nejistý
08.07.2020 Česká ekonomika zaznamenala v květnu mírné zlepšení, i nadále však zaostává za předkrizovou úrovní ekonomické aktivity. I přes meziměsíční nárůst o více než 10 %, je tak průmyslová produkce o zhruba čtvrtinu nižší. Z průmyslových odvětví se aktuálně nejhůře vede automobilovému průmyslu. Květnový pokles nových zakázek o necelých 35 % však moc optimismu do budoucna bohužel nedává. Na poptávku si aktuálně nemůže stěžovat inženýrské stavitelství, jehož produkce vzrostla o 1,2 %. V pozemním stavitelství se naopak produkce o 11 % snížila. Přes slabou poptávku z domácí a zahraniční ekonomiky však zůstává nezaměstnanost v ČR prozatím na nízkých hodnotách, v červnu podle MPSV na 3,7 %. Hlavním důvodem je podle nás program Antivirus.
Květnová průmyslová produkce zaznamenala zlepšení, výhled je však stále nejistý
07.07.2020 Podle dnes zveřejněných dat ČSÚ vzrostla průmyslová produkce v květnu meziměsíčně o 13,8 %, v meziročním vyjádření však i nadále klesala, a to o výrazných 25,7 %. To bylo zhruba v souladu s naší prognózou, zatímco trh počítal s mírně lepším výsledkem. Za oživením produkce průmyslu stálo především uvolnění protikoronavirových opatření. K tomu v květnu došlo jak v tuzemské ekonomice, tak i v ekonomikách našich obchodních partnerů. Fyzické překážky podnikání tak sice padly, to co však průmyslové podniky stále postrádají je poptávka. Slabá poptávka souvisí především s nejistým vývojem ekonomiky v druhé polovině roku. K oživení ekonomického růstu nejspíše dojde, zásadní otázkou je však v jakém rozsahu. Vývoj nových průmyslových zakázek prozatím moc optimistický není, když jejich hodnota poklesla v květnu meziročně o 34,7 %. Takto výrazným tempem klesaly jak zakázky z tuzemska, tak i ze zahraničí. Nejvíce přitom propadly zakázky v automobilovém průmyslu. Ten je přitom v česku významným zdrojem přidané hodnoty a zaměstnanosti. Jde zejména o to, že automobily představují luxusní statek, po kterých v době ekonomické recese poptávka logicky klesá.
MMF snížil prognózu globální ekonomiky
26.06.2020 Mezinárodní měnový fond ve středu zveřejnila svoji nejnovější prognózu dopadu koronakrize na globální ekonomiku. Není překvapením, že MMF svůj předchozí odhad z dubna posunul ještě více směrem dolů. Globální ekonomice nově předpovídá hluboký propad o 4,9 % a mírné oživení o 5,4 % v příštím roce.
Broker Consulting Index hypotečních úvěrů: V květnu potvrzen trend poklesu úrokových sazeb
14.06.2020 Květnový Broker Consulting Index hypotečních úvěrů potvrdil předchozí snížení úrokových sazeb, kterého jsme byli svědky v dubnu. Průměrná úroková sazba oproti minulému měsíci opět klesla, a to na 2,40 %, p. a. V dalších měsících lze očekávat pokračující postupné snižování. Průměrná výše hypotečního úvěru se na druhou stranu mírně zvýšila na současnou hodnotu 2 412 000 Kč.
Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020
28.05.2020 Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
Ropa v roli černé ovce
28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
Česko je doposud v boji s koronavirem úspěšné, "přizabilo" jej. Jak ale nyní "nezabít" ekonomiku?
28.04.2020 Vstupujeme do druhého poločasu bitvy s koronavirem a jeho následky. Dostat se ze současné krize s co nejmenšími důsledky zdravotními i ekonomickými předpokládá najít rozumný kompromis mezi epidemiology a ekonomy.
Každá změna přináší i nové příležitosti
03.04.2020 Rozhovor s Magdalénou Korniovou, generální ředitelkou společnosti Dom Maklerski BOS SA (Bossa).
Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?
19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur
19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
Koronavirus: ECB koupí finanční aktiva za 750 mld. eur
19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům koronaviru na ekonomiku eurozóny nakoupí Evropská centrální banka (ECB) finanční aktiva za 750 miliard eur (20,8 bilionu korun). ECB o tom informovala ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
Forex: Šířící se koronavirus zůstává pro finanční trhy hybatelem číslo jedna
03.03.2020 OECD včera varovala, že šířící se koronavirus povede k oslabení hospodářského růstu na nejslabší hodnotu za poslední dekádu. Česká ekonomika již zpomaluje, což potvrdí zpřesněná data za Q4 19. Struktura odhalí, že slabá je zahraniční poptávka a investiční aktivita. Nad vodou ekonomiku drží spotřebitelé. Evropská data o inflaci a nezaměstnanosti trhy zásadně neovlivní.
Forex: Koruna nakažená koronavirem
02.03.2020 Tuzemská měna na úvod týdne oslabila na nejslabší úrovně za poslední tři měsíce. Poprvé v letošním roce se její kurz přehoupl přes hladinu 25,50 CZK/EUR, kdy po poledni kurz testoval dokonce 25,55 CZK/EUR. Ještě ráno byla na trhu cítit úleva z víkendového prohlášení nejvyššího představitele americké centrální banky J. Powella, který vyjádřil připravenost na situaci reagovat snížením dolarových sazeb. Tento optimismus, který korunu posunul pod 25,40 CZK/EUR však měl jepičí život. Obdobný kurzový vývoj dnes zažily i okolní měny regionu. Únorové regionální PMI zaznamenaly (s výjimkou Maďarska) zlepšení, data však zatím vůbec nereflektují současnou paniku kolem koronaviru.
Burzovní pandemie již probíhá
28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Měnový trh | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Burza | Běžný výnos | CEO | CFD | CME | COT report | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Floating | Large Cap | Futures | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Split | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | IEA | Vývoj dolaru | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Colosseum | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie RWE | Akcie Sanofi | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Broker Consulting | Brokers | Brokerské společnosti | CAC40 | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Day trading | DJIA | Dlouhodobé investice | Dluh Řecka | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | Jak nejlépe investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Krátkodobé investice | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | MyFxBook | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ninja Trader | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Pád akcií | PayPal | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Risk Off | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Hodnocení brokerů | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Úrokové swapy | USD index | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webinář | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | ROIC | CNBC | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Bill Gates | CEE | Centrální depozitář | Current Ratio | Čistá úroková marže | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ex-dividend | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Provozní marže | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Zaknihované akcie | Čistá zisková marže | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | eBook | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Futures trading | Cukr | Vzdělání | COT | Velcí hráči | Broker forex | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Oxford Economics | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | J.P. Morgan Asset Management | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PwC | PVM | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | XAG/USD | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Investovaný kapitál | Velcí investoři | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Obchodní styl | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Japonský index Nikkei | Měnová autorita | Globální finanční krize | Obchodování měn | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Britský ministr financí | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Země OPEC | Derivátový produkt | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Výnosy | Institut API | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Softbank | Příjmy | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Odhad HDP | Očekávání | ex | Purple Trading | MUFG | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | Intradenní obchody | Bureau of Economic Analysis | Obchodníci s měnami | BHS | Breakout Trader | IBKR | Benjamin Graham | World Gold Council | Obchodování ETF | Akciové společnosti | Peter Lynch | Kurzový vývoj | Americký akciový trh | Obchodování indexů | Václav Pech | Jan Dvořák | ETH/USD | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | LYNX Trading | ETH | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Hypoindex | Inteligentní investor | Lithium | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Price-to-earnings ratio | Price-to-sales ratio | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Index českého investora | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Forexové páry | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | Facebook (FB) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Japonský akciový index | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Nové peníze | Pražský PX | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Kompozitní index | Trh s kryptoměnami | Burzy padají | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Roční výnos | Christopher Dembik | Posilování eura | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Výkyvy na trzích | Pokles valuací | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | Centrální depozitář cenných papírů | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Behaviorální vzorce | Vysoký výnos | Hodnotové investování | Odhad analytiků | Klesající cena | čnBlog | Inflace v ČR | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Americké HDP | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zákaznická podpora | Nezaměstnanost v ČR | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Akcie firmy | Riziko recese | Začít obchodovat | Finanční svět | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Wealth Management | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Aktuální cena akcií | Prodej na krátko | Konglomerát | Intradenní trader | Investiční kapitál | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kupci zlata | Broker Consulting Index | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Pravděpodobnost recese | US500 | Hospodářská recese | Globální recese | Výše dividendy | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Jakub Petruška | Snížení daní | Dolarové likvidity | iShares | Investujte do akcií | Stav ekonomiky | Kakao | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Výše investice | Hospodářské krize | Investujte zodpovědně | Světové akciové indexy | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Myšlenka | Statistické údaje | Histogram | FRED | Hluboká recese | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Recese v Evropě | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Pfizer | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Největší obchod | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Federální rezervní banky | Americká data | 5G | Ceny americké ropy WTI | Meziroční růst HDP | Struktura HDP | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | SoftBank Group | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Řídit riziko | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Volckerovo pravidlo | Zdražování | Nízká inflace | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Pojišťovny | Ekonomická recese | Podíl akcií | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Ford Motor | Farmaceutická společnost | FTC | Společnost Microsoft | Míra | RWE | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Regulátoři | Záporné úrokové sazby | Fiskální odpovědnost | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Rychlý růst mezd | Bydlení | COCOA | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Investiční ředitel | Americký index | Shortování akcií | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Zvýšení inflace | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Výrobce elektrických aut | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Miliardy eur | Velké trhy | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Předběžné výsledky | ASML | Poradenství | Zpřesněná data | Podnik | Proinflační | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Zpevňování koruny | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Nájemné | Ceny energií | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Stabilní výhled | Pohyby cen | Virus | Vir | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | SEC | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hospodářství Evropské unie | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Zvyšující se inflace | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Zhejiang Huayou Cobalt | Prudký propad | Krize v eurozóně | FinTech akcie | České banky | NVAX | Akcie Novavax | Světová hospodářská krize | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Představitelé Číny | Slabá čísla | Data PMI | Šéfka ECB | Šířící se koronavirus | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Příležitost k nákupu | WP | Cenové války | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Indické akcie | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Kweichow Moutai | MSCI China | ishares China | Mimořádný růst | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Poměr cen | Stimul | Gazprombank | Spotřebitelé | Objem stimulů | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Značný pokles | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Investiční svět | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | MPSV | Automobilka Volkswagen | Domácnosti | Asociace | Hotovost | KDU-ČSL | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Největší zisk | Anomálie | Vnímání rizika | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Objem dluhopisů | Signál | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Živobytí | Bulharsko | Izrael | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Poradce | Organizace | Hotelnictví | LTV | Dluhopisové emise | Akcie Nvidia | Práce | Koronakrize | Magdaléna Korniová | Branch Manager | Dom Maklerski BOS SA | FXCuffs | Swapové body | Poplatky za držení pozice přes noc | Investiční management | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Masové propouštění | Menší poptávka | TPA | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | FANG | DAWN | Emitenti | Více peněz | Index US500 | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Bankovní vzdělání | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | SaxoStrats | USO | Propad ceny ropy | Propad ceny | S&P500 | Dílčí index | Producenti ropy | ETF USO | Cenové pohyby | Ropný institut | Ropný institut API | Reddit | PMI ve službách | Posílení | Amundi | Euro dolů | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Burza CME | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | SMA 100 | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Prodat dluhopisy | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Politická nestabilita | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Průmyslové kovy | Technologický pokrok | Link | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Aktuální dění na trhu | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Fiskální stimul | Contemporary Amperex Technology | CATL | Velký růst | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Výhody blue chips | Akcie Intel | Akcie Deutsche Börse AG | Akcie Deutsche Börse | Akcie Merck KGaA | Akcie Merck | Akcie ASML Holding | Akcie Schneider Electric | Akcie Chugai Pharmaceutical | Akcie Advantest | Akcie Daiichi Sankyo | iShares Dow Jones Global Titans 50 ETF | iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A | iShares China Large Cap UCITS ETF | Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF | Dlouhodobý výhled | Bývalý prezident | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Špatné zprávy | Antivirus | Statistiky z trhu práce | Banka Creditas | Pokračování růstu | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Vysoké valuace | Index Nikkei 225 | Investice do infrastruktury | Novartis | Sanofi | Členové Fedu | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Výrobci aut | Výkyvy cen | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Květnová průmyslová produkce | Novavax | Výrazný propad | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Technologické společnosti | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Oliver Pursche | Propad ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Slabý dolar | Růst zaměstnanosti | Politické události | Významné události | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Oživení poptávky | Pandemická situace | Pokles tržeb | Počet akcií | Globální pandemie | Období zvýšené volatility | Časovat trh | Coca-Cola | Deglobalizace | Průměrné mzdy | Zhodnocení akcií | Odborníci | Rentabilita | Price-to-Earnings | Transparentnost | Kombinace indikátorů | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Budoucí vývoj | Rozdělení akcií | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | PVM Tamas Varga | Biden | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | iPhone | Americký ekonom | Masivní propouštění | Koncern | Embargo | Chování ceny | Nařízení | Investice do solární energie | Solární energie | Poptávka a nabídka | Pozice velkých spekulantů | Pravidelný příjem | Podvážení | Pokles EUR/USD | Výrobce videoher | T-Mobile US | Klesající dolar | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | Akciové investování | Ekonomické nerovnosti | Proražení | Vzorce chování | NextEra Energy | GME | GameStop | Vakcinace | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Měnový impuls | US2000 | Cenné papíry a burzy | Voda | Index US2000 | Ceny americké ropy | Zlepšení ekonomického výhledu | Počasí | Růst ceny | Německá inflace | Vakcinační strategie | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | KKR | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Držení pozice | Dopad na trhy | CARA | UAL | UAL.US | Vhodné akcie | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Mean-reversion | Tržní ceny | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti Alphabet | HAS | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Pozice spekulantů | FinTech akcie 2021 | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Růst Německa | Makroekonomický vývoj | Tvrdý lockdown | Dollar Tree | Příznivé údaje | Pandemie covidu-19 | Systematické riziko | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | xStation 5 | Pohyb ceny | Míra úspor | Reuters analytik | Klíčové centrální banky | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ochrana proti inflaci | Ceny ropy Brent | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Objem transakcí | Znalost trhu | Inflace v České republice | Ceny ve výrobě | Pandemie COVID | Riziko ztráty | API | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Zajištění proti inflaci | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Paradox | Cenové stability | Technologie | Makroekonomické indikátory | Index českého investora CII750 | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | AI | KO | Coca-Cola Company | Recese americké ekonomiky | Wealthspire Advisors | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | University of Michigan | Mateřská společnost | HICP | Chování | Vnímání | Interpretace | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Vratislav Zámiš | Maloobchod v USA | Byty | Funkční období | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Depozitní úroková sazba | Opatření | Rivian | Výrobce elektrických aut Rivian | Dna | Rychlý růst | ANO | Covidové restrikce | Energetika | Evropský index | Omezení cestování | Produkce v Číně | Gamble | Energetická krize | Riziko ztrát | Snížení dluhu | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Chování lidí | Zhoršení nálady | Energetické krize | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Celoroční výhled | TIM | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Dotcom | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Fundamentální analýzy | Large speculators | Trh se zlatem | Technická rezistence | Joachim Nagel | Hráči na trhu | Hodnoty měny | Miliardy USD | Bodyarmor | Odolné proti inflaci | Inflation-proof stocks | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Úrokové sazby v Česku | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Statista | Společnost Google | Pokles inflace | Huayou Cobalt | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Geopolitické události | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Jestřábí politika | Menší investoři | Celkový trend | Pohyby trhu | Patrik Novotný | USB.US | Vzestupný trend | Poradenská firma | Výsledky Alphabet | Technický výhled trhu | Nárůst zisků | Pepa Zeman | Přijetí | Snížení inflace | Akcie KO | Obchodní instrument | Obchodování CFD akcií | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Pokles zisku | United Airlines (UAL.US) | Fáze expanze | Jak obchodovat cyklické akcie | Necyklické akcie | Jak obchodovat necyklické akcie | Proticyklické akcie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Výsledky Apple | Výsledky Apple za Q2 | Výsledky Alphabet za Q2 | Výsledky Amazon za Q2 | Výsledky Amazon | Velký pád akcií | Poměr P/E | Zákaz dovozu | Provozní výnosy | Thomas Barkin | U.S. Bancorp | EU a USA | Fenomén | Retracementy | Energetické komodity | Výhodné ceny | Ruské ropy | Ekonom společnosti | Krátkodobí obchodníci | Krátkodobé cenové pohyby | Zajímavé příležitosti | Implikace | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Novinky | Vysoké inflace | Širší index | Ekosystém | CZ | Premiér Rishi Sunak | Nižší minima | Nižší maxima | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Růstové vyhlídky | Ziskovosti společnosti | Měnová unie | Globální akciový index MSCI | Nejdůležitější události | Výprodeje | Problémy německého průmyslu | ChatGPT | Vývoj sazeb | Výhled trhů | Výsledky Morgan Stanley | Nové příležitosti | Raphael Bostic | Pevné nervy | Fáze trhu | Bancorp | Stříbro (XAG/USD) | Válka | Černá Hora | Klesající inflace | Ředitel banky | Ekosystém baterií | Bahlil Lahadalia | Indonéský ministr | Ministr pro investice | Vale | Partnerství | Jiří Hlaváč | TPA Valuation & Advisory | Analýza TPA | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Objem transakcí na trhu | ENEL SpA | ENEL | ENEL Group | Public Power Corp SA | Public Power Corp | Public Power | Zdeněk Nekula | Jelena Borisenková | Indický trh | Ministr zemědělství | Sega | Výrobce videoher Sega | Rovio Entertainment | Rovio | Rychlost | Vztah k riziku | Vice | Aktuální stav | Investoři a tradeři | Směřování | Technologické bubliny | Proinflační riziko | Očekávání ziskovosti | Rick Rieder | Situace v USA | Investiční ředitelé | Dluhopisový trh USA | Kryštof Míšek | Argos Capital | Akcie třiceti předních amerických podniků | Struktura | Mimořádné situace | Services | Investiční atraktivita | Skupina investorů | Snížení cen | ProCent | Technologické inovace | Capital | Spojené státy americké | Růst akciového trhu | Portfólia | 1D | Wealth | Odvětví vyspělých technologií | Ekonomické trendy | Strategie obchodování | Zotavení | Fed funds | Zemědělské produkty | Dosažení zisku | Price-to-Earnings Ratio | Rezervy | Konflikty | Strategie obchodování s komoditami | Výkyvy v cenách | Vlády | Oznámení | 256/2004 | Geopolitické konflikty | Přístupy k obchodování | Investice proti inflaci | Různé typy komoditních trhů | Typy komoditních trhů | Významné výkyvy cen | Formování cenových trendů | Normalizace trhu | Průmyslové aktivity | Hledání bezpečných investic | Volatility akciových trhů | Zvýšené volatility | Období korekce | Zklidnění trhů | Očekávání inflace | Potravinové zásobování | Globální potravinové zásobování | Příležitosti pro obchodování | Faktory ovlivňující ceny komodit | Globální ekonomické trendy | Embargo na ropu | Rok 2020 | Ropné trhy | Zpracování komodit | Těžební technologie | Zpracovatelské metody | Inovace v zemědělství | Snížení cen komodit | Nárůst poptávky | XPT/USD | Platina (XPT/USD) | Graf platiny | Klíč k úspěchu | Volatilita cen komodit | Volatilita cen | Sezónní výkyvy v cenách | Sezónní výkyvy | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Čtení cenových patternů | Fundamentální vs. Technická analýza | Úspěšné obchodování s komoditami | Studium externích faktorů | Vstupní a výstupní body | Výstupní body | Graf Kakaa | Graf Kakaa (Cocoa) | Změny ve výrobních nákladech | Změny v regulačních politikách | Stanovení pevných stop-lossů | Hluboká znalost trhů | Graf ropy (CL) | Průzkum hlavních trhů | Podstata komodit | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Odpovědnost | U.S. Bancorp (USB.US) | Narůst zisků | Směrnice | Investování je rizikové | Kolektivní nevědomí | Novinky společnosti
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot