Dopady epidemie koronaviru
Pokles ropy, čeká ji týdenní pokles způsobený nouzovým uvolněním zásob
08.04.2022 Ropa míří zpět k týdennímu ústupu v souvislosti s plány na masivní uvolnění zásob, virovou epidemií, která snižuje poptávku v Číně, která je největším dovozcem, a jestřábím obratem amerického Federálního rezervního systému.
Věřitelé zadlužených ČSA dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu
28.03.2022 Věřitelé zadlužených Českých aerolinií (ČSA) dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu dopravce a tím i o dalším osudu firmy. Reorganizační plán, který vypracovala mateřská společnost Smartwings, počítá s tím, že investorem v ČSA se má stát nová firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. Podle reorganizačního plánu poskytne firma letecké společnosti vypořádací úvěr 125 milionů korun, ze kterého budou vyplaceni věřitelé. ČSA jsou od loňského března v úpadku, v červnu soud povolil jejich reorganizaci.
Smartwings chtějí prodloužit lhůtu pro reorganizační plán ČSA do února
20.09.2021 Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku. Firma nyní dokončuje jednání s Airbusem, který patří mezi největší věřitele zadlužených ČSA. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku, upozornil na to server zdopravy.cz. ČSA jsou v úpadku od března, insolvenční soud v červnu pověřil mateřskou firmu Smartwings, aby do čtyř měsíců zpracovala reorganizační plán. O případném prodloužení lhůty rozhodne Městský soud v Praze.
Soud vyhlásil úpadek ČSA, firma dluží přes 1,8 miliardy Kč
10.03.2021 Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na rozhodnutí upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.
Ranní nadhoz - dnešní údaje ze služeb naznačí rozsah škod
11.05.2020 Česká národní banka ve čtvrtek snížila svou hlavní úrokovou sazbu o nečekaných 75 bazických bodů, a potřetí v řadě tak razantně uvolnila měnovou politiku. Banka se tak snaží mírnit dopady epidemie koronaviru na domácí ekonomiku. ČNB zároveň uvedla, že připravuje nová opatření na dodávání likvidity nebankovním subjektům, aktuálně však nevidí potřebu okamžitého zásahu. V nové prognóze počítá ČNB s letošním propadem ekonomiky o 8%, po němž by v roce 2021 mělo následovat zotavení o 4%.
ČNB má širší obchodní možnosti, prezident podepsal novelu
20.04.2020 Česká národní banka bude moci obchodovat mimo jiné s cennými papíry s delší splatností a také uzavírat obchody s více institucemi než dosud. Vyplývá to z novely zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu novely informoval Hrad. Změnu zákona schválil Parlament ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze jako jedno z protikrizových opatření. Vládě by mohla novela pomoci při vydávání státních dluhopisů.
Senát schválil rozšíření možností ČNB pro obchodování na trzích
16.04.2020 Česká národní banka se zřejmě dočká širších možností obchodování na finančních trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes schválil Senát. Sněmovna ji ve stavu legislativní nouze schválila minulý týden. Musí ji ještě podepsat prezident.
Rozšířené možnosti obchodování u ČNB ekonomové přivítali
09.04.2020 Rozšíření možností České národní banky obchodovat na trzích ještě více zatraktivní české státní dluhopisy pro investory, zabrání neúměrnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu nebo i případné destabilizaci trhu. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Samotné časové omezení pravomocí je podle nich přijatelným kompromisem a pojistkou před možným propojením centrální banky, která by měla být nezávislá, a vlády.
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB
08.04.2020 Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Proti původnímu vládnímu plánu však poslanci omezili toto rozšíření časově, a to do konce příštího roku. Předlohu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Rozšíření obchodů může pomoci státu při vydávání státních dluhopisů.
Ranní nadhoz - nezaměstnanost za březen může překvapit
08.04.2020 České maloobchodní tržby bez prodejů automobilů v únoru meziročně vzrostly o 7,4 %. Celkové tržby včetně aut se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 3,6 %. Po očištění o sezónní faktory tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně stagnovaly. Již některé předstihové indikátory ovšem ukazují, že dopady epidemie koronaviru na aktivitu ve službách a maloobchodě jsou přímo katastrofální. To však uvidíme až na datech z následujících měsíců. Celkový pokles maloobchodních prodejů v letošním roce pak bude záviset především na tom, jak dlouho budou platit mimořádná restriktivní omezení.
Na akciové trhy se pomalu vrací opatrný optimismus
07.04.2020 České maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v únoru meziročně vzrostly o 7,4 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 3,6 %. Po očištění o sezónní faktory tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně stagnovaly. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za farmaceutické, zdravotnické a kosmetické zboží, potřeby pro domácnost a za počítačové a komunikační vybavení. Únorové tržby bez automobilového segmentu vykázaly překvapivě silnou dynamiku. Již některé předstihové indikátory ovšem ukazují, že dopady epidemie koronaviru na aktivitu ve službách a maloobchodě jsou přímo katastrofální. Celkový pokles maloobchodních prodejů v letošním roce pak bude záviset především na tom, jak dlouho budou platit mimořádná restriktivní omezení.
Tržby před nástupem koronaviru překvapily rychlým růstem
07.04.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v únoru meziročně vzrostly o 7,4 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 3,6 %. Letošní únor měl oproti únoru 2019 o jeden kalendářní den více, počet pracovních dní byl stejný. Po očištění o sezónní faktory tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně stagnovaly. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za farmaceutické, zdravotnické a kosmetické zboží, potřeby pro domácnost a za počítačové a komunikační vybavení.
Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2020
02.04.2020 Český průmyslový PMI v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3. Snížily se víceméně všechny sledované subindexy. Zaměstnanost klesla nejrychleji od září 2009, nižší byl objem výroby, nových zakázek i zásob. Vyhlídky podnikatelů na následujících 12 měsíců se rovněž propadly. Respondenti přitom hodnotili období od poloviny února do poloviny března, takže průzkum plně nezohledňuje dopad restriktivních opatření. Očekáváme proto, že ukazatel za duben spadne ještě hlouběji.
Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku
01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
Okénko trhu - Inflace v eurozóně zpomaluje
31.03.2020 Třetí odhad statistického úřadu dále zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 2,0 %. Růst ekonomiky tak podle očekávání zpomalil oproti čtvrtletí třetímu, kdy dosáhl 2,5 %. Mezikvartální dynamika se po zpřesnění zvedla o desetinu procentního bodu a dosáhla 0,5 %. Vlivem upravených dat ze čtvrtého kvartálu tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). ČSÚ zdůvodnil změnu zejména novými daty ze sektoru vládních institucí. Dynamika HDP v letošním roce bude ovlivněna dopady epidemie koronaviru, když restriktivní opatření proti šíření nemoci podstatně omezují ekonomickou aktivitu. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání těchto opatření zhruba do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
Zpřesněný odhad zvedl dynamiku české ekonomiky
31.03.2020 Třetí odhad statistického úřadu dále zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 2,0 %. Mezikvartální dynamika se zvedla o desetinu procentního bodu a dosáhla 0,5 %. Vlivem upravených dat ze čtvrtého kvartálu dosáhl růst HDP v loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). ČSÚ zdůvodnil změnu zejména novými daty ze sektoru vládních institucí.
ČNB snížila sazby o 50 bps, koruna oslabuje na denní minima
16.03.2020 Rada České nárobní banky snížila na mimořádném jednání jednomyslně základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Hlavním cílem je zmírnit dopady epidemie koronaviru. Rada uvedla, že je připravena reagovat na případné nadměrné výkyvy kurzu koruny. Změna sazeb je účinná od úterý 17. března 2020. Česká měna v reakci na snížení úrokových sazeb klesla na denní minimum. Půl hodiny po rozhodnutí ČNB se kurz dostal až na úroveň 27,20 korun za euro. Koruna je tak nejslabší od roku 2017, když po konci intervencí následovalo několik seancí volatilního obchodování.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.03.2020 1) Akcie v Asii klesaly po nedělním rozhodnutí americké centrální banky (Fed) snížit základní úrokovou sazbu téměř na nulu. Australský akciový trh dnes klesl nejvíce od roku 1987, zatímco hlavní index japonských akcií Nikkei 225 uzavřel nejníže od listopadu 2016.
Fed snížil úrokovou sazbu. Kellner dává pomůcky za 100 milionů.
16.03.2020 Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod, aby chránila ekonomiku před dopady epidemie koronaviru. Nejbohatší Čech Petr Kellner věnoval ochranné pomůcky za 100 milionů korun. Výrobce reklamního textilu Adler nabídl svou kapacitu pro výrobu roušek bez nároku na zisk.
Okénko trhu - ECB podpořila likviditu, nálada na trzích stále negativní
13.03.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v lednu meziročně vzrostly o 4,9 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 2,1 %. Oproti očekáváním zklamal zejména prodej automobilů, zatímco další části tržeb naopak rostly rychleji. Letošní leden měl stejný počet pracovních dní jako ten loňský, kalendářní vlivy tak meziroční dynamiku neovlivnily. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení a výrobky pro domácnost. To se odrazilo v rychlém růstu tržeb za nepotravinářské zboží, které se meziročně zvedly o 7,3 %. Slabší pak byl růst útrat za potraviny (o 2,4 %) a za pohonné hmoty (o 1,1 %). I přesto, že lednové tržby bez automobilového segmentu pozitivně překvapily, budou data již od března silně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. Tržby v maloobchodě půjdou pravděpodobně strmě dolů, když se spotřeba omezí jen na nezbytné statky. Dopady budou značné zejména v oblasti cestování, rekreace a kultury. I bez zahrnutí tohoto vlivu jsme v letošním roce předpokládali zpomalení tržeb pod tři procenta. Současná epidemie však náš původní odhad podstatně srazí.
Tržby před nástupem koronaviru ještě slušně rostly
13.03.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v lednu meziročně vzrostly o 4,9 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 2,1 %. Oproti očekáváním zklamal zejména prodej automobilů, zatímco zbylé tržby naopak rostly rychleji. Letošní leden měl stejný počet pracovních dní jako ten loňský, kalendářní vlivy tak byly potlačeny. Po očištění o sezónní faktory se tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně zvýšily o 0,9 %. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení a výrobky pro domácnost.
Rusnok: Změna sazeb ČNB není nyní příliš účinný nástroj
10.03.2020 Změna úrokových sazeb Českou národní bankou není nyní příliš účinným nástrojem na boj s bezprostředními ekonomickými dopady šíření koronaviru. Novinářům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pokud ale bankovní rada na zasedání na konci března dojde k závěru, že by případné snížení sazeb pomohlo, byť jen psychologicky, tak v tom guvernér nevidí problém.
Koronavirus ovlivňuje dění na trzích
09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
Ranní nadhoz - americký Fed snížil sazby o půl procentního bodu
04.03.2020 Český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %, mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vlády. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka. V souhrnu za celý loňský rok si HDP polepšil o 2,4 %. Vyhlídky do budoucna však zůstávají nejisté. Situace na trzích našich hlavních obchodních partnerů se nelepší, navíc lze očekávat, že hospodářský růst na počátku roku bude negativně ovlivněn dopady epidemie koronaviru.
Zpřesněný odhad potvrdil zpomalení české ekonomiky
03.03.2020 Druhý odhad statistického úřadu o desetinu procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 1,8 %. Mezikvartální dynamika ztratila oproti třetímu čtvrtletí desetinu a dosáhla 0,3 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a investiční výdaje, rostla však i spotřeba vládního sektoru. Naopak výrazně negativní příspěvek k růstu měla zahraniční poptávka.
Měsíční předpovědi: Inflace se bude postupně přibližovat 4 %
02.03.2020 Struktura HDP potvrdí slabost výrobního sektoru a exportu při mírném oživení spotřeby domácností. Růst průměrné mzdy jen nepatrně přibrzdí, zatímco míra nezaměstnanosti stagnuje na extrémně nízkých úrovních. Inflace v těchto měsících bude dál zrychlovat a mířit ke 4 %. Pro ČNB je tento vývoj velmi nekomfortní, ale s ohledem na nejisté dopady epidemie koronaviru bude nyní vyčkávat a úrokové sazby neměnit.
I přes zlepšení PMI zůstávají vyhlídky průmyslu nejisté
02.03.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě v únoru vzrostl o 1,3 bodu na hodnotu 46,5, tedy nejvyšší hodnotu za posledních 9 měsíců. Tento výsledek byl v souladu s tržním očekáváním. Došlo opět k poklesu objemu nových zakázek a výroby, avšak v menší míře. Firmám ovšem stále dělá starost neochota zákazníků objednávat, zejména těch z odvětví strojírenství a automotive. Nižší pokles nových zakázek pak vedl i k menšímu úbytku zaměstnanosti. Výrobci projevují snahu nalákat nové zákazníky a ubírají ze svých marží, cena výstupů tak nadále pokračovala v poklesu. I přes hrozící nejistoty byla únorová očekávání průmyslníků pozitivní (poprvé od září) a nejsilnější od loňského května.
Burzovní pandemie již probíhá
28.02.2020 „Na trzích zažíváme nejhorší týden od propuknutí světové hospodářské krize v roce 2008. Z trhů po celém světě se již vypařilo více než 5 000 miliard dolarů. Lidé, kteří včera vyprodali svá portfolia, jsou na tom výrazně lépe než lidé, kteří je vyprodávají až dnes. Vyhlídky na změnu tohoto trendu bohužel stále nejsou patrné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
Intervence | Čína | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Francie | Česká měna | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Asset management | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Denní minima | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trhy | Indikátor | Indikátory | Komodity | Kurz | MMF | Měna | Finanční instituce | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ropa | Sentiment | Splatnost | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Zisk | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Financování | Index strachu | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | ADP report | EURCZK | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy na světových trzích | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Fondy | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Instrumenty | Investiční | Investiční výdaje | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurz forintu | Majoritní vlastník | Makroekonomické ukazatele | Management | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Státní dluhopisy | Trh | Velká Británie | Výprodej | WTI | Zprávy | Zisky | ING | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Rozhovor | Bank of New York Mellon | Wells Fargo | State Street | Home Credit | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Rada ČNB | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Ekonomická aktivita | City | Základní úrokové sazby | Firmy | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Dostatek hotovosti | Propad | Guvernér | Ztráty | Dnešní údaje | Akcionáři | Výhled | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Americký trh práce | Ekonomická situace | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Grant Thornton | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Výkyvy kurzu koruny | BHS | Aleš Michl | Obchodování na trzích | OPEC+ | Inflace v eurozóně | Burzy padají | Daňové úlevy | Dopady na ekonomiku | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | Dění na trzích | PPF | Měsíční předpovědi | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Hospodářské krize | Rozpočet | Deficit | Rozhodnutí americké centrální banky | Výdaje státního rozpočtu | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Firma | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Lagardeová | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Zveřejněná data | Struktura HDP | Financovat | Hospodaření státu | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | PLN | Ceny potravin | Stavebnictví | Koruna dnes | Problémy | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Airbus | Míra | České aerolinie (ČSA) | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | xStation5 | Rychlý růst mezd | Ztráta | Úbytek | Miliardy korun | Koruna posílila | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Prodej automobilů | Washington | Finální odhad | Letecké společnosti | RBA | Ifo | Příjmy domácností | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Ceny energií | Krach | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Index japonských akcií | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Dopady koronaviru | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hospodářství Evropské unie | Inflace v lednu | COVID-19 | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Noviny | Světová hospodářská krize | Ekonomické recese | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Vývoj | Martin Gürtler | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Začátek cenové války | Změna sazeb | Změna sazeb ČNB | Videokonference | Aerolinky | Lufthansa | Index strachu VIX | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Pokles HDP | ČNB snížila sazby | Největší propad | Hlavní ekonom ING | Stimul | Spotřebitelé | Dopady koronavirové pandemie | Nový výhled | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Komerční banky | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | České státní dluhopisy | Růst | Úbytek pracovních míst | Poslanci | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ministryně financí Alena Schillerová | Březnová inflace | Ekonomiky | Dopad epidemie na ekonomiku | Aukce státních dluhopisů | Poskytování hypoték | LTV | Letecká společnost | Práce | Údaje | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Prodávat státní dluhopisy | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Obchodování u ČNB | Možnosti obchodování | Možnosti obchodování u ČNB | Dnešní statistiky | Statistiky | Stephen Innes | Spotřebitelský sentiment | Maloobchod | Soud | Dluhy | JDE | Covid | Restrukturalizace | Skupina Smartwings | Ceny | Air | Úpadek ČSA | ČSA | Plány | Prodej | Mateřská společnost | Společnosti | České aerolinie | A321Neo | A220 | Věřitelé zadlužených ČSA | Inskol | Firma Inskol | Michael Šefčík | Dopady epidemie | Plány Fedu | Reorganizační plán | Společnost | TIM | 3М | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Invaze
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot