Pondělí 20. ledna 2025 22:56
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding

Ceny ve výrobě

img

Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu

05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
img

Ranní okénko - Reálné mzdy v ČR dál rostou, dnes první údaj z amerického trhu práce

04.09.2024 Dnešní den jako jediný v rámci tohoto týdne nenabídne data z české ekonomiky. Nudit se ovšem nebudeme, jelikož dorazí zajímavé údaje ze zahraničí. Nejprve v dopoledních hodinách Eurostat odhalí, jak se vyvíjely ceny ve výrobě v eurozóně. Trh včetně nás očekává, že se ve srovnání s loňským rokem v červenci výrobní ceny snížily o 2,5 %. V meziročním srovnání dochází k nepřetržitému poklesu již od loňského května zejména díky nižším cenám energií.
img

Ranní okénko - Jak vnímají analytici německou ekonomiku?

13.08.2024 Dnes bude z dat ohledně domácí ekonomiky zveřejněno pouze saldo běžného účtu platební bilance ke konci června, které by podle tržního odhadu mělo zůstat pasivní (odhad -31 mld. Kč vs -14,6 mld. Kč v květnu), a to navzdory zlepšení bilance zahraničního obchodu.
img

Ranní okénko - Finanční trhy se obávají, jaký bude další vývoj v USA

06.08.2024 Dnes budeme zejména netrpělivě vyhlížet výsledek průmyslu, který podle naší prognózy ani v červnu mnoho optimismu nenabídne. V případě neočištěných dat očekáváme meziroční propad o téměř 5 % a ani výsledek očištěný o kalendářní vlivy není příliš povzbudivý, kdy podle našeho odhadu průmyslová produkce takřka stagnovala. Automobilový průmysl již v posledních měsících nepřispíval k růstu celého odvětví a stejně tomu tak bude i nyní díky vyšší srovnávací základně loňského roku. Navíc i zahraniční poptávka zůstává slabá, když nás zejména ovlivňují problémy německého průmyslu. O jeho vývoji se více dozvíme zítra, ale již dnes naznačí tovární objednávky, zda v Německu nenastává obrat k lepším zítřkům. V meziměsíčním srovnání trh předpokládá jejich zvýšení v červnu o 0,5 %, zatímco v květnu došlo k jejich snížení o 1,6 %. Nicméně i pokud by se tato predikce naplnila, není na místě dělat okamžité soudy a bude na místě počkat na další data.
img

Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA

12.07.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst na 2,3 % (vs 2,2 % v květnu). V květnu index PPI dokonce poklesl o -0,2 %, tentokrát se očekává meziměsíční růst ve výši 0,1 %. Jádrové ceny ve výrobě by mohly růst o něco rychleji, po odečtení potravin a energií se očekává meziměsíční nárůst cen o 0,2 %, meziročně pak o 2,5 % (vs 2,3 % v květnu).
img

Ranní okénko - Dnes PMI ze světa

21.06.2024 Závěr týdne je ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI), kdy postupně dorazí výsledky z Německa, eurozóny a ze Spojených států amerických. U našeho západního souseda se očekává zvýšení indexu ve zpracovatelském průmyslu z 45,4 bodů na 46,4 bodů. V případě služeb je predikováno sice mírnější zlepšení (z 54,2 bodů na 54,4 bodů), ale úroveň 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bude bezpečně překonána. V eurozóně se očekávají velice podobné výsledky, kdy ve zpracovatelském průmyslu by mělo dojít k nárůstu z 47,3 bodů na 47,9 bodů a v oblasti služeb z 53,2 bodů na 53,4 bodů. Poněkud odlišný příběh se odehrává v USA, kde se index PMI v průmyslu i ve službách po dobu celého letošního roku drží nad klíčovou hranicí 50 bodů. Mělo by tomu tak být i v červnu, nicméně analytici odhadují v obou sektorech horší výsledky než v květnu.
img

Ranní okénko - Za týden zasedá ČNB - sníží sazby o 25bb nebo 50bb?

20.06.2024 Dnešní den nabídne, jak se vyvíjejí ceny výrobců v Německu. Ty v meziročním srovnání klesají již od července minulého roku, a to zejména díky výraznému poklesu cen energií. V dubnu se ceny ve výrobě snížily o 3,3 %, v květnu podle trhu došlo k poklesu o 2 %. Prostor pro další snižování cen se ovšem zužuje, jelikož pomalu začne vyprchávat efekt vysoké srovnávací základny. Z Evropy dorazí ještě údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně, která zůstává i nadále pesimistická a ani červen tento stav nezmění. Na druhé straně od září roku 2022, kdy dosáhla svého dna, téměř setrvale roste a přibližuje se svému historickému průměru.
img

Ranní okénko - Dnes večer zápis z posledního zasedání Fedu

22.05.2024 Hlavní událost tohoto týdne nastane dnes večer, kdy bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Fedu. Ten rozhodl o ponechání sazeb na úrovni 5,25-5,50 %, což bylo všeobecně očekáváno, jelikož se inflace v USA drží nad 3 % a výkon tamní ekonomiky zůstává silný především díky robustní spotřebě domácností. Světla reflektorů se tak přesunula na předsedu Powella, který mohl na následné tiskové konferenci naznačit více o postupu měnové politiky v rámci dalších měsíců. Na stole byla dokonce možnost dodatečného zvýšení úrokových sazeb, ale ten tuto možnost téměř vyloučil. Měnová politika je podle většiny členů měnového výboru již dostatečně restriktivní, ale bude třeba ji držet na této úrovni delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Konec dob deflace v Japonsku, její možný začátek v Číně?

26.03.2024 Minulý týden skončila dost možná jedna ekonomická éra. Japonská měnová autorita Bank of Japan oficiálně vyhlásila konec dob deflace v ekonomice, zvýšila poprvé za 17 let úrokové sazby a zahájila tak cyklus restriktivní měnové politiky. Výraznější inflační tlaky se předtím neobjevovaly v japonské ekonomice více než tři desetiletí. V úplně opačné situaci je druhá největší světová ekonomika, Čína. Jaké jsou podobnosti mezi oběma zeměmi? Co můžeme z pohledu Číny očekávat v delším období?
img

Ranní okénko - ECB zatím neuvažuje o snižování saze

19.01.2024 V závěru týdne dorazí z americké ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelské nálady, který bude doplněný i o poslední inflační očekávání. Obě čísla mají možnost posunout očekávání trhu ohledně měnové politiky jedním či druhým směrem, kdy investoři vidí šance na březnové snížení sazeb zhruba 50 na 50. Mediánový odhad počítá s mírným zvýšením optimismu, což dává americké ekonomice naději pro silnější ekonomický růst i v začátku roku 2024. Silnější poptávka ale zároveň může v očích představitelů Fedu působit jako proinflační faktor a vést k větší opatrnosti v rychlosti snižování sazeb. To je téma, které u investorů i nadále rezonuje nejvíce, a pozitivní výsledek spotřebitelské nálady nad odhadem trhu by patrně vedl k negativní reakci na finančním trhu.
img

Výrobní ceny klesají, a to zejména v zemědělství

17.01.2024 Výrobní ceny v průmyslu v prosinci meziměsíčně poklesly o 0,5 % a meziročně vzrostly o 1,4 % a zaostaly tak za odhadem ČNB (+1,7 %). Ještě výraznější odeznívání inflačních tlaků pozorujeme mezi zemědělci - jejich výrobní ceny meziměsíčně poklesly o 1,2 % a meziročně o 19 % (versus odhad ČNB na -16,1 %). Mezi jednotlivými průmyslovými odvětvími ovšem nadále přetrvávají velké rozdíly. Dál platí, že výrobní inflace v průmyslu odeznívá nejpomaleji v některých páteřních oborech - například strojírenství (+5,6 % meziročně) a elektronika (+6,2 % meziročně).
img

V průmyslu nadále pokračuje utlumený cenový vývoj

16.11.2023 Tuzemské ceny průmyslových výrobců byly v říjnu meziměsíčně nižší v průměru o 0,1 % po předchozích dvou měsících mírného růstu podpořeného vyššími cenami surové ropy. V meziročním srovnání byly ceny v průmyslu v říjnu vyšší o 0,2 %, zatímco tržní konsensus počítal s růstem o 0,6 %.
img

Ranní okénko - Trh snižuje sázky na hiky Fedu, zvyšuje na cuty ČNB

11.10.2023 Dnes budou hrát prim zejména americká data v podobě cen výrobců a zápisků z posledního zasedání Fedu. Americké ceny ve výrobě během září podle odhadu analytiků rostly meziměsíčně o 0,3 %, meziročně pak stejně jako v srpnu o 1,6 %. Důležitý je především stabilní vývoj jádrové inflace ve výrobě, kde meziměsíční změna dosáhla za poslední rok v průměru 0,2 %, což je akceptovatelné tempo pro Fed a stejné tempo by mělo být zaznamenáno i za září.
img

Ranní okénko - Česká inflace pod 10 %, nižší růst cen v americké výrobě

14.07.2023 Inflační týden se chýlí ke svému konci a po zásadních datech z USA a včerejší inflaci v ČR dorazí v průběhu dneška na trh již jen méně významná data. V případě tuzemské ekonomiky půjde o běžný účet platební bilance, který se měl podle mediánového odhadu trhu měl v květnu dostat těsně do červených čísel.
img

Ranní okénko - Maďarští centrální bankéři jako první otevírají možnost snižování sazeb

20.04.2023 Dnešek již odstartovalo Německo březnovou statistikou cen ve výrobě. Stejně jako v Česku se dostavil větší než očekávaný pokles, kdy se ceny meziměsíčně snížily o 2,6 %. Meziročně jsou tak vyšší už jen o 7,5 %, což i díky vyšší srovnávací základně představuje výrazný pokles z únorových necelých 16 %. Na německá data naváže v eurozóně spotřebitelská důvěra a zápisky z posledního zasedání ECB.
img

Ranní okénko - Investoři jsou zpět na jestřábí vlně

19.04.2023 Za několik málo minut dorazí z tuzemské ekonomiky jediný zápis tohoto týdne v podobě cen u českých výrobců. V případě nejsledovanějších cen v průmyslu je očekáván výsledek poblíž meziměsíční stagnace, což by díky vysoké srovnávací základně znamenalo výraznější pokles meziroční míry. Z eurozóny dnes dorazí revize březnového výsledku inflace, kde by se nic nemělo měnit na tom, že ceny rostly meziměsíčně o 0,9 %, meziročně o 6,9 %.
img

Ranní okénko - Nálada v Německu by měla znovu růst

18.04.2023 Nejzajímavější ekonomická data dneška dorazí již ráno, a to v podobě německého indexu ZEW. Ten představuje průzkum mezi investory a profesionály na finančním trhu. Stejně jako u příští týden zveřejňovaného Ifo indexu je pozorněji sledována zejména složka budoucích očekávání, která by po březnovém výkyvu směrem níže měla navázat na růstový trend trvající již od poloviny loňského roku. Z USA dnes dorazí dílčí data z nemovitostního trhu, a to ohledně březnové nové výstavby a udělených stavebních povolení. Včera již ze Spojených států přišel výsledek průmyslového Empire indexu, který pozitivně překvapil takřka v každém ohledu. Do vývoje bude i nadále promlouvat probíhající výsledková sezóna.
img

Ranní okénko - Konec týdne přinesl smíšený obrázek z USA

17.04.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden je protkaný především měkčími daty v podobě předstihových ukazatelů naznačujících budoucí vývoj. Ze sousedního Německa dorazí průzkum od agentury ZEW mezi profesionály na finančním trhu, z eurozóny přijde index spotřebitelské důvěry a z USA například Empire index, sledující průmyslovou aktivitu ve státě New York. Do toho se naplno ve Spojených státech rozjíždí výsledková sezóna, kdy tento týden reportují některé velké firmy jako je Netflix, Tesla nebo AT&T.
img

Ranní okénko - Týden zakončí trojice amerických dat

14.04.2023 Dnes dorazí další nálož dat ze Spojených států, kdy půjde prakticky o poslední významná čísla před květnovým zasedáním Fedu. Po středeční spotřebitelské inflaci a včerejší nečekaně nižší dynamice cen ve výrobě vyjde dnes odpoledne informace o březnových maloobchodních tržbách a výkonu průmyslu. K tomu se později přidá ještě průzkum spotřebitelské důvěry od univerzity v Michiganu.
img

Ranní okénko - Data ze Spojených států s trhem příliš nezahýbala

13.04.2023 Hned po ránu dorazí z tuzemské ekonomiky informace o březnovém růstu cen, kdy proti únoru by se mělo dostavit snížení jak meziměsíční, tak meziroční míry inflace. Včera již přišly výsledky ze Spojených států, které se příliš neodchýlily od odhadu analytiků a meziroční inflace nakonec dosáhla rovných 5,0 %. Ve večerních hodinách pak dorazil zápis z posledního zasedání Fedu, který ukázal, že na jednu stranu setrvávají obavy ohledně příliš pomalého tempa desinflace, na druhou stranu je ale další zpřísňování měnových podmínek omezeno problémy v bankovním sektoru. Ohledně květnového rozhodnutí žádná výraznější nápověda nepřišla a trh i nadále předpokládá, se zhruba 2/3 pravděpodobností, 25bb hike.
img

Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek americké inflace

12.04.2023 Za několik málo minut přijde z tuzemské ekonomiky výsledek ohledně nezaměstnanosti sledované MPSV. Ta není očištěna o sezónní vlivy, díky čemuž očekáváme za březen mírné snížení. Podstatně zajímavější pro globální trhy ale bude odpoledne zveřejňovaná americká inflace. U březnové meziroční míry je očekáván poměrně výrazný pokles, ovšem doprovázený stagnací či mírným růstem u jádrové složky. Pro investory půjde o zásadní indicii před zasedáním Fedu na začátku května. Aktuálně naznačují futures zhruba 70% šanci, že americká centrální banka bude hikovat o 25bb, zbytek jde ve směru stability sazeb. Pokud by jádrová inflace vykázala výraznější růst než na trhem očekávaných 5,6 % (5,5 % v únoru), patrně by zde došlo k přecenění, které by se odrazilo i poklesem cen (resp. růstem výnosů) na dluhopisovém a v důsledku i akciovém trhu.
img

Ranní okénko - Smíšená čísla z amerického trhu práce obchodování příliš nerozhýbala

11.04.2023 Po prodlouženém víkendu pokračuje ekonomický kalendář spíše v odpočinkovém tempu, kdy dnešní pomyslný vrchol představují data z eurozóny ohledně únorových maloobchodních tržeb. O něco dříve vyjde v tuzemské ekonomice ještě statistika devizových rezerv (ke konci března), vzhledem k neaktivitě ČNB ale bude sledována jen velmi okrajově. Včera již část světových trhů měla možnost zpracovat páteční data z amerického trhu práce. Statistika ale nezvykle přesně zapadla do odhadu analytiků a vzhledem k absenci překvapení nepřišel ani výraznější impuls pro zvýšenou volatilitu. Tomu tak odpovídá i včerejší výsledek obchodování na akciových trzích, kdy index S&P 500 uzavřel takřka beze změny vůči čtvrteční uzavírací ceně. Většina evropských trhů zůstala uzavřená, futures naznačují pro dnešek spíše mírně pozitivní start.
img

Forex: Koruna oslabila nad 23,60 EUR/CZK

13.03.2023 Koruna se v minulém týdnu dostala do lehké defenzivy v reakci na vyšší rizikovou averzi na globálních trzích a vůči euru oslabila nad 23,60 EUR/CZK. I v tomto týdnu hrozí, že se koruna dostane pod tlak v souvislosti s vývojem na hlavních trzích, zejména nervozitou v USA v souvislosti s bankrotem SVB a Signature. Podobně může zafungovat čtvrteční zasedání ECB, zvláště pokud by její forward guidance směrem k dalšímu růstu sazeb byl nad očekávání jestřábí a vidina ještě rychlejšího zúžení úrokového diferenciálu by přinesla na korunový trh prodejní tlaky. Koruna by na druhou stranu mohla bezprostředně ocenit včerejší oznámení ČNB, že guvernér Aleš Michl obdržel prověrku na stupeň Přísně tajné.
img

Ranní okénko - Po spotřebitelské inflaci bude zajímat trhy inflace ve výrobě

14.11.2022 Zatímco minulý týden patřil spotřebitelské inflaci, v tomto týdnu budou trhy sledovat především vývoj cen ve výrobě. Ten vyjde ve středu u nás, o den dříve ve Spojených státech. V USA by vyšší než očekávaný vývoj mohl posunout o kus zpět optimistická očekávání ohledně postupu Fedu. Trh totiž po čtvrteční pomalejší inflaci začal takřka s jistotou naceňovat nižší 50bodový hike na prosincovém zasedání a spolu s ním i nižší finální úroveň.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

Proinflační impulz ze strany energií

17.10.2022 Zářijové statistiky cen překvapily svižnějším tempem, ať už se jedná o spotřebitelské ceny, či dnes zveřejněné ceny ve výrobě. Ty oproti srpnu vyskočily o 1,2 %, přičemž tržní odhady počítaly s poklesem do 0,3 % či růstem do 0,4 %. Meziroční růst cen činil 25,8 % z minulých 25,2 %.
img

Ranní okénko - Průmyslová výroba v eurozóně pod tíhou cen energií

14.09.2022 Americká inflace včera ukázala, že je vytrvalejší než se čekalo. Celková inflace sice vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně dokonce klesla na 8,3 % (čekalo se 8,1 %), ale jádrová inflace lépe zachycující domácí cenový vývoj zvýšila tempo z 0,3 % na 0,6 % meziměsíčně. Pohled na inflaci v USA dneska zkompletuje údaj o cenách výrobců (PPI). V eurozóně se očekává zveřejnění průmyslové výroby za červencové období, které by mělo přinést pokles poblíž 2 % meziměsíčně (konsensus trhu je na -1,1 %).
img

Forex: Koruna mírně posilovala v očekávání jestřábí ČNB

25.04.2022 Koruna v minulém týdnu posilovala na úroveň ze začátku dubna, tudíž do blízkosti předválečných hodnot. Ke zhruba 0,5% posílení pomohla i nad očekávání vysoká dynamika cen u tuzemských výrobců. Vývoj zde totiž představuje riziko pro budoucí spotřebitelskou inflaci, byť je otázkou, nakolik mohou výrobci další navyšování cen přenášet na zákazníky, jejichž klesající kupní síla snižuje ochotu další zdražování akceptovat. Nic to nemění na tom, že vyšší ceny ve výrobě představují poslední tuzemskou cenovou indicii před zasedáním ČNB, a pro tu půjde spíše o signál pro více jestřábí přístup.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
img

Ranní okénko - Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje možnost odchylky pro eurozónu

30.11.2021 ČSÚ vydá zpřesněný údaj o HDP za Q3. Následovat bude i Francie, Polsko a další státy EU. V eurozóně se očekává zveřejnění listopadové inflace. Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje šance, že i souhrnné číslo pro eurozónu nakonec převýší predikovaných 4,5 %. V USA jsou na řadě indikátory sentimentu hodnotící důvěru spotřebitelů a náladu v průmyslu. I zde budou negativně působit vyšší ceny ve výrobě, ale i pro spotřebitele.
img

Rozbřesk: Inflace nad prognózou ČNB, americkou inflaci ženou drahá auta

14.07.2021 Červnová inflace skončila mírně nad očekáváním trhu i centrální banky. Ve srovnání s červnem se spotřebitelské ceny zvýšily o půl procenta, a to především v důsledku dalšího zdražení pohonných hmot a zvýšení cen v hotelech a restauracích po rozvolnění. Svůj vliv měly i sezónní faktory – jako v případě oblečení nebo dovolených, ceny potravin naproti tomu docela překvapily dalším poklesem.
img

Ranní okénko - Ceny ve výrobě v USA dokreslí pohled na inflační tlaky

13.05.2021 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB a ceny průmyslových výrobců v USA, které doplní včera zveřejněnou statistiku cen spotřebitelských. Očekávané vzedmutí inflace dorazilo v plné síle a nárůstem o 0,8 % m/m překonalo tržní odhad (0,2 % m/m). Akciové trhy reagovaly korekcí dolů, výnosy amerických dluhopisů vzrostly a dolar posílil vůči euru i koruně. Průmyslová výroba v eurozóně zaostala za očekáváními.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Ekonomické problémy | Druhá největší světová ekonomika | Koronavirové krize | Cenová hladina | USD/PLN | Inflace v září | EUR | Vývoj cen ropy | Trend | Výhled pro Německo | Pokles sazeb | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | TJX | Citigroup | Volatility | Statistiky | Korelace | Crown | Škoda Auto | Evropská komise | Pravděpodobnost | Lockheed Martin | Šéf Fedu Powell | Holubičí tón | ISM ve službách | Index PX | Zasedání ECB | Český statistický úřad | Index volatility VIX | Goldman Sachs | PLN | Rostoucí ceny | Německý DAX | Americký akciový index | Argos Capital | Philip Morris International | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Mzdy v ČR | ČSÚ | Strach | Bankovní rada ČNB | Burza | Nálada domácností | Pandemie COVID 19 | Americká inflace | Daňové škrty | Dluhopisy | Maloobchod | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ceny pohonných hmot | Forward guidance | ČSOB | Hlavní události | CZK | Výhled | Philip Morris | UnitedHealth Group | Cena pohonných hmot | Průmysl | Antivirus | Inflace | Výroba v eurozóně | Irsko | Centrální banky | Česká měna | New York | Očekávání trhu | Domácnosti | Ceny zemědělských výrobců | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vyšší inflace v Německu | Hospodaření vlády | Covid | Snižování cen | Události tohoto týdne | Vzestup inflace | Vysoké ceny energií | Akcie společnosti ČEZ | Snižování sazeb | Ropa Brent | Vice | Schlumberger | Futures | Inflace v eurozóně | Komerční banka | Akciové trhy | ERA | Surové ropy | Výkon | Odvětví | Německý index DAX | Další růst | Negativní dopad | CL | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Tuzemská inflace | Indikátor | Zúžení úrokového diferenciálu | Pracovní den | Ceny elektřiny | Pohonné hmoty | Aktuální hodnoty měny | Zboží dlouhodobé spotřeby | Abbott Laboratories | Bancorp | Zápis ze zasedání Fedu | Data z USA | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Kurz koruny | Výrobní inflace | Průmyslová produkce v eurozóně | Zaměstnanost | Ekonomiky | RBI | Index pražské burzy PX | Průmyslová produkce | Rozhodnutí ČNB | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | Bydlení | Brent | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Červnová inflace | Kapitalismus | Zvýšení sazeb | Války na Ukrajině | Gamble | Růst | Nabídka | Americký index | JPMorgan Chase | EUR/CZK | Zveřejněná data | BH Securities | Průměrná nominální mzda | Prognóza | Výrazný propad | Trh práce | Koruna | US Bancorp | Tempo poklesu | Časový úsek | Spojené státy americké | Conference Board | Dobrý výsledek | Americká centrální banka | Ceny výrobců | Kontrakty | Hospodářské krize | Americká spotřebitelská důvěra | Výnosové křivky | JOLTS | Akcie ČEZu | Úrokové sazby | Meziroční růst | Japonská měnová autorita | Růst cen výrobců | Ranní okénko | Vývoj kurzu | Trh | Sezónnost | Problémy | Společnosti | Index | Data z reálné ekonomiky | Vyšší náklady | Elektřina | Měsíční data | Výrobní ceny | Komise | Nejistoty | Tržby v eurozóně | Jiří Rusnok | Posílení | Maďarsko | S&P | Objednávky | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Sázky | Index nových objednávek | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Soukromý sektor | Ekonomický vývoj | Klesající cena | Pandemie COVID | Nejprudší pokles | Statistický úřad | Průmysl a zahraniční obchod | Varianty koronaviru | Zpřesněný odhad | Pokračující pokles | Bankéři | Větší riziko | Česká koruna | Světové trhy | Akciový index | Pozornost | | Ifo | Americká průmyslová produkce | Futures kontrakty | Hlavní ekonom | Burze | Nové zdroje | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Analytik Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Participace | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Naše prognóza | USA | Pražský index PX | Raiffeisenbank a.s. | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Index PMI | Člen bankovní rady | Následky bankovní krize | Pokles cen | Následky pandemie | Belgie | Cena zemního plynu | Helena Horská | Ceny ve výrobě v USA | Vývoj kurzu EUR/USD | Hike | Spojené státy | Růst HDP | Index volatility | Americká data | Reposazba | Jestřábí komentáře | ASML Holding NV | Vývoj | Dílčí indexy | Úroková sazba | Meziroční inflace v září | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Problémy německého průmyslu | Volatilní | EUR/USD | Zemědělství | Blackstone | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Manufacturing | Odhad HDP | Dna | Centrální bankéři | Hypoteční sazby | ADP | Analytik Komerční banky | Platební bilance | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Americký index S&P 500 | Guidance | Tempo zdražování | Průmyslové objednávky | Průzkum | Firmy | Naše hospodářství | Budoucí vývoj | HDP Německa | Panika | Reálné mzdy | Vyšší ceny | Repo sazby | Proinflační faktor | Podíl nezaměstnaných | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Automobilový průmysl | Generali Investments | Trhy | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | USA inflace | ISM | Globální trhy | Dluhopisový trh | Celkový výsledek | Počet stavebních povolení | Vysoké ceny | UnitedHealth | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Bilance | Tesla | David Vagenknecht | Španělsko | Ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Pilulka Lékárny | Na burze | Analytička | Společnost | Velké firmy | Hospodaření | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Obchod | Konsensus trhu | Prodeje existujících domů | Narušené dodavatelské řetězce | Inflace v české ekonomice | Nová auta | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Pražský PX | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Bank of America | Šok | Pesimismus | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Capital | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Německý ZEW index | Války | Impuls | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Predikce | Největší světová ekonomika | ASML | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Fed index | Státy EU | Evropské centrální banky | Rozvolnění | Výsledek obchodování | Instituce | Forint | Morgan Stanley | Náklady na financování | Bankovní krize | Podcast | ČEZ | Posílení koruny | Obchodní den | Ceny energií | VIX | Rychlý růst cen | Makroekonomický výhled | Pracovní místa | FRA | Akciové trhy v USA | AT&T | ČNB | Sezónní vlivy | Obchodování | Jan Vejmělek | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Odhad analytiků | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Pokles produkce | Měna | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Srovnávací základna | Inflační vývoj | Eurodolar | Běžný účet | Medián | Růst spotřebitelských cen | Úroveň parity | Zasedání americké centrální banky | JPMorgan Chase & Co | Zemědělci | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Dostupná data | Stagnace | Tržby | Konsensus | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | Proinflační riziko | FOREX | Konsenzus | Guvernér | Index pražské burzy | HDP | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Výnosy státních dluhopisů | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Trhy v USA | Výprodej | Tomáš Holub | Martin Gürtler | JPMorgan | ČTK | Retail | Ztráty | Česká inflace | 1D | Abbott | Recese americké ekonomiky | Meziroční inflace | Akcie | Mzda | Vývoj jádrové inflace | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Zrychlení růstu | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Reuters | Americké ceny | Vývoj pandemie | Index PPI | Kryštof Míšek | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Negativní nálada | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Rekord | Výsledky | Údaj o HDP | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Bod | Obchodování na akciových trzích | Makroekonomický vývoj | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Hospodářství | Důvěra | Americký akciový trh | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Měny | Profitovat | Burzy | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Thomson Reuters | Výraznější impuls | Signál | Kofola | Petr Dufek | Radomír Jáč | Ceny stavebních prací | Výsledky HDP | Britská vláda | Výsledková sezóna | Cenové tlaky | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Devizové rezervy | Data z amerického trhu práce | ZEW | Prognóza Fedu | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Umělé inteligence | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | NY FED | Inflace v červenci | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | Index S&P 500 | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Spotřebitelské ceny v Číně | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Rozpočet | Americký trh | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Názory analytiků | Co bude | DAX | Uvolněná měnová politika | Rezervy | Problémy v bankovním sektoru | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Indikátory | Oslabení | Nominální mzda | Energetické krize | Práce | Schwab | Jestřábí přístup | Navyšování cen | Cíle | ČNB dnes | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Banky | BlackRock | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Express | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Data ze Spojených států | Procter & Gamble | Kurz EUR | CSX | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | Výraznější pokles | Americký Fed | Čínská ekonomika | Současná situace | Štěpán Křeček | Saldo běžného účtu | Creditas | Slabší koruna | Měnová autorita | Stoxx | Vývoj HDP | Průměrná mzda | Accenture | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Finální odhad | Služby | Americký průmysl | Tržní očekávání | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Karanténa | Optimistická očekávání | Polsko | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Inflace v březnu | Zdražování | Ropy | Hodnocení současné situace | Očekávaná inflace | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Cenové stropy | USD | TJX Companies | Technologické tituly | Ekonomické recese | Dnešní čísla | Cena ropy | Kupní síla | Propad | Sezónní faktory | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | Aleš Michl | HDP v eurozóně | Nvidia | Český maloobchod | Česká republika | Swap | Indexy | Americký dolar | Makro | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Forward | Měnová politika | Inflační očekávání | ROCE | Vzrušení | Aktualizovaná prognóza | MPSV | Hodnoty měny | EU | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | SVB | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Investor | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Ovlivňování | Banka | Růst cen průmyslových výrobců | Američané | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny uvnitř kanálu
Ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ)
Ceny v českém průmyslu
Ceny v České republice
Ceny v Česku
Ceny v dopravě
Ceny velkoobchodní elektřiny
Ceny ve sběrnách surovin
Ceny většiny komodit
Ceny v eurozóně

Následující klíčová slova

Ceny ve výrobě v USA
Ceny ve výrobní sféře
Ceny v Japonsku
Ceny v průmyslu
Ceny v range
Ceny výrobců
Ceny výrobců v eurozóně
Ceny výrobců v USA
Ceny v zemědělství
Ceny XMR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít