Sezónní vlivy
Ropa a zemní plyn: Jak Spojené státy formují budoucnost energetiky
12.12.2024 Spojené státy americké hrají klíčovou roli na globálním trhu se zemním plynem a ropou. S podílem 24 % na celosvětové produkci zemního plynu (data z roku 2023) dominují globálním trhům. V oblasti ropy tvoří 16 % světové produkce, což je řadí mezi tři největší producenty. Tento vliv zůstává důležitý nejen pro stabilitu americké ekonomiky, ale také pro globální energetický sektor. Jaká je aktuální situace na těchto klíčových trzích a jaký dopad na ni mají USA?
Česká inflace zkrocena: Optimistický výhled pro trhy na konci roku
10.12.2024 S blížícím se závěrem roku přichází pro Českou republiku pozitivní zprávy. Podle dat ČSÚ zůstala inflace v listopadu na 2,8 %, což odpovídá hodnotám ze října. Očekávání ekonomů, že sezónní vlivy zvýší inflaci až na 3,1 %, se nenaplnila. Růst cen pro české domácnosti tak zůstává v tolerančním pásmu České národní banky (1–3 %).
Americký dolar: Jak reagovat na prosincovou sezónnost?
06.12.2024 Stojí za to se podívat na historický sezónní vývoj, který naznačuje, že prosinec bývá obvykle nejslabším měsícem pro americký dolar.
Růst mezd ve třetím kvartále nezklamal
04.12.2024 Ve třetím čtvrtletí letošního roku opět pokračoval růst mezd, který byl zcela v souladu s naší prognózou, když průměrná nominální mzda vzrostla o 7 %. Vzhledem ke stále značně příznivé výši inflace si průměrný pracovník opět polepšil také v reálném vyjádření, kdy růst dosáhl 4,6 %, s čímž rovněž počítala naše prognóza. Po třech čtvrtletích letošního roku je tak průměrná mzda v České republice reálně o 4,5 % meziročně vyšší, na úroveň před covidem však dosáhneme nejdříve až v posledním kvartále příštího roku.
Ranní okénko - Inflace v Německu vzrostla pomaleji, dnes je na řadě údaj za celou eurozónu
29.11.2024 Dnes bude hlavní ekonomickou událostí pro tuzemskou ekonomiku zveřejnění zpřesněného odhadu růstu HDP ve třetím kvartále, ke kterému dojde již za pár minut. Výkon českého hospodářství je zatím v letošním roce spíše zklamáním, když po slušném vyšlápnutí do nového roku v tempu +0,4 % k/k pak ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila své tempo růstu na 0,3 % v mezikvartálním vyjádření, čímž zaostala za očekáváními. Růst byl dosud tažen zejména domácí spotřebou, která se však z krizových let zatím zotavuje jen velmi pozvolna. Hlavním zklamáním a rizikem pak je i poptávka ze zahraničí, zejména v rámci Evropy, jejíž hospodářské oživení probíhá rovněž v opatrném módu.
Ranní okénko - Mají američtí spotřebitelé větší důvod k optimismu než ti v Evropě?
22.11.2024 Závěrečný den pracovního týdne otevřela již před pár minutami německá ekonomika, která pohledem zpřesněného odhadu HDP za třetí kvartál prokázala ještě nižší růst (0,1 % k/k), než implikoval původní odhad (0,2 %). Jedná se tak o další výsledek ze série pravidelně se střídajících čtvrtletních poklesů a růstů HDP, které Německo vykazuje již dva roky po sobě. V meziročním vyjádření pak aktuální výsledek po očištění o sezónní vlivy odpovídá dokonce poklesu o 0,3 % (vs původní odhad -0,2 %), což vystihuje slabou kondici sousedního hospodářství.
Ranní okénko - Výsledky PMI pozitivně překvapily, dnes bude testem průzkum Ifo
25.10.2024 Na závěr týdne bude naše pozornost směřovat do Německa, kde vychází široce sledovaný průzkum institutu Ifo. Výsledek dotazníkového šetření, které měří náladu tisíců německých firem z různých odvětví, poskytne důležitý vhled do nálady mezi podniky, což může naznačit budoucí vývoj ekonomiky. Náš odhad očekává velice mírné zhoršení aktuálních podmínek (odhad 84,2 vs 84,4 v září) a mírné zlepšení očekávání do budoucna (odhad 86,9 vs 86,3 v září), přičemž souhrnný indikátor businessového prostředí by tak mohl nepatrně vzrůst ze zářijových 84,4 na 85,5 v říjnu. Nízké tempo pokroku by však i v případě naplnění našeho očekávání připomínalo spíše stagnaci, což reflektuje aktuální stav německé ekonomiky. Ta se podle dosavadních dostupných údajů zatím nechystá k rozhodnému odražení ode dna, když už podle úterního průzkumu ZEW mezi finančními analytiky sice vzrostla důvěra v budoucí podmínky, zato však pokračoval pokles hodnocení aktuální situace.
Ranní okénko - Týden budoucnosti světové ekonomiky
21.10.2024 V průběhu tohoto týdne bude ve Washingtonu, D.C. probíhat série výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, která budou přitahovat pozornost globálních finančních trhů. Investoři by měli sledovat zejména aktualizované výhledy globálního hospodářského růstu a inflace (již zítra vychází např. hlavní kapitola publikace IMF World Economic Outlook), ale také diskuse o měnové politice hlavních centrálních bank, jejichž představitelé budou přítomni. Výstupy ze zasedání tak mohou poskytovat signály pro další vývoj na trzích a ovlivnit převládající sentiment.
Vývoz z Německa v srpnu nečekaně stoupl
09.10.2024 Vývoz z Německa v srpnu nečekaně vzrostl, po očištění o kalendářní a sezonní vlivy se proti předchozímu měsíci zvýšil o 1,3 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom počítali s poklesem vývozu, v průměru o jedno procento. Meziročně se export zvýšil o 0,1 procenta.
Ranní okénko - Splní dnes ČNB očekávání trhu?
25.09.2024 Dnes nás čeká nejzajímavější událost v rámci tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání České národní banky. Ta bude rozhodovat o dalším uvolnění měnové politiky, mezi analytiky panuje shoda ohledně očekávaného snížení úrokových sazeb o 25bb.
Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB
23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.
Růst mezd pokračuje, ale pomalejší tempo mírně zklamalo
03.09.2024 Ve druhém čtvrtletí letošního roku pokračoval růst mezd většiny českých pracovníků, průměrná nominální mzda vzrostla o 6,5 %. Příznivý vývoj inflace způsobil růst i v reálném vyjádření, a to v průměru o 3,9 %. Přestože se stále jedná o velmi silný růst, který ve většině odvětví pomáhá kompenzovat ztrátu kupní síly v předchozích letech, z pohledu trhu jde o mírné zklamání, když očekávaný růst přesahoval 4 %. Zároveň však byl revidován směrem výše výsledek za první čtvrtletí, kdy nominální mzda průměrně vzrostla o 7,2 % (místo 7 %) a reálně o 5 % (místo 4,8 %). Za celé první pololetí tak jde o reálný nárůst ve výši 4,5 % r/r.
V Německu přibylo lidí bez práce, nezaměstnanost vzrostla na 6,1 procenta
30.08.2024 Počet lidí bez práce v Německu v srpnu vzrostl o 63.000 na 2,872 milionu. Míra nezaměstnanosti tak oproti předchozímu měsíci stoupla o 0,1 procentního bodu na 6,1 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový úřad práce, podle nějž je počet nezaměstnaných meziročně o 176.000 vyšší.
Ranní okénko - Přehled týdne: zpřesněné odhady HDP a cenového vývoje
26.08.2024 Tento týden nás čeká potvrzení růstu HDP ve druhém čtvrtletí, a to v Česku, v Německu i v USA. Ve Spojených státech je navíc s daty z národních účtů spojen i cenový index PCE, který bývá zásadním indikátorem pro rozhodování Fedu. A co dalšího nabídnou nadcházející pracovní dny?
Ranní okénko - Klidnější závěr týdne může okořenit zápis ČNB
09.08.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne by se měl odehrát v klidnějším duchu, když ze zahraničí již před pár okamžiky dorazila pouze finální data o spotřebitelské inflaci v Německu. Ta v souladu s předběžným odhadem v červnu dosáhla výše 2,3 % meziročně a 0,3 % meziměsíčně. Podle harmonizované statistiky Eurostatu pak meziroční inflace činila 2,6 %, což představuje jeden z lepších výsledků v rámci tohoto roku, ačkoli meziměsíční růst cen o 0,5 % naopak ještě kompletní návrat k cenové stabilitě nenaznačuje.
Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA
12.07.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst na 2,3 % (vs 2,2 % v květnu). V květnu index PPI dokonce poklesl o -0,2 %, tentokrát se očekává meziměsíční růst ve výši 0,1 %. Jádrové ceny ve výrobě by mohly růst o něco rychleji, po odečtení potravin a energií se očekává meziměsíční nárůst cen o 0,2 %, meziročně pak o 2,5 % (vs 2,3 % v květnu).
Ranní okénko - Dnes vývoj inflace v ČR a druhé vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
10.07.2024 Důležitým aspektem dnešního dne bude zveřejnění červnové inflace, která by v České republice podle našeho odhadu mohla mírně zrychlit na 2,7 % r/r (vs 2,6 % v květnu). Přestože medián analytických odhadů je nakloněn spíše mírnému poklesu tempa růstu cen, naše analýza upozorňuje na omezení prostoru pro další pokles v kategorii potravin, která v posledních měsících pomáhala průměrné ceny stabilizovat, a která zároveň podle posledního šetření Českého statistického úřadu naopak začíná vykazovat růst. Zároveň se ukazuje, že cenové tlaky ve službách jsou perzistentní a mohly by se v průběhu celého roku pohybovat ve výši 5 %.
Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.
Ranní okénko - Týden uzavřou předběžné odhady spotřebitelské důvěry v USA
14.06.2024 Na závěr týdne bude k důležitým událostem patřit zejména předběžný odhad spotřebitelské důvěry v USA, kterou v měsíční frekvenci publikuje Michiganská univerzita. Podle mediánu analytických odhadů by v červnu mělo dojít ke zvýšení sentimentu z 69,1 na 72,0 bodů, což značí zlepšující se výhled na ekonomický vývoj v horizontu následujících 6 měsíců. Ke zvýšení by mělo dojít i v případě hodnocení současné situace, která by se dle tržního konsenzu měla lepšit z květnových 69,6 bodů na 72,2 v červnu.
Nezaměstnanost se opět snížila
10.06.2024 Míra nezaměstnanosti v květnu v souladu s naší prognózou mírně poklesla na 3,6 % a potvrdila tak klesající trend dosavadní části roku. Oživení ekonomiky a teplejší počasí se dle očekávání projevuje na trhu práce, kde v porovnání s předchozím rokem ubývá nově zaevidovaných nezaměstnaných, zatímco Úřadu práce se daří více uchazečů umísťovat do zaměstnání.
Ranní okénko - Očekávané snížení od ECB, dnes další data z amerického trhu práce
07.06.2024 Dnes se v odpoledních hodinách dozvíme další data z amerického trhu práce. Vícero údajů z poslední doby naznačilo jeho potenciální ochlazení, což zvýšilo očekávání finančních trhů, že by Fed mohl zahájit cyklus snižování sazeb na svém zasedání v září. Fed totiž podmiňoval uvolnění měnových podmínek nejen utlumením ekonomické aktivity, ale také snížením napjatosti pracovního trhu. Více napoví dnešní údaj o změně pracovních míst mimo zemědělský sektor, kdy se pro květen předpokládá podobná hodnota (+185 tis.) jako v dubnu (+175 tis.). To je tak výrazné snížení ve srovnání s daty z prvního čtvrtletí tohoto roku. Míra nezaměstnanosti se od začátku roku nepatrně zvýšila z 3,7 % na 3,9 % v dubnu a na této úrovni by měla zůstat i nyní. Dynamika hodinové mzdy postupně zpomaluje, v dubnu se dostala pod 4 % a trh očekává, že tomu tak bude i v květnu.
Průmyslová výroba, ČR, duben 2024
06.06.2024 Tuzemská průmyslová výroba si v dubnu vedla poměrně dobře, a to navzdory mírnému meziročnímu poklesu, jenž činil 0,4 %.
Půst českých pracovníků skončil
04.06.2024 Po velmi dlouhých devíti čtvrtletích reálné mzdy českých zaměstnanců konečně začaly růst. Průměrná nominální mzda vzrostla o 7 %, což při výrazném poklesu inflace v prvním čtvrtletí až na průměrných 2,1 % znamená reálné navýšení příjmů o 4,8 %. Takto silný růst nebyl očekáván, když ani naše prognóza, která byla nejblíže v rámci trhu, počítala s mírně nižším tempem (+4,4 %). Zároveň byl revidován výsledek posledního čtvrtletí minulého roku, kdy nominální mzda v průměru stoupla o 7,1 % (místo 6,3 %) a reálná mzda poklesla o 0,5 % (místo -1,2 %).
Ranní okénko - Dnes údaje z českého a německého trhu práce
04.06.2024 Dnes se dozvíme, jakým tempem v prvním čtvrtletí rostly nejen nominální mzdy, ale také mzdy reálné. Reálná kupní síla během nedávného vysoko-inflačního období v ČR poklesla zhruba na úroveň roku 2018, což se projevovalo zvýšením úspor domácností a největším poklesem spotřeby v rámci EU. Situace na trhu práce však zůstala poměrně napjatá a inflaci se podařilo snížit až na 2% cíl, poté držet uvnitř tolerančního pásma, tedy v mezích akceptovaných centrální bankou. Na základě našeho odhadu pro vývoj nákladů práce by tak průměrné mzdy v prvním kvartále měly konečně vzrůst, a to o 6,6 % nominálně a až o 4,4 % i reálně (r/r).
Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB
31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.
Další pokles nezaměstnanosti
10.05.2024 Podíl nezaměstnaných se v prvním čtvrtletí letošního roku pohyboval okolo 4 %, ale s nástupem teplejšího počasí jsme očekávali jeho postupný pokles. Tuto hypotézu potvrdil dnešní výsledek, kdy se nezaměstnanost snížila z březnových 3,9 % na 3,7 % v dubnu. Hlavním důvodem tohoto poklesu jsou sezónní vlivy, kdy zaměstnavatelé ve vyšší míře poptávají pracovníky například v oblasti zemědělství, zahradnictví či pohostinství. Zároveň jsou patrné známky oživování české ekonomiky, tudíž je pravděpodobné, že se firmy nebudou chtít zbavovat stávajících zaměstnanců, a naopak mohou ve větší míře nabírat nové pracovníky.
Ranní okénko - Týden uzavřou data z českého trhu práce
10.05.2024 Dnes bude v České republice aktualizována statistika nezaměstnanosti o data za měsíc duben. Dle našeho i tržního odhadu by měla klesnout z březnových 3,9 % na 3,7 %, čímž by došlo k pokračování sestupného trendu z úrovně 4 % z počátečních měsíců tohoto roku. Vedle očekávaného růstu poptávky z řad firem a optimistického sentimentu spotřebitelů, jejichž vyšší domácí kupní síla se projevuje v růstu maloobchodních tržeb, začínají s rostoucími teplotami působit i pozitivní sezónní vlivy, které by měly postupně pomoci nezaměstnanost stlačit až na úroveň 3,5 %.
Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu
09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
Nezaměstnanost mírně poklesla
09.04.2024 V první dvou měsících letošního roku se nezaměstnanost držela na úrovni rovných 4 %. Březen přinesl nepatrné snížení na 3,9 %, kdy hlavní roli hrály sezónní vlivy. Ty by i v dalších měsících měly zapříčinit pokles nezaměstnanosti směrem k 3,5 %. Na celkové nezaměstnanosti se zatím příliš neprojevuje ani mírné propouštění v oblasti průmyslu vyplývající z reportu nákupních manažerů. Situace na českém trhu práce se tak příliš nemění. Firmy se i přes slabou poptávku neuchylují ve vyšší míře k propouštění, protože při obnovené poptávce by jim tito vyhození lidé mohli chybět.
Únorová data z reálné ekonomiky potěšila
08.04.2024 Únorová data pozitivně překvapila. Průmyslu i zahraničnímu obchodu pomohla především výroba automobilů a ostatních dopravních prostředků. V rámci zpracovatelského průmyslu byl ovšem nárůst produkce plošný, když zlepšení vykázalo osmdesát procent kategorií. Rostla i hodnota nových zakázek, což je příslibem pro český průmysl do budoucna. Teplé počasí pak prospělo českému stavebnímu sektoru, jehož výstup meziměsíčně vzrostl o téměř pět procent. Počet nově zahájených staveb i vydaných stavebních povolení zůstal nicméně v meziročním srovnání výrazně v záporu.
Zahraniční obchod překvapil výrazným přebytkem
08.04.2024 Bilance zahraničního obchodu překvapila vysokým přebytkem ve výši téměř 35 miliard korun, zatímco náš odhad i tržní konsenzus počítal zhruba s 10 miliardami. Únorový výsledek byl ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o 19,7 mld. CZK vyšší. V kladném teritoriu se bilance nacházela již šestý měsíc v řadě. Po očištění o sezónní vlivy se přebytek zvýšil z lednových 3,8 mld. CZK na 19,2 mld. CZK v únoru.
Sezónnost na FOREXu
03.04.2024 Na začátku měsíce je vhodné se podívat na sezónní vlivy, které ovlivňují forex už přes 50 let od doby, kdy se rozpadl Brettonwoodský měnový systém roku 1971, a začala éra moderního měnového trhu. Bavíme se samozřejmě o historických průměrech a každý jednotlivý měsíc se od něj může odchýlit. K vytvoření úspěšné obchodní strategie je proto třeba tyto sezónní pohyby zkombinovat s další analýzou. Každopádně tyto sezónní tendence jsou velmi zajímavé, a proto se jim budeme v dnešním článku věnovat.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Intervence | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Australský dolar | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | BRICS | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Hedging | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platební bilance | Průmyslové objednávky | Rally | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | JPY | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Financování | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Burzy | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Volatilní | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Conference Board | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Etoro | Euro Stoxx 50 | Finanční služby | Forex.com | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Index euro | Index S&P 500 | Investiční | Jádrová inflace | Libra | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Nemovitosti | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Stoxx | Trh | USD index | Volatility | Vývoj inflace | Vývoj USD | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | EIA | Benzín | CEE | Indie | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Volby | Burze | Jackson Hole | Wells Fargo | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | Destatis | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Snižování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Energie | Kapitálová rezerva | Pro tradery | Ekonomický sentiment | Přehled | Volby v USA | Evropské trhy | Americké trhy | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Americký akciový index | S&P Global | Hlavní indexy | Uvolňování měnové politiky | Propad | Německý index DAX | TradingView | S&P | Guvernér | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Stagnace | Tempo růstu | Tesla | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Mzdy | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Indikátor důvěry | Příjmy | xStation | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Mercedes | Generali Investments | Aleš Michl | Přehřáté ekonomiky | Airbnb | Obchodní války | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Forint | Geopolitika | Pražský index PX | Pražský PX | World Economic Outlook | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trhy v USA | Zvýšení mezd | Průzkum společnosti | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Odhad analytiků | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Pokles sazeb | Očekávání do budoucna | Snížení sazeb | Vývoj na trzích | Silný dolar | Oživení ekonomiky | Úspěšné obchodní strategie | Růst mezd | Očekávání trhu | Finanční situace | Klesající úrokové sazby | Kurzarbeit | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Měnový systém | Tým FXstreet.cz | Investujte zodpovědně | Automobilky | HDP v USA | LNG | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | FRED | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Největší pokles | Souhrnný index | Amazon | Den díkůvzdání | Miliardy | Průzkumy | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Vývoj zásob zemního plynu | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Propouštění | Enel | Rozvoj | Stavební produkce | Nejvyšší nezaměstnanost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | HDP Německa | Míra | Inflační výhled | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Kupní síla | MasterCard | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nálada v průmyslu | Americký index | Hospodaření | Klesající trend | Pracovní trh | Altria Group | Inovace | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Miliardy eur | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Tržní trendy | Česká inflace | Proinflační | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | SAP | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Nižší růst | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Výsledky průzkumu | Trhy | Souhrnný indikátor | Pohyby cen | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Boeing | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Vývoj inflace v ČR | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nová data | Mzda | Výkyvy | Varovné signály | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Další vývoj | Členové bankovní rady | Silný pokles | Důležitý support | ECB dnes | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Další pokles | MPSV | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Úřad práce | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Signál | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Výroba automobilů | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Války | Jan Procházka | Organizace | LTV | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Průmyslová produkce v únoru | Eni | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | IMF | Hospodářské oživení | Statistiky | Finanční pomoc | Důvěra v eurozóně | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Maloobchod | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Oživení české ekonomiky | Členské země | RBI | T-Mobile | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Odražení ode dna | Vývoj peněžní zásoby | JDE | ČR | Salesforce | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Nová prognóza | Vývoz z Německa | Zpomalení inflace | Platební bilance ČR | Sanofi | Proticyklická kapitálová rezerva | Největší evropská ekonomika | DSTI | Příjmy a výdaje | Thermo Fisher Scientific | Neočekávané události | Situace na trhu práce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Odhady HDP | Vývoj peněžního agregátu | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Philip Lane | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Cenové hladiny | Výhled na příští rok | Průměrné mzdy | Inflace spotřebitelských cen | Prezidentské volby v USA | Objem exportu | Snížení emisí | Budoucí vývoj | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Ranní okénko | Česká republika | Vývoz z Německa v srpnu | Energetický sektor | Intel | Průzkum PMI | Burzy v Evropě | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Výdělky | GameStop | Linde | Počasí | Společnost Tesla | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Evropské centrální banky | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Situace na trhu | Thermo Fisher | Nový kapitál | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Centene | ERA | Objednávky | Hodnocení současné situace | Ceny ve výrobě | Cenové trendy | Riziko ztráty | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Prodej | CO2 | StoneX | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | USA inflace | Odvětví | Flexibilita | Načasování | University of Michigan | HICP | Historické trendy | Nezaměstnanost v červenci | První odhad | Medián | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Růst výroby | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | Honeywell International | Automatic Data Processing | Extrémní počasí | Pracovní den | Index Euro Stoxx 600 | mmBtu | Klíčový údaj | Automotive | Zhoršení nálady | Schlumberger | Pozornost | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Colgate-Palmolive | Meta | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | Počet prodaných nových domů | Zvýšené úrokové sazby | 3М | Honeywell | Developeři | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Základní sazba | Santa rally | Hodnoty měny | Altria | Celosvětová spotřeba | Instituce | Spotřební zboží | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | L3Harris Technologies | Světové produkce | Cenové změny | Meta Platforms Inc | Dodávky LNG | Geopolitické události | Neutrální úroková sazba | Správa | Pokles produkce | Volatilní vývoj | Cenové prognózy | Dollar General | Jan Frait | Karina Kubelková | NBH | Současná situace | Hershey | Německé ekonomiky | Sezónní pattern | Topné oleje | Energetický trh | L3Harris | Pokles nezaměstnanosti | Chemický průmysl | CZ | Obrat v měnové politice | Technická analýza USD | Analýza USD | Index cen výrobců | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Cenová stagnace | Teplé počasí | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Nemovitostní trh v USA | Práce v Německu | JOLTS | ENEL SpA | ENEL | Americký akciový index S&P 500 | Hutnictví | Vice | Aktuální stav | Úvěrování | Výhledy | Silná data | Směřování | Insolvenční návrh | Historický vývoj | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Vývoj USD indexu | Ekonomické podmínky | Norfolk | Optimistický výhled | Tuzemské automobilky | Reálná mzda | Aktuálně trh | Pandemie covidu | ProCent | Class A | World Bank | Proinflační rizika | Zahraniční bilance | Technologické inovace | Dobrá zpráva | Platforms | Spojené státy americké | Finanční náklady | Investments | 1D | Komunikace ČNB | Výkon | Omezování výroby | Nákupy | Prodeje | Politické rozhodnutí | Denní data | Index USD | Náklady na těžbu | Geopolitické vlivy | Pohyb cen | Equinix | Fungování | Sezónní tendence | Brettonwoodský měnový systém | Éra moderního měnového trhu | Průměrný měsíční pohyb | Měsíční pohyb | EUR/USD - sezónnost | GBP/USD - sezónnost | USD/JPY - sezónnost | AUD/USD - sezónnost | USD/CAD - sezónnost | Sezónní pohyby | Historický pohyb | Šance na pokles | Vytvoření úspěšné obchodní strategie | Pravděpodobnost intervence | Ohodnocení | Služby | Vývoj americké nezaměstnanosti | Úřady | Pokračující růst | Body | Investování je rizikové | Norfolk Southern | Colgate | Palmolive | Sázky trhu | Finanční stability | Rok 2025 | Michigan | Zařízení | Jakub Rochlitz | eToro pro Českou republiku | Nárůst cen | Volatilní pohyb | Aktuální vývoj USD | Aktuální vývoj USD indexu | Historický vývoj USD | Sezónní vývoj | Historický sezónní vývoj | Náklady | Výzvy | Ropa a zemní plyn | Budoucnost energetiky | Role Spojených států | Vytápění | Export LNG | Aktuální zásoby | Aktuální zásoby v USA | Počasí a Poptávka | Diskontní nákupy | Krátkodobá spekulace | Hedging proti rizikům | Využití sezónních trendů | Geopolitická analýza | Důležité Tržní Trendy | Globální Spotřeba | Vývoj zásob ropy Brent | OPEC a Geopolitika | Budoucnost ropného trhu | Růsty obnovitelných zdrojů | Flexibilita amerických producentů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot