Neděle 22. prosince 2024 23:37
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Instituty

C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila

19.12.2024 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se na konci roku mírně zlepšila. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnily instituty GfK a NIM. Index spotřebitelské důvěry na leden se zvýšil o 1,8 bodu na minus 21,3 bodu ze zpřesněné hodnoty minus 23,1 bodu z předchozího měsíce. Analytici v anketě agentury Reuters zlepšení očekávali, ale pouze na minus 22,5 bodu.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se výrazně zhoršila

27.11.2024 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se výrazně zhoršila. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnily instituty GfK a NIM. Index spotřebitelské důvěry na prosinec klesl na minus 23,3 bodu, a nachází se tak zhruba na stejné hodnotě jako loni v prosinci. Analytici v anketě agentury Reuters ovšem očekávali menší pokles, a to na hodnotu minus 18,6 bodu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Růst německé ekonomiky byl ve 3Q slabší

22.11.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad (Destatis). Předběžná zpráva ukazovala růst o 0,2 procenta. Potvrdilo se nicméně, že německá ekonomika ve čtvrtletí nečekaně vzrostla.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo se musí přípravit na cla

06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.
C:\fakepath\trader-29102024-66-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.10.2024 1) Nejstarší a největší kryptoměna bitcoin se blíží dosavadnímu maximu. Podle specializovaného serveru CoinDesk její cena po poledni vykazovala růst zhruba o čtyři procenta na 71.240 dolarů (1,7 milionu Kč). Investoři očekávali, že bitcoin výrazně posílí už v létě, to se však nestalo. Nyní má šanci na nové maximum díky odhadům, že prezidentské volby ve Spojených státech vyhraje Donald Trump, uvedla agentura DPA. Na maximum 73.738 USD se bitcoin dostal 13. března.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá spotřebitelská důvěra se dál zvyšuje

29.10.2024 Německá spotřebitelská důvěra se dál zlepšuje, její index se dostal na nejvyšší úroveň zhruba za dva a půl roku. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnily výzkumné instituty GfK a NIM. Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) nicméně zhoršila výhled německé ekonomiky na letošní rok. Nyní stejně jako německá vláda očekává pokles o 0,2 procenta, zatímco dříve počítala se stagnací.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda už letos nečeká růst ekonomiky

09.10.2024 Německá vláda už letos nečeká hospodářský růst, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní klesne o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Původně kabinet kancléře Olafa Scholze počítal s růstem o 0,3 procenta. Německá ekonomika zaznamenala pokles i loni.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Vývoz z Německa v srpnu nečekaně stoupl

09.10.2024 Vývoz z Německa v srpnu nečekaně vzrostl, po očištění o kalendářní a sezonní vlivy se proti předchozímu měsíci zvýšil o 1,3 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom počítali s poklesem vývozu, v průměru o jedno procento. Meziročně se export zvýšil o 0,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Německu v srpnu překonala odhady

08.10.2024 Průmyslová výroba v Německu v srpnu meziměsíčně vzrostla o 2,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 2,9 procenta v předchozím měsíci. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Oživení podle analytiků dává naději na stabilizaci zpracovatelského průmyslu v době, kdy se největší evropská ekonomika potýká s recesí.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Průmyslové zakázky v Německu v srpnu překvapivě klesly

07.10.2024 Zakázky německého průmyslu klesly v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem o 5,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Pokles byl výrazně vyšší, než se očekávalo, což je dalším signálem toho, že zpracovatelský průmysl největší evropské ekonomiky se v nadcházejících měsících nezotaví, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bloomberg: Německá vláda už letos s růstem ekonomiky nepočítá

30.09.2024 Německá vláda se chystá zhoršit výhled domácí ekonomiky, na letošní rok už s jejím růstem nepočítá. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Německo má největší ekonomiku v Evropě a loni zaznamenalo pokles hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne

26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
C:\fakepath\trader-24092024-48-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.09.2024 1) Akcie v pevninské Číně za sebou mají nejlepší den za více než čtyři roky, optimismus těží z oznámených opatření na podporu ekonomiky. Hlavní index CSI 300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, zpevnil o 4,33 procenta na 3351,91 bodu. Je tak nejvýše od července 2020, ukazují burzovní statistiky. V Austrálii, kde zůstaly sazby beze změn, akcie klesly.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika letos klesne, čekají přední ekonomické instituty

24.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, shodují se přední ekonomické instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta, uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na informované zdroje. Instituty zprávu zveřejní ve čtvrtek, do té doby se jejich údaje mohou ještě trochu změnit. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny.
C:\fakepath\trader-27082024-38-zm.jpg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se opět citelně zhoršuje

27.08.2024 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se dál zhoršuje, ukázal průzkum institutu GfK. Index důvěry na září, který GfK sestavuje spolu s institutem NIM, nečekaně klesl na minus 22 bodů ze srpnové hodnoty minus 18,6 bodu. Institut dnes uvedl, že důvodem ke zhoršení důvěry je růst nezaměstnanosti, snižování počtu pracovních míst a krachy firem.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Růst spotřebitelské důvěry v Německu se obnovil

24.07.2024 Růst spotřebitelské důvěry v Německu se obnovil, kromě optimismu ohledně vývoje příjmů k tomu zřejmě přispěla také euforie kolem evropského fotbalového šampionátu. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnily výzkumné instituty GfK a NIM. Index spotřebitelské nálady na srpen se podle průzkumu zvýšil na minus 18,4 bodu ze zpřesněné hodnoty minus 21,6 bodu v předchozím měsíci, kdy indikátor zaznamenal první pokles za pět měsíců.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německá ekonomika se rozjíždí, letos vykáže růst

14.06.2024 Německá ekonomika se po období útlumu opět rozjíždí. Dnes to oznámil ekonomický institut DIW, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v roce příštím o 1,3 procenta. Institut poznamenal, že výhled růstu na letošní rok je sice skrovný, ale že největší evropské hospodářství už teď stabilně nabírá na síle. Růst by měla zajistit hlavně soukromá spotřeba.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v květnu nezměnila

27.05.2024 Podnikatelská nálada v Německu po dubnovém citelném zlepšení v květnu stagnovala. Vyplývá to z dnešní zprávy mnichovského hospodářského institutu Ifo, podle kterého je ale patrné, že se německé hospodářství pomalu dostává z krize. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, zůstal na květen na hodnotě 89,3 bodu. Původně zveřejněnou dubnovou hodnotu 89,4 bodu institut zpřesnil, index je tak o 0,1 bodu níže.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Německá ekonomika se vrátila v prvním čtvrtletí k růstu

24.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšil v prvním letošním kvartálu proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné výsledky z konce dubna. Návrat k růstu označila šéfka statistického úřadu Ruth Brandová za dobré znamení.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila

24.04.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu výrazně zlepšila, firmy optimističtěji hodnotí současnou situaci i budoucí vývoj. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 89,4 bodu z únorových 87,9 bodu.
img

CNBC: Geologický vodík - přehlížený zdroj posiluje a vyvolává zlatou horečku

08.04.2024 Geologický vodík, někdy nazývaný jako bílý, zlatý nebo přírodní vodík, označuje plynný vodík, který se nachází ve své přirozené formě pod zemským povrchem. Předpokládá se, že vzniká vysokoteplotními reakcemi mezi vodou a minerály bohatými na železo.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v březnu zpomalila

02.04.2024 Míra inflace v Německu v březnu zpomalila na 2,2 procenta z únorové hodnoty 2,5 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,3 procenta z únorového tempa 2,7 procenta. Největší evropská ekonomika se tak už výrazně přiblížila k dvouprocentnímu cíli, který dlouhodobě doporučuje Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\trader-27032024-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.03.2024 1) Kurz japonské měny se dnes ráno při obchodování v Asii propadl vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 34 let, do blízkosti hranice 152,00 USD/JPY. Příčinou je očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó. Japonský ministr financí varoval před intervencemi na devizovém trhu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v říjnu zpomalila na tři procenta z 4,3 procenta

30.10.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v říjnu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo na tři procenta z 4,3 procenta v září. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem ceny klesly o 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu podle institutu Ifo zlepšila

25.10.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu proti září mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 86,9 bodu ze zářijových 85,8 bodu. Institut uvedl, že pesimismus podnikatelů slábne a že na obzoru vidí záblesk zlepšení hospodářské situace.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda letos čeká pokles ekonomiky o 0,4 procenta

06.10.2023 Německá vláda ve svém podzimním výhledu předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos sníží o 0,4 procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený s výhledem, který má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští týden ve středu. V předchozím jarním výhledu vláda předpověděla, že HDP se letos o 0,4 procenta zvýší.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německý export v srpnu pokračoval v poklesu

05.10.2023 Německý export v srpnu klesl výrazněji, než se očekávalo, dolů ho tlačí slabá světová poptávka. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že vývoz se meziměsíčně snížil o 1,2 procenta na 127,9 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Analytici očekávali pokles 0,4 procenta, napsala agentura Reuters. Analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING uvedl, že dnešní údaje zvyšují pravděpodobnost, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí dostala do recese. Německý export se v srpnu snížil podruhé za sebou.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice

02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\\fakepath\\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v září zpomalila na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta

28.09.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v září podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad Destatis. Je to nejnižší úroveň zaznamenaná od začátku války na Ukrajině. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že inflace zvolní na 4,5 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je špatná, mírně se zlepšila očekávání

25.09.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila, tempo poklesu se ale proti předešlým čtyřem měsícům výrazně zpomalilo. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, klesla na 85,7 bodu ze zpřesněné srpnové hodnoty 85,8 bodu. Pozitivní je podle dnešní zprávy Ifo to, že podniky v září mírně zlepšily svá očekávání, byť ta zůstávají velmi pesimistická.
C:\fakepath\trader-13092023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.09.2023 1) Další omezení těžby ropy ve státech mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve čtvrtém čtvrtletí výrazně zhorší situaci na trhu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). S omezením těžby až do konce roku počítá zejména Saúdská Arábie a Rusko. Posledně jmenovaná země není členem OPEC, ale patří mezi spojence této organizace.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

Analytici: Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky

13.09.2023 Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale s poklesem německé ekonomiky při kalkulacích výhledu české ekonomiky počítají. Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Svaz německého průmyslu letos očekává propad HDP, dosud počítal se stagnací

13.09.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Svaz, který dosud na letošek předpovídal hospodářskou stagnaci, to oznámil v dnes zveřejněné analýze. S poklesem německé ekonomiky letos počítají také přední hospodářské instituty, podle Ifo to bude o 0,4 procenta a podle Leibnizova institutu pro výzkum hospodářství v Halle (IWH) to bude o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
img

Zrušení zaručených mezd by české ekonomice prospělo

24.06.2023 České ekonomice by nejvíce prospělo, pokud by se zrušil jak institut zaručené mzdy, tak také institut mzdy minimální. Politicky je to druhé zřejmě zcela neprůchodné, takže buďme rádi za případné zrušení alespoň mezd zaručených. Jejich zrušení žádá jak Hospodářská komora, tak třeba Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Německá vláda podle zdrojů Reuters zvýší odhad letošního růstu domácí ekonomiky

20.04.2023 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 0,4 procenta z 0,2 procenta předpovídaných v lednové prognóze. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací. Odhad hospodářského růstu na příští rok podle nich vláda naopak mírně sníží, a to na 1,6 z dosavadních 1,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se nečekaně zhoršila

18.04.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v dubnu nečekaně zhoršila, finanční trhy v následujících měsících očekávají přísnější úvěrové podmínky. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Jeho index ekonomické nálady klesl ve srovnání s minulým měsícem o 8,9 bodu na 4,1 bodu. Analytici naopak očekávali, že hodnota za duben se výrazně zvýší a dostane se na 15,3 bodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se podle ministerstva hospodářství zřejmě vyhnula recesi

14.04.2023 Německá ekonomika se zřejmě těsně vyhnula recesi a za první čtvrtletí zaznamenala mírný růst. Uvedlo to ve své dnešní prognóze německé ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německý průmysl v únoru pokračoval ve výrazném růstu

06.04.2023 Průmyslová výroba v Německu se v únoru meziměsíčně zvýšila o dvě procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Růst tak výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali pouze na 0,1 procenta.
C:\fakepath\trader-05042023-27-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2023 1) Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v březnu meziročně klesl o zhruba 15 procent na 340 milionů korun. Proti únoru to ale bylo o 21 procent více. Za první čtvrtletí Češi zobchodovali v kryptoměnách přes 810 milionů Kč, což je o čtvrtinu méně než loni. Vyplývá to z aktuálních údajů obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ekonomické instituty zlepšily výhled německé ekonomiky, pokles už letos nečekají

05.04.2023 Německo se letos vyhne hospodářské recesi a jeho ekonomika vykáže mírný růst. Ve své zprávě to dnes uvedly přední ekonomické instituty. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle nich letos v Německu zvýší o 0,3 procenta, zatímco dosud počítaly s poklesem. Jeho rozsah v předchozí zprávě zveřejněné loni na podzim odhadovaly na 0,4 procenta. Zvolna pak bude klesat inflace.
C:\fakepath\trader-04042023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2023 1) Australská centrální banka dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 3,6 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Stala se tak první centrální bankou ve vyspělém světě, která udělala pauzu v nynějším cyklu zvyšování sazeb. Měnová autorita chce teď vyčkat na další statistické údaje, aby mohla posoudit, jak se dosavadní zpřísňování měnové politiky odráží ve vývoji inflace.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německá ekonomika podle předních institutů letos vzroste o 0,3 procenta

04.04.2023 Německá ekonomika letos vykáže růst o 0,3 procenta, domnívá se pět ekonomických institutů, na jejichž zprávu se dnes odvolávají zdroje agentury Reuters. Na podzim tyto instituty očekávaly pokles hrubého domácího produktu (HDP), a to o 0,4 procenta. Výhled vypracovaly čtyři německé instituty a jeden rakouský. Inflace podle nich bude dál klesat.
img

Jsou banky jako chobotnice? Ne, odpovídají noví nobelisté

12.10.2022 Přiznejme si to, bankéři nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším lidským bytostem. Ne nadarmo byla nejen Dikobrazu 50. let postava bankéře – bachratého muže s cylindrem a hůlkou – zosobněním zlého, ba krvežíznivého kapitalismu. Imperialistického Wall Streetu. Ale netřeba zacházet tak daleko do minulosti. Za finanční krize let 2008 a 2009 rezonovala zas a znova ona slovní hříčka – „banksters“. Novodobí gangsteři s klotovými rukávy si přivlastňují zisky, ale jakmile padnou do ztráty, zespolečenští ji. Časopis Rolling Stone dokonce roku 2009 připodobnil investiční banku Goldman Sachs – jeden ze symbolů Wall Streetu i krize samotné – k „obrovské vyděračské chobotnici přisáté ke tváři lidství a nelítostně strkající svá chapadla všude tam, kde jsou cítit peníze.“
img

Nobelovu cenu za ekonomii získává poprvé i někdejší šéf americké centrální banky. Za výzkum bankovních krizí a též toho, proč je dobré mít fond pojištění vkladů

10.10.2022 Nobelovu cenu za ekonomii si letos rozdělí hned tři ekonomové, vesměs Američané. Získává ji Ben Bernanke, bývalý šéf americké centrální banky, a také Douglas Diamond a Philip Dybvig. Všichni tři ve svých akademických pracích demonstrovali, proč a jak předcházet rozsáhlému kolapsu bankovního systému. Bernanke pak měl příležitost takovému kolapsu předcházet i přímo v praxi. Centrální bance USA totiž šéfoval v době finanční krize let 2008 a 2009, jejíž vrcholnou fázi odstartoval pád investiční banky Lehman Brothers. Bernanke se poté stal z titulu své funkce ústřední postavou v procesu záchrany dalších bank a finančních institucí. Pomohl tak zabránit tomu, aby tehdejší krize přerostla do podoby Velké hospodářské 30. let, již v roli akademika studoval zevrubněji než prakticky jakákoli jiný ekonom své generace. Bernanke je historicky prvním šéfem americké centrální baanky, který získává Nobelovu cenu.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý průmysl měl v srpnu méně zakázek, ekonomice hrozí recese

06.10.2022 Zakázky německého průmyslu se v srpnu oproti červenci snížily o 2,4 procenta, což je více, než se čekalo. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Největší evropské ekonomice čím dál víc hrozí propad do recese, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 5,4 procenta

30.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v září snížila proti předchozímu měsíci o 0,2 procentního bodu na 5,4 procenta. Uvedl to dnes v tiskové zprávě spolkový úřad práce. Trh práce je i přes rostoucí ceny a obavy z nedostatku energie celkově stabilní, konstatovala šéfka úřadu Andrea Nahlesová.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Inflace v Německu v září vystoupila na deset procent ze srpnových 7,9 procenta

29.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v září zrychlilo na deset procent ze srpnové hodnoty 7,9 procenta. Výrazně vzrostly ceny energií a potravin, vyplývá z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem ceny vzrostly o 1,9 procenta. Inflace v Německu je tak nejvyšší zhruba za 70 let.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ekonomické instituty: Německá ekonomika v příštím roce klesne o 0,4 procenta

29.09.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos i přes všechny dopady ruské invaze na Ukrajinu vykáže růst o 1,4 procenta, v roce příštím ale o 0,4 procenta klesne. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně oznámili zástupci čtyř předních německých ekonomických institutů. Jejich prognóza počítá s návratem k hospodářskému růstu v roce 2024, kdy by ekonomika mohla vykázat růst o 1,9 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada spotřebitelů v Německu je kvůli inflaci a energiím na dalším minimu

28.09.2022 Nálada německých spotřebitelů v říjnu čtvrtý měsíc za sebou klesne na další minimum. Příčinou je vysoká inflace a prudký růst účtů za energie. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý ekonomický institut GfK.
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Handelsblatt: Přední německé instituty zhoršily výhled, příští rok čekají recesi

26.09.2022 Čtyři přední ekonomické instituty v Německu zhoršily výhled vývoje největší evropské ekonomiky na letošní i příští rok. Nově očekávají, že v příštím roce se Německo propadne do recese. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedl německý ekonomický list Handelsblatt.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé instituty snížily odhad růstu, bez ruského plynu čekají recesi

13.04.2022 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růst největší evropské ekonomiky pro letošní rok kvůli dopadům války na Ukrajině. Dodaly rovněž, že případné zastavení dodávek ruské energie by způsobilo v příštím roce recesi.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé instituty sníží letošní výhled růstu HDP na 2,7 ze 4,8 pct.

12.04.2022 Přední německé ekonomické instituty sníží výhled letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,7 ze 4,8 procenta, uvádějí zdroje agentury Reuters. Na pozadí rostoucí inflace a očekávání poklesu hospodářského růstu totiž musí zohlednit také dopady války na Ukrajině. Oficiální čísla instituty zveřejní ve středu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IMK: Německá ekonomika poroste pomaleji, než se čekalo, a může i poklesnout

29.03.2022 Německá ekonomika poroste mnohem pomaleji, než se původně očekávalo. V důsledku ruské invaze na Ukrajinu může letos dokonce poklesnout, uvedl dnes německý institut IMK, který má blízko k odborům. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Institut Ifo zhoršil výhled růstu německé ekonomiky na 2,2 až 3,1 procenta

23.03.2022 Německá ekonomika si v letošním roce kvůli dopadům války na Ukrajině povede hůř, než se předpokládalo ještě před čtvrt rokem. Oznámil to dnes německý institut Ifo, který zhoršil výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,2 až 3,1 procenta. Ještě v prosinci počítal s růstem o 3,7 procenta.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý HDP ve 3. čtvrtletí pokračoval v růstu, tempo bylo ale pomalejší

29.10.2021 Německý hrubý domácí produkt (HDP) i ve třetím čtvrtletí pokračoval v růstu, stoupl o 1,8 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad, který zveřejnil rychlý odhad HDP. Tempo mezičtvrtletního růstu se proti původnímu odhadu ekonomů zpomalilo, pro celý rok pak ministerstvo hospodářství očekává růst 2,6 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ministr hospodářství SRN snížil odhad růstu letošního HDP na 2,6 procenta

27.10.2021 Růst německého hospodářství bude v letošním roce pomalejší, než se očekávalo, činit bude 2,6 místo předpokládaných 3,5 procenta. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Zároveň řekl, že v nadcházejícím roce počítá s výraznějším oživením, a to ve výši 4,1 procenta. Doposud ministerstvo hospodářství počítalo pro rok 2022 s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

DPA: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

26.10.2021 Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,6 z dubnových 3,5 procenta. Na příští rok pak výhled zvedne na 4,1 z dřívějších 3,6 procenta. Uvádějí to zdroje agentury DPA. Končící ministr financí Peter Altmaier čísla představí na středeční tiskové konferenci.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu čtvrtý měsíc za sebou zhoršila

25.10.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu čtvrtý měsíc za sebou zhoršila, výrobci se mimo jiné dál potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo. Německo má největší ekonomiku v Evropě.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-17102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.10.2021)

18.10.2021 Minulý týden nabídl pouze jednu obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře. Měnový pár EUR/USD prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který však neměl dostatek medvědí síly a obchod skončil na Stop-Lossu. K jinému obchodu na tomto měnovém páru nedošlo.
C:\fakepath\top5-14102021-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od letošního května překonala 58.000 dolarů (zhruba 1,27 milionu Kč). Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své rekordní maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65.000 dolarů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Přední německé instituty snížily výhled růstu HDP na letošní rok

14.10.2021 Přední německé ekonomické instituty snížily svůj společný výhled růstu největší evropské ekonomiky na letošní rok, neboť výrobu nadále ohrožují slabé dodávky. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle institutů zvýší o 2,4 procenta místo původně očekávaných 3,7 procenta. V příštím roce naopak čekají rychlejší oživení.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky

13.10.2021 Hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky na 2,4 procenta z dříve uváděných 3,7 procenta. Na vině jsou problémy s dodávkami, které brzdí hospodářské oživení. Uvádějí to dva zdroje agentury Reuters.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli pandemii klesla o 1,7 procenta

30.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v prvním čtvrtletí kvůli dopadům pandemie snížil proti předchozím třem měsícům o 1,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad. Propad odpovídá předpokladu německého ministra hospodářství Petera Altmaiera, který ale pro letošní rok počítá s růstem 3,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německé hospodářství letos podle vlády poroste rychleji, než se čekalo

27.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce i přes pokračující pandemii zvýší o 3,5 procenta. Aktualizovaný odhad vlády, který je proti výhledu z ledna o půl procentního bodu vyšší, dnes představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že v příštím roce vláda očekává růst ekonomiky o 3,6 procenta.
C:\fakepath\n-26042021-lv.gif

Reuters: Německá vláda zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky

26.04.2021 Německá vláda zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 3,5 procenta z dříve předpokládaných tří procent. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Vláda podle zdroje rovněž očekává, že v příštím roce se hrubý domácí produkt (HDP) Německa zvýší o 3,6 procenta.
C:\fakepath\top-15042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.04.2021 1) Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord. Přispěl k tomu i zájem o komodity, kde růst cen podporuje akcie těžařských společností. Dobré výsledky hospodaření některých firem tak zlepšily náladu na trhu a převážily nad obavami z pomalého očkování proti covidu-19 v Evropě.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, čekají instituty

15.04.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronavirové krize pravděpodobně klesla o 1,8 procenta, odhadují přední ekonomické instituty. Ve své dnešní zprávě také uvedly, že horší bude pro největší ekonomiku v Evropě i celý rok.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Reuters: Německé instituty sníží výhled HDP Německa na 3,7 ze 4,7 procenta

14.04.2021 Německé hospodářské instituty sníží výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na letošní rok na 3,7 z dříve uváděných 4,7 procenta. Na vině je delší uzávěra části ekonomiky, než se původně očekávalo. Zároveň kvůli následně očekávanému růstu spotřeby instituty zvýší odhad růstu na příští rok na 3,9 z dosud předpokládaných 2,7 procenta. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Instituty mají společný odhad vývoje HDP zveřejnit ve čtvrtek.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se kvůli viru zhoršila

26.10.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu zhoršila. Důvodem jsou obavy firem z rostoucího počtu případů nákazy novým koronavirem, kvůli kterým jsou mnohem skeptičtější, co se dalšího výhledu týče. Vyplývá to z dnešní zprávy institutu Ifo. Jeho index důvěry klesl na 92,7 ze zářijových 93,2 bodu. Pokles přišel po pěti měsících růstu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali snížení indexu v průměru na 93 bodů.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla více, než se čekalo

22.10.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu klesla kvůli druhé vlně koronaviru více, než se čekalo. Množící se případy nákazy přiměly Němce otevírat peněženky s větším rozmyslem, mnozí se obávají infekce nebo dopadů krize na svou životní úroveň. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů institutu GfK.
C:\fakepath\top-14102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři sledovali projev čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Šen-čenu a vyhodnocovali úterní prezentaci nových telefonů iPhone americké firmy Apple, mezi jejímiž dodavateli je řada asijských podniků.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Oživení německé ekonomiky podle institutů zpomaluje

14.10.2020 Největší evropská ekonomika se bude z pandemie nemoci covid-19 zotavovat mnohem pomaleji, než se původně čekalo. V letošním roce by mohla klesnout o 5,4 procenta, uvedly ve své dnešní předpovědi přední německé ekonomické instituty. V dubnu čekaly na letošní rok snížení hrubého domácího produktu (HDP) o 4,2 procenta.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce od 1979

30.06.2020 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí, tedy v období, než se plně projevil vliv pandemie nemoci covid-19, klesla nejvíce od roku 1979. Hrubý domácí produkt (HDP) se od ledna do března snížil v porovnání s předchozím čtvrtletím o 2,2 procenta. Vyplývá to z konečných údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad ONS. Konečné údaje jsou o něco horší než předběžné z konce května, které počítaly s poklesem o dvě procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý vývoz v únoru vzrostl, obchodování s Čínou ovlivnil virus

09.04.2020 Německý export v únoru překvapivě vzrostl, naopak obchodování s Čínou kvůli koronaviru zaznamenalo výrazný pokles. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Vývoz podle něj meziměsíčně vzrostl o 1,3 procenta, zatímco analytici v anketě agentury Reuters předpovídali pokles, a to o 0,9 procenta.
img

Obrat sentimentu se nekoná. Akcie smíšené, eurodolar odvrátil pokles

08.04.2020 Dnešek není pro akcie už tak dobrý, ale ani tak to nakonec nevypadá na nějaké podstatné zhoršení nálady. Zatímco evropské trhy ještě dohánějí včerejší negativní seanci v USA a zdejší indexy klesají asi o procento, zámoří po začátku nového obchodního dne už znovu lehce roste.
C:\fakepath\global economy.jpg

Největší pokles HDP letos předpovídají v Itálii, až devět procent

08.04.2020 Odhady vývoje ekonomik ve vybraných zemích světa v souvislosti s šířením nového typu koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\top-07042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2020 1) Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo dnes pod nulou. Zhruba půl hodiny po začátku seance hlavní indexy odepisovaly zhruba 1 %. Dopoledne se ztráty mírně prohloubily a zhruba půl hodiny po poledni benchmarky klesaly asi o 1,5 %.
C:\fakepath\Německo.jpg

Instituty: Německá ekonomika může letos klesnout o 4,2 procenta

08.04.2020 Krize způsobená koronavirem vyvolá v Německu hlubokou hospodářskou recesi, hrubý domácí produkt (HDP) se může snížit o 4,2 procenta. Ve společné zprávě to dnes uvedly přední hospodářské instituty v Německu. Dopady zanechá pandemie i na trhu práce. Na vrcholu krize by se míra nezaměstnanosti mohla vyšplhat na 5,9 procenta, bez práce by tak zůstalo 2,4 milionu lidí. V březnu činila míra nezaměstnanosti bez sezonního přepočtu 5,1 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Instituty čekají kvůli viru pokles ekonomiky v Německu i Rakousku

26.03.2020 Koronavirus by mohl v letošním roce snížit výkon německé ekonomiky o deset procent. Předpověděl to dnes německý hospodářský institut IW. V sousedním Rakousku by ekonomika podle dnešních prognóz tamních institutů mohla v letošním roce klesnout nejméně o dvě procenta.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Hospodářské instituty zhoršily výhled růstu Německa

02.10.2019 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růstu domácí ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabší globální poptávce po zpracovatelském zboží a rostoucí podnikatelské nejistotě vlivem obchodních sporů. Letos čekají zvýšení hrubého domácího produktu o 0,5 procenta, příští rok má tempo růstu zrychlit na 1,1 procenta. Instituty tak v dnešní zprávě potvrdily předchozí informace agentury Reuters.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Der Spiegel: Berlín sníží výhled růstu ekonomiky na polovinu

12.04.2019 Německá vláda zřejmě sníží výhled letošního růstu ekonomiky na polovinu. Kvůli slabšímu vývozu v souvislosti s napětím v mezinárodním obchodu by hospodářství mělo vykázat růst o 0,5 procenta, zatímco dříve Berlín počítal s jednoprocentním růstem. Nový výhled vývoje největší evropské ekonomiky má být zveřejněn příští týden ve středu a je možné, že ještě dozná menších změn, napsal včera německý týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\452134966-1400x788.jpg

Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky

12.12.2018 Německé hospodářské instituty DIW a IfW dnes zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce stoupne pouze o 1,5 procenta. DIW přitom doposud letošní růst odhadoval na 1,8 procenta a IfW na 1,9 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda

15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
nemecko 08012014-3.png

Hospodářské instituty zlepšily výhled německé ekonomiky

12.04.2017 Přední německé hospodářské instituty dnes zlepšily výhled německé ekonomiky na letošní i příští rok. Letos by se měl hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle jejich nové prognózy zvýšit o 1,5 procenta místo dříve předpokládaných 1,4 procenta. Hospodářský růst by měl přesto zpomalit z loňských 1,9 procenta, což bylo nejprudší tempo za pět let.
rakousko 26062013.jpg

Vyhlídky rakouské ekonomiky se zhoršily

28.06.2013 Přední rakouské hospodářské instituty dnes snížily odhad růstu rakouské ekonomiky pro letošní i příští rok. Upozornily, že slabý hospodářský vývoj v eurozóně bude mít negativní dopad na rakouskou ekonomiku, která je závislá na exportu. Příští rok má být ale přesto výrazně lepší, než ten letošní.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Expert | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Česká koruna | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Bank of England | Ben Bernanke | Bloomberg | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forex trader | G7 | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Platební bilance | Prodeje existujících domů | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | Sentiment | Short | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | WTO | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Americký prezident | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Breakout strategie | Jaroslav Tupý | Euforie | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitost | IEA | Euronext | Credit Suisse | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Japonská centrální banka | Bankrot | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Aktuální kurzy měn | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burza cenných papírů Praha | Cena | CZK | Česká ekonomika | Ekonomický kalendář | Ekonomika Německa | Eura | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Markets | Minimální mzda | Míra inflace | Obchodování s Čínou | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Zavedení eura | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Fond pojištění vkladů | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Casino | Komise | Volby | S/R zóny | Poradenská společnost | Burze | DPA | Institut ZEW | DIW | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Agentura AP | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Rolls-Royce | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Akcie těžařských společností | České firmy | Economist | Inflační tlaky | IHS | Měnová autorita | Objem investic | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Obchodní partner | Fitch Ratings | Obchodování v Asii | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Benchmarky | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Výrobní index PMI | Digitální měny | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Purple Trading | Generali Investments | Rystad Energy | CoinDesk | Coinbase | EY ITEM | Kryptoměnové burzy | Německá centrální banka | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Dluhopisové výnosy | IfW | Největší kryptoměna | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Zpomalování světové ekonomiky | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Problémy Evropy | Odhad analytiků | Rekordní růst | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | CNY | Nejznámější kryptoměny | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Investice firem | Britský premiér | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Cena žlutého kovu | IMK | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Hospodářský výhled | Italská ekonomika | Cena kakaa | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hurun | TikTok | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Institut WIFO | WIFO | Ropný gigant | Německá vláda | Německý vývoz | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Statistické údaje | Proroctví | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Firma | PLN/EUR | Parlamentní volby | Radomír Jáč | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | IW | Bilance | Statistici | Největší pokles | Sebenaplňující se proroctví | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Německá spotřebitelská důvěra | Helena Horská | Automobilový sektor | Objem obchodů s kryptoměnami | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Export z Německa | Stavebnictví | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Vládní výdaje | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Odhad růstu domácí ekonomiky | Zavedení cel | HDP Německa | Časopis Forbes | Centrální banky USA | KKCG | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Úroky | Bilance běžného účtu | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Bydlení | Dovozní cla | EY | Ztráta | SPD | Miliardy korun | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | Pracovní trh | Američané | Hospodářské recese | VDA | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Clemens Fuest | Dramatické dopady | Šéf Ifo | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nedostatek zakázek | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Analytička | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | BP | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Medvědi | COVID-19 | Německý HDP | Největší švýcarské banky | Index CSI 300 | Prudký propad | Šířením nového typu koronaviru | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Mzda | Aktuální Price Action | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Olaf Scholz | Další vývoj | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Německý ministr financí | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Úřad práce | Růst | Koronavirové krize | Index spotřebitelské nálady | Pokles ekonomiky v Německu | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Christoph Badelt | Šéf institutu WIFO | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | Německý statistický úřad | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Slovenská centrální banka | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Práce | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Karel Komárek | CBS | Ministři | Německý vývoz v únoru | Carsten Brzeski | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | Finanční představitelé | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Vzrušení | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | ODS | Nálada spotřebitelů v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Odhad vývoje HDP | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Nezaměstnanost v Německu | Energetická společnost | Maloobchod | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Průmyslová výroba v Evropské unii | ONE | Světové hospodářství | Účet platební bilance | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Zboží z Číny | Spolková vláda | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Slabá poptávka | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Výbor ekonomických poradců | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | EPH | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Plán investic | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Covid | Představenstvo | Cla na zboží | ARD | ONS | Úřad ONS | Objem zakázek | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Ocenění | Ceny | Praha | Kolaps | Merkelová | Životní úroveň | Pár EUR/USD | Největší firmy | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Produkce energií | Růst zaměstnanosti | Výhled na příští rok | Hospodaření banky | Rystad | Výrobní index | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Stefan Kooths | Budoucí vývoj | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Němečtí politici | Vystoupení Británie z Evropské unie | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Prezidentské volby ve Spojených státech | Průmyslové zakázky | Epidemická situace | Vývoz z Německa v srpnu | Centrální banky světa | Měnový fond | Nobelova cena | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Pokles indexu | Přebytek zahraničního obchodu | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Představitelé americké centrální banky | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Bayer | Očkování | Zadlužování | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Výhled na rok | Počasí | Vývoj německé ekonomiky | Bloomberg Markets | Evropské centrální banky | Očkování proti covidu | Rozvolnění | Zásoby plynu | Růst Německa | Světová poptávka | Míra inflace v Německu | Oživování ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | IWH | Výrazný růst | Výhled růstu ekonomiky | Hlavní index CSI 300 | Týdenní shrnutí | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Akcie kryptoměnové burzy | Emise skleníkových plynů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Tempo ekonomického růstu | Hodnocení současné situace | Renáta Kellnerová | Oslabení | Bit.plus | Impulzy | Spotřeba domácností | Plány | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | Nové prognózy | Index podnikatelské nálady | Energetická společnost ČEZ | Počet nezaměstnaných | Prodej zboží | Zvýšení produkce | Raiffeisenbank Helena Horská | Odvětví | Růst výrobních cen | Logistika | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Deutsche Bahn | Aktuální prognózy | Výrobní inflace | Nedostatek čipů | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Dopady epidemie | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Problémy v dodavatelských řetězcích | Kellnerová | Inflace v září | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nobelovy ceny | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Výrobní ceny v Číně | Vysoké ceny | Vedoucí představitelé americké centrální banky | Bosch | Pozornost | Zprostředkovatelé | Christian Lindner | Robert Habeck | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | TIM | | Rostoucí inflace | Výroby osobních automobilů | Purple Trading Jaroslav Tupý | Celkový sentiment | Průmyslová výroba v Maďarsku | Výroba v Maďarsku | Reality | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Energiewende | Sberbank CZ | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | Růst HDP Německa | Zvyšování cen | Ukrajinské krize | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Zastavení dodávek | Petr Fiala | Vzestupný trend | Svaz německého průmyslu | Ceny elektřiny v Německu | Současná situace | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Krachy firem | Hospodářské problémy | Tomáš Prouza | Znovusjednocení Německa | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Kurz japonské měny | Snižování počtu zaměstnanců | Čang I-ming | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Obchodní řetězce | Ekonomické prostředí | Největší kryptoměna bitcoin | Varování | Strukturální změny | Hospodářský pokles | Německé podniky | Příznivé faktory | Média | Miliardy švýcarských franků | Válka | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Spojení | Vyšší ceny | Překážky | Nespokojenost | Společnost Fedex | Dceřiné společnosti | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Svaz německého průmyslu (BDI) | Zakladatel | Přesun výroby | Vice | Export zboží | Zhoršení výhledu | Oděvy | Nárůst cen energií | Zdroje energie | Dovoz do USA | Mistrovství | Geopolitická nejistota | Očekávání firem | ProCent | Petr Fiala (ODS) | Demografické změny | Nejstarší a největší kryptoměna | Letadla | Dnes ČTK | Ruth Brandová | Informované zdroje | Výkon | Nákupy | Zotavení | Růstový balíček | Otevřenost | Vlády | Čokoládovny | Sezónní vlivy | Geologický vodík | Přírodní vodík | Plynný vodík | Vodík | Vítězství | Zdraví | Předčasné volby | Mistrovství Evropy | Body | Německé vlády | Rolls-Royce SMR | Polostátní energetická společnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Institut NIER
Institut NIESR
Institut pro fiskální studie (IFS)
Institut Prognos
Institut pro makroekonomii
Institut pro makroekonomii a výzkum konjunktury (IMK)
Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání
Institut pro mezinárodní finance
Institut pro mezinárodní finance (IIF)
Institut WIFO

Následující klíčová slova

Institut ZEW
Instrukce
Instrument
Instrument EURUSD
Instrumentové riziko
Instrumenty
Instrumenty obchodované na finančních trzích
Instrument ZINC
InsuranceWorld
INSURED CRYPTO TRADING
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít