Středa 22. ledna 2025 05:41
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Zlaťáky

img

Graf dne - GBPUSD (17.01.2025)

17.01.2025 Sterling čelí novému tlaku, protože neuspokojivé údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království posilují obavy z hospodářské stagnace a vyvolávají zvýšené spekulace o dřívějším snížení úrokových sazeb Bank of England v souvislosti se známkami přetrvávající ekonomické slabosti. Libra během dnešní obchodní seance klesla na 1,2166 USD, což představuje výrazný pokles o 0,6 %, protože účastníci trhu zpracovávají důsledky nejnovějších ekonomických údajů.
img

Reevesové vize britské ekonomiky čelí tržním otřesům

14.01.2025 V úterý vystoupí v parlamentu kancléřka státní pokladny Rachel Reevesová, což bude její první významné vystoupení od doby, kdy Spojené království čelilo obnovené volatilitě na trzích. Zasedání, které je oficiálně zaměřeno na podávání zpráv o její nedávné cestě do Číny, poskytuje opozičním stranám příležitost položit jí otázky týkající se prudce rostoucích výnosů zlaťáků a nejisté fiskální pozice Spojeného království.
img

Banky si prostřednictvím repo programu BOE půjčily rekordních 51,4 miliardy liber

09.01.2025 Podle oznámení Bank of England, které bylo zveřejněno ve čtvrtek, došlo ke zvýšenému využívání facility STR, která poskytuje hotovost výměnou za zlaté dluhopisy jako kolaterál.
C:\fakepath\akcie-23102023.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Sedm nevyzpytatelných. Trh sází na pár firem a je to špatně

23.10.2023 Americký akciový index S&P 500 nadále táhne sedmička titulů, která si už pro sebe zabrala skoro třetinu kapitalizace celého indexu. Taková koncentrace úspěchu je ale pro trhy špatná zpráva. Když se totiž některý ze sedmi statečných chytne do lasa, uškrtí celé Wall Street.
C:\fakepath\fed usa.jpg

FED opětovně zvýšil úrokové sazby, letos již potřetí

04.05.2023 FED opětovně zvýšil úrokové sazby, letos již potřetí. Zlato se dostalo blízko rekordní hodnoty z roku 2020
img

Centrální banky nakupují rekordní množství zlata. Je to znakem rebelie vůči dolaru

27.04.2023 Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato (World Gold Council) činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010, kdy jsou centrální banky čistými kupci zlata. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.
img

Zlato a stříbro jsou mezi Čechy stále populárnější. Jejich prodejci, společnosti Zlaťáky.cz, vzrostly meziročně tržby o desetinu

03.04.2023 Češi v loňském roce nakupovali výrazně více investičního zlata i stříbra než v předešlých letech. Dokládají to data společnosti Zlaťáky.cz, která patří mezi největší prodejce fyzického zlata a stříbra v České republice. Zatímco v roce 2021 společnost realizovala přes 25 tisíc transakcí a prodala 44 tisíc zlatých a 239 tisíc stříbrných mincí, v loňském roce šlo už o více než 29 tisíc transakcí a 55 tisíc zlatých a 277 tisíc stříbrných mincí. Obrat společnosti díky tomu vzrostl o více než desetinu na 1,9 miliardy korun. Celkově v loňském roce společnost prodala víc než tunu zlata a přes 7 tun stříbra.
img

Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse

21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
img

Hrozba bankovní krize vyhnala cenu zlata nad 1 900 dolarů

15.03.2023 Aktuální situace ve Spojených státech, kde za poslední týden zkrachovaly hned tři banky, vedla na jedné straně k silnému výprodeji akcií bank a dalších finančních institucí, na druhé straně výrazně pomohla zlatu, které investoři dlouhodobě vnímají jako bezpečný přístav. Zatímco v posledních šesti týdnech jeho cena v důsledku obav z přísnější politiky americké centrální banky konstantně klesala a dostala se z 1 931 dolarů za unci až na hranici 1 811 dolarů, v posledním týdnu většinu těchto ztrát smazalo a aktuálně se jeho cena pohybuje okolo hranice 1 900 dolarů za unci.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Do Česka se loni dovezlo 9,4 tuny zlata, nejvíce za posledních 11 let

24.02.2023 V loňském roce se do Česka dovezlo 9,4 tuny zlata, což je o 352 kilogramů více než v roce 2021 a nejvíce za posledních 11 let. Hodnota dovezeného zlata dosáhla 12,2 miliardy korun, nejvíce od roku 1999, odkdy jsou k dispozici ucelená data. Vyplývá to z předběžných dat Českého statistického úřadu a výpočtů společnosti Zlaťáky.cz.
img

Zlaťáky.cz: Do Česka se v uplynulém roce dovezlo 9,4 tun zlata, nejvíce za 11 let

24.02.2023 V roce 2022 se do České republiky dovezlo 9,4 tuny zlata, což je o 352 kilogramů více než v roce 2021 a nejvíce za posledních 11 let. Hodnota dovezeného zlata dosáhla 12,2 miliardy korun, což je dokonce nejvíce od roku 1999, odkdy jsou k dispozici ucelená data. Nejvíce zlata se do Česka dovezlo v březnu, tedy bezprostředně po vypuknutí války na Ukrajině, konkrétně 1 788 kilogramů. Nejméně naopak na podzim, kdy se cena zlata dostala na 2,5letá minima. Například v říjnu se tak do Česka dovezlo pouze 399 kilogramů žlutého kovu. Vyplývá to z předběžných dat Českého statistického úřadu a výpočtů společnosti Zlaťáky.cz.
img

Zlato rozjelo rok 2023 na dobré vlně, možná překoná hranici 2000 dolarů za unci

03.02.2023 Americká centrální banka zvýšila ve středu úrokovou sazbu o 0,25 % do pásma 4,5 – 4,75 %. Oproti loňské agresivní měnové politice to signalizuje obrat k umírněnějšímu přístupu. Silnou reakci vyvolalo vyjádření šéfa FEDu Jamese Powella, který prohlásil, že pravděpodobně započal proces dezinflace. Cena zlata vzrostla od pondělí o více než 1 % na 1 960 dolarů a očekává se, že by letos mohla překonat i dvoutisícidolarovou hranici.
img

Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let

31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.
img

Inflace v USA opět klesla, zlatu nahrává na další růst

12.01.2023 Se začátkem nového roku přicházejí také zprávy ohledně hodnot inflace v Americe. Index spotřebitelských cen CPI činí za prosinec 6,5 %, což trhy předem očekávaly. Z dat je jasné, že inflace v Americe pomalu ale jistě klesá, ze středečního projevu šéfa FEDu Jerome Powella na konferenci pořádané švédskou centrální bankou navíc zaznělo, že úrokové sazby by se v letošním roce měly vyšplhat nad 5 % a na této hranici nějakou dobu setrvat. Dlouhodobým cílem FEDu tak nadále zůstává snaha stlačit čísla inflace na ideální 2 %.
img

Světové centrální banky nakupují zlaté rezervy, ČNB následuje

06.01.2023 Světové centrální banky v listopadu pokračovaly v rozšiřování svých zlatých rezerv. Podle organizace World Gold Councilu přikoupily v čistém vyjádření celkem 50 tun zlata, což je o polovinu více než v říjnu. Od ledna do listopadu loňského roku tak centrální banky nakoupily už 673 tun zlata, což je o 200 tun zlata více než během celého roku 2021, kdy byly globální rezervy na téměř 30letých maximech.
img

Zlato oslabilo v reakci na konec nadějí ohledně brzkého obratu měnové politiky FEDu

16.12.2022 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu do pásma 4,25 – 4,5 %. Přestože růst sazeb byl nižší než v předchozích několika měsících a zároveň nižší, než trhy čekaly ještě v polovině listopadu, zlato na rozhodnutí zareagovalo poklesem pod hranici 1 800 dolarů. Důvodem je patrně přílišný optimismus trhů, které potěšila úterní data o americké inflaci. Jerome Powell nicméně na středeční tiskové konferenci investorům vzal naději na to, že sazby zůstanou pod 5 %, i na to, že se v příštím roce dočkáme jejich snižování.
img

Inflace tlačí na úspory Čechů, zájem o odprodej zlata výrazně vzrostl

15.12.2022 Aktuální vysoká míra inflace stále více dopadá i na lidi, kteří byli dříve zvyklí mít přebytky a ty investovat, například do fyzického zlata. Podle dat společnosti Zlaťáky.cz, která patří mezi největší prodejce fyzického zlata a stříbra v Česku, se zájem o výkup investičního zlata a stříbra zvýšil meziročně až čtyřnásobně. Jako nejčastější důvod odprodeje drahých kovů lidé uvádějí potřebu dodatečné hotovosti. Například v září, kdy se cena zlata dostala na 2,5letá minima však dominovaly panické prodeje pod vlivem klesající ceny zlata na světových trzích. Lidé nejčastěji prodávají uncové mince a zlaté slitky, případně stříbrné slitky o váze mezi 0,5 a 1 kilogramem.
img

Překvapivě nízká inflace v USA vystřelila cenu zlata na téměř 2měsíční maximum

10.11.2022 Říjnová inflace v USA byla překvapivě nižší, než se očekávalo, což způsobilo divoký výprodej dolaru a pokles ceny amerických státních dluhopisů, a naopak vedlo k výraznému růstu ceny akcií a komodit jako je třeba zlato.
img

Středeční zasedání FED může zlatu pomoci odrazit se od téměř tříletých minim

31.10.2022 Cena zlata se v posledním měsíci několikrát dostala pod hranici 1 620 dolarů za unci, což je nejníže od března 2020, kdy jeho cenou krátkodobě otřáslo propuknutí koronavirové pandemie. Žlutý kov dosud doplácel na agresivní měnovou politiku centrální banky a silný dolar. Od 8. března, kdy se jeho cena dostala nad 2 000 dolarů za troyskou unci, jeho dolarová hodnota klesá už 7 měsíců v řadě a za tu dobu ztratilo už pětinu své tehdejší hodnoty. Aktuálně se jeho cena pohybuje kolem 1 640 dolarů za unci a její další vývoj bude záležet především na středeční konferenci americké centrální banky, která ohlásí novou výši úrokových sazeb a aktualizuje také svůj výhled na další měsíce.
img

Premiérka Trussová je pryč: Trhy budou chtít rychlou náhradu

20.10.2022 „V dalším mimořádném sledu událostí odstoupila premiérka Liz Trussová po pouhých 44 dnech v čele Spojeného království. Nestává se často, aby politické machinace měly tak přímý dopad na osobní finance. Dokonce i během brexitu byly čisté dopady z ekonomického hlediska pozvolné. Krize, v níž se nyní nacházíme, si však žádá rychlou akci Konzervativní strany, která by zvolila nového lídra.
img

Některé sběratelské mince od České národní banky jsou doslova zlatým pokladem

04.10.2022 Česká národní banka dnes vydává svoji 58. zlatou minci s motivem městské památkové rezervace Litoměřice. Pokud nepočítáme speciální 130 kilogramovou zlatou minci ke 100 letům československé koruny, jde o 58. zlatou minci, kterou Česká národní banka od roku 1993 nechala vyrazit. O její mince je přitom tradičně vysoký zájem. Hodnota těch nejžádanějších vzrostla za několik let na desetinásobky prodejní ceny.
img

FED opětovně zvýšil úrokové sazby o 0,75 %

22.09.2022 Včerejší zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky o dalších 0,75 % bylo trhy poměrně očekávané, především kvůli přetrvávající vysoké inflaci, která dosáhla 8,3 % a o 0,2 p. b. tak překonala dřívější odhady. Rovněž jádrová inflace, která odstraňuje volatilní složky jako ceny energií a potravin vzrostla minulý měsíc o 0,6 %, přičemž očekávání bylo 0,3 %. Meziročně tak jádrová inflace vzrostla o 6,3 % z předchozích 5,9 %.
C:\fakepath\trader-16092022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2022 1) Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum. Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1658 dolarů za unci, řekl ČTK ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg. Na podobných hodnotách se zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků, doplnil analytik společnosti Zlaťáky.cz Jakub Petruška.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Expert: Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum

16.09.2022 Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum. Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1658 dolarů za unci, řekl ČTK ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg. Na podobných hodnotách se zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků, doplnil analytik společnosti Zlaťáky.cz Jakub Petruška.
img

Zlato je nejníže od dubna 2020

15.09.2022 Cena zlata dnes před 15. hodinou prolomila hranici 1 665 dolarů za trojskou unci, což je nejnižší hodnota za více než dva roky. Na podobných hodnotách se totiž zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků.
img

Srpnová inflace v USA zasadila cenám zlata výraznou ránu

14.09.2022 Včera zveřejněná data o výši inflace ve Spojených státech amerických doslova otřásla trhy po celém světě. Kromě eura a akciových indexů se výrazně propadla i cena zlata vyjádřená v dolarech. Ta se včera krátce po zveřejnění dat propadla o více než 2 % až pod hranici 1 700 dolarů. Důvodem je kromě očekávání růstu dluhopisových výnosů také posilující dolar, který obecně vede k poklesu ceny žlutého kovu.
img

FED může poslat cenu zlata na nejnižší hodnotu za více než dva roky

25.07.2022 Tento týden proběhne velmi sledované jednání americké centrální banky, jehož hlavním výstupem bude další postup a strategie v boji proti stále rostoucí inflaci. Ta v červnu meziročně vzrostla z květnových 8,6 % na 9,1 % a dosáhla tak nejvyšší úrovně za posledních 40 let.
img

Klíčový týden pro EURO

20.07.2022 Už zítra se dozvíme, jak rázně bude reagovat Evropská centrální banka na stále se zvyšující inflaci. Dosavadní uvolněná měnová politika s úrokovými sazbami na nule, krize koronaviru a následně válka na Ukrajině, zapříčinila enormní nárůst inflace, na kterou je potřeba reagovat.
img

Cena zlata atakovala hranici 1700 dolarů za unci - dostala se na nejnižší úroveň od začátku letošního roku

15.07.2022 Cena zlata se v tomto týdnu dotkla klíčové hranice podpory 1 700 dolarů za unci (zhruba 41 500 Kč). Za tímto poklesem stojí především vývoj inflace v USA, která podle dat za měsíc červen činila meziročně 9,1 %, což bylo nejvíce za 40 let. Od května stoupla o 0,5 %, kdy činila 8,6 %. Tato situace nahrává americkému FEDu k razantnějšímu zpřísňování své měnové politiky a očekává se další zvýšení úrokových sazeb. Pravděpodobně o 0,75 - 1,00 procentního bodu. Což by vedlo k dalšímu posílení amerického dolaru a pravděpodobnou korekci na straně žlutého kovu.
img

Nástup Aleše Michla na post guvernéra ČNB

30.06.2022 V době silné inflace a finanční nejistoty je jmenování nového guvernéra ČNB Aleše Michla ostře sledované téma. Nový guvernér bude určitě bojovat za posílení české koruny, ale nebude to mít jednoduché. Jak ukázaly minulé dny, sen o silné koruně ještě neznamená její posílení. Úspěchem bude, pokud ČNB udrží dolar pod 23,75 za korunu a euro zůstane na hranici 24,75 za korunu.
img

Země G7 zakáží dovoz zlata z Ruska, co to udělá s jeho cenou?

28.06.2022 Rusko je druhým největším těžařem zlata na celém světě. Zároveň patří také mezi 5 světových zemí s největšími zlatými rezervami. Zákazem dovozu zlata, který mu země G7 udělily, nebude Rusko moci prodat desítky až stovky tun, které mají ve svých státních rezervách. Zlato přitom tvoří až 20 % jejich celkových rezerv. Za rok 2021 získalo Rusko prodejem zlata 15 mld. dolarů, které jim teď budou ve státním rozpočtu chybět. Zároveň bude toto zlato chybět na západních trzích, kde ho hojně nakupovaly centrální banky a instituce různých zemí. Rusko může nyní hledat kupce zlata v Číně nebo Indii, jako to udělalo s ropou.
C:\fakepath\palladium.jpg

Cena palladia vzrostla na rekordní hodnoty okolo 3000 dolarů za unci

17.05.2021 Cena palladia za poslední týden vzrostla na rekordní hodnoty okolo 3000 dolarů (cca 63.000 Kč) za unci, dnes se obchoduje za 2900 dolarů (60.900 Kč) za unci. Od začátku roku stoupla zhruba o pětinu, meziročně vzrostla jeho cena o více než 30 procent, řekl dnes ČTK na základě údajů webu kurzy.cz analytik Golden Gate CZ Marek Brávník.
img

Palladium atakovalo v květnu hodnotu 3000 dolarů za trojskou unci

14.05.2021 Palladium je dlouhodobě nejdražší komoditou mezi investičními kovy. V roce 2019 předstihla jeho hodnota nejoblíbenější investiční kov – zlato a setrvala nad jeho hladinou po celou dobu. Cena palladia se za poslední rok pohybovala v průměru okolo 2300 USD za trojskou unci, ke konci března vyskočila nad 2500 dolarů a 4. května dokonce dosáhla rekordní hodnoty 3000 dolarů za unci, což se žádnému investičnímu kovu doposud nepodařilo.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlato dnes zdražilo, za měsíc cena stoupla o 5 procent

12.05.2021 Cena zlata dnes vystoupala na 1833 dolarů (cca 38.520 Kč) za troyskou unci. Za poslední měsíc vzrostla o pět procent, meziročně o více než 100 dolarů (cca 2100 Kč), řekl dnes ČTK na základě dat agentury Bloomberg předseda představenstva českého lídra trhu s investičními kovy Golden Gate CZ Libor Brůna. Mezi hlavní důvody růstu podle něj patří klesající hodnota peněz, rostoucí dolar a stimulace ekonomik ze strany centrálních bank.
img

Cena zlata se posunula k psychologicky důležité hodnotě 1800 dolarů

11.05.2021 Cena zlata za poslední měsíc vzrostla o 4,5 %. Na konci dubna se přiblížila k hranici 1800 USD za trojskou unci, dnes ji dokonce i pokořila a je nejvyšší od začátku roku. Co bude ovlivňovat její další růst?
img

Poptávka po mincích a zlatých cihličkách roste již třetí čtvrtletí po sobě

06.05.2021 V prvním čtvrtletí roku 2021 dosáhla poptávka po zlatě celkového objemu 815,7 tun a celkový objem se tedy snížil meziročně o 23 %, uvádí Světová rada pro zlato (World Gold Council) ve svém reportu za první čtvrtletí tohoto roku. Došlo k posílení investiční poptávky po mincích a slitcích, ale k odlivu ETF fondů zajištěných zlatem. Nákup šperků se pomalu zotavuje spolu s oživováním ekonomik po lockdownech, i když se stále pohybuje na nízkých číslech. Zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v tomto období o 95,5 tun. Celková nabídka zlata v prvním čtvrtletí meziročně poklesla o 4 %, převáženě kvůli menšímu objemu recyklace.
img

Jak ovlivňují rostoucí úrokové sazby výkonnost zlata?

28.04.2021 Rok 2020 byl pro cenu zlata rekordním rokem, po něm přichází v roce 2021 zatím pro zlato slabší období. V současné době je cena zlata určena především rostoucí poptávkou ve formě šperků, ale i investičních slitků a mincí. Zvýšení úrokových sazeb na světových trzích způsobuje, že spekulativní investoři prodávají zlato s výhledem na budoucí pokles ceny, kdy zlato opět nakoupí. Trend vyšších úrokových měr je dán jednak lepšími ekonomickými vyhlídkami, ale i vyššími inflačními očekáváními.
img

Zlato – co všechno o něm nevíte!

22.04.2021 Jaká je cena zlata a jak se v čase měnila, v jaké formě lze zlato nakupovat a kde, popřípadě jaké další vzácné kovy existují, jsou lehce dohledatelné informace. Víte ale, proč zlato seškrábnete nehtem, proč se mince vyráběly právě ze zlata, kolik se ho za lidskou historii vytěžilo a jaké nejbizarnější věci z něho byly vyrobeny? Tušili jste, že se zlato také nachází na asteroidech, v listech rostlin nebo se dá vyrobit v laboratoři? A z čeho se budou vyrábět zlaté medaile pro olympijské hry v Tokiu?
img

Je kryptoměna nové zlato? Odborníci nesouhlasí!

23.03.2021 V loňském roce prudce vzrostly ceny kryptoměn, což přilákalo pozornost investorů. Někteří srovnávají investice do kryptoměn s investicí do zlata. Oba jsou to vzácné zdroje se silnou poptávkou, ale dál už se obě investice výrazně rozcházejí.
img

Ohlédnutí za cenami vzácných kovů, jaký kov je nejdražší!

12.03.2021 V létě loňského roku zlato atakovalo maximum a dnes se ustálilo nad hranicí 1700 USD za trojskou unci. Stříbro ukázalo daleko větší investiční potenciál. Jak reagovala cena palladia a platiny, okrajových investičních kovů, jejichž cena je určována převážně průmyslovou poptávkou, na koronavirový rok? Jaký byl cenový vývoj vzácných kovů, jaké faktory jej ovlivňovaly a proč se jejich ceny vyvíjely odlišně?
img

Buducnost stříbra? Hlavním tahounem jeho ceny budou solární panely, 5G sítě a elektromobily

26.01.2021 Stříbro, je jedním ze vzácných kovů, které má široké využití. Jeho hodnotu oceňují ve šperkařství, medicíně, ale také díky svým jedinečným vlastnostem nachází uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Jeho budoucnost je díky novým technologiím na vzestupu. Solární panely, 5G sítě a elektromobily se bez něho neobejdou. Také mezi investory má tato komodita své jisté místo jako dlouhodobá investice, která si uchovává svoji hodnotu a jeho obliba stále roste. Jeho atraktivnosti jistě napomáhá i jeho dostupná cena a vysoká likvidita.
img

Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021

15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
img

Rok 2020 – rekordní rok pro zlato

08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
img

Americké prezidentské volby skončily, výsledek zatím nejistý, zlato vyčkává

06.11.2020 Událost, na kterou se upírají zraky celého světa, se blíží ke svému závěru. Americké prezidentské volby jsou bezesporu nejočekávanější, nejsledovanější a nejnapínavější v historii USA. Celý svět nyní sleduje, jak asi dopadnou a jakou cestou se USA vydají příští čtyři roky. Zbývá dopočítat poslední hlasy, v několika státech a celý svět se dozví, kdo se stane na čtyři roky nejmocnějším mužem světa. Jak na tuto událost reagují finanční trhy?
img

Cena zlata i přes své propady bude dlouhodobě posilovat

26.10.2020 Rekordní cena zlata v srpnu a její následný pád dokazuje, že zlato není vhodný investiční nástroj pro krátkodobé spekulativní investice. Na investici do žlutého kovu je třeba pohlížet jako na dlouhodobé bezpečné uložení finančních prostředků, které minimálně deset let nebudou potřeba, pak se tato investice stoprocentně vyplatí.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

PLATINA A PALLADIUM, DRAHÉ KOVY, KTERÉ ROVNĚŽ ZASÁHL KORONAVIRUS

24.08.2020 Rok 2019 byl rok palladia, kdy jeho cena atakovala jednu hranici za druhou, ani platina nezůstala v loňském roce pozadu. Nicméně přišel rok 2020 s koronavirovou krizí, která významně zasáhla právě i trh s těmito drahými kovy.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
img

Zlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

24.06.2020 „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.
img

Palladium pokořilo na konci května hranici 2 000 dolarů za trojskou unci

05.06.2020 Na konci května se palladium přehouplo přes hranici 2 000 dolarů za trojskou unci a dnes se jeho cena stále drží nad 1 950 dolarů. Hlavní důvodem je optimismus spojený s opětovným otevřením čínské ekonomiky a plánovaným rozjezdem automobilek, které byly nuceny uzavřít své provozy v důsledku koronavirové krize.
img

Češi opět potvrzují, že jejich finanční gramotnost roste

25.05.2020 V současné době lidé více než dříve přemýšlejí o rodinných financích. Každá krize vyvolává otázky, zda mají lidé dostatečně chráněn svůj majetek. Může však přinášet i novou investiční příležitost, kam své peníze uložit, aby neztrácely na hodnotě. Zlato je tradičně bezpečný přístav pro dlouhodobé investice. Jak ukazují čísla společnosti Zlaťáky, Češi se vrhli na nákup zlata již v polovině března.
img

Rychlá, turbulentní doba pro obchodníka se zlatem

04.05.2020 Investiční zlato a stříbro jsou nástroje, který slouží lidem k uchování majetku v nejistých dobách. Za minulé krize v letech 2008-2015 cena zlata vystoupala až k 1 900 USD za unci. Letos se díky pandemii koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku přehoupla přes 1 700 USD za unci. Zlato však zažívá, jak růst, tak i strmé poklesy (stejně jako akcie, komodity a další), což je specifikum dnešní doby. Prudké propady generují nákupní příležitosti a investoři vybírají hotovost, aby za ni mohli nakoupit to, co je momentálně ve výprodeji.
img

Jak jsou bankovky a mince špinavé?

13.03.2020 Peníze v hrsti vyvolávají nejen pocit blaženosti, ale v dnešní situaci, v souvislosti s pandemií koronaviru, přináší rovněž obavy z přenosu nevítaných mikroskopických hostů. Do jaké míry jsou tyto obavy o naše zdraví na místě? Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru, že nikdy neinformovala o tom, že bankovky a mince přenášejí koronavirus, pouze doporučila, že po kontaktu s hotovostí je žádoucí umýt si ruce a nedotýkat se obličeje.
img

Zlato: koupit, držet nebo prodat?

06.03.2020 Světová ekonomika je kvůli koronaviru rozkolísaná nejvíce od poslední velké krize z let 2008-2015. Akciové trhy zaznamenaly v posledním únorovém týdnu obrovské škody. Cena zlata vyrostla na rekordních 1 688 USD za unci, avšak v samotném závěru února prošla výraznou korekcí. V prvním březnovém týdnu se však žlutý kov vydal opět směrem k hranici 1 700 USD. Aktuální situace je nepřehledná, nevíme, kdy se vrátí do původních kolejí. Jak se zachovat, aby naše úspory či investice neutrpěly škodu?
img

Zlato prorazilo hranici 1 600 USD za unci. V eurech je nejdražší v historii.

19.02.2020 Koronavirus a sílící hrozba splasknutí čínské bubliny vystřelila cenu zlata na rekordní hranici nad 1 600 USD za unci. V letošním roce je to již podruhé, první výrazný růst způsobila potyčka mezi USA a Íránem na začátku roku.
img

Raketový útok na Blízkém východě spustil zlatou rallye, stříbro vyčkává

07.01.2020 Po pátečním útoku na íránského generála Kásema Solejmáního na Blízkém východě nebývale eskaluje napětí. Solejmání byl vlivným představitelem íránského režimu, některé zdroje ho dokonce označovaly za druhého nejmocnějšího muže, hned po Chameneím. Dokládají to zástupy lidí, kteří se s ním přišli rozloučit na smuteční obřady konané po celé zemi i slzy samotného Ajatolláha prolité nad jeho rakví. Při útoku byli zabiti vysoce postavení představitelé iráckých šíitských milic. V návaznosti na to se na mimořádném nedělním zasedání irácký parlament vyslovil pro odchod cizích vojáků ze svého území.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
img

Investice do vzácných kovů není jenom o zlatě

15.10.2019 Zlato v posledních měsících velmi posilovalo, za třetí kvartál zhruba o 8 %, meziročně dokonce o celých 26 %. Jeho hlavní výhodou však stále zůstává uchování hodnoty bez dramatických výkyvů v dlouhodobém horizontu. Neocenitelné je zejména v časech recese a hospodářských krizí, proto si stále drží prestižní nálepku bezpečného přístavu. Zlato však není jediný drahý kov, který je v hledáčku investorů na komoditních trzích. Mezi investiční hvězdy vzácných kovů patří bezesporu palladium (letošní číslo jedna v komoditách), platina a nesmíme opomíjet ani stříbro.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Komentář společnosti Zlaťáky k vyjádření Reuters 28. srpna 2019

30.08.2019 V letních měsících zlato dosáhlo šestiletého maxima, když 7. srpna 2019 překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a následně v aktuálním týdnu ve čtvrtek 29. srpna 2019 dosáhlo dokonce na 1 540,2 USD/Oz. V této souvislosti jsme zachytili několik nových falzifikátů, které nám zákazníci přinesli k výkupu či pouze k prověření pravosti (naposledy v pondělí 26. srpna na pobočce v Brně). Registrujeme středeční vyjádření Reuters a potvrzujeme, že se problematikou financování nelegálních aktivit naši dodavatelé dlouhodobě věnují.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Cena zlata pokořila 1500 USD za trojskou unci, což přilákalo i podvodníky

09.08.2019 Cena zlata se na začátku srpna poprvé od roku 2013 vyšplhala nad hranici 1 500 USD. Poslední měsíc tak vychází pro zlato velmi pozitivně. V období od poloviny července ani jednou nespadlo pod hranici 1 400 USD. Vysoká cena motivuje k jeho výkupům a obchodníci mají proto plné ruce práce. Aktuální situace však nemá vliv jen na nabídku a poptávku, ale otevírá dveře i pro podvodníky.
img

Prodejcům zlata před Vánocemi o desítky % vystoupaly obchody

05.01.2018 Hlavním prodejcům investičního zlata v ČR letos před Vánocemi meziročně vzrostl objem prodejů. Výrazně vyšší zájem je i o další drahé kovy, zejména stříbro i platina.
img

Stříbro má za sebou extrémní růst na 10M maxima, daří se také dalším drahým kovům

19.04.2016 Stříbro se utrhlo ze řetězu a po několikaletých ztrátách se blýská na lepší časy. Zatím každý měsíc v tomto roce dokázalo růst a duben se zatím chlubí nejvyšším přírůstkem (10,3 %). Stříbru pomáhá změna sentimentu na komoditách, kam s nadějí na pozitivní vývoj v Číně vstupují velcí hráči. Daří se také dalším drahým kovům.
bossa vitez 12122013-2.png

Ohlédnutí za investiční soutěží BOSSA

12.12.2013 Po úspěšném prvním ročníku investiční soutěže na reálných účtech byl v pátek večer 29. listopadu v souladu se zakončením týdenní obchodní seance ukončen již druhý ročník této oblíbené investiční hry. Ta byla letos navíc obohacena o hvězdný souboj mezi Leošem Marešem, moderátorem Evropy 2, a Jindřichem Šídlem, redaktorem iHNed.cz. Jejich obchodování jste mohli sledovat již na zmíněném ekonomické portálu Hospodářských novin nebo i prostřednictvím pravidelných videí.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Kolaterál | Cena stříbra | Heraeus | Jihoafrický rand (ZAR) | IMK | Koronavirové krize | Zkušenosti | Alphabet | Refinitiv | Investiční zlato a stříbro | Dění na trzích | Obchodník | EUR | Zájem o investici | Řecko | Mince | Trend | Nakoupit zlato | Signature Bank | Citigroup | Libra vůči dolaru | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Hodnota zlata | Finanční injekce | Akciové společnosti | Zlaté rezervy centrálních bank | Investiční zlaté mince | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Měnové zasedání | Evropská komise | Pravděpodobnost | Unce zlata | Kontext trhu | Situace na Ukrajině | Investiční zprostředkovatel | Oživení v Číně | Gold | Šéf Fedu Jerome Powell | Geopolitické napětí | Zvýšení rezerv | Rostoucí ceny | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | KLDR | Zlato a stříbro | Pumpování likvidity | Americký akciový index | Investing | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Vakcinace | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Finanční instrumenty | Směrnice | ČSÚ | Strach | Dividendy | Analýzy | Brexit | Investiční příležitost | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Dolary | Rafinerie | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | PAMP | Volatilita | Ceny kryptoměn | Vývoj ceny stříbra v USD | Události roku | Zájem o stříbro | Ceny pohonných hmot | Jan Kovařík | Uvolnění měnové politiky | Produkce zlata | Nord Stream | Výhled | Poptávka po stříbře | Oznámení | Rostoucí obavy | RMB | Americký prezident | Optimismus investorů | Obavy investorů | Zlato.cz | Poptávka po zlatě dle odvětví | Průmysl | Inflace | Akcie na burzách v Asii | Irsko | Centrální banky | Válka | Geopolitická situace | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | Vývoj ceny palladia v USD | Turecko | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Donald Trump | Bossa.cz | Náklady na dluh | Prezident Trump | Kupci zlata | Akciové trhy | Globální poptávka | Nabídka zlata | Epidemie SARS | Sell | Stříbrné mince | Lidová banka Číny | Klid před bouří | Obchodní seance | Olympijské hry v Tokiu | Bankovky | Vývoj zlata | Fiskální politiky | Finanční gramotnost | Další růst | CL | LIBOR | Štěpán Hájek | MIFID | Světové centrální banky | Nákupy zlata centrálními bankami | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Globální ekonomiky | Investice do dluhopisů | Dot-com bubble | Očekávání analytiků | Samou | G7 | Investiční mince | Bull | Dnešní obchodní seance | Investiční soutěže | Bublina na trhu s nemovitostmi | Slabé výsledky | Cena palladia | Krize koronaviru | Kč/USD | Období vysoké volatility | Lukáš Jankovský | American Eagle | Bublina na trhu | Deutsche Bank | Osobní finance | Česká mincovna | Obchodní války | Marketingová komunikace | Pokles ceny | Investiční zlato graf | Úroková sazba v USA | Graf | Očekávání trhu | Zlataky.cz | Nesoulad | Vývoj jádrové inflace v USA | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Největší zlaté rezervy | Zlato graf | Pohonné hmoty | Koronavirus | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Oslabení zlata | Americká centrální banka FED | Čínský jüan | Zasedání FED | Investiční téma | Vývoj úrokových sazeb v USA | Americké prezidentské volby | Kanadský dolar | Nástup Aleše Michla | Indická rupie | Valcambi | Cenové hladiny | Bydlení | Investiční stříbro | Peníze | Maloobchodní tržby | Politika | xStation | Jüan | Očekávání | Recyklované zlato | Cena žlutého kovu | Expert | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | Analýza společnosti | Výhled na rok | Zvýšení sazeb | Investiční poptávka | Zhodnocení účtu | Nákup žlutého kovu | Války na Ukrajině | ETF fondy | Majetek | Guvernér české národní banky | Zlaté slitky | Investiční účet | Historie | Americké volby | Politická nejistota | Situace na trzích | Janet Yellenová | Růst | Analytika | Nabídka | AFP | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Zveřejněná data | MiFID II | Rhodium | Postavení na trhu | Drobní investoři | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlaté zásoby | Zásoby zlata | Výnosová křivka | Jakub Petruška | Výrazný propad | Použití finanční páky | Trh práce | Koruna | Růstový impuls | Dnešní seance | Kov | Analýza Oxford Economics | Spoření do zlata | Hrozba bankovní krize | First Republic Bank | Hospodářské recese | Nastavení měnové politiky | Koronavirová krize | Velká Británie | Deglobalizace | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Indikátor | Chování | Nejnovější zprávy | Lira | Ceny palladia | Metals Focus | Nové kryptoměny | Investiční portfolio | Turecká lira (TRY) | AUD | Výnosové křivky | Úrokové sazby | Meziroční růst | Olympijské hry | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Plynovod Nord Stream 1 | Trh | Karlsruhe | Zkušenost | Problémy | Prodej zlata | Rubl | The Magnificent Seven | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Počáteční kapitál | Index | Studie | Investice do vzácných kovů | Recyklace | Medvědí tlak | Realizace zisku | Vývoj ceny stříbra | Japonský jen (JPY) | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Kurz koruny | Gold.plus Martin Stránský | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | Premiérka Trussová | Maďarsko | S&P | Stříbro graf | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | LBMA Gold | Výhra Joe Bidena | Vývoj inflace | Rekordní hodnoty | Aktiva centrálních bank | Statistický úřad | Investice do slitků a mincí | Podnikání | Budoucnost | Virus | Investiční zlaté slitky zlaťáky | Jan Rožek | Větší riziko | Česká koruna | Inflace v Evropské unii | Nord Stream 1 | Akciový index | Vývoj ceny platiny | Pozornost | | Elektromobily | Meziroční míra inflace | Výkonnost zlata | Bohatství | Nabídka a poptávka | Vysoce likvidní | Dovoz zlata do České republiky | Uchovatel hodnoty | Čisté nákupy zlata | Náklady | Koronavirová pandemie | Burze | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Poptávka po zlatě | Purple Trading Štěpán Hájek | Bitcoin | Filip Kalčák | Cena zlata dnes | Druhá největší ekonomika světa | Mincovny | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Bezpečného útočiště | Británie | Spekulativní investice | Hladomor | Obavy z koronaviru | Obchodníci | Obchodovat | Koncentrace | Vývoj ceny zlata v USD | Indická rupie (INR) | Ropa | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | Zpomalování americké ekonomiky | USA | Úrokové náklady | Prezident Donald Trump | Prostor pro další růst | Rostoucí úrokové sazby | World Gold Organization | Investice do zlata | Cenový index | Stres | Stříbro | Světové trhy | Finanční instituce | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Zlato jako investice | Lukáš Jokl | Výdaje | ETF | Cenový index PCE | Vývoj ceny platiny v USD | UBS | Investiční poptávka po mincích | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Celosvětová poptávka po zlatě | Vysoká likvidita | Spojené státy | Největší zpracovatelé zlata | Trading | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Úloha zlata | Investiční zlato zlaťáky | Vývoj | Úroková sazba | Amazon | Dnešní kurz | Gold.plus | Investiční doporučení | Dolarová cena zlata | Ceny drahých kovů | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Bezpečná investice | Ruská centrální banka | BRICS | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Platina | Výhra Donalda Trumpa | Konflikt na Ukrajině | Investiční zlato | Globální rezervy | Další vývoj | Stříbrná mince | Měnové politiky | RN Refining & Marketing | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Fiskální politika | Dedolarizace | Ministerstvo hospodářství | Copper/Gold Ratio | Akcie evropských bank | Investice do slitků | Martin Stránský | Dosáhnout zisku | Výsledek referenda | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Dovoz zlata | Rezervy centrálních bank | Daimler | Obilí | Prezidentské volby | Miliardy korun | Doctor Copper | Růst mezd | Snížení inflace | Zpracovatelé zlata | Sazby | Jindřich Šídlo | České koruny | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Sedm statečných | Investovat | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Přerušení výroby | Firmy | Zajištění | Money management | Hromadění zlata | Situace ve Spojených státech | Dlouhodobé investice | Investování | Fed | Poměr cen zlata a stříbra | Boris Johnson | Účastníci trhu | Investiční stříbro graf | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Sillicon Valley | Trhy | Rachel Reevesová | Rizika | Žlutý kov | Portugalsko | Fond | Solejmání | Korunová cena zlata | Obchodujeme | Americké banky | Úspory | Konkurenční společnosti | Velcí hráči | Cena zlata od začátku roku | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | Tesla | Záporné úrokové sazby | Světová ekonomická krize | Americký akciový index S&P 500 | Stabilita | Španělsko | Inflace v USA | Komodity | Poradenství | Poptávka po mincích | CAD | Investice na burze | Argor-Heraeus | Na burze | Pumpování likvidity do ekonomiky | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Ekonomická poradkyně | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Gold/Silver Ratio | Dluhové krize | Úspory Čechů | Poptávka po zlatu | Institucionální investoři | Maďarská centrální banka | Purple Trading | Obavy ze stagflace | Nejdůležitější události roku | AUD/USD | Vývoj inflace v USA | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | JPY | Credit Suisse | Zasedání ČNB | SARS | RSI | Bank of America | Transakce | Šok | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Levné peníze | Praxe | Největší ekonomika světa | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Fyzické zlato | Odborníci | Výsledek voleb | Instituce | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | Ceny zlata | Říjnová inflace | Liz Trussová | Předseda představenstva | Výnos | Bankovní krize | IHNED | Trhy dnes | Frank | INR | Benchmark | Metaverse | Ekonomická krize | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Rozhovor | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | RUB | BOSSA | Nejnovější výsledky | Biliony dolarů | Čínské zboží | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | World Gold Council | Analytik Purple Trading | Dovoz | Obchodování | Vzdělání | Certifikát | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Cena mědi | TRY | Oslabování dolaru | Evropa | WGC | Měna | Management | Trump | Zprávy | Předpověď | Všechny indikátory | Údaje | Automobilky | Posílení libry | Kontext | Biden | Finanční krize | Nano | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zasedání americké centrální banky | Marže | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Dluhy | Golden Gate | FOREX | Signály | Guvernér | Trader | HDP | Hospodářské vyhlídky | Optimismus | Rozhodování | Kurzy.cz | Dolar | Euro | Banka First Republic | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Etoro | Objem investic | Průměrná cena | Investiční glosa | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Burzovní cena | Výprodej | Vývoj trhu | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Prodejní ceny | Japonský jen | Akcie | Kupci | Nižší úrokové sazby | Největší švýcarské banky | Vývoj jádrové inflace | Investiční nástroj | 5G | Návratnost | Základní úroková sazba | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Češi | Alternativní investice | Reuters | Libra šterlinků | Price Action | Napětí na Blízkém východě | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Investice do kryptoměn | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Investice | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Investujte | Kapitalizace | Komunikace | Indie | Bod | Obchodování na burzách | Růst ceny zlata | Zisky | Šéf Fedu | Fondy | Hospodářství | Akcie klesají | WHO | Oslabení dolaru | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Krize v Řecku | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Signál | Silvergate | GBPUSD | Partneři | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Rozšíření | Paládium | Plány | COVID-19 | Příliv investic | Dodávky na trh | NFP | Devizové rezervy | Spekulativní investoři | Americké společnosti | Myšlení | Akcie na burzách | TIM | Investování na burze | Marek Brávník | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zlaté mince | Ceny stříbra | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | První rezistence | Rosněfť | LBMA | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Short | Krize | Rostoucí trend | Rezervy bank | CHF | HDP USA | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Mutace viru | Volby v USA | S&P 500 | JDE | MT4 | First Republic | Focus | Spojené království | Cena | Vystoupení z EU | Německá vláda | Německo | Krach | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Obchodní partner | Snížení sazeb | DOT | Kurzy | Finanční prostředky | Drahé kovy | Premiérka Liz Trussová | Co bude | Medvědi | Ekonomická rizika | Forexu | Inverzní výnosová křivka | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Slabé euro | Geopolitika | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Likvidita | Kryptoměny | Nákup zlata | Bezpečnost | Likvidní | Banky | Země G7 | Vlády | Bankrot | Černá labuť | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | ČR | Dot-com | XTB | Intervenovat | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | JP Morgan Chase | Příprava | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Švýcarský frank | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Banka Credit Suisse | Vývoj HDP | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Zájem Čechů | Inflační tlaky | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Evropští investoři | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Zlatá horečka | Spotřebitelé | Míra inflace v Evropské unii | Vývoj měnové politiky | Rostoucí výnosy | Politika Fedu | Čínská vláda | Rezistence | Auta | Dobrá investice | Spotřebitelská poptávka | Forex trhy | Nařízení | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Tištění peněz | Cestování | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Makroekonomická analýza | Zvýšení daní | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | Nízké úrokové sazby | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Australský dolar | Propad | Konec roku | Dezinflace | Magnificent Seven | Finanční ztráty | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Data z americké ekonomiky | Repo operace | Investiční kovy | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Kryptoměna | Nvidia | Česká republika | Indexy | Americký dolar | Evropská centrální banka | ECB | Hospodářská krize | Bankovky a mince | Růst ceny | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Vysoké dividendy | Inflační očekávání | Zvýšení inflace | ROCE | Spekulace | EU | Miliardy | Sterling | Síla měn | Základní sazba | Klesající dolar | Investor | Šperky | Jerome Powell | Uvalení cel | Měnový pár | Banka | Nákupy zlata | Graf dne | Nízká inflace | Globální akcie | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Jihoafrický rand
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zkušený investor
Zkušený lovec
Zkušený obchodník
Zkušený trader
Zlatá horečka
Zlatá husa
Zlatá husa na Václavském náměstí
Zlatá kolekce
Zlatá koruna
Zlatá koruna 2022

Následující klíčová slova

Zlataky.cz
Zlatan Ibrahimović
Zlatá příležitost
Zlaté a stříbrné mince
Zlaté cihly
Zlaté české ručičky
Zlaté ETF
Zlaté ETF/ETC
Zlaté fondy ETF
Zlaté hodinky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít