Levné peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Hvězda Intelu zhasla. Ukazuje investorům, že i ten nejlepší kůň se unaví
12.08.2024 Slovo Intel kdysi znamenalo mnohé. Pro počítačové nadšence to byla záruka kvalitního výkonu, pro burziány zase záruka stabilního výnosu. V podstatě dvě dekády tato americká společnost kralovala světu čipů. Současné výsledky firmy ale ukazují, že loď, na kterou chtěl kdysi každý, se začíná potápět.
WSJ: Pokles na burzách může být začátkem zúčtování s érou levných peněz
06.08.2024 Po dlouhém období experimentování s levnými penězi možná přichází éra zúčtování, kdy finanční trhy už jinak nahlížejí na riziko. V komentáři k propadům na burzách, které v minulých dnech zasáhly prakticky celý svět, to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
Proč je těžké předpovídat, co udělají trhy, když vyhraje Donald Trump?
12.03.2024 Máme za sebou superúterý amerických primárek. Pokud se nestane nic nepředvídaného, například odstoupení jednoho z kandidátů kvůli zdravotnímu stavu, budeme svědky opakování duelu z minulých voleb. Opět se střetnou kandidáti Donald Trump a Joe Biden. Akorát teď budou mít o čtyři roky více. Další výraznou změnou oproti předchozímu klání je skutečnost, že tentokrát průzkumy lehce favorizují Donalda Trumpa. Co od republikánského kandidáta mohou čekat investoři?
Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie
15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
Krach na Vídeňské burze v roce 1873 měl za následek pád bank a krizi
09.05.2023 Po vítězství Německa nad Francií a sjednocení Německa v roce 1871 a vysokých reparacích ze strany Francie následovalo období neuvěřitelného hospodářského vzestupu, který se přelil do tehdejšího Rakouska-Uherska včetně českých zemí. Přebytek peněz na trhu vyvolal lavinu burzovních spekulací, začala vznikat řada akciových společností a bank a optimismus se přeléval i do dalších oborů. První signály o tom, že s ekonomikou není něco v pořádku, začaly přicházet záhy. Levné peníze se vyčerpaly, začal se projevovat nedostatek financí na zakládání dalších nových podniků, trh se nasytil. Výsledkem byl "černý pátek" na Vídeňské burze z 9. května 1873, který měl za následek pád řady bank a světovou hospodářskou krizi.
Nutnost zastropovat cenu energií je i důsledkem velkého tištění peněz v podání centrálních bank
18.09.2022 Inflace ještě ani pořádně neklesla ze svých maxim za několik desetiletí a už vláda rozjíždí novou. Tentokrát se tomu říká zastropování. Celkové náklady zastropování se realisticky mohou pohybovat kolem 200 miliard korun ročně. Záleží ale pochopitelně na vývoji cen elektřiny. Stát jej bude muset z nemalé části financovat na dluh. Politici by měli lidem na rovinu říct, že zastropování cen elektřiny znamená jen úročené odložení platby za ni. Lidé si to později doplatí vyššími daněmi. A také inflací. A to i s úroky, které mezitím stát zaplatí z ještě výrazněji zvýšeného dluhu. Politici žádné peníze negenerují. Budou tak muset své rostoucí zadlužení utopit v inflačním znehodnocení měny.
Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit
23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
EUR/USD: euro trápí nejistota ohledně budoucích kroků Fedu a dolar si klade otázku, kdy mu centrální banka nadělí dárek v podobě zvýšení úrokových sazeb
25.01.2022 Před necelými dvěma týdny slova předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, že plány centrální banky na zvýšení úrokových sazeb nepovedou ke zpomalení růstu národního hospodářství, umožnila účastníkům trhu považovat otázku zpřísnění měnové politiky ve Spojených státech za vyřešenou.
Bitcoin by mohl v roce 2022 dosáhnout 100 000 USD
04.01.2022 Politiky centrální banky hrají klíčovou roli ve výhledu kryptoměn v roce 2022. Tyto postoje určí, zda bude bitcoin následovat svůj 60% růst z roku 2021 a v tomto roce dále poroste.
Schillerová: Růst sazeb ČNB není příliš šťastný kvůli zahájení konsolidace
21.09.2021 Očekávané zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou není podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) příliš šťastné s ohledem na to, že návrh státního rozpočtu na příští rok již počítá se zahájením konsolidace veřejných financí. Vyplývá to z vyjádření ministryně na dnešním setkání s podnikateli. Schillerová už v neděli uvedla, že se jí růst sazeb nelíbí, protože to podle ní citelně zdraží obsluhu státního dluhu, stoupne tlak na růst mezd a zkomplikuje soukromé investice. Guvernér ČNB Jiří Rusnok následně uvedl, že další zvýšení úrokových sazeb je nutné. Cílem zvyšování sazeb je totiž prostřednictvím snížení dostupnosti úvěrů a tím celkové poptávky v ekonomice brzdit inflační tlaky. Navíc bankovní rada ze zákona podle něj nemůže přijímat pokyny od kohokoliv, včetně vlády.
Burzovní výhled na Forex, Krypto, Akcie a Komodity pro 24. týden 2021
13.06.2021 Polovinu roku 2021 máme téměř za sebou a příliš mnoho neznámých se zatím nevyjasnilo. Pandemie covid-19 je momentálně na ústupu, ale to se kolem léta a po tvrdých lockdown dalo předpokládat. Centrální banky dál tisknou levné peníze a podporují ekonomiku, která je vyloženě na steroidech.
Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (26.4.2021)
26.04.2021 Situace na finančních trzích zůstává stabilizovaná a akcie manévrují na vysokých úrovních. Denní změny byly v minulém týdnu malé a stejně na tom byla také volatilita. Určitou hrozbou pokračujícího růstu jsou podprůměrné objemy. Vyšší ceny už nemají takovou podporu obchodníků. Na druhou stranu se však obtížně hledají důvody pro výraznější tržní korekci. Hlavní sentiment se nemění a obchodníci spíše vyčkávají na „buy the dip“ příležitost, než že by trhy při korekci ve strachu opouštěli.
Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles
14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
Rok 2020 – rekordní rok pro zlato
08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
CNN: K nerovnosti v USA přispívají i akciové trhy
19.06.2020 Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská už před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji nyní ale díky hotovosti, kterou na něj hrnou vlády a centrální banky, ještě zhoršuje, protože držení akcií je rozšířeno především mezi bohatými. Píše o tom zpravodajský web CNN Business.
Mají čeští centrální bankéři v době koronaviru jinou možnost než úrokové sazby dramaticky snižovat? Levné peníze vedou k úpadku
17.05.2020 Tuzemští centrální bankéři jinou možnost neměli a v rámci daných podmínek učinili správně, že šli s úroky razantně dolů. Ony „dané podmínky“ jsou určeny zejména světově významnými centrálními bankami a také pomýlenými ekonomy, často ověnčenými mnoha tituly a cenami. Tito ekonomové schválně kladou až přílišný důraz na problémy strany poptávky. Je to pro ně z hlediska jejich vlastního živobytí pohodlnější.
Draghi: Eurozóna potřebuje levné peníze
17.11.2017 Ekonomika eurozóny je stále závislá na levných úvěrech a Evropská centrální banka (ECB) tím, že prodloužila nákupy dluhopisů, signalizovala, že nálady na výpůjčky neporostou. Prohlásil to dnes prezident ECB Mario Draghi.
Levné peníze prý pro vyrovnaný růst nestačí
06.09.2015 Nadměrná závislost na levných penězích z uvolněné měnové politiky centrálních bank vyrovnaný hospodářský růst nezajistí a jakmile se hospodářská aktivita zotaví, měly by centrální banky přikročit ke zvýšení úrokových sazeb. Shodli se na tom ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny dvaceti největších ekonomik světa G20, kteří pátek a v sobotu jednali v Ankaře.
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
08.02.2012 Ben Bernanke včera na senátní půdě potvrdil, co slíbil na posledním zasedání Fedu, a to že úrokové sazby zůstanou na velmi nízkých úrovních až do roku 2014.
Fed slíbil levné peníze do poloviny roku 2013 - bude to stačit?
10.08.2011 Všechny zraky (a naděje?) se upíraly k zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), zatímco globální akciové trhy čelily 10dennímu výprodeji. Před zveřejněním výsledku zasedání se devizové trhy stabilizovaly, přestože úlohu bezpečného přístavu i nadále hrál CHF, který vůči EUR i USD vyšplhal na rekordní maxima. Zde si můžete přečíst kompletní prohlášení FOMC, jehož podstata po značném zhoršení ekonomického výhledu tkví ve slibu zachovat do poloviny roku 2013 extrémně umírněný postoj včetně ,,přiměřeného" používání doplňkových nástrojů. Vypadá to, že žádné QE3 se v tuto chvíli nekoná a za zmínku stojí i skutečnost, že proti tomuto novému postoji k měnové politice se postavili tři členové FOMC, konkrétně Plosser, Fisher a Kocherlakota. Znamená to, že cesta pro případné QE3 může být do budoucna trnitá. Tento příslib levných peněz posloužil Wall Street jako odrazový můstek - index DJIA si připsal 3,98 %, S&P +4,74 % a Nasdaq +5,29 %. Na to, abychom poznali, zda se jedná o falešný odraz, nebo začátek udržitelnějšího růstu, si budeme muset počkat. Výnosy z amerických vládních dluhopisů poklesly na rekordní minima a dostaly USD pod tlak - dolarový index se vrátil na minima z nedávné doby.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | South Sea Company | Přísná regulace | Adolf Petschek | Vídeňské burzy | Sazba hypoték | Viceguvernéři | Deficit veřejných financí | Financování stavebních projektů | MAE | Monarchie | První krize | Otřes na světových burzách | Energetické firmy | Matěj Široký | Alphabet | Byty v ČR | EUR | Řecko | Trend | Nafouknutá bublina | Propady akciových trhů | Tempo růstu | Investiční banky | Reálná ekonomika | Britská libra | Aktiva | Indexy na Wall Street | Japonský akciový trh | Kolaps | Pravděpodobnost | Japonská měna | SP500 | Plánované domy | Unce zlata | Společnost BP | Splasknutí bubliny | Největší burzovní krachy | Příklad změny | Více peněz | Krach banky Union générale | Dlouhá krize | Gold | Goldman Sachs | Odchod z NATO | Jeffrey Halley | Špatné úvěry | Snížení nákladů na státní dluh | Asijské akcie | Růst sazeb | Splátky dluhů | Americký akciový index | Freddie Mac | Rostoucí inflace | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Zakládání dalších nových podniků | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Strach | Bankovní rada ČNB | Zavádění vysokých cel | Burza | George Bush | Cena zlata | Pád Lehman Brothers | Ceny aktiv | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Vývoj amerického dolaru | Dow Jonesův index | Dostatek likvidních aktiv | Volatilita | Obavy z krize | Útlum ekonomiky | Nejhlubší fáze | Události roku | Nizozemsko | WSJ | Spoření na důchod | BP | ČSOB | Bohatí | Vysoké sazby | Výhled | Wall Street Journal | Oživení eurozóny | Americký prezident | Snížení nákladů | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Nomura Holdings | Udržitelnost amerického dluhu | Boom | Inflace | Bankrotové ochrany | Irsko | Uvolnění kurzu rublu | Centrální banky | Oanda | New York | Union générale | American International Group (AIG) | Covid | Kongres | Propady hospodářského růstu | Domácnosti | Reakce trhu | Tapering | Bankovní holdingy | Největší ekonomická recese | Pandemie koronaviru | Donald Trump | Czech Fund | Vice | Akciové trhy | Výsledky průzkumu | Odvětví | Fannie Mae a Freddie Mac | Železnice | Kov | Další růst | Majetek amerických miliardářů | Horentní sumy | Peníze.cz | Měď (COPPER) | Dodd-Frank | Analytici | Globální ekonomiky | Internetové a technologické akcie | Nákup akcií | Analytici Goldman Sachs | Pád banky | Živnostenská banka | Tečka kom | Nvidia dnes | Lukáš Jankovský | Monetární politika | Carry trades | Američtí politici | FINMA | Washington | DJIA | BNP Paribas | Pandemie covidu-19 | Nomura | Snižování úroků | Burzovní krachy | Kartel OPEC | Výnosy | Poptávka | Hypoteční banky | Vládní a firemní dluhopisy | Zaměstnanost | Ekonomiky | Analytik ČSOB | Hutnictví | Prezident USA | Čínský jüan | Evropský statistický úřad Eurostat | Regulace finančních trhů | Americké prezidentské volby | Kanadský dolar | Petr Bartoň | Cenové hladiny | Státní dluh | ERA | Peníze | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Hypoteční zástavní listy | Měď | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Lucembursko | Ceny akcií na vídeňské burze | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Investujeme | Akciový index Dow Jones | Ceny nemovitostí ve Vídni | Základní sazby | Majetek | Guvernér české národní banky | Financovat | Návrat k normálu | Historie | Zdražovat | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Nabídka | JPMorgan Chase | Vojtěch Benda | AFP | Dohled nad bankami | Itálie | Výpadky | Drobní investoři | Propad na burzách | Globální finanční krize | Prognóza | Natland | MF | Koruna | Sjednocení Německa | Konsolidace | NEXO | Koronavirová krize | Velká Británie | Znalost | Krach na Vídeňské burze | Americká centrální banka | Mediánová cena | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Burza v Londýně | Chování | Držení akcií | Kontrakty | Pozastavení burzovních obchodů | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Hodnota indexu Nasdaq | America first | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Počasí | Výsledky voleb | Trh | Černý pátek na vídeňské burze | Možný odchod | Problémy | Termínové kontrakty | Rabobank | Pověst | Akcie internetových firem | Vlastní nemovitost | Zájem o akcie internetových firem | Světové výstavy | Společnosti | Index | Studie | Světový finanční systém | Dot-com horečka | Zpomalení v Číně | Elektřina | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Tržní kapitalizace | Krach na newyorské burze | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | Petr Plecháč | Postavení země | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Krize v Perském zálivu | Maďarsko | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Unie | Burzovní výhled | Přehřátí ekonomiky | Akciové indexy | Možný odchod z NATO | Fannie Mae | Investoři na trzích | Sociální nepokoje | Tulipánová horečka | Investiční činnost | Závislost | Rekordní hodnoty | Společenské vrstvy | Deficit | Pandemie COVID | Intervence centrálních bank | Statistický úřad | Virus | Budoucnost | Zástavní listy | Bankéři | Tržní formace | Světová krize | Vítězství Německa nad Francií | Největší ekonomická recese světa | Barclays | Vítězství Německa | Firma | Česká koruna | Opatření | Devizové trhy | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Pád bank | 3М | Získávání zákazníků | FOMO | Bohatství | Přísná regulace finančních trhů | Stratégové | Momentum | Pandemie covidu | Index nákupních manažerů | Hlavní ekonom | Burze | Nákupy centrálních bank | Železniční krize | Bitcoin | Basilejský výbor | Filip Kalčák | Druhá největší ekonomika světa | Historie vídeňské burzy | Zájem o akcie | Británie | Spekulativní investice | Hladomor | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Head and Shoulders | Video | Ropa | Největší ekonomika | USA | Kolaps Lehman Brothers | Obrovský náskok | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | American International Group | Člen bankovní rady | Nastavení sazeb | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Výnosy na amerických dluhopisech | Výdaje | Krach berlínské burzy | Rostoucí akciový trh | Klouzavý průměr | Evropský statistický úřad | Dow Jones | Bulharsko | Mezinárodní banky | Ceny starších bytů | Nasdaq (US100) | Dodd-Frank legislativa | Belgie | Obchody s cennými papíry | Burzovní pád | UBS | FTSEurofirst | Ekonomové | Prohlášení | Obratové formace | Vysoká likvidita | Spojené státy | Hypoteční trh v USA | Růst HDP | Cena akcií na burze v Berlíně | Zvyšování úrokových sazeb | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Klesly akcie | Vývoj | Přebytek peněz | Změna cen bytů | Amazon | Banka Lehman Brothers | Konkurenceschopnost | Nejlepší kůň | Facebook | Americké akcie | Rozestavěné domy | Ceny amerických akcií | Volatilní | EUR/USD | Nízké sazby | Starší byty | OSN | Intervence | Ekonomická recese | Měnové politiky | G20 | Ceny nemovitostí | Natland Petr Bartoň | Fiskální politika | Hlavní americký akciový index | Centrální bankéři | Miliardy dolarů | Úvěry do realit | AI | Snížení úroků | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Obilí | Prezidentské volby | Stroj na peníze | Změny úrokových sazeb | Světová finanční krize | Růst mezd | Prezident ECB | Růst cen nemovitostí | Nákupy dluhopisů | Formace Head and Shoulders | Sazby | Jihomořská bublina | Inflační situace | České koruny | Přebytek peněz na trhu | Úrok | Investovat | Rekordní maxima | Ekonomické oživení | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Průzkum | Firmy | Ceny nových bytů | Růst cen domů a bytů | Panika | Trades | Pokles na burzách | Partnerství | Zlatý standard | Hodnota akcií společnosti | Posílení domácí ekonomiky | Brokerské společnosti | Investování | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Cena akcií na burze | NASDAQ 100 | Trhy | Rizika | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Splácení zahraničního dluhu | Pšenice | Postavení země v ekonomice | Americké banky | Americká železniční krize | Úspory | Dánsko | Velcí hráči | The Times | Největší burzovní krachy v historii | Otevírání ekonomiky | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Černý pátek | Americké akciové indexy | Regulační orgány | Výprodej na burzách | Španělsko | Návrat protekcionismu | Průměrná sazba hypoték | Šéf banky | Komodity | Mzdy | Milionář | Na burze | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Český hrubý domácí produkt | Krach newyorské burzy | Ztráta | Velké americké banky | Reporty | Finanční podmínky | Obchodní přebytek | Tradeři | Hospodářské politiky | Nejdůležitější události roku | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Trinity | ATH | Credit Suisse | Citi | Kurz rublu | Bank of America | AIG | Zadlužení firem | Šok | NATO | Čína | Ceny | Tisk peněz | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | Dow Jones a S&P 500 | Ben Bernanke | Války | Ukrajina | Poptávka po nemovitostech | Buy the dip | Centrální banka | WTI | ČNB Jiří Rusnok | Největší ekonomika světa | Biliony | Uvolněné měnové | Libra | Odborníci | Norges Bank | Index FTSEurofirst 300 | Důchod | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Předseda představenstva | Výnos | Vyhlášení bankrotu | Index DOW | Frank | Americká investiční banka | Ekonomická krize | Investované peníze | Trinity Bank | Zastropování cen | Index technologického trhu | Obchodní den | Ceny akcií | Cena akcií | Euforie | Biliony dolarů | Pracovní místa | ČNB | Bank of England | World Gold Council | EURUSD | Pokles kurzu | Spekulovat | Dovoz | Zahraniční investoři | Obchodování | Úroky | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | Cena mědi | Hypoteční trh | Prémie | Epidemie | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Francie | Údaje | Spoření | Biden | Finanční krize | DPA | Obchody | Velcí spekulanti | ProCent | Japonsko | TD Ameritrade | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Aktivum | Japonská centrální banka | Merrill Lynch | Chorvatsko | BNP | Situace | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Dluhy | FOREX | Signály | Guvernér | HDP | Skupina G20 | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Dolar | Euro | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Průměrná cena | Politici | Investiční glosa | Celý svět | Trhy v USA | Index DJIA | Výprodej | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Slovensko | JPMorgan | ČTK | Lehman Brothers | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Česká národní banka | Alokace aktiv | FOMC | BRANO | Akcie | Vysoké ceny akcií | NERV | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | SPAC | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Propad indexu | Vývoj ceny | Švýcarská vláda | Nedostatek financí | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Americká ekonomika | AMD | Konkurenti | Energetická společnost | Superúterý | Světové ekonomiky | Výsledky | Bankovní rada | Bear | Investice | Microsoft | Business | Potenciál | Konkurence | Kapitalizace | Kazuo Ueda | COPPER | Bod | Známý investor | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Růst ceny zlata | Zisky | Akcie těžařů | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Hospodářství | WHO | Russell 2000 | Měny | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Cash flow | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Signál | Petr Dufek | Organizace | Nervozita | Nemovitostní trh | Neúspěch | Globální akciové trhy | Paládium | Plány | COVID-19 | NFP | Hypotéky | Nikkei | Asijská seance | TIM | Energie | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Třída aktiv | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Finanční trhy | Udržitelnost | Korekce | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Krize | High | Rostoucí trend | Miliardy švýcarských franků | Guvernér banky | CHF | Index Nikkei | Krach banky | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Růst sazeb ČNB | Mutace viru | Trendline | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Cena | Německo | Krach | CNN | Apple | Zadlužení | Komodita | Snížení sazeb | DOT | Režim bankrotové ochrany | Kurzy | Drahé kovy | Co bude | Agentura DPA | Kypr | Zlato | Ekonomika | Volume | Oslabení | Šéfka Fedu | Práce | Intel | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Akcie Intelu | Banky | Buy | Americká vláda | Šance | Britská společnost | Ruská vláda | Fundamenty | Bankrot | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Dobrá čísla | ČR | Dot-com | Tomáš Nidetzký | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Cenné papíry | Support | Objem hotovosti | Vývoj ceny zlata | Finanční ústav | Inflační tlaky | Investiční banka | Prudké zdražování | Marek Mora | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Nemovitosti v Česku | Sentiment | Investoři | Dění na trhu | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Hlavní index Nikkei 225 | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Saxo Bank | Základní úrok | The Wall Street Journal | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Volume profile | Deficit státního rozpočtu | USD | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Legislativa | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | ČSOB Petr Dufek | CZ | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Rakousko | ANO | Hospodářské oživení | Americká společnost | Nemovitosti | USA Donald Trump | Nejhorší den | Nejistota | Nvidia | Indexy | US100 | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Růst ceny | Měnová politika | Růst cen domů | Alokace | Inflační očekávání | Korekční fáze | Krypto | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Omikron | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Firemní dluhopisy | Spekulanti | Akciový trh | Investor | Put | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Nejvyšší propad | Banka | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Makléřské společnosti | Další pokles | Americký HDP | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot