Prudké zdražování
Tuzemská inflace v zajetí střednědobých rizik
10.07.2024 Dnes ráno bude zveřejněn výsledek inflace za červen – odhadujeme její mírné meziroční zvolnění z 2,6 % na 2,4 %, což je v souladu s analytickým koncensem. V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny pravděpodobně zvýšily o 0,2 %, povzbuzené pokračujícím zdražováním v sektoru pohostinství a hoteliérství, zatímco ceny potravin nejspíše stagnovaly a pohonné hmoty zlevňovaly.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.10.2022 1) Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
Inflace v eurozóně byla v říjnu opět rekordní, vzrostla na 10,7 procenta
31.10.2022 Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
Australská centrální banka zvýšila úrok na devítileté maximum 2,60 procenta
04.10.2022 Australská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na devítileté maximum 2,60 procenta. Zvýšení této takzvané hotovostní sazby však bylo výrazně nižší, než čekali analytici. Centrální banka v dnešním sdělení uvedla, že úroky už výrazně zvýšila, ale dodala, že bude nutné je zvyšovat i nadále.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.09.2022 1) Míra inflace v eurozóně v září stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
Inflace v eurozóně byla v září opět rekordní, vzrostla na deset procent
30.09.2022 Míra inflace v eurozóně v září stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
Inflace se začíná zadýchávat
12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
ECB zvýšila základní úrok dle očekávání o 0,75 bodu
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
ECB zvýšila základní úrok o bezprecedentních 0,75 bodu na 1,25 procenta
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
ECB zřejmě zvýší základní úrok minimálně o půl procentního bodu
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes patrně přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb ve snaze omezit růst spotřebitelských cen v eurozóně. Předpokládá se, že svůj základní úrok ECB zvýší minimálně o půl procentního bodu. V poslední době ale narůstají očekávání, že rozsah zvýšení bude činit spíše 0,75 procentního bodu.
Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky
05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst.
Rozbřesk: Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky. Mzdy jako klíčové číslo pro ČNB
05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst. Srpnový index PMI ukázal, že nové zakázky kvůli vysokým cenám klesají v průmyslu šestý měsíc v řadě a nejrychlejším tempem od května 2020 (čísla z ČSÚ vyznívají optimističtěji, ale jsou dva měsíce zpožděná). Klienti podle průzkumu PMI s nákupy napříč sektory více váhají a někteří z nich dokonce ruší rozdělané projekty. To se pomalu začíná odrážet i v produkci, která v průběhu léta dál klesala.
Motorová nafta je v ČR rekordně drahá oproti benzínu. Nafta totiž nahrazuje totiž drahý plyn
01.09.2022 Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat, nafta pak poměrně dramaticky. Nafta v uplynulém týdnu zdražila o skoro 2,40 koruny na litr. Včera tak její průměrná cena, 45,23 koruny na litr, byla nejvyšší od začátku srpna. Benzín zdražuje o poznání pomaleji. Za poslední týden přidal na ceně jen 22 haléřů na litr.
Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí vykázala růst o 0,1 procenta
25.08.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa vykázal ve druhém čtvrtletí oproti předchozím třem měsícům růst o 0,1 procenta. Dnes to v konečné zprávě na základě sezonně očištěných dat oznámil spolkový statistický úřad. Nepotvrdila se tak předběžná zpráva statistiků z konce července, podle které se hospodářský růst největší evropské ekonomiky zcela zastavil. Statistický úřad uvedl, že výkon ekonomiky po očištění o cenové, sezonní a kalendářní vlivy dosáhl úrovně před krizí vyvolanou pandemií nemoci covid-19.
Rusnokova bankovní rada se dnes naposled pokusí přibrzdit inflační kolotoč, který ČNB pomáhala roztáčet. Hypotéky mohou zdražit až k 10 %
22.06.2022 Fundamentálním problémem současné světové ekonomiky je to, že centrální banky v uplynulých letech vytvářením „bilionů z ničeho“ roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď neumí zastavit.
Zdražování v zemědělství povede k sociálnímu napětí
16.06.2022 „Ceny zemědělských výrobců předznamenávají další prudké zdražování potravin. Sociálně slabé rodiny nemusí mít dostatek finančních prostředků na nákupy v supermarketech a budou se propadat do chudoby,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz
24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit
23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
Hypotéky v ČR mohou být až za 10 %, jak ukazuje historie. Guvernér ČNB Rusnok totiž varuje před dalším citelným růstem úroků
22.05.2022 Úrokové sazby v Česku podle všeho dále citelně porostou. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes naznačil, že centrální banka může ještě v červnu zvýšit svoji základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 nad úroveň šesti procent, tedy nejspíše na 6,25, nebo dokonce na 6,5 procenta. Začala by se tak plnit například prognóza největší francouzské banky, BNP Paribas, která počítá s tím, že růst základní sazby se v Česku letos zastaví až na úrovni sedmi procent.
Hypotéku teď neberte, budou levnější. Před nadcházející stagflací lépe než nemovitosti ochrání akcie těžařů zlata, termínové kontrakty na suroviny nebo švýcarský frank a kanadský a australský dolar
22.05.2022 Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci.
Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992
16.05.2022 „Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz
10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
Průmysl, zemědělství i stavebnictví zažívají cenové šoky
20.04.2022 „Při pohledu na vývoj cen výrobců nelze očekávat nic jiného než další vzestup inflace v české ekonomice. Bohužel jsme uvízli v inflační spirále, která se rozjíždí a poškozuje naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Česko zažívá „ropný šok“, cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu
03.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 39,36 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už nyní je tedy benzín o 80 haléřů na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 38,73.
Cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu
01.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 38,82 koruny. Průměrná cena tak překonala dosud rekordní cenu ze 13. září 2012, kdy se benzín prodával za 38,56 koruny za litr. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Ta se vůbec poprvé prodávala průměrně za více než 38 korun za litr, konkrétně za 38,05.
Výrobce zasáhla masivní vlna zdražování. V průmyslu nejhorší za 30 let
23.02.2022 „Vlna zdražování rozhodně nekončí. Naopak ještě může nabrat na síle. Naznačují to ceny výrobců, které v lednu dramaticky narostly. Lidé se musí připravit na další skokový růst cen potravin, průmyslových výrobků i stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Prudký růst cen negativně ovlivnil zemědělství, průmysl i stavebnictví
17.01.2022 „Zdražování komodit a chemických látek neblaze ovlivní růst cen v zemědělství. Hnojiva výrazně podraží, což se odrazí ve zvyšování cen potravin. Hrozí, že někteří výrobci budou šidit kvalitu, aby udrželi přijatelné ceny pro spotřebitele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Cenový chaos ochromuje naše hospodářství
16.12.2021 „Prudký růst cen bude zhoršovat dostupnost základních životních potřeb. Kromě energií a průmyslových výrobků, výrazně zdraží i potraviny a bydlení. Inflace tak může zásadně navýšit míru chudoby v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Lagardeová: ECB by na vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním politiky
19.11.2021 Evropská centrální banka (ECB) by na nynější vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním měnové politiky. Inflace by totiž měla polevit a zpřísnění měnové politiky by mohlo narušit zotavování ekonomiky. Uvedla to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Naznačila také, že ECB bude v příštím roce pokračovat v nákupech dluhopisů.
Ekonom ECB: Zpřísnění měnové politiky by v současnosti bylo kontraproduktivní
08.11.2021 Zpřísňování měnové politiky v eurozóně s cílem zmírnit inflaci by v současnosti bylo kontraproduktivní. Uvedl to dnes hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane. Za nynějším zrychlením růstu cen podle něj stojí dočasné faktory, zatímco základní inflační tlaky stále zůstávají slabé, napsala agentura Reuters.
Forex: Dolar po růstu výnosů státních dluhopisů posiluje, pomáhá mu také inflace
29.10.2021 Americký dolar na závěr týdne posiluje. Pomáhá mu růst výnosů státních dluhopisů a také další zprávy o sílící inflaci, které obchodníci vnímají jako impulz, aby centrální banky ukončily nákupy aktiv rychleji, než dosud plánovaly.
IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami
15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden členové rady ČNB Michl a Dědek
08.10.2021 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 30. září její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila.
Prudké zdražování je překážkou pro dokončování staveb
07.10.2021 „Rozpočty ke stavebním projektům se stávají pouhými cáry papírů, které jsou vhodné maximálně na podpal. Projekty se musí přeceňovat, což vede k jejich odkládání. Skokové nárůsty cen pak brání i dokončování již rozdělaných projektů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova:
FOREX | Nový Zéland | Peníze | Australský dolar | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Polsko | Analytik | Spekulace | Česká koruna | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Nesoulad | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Fiskální politika | Holubice | Investice | Kurz | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Riziko | S&P 500 | Stagflace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | JPY | AUD | Obchodování | Goldman Sachs | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz koruny | Výsledky | Strach | IEA | ČSOB | Obchodovat | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Přenos | Americká centrální banka | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena barelu ropy | CZK | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Evropské měny | Fondy | Frank | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Investiční | Investiční poradce | Investing | Jiří Rusnok | Maďarsko | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | CNBC | Benzín | Indie | Měď | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Světové ekonomiky | Kontrakt | Mezinárodní banky | Burze | Global forex | Jackson Hole | Guvernér centrální banky | Berenberg | Investing.com | Zvyšování sazeb | Nákupy dluhopisů | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | S&P | Guvernér | Zvýšení úrokových sazeb | Stagnace | Tempo růstu | Guvernér banky | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Úroková sazba ECB | Bankéři | Mzdy | Krize | Inflace v Česku | Očekávání analytiků | Příjmy | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IMFC | Inflace ve světě | BHS | Aleš Michl | Spekulativní investice | Štěpán Hájek | Kobalt | Měnové výbory | Inflace v eurozóně | Portu | Trhy v USA | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Dopady na ekonomiku | Základní úroková sazba | Zpřísňování měnové politiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Cena pohonných hmot | Ceny obilovin | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Prezidentka ECB | Štěpán Křeček | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Oživení ekonomiky eurozóny | GOOGL | Geopolitické riziko | MMF Kristalina Georgievová | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Rozpočtová politika | Rozpočet | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Hongkongská vláda | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Index DOW | Ukrajina | Lagardeová | Philip Lowe | Úrok | Miliardy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Ceny výrobců | Průmysl | Na burze | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Nord Stream | Míra | Inflační výhled | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Bydlení | Cena pšenice | Investiční platformy | Míra inflace v eurozóně | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Příjmy domácností | Geopolitická situace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst cen výrobců | Nájemné | Ceny energií | HN | Prezident | Obchodní vztahy | Trhy | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pokles | Situace | Zdražovat | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Ceny na realitním trhu | Sazby beze změny | SEC | Dnes ČNB | Průměrná cena | Zdražování ropy | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Investiční portfolia | Šéfka ECB | Míra nezaměstnanosti v EU | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Ekonomika Evropské unie | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Oldřich Dědek | Standard & Poor’s 500 | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Historie | Měnový výbor banky | Kroky centrálních bank | Domácnosti | Asociace | Ministryně financí | Další růst | Růst | Poslanci | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Biliony | Fatih Birol | Bankovní asociace | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Poradce | Organizace | Práce | Údaje | DPH | Pohonné hmoty v ČR | Cena benzínu | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Hlavní ekonomka MMF | Hospodářské oživení | B2Gold | Průměrný výnos | Nové zakázky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Růst výnosů | Dovoz | Zadlužení | Členské země | Auta | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Levné peníze | JDE | Unie | ČR | PEPP | Roční míra inflace | Covid | Ceny | Spotřební daně | Akcie těžařů | Životní úroveň | Bohatí lidé | Nikl | Philip Lane | Cenové hladiny | Analytik XTB | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Marc Chandler | Kroger | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Stavební produkce v srpnu | Embargo | Množství peněz | Holger Schmieding | Pandemický program | Spotřební daň z nafty | Životní prostředí | Inflace v Polsku | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Dynamický růst | Počet zahájených bytů | Makroekonomický vývoj | Silný růst | Výrazný růst | Poptávka po nemovitostech | Reuters analytik | Umění | HoReCa | Prudký růst cen | ERA | Objednávky | Meziroční růst cen | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Naše hospodářství | Dodávky plynu | Konkurence | El País | Tempo zdražování | Rada guvernérů | Odvětví | Rekord | Dřevo | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Analytik Portu | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Byty | CAPITALS | Společnosti | Opatření | Dna | Rychlý růst | Uhlí | Ceny plynu | BNP | Zdražování energie | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Dokončování staveb | Automotive | Zdražování potravin | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Obilí | Pozornost | Meta | Nestabilita na forexových trzích | Úpravy pozic na konci měsíce | Úpravy pozic | Česká národní banka (ČNB) | Ropný šok | TIM | 3М | Drahý plyn | Největší švýcarská banka | Inflační spirála | Základní sazba | Uniper | Ceny domů | Hry | Válka na Ukrajině | Úrokové sazby v Česku | Základní úrok | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Filip Louženský | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Energetický kolos | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězec | Řetězce | Zvyšování cen | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Míra inflace v Polsku | Výsledek inflace | Výhled globální ekonomiky | Hladomor | Dow Jones Industrial Average | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Zdražování v zemědělství | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Prudký růst inflace | Zvýšení úroků | České předsednictví | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Portu Filip Louženský | Sabotáž plynovodů | Obchodovat s kryptoměnami | Obilný kontrakt | Cenový růst | Srovnávací základna | Proinflační riziko | Ekonom ECB | Energetické suroviny | Proinflační rizika | Zelené kovy | Suroviny | Kovy | Inflace ve službách
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot