Úterý 03. prosince 2024 17:59
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap zlato
reklama
InstaForex rijen 2024

Ceny obilovin

img

Přes silný pokles tržeb předčil očekávání, výrobce traktorů Deere & Co. reportoval výsledky za 4Q

21.11.2024 Společnost Deere & Company vyrábějící stroje využívané v zemědělství, stavebnictví a lesnictví reportovala výsledky za 4Q fiskálního roku 2024, který skončil 27. října 2024. Čistý zisk společnosti klesl o 47 %, i přesto překonal očekávání trhu.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Z komodit na trzích letos zdražilo kakao či zlato

02.10.2024 Z komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila železná ruda, ocel, kukuřice či sójové boby. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce září stoupl o půl procenta, a to díky sedmiprocentnímu zářijovému růstu.
img

Tempo poklesu cen v zemědělství prudce brzdí

16.08.2024 „Ceny zemědělských výrobců se v červenci meziměsíčně celkově nezměnily. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ČSÚ. Oproti předchozímu měsíci vzrostly ceny obilovin o 2,9 %, ale také olejnin o 2,1 % či mléka o 0,5 %. Meziměsíčně naopak klesly ceny prasat, a to o 0,6 %, drůbeže o 3,5 % a vajec o 5,7 %, ceny brambor dokonce poklesly o 30,8 %. Meziročně pak byly ceny brambor nižší o 23,1 %, obiloviny zlevnily o 12,8 %. Celkově se ceny zemědělských výrobců meziročně snížily o 3,7 %, čímž se potvrdilo očekávané zpomalení poklesu. Ten trvá sice již patnáctý měsíc v řadě, jeho tempo však prudce brzdí. V červnu činil pokles cen v zemědělství v meziročním srovnání 7,5 %, v květnu dokonce 10,1 %. Vypadá to, že ceny zemědělských výrobců brzy dosáhnou v tomto smyslu svého limitu,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

17.07.2024 „Pokles cen zemědělských výrobců dle očekávání zpomalil. Potvrdila to dnes zveřejněná data ČSÚ. Ceny zemědělských výrobců přitom v meziročním srovnání klesají už čtrnáct měsíců v řadě, s červnem však opustily původní dvouciferné tempo. Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o 7,5 %, meziměsíčně ovšem vzrostly o 1,9 %. Meziměsíčně se zvýšily především ceny čerstvé zeleniny o 13,3 %, ale také ceny drůbeže o 3,5 % či skotu o 1,8 %. Meziročně pak klesly ceny v rostlinné výrobě, a to o 12,6 %. Snížily se ceny obilovin o 20,1 %, ale také brambor o 11,8 % či čerstvé zeleniny o 10,0 %. Ceny v živočišné výrobě byly nižší o 1,4 %, meziročně klesly například ceny vajec o 17,4 % či drůbeže o 6,2 %,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

BREAKING: Index cen výrobců na Slovensku nadále klesá

28.06.2024 Ceny výrobců zůstávají v záporných hodnotách. Nejvýraznější meziroční pokles cen ve zpracovatelském průmyslu zaznamenal sektor domácího průmyslu, jehož ceny byly až o 11,2 % nižší než před rokem. K tomuto poklesu přispěly především nižší ceny v energetickém sektoru, které se meziročně snížily až o 26,5 %.
img

Ceny v průmyslu začínají mírně růst

20.05.2024 Ceny v průmyslu meziměsíčně vzrostly o 0,2 %, meziroční nárůst v dubnu činil 1,4 %. Zveřejněná čísla se tak příliš neliší od naší prognózy, kdy jsme počítali s tím, že v dubnu již dojde k prolomení cenové stagnace, ač průměr analytických odhadů byl o něco vyšší.
C:\fakepath\trader-28122023-39-zm.jpg

Cena kakaa na trhu v Londýně letos vzrostla nejvíce od roku 1989

28.12.2023 Cena kakaa na komoditní burze v Londýně v letošním roce zaznamená zřejmě nejvyšší nárůst za více než tři desetiletí. Pro spotřebitele to mimo jiné znamená, že by se mohly dál zvyšovat ceny čokolády. Cena nejaktivnějšího termínového kontraktu od začátku roku stoupla o 72 procent, což je nejvíce od roku 1989. Směřuje k hodnotě více než 3500 liber (99.400 Kč) za tunu, uvedla dnes agentura Bloomberg. Zvýšila se i cena kontraktu v New Yorku, a to nejvíce za posledních 20 let.
img

BREAKING: Inflace na Slovensku na úrovni 7,1 %

15.11.2023 Meziroční inflace dosáhla v říjnu 7,1 %, což je o 1,1 procentního bodu méně než v předchozím měsíci. To je samozřejmě způsobeno tím, že z ročního období sledování postupně opouštíme měsíce, kdy ceny rostly výrazněji, a vstupujeme do současných měsíců, kdy ceny vzrostly pouze o 0,2 %. Meziměsíčně vzrostly ceny v 11 z 12 námi sledovaných odvětví. Nejvýrazněji se to projevilo u cen potravin, které rovněž vzrostly o 0,2 %.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Ceny v zemědělství dál klesají. Výjimku tvoří ovoce, zelenina a vejce

16.08.2023 „Ceny obilovin výrazně klesly, zároveň se oproti loňskému roku zlepšila situace ohledně energií i pohonných hmot. Mělo by tedy docházet ke snižování cen pečiva na pultech obchodů. Zákazníci si však v červenci museli meziročně připlatit 4,50 koruny za kilogramový bochník chleba,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

FAO: Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima

07.08.2023 Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima, na kterém byly v předchozím měsíci. Hlavním důvodem byly ceny rostlinných olejů, které vzrostly kvůli obnovenému napětí kolem vývozu z Ukrajiny a kvůli obavám o globální produkci. V meziročním srovnání jsou však ceny stále nižší. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Ceny pšenice po ostřelování ukrajinských přístavů prudce rostou!

24.07.2023 Podle vyjádření ukrajinského ministra zemědělství Solského se Rusko snaží bránit ukrajinskému vývozu pšenice alternativními cestami k námořní trase. Podle agentury Bloomberg klesly ukrajinské dodávky obilí o 30 % od doby, kdy se Rusko rozhodlo neobnovit dohodu umožňující vývoz obilí z ukrajinských přístavů.
img

FAO: Světové ceny potravin v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021

07.07.2023 Světové ceny potravin klesly v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021. Způsobil to hlavně poklesu cen cukru, rostlinných olejů, obilovin a mléčných výrobků. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
img

Díky skokovému zvýšení cen obilovin v červnu přinášely akcie agropodniků nadprůměrné výnosy

30.06.2023 Agropodnikání patřilo v červnu zatím k nejvýnosnějším segmentům akciového trhu. Jeho akcie poskočily o 8,1 % zejména díky výraznému posílení pšenice a sójových bobů, jejichž produkční výhledy kazí sucha na severní polokouli. Dlouhodobější výhled v oblasti zemědělství vypadá pro investory přitažlivě a přináší s sebou nové fúze a akvizice, které povedou ke zlepšení jednotkových ukazatelů.
img

V rostlinné výrobě klesly ceny. Stalo se tak poprvé od října 2020

18.05.2023 „Ceny v rostlinné výrobě začaly konečně klesat. To umožní snížení cen krmiv, což by v následujícím období mohlo stabilizovat ceny v živočišné výrobě. Ceny zemědělských výrobců díky tomu přestanou tlačit na růst cen v obchodech a u mnohých potravin budeme svědky zlevňování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Světové ceny potravin v dubnu poprvé za rok meziměsíčně stouply

05.05.2023  Řím - Světové ceny potravin se v dubnu kvůli zdražení cukru a masa poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Vyplývá to z zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Americká celková inflace za březen pouze na 5 %

12.04.2023 „Celková inflace ve Spojených státech překonala očekávání a vykázala pouze 5% růst a to hlavně vlivem zlevňujících energií a pohonných hmot, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021

03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Zlevňování potravin není na obzoru

16.12.2022 „Vzhledem k vývoji cen u zemědělských výrobců a potravinářů nelze očekávat, že by se ceny potravin v českých supermarketech v následujících měsících výrazně snižovaly. Za levnějšími potravinami lze nadále cestovat do Polska,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen průmyslových výrobců ohrožuje českou konkurenceschopnost

17.10.2022 „Zdražování u průmyslových výrobců nabírá na síle, což může začít ohrožovat konkurenceschopnost českých průmyslových výrobků na zahraničních trzích. Malým a středním podnikům pomůže zastropování cen energií. Do problémů se však mohou dostat velké průmyslové podniky s vysokou energetickou náročností, na které se cenové stropy u energií nebudou vztahovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
img

Ceny na vstupech dále rychle rostou

16.06.2022 Ceny během května opět rostly ve všech primárních okruzích. Nejdramatičtější nárůst zaznamenaly za jediný měsíc ceny zemědělských producentů, když se zvedly o téměř šest procent. Oproti loňskému květnu byly vyšší o téměř 40 procent. Vedle cen energetických komodit, pohonných hmot a bydlení se tak ceny potravin stávají významnou inflační položkou.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
img

Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku

17.01.2022 V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
img

Letos patrně rekordně zdraží potraviny, výrobci nyní přepisují ceníky výrazně nahoru. Loni potraviny v ČR zdražily o necelé procento, což je vzhledem k obecné rapidní inflaci neudržitelné

14.01.2022 Je to až k nevíře, ale potraviny (a nealkoholické nápoje) zdražily loni jen o 0,8 procenta. Tedy takřka neznatelně. Ze základních položek typu bydlení, energií, oblečení a obuvi, dopravy, zdraví, stravování a ubytování, rekreace a kultury, bytového vybavení a dalších takřka všechno loni zdražovalo výrazněji než právě potraviny. Jakákoli radost je však předčasná. Loňské stojaté ceny potravin, výrazně se vymykající obecné rapidně zrychlující inflaci v ekonomice jako celku, představují příslovečné „ticho před bouří“. Před letošní cenovou bouří v oblasti cen potravin.
img

FAO: Ceny potravin loni vzrostly o 28 %, byly nejvyšší za deset let

06.01.2022 Světové ceny potravin se v loňském roce zvýšily o 28,1 procenta na nejvyšší hodnotu za deset let. Prudký nárůst přitom vykázaly všechny kategorie, přispěla k tomu neúroda a vysoká poptávka. Ve své dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). V prosinci ale ceny klesly.
img

Růst výrobních cen se v listopadu dále zrychlil

16.12.2021 České ceny průmyslových výrobců v listopadu pokračovaly ve svižném růstu, když meziměsíčně stouply o 1,2 %. Růst výrobních cen zrychlil i v meziročním vyjádření, a to z 11,6 % na 13,5 %. Nejvýrazněji se na něm v meziměsíčním srovnání stále podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry (1,9 % m/m), rostly ale i ceny v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů.
img

Cenový chaos ochromuje naše hospodářství

16.12.2021 „Prudký růst cen bude zhoršovat dostupnost základních životních potřeb. Kromě energií a průmyslových výrobků, výrazně zdraží i potraviny a bydlení. Inflace tak může zásadně navýšit míru chudoby v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

FAO: Světové ceny potravin opět vzrostly, jsou nejvyšší za deset let

02.12.2021 Světové ceny potravin se v listopadu čtvrtý měsíc za sebou zvýšily a jejich index vystoupil na maximum za deset let. Za listopadovým růstem cen stálo především zdražování obilovin a mléčných produktů. V dnešní zprávě to uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Růst cen v průmyslu je nejvyšší v historii ČR

16.11.2021 „Zdražování dál nabírá na síle a ničivě dopadá na naše hospodářství. Nová data o cenách výrobců dokládají, že rozhodnutí České národní banky o skokovém růstu úrokových sazeb bylo správné. Dostali jsme se totiž do situace, kdy se inflace stala největší hrozbou naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

V průmyslu se zdražuje nejrychleji od roku 1993. Růst cen se naplno rozjel i ve stavebnictví a zemědělství

18.10.2021 „Zdražování stále nabírá na obrátkách. Je tak zřejmé, že rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb bylo správné a v následujících měsících zřejmě dojde k jejich dalšímu růstu. V případě, že bychom rázně nezakročili proti inflaci, rekordně vysoké úspory Čechů vzniklé v pandemii by byly spáleny na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny průmyslových výrobců rostou nejrychleji od roku 1993

16.09.2021 „Do ekonomiky jsme v průběhu pandemie narvali příliš mnoho peněz. Zároveň jsme pozastavovali výrobu. To vytváří extrémně silné inflační tlaky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování jede na plný plyn

20.07.2021 „Prudký růst cen ovlivňuje zemědělskou, průmyslovou i stavební výrobu. To se pochopitelně projeví i v růstu koncových cen pro spotřebitele. Je tak zřejmé, že doba plná zdražování rozhodně nekončí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražuje se téměř všechno

16.06.2021 „Prudký růst cen byl zaznamenán v zemědělské, průmyslové i stavební výrobě. To bude tlačit na zvyšování koncových cen pro spotřebitele. Doba zdražování tak bude dál pokračovat. Nejvíce na ni doplatí lidé, kterým stagnují či dokonce klesají příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Přichází doba zdražování

17.05.2021 „Po výrazném zvýšení tempa růstu spotřebitelských cen se začínají zvyšovat i ceny výrobců. Patrné je to hlavně v průmyslu, stavebnictví a rostlinné výrobě. Vysoké úspory domácností se tak snadno mohou stát obětí inflace, která je bude znehodnocovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

FAO: Světové ceny potravin dál rostou, jsou nejvyšší od poloviny roku 2014

08.04.2021 Světové ceny potravin se v březnu desátý měsíc za sebou zvyšovaly a jejich index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od června 2014. Za růstem cen stálo zdražení rostlinných olejů, masa a mléčných výrobků. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

FAO: Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly

04.03.2021 Světové ceny potravin v únoru devátý měsíc za sebou rostly a index cen potravin se dostal na maximum od července 2014. Na vině jsou hlavně vyšší ceny cukru a rostlinného oleje. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozímu měsíci o 2,5 procenta na 116 bodů. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Ceny obilovin míří dolů před zveřejněním důležitého reportu WASDE

11.06.2019 Obchodníci čekají na zveřejnění měsíčního reportu nabídky a poptávky z pera amerického ministerstva zemědělství (US Department of Agriculture). Report by mohl ukázat výrazný pokles odhadu výnosů a zásob kukuřice kvůli dešti a záplavám, které postihly produkční oblasti v čase výsadby. Cena kukuřice dnes klesá okolo 0,8 % - mírně pod úroveň klíčové rezistence na 440 centech za bušl.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
Související klíčová slova: Čína | Peníze | Stříbro | Inflace | Rusko | USA | OPEC | Koruna | Austrálie | Analytik | Ceny ropy | ETF | Poptávka | Americká ekonomika | Rizika | Export | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Akvizice | Analýza | Benchmark | Bloomberg | Bod | CBOT | Konsolidace | Dividendový výnos | Ekonomika | Exponenciální klouzavý průměr | Fed | Futures | Fúze | Indikátor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | MIFID | MT4 | Nabídka | P/E | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Spot | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | USD | Obchodování | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Drahé kovy | Zisk | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Golden Gate | Gold | Investiční společnosti | Index cen | Výrobní ceny | Lukáš Kovanda | Žlutý kov | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena elektřiny na burze | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Elektřina | Finanční služby | Fio | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Komoditní | Komoditní index | Meziroční inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Trh | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | WTI | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ING | Cílová cena | Indie | Měď | ROCE | Cenová hladina | Tržby | Komise | Kontrakt | Cukr | COT | Burze | Rabobank | MSCI | Ole Hansen | Ceny nemovitostí | Bloomberg komoditní index | Brazílie | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Malý prostor | Klid | Agentura Reuters | Cena cukru | Cena kontraktu | Golden Gate CZ | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Inflační tlaky | Glencore | Agentura Bloomberg | Utahování měnové politiky | Propad | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Stagnace | Tempo růstu | Kapitalizace | Výhled | Konsensus | Dnešní zprávy | Průzkum | Krize | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | xStation | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Fúze a akvizice | Vývoj ceny hliníku | Cena palladia | BHS | Ceny pšenice | Cena hliníku | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | MiFID II | ETC | Vývoj ceny pšenice | Tržní očekávání | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Pokles ceny | Použití finanční páky | Pomerančový džus | Cena plynu | Ceny zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Akciový stratég | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Ceny niklu | Pokles cen | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | UCITS | iShares | Ceny palladia | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | Deficit | Peter Garnry | Káva | Ceny benzínu | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Souhrnný index | Miliardy | Vyhlídky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Martin Stránský | Omezení těžby | Ceny výrobců | Jan Vejmělek | Na burze | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Prognózy | Plyn | Kontrakty | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Měnové politiky | Investujte | Káva Arabica | Bydlení | COCOA | NERV | BREAKING | Stratég | Cena pšenice | Průmyslové podniky | Hospodaření | Zemědělství | Poradenství | Proinflační | Silnější koruna | Růst cen potravin | Ukazatele | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Nižší růst | Ceny energií | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Rozhodování | Průměrná cena | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Americký Fed | Vývoj | Nová data | Výkyvy | Profitovat | Moore Czech Republic | Zisk společnosti | Silný pokles | Spotřebitelé | Domácnosti | Další růst | Růst | Ceny elektřiny | Živobytí | Březnová inflace | Ekonomiky | Jana Steckerová | Války | Organizace | FAO | Údaje | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Celková inflace | Úspory | Dílčí index | Posílení | Pracovní síly | Vývoz | MSCI World | Snižování cen | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Výzkumné společnosti | CL | České ceny | Euromonitor International | JDE | Unie | ČR | Tempo poklesu | Globální poptávka | Nestlé | Úroda | Ceny kávy | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Vývoj čistého zisku | Společnost XTB | Nikl | Cenové hladiny | Analytik XTB | Hnojiva | Pokles tržeb | Ceny mědi | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Česká republika | Ceny v Česku | Dílčí indexy | Nařízení | Situace ve stavebnictví | Finanční společnost | Počasí | Růst ceny | Ceny cukru | Kov | Inflace na Slovensku | Dlouhodobější výhled | Světová poptávka | Nárůst výnosů | Mnoho peněz | Výrazný růst | xStation 5 | Vývoj hodnoty | Nejvyšší růst | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Riziko ztráty | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Naše hospodářství | Zdražování cen | Pozitivní vliv | Hliník | Tempo zdražování | Sucho v Brazílii | Inflace cen | Odvětví | Rekord | Růst výrobních cen | Ceny rýže | Byty | SPOT | Společnosti | Opatření | Výkyvy počasí | Uhlí | Vysoká poptávka | Ceny kovů | Posilování amerického dolaru | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Obilí | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | TIM | | Nepříznivé počasí | Developeři | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Tlumit inflační tlaky | Ocel | Gate | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Invaze | Vývoj ceny niklu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz pšenice | Vývoz obilí | Cena pšenice v Evropě | Marketingová komunikace | Ceny komodit na světových trzích | Hershey | Zastropování cen | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Zastropování cen energií | Cenové stropy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Index cen výrobců | Ceny slunečnicového oleje | Cena kukuřice | Cenový růst | Společnost Glencore | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Silná poptávka | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Petr Kymlička | Vice | Deere | Výhledy | Ceny platiny | Bunge | Viterra | Sazby na hypotékách | Nižší ceny | Pavel Ryba | Lesnictví | Snížení cen | Severomořský Brent | ProCent | The Hightower Report | Hightower Report | Růst cen kakaa | Cena kakaa na komoditní burze | Bloomberg Agriculture Spot Index | Bloomberg Agriculture | Bloomberg Agriculture Spot | Indikátor agentury Bloomberg | Vývoj cen zemědělských komodit | Euromonitor | Vývoj ceny kakaa COCOA | Komoditní index agentury Bloomberg | D1 | Očištěný zisk na akcii | Čistý zisk společnosti | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Deere & Company | 256/2004 | Služby | Odpovědnost | Kovy | Fio banka, a.s. | Směrnice | Filip Horečka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny nemovitostí v USA
Ceny neonu
Ceny niklu
Ceny novostaveb
Ceny novostaveb v Praze
Ceny nových aut
Ceny nových bytů
Ceny nových osobních aut
Ceny nových volných bytů
Ceny obilí

Následující klíčová slova

Ceny Orange Juice
Ceny oxidu neodymitého
Ceny paliv
Ceny palladia
Ceny paměťových čipů
Ceny PHM
Ceny platiny
Ceny plynu
Ceny plynu a elektřiny
Ceny plynu Henry Hub
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít