Nepříznivé počasí
Z komodit letos výrazně zdražuje kakao a káva
01.12.2024 Z komodit na světových trzích v prvních 11 měsících letošního roku výrazně zdražily především kakao a káva, jejíž cena se dostala na rekordní hodnoty. Zvyšují se i ceny zlata, stříbra či plynu. Naopak výrazně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce listopadu klesl o jedno procento.
Co žene ceny kávy, kakaa a zemního plynu vzhůru? Vše, co potřebujete vědět
26.11.2024 V posledních týdnech zažívají finanční trhy dramatické pohyby, které se netýkají jen akcií nebo kryptoměn, ale také komodit. Změny na trzích s kávou, kakaem a zemním plynem ovlivňují nejen globální ekonomiku, ale i každodenní život spotřebitelů. Pojďme se podívat na to, co stojí za prudkým nárůstem cen těchto tří klíčových komodit a jaký je jejich očekávaný vývoj do budoucna.
Auta pomohla průmyslu i zahraničnímu obchodu
06.11.2024 Zářijová průmyslová výroba dopadla o něco lépe, než trh čekal. Výstup sice v meziměsíčním srovnání poklesl, jednalo se však o korekci výrazného srpnového růstu. Výsledek zachraňoval automobilový průmysl, který byl sice meziměsíčně také nižší, stále však poměrně solidní. To bylo patrné i na vývoji zahraničního obchodu, který vykázal více než dvacetimiliardový přebytek. Výrazné zklamání pak přinesla zářijová stavební výroba. Na tu dopadly nadprůměrné srážky, a tak skončila meziměsíčně o více než pět procent nižší.
Stavebnictví v září spláchla velká voda
06.11.2024 Zářijová data stavební produkce přinesla velké zklamání. Meziměsíčně totiž vykázala výrazný propad o 5,5 % po srpnovém poklesu o 1,7 %. Tyto dva měsíce tak více než vymazaly červencový vzestup o 6,8 %. Téměř nevídaný propad zaznamenalo v září inženýrské stavitelství, když pokleslo o 10,5 % m/m. Produkce v pozemním stavitelství se snížila o 2,7 %. Mizerný zářijový výsledek znamená, že po dvouměsíčním meziročním růstu během letních prázdninových měsíců za září stavební produkce meziročně poklesla o výrazných 7,1 %.
AT&T ve 3Q potěšilo vyšším volným hotovostním tokem a ziskem EBITDA, potvrdilo celoroční výhled
23.10.2024 Americká telekomunikační společnost AT&T reportovala výsledky za 3Q 2024. Společnost potěšila analytiky vyšším volným hotovostním tokem a očištěným ziskem EBITDA a potvrdila svůj celoroční výhled hospodaření pro rok 2024 i přes nepřiznivé počasí a přerušení práce na jihovýchodě Ameriky.
Zlato i stříbro se třpytí dál
18.10.2024 Počátkem roku jsme se zaměřili na sektor kovů coby potenciálního vítěze pro letošek i roky příští. Po silném prvním pololetí pokračoval vzestup vzácných kovů pod vedením zlata i ve 3. čtvrtletí. Investoři hledali jistoty v nejistém světě a vše kulminovalo v září, kdy začal centrální bankovní systém Spojených států snižovat sazby. Kvůli stále se prohlubujícímu hospodářskému zpomalení Číny i rostoucím obavám z recese v jiných oblastech, zejména v Evropě, došlo k propadu energetiky a průmyslových kovů – tedy dvou sektorů závislých na hospodářském růstu.
Fed a čínská centrální banka přispěly k dalšímu oživení komoditního trhu
26.09.2024 Ceny v komoditním sektoru už tři týdny stoupají. Počátkem září došlo k propadu zejména v oblasti energií, ale pak se Bloomberg Commodity Total Return Index velice rychle zotavil a nyní dosáhl dvouměsíčního maxima. Podařilo se mu získat zpět víc než polovinu toho, oč přišel během korekce od května do srpna. Tento index, replikovaný několika významnými zprostředkovateli ETF (viz níže), sleduje koš 24 významných komoditních futures. Meziměsíčně se obchoduje o 4,4 % výš (od počátku roku o 5,4 % výš) a tento měsíc vykázaly všechny sektory dobré výsledky. To zahrnuje i energetiku, kde byly ztráty ropy a palivových produktů z počátku září vykompenzovány posílením zemního plynu o 15 %, kvůli obavám, že bouře v Mexickém zálivu naruší produkci.
Káva je nejdražší za posledních 13 let. Stále nutnost nebo již luxus?
16.09.2024 Káva je nutností pro většinu lidí na celém světě. V Itálii je cena tohoto nápoje dokonce regulována, částečně kvůli přílivu turistů, kteří nejsou obeznámeni s odpovídající cenou průměrného espressa. Při pohledu na grafy cen kávy by však někdo mohl nabýt dojmu, že by se káva mohla brzy stát luxusním zbožím. Půjde káva cestou kakaa, které ještě před pár měsíci dosáhlo absolutních rekordních cen? Pocítíme to v peněžence, i když cena finálního produktu nezávisí pouze na ceně suroviny?
Káva je nejdražší za posledních 13 let. Budeme si ji moci dovolit?
16.09.2024 Káva znamená závislost pro mnoho lidí na celém světě. V Itálii je cena tohoto nápoje dokonce regulována, a to částečně kvůli přílivu turistů, kteří nejsou obeznámeni s odpovídající cenou průměrného espressa. Při pohledu na grafy cen kávy by však někdo mohl nabýt dojmu, že by se tato komodita mohla brzy stát luxusním zbožím. Půjde káva cestou kakaa, které ještě před pár měsíci dosahovalo absolutních rekordních cen? Pocítíme to v peněžence, i když cena finálního produktu v obchodě či kavárně nezávisí pouze na ceně suroviny?
Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu
02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.
Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí
02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
Rusko zvýšilo vývoz ropy po moři
12.03.2024 Vývoz ropy z Ruska po moři se výrazně zvýšil a v týdnu do 10. března se dostal na letošní maximum 3,7 milionu barelů denně. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Více se vyváží hlavně z klíčového tichomořského přístavu Kozmino, kde nakládku v předchozím týdnu brzdilo nepříznivé počasí. Nárůst za jediný týden tak činí 590.000 barelů denně. Vývoz ropy z Ruska podléhá sankcím, které na Moskvu za vojenskou invazi na Ukrajinu uvalily západní státy.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.03.2024 1) Bitcoin včera pokračoval v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna včera odpoledne překonala hranici 72.000 dolarů (téměř 1,7 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, přetrvává ale nejistota ohledně vývoje poptávky
20.12.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, na trhu nicméně přetrvává nejistota ohledně budoucího vývoje poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent si kolem 19:30 SEČ připisovala téměř 0,3 procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 80 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o zhruba 0,8 procenta a nacházela se mírně pod 76 dolary za barel.
Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci
05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?
25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou
02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
Komodity: Káva letos zdražila o další desetinu a je nejdražší za 11 let
21.02.2022 Káva letos navázala na trend z loňska, kdy její cena rostla o 76 procent, a zdražila o další desetinu na 109,5 koruny za kilogram. Je tak nejdražší za 11 let. Loňský nárůst byl nejvyšší procentuální od roku 2010. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB. Vztah mezi cenou kávy na komoditní burze a cenou v kavárně je ale pouze velmi volný, upozornila firma.
Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých
23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin
21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
Jev La Nina způsobuje slábnutí úrody
23.12.2021 Klimatický jev La Nina rozkolísal světové trhy s potravinami. Už nyní se projevuje v částech Brazílie, jakožto největší světový vývozce sóji.
Analytici: Cena kávy zůstane delší dobu v blízkosti desetiletého maxima
02.12.2021 Cena kávy v posledních dnech vystoupila na maximum za deset let, kde se podle analytiků udrží delší dobu. Napětí na trhu bude podle nich pokračovat až do roku 2023. Přispívá k tomu špatné počasí, zejména v Brazílii, globální problémy v přepravě, ale také nejistota v některých exportních zemích. Etiopie je na pokraji občanské války a ve Vietnamu roste počet případů nemoci covid-19, což by mohlo zasáhnout produkci, uvedl zpravodajský server CNBC.
Související klíčová slova:
Zpravodajský server | Tuzemské automobilky | Retracement | Ceny rýže | Gate | Vývoj ceny zemního plynu | Vstupy | Pozitivní vliv | Cena pšenice | CBC Europe | Geopolitické riziko | Rolování | Obchodník | Trend | Obchodní příležitosti | Cenové výkyvy | Cenové trendy | Bank of Japan | Fondy obchodované na burze | Nikl | Hnojiva | Statistiky | Výkyvy | Aktiva | Největší producent kávy | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Capital Markets | Vývoj ceny hliníku | Energetika | Oživení v Číně | FAO | Očištěný zisk na akcii | Historicky nízké zásoby | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Extrémní počasí | Směrnice | ČSÚ | Strach | Analýzy | KeyBanc | Vývoz ruské ropy | Vysoké riziko | Cena zlata | Tržní volatilita | Peter Garnry | Dolary | Vzestup zlata | Vývoj ceny ropy WTI | Nejznámější kryptoměna | Komoditní index agentury Bloomberg | Zdražování cen | Volatilita | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | El Niño | CZK | Index agentury Bloomberg | Výhled | Oznámení | Politická situace | Zasedání FOMC | Dokončení transakce | Průmysl | Inflace | La Nina | Centrální banky | Předstihové indikátory | Dobré výsledky | Domácnosti | Covid | Kongres | Vývoj ceny kakaa | Snižování cen | Výhled hospodaření | Hedgeové fondy | Suroviny | Obchodní války mezi USA a Čínou | Turecko | Snižování sazeb | Ropa Brent | Vice | Mrazivé počasí | Futures | Devalvace | Rekordní ceny | Komerční banka | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Slabá úroda | Volná pracovní místa | Uttarpradéš | Asie | Nižší náklady | Výkon | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Pražírny | Kov | Další růst | CL | CMC Markets | Snížení úrokové sazby | Hrubý provozní zisk EBITDA | Nepřízeň počasí | MIFID | Ceny zemního plynu | Analytici | Ghana | Ceny obilovin | Omezení dodávek | Thajsko | Rekordní minimum | Měkké komodity | Počasí v USA | Trh s kávou | Ceny hliníku | Marex | Rostoucí výrobní náklady | Prodej kávy | Kovy vzácných zemin | Obchodní války | Vyšší poptávka | Marketingová komunikace | Zařízení | Graf | Trhy s kávou | Výnosy | Poptávka | Fio | Ekonomiky | Poptávka po vytápění | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Náklady financování | Bydlení | Peníze | Vývoz ropy | Minas Gerais | Brent | Stavební produkce | Komoditní sektor | Politika | Závazek | Stimul | Kakao | xStation | Futures na železnou rudu | Očekávání | Měď | Palladium | Chladné počasí | Fondy obchodované na burze (ETF) | Firma Starbucks | Americké ministerstvo práce | Počasí v Brazílii | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Energetický sektor | Financovat | Commodity | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Americké volby | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Příležitosti | Nárůst cen | Americká lehká ropa | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Poptávka po LNG | Výrazný propad | Použití finanční páky | Káva Arabica | Konsolidace | Největší producent | Vývoj akcie | Ceny palladia | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Dřevo | Produkce kávy | Úrokové sazby | Meziroční růst | Počasí | Investujte zodpovědně | Cena kakaa | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Trh | BHP | Zdroje energie | Problémy | CMC | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Komoditní index | Vyšší náklady | Elektřina | MMF | Vývoj ceny stříbra | Letošní maximum | Eura | Komise | Nejistoty | Posílení | Ceny plynu | Agentura Reuters | Provozní zisk EBITDA | Obiloviny | Celoroční výhled | Skupina OPEC+ | Ministerstvo práce | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ministři financí zemí Evropské unie | Úroda | CBC | Závislost | Rekordní hodnoty | Deficit | Virus | Podnikání | Cukr | Pěstování plodin | Akcie AT&T | Západní státy | Výroba aut | Krátkodobé obchody | Firma | Opatření | Benzín | Světové trhy | Vývoj ceny platiny | Pozornost | 3М | Meziroční míra inflace | Momentum | Hlavní ekonom | Burze | Analytik trhu komodit | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Harrisová | Bitcoin | Nio | Skupina OPEC | Ole Hansen | Cena kukuřice | Pěstování kakaa | Obchodníci | Robusta | Invaze | Pavel Ryba | Etiopie | Celková inflace | Producent kávy | Ropa | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | USA | Stříbro | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bitcoinové fondy | Pokles cen | Volby | Výdaje | ETF | Cena kontraktu | USD za tunu | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | Spojené státy | Klimatické podmínky | Klimatická krize | Sellier&Bellot | Severomořský Brent | Přebytek obchodu | Deficit na trhu | Dlouhodobý deficit na trhu | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Asociace kávy | Ekonomické faktory | Čínská poptávka | Mezinárodní asociace kávy | Dlouhodobé výzvy | Investiční doporučení | Riziko ztráty | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Platina | OSN | West Texas Intermediate | Zásoby kávy | Dedolarizace | Výkyvy počasí | Pandemická omezení | Fio banka, a.s. | Vítězství | Investiční strategie | Miliardy dolarů | AI | Kazachstán | Obilí | Miliardy korun | Dlouhodobý deficit | Bankovní systém | Společnost AT&T | Hrubý provozní zisk | Sazby | Komise v přenesené pravomoci | Komoditní | Vliv El Niño | Rekordní maxima | Dlouhodobé výzvy trhu | Chladné počasí v USA | Generální ředitel | Firmy | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Vyšší ceny | Potravinová krize | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Ceny kovů | Investování | Fed | Vyšší poptávka po vytápění | Automobilový průmysl | Poradenské společnosti | Trhy | Jiří Tyleček | Komoditní supercyklus | Rizika | Pšenice | Kávovníky | Vývoj ceny kávy COFFEE | Vysoké ceny | Cena zlata od začátku roku | Stagflace | Sucha | Futures na kávu | Bilance | Federální rezervy | Cena kávy | Komodity | Mzdy | Poradenství | Nestlé | Na burze | Společnost | Nízké zásoby | Hospodaření | Zahraniční obchod | Maximillian Copestake | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Indikátory sentimentu | Severomořská ropa | EBITDA | Kukuřice | Obchod | Výrobní náklady | Ceny ropy Brent | Kobalt | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Inženýrské stavitelství | Analytik | Trinity | Transakce | Šok | Plyn | Čína | Capital | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Ceny sóji | Války | Zemědělské komodity | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Nejvyšší růst | Stratég | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Michal Bárta | Kapitálové výdaje | Benchmark | CEO | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | ALUMINIUM | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Vietnam | Pobřeží slonoviny | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Občanské války | Pracovní místa | Káva | Funkční období | Zisk | AT&T | Total | Ruské ropy | Pokles kurzu | Spekulovat | Dovoz | Obchodování | Jan Vejmělek | Očekávaný vývoj | Růst inflace | COCOA | Anglo American | Prémie | Colt CZ | Evropa | Pokles produkce | Ceny ropy | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Automobilky | Obchody | Drahý kov | ProCent | Růst spotřebitelských cen | RBC | Zemní plyn | Historické rekordy | Grafy | Zemědělci | Společnost XTB | Situace | Fundamentální ukazatele | Dluhy | Vrcholy | Golden Gate | Signály | HDP | Analytik trhů | Ekonom | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Známky oživení | NOAA | Výprodej | Přírodní katastrofy | Zdraví | ČTK | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Japonský jen | Coffee | FOMC | Akcie | NERV | Návratnost | Železná ruda | Podniky | Koš | Vývoj ceny | Analytik XTB | Ceny platiny | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Týdenní zpráva | Prognózy | Ceny pšenice | DNO | ÚOHS | Ministři | RBC Capital | Intermediate | Ekonomika Číny | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Hospodářské soutěže | Chile | Investice | Pro investory | Potenciál | Ceny kakaa | Investujte | Komoditní stratég | Komunikace | Indie | Bod | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | Zotavení | Suezský průplav | Slabší dolar | Profitovat | Zvýšení investic | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Řízení rizik | Organizace | Poptávka centrálních bank | Odlesňování | Špatné počasí | Plány | Nižší poptávka | COVID-19 | Konvergence | Posílení indexu | Spekulativní investoři | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Sloučení | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Ceny stříbra | Bezpečné investice | ICE | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Komoditní trhy | Divize | Růst poptávky | Korekce | LNG | Riziko recese | Asociace | Výkonnost | Průzkumy | Technické ukazatele | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Sójové boby | Obnovitelné zdroje | Výrobce munice | Supercyklus | Akcie firem | National Australia Bank | JDE | Ministři financí | Globální problémy | MT4 | Světová banka | Cena | Zadlužení | Komodita | Suez | Snížení sazeb | Ceny kukuřice | Situace na trhu | Drahé kovy | Propad ropy | Výhledy | Rezervy | Zavedení cel | Hliník | Vývoj ceny kávy | Server CNBC | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Ceny kávy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Koronavirová opatření | CBOT | Ceny mědi | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Zlepšení | ČR | XTB | Ropovody | Lithium | Pozice | Současná situace | Dlouhé pozice | Kovy | Vývoj ceny zlata | Texas | Obchodní aktivity | Cenové indexy | OPEC | Řetězce | Fio banka | Investoři | Spotřebitelé | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Čínská vláda | Vývoj ceny sóji | Ceny potravin | Omezení produkce | Auta | Saxo Bank | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Ropy | Čokolády | Zisk EBITDA | USD | Cestování | Síla amerického dolaru | Uran | D1 | Investing.com | Silný dolar | Cena ropy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Objem exportu | Propad | Finanční ztráty | Ceny ropy WTI | Markets | Investiční kovy | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Kryptoměna | Ceny komodit | Indexy | Makro | Slušné zisky | Starbucks | Voda | HG měď | Růst ceny | Doporučení | Body | Arabica | Stavební výroba | Pákistán | ROCE | RBC Capital Markets | EU | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Spekulanti | Globální trh | Pracovní síly | Uhlí | Dvojité dno | Ukazatele | Banka | Průmyslové kovy | CNBC | Domácí poptávka | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot