Pondělí 20. ledna 2025 19:48
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding

Ceny energie

C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Svaz průmyslu letos čeká růst HDP 1,2 pct

18.11.2024 Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) letos očekává ekonomický růst 1,2 procenta, příští rok jeho zrychlení na 2,7 procenta. Jeho dnes zveřejněná prognóza je pro letošek i rok 2025 optimističtější než predikce ministerstva financí i České národní banky (ČNB). Průměrnou inflaci letos SP ČR očekává 2,5 procenta, v příštím roce podle něj růst spotřebitelských cen zpomalí na 2,2 procenta.
C:\fakepath\trader-06112024-64-zm.jpg

USA stojí podle NYT na pokraji autoritářského stylu vlády, jaký nezažily

06.11.2024 Spojené státy stojí na pokraji autoritářského stylu vlády, jaký ve své 248leté historii ještě nezažily, píše v komentáři liberální list The New York Times (NYT) po vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Naproti tomu server konzervativní televize Fox News jeho výhru nad demokratkou Kamalou Harrisovou vnímá jako vítězství Američanů, které opustily elity a Demokratická strana.
img

Přehledně a stručně: Co chce s americkou ekonomikou udělat Trump a co Harrisová. A co by to znamenalo

05.11.2024 Ekonomika zůstává pro Američany klíčovým tématem. Kamala Harrisová i Donald Trump ve svých kampaních proklamují společný cíl – snížit životní náklady. Způsoby, jakými chtějí tohoto cíle dosáhnout, se však výrazně liší. Harrisová se zaměřuje na posílení sociální sítě a spravedlivější daňové zatížení, zatímco Trump prosazuje trvalé daňové úlevy a snižování korporátních daní. Odhady Výboru pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) ukazují, že Harrisová by mohla zvýšit zadlužení USA o 3,5 bilionu dolarů, zatímco Trumpův plán by mohl přispět k nárůstu až o 7,5 bilionu dolarů během jedné dekády.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

DIHK: Německé průmyslové firmy stále více zvažují přesun výroby do zahraničí

02.08.2024 Čím dál více německých průmyslových podniků zvažuje přesun výroby do zahraničí kvůli vysokým cenám energie a nejistotě ohledně budoucího zabezpečení dodávek energie. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Český HDP ve 2Q vzrostl o 0,4 pct., podle analytiků ho brzdí průmysl

30.07.2024 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 0,4 procenta, v porovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Předběžný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Data podle analytiků ukazují, že české hospodářské oživení je jen pozvolné, brzdí ho zejména slabý vývoj průmyslu. Údaje o hospodářském vývoji dnes zveřejnil i Eurostat, podle kterého ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 0,7 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Oživování ekonomiky je jen pozvolné

30.07.2024 Oživování české ekonomiky pokračuje jen pozvolna, brzdí ho zejména slabý vývoj průmyslu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta. Analytici očekávají, že za celý letošní rok česká ekonomika vzroste zhruba o jedno procento.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Inflace v eurozóně podle odhadu v březnu klesla

03.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu zpomalil na 2,4 procenta z únorových 2,6 procenta. Inflace tak klesla třetí měsíc za sebou. Uvedl to dnes v rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii tento odhad neobsahuje.
C:\fakepath\trader-23012024-51-zm.png

EK: Potíže v Rudém moři by mohly zpomalit ekonomiku a zvýšit ceny v EU

23.01.2024 Evropská unie čelí hrozbě vzestupu spotřebitelských cen a zpomalení hospodářského růstu v důsledků narušení dopravy v Rudém moři. Uvedl to dnes podle agentury Reuters místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Dodal, že Evropská komise situaci velmi pozorně sleduje.
img

Stalo se Německo znovu „nemocným“ mužem Evropy?

14.11.2023 V minulém týdnu začala u nás diskuze, zda by se měla ČR rovněž soustředit na mimořádné dotace pro energeticky náročné průmyslové podniky. Ty trpí vysokými cenami elektřiny, plynu bez vidiny výrazného zlepšení v příštím roce. Debata u nás probíhá na pozadí probíhajícího ekonomického útlumu Německa, které se rozhodlo pro dotace pro průmyslová odvětví ve výši až 12 mld. EUR (přes 295 mld. CZK). Stávající kompenzace pro 350 podniků, které čelí mimořádné mezinárodní konkurenci mají být prodlouženy. A které faktory vlastně stojí za poklesem tamního hospodářství a je vidět už světlo na konci tunelu?
img

Nenápadná rally bitcoinu

14.08.2023 Bitcoin po týdnech útlumu minulý týden zaznamenal nenápadnou rally. Cena největšího světového kryptoaktiva se v polovině týdne vyšplhala téměř na 29 700 amerických dolarů a poté se zklidnila. Nyní se obchoduje těsně pod hranicí 29 100 dolarů, což představuje týdenní nárůst o více než 1,25 % - první týdenní zisk od června.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu

24.05.2023 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu, jeho tempo však bude pouze mírné. Předpověděla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o hospodářském vývoji. Německý průmysl by měl podle zprávy dál oživovat. Banka nicméně počítá se stagnací spotřeby domácností a s poklesem ve stavebnictví.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

DIHK: Největším rizikem pro firmy v SRN zůstávají vysoké ceny energie a surovin

23.05.2023 Německé firmy nadále považují za největší riziko pro své podnikání vysoké ceny energie a surovin. Jejich obavy však v tomto směru polevují, čím dál více je naopak trápí nedostatek pracovních sil a růst mzdových nákladů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
C:\fakepath\Kretinsky2.jpg

Bloomberg: Křetínský vydělává díky své sázce proti ekologickým plánům Evropy

06.04.2023 Agentura Bloomberg ve svém dnešním článku mapuje podnikání českého miliardáře Daniela Křetínského a jeho Energetického a průmyslového holdingu (EPH) v oblasti fosilních paliv. Označuje Křetínského za "nepolapitelného miliardáře", který vybudoval své impérium na předpokladu, že ekologická transformace Evropy bude chaotickým a zdlouhavým procesem, takže bude ještě dlouhou dobu potřeba využívat uhlí a plyn.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Překvapivé snížení těžby ze strany OPEC+ zvýšilo cenu ropy o pět procent

03.04.2023 Ceny ropy při pondělním zahájení obchodování prudce povyrostly, přidávají zhruba pět procent. Reagují na překvapivé oznámení o dobrovolném snížení těžby ze strany skupiny OPEC+, která zahrnuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojence včetně Ruska.
img

Cena mědi letos dosáhne rekordní úrovně

27.03.2023 Podle společnosti Trafigura, největšího soukromého obchodníka s kovy na světě, ceny mědi letos prudce vzrostou na rekordní maximum – čínská poptávka totiž riskuje vyčerpání již tak nízkých zásob.
img

Těžba kryptoměn může být atraktivnější než obchodování s nimi

13.02.2023 Kryptoměny se během posledních několika let staly celosvětovým fenoménem v oblasti investic. Bitcoin, Ethereum, LTC nebo DOGE se prokázaly jako výnosné, ale zároveň vysoce volatilní investiční příležitosti. Právě kvůli jejich nestabilitě se vyplatí hledat alternativní způsoby, jak jejich potenciál využít. Tuto alternativu představuje těžba kryptoměn, která může při správném provedení být až o 40 % výnosnější než nákupní transakce.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Inflace v Německu v říjnu stoupla na 10,4 procenta

28.10.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v říjnu zrychlil na 10,4 procenta ze zářijových deseti procent. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Za vysokou inflací stojí zejména ceny energie, které v říjnu meziročně stouply o 43 procent. Výrazně zdražují také potraviny, jejichž ceny se meziročně zvýšily o 20,3 procenta.
img

Paul Tudor Jones drží menší část bitcoinů

11.10.2022 Paul Tudor Jones stále drží malou část BTC. Během rozhovoru se CNBC o bitcoinové investici hovořil, jelikož věří, že BTC má hodnotu, která by mohla být v budoucnu realizována. Přiznal se však, že neví, kdy se tak stane a jak vysoko se mohou ceny v příštích letech vyšplhat.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB podle své šéfky možná zvýší úroky na úroveň omezující hospodářský růst

21.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) možná bude muset zvýšit své úrokové sazby na úroveň omezující hospodářský růst, aby tak oslabila poptávku a dostala pod kontrolu nepřijatelně vysokou inflaci. Uvedla to včera podle agentury Reuters šéfka ECB Christine Lagardeová.
C:\fakepath\trader-12092022-39-zm.jpg

Evropské akcie výrazně posílily, těží z nadějí, že energetická krize poleví

12.09.2022 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na dvoutýdenní maximum. Podporují je naděje, že se podaří dostat pod kontrolu ceny energie. Akcie bankovních společností navíc těží z vyhlídek na další zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se dnes zvýšil o 1,76 procenta a obchodování uzavřel na 427,75 bodu.
C:\fakepath\kryptoměny-elektřina.jpg

Rostoucí ceny elektřiny způsobili odliv těžařů kryptoměn z ČR i Evropy

26.08.2022 Prudce rostoucí ceny energií způsobily odliv těžařů kryptoměn z Česka a Evropy do USA, postsovětských republik a dalších zemí s levnější elektřinou. Na samotné ceně kryptoměn v čele s bitcoinem se zdražování energií neprojevuje. Vyplývá to z informací odborníků oslovených ČTK.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Podniky stabilitu sazeb ČNB přivítaly, zvýšení by zdražilo financování úvěrů

04.08.2022 Rozhodnutí České národní banky (ČNB) ponechat stabilitu úrokových sazeb podnikatelé přivítali. Jejich další zvýšení by pro firmy znamenalo dodatečné náklady na úvěrové financování, uvedl Svaz průmyslu a dopravy. Bankovní rada ČNB dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila hospodářský výhled

22.06.2022 Francouzská centrální banka včera snížila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 2,3 procenta, zatímco v březnu jej odhadovala na 3,4 procenta. Odhad růstu na příští rok pak zhoršila na 1,2 procenta z dříve předpokládaných dvou procent. Předpověděla rovněž, že pokud by Evropská unie uvalila embargo na dovoz ruského plynu, činil by letošní růst pouze 1,5 procenta. Napřesrok by pak francouzská ekonomika v takovémto případě měla klesnout o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu vzrostly kvůli drahé energii o rekordních 33,5 procenta

20.05.2022 Výrobní ceny v Německu v dubnu meziročně vzrostly o rekordních 33,5 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Za dalším silným růstem výrobní inflace, která se později zpravidla promítá i do cen pro spotřebitele, jsou dražší energie. K jejich růstu výrazně přispívá i válka na Ukrajině.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v EU v listopadu klesla

23.11.2021 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v celé Evropské unii v listopadu klesla. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou včera zveřejnila Evropská komise. Spotřebitele nyní podle analytiků znepokojuje vzestup počtu případů nákazy koronavirem a rostoucí inflace. Index důvěry v zemích používajících jednotnou evropskou měnu se meziměsíčně snížil o dva body na minus 6,8 bodu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali mírnější pokles, a to na minus 5,5 bodu.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
C:\fakepath\elektřina.jpg

IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami

15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Související klíčová slova: Tranzitní země | Zvyšování sazeb | Dominik Rusinko | Lidské činnosti | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Valdis Dombrovskis | Spolkový statistický úřad | EUR | Inovace v energetickém odvětví | Trend | Ekologické trendy | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | BTC | Nikl | Tempo růstu | Londýnské akciové burzy | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Financování úvěrů | Neočekávané události | Míra úspor | Těžba a získávání surovin | Snížení emisí | Evropská komise | Sazby daně | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Bouře a povodně | Simon Peters | Tuzemská ekonomika | Energetika | Německé průmyslové podniky | Zasedání ECB | Diverzifikace | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Jak fungují environmentální akce? | Spotřeba a ekonomika | PLN | Lagardeová | Světlo na konci tunelu | Poplatky | Ethereum | Stuart Cole | Rostoucí ceny | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Equiti Capital | Růst sazeb | Růst průmyslové produkce | Vysoké ceny energie | Ekonomické analýzy | Očekávání analytiků | Argos Capital | Americký lid | Saúdská Arábie | Náklady na opravy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Energetická arbitráž | Závislost na dovozu energie | Růst cen | Fox News | ACA | ČSÚ | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Velkoobchodní cena plynu | Investiční příležitost | EIA | Afrika | Úřad Eurostat | Vývoj ceny ropy WTI | Zeměpisné podmínky | Jak vydělávat peníze | Varovný signál | Konflikty | Lukáš Lipovský | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | ČSOB | CZK | Nord Stream | Vysoké sazby | Výhled | Svaz průmyslu | Rostoucí obavy | Inovativní řešení | Oživování ekonomiky | Legislativní rámce | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Medicare | Ekologické trendy a inovace | Globální ekonomiky | Snížení nákladů | Používání kryptoměn | Title Transfer Facility | Co jsou environmentální události? | Získávání surovin | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Centrální banky | Ekologické události | Válka | Plynovody | Přijetí | New York | Současný stav | Domácnosti | Sociální hnutí | Sociální vliv | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Spotřebitelské vzorce | Švédská ministryně financí | Bohuslav Čížek | Vysoké ceny energií | Donald Trump | Ropa Brent | Vice | Inflace v eurozóně | Volební období | VTB | Faktory ovlivňující energetické zdroje | Trafigura | Německá průmyslová a obchodní komora | Asie | Správa energetického odvětví | Výkon | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Negativní dopad | Snižování úrokových sazeb | 2bminer | Analytici | Vysoká inflace | Ekonomický institut Ifo | Dnešní údaje | Plánování | Deloitte | Zdanění příjmů | Kandidáti | Environmentální akce | Faktory ovlivňující environmentální události | Přesun výroby | Větrné turbíny | Pollination | Ceny elektřiny | Zabezpečení potravin a vody | Nákupní manažeři | Manažeři | Pokles ceny | Aktuální hodnoty měny | Investovat do kryptoměn | Graf | Evropský statistický úřad Eurostat | Úsilí | Snižování úroků | Šíření nákazy | Informovanost veřejnosti | Výkonná ředitelka | CRFB | Analytik ČSOB | Výkyvy cen | PwC | Poptávka | Údaje o inflaci | Kurz koruny | Výrobní inflace | Inovativní technologie | Fiat měny | Ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | RBI | Rozpočtový schodek | Průmyslová produkce | Přizpůsobení se změnám | Bydlení | Peníze | Sociální sítě | Brent | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Měď | Struktura a správa energetického odvětví | Fosilní paliva | Zvýšení minimální mzdy | MMF Kristalina Georgievová | Emise oxidu uhličitého | Realita | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Energetický sektor | Vydělávat peníze | Překážky | Moskva | Francouzská centrální banka | Lukáš Kovanda | Technologický vývoj | Růst | Kristalina Georgievová | Typy zdrojů energie | Příležitosti | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Německé firmy | Prognóza | Místopředseda Evropské komise | Znečištění a odpady | Vývoj středoevropských měn | Koruna | Výzva | John Morton | Energetická infrastruktura | Průmysl v Německu | Nové technologie | Zbrojní průmysl | Kamala Harrisová | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Zpomalení hospodářského růstu | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Chování | Dřevo | Paul Tudor Jones | Vliv na energii a dodávky | ECB Christine Lagardeová | Trumpův plán | Úrokové sazby | Meziroční růst | Ranní okénko | Trh | BHP | Zdroje energie | Problémy | Nižší ceny | Společnosti | Index | Studie | Elektřina | MMF | Michael Bloomberg | Viceprezident | Výrobní ceny | Eura | Komise | The New York Times (NYT) | Nejistoty | Politické rozhodnutí | Změny průměrného pojistného | Posílení | Agentura Reuters | Klimatické změny | Index STOXX Europe | Daňová pravidla | S&P | Škody a ztráty | Vít Hradil | Sociální dopady | Unie | Christine Lagardeová | Spolupráce a globální koordinace | Gita Gopinathová | Ekonomický kalendář | Britský premiér | IEA | Závislost | Martin Jahn | Klimatická politika | Migrace | Deficit | Nicholas Stern | Statistický úřad | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Hospodářský růst v EU | Podnikání | Velké částky | Zabezpečení potravin | Budoucnost | Elity | Snížení poptávky | Environmentální spravedlnost | Ceny energií v Evropě | Křetínský | Title Transfer Facility (TTF) | Firma | Švédské společnosti | Opatření | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Politické faktory | | Ekonomická činnost | Krize v Evropě | Množství peněz | Ekonomické vyhlídky | Solární energie | Meziroční míra inflace | Ifo | Trumpovo vítězství | Hlavní ekonom | Kdo řídí environmentální události? | Daně z příjmů | Geopolitické události | Harrisová | Průmyslové podniky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Salvador | Bitcoin | Cena plynu | Vyšší sazby | Eroze půdy | Obchodníci | Kolísání cen | Přijetí bitcoinu | Hlavní ekonomka | Riziko zeleného dluhu | Invaze | Obnovitelné energie | Globální koordinace | Výrazné zvýšení daní | Ropa | Válka na Ukrajině | USA | Obchod s kryptoměnami | Podíl firem | Raiffeisenbank a.s. | Ekonomika Evropské unie | Rostoucí úrokové sazby | Inflace ve Francii | Těžení kryptoměn | Sankce | Politická rozhodnutí | Výdaje | Sociální faktory | Evropský statistický úřad | Německé hospodářství | SWIFT | USD za tunu | West Texas Intermediate (WTI) | Těžba dřeva | Ekonomové | Klimatické podmínky | Chris Sacca | Bitcoiny | Lidské faktory | Spojené státy | Růst HDP | Jeffrey Sachs | Tudor | Zvyšování úrokových sazeb | Ekonomka MMF | Změna klimatu | Úspěšné investování | Distribuce a přeprava | Vývoj | Ekonomické faktory | Čínská poptávka | Úroková sazba | Jakub Hlavenka | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Konkurenceschopnost | Hlavní ekonomka MMF | Šéfka ECB | Volatilní | EUR/USD | Spolehlivost | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Zemědělství | Obchodní komora | Konflikt na Ukrajině | Spotřebitelská důvěra | West Texas Intermediate | Měnové politiky | Rok 2025 | Dánové | Míra nezaměstnanosti v Německu | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Liberty Ostrava | Kompenzace | Ekonomický sentiment | Jaderná energie | Vítězství | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Biodiverzita | Investorský sentiment | Sucden Financial | Energetická diverzifikace | Snížení inflace | Sazby | Solární panely | Růst výrobních cen | Zvýšení produkce | Úrok | Investovat | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Holding EPH | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Mezinárodní vztahy | Index francouzských akcií | Soupeření | Svaz průmyslu a dopravy | Inovativní vývoj | Zajištění | Životní náklady | Vyšší ceny | Bit.plus | Dopad na finanční trhy | Vliv na energii | Povětrnostní podmínky | Environmentální události | Magdalena Anderssonová | Investování | Distribuce | Fed | Ztráta příjmů | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Index spotřebitelské důvěry | Guvernér francouzské centrální banky | Rozpočtový deficit | Bert | Automobilový průmysl | Trhy | IMFC | ČSOB Dominik Rusinko | FTSE | Důvěra v eurozóně | Rizika | Rada ČNB | Investiční rozhodnutí | Spalování fosilních paliv | Vysoké ceny | Nejbohatší člověk | Růst ekonomiky | Ředitelka | Náklady na opravy a obnovu | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Sucha | Ministerstvo financí | Banky v EU | Bankovní asociace | Daně z kapitálových zisků | Různé typy zdrojů energie | David Vagenknecht | XTB Research | Týdenní nárůst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komodity | Regulační politiky | Mzdy | 2bminer.com | Akcionáři | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | The New York Times | François Villeroy de Galhau | Evropské trhy | Hospodaření | Ztráta | Severomořská ropa | Přírodní faktory | Situace na trhu práce | Vliv energetických monopolů | Obchod | Zdražování energie | Výrobní náklady | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Mnichovský ekonomický institut Ifo | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Trinity | FIAT | FT | Citi | Úroková sazba ECB | Transakce | Šok | Finanční trh | Nástroj | NATO | Buffett | Plyn | Mali | NYT | Německá ekonomika | Inovace | Ceny | Financování | Monopol | Recese | Pokles | Virtuální měny | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Války | Dopravci | Raiffeisenbank | Centrální banka | Predikce | Rizikový faktor | Kryptoaktiva | WTI | Hurikány | Biliony | Evropské centrální banky | Panevropský akciový index | Forint | Francouzská ekonomika | Výnos | Německé ekonomiky | Milton Friedman | CEO | Provozní náklady | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Ceny energií | Energetická krize | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Rishi Sunak | Zisk | Jaroslav Hanák | ČNB | Demokraté | Nord Stream 2 | Dovoz | Nejbohatší | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Cena mědi | Státní rozpočet | Evropa | S&P Global | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Šéf Tesly | Ekonomické důsledky | Údaje | Kontext | Sberbank | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Mobilní aplikace | Zemní plyn | Arbitráž | Visa | Prudký růst inflace | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Býčí trh | Guvernér | Sociální síť | New York Times | HDP | Daňové zatížení | Ekonom | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Zdanění | Etoro | Politici | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Přírodní katastrofy | Míra inflace v eurozóně | Měnové unie | ČTK | Odhad letošního růstu | Katastrofy | Ztráty | VIAC | Akcie | Základní úroková sazba | Podniky | Český HDP | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Etheru | Technologie | Kryštof Míšek | Globální recese | Kurz | Daně | SOK | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Intermediate | Snížení těžby | Investice do kryptoměn | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Chile | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Potenciál | Energetické zdroje | Rally | Londýn | Produkce energie | Nezávislost | Německý průmysl | Těžby kryptoměn | Dražší energie | Regulace | LTC | Cyrrus | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | CAC 40 | DIHK | Měny | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Finanční rizika | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Zahájení ruské invaze | Úbytek | Obchodování s kryptoměnami | Mark Carney | List The New York Times | Zrušení daně | Organizace | 1 milion | Média | Hodnota bitcoinu | Rozšíření | Přetrvávající vysoká inflace | DOGE | COVID-19 | Vývoz do USA | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | 21. století | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Trh dnes | Příjmy | Česká společnost | Prodej | Podnikatelská nálada v Německu | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Současný trend | Korekce | Firemní investice | Asociace | Hrubý domácí produkt | Přehled | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Obnovitelné zdroje | Centrum | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Ceny zboží | MWh | Geopolitické faktory | MT4 | Řešení problémů | Snížení těžby ropy | Cena | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Impérium | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Ekonomická data | Situace na trhu | Rozhodnutí bankovní rady | Výhledy | Co bude | Emisní povolenky | DAX | Podnik | Premiér Rishi Sunak | Debata | Nejbohatší člověk světa | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Exprezident | Schodek | Indikátory | Oslabení | Energetické krize | Práce | Investiční příležitosti | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Vlády | Ceny mědi | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Fox | Správa | Ray Dalio | Zlepšení | ČR | XTB | Zvyšování úroků | Ropovody | Portfolia | TTF | Dlouhodobé důsledky | Jakub Seidler | Stoxx | Lídři | Texas | Prudké zdražování | Spotřební zboží | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Řetězce | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Ceny potravin | Meziroční růst cen | Auta | Základní úrok | Zdražování | Ropy | Struktura | Výrobní sektor | Těžba bitcoinů | Růst cen potravin | Nárůst ceny | Vývoj průmyslu | USD | Kamala | ASIC | Zvýšení daní | Nové příležitosti | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Warren Buffett | Statistický úřad Eurostat | Odhad inflace | Ekologické organizace | EPH | Akciové burzy | Akcie bankovních společností | Pokles HDP | ANO | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hospodářské oživení | Agentura AP | Evropský trh | Růst spotřebitelských cen v Německu | Mezinárodní spolupráce | Carl Icahn | Invest | Další rozvoj | Zájem o investice | Stav nouze | ING | Americký dolar | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Německá centrální banka | ECB | Sazby ECB | Průmyslové firmy | Zinek | Těžaři | Forward | Měnová politika | Německé podniky | Krypto | ROCE | Měny regionu | Index londýnské akciové burzy | Mnichovský ekonomický institut | EU | Hodnota indexu | Těžba kryptoměn | PMI ve službách | Globální trh | Pracovní síly | Uhlí | Investor | Technologický rozvoj | Ukazatele | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Transakční poplatky | Ceny ropy a plynu | Baker Hughes | CNBC | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny dřeva
Ceny dřeva v USD
Ceny elektřiny
Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu
Ceny elektřiny v České republice
Ceny elektřiny v Německu
Ceny emisních povolenek
Ceny emisních povolenek (v EUR)
Ceny emisních povolenek v Evropské unii
Ceny energetických komodit

Následující klíčová slova

Ceny energií
Ceny energií v Evropě
Ceny ETH
Ceny Etherea
Ceny evropského plynu
Ceny evropského plynu (TTF)
Ceny evropských kontraktů na emise
Ceny futures kontraktů
Ceny garáží
Ceny hlavních komodit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít