Středa 22. ledna 2025 01:00
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Příliv investic

img

JPMorgan předpovídá, že ETF Solana a XRP by mohly přilákat miliardy dolarů během prvního roku

15.01.2025 Optimistická prognóza bankovního giganta JPMorgan naznačuje, že schválení ETF na kryptoměny Solana (SOL) a XRP by mohlo přinést masivní příliv investic. Podle odhadů by tyto fondy mohly během prvního roku přilákat až 13,6 miliardy dolarů. Tento vývoj by nejen zvýšil přijetí těchto altcoinů, ale také posílil jejich pozici na trhu s digitálními aktivy.
img

Který měsíc bude pro bitcoin klíčový?

02.01.2025 Rekordní rally bitcoinu na konci roku 2024 zpomalila a vyústila v první měsíční pokles od srpna. Digitální aktivum se v prosinci 2024 propadlo o 3,2 %, protože američtí investoři vybírali zisky po rally způsobené vítězstvím nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa, které v polovině prosince vyhnalo bitcoin na historické maximum 108 315 dolarů.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje

19.11.2024 Zlato roste už druhý den po sobě, jelikož geopolitická rizika způsobují příliv investic do bezpečných aktiv. Napjatá geopolitická situace ve světě je klíčovým faktorem, který žene investice směrem k drahému kovu. Snížená očekávání agresivnějšího uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému však růst zlata omezují.
img

Bitcoin dosahuje nových maxim: Co způsobilo růst na 66,5 tisíce dolarů?

15.10.2024 Bitcoin (BTC) v polovině října zaznamenal výrazný růst a dosáhl 66 500 USD, což je nejvyšší hodnota za poslední dva týdny. Tento růst je podporován převážně býčí náladou na trhu, kdy investoři projevují zvýšený zájem o kryptoměny. Podle analytiků ale zatím nebyl překonán klíčový odpor, což znamená, že trh zůstává opatrný.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Příliv zahraničních investic do Evropy loni klesl

02.05.2024 Příliv přímých zahraničních investic do Evropy se v loňském roce snížil o čtyři procenta, což představuje první celoroční pokles od koronavirové krize v roce 2020. Ve své studii to uvádí poradenská společnost EY. Podniky od investic v Evropě odrazují příliš kolísavé ceny energií, nejistota ohledně politického vývoje a nové regulační předpisy v řadě oblastí, od umělé inteligence (AI) až po ochranu osobních údajů.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

Bitcoin se blíží hranici 50 tisíc dolarů a roste sedmý den po sobě

12.02.2024 Bitcoin, průkopník mezi kryptoměnami, se blíží dlouho očekávané hranici 50 tisíc dolarů, a to díky rostoucímu zájmu investorů o nově spuštěné bitcoinové ETF. Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg Bitcoin pozitivně stoupá a dosahuje denních zisků již sedm dní po sobě.
img

Bitcoin se blíží hranici 50 tisíc dolarů a roste sedmý den po sobě: Zpráva

12.02.2024 Bitcoin, průkopník mezi kryptoměnami, se blíží dlouho očekávané hranici 50 tisíc dolarů, a to díky rostoucímu zájmu investorů o nově spuštěné bitcoinové ETF. Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg Bitcoin pozitivně stoupá a dosahuje denních zisků již sedm dní po sobě.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínské akcie prudce zpevnily, spekuluje se o chystané vládní pomoci trhům

06.02.2024 Čínské akcie dnes výrazně zpevnily, hlavní index nejvíce od konce roku 2022, index akcií menších firem pak nejvíce od globální finanční krize z roku 2008. Mezi obchodníky se spekuluje, že vláda se chystá akciovému trhu pomoct a že plány mají podporu prezidenta Si Ťin-pchinga. Informuje o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\cina2.jpg

Zahraniční investice v Číně se loni poprvé od roku 2012 snížily

19.01.2024 Zahraniční společnosti investovaly v loňském roce v Číně 1,13 bilionu jüanů (3,6 bilionu Kč), což je meziroční pokles o osm procent. Zároveň je to poprvé od roku 2012, co se příliv investic do země snížil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\Global.jpg

UNCTAD: Globální toky přímých zahraničních investic letos mírně porostou

17.01.2024 Globální toky přímých zahraničních investic (FDI) by mohly letos mírně vzrůst. Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Loni přímé zahraniční investice podle předběžných odhadů nepatrně stouply, a to o tři procenta na 1,37 bilionu USD (31,2 bilionu Kč), díky vyšším investicím v některých evropských zemích.
img

Bitcoin se přiblížil k hranici 31 000 dolarů – jak vysoko může BTC tento týden vystoupat?

23.10.2023 Cena Bitcoinu si udržuje vzestupnou trajektorii a tento víkend mnohé zaskočila. Od této chvíle BTC za posledních 24 hodin vzrostl o 2,4 % a za poslední týden si udržuje 13% rally. Na úrovni 30 865 USD je podle údajů společnosti Coingecko špičkové krypto jen pár centimetrů od dosažení opěvované hranice 31 000 USD, kterou krátce překročil 10. dubna letošního roku.
img

Zlato nabírá druhý dech s cílem dobývat nové vrcholy

01.06.2023 V poslední době prošel žlutý kov řadou vzestupů a pádů a nyní usiluje o stabilizaci. Zlato se v určitých okamžicích zastavilo na křižovatce, kdy trh váhal nad svou další trajektorií. V současné době si zlato vybralo trnitou cestu vzhůru, na které je mnoho pastí.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
img

Cardano poprvé po letech proráží zásadní průlom

12.04.2023 Významná a inovativní kryptoměna Cardano (ADA) poprvé po letech úspěšně prorazila klíčovou hladinu odporu, kterou představuje 200denní klouzavý průměr. Tento úspěch přichází po četných pokusech o prolomení této fundamentální rezistence, která se po celý rok pevně držela.
C:\\fakepath\\trader-01032023-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2023 1) Belgie prodala za 2,17 miliardy eur celkem asi 33 milionů akcií největší francouzské banky BNP Paribas. Její podíl v bance tím klesl na 5,1 procenta z dřívějších 7,8 procenta, oznámila dnes belgická státní holdingová a investiční agentura SFPI. Belgie tak přišla o pozici největšího akcionáře této francouzské banky.
C:\fakepath\trader-28022023-41-zm.jpg

Rusko zvažuje uvolnění kapitálových restrikcí u zahraničních investic

28.02.2023 Ruští představitelé diskutují o odstranění některých kapitálových restrikcí u zahraničních investic. Chtěli by tak podpořit příliv investic ze zemí, které Moskva považuje za přátelské. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí.
img

Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let

31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz

27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.
img

Co bude v červnu s dolarem, eurem a jenem?

01.06.2022 Dolar vplouvá do léta v plné parádě a na začátku dne v podstatě předbíhá euro i jen. Dokáže se ale na vlně růstu udržet dlouhodobě? Jaký červen se předpovídá dolaru a jeho konkurentům?
img

Denní makro postřehy: Odolnost tematického investování 14/04/2022

14.04.2022 PRÁVĚ ZAČÍNÁME: Sekulární růstové „tematické“ investování, na rozdíl od investování do tradičních sektorů a zeměpisných oblastí, zůstává populární i přes prudkou korekci akcií disruptivních technologických společností a růstové investování v posledních čtvrtletích, kdy prudce vzrostly výnosy dluhopisů. Příliv investic však pokračoval, veden mladšími investory a investorkami a s rozšířením zájmu i mimo „tech“.
img

Nová investiční realita: co čeká bitcoin po zvýšení sazeb Fedu?

17.03.2022 Americký Federální rezervní systém rozhodl o zvýšení sazby federálního fondu do rozmezí 0,25–0,5 %. Bitcoin a trh s kryptoměnami reagovali na rozhodnutí Fedu klidně, protože již bylo zahrnuto do ceny aktiv. Zároveň však nelze popřít, že za nových podmínek dojde k výrazným změnám investičních procesů.
img

Vše o 7 ze 7 pro Bitcoin, Ethereum je 13týdenní maximum a altsovy „smíšené osudy“  

09.03.2022 Ceny kryptoměn poněkud vzrostly poté, co se ukázalo, že investoři považují Bitcoin za bezpečné útočiště pro své peníze. Dokonce i Rusové a Ukrajinci hledají alternativy k finančním institucím své země.
img

Investoři využívají bitcoin spíše k diverzifikaci portfolia než jako alternativu ke zlatu: co můžeme od kryptoměny očekávat?

07.03.2022 Během ozbrojeného vpádu ruské armády na ukrajinské území byla ohrožena světová stabilita. Evropa a USA zavádějí četné sankce a situace se mění každým dnem. To vše se odráží v chování finančních nástrojů. Ještě před dvěma dny se zdálo, že by se bitcoin mohl stát hlavní rezervou ruské ekonomiky, a dnes už klesá pod 40 000 USD.
img

Pro retailové investory se bitcoin stal ochranou před ekonomickými otřesy: jak to ovlivní kryptoměnu?

04.03.2022 Bitcoin se stal bezpečným přístavem pro kapitál občanů Ukrajiny a Ruska po vypuknutí války na Ukrajině. Ve snaze zachránit své prostředky umožnili investoři obou zemí bitcoinu vytvořit silný býčí impuls, jaký jsme nepozorovali již více než rok. Následně aktivum pokračovalo v růstu a dosáhlo lokálního maxima kolem 45 000 USD.
img

Představitelé Fedu zpřísňují rétoriku, zatímco se americký dolar chystá dále posilovat

13.01.2022 Lael Brainardová, která zvažuje svou kandidaturu na post místopředsedkyně Fedu, ve svém projevu před bankovním výborem Senátu uvedla následující: "Nejdůležitějším úkolem, který stojí před americkou centrální bankou, je přivést inflaci zpět na cílovou úroveň 2 %." Brainardová vidí cíl Fedu v omezení inflace a zároveň v podpoře hospodářského oživení.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

CoinShares: Do kryptoměn šlo minulý týden rekordní množství peněz

26.10.2021 Do kryptoměnových produktů a fondů šlo minulý týden rekordních 1,5 miliardy dolarů (33,2 miliardy Kč). Uvedl to správce digitálních aktiv CoinShares. K optimismu investorů přispívá i spuštění fondů ETF, které se zaměřují na futures na bitcoiny.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Studie: Přímé investice z Číny do EU a Británie loni klesly téměř o polovinu

16.06.2021 Objem přímých investic z Číny do Evropské unie a Británie se v loňském roce propadl o 45 procent na 6,5 miliardy eur (zhruba 165 miliard Kč), a dostal se tak na nejnižší úroveň za deset let. Uvádí to německý institut pro čínská studia MERICS a newyorská výzkumná společnost Rhodium Group, na jejichž společnou práci dnes upozornila agentura DPA.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Prezident Salvadoru chce v zemi zavést kryptoměnu bitcoin jako platidlo

08.06.2021 Prezident středoamerického Salvadoru Nayib Bukele v neděli prohlásil, že chce z kryptoměny bitcoin učinit novou měnu své země společně s americkým dolarem. Pokud by jeho návrh schválil parlament, kde mají prezidentovi stoupenci většinu, Salvador by se stal první zemí na světě, kde by šlo běžně platit bitcoinem, píše agentura AFP.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Přímé zahraniční investice loni ve světě klesly na minimum od roku 2015

30.04.2021 Objem přímých zahraničních investic ve světě loni kvůli pandemii klesl o 38 procent na 846 miliard USD (18,1 miliardy Kč), což byla nejnižší hodnota od roku 2015. Čína byla jednou z mála velkých ekonomik, které se podařilo zaznamenat růst investic. Překonala tak Spojené státy a stala se největší světovou destinací pro přímé investice. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin dál prudce zdražuje, překonal 48.000 USD

09.02.2021 Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
C:\fakepath\money.jpg

OSN: Přímé zahraniční investice v pololetí klesly o 49 procent

27.10.2020 Přímé zahraniční investice na celém světě v první polovině letošního roku klesly o 49 procent na 399 miliardy USD (9,2 bilionu Kč). Nadnárodní firmy odsouvaly své investice, aby si v nejisté době způsobené pandemií nemoci covid-19 udržely hotovost. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Za celý letošní rok by se investice mohly propadnout až o 40 procent.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
C:\fakepath\FX3.jpg

Bloomberg: Ukrajinské dluhopisy lákají zahraniční investory

22.11.2019 Ukrajinské dluhopisy v letošním roce lákají zahraniční investory, jedna z nejlukrativnějších investičních příležitostí na rozvíjejících se trzích ale není bez rizika, upozorňuje agentura Bloomberg. Málo rozvinutý sekundární trh na Ukrajině může vést k tomu, že až opadne zájem o riziková aktiva, budou se držitelé ukrajinských dluhopisů zbavovat těchto cenných papírů jen s obtížemi. I kdyby kupce našli, další ztráty by mohl přivodit nelikvidní devizový trh kvůli poklesu hřivny, která je zatím letos nejvýkonnější měnou světa.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální přímé zahraniční investice klesly

29.04.2018 Tok přímých zahraničních investic (FDI) loni celosvětově klesl o 18 procent na 1,41 bilionu USD (29,7 bilionu Kč), což představuje zhruba 1,8 procenta globálního hrubého domácího produktu. Částečně k poklesu přispěl výhled daňové reformy v USA, který snížil motivaci pro finanční a firemní restrukturalizace. Vyplývá to ze zprávy, kterou v pátek zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
92898879.jpg

Vláda USA bez dohody v Kongresu narazí na dluhový limit

16.10.2013 Pokud se Kongres na poslední chvíli nedohodne na řešení rozpočtové krize, narazí americká federální vláda na konci čtvrtka na "dluhový strop", a přestane tak mít možnost dál si půjčovat pomocí nových dluhopisů. Žádná ekonomická katastrofa v podobě platební neschopnosti však zatím nehrozí, protože vláda bude mít v dalších dnech ještě dostatek peněz na plánované platby. Krize může nastat až v závěru měsíce, kdy vládě podle výpočtů nebudou stačit peníze na splátky úroků z dluhopisů, pokud neodloží jiné platby.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Retracement | Výnosy dluhopisů | Daňové reformy | Koronavirové krize | Kryptoměnový průmysl | Refinitiv | Důchody | Bitcoin ETF | Klíčový prvek | Stochastický | Obchodník | EUR | Mince | Trend | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bank of Japan | BTC | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Charakteristiky růstových odvětví | Investiční banky | Dovednosti | Komunita | Úřad práce | Aktiva | Úroveň inovací | Dlouhodobý úspěch | Bezpečné útočiště | Mike Novogratz | Společnost Rhodium | Nálady na trhu | Pravděpodobnost | Investment Management | Náklady na půjčky | Index akcií | Objem přímých investic | Diverzifikace | Gold | Agentura AFP | Geopolitické napětí | Lagardeová | Ethereum | DeFi | Ruské ministerstvo financí | Financial Times | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Posilování dolaru | Bitstamp | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Clearstream | Poradenská společnost | Dolarový index | Analýzy | Globální konkurence | Investiční příležitost | Analýza trhu | Vysoké riziko | Zvýšení úrokové sazby | Akcie dnes | Ceny aktiv | Změny trendu | Kreativita a inovace | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech | Volatilita | Růst zaměstnanosti | Ceny kryptoměn | Ekonomika sdílení | Investiční analytik | Grayscale | Rozvoj těžby | Kulturní vliv | Morningstar | Proražení | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Výhled | Politická situace | Financial Times (FT) | Kyjevské investiční banky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tok investic | Formace hlava a ramena | Pozitivní sentiment | Obchodování s termínovými kontrakty | Boom | Průmysl | Inflace | Kryptoinvestiční produkty | Irsko | Centrální banky | Investment management | Tržní reakce | Válka | Přijetí | Geopolitická situace | Rezervní měna | Rozpočtový deficit USA | Výrazný růst | Covid | Kongres | Budoucí úspěch | Přímé zahraniční investice | Vice | Futures | Devalvace | Akciové trhy | Globální poptávka | Asie | Obchodní seance | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | Kryptoinvestiční | Solana (SOL) | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Kov | Další růst | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Aktivní obchodování | FundStrat | Analytici | Investice do kryptoměnových fondů | Aspekty růstových odvětví | BSV | MarketResearch | Digitální platby | Lukáš Jankovský | Politické a legislativní faktory | Starší populace | Futures na bitcoin | Pokles ceny | Burzovně obchodované fondy | BNP Paribas | BTC Markets | Pandemie covidu-19 | Tržní kapitalizace bitcoinu | Nositel Nobelovy ceny | Graf | Zlataky.cz | Prezident Salvadoru | Výnosy | Poptávka | Spekulace na pokles cen | Údaje o inflaci | Největší zlaté rezervy | Ekonomický přínos | Americká Komise pro cenné papíry | Kreativita | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | Poradenská společnost EY | Environmentální udržitelnost | Taras Kotovyč | Hlavní index CSI 300 | Kontrakty na futures | Negativní dopad | Vysoká inflace | Pozitivní zpráva | Schválení ETF | Příliv investic do kryptoměnových fondů | Peníze | Clearstream International | Odvětví vzdělávání | Akcie a dluhopisy | Politika | Republikáni | Očekávání | Daňové úlevy | Palladium | Vybírání zisků | Lucembursko | Nejnovější údaje | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | ETF fondy | Bitcoin Cash | Invaze na Ukrajinu | Pohled do budoucnosti | FDI | Evropské měny | Financovat | Inovační potenciál | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Technologický vývoj | AFP | Příležitosti | Itálie | Rhodium | Drobní investoři | Globální finanční krize | Počet lidí bez práce | Prognóza | Jakub Petruška | Identifikace růstových odvětví | Druhá největší kryptoměna | Akvizice | Změny na trhu práce | Dopad na existující odvětví | Rozvoj měst | Samsung | Býčí výhled | Šíření nemoci COVID-19 | Objem přímých investic z Číny | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Zpomalení hospodářského růstu | Cena bitcoinu | Národní bezpečnost | Chování | Kontrakty | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Nejnovější zprávy | Cardano (ADA) | Umělá inteligence | Metals Focus | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Spuštění fondů ETF | Fundstrat Global Advisors | Úrokové sazby | Meziroční růst | Trh s dluhopisy | Investment Institute | Trh | Analýza trhů | Digitální aktiva | Makroekonomické události | MSCI | Polkadot | Zdroje energie | Problémy | ICU | Ukrajinská centrální banka | Retailoví investoři | Ruský prezident | Jak fungují růstová odvětví | Open | Vysoká úroveň inovací | SICAV | Společnosti | Index | Studie | ProShares Bitcoin Strategy ETF | Zpřísnění měnové politiky | Alternativa ke zlatu | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Kapitál | FBTC | Posílení | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Oznámení Tesly | Ministerstvo obchodu | Litecoin | S&P | Regulátoři | Americké měny | Obrovský potenciál | Unie | Přímé investice z Číny | Společnost EY | Akciové indexy | Další kryptoměny | Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Obchodní napětí | Ekonomický vývoj | Závislost | ETF na kryptoměny | Investiční horizont | Sociální a kulturní vliv | Deficit | Pandemie COVID | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Podnikání | Výzkumná společnost | Budoucnost | Bankéři | Globální dodavatelské řetězce | Objemy peněz | Odpor | Dovednosti a vzdělání | Plánování | Paul Romer | Altcoiny | Bitcoinové ETF | Dění na Ukrajině | Opatření | Podnikatelé | Světové trhy | Pozornost | | Množství peněz | Elektromobily | Američtí investoři | Rychlý růst zaměstnanosti | Bohatství | Stratégové | Zprávy a analýzy | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Burze | Americká měna | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Poptávka po zlatě | Spekulace na pokles | Bitcoin | Investice a financování | Regulace a legislativa | Vysoké inflace | Bezpečného útočiště | Británie | Obchodníci | Globální toky přímých zahraničních investic | Vliv na rozvoj měst | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Invaze | Investice v Číně | Finance | USA | Michael Porter | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | World Gold Organization | Manažerka | Budoucnost Bitcoinu | Pohyb kapitálu | Sankce | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Politická rozhodnutí | Investice z Číny | Pokles cen | Joe Biden | Výdaje | Přijetí eura | Globální dostupnost | Význam vzdělávání | ETF | Michael Bucella | Klouzavý průměr | Investiční aktivita | Robert Solow | Belgie | Čínské akciové trhy | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Globální inflace | Důležitý support | Spojené státy | Analýza poptávky na trhu | Změny životního stylu | Růst HDP | Hashrate | Zahraniční fondy | Ruská ekonomika | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Nelikvidní devizový trh | Úloha zlata | Čínské akcie dnes | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Přímé investice z Číny do EU | Paul Krugman | Počet obyvatel | Podpůrná opatření | Konkurenceschopnost | Dopady pandemie | Důležité aspekty růstových odvětví | Bitcoin Cash (BCH) | Růst americké ekonomiky | MarketResearch.com | Objem kryptoaktiv | Vliv na ekonomiku | Kdo to řídí | EUR/USD | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Zemědělství | Platina | OSN | Trh s kryptoměnami | Objemy investic | Joseph Schumpeter | Ukrajinské dluhopisy | Recese v USA | Měnové politiky | CSI 300 | Kapitalizace bitcoinu | Index MSCI Emerging Markets | Rok 2025 | HashRate | Míra nezaměstnanosti v Německu | Znovuotevření ekonomiky | Zahraniční investice v Číně | Správce portfolia | Nárůst Bitcoinu | Celkový stav ekonomiky | Centrální bankéři | Paxful | Zájem o kryptoměny | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | AI | Globální přímé zahraniční investice | Bitcoin SV | Cenové pohyby | Sazby | Rhodium Group | Zprávy o trhu | Investovat | Generální ředitel | Největší kryptoměna | Hotovost | Spolupráce s akademickým sektorem | Investiční fondy | Průzkum | Firmy | Institut pro mezinárodní finance | Zajištění | Regulační prostředí | Zájem investorů | Hromadění zlata | Bitcoin (BTC) | CME v Chicagu | Investování | Fed | Řízení růstových odvětví | Rozpočtový deficit | Trhy | Společnost BlackRock | Emerging markets | Správce digitálních aktiv | Oscilátor | Rizika | Žlutý kov | Fond | Kryptoměna Cardano | Globální trhy | Pokles cen akcií | Ray Youssef | Velcí hráči | Schválení ETF na bitcoin | BlockTower | Hodnota akcií | Riziková aktiva | Ředitelka | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální vláda | Příliv přímých zahraničních investic | Vladimir Putin | Tesla | Růst Bitcoinů | Stabilita | Růstové sektory | Toky přímých zahraničních investic | BlackRock Ben Powell | Dominance bitcoinu | Mezinárodní konkurenceschopnost | MSCI Emerging Markets | Komise pro cenné papíry | Doporučený zdroj | Odhady analytiků | ETF na bitcoin | BlockTower Michael Bucella | Na burze | Společnost | Institucionální přijetí | Investice z Číny do EU | XRP | Institucionální investoři | Ben Powell | Globalizace | Bilance Fedu | Silná konkurence | Pracovní trh | Kryptoměna ethereum | Přímé investice | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | JPY | FT | Binance | Transakce | Nadšení | Životní úroveň | Čína | Capital | Inovace | BCH | Ceny | Obchodování s bitcoinem | Prognóza vývoje | FRS | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Deutsche Börse | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Obchodní platformy | Centrální banka | SMA | Evropské centrální banky | Odborníci | Stratég | Instituce | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Předseda představenstva | Commerzbank | Výnos | Německé ekonomiky | Počet nakažených | Metaverse | Budoucí trendy | Defi | Trinity Bank | IIF | Burzovně obchodovaný fond | Dlouhodobý trend | Austrálie | Nadnárodní firmy | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | Pracovní místa | Bez rizika | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Zisk | Biotechnologie | Přizpůsobovat se | World Gold Council | Obchodované fondy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Obchodování | Rizika a výzvy | Vzdělání | Eurostat | Prezident | Expanzivní politika | Atraktivita zlata | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Mateřské firmy | Zprávy | Zprávy z trhů | Francie | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Potenciální změny | Automobilky | List Financial Times | Biden | Růst zlata | Finanční krize | DPA | Swingové minimum | Investiční společnost | Drahý kov | Jakub Matis | ProCent | Natixis | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Grafy | Aktivum | BNP | Situace | Miliardy eur | Ruský útok | Vrcholy | Býčí trh | Trader | Peking | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Federální rezervní banky | JP Morgan | Etoro | Globální investoři | Brazílie | Nejnovější údaje o inflaci | Známky oživení | Výprodej | Slovensko | JPMorgan | Přijetí kryptoměn | ČTK | Ztráty | ASEAN | Alokace aktiv | Crédit Agricole | Životní styl | Meziroční inflace | Akcie | Ruský útok na Ukrajinu | Investice firem | NERV | Výhody | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Demografické trendy | Krypto analytik | Cardano | Vývoj ceny | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | VanEck | Světová ekonomika | Změny na trhu | Alternativní investice | Vývoz | Reuters | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Prognózy | Tichomoří | Spoluzakladatel | DXY | Barack Obama | Americká ekonomika | Růstový trend | Úspěchy | Investice do kryptoměn | Rekord | Spuštění ETF | Výsledky | Rychlý růst | Napjatá situace | Střední třída | Investice | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | Rally | Konkurence | CoinShares | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Indie | Bod | Růst ceny zlata | GBTC | Zisky | Regulace | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Oslabení dolaru | Sekundární trh | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Profitovat | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Milník | Rusko | Munger | Organizace | Nervozita | Praha | Napětí mezi Čínou a USA | Ekonomický rozvoj | Engulfing | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | COVID-19 | CoinGecko | Brusel | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Americké společnosti | Umělé inteligence (AI) | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Prodej | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Trh kryptoměn | Tokeny | Vývoj ceny bitcoinu | Rozvoj | Vyhlídky | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Růst poptávky | Korekce | EY | Kvantitativní uvolňování | Očekávání investorů | Výkonnost | Hrubý domácí produkt | Technické ukazatele | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | OECD | Obnovitelné zdroje | Centrum | Akcie firem | Příliv kapitálu | Půlení bitcoinu | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Galaxy Digital | JDE | Podpora | Nayib Bukele | Prezident Joe Biden | MT4 | Focus | Valkyrie Bitcoin Strategy ETF | Cena | Skluz | MicroStrategy | Německo | Útok na Ukrajinu | Apple | Zadlužení | Zahraniční společnosti | Snížení sazeb | Prime | CME Group | Čínské ministerstvo | Fidelity International | Drahé kovy | Etherea | Solana | Co bude | Medvědi | Zájem o riziková aktiva | Agentura DPA | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | WEF | Schodek | Míra nejistoty | Kultura | Oslabení | Práce | Úspěch | Likvidita | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Potenciál zisku | Banky | Burzovně obchodované produkty | Koronavirová opatření | BlackRock | Situace ve světě | I-Trader | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Analýza | Sazby Fedu | ČR | Čínské akcie | Pozice | Index akciového trhu | Čínská ekonomika | Portfolia | Pullback | Inflace v EU | Bitcoinového ETF | Platební neschopnosti | Komise pro cenné papíry a burzy | Spuštění fondu | Výzvy a rizika | Cenné papíry | Sestupný trend | Support | Ekonomické statistiky | Výzkum a vývoj | Vláda USA | Náklady na úvěry | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Služby | Stochastický oscilátor | Rizikovější aktiva | Technologický pokrok | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | ProShares | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Zvýšení produktivity | Rezistence | Meziroční růst cen | Auta | Spotřebitelská poptávka | Ben Laidler | Předseda | Investování do Bitcoinu | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | USD | Zveřejnění zprávy | O2 | Legislativa | Nové příležitosti | Investing.com | Nízké úrokové sazby | Růst ceny Bitcoinu | Posilování amerického dolaru | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Americké ministerstvo | CZ | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Digitální měny | Pokles investic | Propad | Trh s futures | ANO | Hospodářské oživení | Růst eura | Markets | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Odvětví v ekonomice | Invest | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | CME | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Investment | Zahraniční investice | Indexy | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Global Advisors | Makro | ECB | Těžaři | Růst ceny | Alokace | Altcoin | Technologické inovace | Krypto | Charlie Munger | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Banka JP Morgan | EU | Miliardy | ADA | Kulaté číslo | Spotové ETF | Pracovní síly | Akciový trh | USD/JPY | Analytické nástroje | Ukazatele | Ovlivňování | Banka | Zvýšený zájem | Růst bitcoinu | Nákupy zlata | UNCTAD | Globální akcie | CNBC | Sol | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Lael Brainardová | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Přílišná sebedůvěra
Přílišné riskování
Přílišný růst
Příliš široký Stop-Loss
Příliš těsný Stop-Loss
Příliv bitcoinů
Příliv bitcoinů na burzy
Příliv BTC
Příliv BTC na burzy
Příliv dolarů

Následující klíčová slova

Příliv investic do kryptoměnových fondů
Příliv investorů
Příliv kapitálu
Příliv kapitálu do bezpečných aktiv
Příliv krátkodobého kapitálu
Příliv migrantů
Příliv přímých zahraničních investic
Příliv ropy
Příliv ropy na trh
Příliv zahraničního kapitálu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít