Vláda ČR
ČEZ: Vláda obdržela a vzala na vědomí model financování stavby jaderných bloků v Dukovanech
19.12.2024 Vláda ČR obdržela model financování dvou jaderných bloků Dukovan. Informace budou zveřejněny až po podepsání smlouvy s dodavatelem.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti
17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
Česko se zadlužuje nejrychleji v EU. Současná vláda zadlužuje zemi historicky rekordně, za rok ji stihla zadlužit zhruba o tolik jako všechny vlády dohromady od té Klausovy roku 1993 až po Grossovu roku 2004
21.04.2023 Česká republika se loni ve čtvrtém čtvrtletí zadlužovala nejvýrazněji v celé EU. Vyplývá to z čísel, která dnes zveřejnil Eurostat. Veřejné zadlužení Česka v poměru k HDP se zvýšilo o 2,1 procentního bodu na 44,1 procenta. Státní dluh – tedy dluh, za který odpovídá přímo vláda – stoupl na rekordních více než 2,99 bilionu korun. Poprvé v historii tak atakuje psychologickou hranici tří bilionů korun.
Vláda má za první dva měsíce letošního roku historicky rekordní schodek, vyšší než za covidu. Varovně tak navazuje na loňsky historicky rekordní růst zadlužení, odpovídající tomu z let 1993 až 2002
01.03.2023 Vláda ČR v rámci státního rozpočtu hospodařila ke konci letošního února s nejvyšším schodkem v historii České republiky, a to 119,7 miliardy korun. Ještě nikdy v historii ČR nebylo hospodaření státního rozpočtu po prvních dvou měsících roku v takto hlubokém deficitu.
Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy
30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
Inflace v USA vzrostla v lednu o 7,5 %. Jaká bude reakce Fedu?
11.02.2022 Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že ve srovnání s předchozím rokem index spotřebitelských cen (CPI) za leden vzrostl o 7,5 %. Jedná se tak o nejvyšší údaj od února 1982. Příčinou nárůstu je zejména zvýšení cen potravin, energií a nákladů na bydlení. Jádrová inflace rostla nejrychleji od srpna 1982. Za leden vzrostla o 6 %.
Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné
10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
Česko má nejvyšší schodek v historii, úroková sazba na jeho dluhu i proto dnes vyskočila na desetileté maximum
06.01.2022 Česká republika loni vykázala historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu, 419,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které na dnešní tiskové konferenci zveřejnil ministr financí Zbyněk Stanjura. Deficit je tak ještě o 52,3 miliardy korun vyšší než ten za předloňský rok, kdy pandemie propukla.
Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012
20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí
22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...
14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
Česká vláda platí za svůj dluh nejvyšší úrok v porovnání s vládou slovenskou od rozdělení federace v roce 1993. V EU platí za dluh více než Češi už jenom Maďaři a Rumuni
11.04.2021 Česká vláda platí jeden z nejvyšších úroků z dluhu v celé EU. Úrok na desetileté půjčce vlády ČR činí nyní 1,94 procenta ročně. Vyšší úrok v celé EU už platí pouze vláda maďarská a vláda rumunská (viz tabulka níže).
Banky v ČR kvůli covidu ruší své pobočky nejrychlejším tempem od roku 2008, je jich nejméně minimálně za posledních třináct let
31.01.2021 Zisk bankovního sektoru se loni propadl na méně než polovinu úrovně roku 2019. V roce 2019 přitom dosáhl zhruba 90 miliard korun.
Zákaz nedělního prodeje připraví prodejce potravin a alkoholu o stovky milionů korun týdně
01.11.2020 V loňském roce utratili lidé v České republice za potraviny a nealkoholické nápoje dohromady celkem 428,3 miliardy korun, vyplývá z údajů Eurostatu. Za alkoholické nápoje pak utratili celkem 93,5 miliardy korun. To dohromady činí 521,8 miliardy korun. Při prostém rozpočtení na jednotlivé dny roku to znamená, že průměrně vydali za potraviny, nápoje a alkohol v obchodech 1,4 miliardy korun denně a rovných 10 miliard týdně. Samozřejmě, v jednotlivých dnech i týdnech ve skutečnosti dochází k výkyvům, takže prosté rozpočtení na jednotlivé dny a týdny je pouze orientační.
Zákaz nedělního prodeje Čechy z obchodů dostane, i když v sobotu jich bude nakupovat více, třeba v potravinách až o desetinu. Zákaz je další „nahrávkou“ e-shopům
27.10.2020 Vláda ČR rozhodla, že v rámci dalšího zpřísnění svých protipandemických opatření přistoupí k zákazu nedělního prodeje. Cílem je snížit sociální kontakty obyvatelstva, a snížit tak tempo šíření koronavirové nákazy. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR je ale zákaz nedělního prodeje kontraproduktivní, neboť kompenzačně zvýší koncentraci lidí v obchodech ve zbývajících dnech týdne, zejména pak v sobotu.
Banky v ČR ruší své pobočky nejrychlejším tempem minimálně za posledních více než deset let, je jich nejméně za posledních minimálně dvanáct let. Důvodem je covid a pád zisků
18.09.2020 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard Kč na 26,57 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka.
V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA
24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“
15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
Znárodnění za vytištěné prachy
11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.
Diskutovalo se nejen o sazbách, ale i o kurzu
03.04.2020 Dnes zveřejněný záznam z posledního jednání bankovní rady ukázal, že bankovní rada minulý čtvrtek diskutovala především rozsah snížení základní úrokové sazby. Nad potřebou samotného snížení úrokových sazeb však panovala shoda. Nakonec převážil názor většiny a bankovní rada úrokové sazby jednomyslně snížila o 75bb. Mimo úrokové sazby byl diskutován také vývoj kurzu. V tomto případě je ČNB i nadále připravena intervenovat na devizovém trhu proti silně oslabující koruně. Úroveň kurzu, při které by již na trh vstoupila, banka neuvedla. My i nadále očekáváme, že v případě dále se zhoršujícího výhledu české ekonomiky ČNB přistoupí k dalšímu snížení základní úrokové sazby o 50bb. V případě potřeby by tak nejspíše učinila na mimořádném jednání, když řádné měnově politické zasedání je naplánováno až na 7. května. Pro měnovou politiku ČNB však bude důležitý také vývoj v zahraničí.
ČNB diskutovala především o kurzu a rozsahu snížení úrokových sazeb
03.04.2020 Česká národní banka na svém posledním zasedání minulý týden ve čtvrtek rozhodla o dalším snížení úrokových sazeb o 75bb. Pro toto snížení hlasovali všichni členové bankovní rady. Hlavní důvodem pro další uvolnění měnové politiky byla i nadále podpora české ekonomiky, která stále trpí zavedenými striktními omezeními proti šíření koronaviru.
Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo
22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.
Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR
22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie
20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.
Status pozorovatele v eurozóně by byl signál, že se s námi počítá
10.10.2017 Vláda ČR chce na závěr svého mandátu prosadit Česku status pozorovatele v eurozóně. Na jednání ministrů financí eurozóny by tak ráda měla i svého zástupce. Jedná se o pragmatické řešení, pokud nechceme ztratit kontakt s vývojem a máme zájem ukázat, že s námi Unie může počítat. Před volbami tím navíc naznačujeme, že dosud spíše skeptický přístup české vlády k přijetí eura se nyní mění.
Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 23. prosince
28.12.2015 Pražská burza po stabilizaci obnovila mírný růst. Akciový index PX ve zkráceném týdnu posílil o 18,8 bodu, nebo 2,0% a...
Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 11. prosince
14.12.2015 Pražská burza klesla tři týdny v řadě a uzavírala na nejnižší úrovni od poloviny října loňského roku. Akciový ind...
Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 22. května
25.05.2015 Pražská burza po stagnaci v uplynulých dvou týdnech mírně rostla. Akciový index PX zakončil se ziskem 4,1 bodu, n...
Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 23. května
26.05.2014 Pražská burza se odrazila z osmitýdenního minima a nastartovala růst. Ve dvacátém týdnu akciový index PX posílil o 11,0 bodů, nebo 1,1% na 997,5 bodů a následoval propad o 1,8% v předchozím období. Sedm titulů zakončilo v plusu a dva stagnovaly, největším zisk si připsal Erste Group (5,3%, 653,00 Kč), s největší ztrátou zakončil NWR (-11,1%, 10,90 Kč). Objem zobchodovaných akcií se snížil o 85,3 milionů korun na 2,34 mld. Kč. Od počátku roku se index PX pohybuje s mírným ziskem 0,9%.
Makro: Souhrn dění na BCPP v uplynulém týdnu
05.05.2014 Na domácím trhu přetrvával ve zkráceném týdnu vcelku pozitivní sentiment. V sedmnáctém týdnu akciový index PX pos...
Související klíčová slova:
Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | OECD | Mario Draghi | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Kypr | Ceny ropy | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akvizice | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Devizový trh | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Kapitálový trh | Kurz | Long | Lot | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Marže | Měna | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Pakt stability | Parita | Pozice | Průmyslové objednávky | Riziko | Schodek rozpočtu | Sentiment | Trend | Trigger | VaR | Výnos | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Komerční banka | Saxo Bank | Úroková sazba | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Zisk | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Deutsche Bank | Financování | Investovat | CZK/EUR | Makro | Eurostat | Portugalsko | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Delta | Index | Podpora | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Shell | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Fio banka | Cena | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Elektřina | Eura | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Fio | Fortuna | Graf | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | JP Morgan | Kurs koruny | E15 | Maďarsko | Market | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Tržní podíl | Vývoj kurzu | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zisky | Benzín | BIC | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Tržby | Úvěr | Komise | Federální rezervní systém | Know-how | Cukr | Retail | IMPOSSIBLE | Capital Economics | Macquarie | Expanzivní měnová politika | Průmyslová produkce | Podnikání | Ekonomický výzkum | Erste Bank | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Ekonomický sentiment | Přehled | Kč/EUR | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Protiinflační tlaky | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Americké burzy | Propad | Kurz domácí měny | Citi | Zahraniční investice | Ztráty | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světová finanční krize | Tempo růstu | Dluhové krize | Výhled | Bankéři | Mzdy | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | ČTK | Konsenzus | Belgie | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Skupina PPF | Vstup na burzu | Citi Research | Aleš Michl | Podnikové dluhopisy | Pavel Drahotský | ERM-2 | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Drobní investoři | Tržní hráči | Přijetí eura | Podniky | Long signál | FAANG | Geopolitické napětí | Czech Fund | Nové peníze | Signál na akcie | Jiné měny | Politika Fedu | Evropská komise | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Podnikový dluh | Mezinárodní investoři | Rekordní růst | Ceny pohonných hmot | Pokles úroků | Pohonné hmoty | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Thomas Cook | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Kurzarbeit | Hypotéky v Česku | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vatikán | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Německá vláda | Trinity | Objem | Přijmout euro | Inflace v USA | Firma | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Poptávka po úvěrech | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Napětí mezi USA a Čínou | Poslanecká sněmovna | Centrální banka USA | Propouštění | Rozvoj | NAFTA | Tomáš Holub | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Premiér Babiš | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Trumpova administrativa | Eurokomisař | Italský premiér | MasterCard | Americké vlády | Bydlení | NERV | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Návratnost | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Zemědělství | Ministerstvo práce | Podnik | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Velké firmy | Komunikace | Prezident | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Trhy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Tomáš Nidetzký | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Americká společnost | Rozhodování | Státní dluh ČR | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Dodatečný kapitál | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Stabilita | Vývoj | Šok | Výkyvy | WP | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Vládní představitelé | Stimuly | Oldřich Dědek | Brusel | Členové bankovní rady | Kabinet | Vyšší úrok | Viceprezident | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Souhrnný čistý zisk | Přiznání k dani z příjmu | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Rozpočtovaný schodek | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Růst | American Airlines | Signál | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Petr Zahradník | Závislost | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Veřejný sektor | Menší poptávka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Long signál na akcie | Peníze z vrtulníku | Úspory | Statistiky | Larry Hu | Malé podniky | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | Lucembursko | Shell | Justice | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Členské země | Fiskální a měnové stimuly | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Covid | Zahraniční kapitál | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Chorvatsko | Šance | Ceny | Spotřební daně | Online nakupování | Pokles tržeb | Vládní koalice | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Hospodaření vlády | Odborníci | Banky v ČR | Česká republika | Andorra | Zisky bank | Zadlužování | Počasí | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Rumuni | Plán zavedení eura | Veřejný dluh ČR | Pakt stability a růstu | Malta | Oslabení | Růst úroků | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Cíle | Příležitosti | Technologie | Rekordní schodek | AI | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Rostoucí úroky | Medián | Společnosti | Opatření | Úročení | Vysoké ceny | Snížení schodku | Metaverse | Fialova vláda | TIM | 3М | Kosovo | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Snížení daně | Výkyvy kurzu | Snížení spotřební daně | Petr Fiala | Jakub Němec | Přijetí | Centrum | Zavedení eura v ČR | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Války na Ukrajině | CZ | Měnová unie | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Ženy | Válka | Černá Hora | Veřejné zadlužení | Závazek | Místní rozvoj | Litva | Daně z nemovitosti | Vice | Ivan Bartoš | Aleš Rod | Jakub Holub | IBM Consulting | NCEE IBM Consulting | Lukáš Kintr | Katarina Kakalíková | ProCent | STAN | W1 | Evropské záležitosti | Občané | Fio banka, a.s.
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot