Neděle 19. května 2024 22:13
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

Federální rezervní banka

img

Prognóza pro pár EUR/USD na 2. dubna 2024

02.04.2024 V pondělí byly zveřejněny lehce smíšené, ale celkově optimistické zprávy z USA. Americký index PMI od S&P pro zpracovatelský průmysl dosáhl v březnu 51,9 bodů, tedy mírně klesl z únorových 52,2 bodů, ale index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM zároveň vzrostl ze 47,8 bodů na 50,3 bodů. Nové zakázky vzrostly ze 49,2 na 51,4 bodů a index zaměstnanosti dosáhl 47,4 bodů oproti 45,9 bodům z předchozího měsíce. Federální rezervní banka v Atlantě navíc zvýšila prognózu HDP pro první čtvrtletí z 2,3 % na 2,8 %.
C:\fakepath\Ekonomicke-modely-22032024-1.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
C:\fakepath\USA.jpg

Washington Post: Síla americké ekonomiky spočívá v imigraci

03.03.2024 Spojené státy si po krizi způsobené pandemií covidu-19 vedou ekonomicky lépe než mnohé jiné bohaté země světa. Klíčovým faktorem, který napomohl restartu amerického hospodářství, je imigrace, napsal tento týden list The Washington Post (WP).
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

Akcie a dolar: stabilita vs. růst před klíčovým indexem spotřebitelských cen

13.02.2024 Indexy světových trhů zůstaly na začátku týdne prakticky beze změny, zatímco americká měna mírně posílila před úterní zprávou o indexu spotřebitelských cen v USA, která by mohla naznačit, kdy by Federální rezervní systém mohl začít snižovat úrokové sazby.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
C:\fakepath\makro-31012024-1.png

Makroekonomické faktory - úrokové sazby (3. díl)

31.01.2024 Článek zaměřený na jednoduché pochopení podstaty úrokových sazeb. Dozvíte se, jaké typy úrokových sazeb známe, jaký mají vliv na ekonomiku a na nás samotné. Projdeme si několik příkladů z minulosti, a nakonec si stručně projdeme některé faktory, které úrokové sazby ovlivňují.
img

eToro: Zastavení zvyšování úrokových sazeb povzbuzuje kryptoměny

06.11.2023 V posledních sedmi dnech pokračoval růst ceny Bitcoinu, který se momentálně obchoduje kolem 34 500 amerických dolarů. Za týden vzrostl o více než jedno procento.
img

Nikdo není nezničitelný

30.10.2023 V proměnlivém prostředí trhu s americkými vládními dluhopisy se musí Federální rezervní systém vypořádat s problémy, jako jsou kapitálová omezení primárních dealerů a rostoucí nerealizované ztráty. Tento článek se kriticky zamýšlí nad tím, jak se vyrovnat se současnými výzvami a vyznat se ve změnách finanční dynamiky, ale i nad možnými dalšími kroky.
img

Ekonomika USA vstoupila do období silného hospodářského růstu

04.09.2023 Minulý týden zveřejnil Bureau of Economic Analysis (BEA) index osobních spotřebních výdajů (PCE) za červenec 2023. Zpráva obsahuje nejnovější údaje o inflaci a je preferovaným měřítkem pro Federální rezervní systém. Bureau of Economic Analysis shromažďuje a poskytuje údaje o spotřebitelských výdajích, osobních příjmech a výdajích.
C:\fakepath\usa-14082023.jpg

Čísla, která vyvolávají obavy

14.08.2023 Ti, kdo pravidelně sledují burzovní trhy, jsou zvyklí každý měsíc zkoumat údaje o růstu HDP, inflaci a výrobního indexu. Tato čísla mají zásadní význam pro tvorbu obchodní strategie. Nicméně existuje mnoho článků, které poukazují na omezení těchto čísel, jako je například koš spotřebního zboží při měření inflace. Je pravda, že průměrný spotřební koš neexistuje, a tak má inflace různý dopad na každého jednotlivce. Získání informací o skutečné ekonomické situaci je velice náročné. Pro odhalení reálné situace může sloužit analýza údajů o zadlužení amerických občanů.
img

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?

20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 20. února 2023

20.02.2023 Federální rezervní banka v San Franciscu hledá softwarové inženýry, kteří se budou věnovat vývoji a realizaci systémů digitální měny centrální banky (CBDC).
img

Wall Street a Fed budou testovat digitální měnu. Kryptoměny se odrážejí ode dna 📈

15.11.2022 Kryptoměnami otřásly zprávy o spolupráci Wall Street s newyorským Fedem při testování digitálních měn. Newyorská Federální rezervní banka bude na testování digitálních dolarů spolupracovat s téměř desítkou bank a finančních institucí. To ukazuje, že Wall Street tlačí na rozvoj blockchainového programu navzdory nedávné volatilitě trhu způsobené bankrotem FTX:
img

Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?

12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
C:\fakepath\Jackson Hole.jpg

V americkém Jackson Hole začíná sympozium centrálních bankéřů

25.08.2022 V americkém horském letovisku Jackson Hole dnes začíná každoroční sympozium centrálních bankéřů, hlavní řeč bude mít v pátek šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Investory zajímá především jeho názor na inflaci a na další zvyšování úrokových sazeb. Letošní ročník je 45. a zaměří se mimo jiné i na přetrvávající dopady pandemie covidu-19.
img

Jaké musí být splněny podmínky, aby bitcoin (BTC) začal růst? 

27.05.2022 Aby trhy začaly růst, musí být splněno hned několik podmínek, na které v asociaci na aktuální situaci poukážeme. Bitcoin a vůbec celý finanční trh se drží velmi dlouho víceméně při zemi, což je dáno makroekonomickým vývojem a jejich přirozenou cykličností. Co jde prostě nahoru, musí jednou dolů. A co jde dolů, musí nakonec jednou nahoru.
img

Bitcoin (BTC) zase pod 30 000 USD, jak hluboko může cena klesnout před dalším odrazem? 

20.05.2022 Bitcoin (BTC) se opětovně propadl pod 30 000 USD. Přestože je trh dosti přeprodaný, bitcoin nemá sílu na rozhodnější odraz. Což je samozřejmě způsobeno tou současnou psychologií, kdy jsou trhy vyloženě v depresi. Navzdory těm velkým propadům nejsou zatím kupci příliš silní. To se ale s dalším poklesem ceny časem změní. Trh totiž nakonec najde cenové úrovně, které se vyplatí tvrdě bránit. Které to jsou, si hned řekneme. V rámci dnešní analýzy si i ukážeme historicky velké propady, jako je ten z přelomu roku 2017/2018. Abychom měli lepší kontext.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. května 2022

12.05.2022 Americká Federální rezervní banka zveřejnila půlroční zprávu o finanční stabilitě. Zpráva poukazuje na volatilitu na komoditních trzích, která byla vyvolána ruskou invazí na Ukrajinu, šířením covidové varianty omikron a inflací, která je "vyšší a trvalejší, než se očekávalo".
img

Bitcoin a ether jsou vskutku býčí, ale s výtkami

11.04.2022 V rámci dnešní analýzy se budeme věnovat měsíčnímu a týdennímu grafu bitcoinu (BTC). K čemuž přidáme týdenní graf etheru, ať víme, jak je na tom vůbec nejoblíbenější altcoin. Je dobré i zmínit, že Federální rezervní banka (Fed) zveřejnila velmi důležitý dokument, který se nazývá FOMC Minutes. Jedná se v podstatě o podrobnější přepis z poslední schůze Fed, který se zveřejňuje deset dní po schůzi.
img

Shrnutí měsíce března – trhy jsou velmi silné, ale napětí se dá krájet

31.03.2022 Měsíc březen byl pro celý kapitálový trh velmi hojným obdobím. Akciové trhy se po mnohatýdenním poklesu konečně výrazně odrazily. To byl impuls i pro trh s kryptoaktivy, který toho s menším časovým zpožděním využil. Leč tržní vývoj nebyl pouze vyloženě v pozitivním smyslu. Komoditní trh zažil velmi turbulentní období, což akorát stupňovalo nervozitu na celém finančním trhu. Nakonec se situace částečně normalizovala, ale napětí se dá stále krájet. Hlavně na komoditním trhu.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
img

Akcie Boeing: Firma přišla o důležité dodávky titanu z Ruska

25.03.2022 Akcie Boeing (BA) díky předešlému vývoji prožívají další vcelku dramatické období. Díky geopolitickým událostem je Boeing v ohrožení kvůli přerušeným dodávkám surovin z Ruska. A aby toho nebylo málo, v Čínské lidové republice měl nehodu dopravní letoun jejich výroby, což zase rozvířilo debaty kolem provozuschopnosti jimi vyrobených letadel. Nesmíme ale zapomínat na to, že Boeing patří i mezi zbrojní tituly a nedávno se povedlo získat zakázku na cvičné systémy pro protiponorkový a protilodní boj.
img

Bitcoin s ostatními kryptoaktivy tvoří velké tržní dno. Jak velkou růstovou vlnu můžeme očekávat? 

18.03.2022 Federální rezervní banka (FED) měla tento týden velmi dlouho očekávané zasedání, kde se započalo s novou měnovou politikou. S tím by měl nyní každý burzovní spekulant počítat, protože restriktivní měnová politika znamená, že tržní prostředí a psychologie se mění. Bitcoin stále konsoliduje potenciální tržní dno a dost možná se brzy dočkáme růstové vlny. Lze totiž vycházet z akciového trhu, který má za sebou hotové vzkříšení. Bitcoin by měl proto brzy pravděpodobně následovat – nicméně přirozeně není nic jisté.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

Aktuální situace na trzích v důsledku geopolitického otřesu na východě Ukrajiny

22.02.2022 Napětí na východě Ukrajiny roste a spolu s tím roste nervozita na burzovních trzích. Nejvíce se to projevuje především na ruských akciových trzích, což si brzy ukážeme. Má to ale zásadní vliv i na americký akciový trh? Burzovní spekulant musí na rozdíl od obyčejných novinářů chápat, že trh je ovlivňován celým souborem faktorů. Mezi ty faktory jistě patří i geopolitické události, ale nesmíte zapomínat na inflaci, inflační očekávání, měnovou politiku, atd. Samozřejmě geopolitické události mívají vliv i na vyjmenované faktory. Proto je třeba si uvědomovat potřebné souvislosti.
img

Jak si povedou akcie, krypto aktiva a zlato, když se situace mezi Ruskem a USA vyostří? 

21.02.2022 V dnešní analýze si rozebereme několik válečných období na trzích jako je akciový index Dow Jones a zlato. Jedná se totiž o důležitý precedens, když by se konflikt mezi USA a Ruskem případně v budoucnu vyostřil. Leč z historického vývoje lze samozřejmě vycházet při jakémkoliv válečném konfliktu mezi světovými mocnosti. Nebo klidně v průběhu jakýchkoliv geopolitických otřesů.
img

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

11.02.2022 Akcie Intel jsou aktuálně probírané v souvislosti s mnoha důležitými zprávami. Intel zveřejnil hospodářské výsledky za poslední účetní čtvrtletí a rok, což si podrobně rozebereme v rámci fundamentální analýzy.
img

Má solana (SOL) a decentraland (MANA) tržní dno již za sebou?

29.01.2022 V dnešní technické analýzerozebereme dva hodně známé a oblíbené coiny – solana (SOL) a decentraland (MANA). Oba uvedené trhy se mohly jenom v minulém roce těšit z obrovských zhodnocení, které dosahovaly tisícům procent. Jak ale jistě víte, tržní vývoj je již po mnoho týdnů velmi nepříznivý. Oba coiny tak ztratily podstatnou část ze svých alltimehigh úrovní. Nic ale neklesá věčně a my si ukážeme úrovně, které mohou pokles už opravdu zastavit.
img

Akcie Microsoft dlouhodobě rostou. Evropská komise schválila akvizici s Nuance

21.12.2021 Akcie Microsoft (MSFT) mají za sebou dlouhé období silného růstu, který zatím nemá konce. Za posledních pět let se se zhodnotily o zhruba 450 %. V první polovině roku jsme si řekli, že Microsoft chystá akvizici se společností Nuance. Ta se zřejmě chýlí ke svému úspěšnému konci. Čína také omezila internetový vyhledávač Bing, který Microsoft provozuje. Samozřejmě nezapomene ani na to nejdůležitější – hospodářskou analýzu společnosti. Provedeme si také aktuální technickou analýzu akcie MSFT a ukážeme si 3 důležité supporty, které by mohly hrát významnou roli při dalším vývoji ceny akcie.
img

Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?

22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
C:\fakepath\dolary.jpg

Pákistán vyzval k uvolnění afghánských aktiv, chce zabránit chaosu

10.09.2021 Mezinárodní společenství by se mělo vyvarovat kroků, které by mohly vést k ekonomickému kolapsu Afghánistánu. Uvedl to včera pákistánský ministr zahraničí Šáh Mahmúd Kureší. Vyzval přitom k uvolnění zmrazených afghánských aktiv, aby Kábul mohl prostředky využít k odvrácení zhoršující se humanitární krize. Informuje o tom agentura AP.
C:\fakepath\Powell.jpg

Šéf americké centrální banky vystoupí on-line na sympoziu v Jackson Hole

27.08.2021 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell dnes vystoupí na sympoziu, které se každoročně koná v horském letovisku Jackson Hole v americkém státě Wyoming. Původně několikadenní a dlouho připravovanou akci organizátor kvůli zhoršené epidemické situaci na poslední chvíli výrazně zkrátil a přesunul do on-line formátu, takže hlavní řečníci vystoupí na dálku.
C:\fakepath\Jackson Hole.jpg

Setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole bude kvůli koronaviru pouze virtuální

22.08.2021 Každoroční setkání světových centrálních bankéřů v americkém horském letovisku Jackson Hole se letos kvůli obavám z šíření koronavirové mutace delta uskuteční pouze ve virtuální podobě. Oznámila to Federální rezervní banka v Kansas City, která tuto akci organizuje. Dříve přitom plánovala, že účastníci na setkání dorazí osobně.
C:\fakepath\USA.jpg

Ekonomika USA v 1. čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici

24.06.2021 Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.
img

Akcie Coca-Cola a jejich nedávný pokles. Opravdu za to může Ronaldo?

23.06.2021 Po minulé analýze na akcie aerolinek Lufthansa výrazně odbočíme, neboť se tentokrát zaměříme na akcie Coca-Cola. Tyto cenné papíry se před pár dny dostaly do popředí novinových zpráv díky eskapádě ze strany jednoho z nejznámějších hráčů fotbalu Christiana Ronalda.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
C:\fakepath\obrazek1.jpg

Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?

17.09.2020 Včera jsem si v 8 hodin večer udělal kafe, abych vám na dnešní ráno mohl připravit tento shrnující článek o setkání Federální rezervní banky Spojených států Amerických. Projdeme si veškeré detaily vzešlé z nové zprávy.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Schodek zahraničního obchodu USA se v květnu dál prohloubil

02.07.2020 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v květnu třetí měsíc po sobě prohloubil a byl nejvyšší od prosince 2018. Pandemie nemoci covid-19 totiž nepříznivě doléhá na poptávku doma i v zahraničí, vývoz i dovoz proto klesly. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Vývoz byl nejnižší od listopadu 2009, dovoz od července 2010.
C:\fakepath\fed-13032020-lv.jpg

Fed zahájil nákupy dluhopisů, aby podpořil finanční systém

13.03.2020 Americká centrální banka (Fed) dnes zahájila nákupy státních dluhopisů v objemu 37 miliard dolarů (téměř 870 miliard Kč), aby do finančního systému napumpovala likviditu. Fed pomoc avizoval už ve čtvrtek, další opatření na podporu ekonomiku, zasažené dopady šíření nového koronaviru, teprve chystá. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
img

Jak velký vliv má politika na akciový trh? 

11.12.2018 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.
img

Setkání G20 a OPEC ve středu pozornosti

03.12.2018 Minulý týden upoutalo investory sledování čínsko-amerických jednání před zasedáním G 20. Akcie uzavírají v kladné oblasti na základě krátkodobého optimismu nad dohodou o britském brexitu, kterou schválila EU, a dalším poklesem cen ropy v souvislosti se zasedáním OPEC. Americká Federální rezervní banka nezastavila cyklus zvyšování sazeb, je to přesun od předvídatelných tahů. Po osmi zvýšeních za poslední tři roky je Fed v bodě změny na pozadí zpomalení globálního růstu a slabších inflačních tlaků. Fed přechází z naznačovaných měnových rozhodnutí na přístup závislý na dostupných datech. Otázka zní: Jak to ovlivní FX trh?
img

EUR/CHF

02.02.2018 Vzhledem k tomu, že americká Federální rezervní banka zvýšila úrokové sazby od roku 2015, několikrát, je švýcarská národní banka (SNB) pravděpodobně poslední velkou bankou, která by stáhla své měnové stimuly. Vzhledem k tomu, že švýcarské vládní bondy mají nejnižší výnos na světě kvůli velmi slabé inflaci, SNB by měla omezené možnosti, ale lze to očekávat, protože švýcarský frank zůstává nejvíce nadhodnocenou měnou (výpočty MMF) mezi zeměmi OECD.
img

Krize – jaké faktory ji mohou spustit?

08.10.2017  Od velké recese v roce 2008/09, predikují analytici včetně významných ekonomů, jako je Nouriel Rubini, „soudný den“ a spuštění událostí, které by poslaly svět a finanční trhy zpět do „temnoty“ (2008/09), ale akciový trh téměř denně posouvá svá historická maxima. Od konce roku 2009 se finanční trh zvýšil o 280 procent a v tomto roce je to téměř o 14 procent. Americký burzovní trh je již devátý rok po sobě v zisku, zatímco analytici stále opakují a posouvají data a odhady škod další krize, která přinese totální zkázu. Zde je seznam potenciálních spouštěčů, které mají tento potenciál, ale doposud se jim nepodařilo spustit žádnou významnou krizi:
usd dolar.png

Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem

10.10.2011 Vzhledem k velmi úspěšné akci s Robertem Kiyosakim se do Prahy chystá další člen týmu Rich Dad. V souvislosti s touto akcí jsme připravili rozhovor s hlavním řečníkem Andy Tannerem.
img

Makro: České akcie v uplynulém týdnu rostly o 1,7 pct

21.06.2010 Český akciový trh stejně jako evropský a americký v uplynulém týdnu rostl a odrážel zlepšující se důvěru investorů, přestože zveřejněná makrodata vyzněla spíše smíšeně. Svou roli sehrála Evropská komise a její návrhy reforem. Mezinárodní měnový fond konstatoval, že Řecko plní program stability a Španělsko nelehké období jistě překoná. Hlavní index PX uzavíral 18.června se ziskem 0,6% na 1 164,9 bodů. Pouze tři tituly zakončily v negativním teritoriu. Nejhlubší propad zaznamenaly akcie Unipetrol a Kit Digital.
Související klíčová slova: Faktory ovlivňující úrokové sazby | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Realitní trh | Kvartální účetní období | Marlin | Uvolněné měnové politiky | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Růst akciového trhu | Sledování ekonomických ukazatelů | Šíření koronavirové mutace | Čistý příjem | Globální růst | Brent Crude Oil | Předpovědi a politická rozhodnutí | Analýza akcie | EUR | Co jsou to ekonomické modely? | Kryptoaktiva | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Paul Krugman | Spotřební koš | Riziko inflace | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Standard & Poor's | Vlastnosti ekonomických modelů | Vlastní prostředky | Kalifornie | Svobodné podnikání | Kapitálové zdroje | Guam | Vliv finančních trhů | Hodnocení nástrojů | Salesforce | XOM | Snížit úrokové sazby | Stoxx | CBDC | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Rozpočtové přebytky | Očekávání | Korelace | Prvky prognózování | Cena žlutého kovu | Typy ekonomických modelů | Sociální faktory | Evropské centrální banky | Strach | Tržní riziko | Kvartální výsledky | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Finanční prostředí | Ark | Příležitost k nákupu | Oživení ekonomiky | Akcie Coca-Cola (KO) | Trh práce | Technologie společnosti | Diverzifikace | Evropská komise | Pro investory | Investice | Spotřebitelské úvěry | MACD | Akcie Salesforce | Potenciál | Volatilní | Support | Federal Discount Rate | Finanční produkty | Příprava na krizi | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Akvizice | ServiceNow | Dopad na akcie | Přesnost | FedWatch | Výzvy a rizika | Prognózy | NYSE | Intervence | Kurz ropy | Současná rozpočtová situace federální vlády | Experti | Rekord | Bull run | Nižší sazby | Úroveň důvěry | Nákupy aktiv | Rizika a krize | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Impuls | EUR/USD | TD Bank | Spotřebitelé | Environmentální aspekty | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Faktory ovlivňující finanční trhy | Cena bitcoinu | Technická situace | Spotový trh | Kansas City | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování | Lagardeová | Asociace | Cenné papíry | Výnos | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Peter Siks | HDP (Hrubý domácí produkt) | Měnový systém | IHNED | Delta | Likvidita na trhu | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Depozitní kurz | Guyana | Vysoký veřejný dluh | ESG | Index DOW | Import | Politické a mezinárodní události | Ekonomické modely | Exchange | Milton Friedman | Státní dluh | Inflace a deflace | Dedolarizace | Kontrakty | Strukturální faktory | Náročný proces | Propad cen | Praxe | Mezinárodní události | Americká investiční banka | Odhad HDP | Krátkodobé výnosy | Brent | Projekce | Různé názory | Graf akcie Coca-Cola | Peníze | Pandemie COVID-19 | Americký akciový trh | Agent-based modely | Ukazatel | Technologické a demografické změny | Aktuální technická analýza | Dosáhnout zisku | Americká ropa | Prognóza | Sociální a environmentální aspekty | Komoditní výhled | Měnová politika Fedu | Moderní finanční trhy | Investoři a emitenti | Saxo Bank | Zvýšit ziskovost | Investiční strategie | Barel ropy | Běžná likvidita | Vyrovnaný rozpočet | Tipy na zajímavé akcie | Trpělivost | Simon Peters | Výrobní sektor | Fungování finančních trhů | Brexit | Růst trhu | Burzy | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Akcie Novavax | Býčí divergence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Cash flow | Trh s ropou | Sazby hypoték | Point of Control | Hyperinflace | Historické souvislosti | AI | Tržní volatilita | Akcie Google | Kapitálový trh | The Washington Post | Komise pro cenné papíry (SEC) | Šok | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Regulace | Analýza a sentiment | Měnový fond | FTX | Komunikační politika | Koronavirové mutace delta | Kapitál | Vyšší náklady | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Dovednosti | Nervozita | Obchodovat na burze | Nákupy aktiv na trhu | Riot Platforms | Cenové pohyby | Rozbor | Jádrová PCE inflace | Výkonnost společnosti | Rekordní zisk | Euforie | FANG | Makrodata | Investoři | Obchodní deník | Nejistoty | Rizika a nedostatky | AMD | Média | Hospodářský vývoj | Nakupovat | Investice do dluhopisů | Pravidla pro kryptoměny | Bez rizika | Stav trhu s ropou | CBO | Akciový index MOEX | Fiskální udržitelnost | Zahraniční obchod | Cena Etherea | Investice a obchodování | Zápis z posledního zasedání | Supportní pásmo | Přebytek rozpočtu | Politická a geopolitická nestabilita | Mezinárodní vztahy a obchod | Analýzy | Rozpočtové deficity a přebytky | Technická analýza a sentiment | Regulační opatření | Deficity a přebytky | Akcie a dluhopisy | Krize koronaviru | Akcie Unipetrol | Zasedání FOMC | Agentura Reuters | Půjčka | Akcie Nike | Potenciální rizika | Robert E. Lucas Jr. | Přebytky zahraničního obchodu | Akcie Mastercard | Konflikty | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Emoce | Mezinárodní faktory | S&P | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Finanční trhy a instituce | Aktuální obchodní příležitosti | Chevron Corporation | Nákupy dluhopisů | Ekonomické teorie | Investovat | Aljaška | Klesající klín | Zasedání OPEC | Fungování trhů | Kolaps amerického fondu Archegos | Deflace | Ekonomické ztráty | MOEX | Investiční banka | TIM | Prezident | PLTR | Silný dolar | 3M | Objem | Warren Buffett | Nejlepší čínské akcie | Kryptoměnové burzy | Výsledky | Faktory ovlivňující monetární politiku | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | P/E | Zpráva | Fundamentální analýza | Zajímavé akcie a ETF | Retracement | Covid | Současná rozpočtová situace | Cenový index PCE | Setkání G20 | OPEC+ | Peníze uložené | Český akciový trh | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Microsoft (MSFT) | Nákup a prodej | Klima | Deprese | Ropný kartel | Vliv na makroekonomické ukazatele | Stablecoiny | Aktivity v Rusku | Národní měny | Obchodní partnerství | Subvence | Finanční vzdělání | Státní rozpočet | Wyoming | Struktura amerického zadlužení | Pfizer | Makroobezřetnostní politika | Studie | CME FedWatch | Průraz | Deficit | Nedostatky | Kolaps | Koronavirové mutace | Masivní nákupy | Kurz akcií | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Hypotéky | Evropa | Jackson Hole | Rozpočtový úřad Kongresu | OPEC | Velké hospodářské krize | Dopady na ekonomiku | Patterny | Earnings | Makroekonomický vývoj | Dow Jonesův index | Rozhodnutí vlády | Kongres | Technické analýzy | Prodej cenných papírů | Spořící účet | Akciové výnosy | Vypracované prognózy | Stříbro | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Aktuální problémy | Globální ekonomická integrace | Obchodní strategie | Silná ekonomika | Bailout | Neočekávané události | Pozitivní vliv | Korekce | Finanční média | Zvýšená volatilita | Poptávka a nabídka úvěrů | Trh | Akcie 3M | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Nejistota a důvěryhodnost | Výkyvy | Poseidon | Ekonomické výkonnosti | Vrtulníkové peníze | Ekonomické škody | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Výpočetní ekonomické modely | Tržní prostředí | Ekonomický model | Tálibán | Praní peněz | Vývoj ekonomiky | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | USDT | Yahoo | Vláda a kongres | Stock | ANO | VFC | Náklady na půjčky | Rating | Oligopol | Charles Evans | SNB | Microsoft | Příležitosti | Kryptoměnový průmysl | Členové Fedu | Demokratické strany | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Akcie a dolar | NYSE:MMM | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Prosperity | Index Nasdaq | Unce zlata | Typy úrokových sazeb | Decentraland | Exxon Mobil akcie | U.S. Treasury | Agentura AP | Nižší minima | Správně vypracované prognózy | Makroekonomické zprávy | High | Cla na hliník | Externí rovnováha | Stimulace hospodářského růstu | Centrální banka | Close | Životní prostředí | Ropná krize | Kapitálové požadavky | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | VaR | Čistý zisk | Jádrová inflace | Pohyb kapitálu | Centrum | Zpomalení ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Ekonomický růst | Stock Success System | Euro Interbank Offered Rate | Proces prognózovaní | Škoda | Reuters | Chevron | PriceAction | FFR | Depozitní sazba | Akciový index Dow Jones | QE | Ekonomiky | Negativní úrokové sazby | Decentraland (MANA) | Předseda | Mezinárodní vliv | Dopady pandemie covidu | Sentiment investorů | Klesající trend | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Roční výkonnost | Centrální banky | Boeing | Cvičení | Akciový boom | Evropské banky | Prime Rate | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Ztráta | Financovat | Příprava | Řecko | Dividenda | Co je měnová politika? | Private Equity a Venture Capital | Rostoucí náklady | Akciový trh | Deglobalizace | Úroky | Plodiny | CVX | Cena | Kryptoměna | Vydání dluhopisů | WisdomTree | Silný trh | Káva | Ronaldo | Ceny akcií | Momentum | Údaje o indexu spotřebitelských cen | NYSE:NKE | Ceny | Technologie | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Hypoteční sazby | ČNB | Akcie Microsoft | Pokles | Získávání finančních prostředků | Složitý svět | Margin | US High Yield | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Makroekonomické ukazatele | Americké společnosti | Agent-based | BofA | Americká ekonomika | Důvěryhodnost | Hongguang Mini | Obchodník | Akcie týdne | COVID-19 | Algorand | ROE | ZEN | Index cen | Index PX | Čínská vláda | Daně | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Pivot | Sport | Souvislost s inflací | Zásoby ropy v USA | Akcie Shell | Prezident Vladimir Putin | Obchodní omezení | Zisky | Dynamic Stochastic General Equilibrium | EURIBOR | Globální ekonomika | Situace na trhu | Anomálie | Ziskovost | Dow Jones | Toyota | HSBC | Zvýšení ceny | Breakout | USA a analýza hospodářské politiky | Růst cen | Vyšší výnosy | Cenový pohyb | RSI | MSCI World | Prezident USA | Repo sazby | Financování | New Deal | Pozitivní korelace | Bureau of Economic Analysis | Analýza hospodářské politiky | Nio akcie | Zprávy z USA | The U.S. Treasury | Druhy dluhopisů | ICE | FT | Neoklasické modely | Finanční riziko | Ostatní kryptoměny | Signály | Robert E. Lucas | Hospodářský růst | Millennium | Americké státní dluhopisy | BASF (BAS) | WTI | Bod | Akcie BASF | Index MOEX | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Islamistické hnutí | Americká měna | Redukce | Saúdská Arábie | Cena ropy | DSGE modely | Marže | Technologický Nasdaq | Fed pivot | Úvěrový rating a státní dluh | Pojišťovna VIG | Cenový vývoj | Alphabet | Struktura | Technologický vývoj | Zkušenosti | Ekosystém | Zasedání měnového výboru | Etoro | PCE inflace | Přizpůsobovat se | Důležitá role centrální banky | MCD | Světová ekonomika | Náročný proces prognózovaní | Hospodářské politiky | Hlavní prvky prognózování | FX | Ben Bernanke | Federální rezervní banka v New Yorku | Chod ekonomiky | Indikátory | Kurz | Market | Světová válka | Zpomalení hospodářského růstu | Coinbase Global | Ceny pšenice | Pohled na finanční trhy | Seminář | Makroekonomické faktory | Zvyšování úrokových sazeb | Útok dronů | Binance | Breakout Trader | SEC | Obchodní přebytek | Citigroup | Politika centrálních bank | Demografické změny | Denní graf akcie | Marginální požadavky | Hospodářství | Daňové změny | Keynesiánci | Nepředvídané události | Treasury Yields | Mikroekonomické modely | Kontrakt | Sociální a environmentální trendy | Různorodost názorů | Realizace obchodu | Globální akciový index | Zisková marže | Cenové stability | Credit Suisse | Portfolia | Napětí mezi USA a Íránem | Hlášení úrokové sazby | Koronavirové krize | Vývoz | Recese | Prognózování v USA | Intel | Švýcarský frank | Bannockburn Global Forex | FX trh | Index Dow Jones | MANA | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Přehřátí ekonomiky | Symetrický trojúhelník | Silný support | Globální pandemie | Americké ekonomiky | Výdaje | Frank | Prudký propad | Matěj Široký | VF Corporation | Vláda Spojených států | Ekonomické analýzy | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Politická nejistota | FOMC minutes | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Prognózování a Spojené státy | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Blockchain | Předpovědi | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Ceny plynu | Trend | Akcie a ETF | Dna | Volume | Sankce | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Katastrofy | RTS | Vládní bondy | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Náklady na úvěry | Ekonomické modely a prognózy | Svět měnové politiky | Nařízení | BTC | Jak fungují úrokové sazby? | Akcie Deutsche Bank | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Hospodářské krize | Global Forex | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Historické data | Průmysl | Zisk na akcii (EPS) | Úvěrový rating | Bankovnictví | Vládní nástroj | Brazílie | Finanční situace | Biliony | Divergence | Zdražování energií | AAPL | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Federální vláda | Myšlenka | Regulace a dohled | Německé hospodářství | APP | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Role centrální banky | Rally | Recese v USA | Klíčový support | Nálady na trhu | Aktiva | Fundamentální analýzy | Paul Volcker | Prodejní tlak | NVAX | Výnosy z dluhopisů | Krypto aktiva | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Arizona | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Kotace | Pokles cen | Britské společnosti | Hlavní výzvy prognózování v USA | Veřejný dluh | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Fiskální politiky | ETH/USD | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Technologický pokrok | Přírodní katastrofy | Čistá zisková marže | Joseph Stiglitz | Investiční příležitosti | Schodek zahraničního obchodu | BNY Mellon | Stratég | Majetek | Automatizace | Sentiment | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Prudké výkyvy | Andy Tanner | Novavax | Yahoo Finance | MAM | Úrokové sazby | Nejnovější údaje o inflaci | Poplatky | Nike | Negativní korelace | Velká Británie | Zprávy z krypto | Politické události | Finanční zdraví | Další vývoj | BASF | Akcie Exxon Mobil | Nálada | Vládnoucí strana | Indie | Nákupy | ProShares | Účetní období | Měnové politiky | Vnímání | Oregon | Hrubá marže | Teorie Johna Maynarda Keynese | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | Ruská vláda | Diamondback Energy Inc | Zhodnocení | Ceny zlata | Politici | Výhled | České akcie | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Deriváty | Ethereum | Embargo | All Time High | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Ekonomické trendy | Data o inflaci | Expanze | Stabilita finančního systému | Makroekonomické analýzy | Prostor pro růst | General Motors | Trhy | Fondy | Komise pro cenné papíry | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Minimalizace inflace | Spread | Vývoj ceny akcie | Nevada | Peněžní trhy | MasterCard | Volby | St. Louis | MSFT | GS | Německé banky | Krize | Obligace | Akcie ropných společností | Stabilita | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Podnikový dluh | Růst spotřebitelských výdajů | Riziko likvidity | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | G20 | Pokles poptávky | Akcie Microsoft (MSFT) | CEO | Těžby bitcoinů | Cílové priority | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Dolarový index | Nabídka a poptávka | Konsolidace | Šíření mutace | Akcie Tesla | Mezibankovní | Úroková sazba | Aktuální problémy Deutsche Bank | Trhy v Číně | Burza | SAIC Motor | Ceny dluhopisů | EUR/CHF | Index MSCI | Ekonomické prognózy | První ETF | Rozvoj | Klouzavé průměry | Akcie Boeing | Intervenovat | Sazby | Rozhovor | Kognitivní psychologie | Dlouhá pozice | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Historie | Burzovní trhy | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Cenový pokles | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Dividendy | Měna | Akcie Goldman Sachs | Jasný signál | Finanční sektor | Daňové příjmy | Obchodní dohody | Pohled na trh | Sympozium | MSCI | USD | LinkedIn | Miliardy dolarů | Nákup nemovitosti | Návratnost | Finanční trh | Růst poptávky | Algoritmické obchodování | Rozhodnutí centrální banky | Federal Funds Rate (FFR) | Jiří Makovský | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Pravděpodobnost recese | ČTK | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Politické změny | Výpočetní inteligence | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Rozpočtové přebytky USA | Nižší maxima | Obchodní den | Domácí měny | Signál | Stimuly | Zdražování | Britská vláda | EPS | Výkonnost společností | ADP | Biliony dolarů | Short signál | Ropy | Řízení rizik | Míra úspor | Dividendové výnosy | Akcie Coca-Cola | Společnost | Časové období | Důchody | Diamondback Energy | Odhad letošního růstu | Obchodujte | Ztráty | Očekávaná inflace | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Eura | Nízká nezaměstnanost | Organizace | Prognózovaní a jeho význam | Banky | Obilí | Celkové příjmy | Co jsou to úrokové sazby? | Prognózovaní | Úrokové náklady | Růst | Terra | Primární trh | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Emitent | Zajištění | Šíření mutace delta | Výnosy amerických státních dluhopisů | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Index | Komoditní | Praktické tipy | Akcie Alibaba | Cenový index | MiFID II | Token | Čínský trh | Bohatství | Cílová úroková sazba | Ceny nemovitostí | Změny úrokových sazeb | CRM | Burze | FinTech | Občané | Esther Georgeová | Fungování fiskální politiky | Current Ratio | Týdenní pivotní body | Technická analýza | Deficit zahraničního obchodu | Bydlení | Dovoz | Microsoft Corporation | Too Big to Fail | Banka Goldman Sachs | Evropská dluhová krize | Plány | Zisk | Centrální bankéři | Bank of England | Karl Schamotta | Uložení peněz | Podílový fond | Ruský prezident | VIG | Více peněz | Split | Energetický gigant | Pokles kurzu | Akcie Exxon | Spekulovat | Makléři | Širší index S&P 500 | Obchodník na finančních trzích | Vliv finančních trhů a institucí | Advanced Micro Devices | Investiční | Joe Biden | Cenové úrovně | Rovnovážné modely | Federální rezervní systém (FED) | Ukazatel Běžné likvidity | Nasdaq Composite | Míra růstu mezd | Ekonomické prostředí | Posílení | Pracovní místa | Reálné ekonomiky | Bannockburn | Model 3 | Obchodování s dluhopisy | Velké volatility | Dot plot | Venture Capital | Čínské úřady | Vzdělání | Progres | Americká centrální banka | Válka na Ukrajině | Investice FEDu | Christine Lagardeová | Vyšší úrokové sazby | Akcie Nio (NIO) | Americký prezident | Dlouhodobý investor | HDP v USA | Investovaný kapitál | Politická situace | Úrok | Portfolio | Ekonomika USA | Bilance | Francie | Akciové indexy | Myšlení | Roubini | Current ratio | I-Trader | Dovoz ropy | Expanzivní fiskální politika | Coca-Cola | Investiční doporučení | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Finanční instituce | Americký index | Pákový efekt | Ropné společnosti | Akciový index S&P 500 | Goldman Sachs Group | Poradenství | Praní špinavých peněz | Růst inflace | NASDAQ 100 | Růst ceny Bitcoinu | Inflace | Směnné kurzy | Ceny ropy | Boom | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Jak se stát lepším investorem | Propad ceny akcií | Ekonomický vývoj | Symposium v Jackson Hole | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Válka | Ark Invest | Spoření | Santander | Průzkum | Bloomberg | IEA | Nabídka | Management | Ceny zboží | Firmy | Udržitelnost | Zdravotní péče | Zemědělské plodiny | Rozpočtová politika | Fiskální rok | Expanzivní politika | Medvědí divergence | Sledování makroekonomických ukazatelů | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické dopady | Jerome Powell | Pandemie nemoci COVID-19 | Recese ve Spojených státech | Prodej | Automobilka | Americké vlády | Technický výhled trhu | André Kostolany | Zasedání Fedu | Dvojité dno | CZ | Další růst | Dobré výsledky | Macrotrends | Motorola | Nasdaq | Dolary | Propad | Spekulant | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Vliv na ceny | Třída aktiv | Oscilátor | Americké prezidentské volby | Reakce trhu | Růst cen ropy | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Guru | Fundamentální analýza akcie | Biliony USD | Finanční nástroje | Ceny Bitcoinu | Pevná úroková sazba | Yale School of Management | Nio | Boris Johnson | Celkový trend | Nabídka úvěrů | Airbus | OECD | Efektivnější obchodování | Mutace delta | Cathie Wood | Americké ministerstvo obchodu | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | Marginové požadavky | Míra | Trigger | Hospodářská politika | Rada guvernérů | RIOT | Akcie kybernetické bezpečnosti | Budoucnost | Hodnota měny | Buffett | Money management | Digitální měny | Růst amerického HDP | Tlak medvědů | Demografické trendy | Rozpočtové deficity | Irák | Cukr | Ziskové marže | Shell | Venture Capital společnosti | Alibaba | JDE | Finanční služby | Výrazný pokles | Definování politiky | Americký výrobce | Převodník měn | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Opatření | Politika centrální banky | Opce | Odvětví | Úroveň důvěry veřejnosti | Životní náklady | Visa | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Řízení rizika | Údaje | Životní úroveň | Vakcína | Výkonnost | Asie | Finanční krize | Exxon Mobil | Global forex | Apple | Bitcoin | Snižování sazeb | Poptávka po úvěrech | Kontext | Tržní zprávy | Obchodování s akciemi | Přehled | Equity | Index S&P 500 | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Akcie Intel (INTC) | Palantir | CI Komodity | Spotové ceny | Ekonomické události | Správa | Short | Politika pro ekonomický růst | Výnosové křivky | Pár EUR/USD | Tržní cena | Akcie | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Biden | Hospodaření | Zemědělství | Finanční ztráty | High Yield | Pandemie nemoci | CHF | Fond | Nemovitosti | Kartel OPEC | Pokles ceny | Ekonomická situace | Swingové minimum | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Kakao | Blahobyt | Krypto | Kov | Federal Open Market Committee | Klesající tendence | Obchody | Ekonomické cykly | Investování | Obchodování na burze | Těžby Bitcoinu | Wells Fargo | Rozpočtový deficit | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Moudro | Snížení daní | Jakub Matis | Akciový index | CME | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Globální akciový index MSCI | Signál na akcie | Pozornost | ATH | Společnosti | Dividendové akcie | Znalost | Velké banky | Bitcoin (BTC) | S&P 500 | xStation5 | Schodek zahraničního obchodu USA | Nejistota | Podpora | Čínská společnost | Statistici | Daňové zatížení | Prezident Joe Biden | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Akcie McDonald’s | CL | Slabé výsledky | Ovlivňování | Úrokové výnosy | Uptrend | Americká Federální rezervní banka | Státní dluhopisy | COIN | Derivátové trhy | USA Joe Biden | Podnikatelé | Šíření nového koronaviru | Zadlužení | Světová banka | Exxon | Wall Street | ECB | Býčí trh | Zemní plyn | Vliv na globální ekonomiku | Kurzový vývoj | Los Angeles | Německo | Portfólia | Japonsko | Negativní dopad | Range | Očekávané výnosy | Fluktuace | Psychologické faktory | Zrychlené nákupy | Vývoj dolaru | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Elektromobily | Dluhopis | Vzdělávací webináře | Twitter | Finance | Krach | Nejnovější údaje | Hotovost | Hospodářské podmínky | Směřování | LIBOR | Investiční fond | Devizové trhy | Partnerství | Vyšší riziko | Grafy | NKE | Globální hospodářské krize | Setkání centrálních bankéřů | Bull | Rozpočet | FTSE | DAX | Vice | Americký trh | Snižování úrokových sazeb | FOREX | U.S. Bank | Ministr zahraničí | Sazby pro refinancování | Směnný kurz | Úspěšně obchodovat | Prime | Ekonomické aktivity | Cenový graf | KO | Politické faktory | Nouriel Roubini | Generovat zisk | Analytici | Ruská ropa | Domácnosti | Google akcie | 3M Company | Evropské indexy | Velký problém | USA | Akcie Visa | Etherea | Přehled o dění | Americký dolar | Coinbase | Google | Kupní síly peněz | Situace | Investiční rozhodnutí | Makro | Evropská centrální banka | Splácení dluhu | DOT | FXstreet | Nové zakázky | Tržby | Ekonomické vztahy | Žlutý kov | Poptávka a nabídka | 737 MAX | Snížení sazeb | Vysoká poptávka | Závislost | Stagnace | Úvěry na bydlení | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Futures kontrakty | Intervenovat na devizovém trhu | Short signál na akcie | Velký růst | Ekonomická nerovnost | BAT | Finanční prostředky | Eurozóna | Robert Kiyosaki | Vývoj inflace | Spolehlivost | Intel (INTC) | Kurzy | Precedens | Indikátor | DSGE | SPAD | Konsensus | Inflační očekávání | COST | Operace na volném trhu | Nižší úrokové sazby | Omikron | Altcoin | Velcí hráči | Firma | Dluhy | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Konsenzus | Splatnost | Růst ceny | Hodnota akcií | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Vrcholy | Vyšší sazby | Měnové intervence | Restrukturalizace | Světové trhy | ISM | Technologické inovace | Obchodníci | Webináře | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Analytika | Prodávající | Pšenice | Doporučení | Dluhová krize | Poptávka | Trader | Investiční produkty | Konfluence | Capital | Psychologie | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Solana | Čína | Obchodovat | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Pivotní body | Růst HDP | Dluhopisový trh | Zvýšení produkce | Zvýšení inflace | Poradenské služby | Nákup nemovitostí | Washington Post | Akcie Deutsche Bank (DBK) | EBITDA | Růst ceny ropy | Ekonomický cyklus | Keynesiánské modely | HDP | SAIC | Medvědi | MIFID | Světové události | Klouzavý průměr | Pákistán | Payrolls | Kapitálové trhy | Dopad rozpočtových deficitů | Podnikání | Kiyosaki | Obchodní válka | Problémy | Inovace | Futures na ropu | Obchodovat s akciemi | ROCE | Rozvojové země | Low | Mezinárodní vztahy | Fiskální politika | Environmentální trendy | Globalizace | XPeng | Ether | Krátkodobý výhled | Ocenění | Ropa | Nabídka ropy | Stagflace | High volume node | Monetární politika | Omyl | Menší poptávka | Hnutí Tálibán | Podnik | Deutsche Bank | Ekonom | Snižování nezaměstnanosti | Index PMI | BTC/USD | Byznys | Poptávka po zlatě | Restrikce | Rozhodování | SWIFT | Zdanění | Hliník | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Američané | Euro | Ole Hansen | Yield | Politické rozhodnutí | Federální rezervní banky | Cykly | Západoevropské burzy | Sazby Fedu | Cíle měnové politiky | Dividendový výnos | Archegos | Jednotná měna | Obchod | Zlato | Ekonomové | Mzdy | WP | Miliardy | ROIC | Schodek | EU | Regulační orgány | Spojené státy | Závislost na dolaru | Likvidity na trhu | Ekonomie | Hlavní trend | Hospodářské výsledky společnosti | Výnosnost | Denní graf | Týdenní pivot | Index S&P 500 ve srovnání | Akcie aerolinek | Řízení peněz | Instrumenty | Bilance Fedu | Vytváření finančních nástrojů | Geopolitické události | Dopady pandemie | Index PCE | Bankovní sektor | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Hospodářský cyklus | Kontrola inflace | Pandemie | Pips | Úsilí | Plánování | Apple Inc. | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Poskytování úvěrů | Tether | Olaf Scholz | Poradci | Osobní příjem | Americké státy | Úspěch | Práce | Spekulanti | Vliv na finanční trhy | Private equity | Riziková aktiva | Technologický index | Globální finanční trhy | Federal Funds Rate | Hlavní ekonom | Akcie Intel | Nonfarm Payrolls | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Španělsko | Ekonomické podmínky | Koš | Likvidita | Akcie BASF (BAS) | Cíle | Panika | Ropný kartel OPEC | Akcie Pfizer | Aktuální situace | Hodnota dolaru | Výnosy | Bezpečnost | Federal Funds Target Range | Likvidní | Úspěšný investor | Wuling | Politická rozhodnutí | Americké akciové indexy | Pandemie covidu-19 | Nejvyšší deficit | Exchange Traded Commodity | Lufthansa | London Interbank Offered Rate | Změny daní | Volkswagen | Zlepšení | Levnější půjčky | Pracovní síly | Ekonomické zprávy | Graf akcie | Komodity | Ministerstvo financí | Manažeři | Analytici banky | Cílení výnosové křivky | ČR | Komise v přenesené pravomoci | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Problémy Deutsche Bank | Nástroje Fedu | SPX | TradingEconomics | Vlády | Krizové situace | INTC | City | Firemní výsledky | Banka | Státní měny | Tudor Jones | Intradenní obchodník | Výhled trhů | Investor | Měnové zásahy | Tržní ocenění | Tržní vývoj | Investiční společnosti | Pohledávky | Šance | BlackRock | Býčí trend | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | Akcie NIO | Futures kontrakty a opce | Záporné úrokové sazby | Důležitost správných prognóz | Žádosti o podporu | Kupci | Technický výhled | JMMC | Ekonomické nerovnosti | Mzda | Finanční poradenství | Čínské firmy | Fundamentální výhled | MMM | Umělá inteligence | Emitenti | Británie | Burzovní trh | Výplaty dividend | XTB | Devizové trhy (FOREX) | Průmyslový index Dow Jones | Zisk na akcii | Prohlášení | Deloitte | Kryptoměny | GM | Tesla | Můj pohled na trh | Tudor | Ray Dalio | AAA | Target | Úroková míra | Výnos dluhopisů | Rostoucí úrokové sazby | Makroekonomické modely | Základní úroková sazba | Podniky | SPAC | Analýza | Co je to fiskální politika? | Ukazatele | Geopolitické napětí | Poskytování finančních služeb | Vyvážené portfolio | Obchodní výhled | Riziko | Graf S&P 500 | Makléřské společnosti | Historický kontext | Geopolitická situace | Ministerstvo práce | Deficit rozpočtu | Index RTS | Inflace v USA | Amazon | Technická analýza akcie Coca-Cola | Statistika | Analytik | Vývoj ceny | Kapitalový výnos | Palantir akcie | Redmond Wong | Stochastic | Akcie Boeing (BA) | Údaje o inflaci | Kvantitativní utahování | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Venture Capital spoločnosti | FOMC | Akcie PLTR | Vladimir Putin | Advanced Micro Devices (AMD) | Akcie Lufthansa | Průlom | Discount Rate | Pozice | ONE | James Buchanan | Velké investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Federal Financial Analytics
Federal Fund Rate
Federal Funds Rate
Federal Funds Rate (FFR)
Federal Funds Target Range
Federální dluh
Federální komise pro obchod (FTC)
Federální korporátní daň
Federální obchodní komise
Federální odvolací soud

Následující klíčová slova

Federální rezervní banka v New Yorku
Federální rezervní banky
Federální rezervní systém
Federální rezervní systém (FED)
Federální rezervy
Federální soudce
Federální společnost pro pojištění vkladů
Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC)
Federální úřad pro letectví
Federální úřad pro vyšetřování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít