Ticker Tape by TradingView
Náhled na týden pro pár EUR/USD: Nonfarm payrolls, CPI v eurozóně, zimní bouře v USA a rostoucí počet případů HMPV
Ekonomický kalendář je tento týden bohatý na události, které jsou pro pár EUR/USD důležité. Ke klíčovým zprávám patří index spotřebitelských cen pro Německo a eurozónu, index ISM PMI ve službách, zápis z prosincového zasedání Fedu a zpráva o trhu práce v USA. Obchodníci budou navíc reagovat pravděpodobně i na další fundamentální faktory, které nepřímo ovlivňují trhy. Patří k nim blížící se zimní bouře v USA a nárůst počtu infekcí HMPV v Číně.
Jinými slovy, nadcházející týden bude zajímavý, informativní a volatilní. Prodejce páru EUR/USD dělí od parity pouhých 300 pipů. Pokud medvědům "budou přát hvězdy", tedy risk-off sentiment vzroste a zpráva z amerického trhu práce bude silná, mohli by poprvé od listopadu 2022 zamířit k symbolické úrovni 1,0000.
Euro čeká na CPI
Prezidentka ECB Christine Lagardeová při posledním veřejném vystoupení po prosincovém zasedání Evropské centrální banky prohlásila, že centrální banka bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb i v roce 2025. Tempo uvolňování měnové politiky bude ale závislé na příchozích údajích. Většina ekonomů dotázaných agenturami Reuters a Bloomberg předpokládá v letošním roce čtvero snížení sazeb ECB o 25 bazických bodů. Má to ale háček: celkový index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v posledních dvou měsících zrychluje, což je v rozporu s tvrzením Lagardeové, že ECB se blíží k inflačnímu cíli. Pokud i prosincový index CPI vykáže pozitivní trend, mohly by se objevit známky trvalého růstu inflace.
Zpráva o vývoji CPI v eurozóně bude zveřejněna v úterý 7. ledna. Celkový index CPI by měl podle předběžných prognóz vystoupat na 2,4 %, což je nejvyšší hodnota od července. Jádrový CPI, který už tři měsíce zůstává na úrovni 2,7 %, by měl zároveň zůstat beze změny. Tato kombinace rostoucí celkové inflace a stagnující jádrové inflace může kupce páru EUR/USD přimět k organizaci korekčního odrazu, který nabídne potenciální příležitost pro short pozice.
Německo vydá jeden den před údaji o inflaci v eurozóně svou vlastní zprávu o CPI. Údaje o CPI v Německu a eurozóně obvykle korelují, takže výsledek německé zprávy může ovlivnit euro a následně i pár EUR/USD.
Fokus amerického dolaru: Nonfarm payrolls, zimní bouře a znepokojivé zprávy z Číny
Makroekonomickou zprávou z USA, která bude pro americký dolar v tomto týdnu nejkritičtější, budou páteční nonfarm payrolls (NFP). Prognózy naznačují, že prosincová míra nezaměstnanosti zůstane na úrovni 4,2 %, zatímco zaměstnanost mimo zemědělství by se měla zvýšit o 155 000. Průměrná hodinová mzda by měla vzrůst o 4,0 %, což je totéž jako v předchozím měsíci. Dolar by mohl získat významnou podporu, pokud růst počtu pracovních míst přesáhne 200 000, růst mezd zůstane na úrovni 4 % nebo bude vyšší a nezaměstnanost klesne na 4,1 % nebo ještě níž.
Předběžné indikátory poskytnou před pátečními NFP další zprávy z amerického trhu práce. V úterý (7. ledna) ukáže počet volných pracovních míst zpráva JOLTS a ve středu (8. ledna) bude zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti.
Kromě toho by volatilitu páru mohl vyvolat také ISM PMI ve službách, který je naplánován na 7. ledna. Očekává se, že index vzroste na 53,2 bodů, takže bude pokračovat v pozitivní dynamice po zprávě ISM ve zpracovatelském průmyslu z minulého týdne, která sice nedosáhla 50 bodů, ale dopadla lépe, než se očekávalo.
Obchodníci by měli věnovat pozornost také zápisu z prosincového zasedání Fedu, který bude zveřejněn ve středu 8. ledna. Aktualizovaný bodový graf z tohoto zasedání ukázal, že většina členů FOMC očekává v roce 2025 pouze dvojí snížení sazeb o 25 bazických bodů, zatímco na zářijovém zasedání se předpokládalo snížení o 100 bazických bodů. Zápis z jednání Fedu se pravděpodobně ponese v jestřábím tónu, což podpoří dolar.
Počasí + HMPV
Na dolarové páry mohou mít vliv i další fundamentální faktory. Příští týden například zasáhne 26 amerických států zimní bouře, která může postihnout až 60 milionů lidí. Centrum pro předpověď počasí NOAA varovalo, že regiony Kansas, Missouri, Illinois a Indiana by mohlo zasáhnout nejsilnější sněžení za posledních deset let. Bouře může způsobit rozsáhlé výpadky elektřiny. Stojí za zmínku, že loňský říjnový NFP výrazně ovlivnily hurikány Milton a Helen, které narušily trh práce. Americký úřad pro statistiku práce klasifikuje pracovníky, kteří nemohou pracovat kvůli počasí, jako "dočasně nezaměstnané v důsledku vnějších faktorů".
Z Číny přicházejí znepokojivé zprávy týkající se nárůstu případů onemocnění lidským metapneumovirem (HMPV), jak uvádí Národní úřad pro kontrolu a prevenci nemocí. Nutno dodat, že HMPV není nový typ covidu-19 ani nový virus; poprvé byl objeven skupinou nizozemských výzkumníků v roce 2001. Pozornost médií vzbudily letos zprávy o výrazném nárůstu případů HMPV v Číně v této sezóně, zvlášť proto, že nemocniční jednotky intenzivní péče se plní nakaženými pacienty. Report z tchajwanské publikace Money UDN navíc uvádí, že úmrtnost spojená s virem HMPV se blíží 40 % a v současnosti lze poskytovat jen podpůrnou léčbu, protože na nemoc neexistují antivirotika.Podle mého názoru se v souvislosti s výskytem metapneumoviru v Číně vyvolává zbytečná panika, ať už záměrně, nebo ne. Aktuálně neexistují objektivní důvody pro tvrzení, že se z tohoto ohniska rozšíří nová pandemie. Senzační novinové titulky o "nové apokalypse" by však mohly přispět krůstu obav z možných rizik. Dolar se podle tohoto scénáře může stát preferovaným ochranným aktivem.
Závěry
Do konce týdne by se pár EUR/USD mohl přiblížit k paritě, pokud inflace v eurozóně zpomalí a údaje z amerického trhu práce zůstanou robustní. Svou roli by mohl sehrát i zvýšený risk-off sentiment. Fundamentální pozadí celkově přeje dalšímu poklesu cen. Korekční poklesy by tak měly být vnímány jako příležitost k otevření short pozic s cílem 1,0270 (spodní linie Bollingerových pásem v D1) a 1,0220 (spodní linie Bollingerových pásem ve W1).
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Německo | Míra nezaměstnanosti | Americký dolar | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Euro | FOMC | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Risk | Pozice | Sentiment | Short | Short pozice | Trend | Banky | EUR | USD | Zasedání Fedu | Panika | Index CPI | Obchodníci | Index | Volatilní | Banka | Dolar | Ekonomický kalendář | Graf | ISM | Reuters | Trh | Zpráva | Zprávy | Předpověď | ROCE | Zaměstnanost | Bohatý | Snižování úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Fundamentální faktory | Uvolňování měnové politiky | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Inflace v eurozóně | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Růst mezd | Trh práce | CPI v eurozóně | Risk-off | Lagardeová | ADP | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Míra | Měnové politiky | Zemědělství | Zpráva o trhu práce | Trhy | Nový virus | Virus | Pandemie | NFP | Dolarové páry | Mzda | Onemocnění | Index ISM | Růst | Práce | Údaje | Výpadky | Antivirotika | Risk-off sentiment | PMI ve službách | Zasedání Evropské centrální banky | Fundamentální pozadí | Pár EUR/USD | Počasí | Evropské centrální banky | Zpráva z amerického trhu práce | Pozornost | Předpověď počasí | Centrum | Zimní bouře | JOLTS | Illinois | Kansas | Indiana | Jádrový CPI | D1 | W1 | Hurikány | NOAA | Úmrtnost |
Čtěte více
-
Na futures trhu BRENT se vytvořilo dvojité dno
Futures kontrakty na ropu BRENT po odmítnutí 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) v polovině srpna vytrvale ustupují. Ve středu se cena propadla na čerstvé sedmiměsíční minimum, než našla své pevné místo kousek nad psychologickou hranicí 70,00 bodu. -
Na GBP nás čeká hodně nejistoty
GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, protože výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že ty byly z velké části napraveny. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Truss neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishi Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussem. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat ohledně GBP. -
Na GBPUSD sa schyľuje k zatvoreniu trojuholníkovej formácie. Padne už dnes? (TA, H4)
Po tom, čo sa libra po post-referendových výpredajoch stabilizovala, sa na GBPUSD vytvorili zaujímavé technické formácie. Zdola je jej vývoj ohraničený mierne rastúcou trendovou čiarou, zhora zase mierne klesajúcou. V rámci ping-pongu medzi týmito čiarami sa vytvoril krátkodobý klesajúci trend (ten funguje cca. od začiatku septembra). A práve tento krátkodobý klesajúci trend naráža na strednodobú, post-referendovú, rastúcu spodnú trendovú čiaru: -
Na GBPUSD sa uzatvára vlajková formácia (TA, H4)
Na GBPUSD sa v posledných týždňoch vytvorila vlajková formácia, ktorá sa v dohľadnej dobe zatvorí. Jej horná (klesajúca) a dolná (rastúca) krivka viacnásobne otočili krátkodobé rastové/klesajúce trendy. Aktuálne sa GBPUSD opäť nachádza pri jej spodnej hrane, ktorá zastavila jej dnešný pokles. S tým, ako sa táto formácia zužuje, sa znižuje aj volatilita na GBPUSD, ktorá je vzhľadom na posledné mesiace a aj fundamenty (BrExit, dáta) mimoriadne nízka. Keď sa GBPUSD v najbližších dňoch vymaní z tejto formácie, tak sa otvorí priestor pre vyššie pohyby jedným, alebo druhým smerom: -
Nagel, ECB: Zvyšování sazeb může pokračovat
Poptávka po evropské měně a britské libře nadále roste. Jak jsem již zmínil v předchozích recenzích, roste poměrně zvláštně, protože minimálně v polovině případů nemá trh důvod zvyšovat poptávku po těchto měnách. Přesto euro a libra v úterý přidaly dalších 30-50 pipů, i když během dne nedošlo k žádným významným událostem. -
Nagelovy jestřábí komentáře nepodpořily EUR
Jestřábí komentáře Nagela z ECB nedokázaly podpořit euro, které v prostředí posilujícího amerického dolaru vůči širšímu trhu oslabuje. Bankéř zmínil, že práce ECB ohledně budoucího zvyšování sazeb ještě není u konce a v současné době sazby nedosáhly restriktivní úrovně. Snižování úrokových sazeb není v nejbližší době v plánu ECB, dodal Nagel. -
Na hlavních amerických indexech se před Fedem formuje medvědí pohlcení
Na D1 grafech US500 a US100 můžeme vidět formování technického patternu medvědí pohlcení. Dnešní událostí číslo 1 je zasedání americké centrální banky Fed, které může mít výrazný dopad na USD i americké akciové indexy. Trh čeká intervenci Fedu proti růstu úrokových sazeb. Fed riskuje, že pokud se neodhodlá k dostatečně silné akci, tak výnosy dále porostou a začnou ohrožovat ekonomické oživení. Pokud medvědí pohlcení podpoří výstup ze zasedání Fedu, tak se můžeme dočkat i hlubší korekce. -
Náhled na lednové zasedání Fedu
Dnešní den rozhodne o osudu dolarových párů přinejmenším pro střednědobý horizont. Fed ve středu ke konci americké seance oznámí výsledky svého prvního letošního zasedání. Vzhledem k dosavadní rétorice jeho představitelů a dynamice klíčových amerických makroekonomických ukazatelů nebude lednové zasedání revizní. Při pohledu do budoucna máme za to, že očekávání trhu jsou přehnaná – obchodníci čekají od členů amerického regulátora příliš mnoho. Vzhledem k bezprecedentnímu tempu inflace v USA ale nelze vyloučit žádnou variantu, dokonce ani tu nejsilněji "jestřábí". -
Náhled na odpolední zasedání BoE a inflační report. Co to udělá s GBP/USD?
Dnešní zasedání Bank of England (BoE) je nejdůležitější událostí na libře v tomto týdnu. Bude zároveň zveřejněn také k... -
Náhled na prosincové zasedání Fedu
Na měnovém trhu se dnes očekává zvýšení volatility, protože Fed na konci americké obchodní seance shrne výsledky svého prosincového zasedání a oznámí své rozhodnutí o výhledu měnové politiky.Jedná se jednoznačně o nejdůležitější událost v životě dolarových párů. Dnešní verdikt Fedu může určit vektor pohybu americké měny na několik týdnů (nebo dokonce měsíců) dopředu. Obchodníci jsou na amerického regulátora příliš nároční: podle jejich názoru by členové výboru měli dnes nejen schválit předčasné ukončení QE, ale také oznámit dvojnásobné (nebo dokonce trojnásobné) zvýšení úrokové sazby během příštího roku. Takovým jestřábím požadavkům Fed zpravidla nevyhoví – alespoň ne v očekávaném objemu. Riziko oslabení amerického dolaru je proto dnes poměrně vysoké, a to i v případě, že Federální rezervní systém oznámí urychlení redukce stimulačního programu, což je velmi pravděpodobné. Toto rozhodnutí by mělo jít ruku v ruce s oznámením agresivního zpřísnění měnové politiky v roce 2022. Pouze v tomto případě bude americký dolar schopen zorganizovat další rozsáhlou rally. -
Náhled na zasedání ECB
Na rozdíl od zasedání Federálního rezervního systému, které vzbuzuje určité napětí kvůli projevu Jeroma Powella, u zasedání Evropské centrální banky takové napětí není. ECB zřetelně nastínila směr své měnové politiky a nemá důvod ho měnit hned na prvním zasedání roku 2025. Christine Lagardeová a její kolegové opakovaně prohlašovali – dokonce i v lednu, že úrokové sazby budou v první polovině roku sníženy na neutrální úroveň. Někteří tvůrci politiky ECB se dokonce domnívají, že centrální banka může jít ještě dál. ECB je stále přesvědčena, že inflace se letos vrátí na úroveň 2 %, což eliminuje potřebu udržovat vyšší sazby a zbytečně riskovat zpomalení hospodářského růstu. -
Náhled pod pokličku centrálních bank do konce roku a co od nich můžeme čekat do konce roku
Záchranná síť Evropské centrální banky je skvělá jen do doby, než ji bude třeba použít!... -
Náhled výsledků společnosti Arista Networks za 1. čtvrtletí
Společnost Arista Networks je významným hráčem v oblasti umělé inteligence, i když v jiném segmentu než výrobci čipů. Arista je dodavatelem síťových přepínačů pro datová centra. Společnost dnes po uzavření trhu na Wall Street oznámí své výsledky. -
Náhled výsledků společnosti Cisco Systems za 4. čtvrtletí: Vydejte se na cestu za výzvami a sledujte příležitosti k růstu 📊
Společnost Cisco Systems se chystá zveřejnit výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2024, které budou oznámeny ve středu po uzavření trhu. Investoři netrpělivě očekávají údaje, které mohou osvětlit stav firemních investic do počítačových sítí a případné plány restrukturalizace společnosti. -
Náhled zisků Tesla (TSLA) za 4. čtvrtletí 2024: Zaměřeno na pokroky umělé inteligence a produkční výzvy
Když se Tesla po středečním uzavření trhu ve středu 29. ledna 2024 připravuje vykázat své zisky za čtvrté čtvrtletí, investoři se intenzivně zaměřují na strategické priority společnosti uprostřed měnící se dynamiky trhu. Akcie tohoto výrobce elektrických vozidel prokázaly v uplynulém roce pozoruhodný výkon, když navzdory nedávné volatilitě získaly přibližně 120 %, přičemž akcie za posledních šest obchodních seancí klesly o téměř 7 %. Trhem implikovaný jednodenní pohyb na základě historických průměrů je 8,49 %. -
Nahrávací společnost Warner Music podala žádost o vstup na burzu
Společnost Warner Music Group, která je třetí největší nahrávací společností na světě, podala ve Spojených státech žádost o primární veřejnou nabídku akcií (IPO). Na burzu by firma chtěla vstoupit v letošním roce, zatím ale není jasné, kolik akcií chce nabídnout a kdy přesně, informovala agentura Reuters. -
Nahrazení rodných čísel za 56 miliard nedává ekonomický ani sociální smysl. Aby se vyplatilo, musí jít i výrazně levnější operaci
Vyčíslené náklady na nahrazení rodných čísel identifikátory – odpovídající 56 miliardám korun – berme s rezervou. A to přesto, že jde o náklady celé ekonomiky, ne pouze veřejného sektoru. Daňový poplatník by přímo platil pouze zhruba 15 miliard korun, což je část nákladu připadající na veřejný sektor. Zbytek představuje břímě sektoru soukromého. -
Nachází se bitcoin v rané fázi dlouhodobé býčí rally?
Indikátor rizika rezerv bitcoinu ukazuje, že trh se nachází v dlouhodobém býčím trendu oživení. Býčí očekávání se shoduje s cenovým modelem bitcoinu. -
Na Islandu ukradli 600 počítačů vhodných pro těžbu bitcoinů
Zloději ukradli z datových center na Islandu asi 600 počítačů používaných pro tzv. těžbu bitcoinů a dalších virtuálních měn. Podle policie je to největší série krádeží zaznamenaná na ostrově. -
Na italských dluhopisech propuká panika, euro padá. Co na to ECB?
Italské téma doléhá na finanční trhy i dnes a tentokrát jsme ani neviděli úvodní zklidnění. Výprodeje italských dluhopisů intenzivně probíhají už od rána a desetiletý výnos roste o dalších 75 bodů! Spolu s ním výrazně stoupají rizikové prémie také na dluhopisech ve zbytku regionu, zejména v Portugalsku.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2025)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Lorie Logan
Guvernér BoE Andrew Bailey
V eurozóně index PPI
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Austan Goolsbee
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Raphael Bostic
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Lorie Logan
Guvernér BoE Andrew Bailey
V eurozóně index PPI
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Austan Goolsbee
Členka Fedu Mary Daly
Člen Fedu Raphael Bostic
Na Novém Zélandu stavební povolení
Člen Fedu Raphael Bostic
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie díky dobrým firemním výsledkům uzavřely na rekordu
Trump bezostyšně přehlíží zákony
Forex: Japonský jen se po komentáři o úrocích dostal k dolaru nejvýše za osm týdnů
ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 3,75 pct, zhoršila výhled ekonomiky
Forex: LSE otevřela long na USD/CAD
Komodity: Ropa mírně zdražuje po zprávě, že saúdskoarabská státní ropná firma zvýšila ceny
Pražská burza po více než 17 letech uzavřela nad 1900 body
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Experti: Dnešní snížení sazeb ČNB hypotéky výrazně nezlevní
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Evropské akcie díky dobrým firemním výsledkům uzavřely na rekordu
Trump bezostyšně přehlíží zákony
Forex: Japonský jen se po komentáři o úrocích dostal k dolaru nejvýše za osm týdnů
ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 3,75 pct, zhoršila výhled ekonomiky
Forex: LSE otevřela long na USD/CAD
Komodity: Ropa mírně zdražuje po zprávě, že saúdskoarabská státní ropná firma zvýšila ceny
Pražská burza po více než 17 letech uzavřela nad 1900 body
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Experti: Dnešní snížení sazeb ČNB hypotéky výrazně nezlevní
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Moje cesta prop tradingem – otevřený dlouhodobý obchod a velká událost u FTMO
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Sedmkrát do stejné řeky
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Moje cesta prop tradingem – otevřený dlouhodobý obchod a velká událost u FTMO
Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Měnový pár AUD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Sedmkrát do stejné řeky
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Co se děje s kryptoměnou Ethereum? Je nyní vhodná doba nakoupit?
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Forexové online zpravodajství
Smíšená seance v zámoří
ČNB na pozadí klesající inflace obnovuje snižování úrokových sazeb
Koruna má dnes našlápnuto posílit vůči euru nejvíce od loňského května. Důvodem je „jestřábí snížení“ úrokových sazeb v podání ČNB a související sázka trhů, že ČNB bude držet sazby, kde jsou, až takřka rok
Jestřábí obnovení cyklu snižování sazeb
Denní shrnutí: Evropa roste na nadějích na mír, smíšené signály z údajů o zaměstnanosti a snížení sazeb BoE
Průmyslový konglomerát Honeywell se rozdělí na 3 samostatné společnosti, roční výhled pod očekáváním
Frankfurtská burza dnes silně rostla, Siemens Healthineers oznámilo výsledky hospodaření za 1Q
Výsledky Eli Lilly za 4Q jsou nad očekáváním, společnost projektuje růst očištěného zisku na akcii
Akcie Doosan Škoda Power první obchodní den výrazně posílily
Žně na pražské burze, solidní debut Doosan Power či výsledky KB
Smíšená seance v zámoří
ČNB na pozadí klesající inflace obnovuje snižování úrokových sazeb
Koruna má dnes našlápnuto posílit vůči euru nejvíce od loňského května. Důvodem je „jestřábí snížení“ úrokových sazeb v podání ČNB a související sázka trhů, že ČNB bude držet sazby, kde jsou, až takřka rok
Jestřábí obnovení cyklu snižování sazeb
Denní shrnutí: Evropa roste na nadějích na mír, smíšené signály z údajů o zaměstnanosti a snížení sazeb BoE
Průmyslový konglomerát Honeywell se rozdělí na 3 samostatné společnosti, roční výhled pod očekáváním
Frankfurtská burza dnes silně rostla, Siemens Healthineers oznámilo výsledky hospodaření za 1Q
Výsledky Eli Lilly za 4Q jsou nad očekáváním, společnost projektuje růst očištěného zisku na akcii
Akcie Doosan Škoda Power první obchodní den výrazně posílily
Žně na pražské burze, solidní debut Doosan Power či výsledky KB
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Cena zlata by měla dále stoupat
Ranní okénko - Začátek roku s evropskou inflací a americkým trhem práce
Pražská burza posílila, po ztrátové sérii skončily v zisku i akcie ČEZ
Trhy dnes: Dolár pokračuje v raste, vývoj na AUD a NZD určujú technické hranice
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 17.–20. března 2023: klíčová úroveň 1 921 USD (21 SMA – symetrický trojúhelník)
PŠENICE blízko tříměsíčního maxima na pozadí jednání mezi USA a Čínou. Klesající ruský vývoz, oslabující americký dolar a rostoucí ceny kukuřice v centru pozornosti
Vlnová analýza BTC/USD na 5. února. Je bitcoin na pokraji kolapsu?
Makro: Maloobchodní tržby Česka se poprvé od března meziměsíčně snížily
Ranní okénko - Česká inflace mile překvapila
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 14.11.2017
Cena zlata by měla dále stoupat
Ranní okénko - Začátek roku s evropskou inflací a americkým trhem práce
Pražská burza posílila, po ztrátové sérii skončily v zisku i akcie ČEZ
Trhy dnes: Dolár pokračuje v raste, vývoj na AUD a NZD určujú technické hranice
Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 17.–20. března 2023: klíčová úroveň 1 921 USD (21 SMA – symetrický trojúhelník)
PŠENICE blízko tříměsíčního maxima na pozadí jednání mezi USA a Čínou. Klesající ruský vývoz, oslabující americký dolar a rostoucí ceny kukuřice v centru pozornosti
Vlnová analýza BTC/USD na 5. února. Je bitcoin na pokraji kolapsu?
Makro: Maloobchodní tržby Česka se poprvé od března meziměsíčně snížily
Ranní okénko - Česká inflace mile překvapila
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 14.11.2017
Blogy uživatelů
Buridanův paradox aneb neschopnost se rozhodnout
Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Bitcoin a rok 2025: Investiční příležitosti a klíčová rizika
Analýza EUR/USD podle teorie Elliottových vln
Skromnost vs. chamtivost?
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Forex ve výprodeji: Poslední šance k nákupu levných měn
Když trhy mlčí: Proč je umění čekat klíčové pro úspěch
Brzký návrat krize regionálních bank v USA?
TOP přehlížené akcie podle analytiků XTB
Buridanův paradox aneb neschopnost se rozhodnout
Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Bitcoin a rok 2025: Investiční příležitosti a klíčová rizika
Analýza EUR/USD podle teorie Elliottových vln
Skromnost vs. chamtivost?
Praktické okénko - stála při mě štěstěna
Forex ve výprodeji: Poslední šance k nákupu levných měn
Když trhy mlčí: Proč je umění čekat klíčové pro úspěch
Brzký návrat krize regionálních bank v USA?
TOP přehlížené akcie podle analytiků XTB
Vzdělávací články
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Technická analýza - obchodujeme divergence
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
MetaTrader Tester - výsledky a optimalizace testování
Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Technická analýza - obchodujeme divergence
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Leden 2025 ve VIP zóně: Nový rok začal vysokým ziskem pro klienty FXstreet.cz
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Summit EU bude jednat o podpoře evropské ekonomiky či o pomoci Ukrajině
Zlato - Intradenní výhled 6.2.2025
VIDEO: Forex, komodity, akcie a kryptoměny - analýza FXstreet.cz (29.6. - 3.7.2020)
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.2.2025
Řecké banky mají hotovost jen do pondělí
Summit APEC vyzval k boji proti obchodnímu protekcionismu
Swingové obchodování bitcoinu 11.12.2024
Řecko prý hrozilo, že neuhradí svou splátku
Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru
Summit EU bude jednat o podpoře evropské ekonomiky či o pomoci Ukrajině
Zlato - Intradenní výhled 6.2.2025
VIDEO: Forex, komodity, akcie a kryptoměny - analýza FXstreet.cz (29.6. - 3.7.2020)
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.2.2025
Řecké banky mají hotovost jen do pondělí
Summit APEC vyzval k boji proti obchodnímu protekcionismu
Swingové obchodování bitcoinu 11.12.2024
Řecko prý hrozilo, že neuhradí svou splátku
Témata v diskusním fóru
EUR/JPY
EUR/USD
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Forex soutěž: Jak se vyvíjí investiční soutěž na reálných účtech o 350 000 Kč?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Co víte o systémech obchodování na Forexu?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Warren Buffett prodává Apple!
PIN BARS
Jak dlouho vám trvalo, než jste začali vydělávat?
EUR/JPY
EUR/USD
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Forex soutěž: Jak se vyvíjí investiční soutěž na reálných účtech o 350 000 Kč?
Price Action Trading Jakuba Hodana
Co víte o systémech obchodování na Forexu?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Warren Buffett prodává Apple!
PIN BARS
Jak dlouho vám trvalo, než jste začali vydělávat?
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Forex brokeři