Fundamentální pohled
Fundamentální pohled na ZLATO🏆
09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?
06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu
25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
Fundamentální pohled na kanadský dolar za první čtvrtletí
21.03.2019 Na páru s americkým dolarem je od začátku roku kanadský dolar v mírném zisku, to však neodráží v jaké je aktuálně kondici. Začátkem ledna mu výrazně pomohl růst rizikových aktiv včetně ropy. Právě s vývojem ceny ropy je kanadský dolar úzce propojen kvůli silné závislosti kanadské ekonomiky na exportu ropy. Zároveň začátkem roku mírně klesla poptávka po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Pokud však odmažeme silné lednové zpevnění kanadského dolaru, tak měnový pár USDCAD osciluje v širším cenovém pásmu a většinu času spíše oslabuje.
VIDEO: Komentář k výsledkům kanadské inflace
19.10.2018 Níže nabízíme záznam z dnešního flash news webináře na téma kanadské inflace. Výsledkjy skončily výrazným negativním překvapením. Inflace se prudce propadla, což dostalo CAD pod prodejní tlak. Bude to ale stačit na to, aby CAD zahájil další vlnu výprodejů? O tom zatím nejsme přesvědčení, i když dnešní čísla fundamentální pohled na CAD rozhodně částečně mění.
Rozbřesk: Koruna neposiluje vůči všem stejně - kdo se musí vyrovnávat s nejvýraznějšími zisky?
18.08.2017 Evropská centrální banka má z konce měnové expanze strach. Podle zápisu z posledního zasedání se bojí, že nastartuje tak výrazné zisky eura, které ve finále udrží inflaci hluboko pod cílem. A obavy nejsou úplně bezdůvodné. Od začátku roku euro zpevnilo (vůči dolaru) o necelých 14 % - částečně díky dobrým výkonům ekonomiky, ale do velké míry kvůli tomu, že ECB “pouze? začala připouštět ukončení QE. Debaty nad koncem měnové expanze začnou ve Frankfurtu pravděpodobně již na zářijovém zasedání. Mario Draghi a jeho družina ale budou pravděpodobně velice opatrní a finální verdikt ohledně strategie ústupu se trhy nedozví dříve než v říjnu.
Euro před Indexem Fedu NY na překážkách 1,116 – 1,123
15.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,117. Rušný týden z pohledu makroekonomických zpráv sice spíše vykázal nečekaně slabší data americké ekonomiky (produktivita práce, mzdy, jednotkové pracovní náklady, maloobchodní tržby, PPI), nicméně informace snad kromě znepokojení z velké odchylky mezd a jednotkových pracovních nákladů významně nezměnily makroekonomické tendence posledních kvartálů: spotřeba domácností solidně roste a inflace pomalu roste k normálovým úrovním. Přesto euro dokázalo v mezi týdenním srovnání opět posílit zpět k rezistencím 1,116 – 1,123.
Ropa s podporou komentářů a očekávání zásob roste
09.08.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste na 43,0 USD/barel. Cena od začátku srpna vzrostla o 10 %. Cenu v posledních hodinách podpořily mimo jiné některé komentáře. Prezident Kataru uvedl, že trh ropy míří k rovnováze a pokles ropy je dočasný. Navíc zdroje OPECu od června říkají, že obnovené rozhovory o zmrazení globální nabídky by mohly nastat v září, kdy se většina zemí OPECu a jiných zemí jako Ruska má účastnit mezinárodního energetického fóra v Alžírsku. Například ministr pro otázky ropy Venezuely, která usiluje o akci producentů na zvýšení ceny v pondělí prohlásil, že k setkání zemí OPECu a dalších zemí může dojít v příštích týdnech. Naopak Rusko ale podotklo, že ještě nevidí důvod dalšího jednání s OPECem.
Euro zatlačeno zaměstnaností níže
08.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,109. Trh nejenže technicky odmítl rezistenci 1,118 – 1,123, navíc pro dolar nečekaně silný letní růst trhu práce podtrhl týdenní slabost eura.
Zlato před zaměstnaností na 2letém maximu
05.08.2016 Aktuálně: Zlato dnes drobně roste 0,1 % vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1362 USD za trojskou unci, vyčkává totiž na zprávu americké zaměstnanosti (14.30 SEČ viz níže). Zlato drží hladiny blízko maxima z března 2014 i přes posílení dolaru tento týden.
S&P 500: Data a ropa zbrzdily výběr zisků
04.08.2016 Aktuálně: Zářijový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2156 v oblasti rekordních úrovní. Hlavní akciové indexy včera při průměrném zobchodovaném objemu drobně rostly: S&P 500 0,3 %, Dow Jones 0,2 % a Nasdaq 0,4 % s podporou obratu a růstu ceny ropy o více než 3 %, když nečekané zvýšení zásob surové ropy kompenzovalo větší než očekávané snížení zásob benzínu. Index S&P 500 Energie tak posílil 1,8 % a stal se lídrem všech podindexů indexu. Solidní růst zaměstnanosti soukromého sektoru v červenci, který překonal očekávání naznačil dobrá data i pro zítřejší červencovou hlavní zprávu zaměstnanosti a tím i možnost dřívějšího růstu hlavní úr. sazby Fedu z dlouhodobých minim. Ve spojení s dobrými daty AIG a růstem cen akcií firmy 7,3 % tak podindex S&P 500 Finance vzrostl 1,0 %. Včerejší data amerických firem spíše zklamala: Největší pojišťovně životního pojištění USA Metlife zisk klesl víc než se čekalo a tržby klesly kvůli slabší aktivitě nových smluv pojištění a daňovým úpravám. Time Warner ohlásil pokles zisku (menší než se čekalo) a tržeb a zlepšený výhled pro tento rok. Tesla vykázala větší růst ztráty než se čekalo, tržby rostly, ale prodeje zaostávají za očekáváním. Firma ale potvrdila ambiciózní prodejní plány.
Jen před ISM služeb v „buď – anebo“ zóně
03.08.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru slábne vůči konci úterního obchodování 0,2 % na 101,1. Trh obchoduje blízko 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a po brexitu i evropské ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení.
Ropa – klesající trend pokračuje
02.08.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 0,9 %...
Euro na silné technické rezistenci
01.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,116. Euru pomohl hlavně červencový Index Ifo, který sice (tak jako Indexy PMI průmyslu a služeb eurozóny) v červenci klesl, ale v rámci běžné měsíční fluktuace a zůstává solidní. Drama v podobě přenosu brexitu na německou či evropskou ekonomiku se zatím nekoná. Euro paradoxně vystoupalo k pobrexitovým, měsíčním výšinám po datech USA, která naopak byla pro dolar příznivá: solidní růst ekonomiky vedl Fed k redukci varování před riziky a pootevření vrátek zvýšení hlavní úrokové sazby již v září.
Zlato před daty na důležité křižovatce
29.07.2016 Aktuálně: Zlato dnes drobně klesá vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1334 USD za trojskou unci a vyčkáváním na zprávu amerického HDP a Indexu zaměstnaneckých nákladů (14.30 SEČ, viz níže).
S&P 500: Dobrá firemní data + optimistický Fed = růst k rekordu
28.07.2016 Aktuálně: Zářijový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2159 v oblasti rekordních úrovní. Trh v úvodu včerejšího obchodování zakolísal pod dojmem nepřesvědčivých dat Coca – Coly. Ta ale tržbami a jejich sníženým výhledem kvůli slabosti Číny a Latinské Ameriky zklamala. Naopak však po uzavření trhu oslnily opět tržbami a zisky nad očekáváním a jejich zvýšenými výhledy Amgen a Facebook. Dobrá data reportoval i Comcast (silná aktivita služeb pro firmy a vysokorychlostního internetu), Northrop Grumman (opět zvýšený výhled díky expanzi vlády), Altria Group či Corning a vcelku i Boeing (nižší než očekávaná ztráta). Fed hlavní úr. sazbu z dlouhodobých minim nezměnil tak jak se čekalo, naznačil nicméně pokles krátkodobých rizik ekonomického výhledu, což umožňuje zvýšení hlavní úrokové sazby dost možná už na příštím zářijovém zasedání. Dnešní data firem vykázala překonání očekávání v případě Bristol-Myers Squibb, naopak zklamal Ford Motor (nečekaně slabší prodeje aut v USA a Číně). Situace se nelepší podle ConocoPhillips v petrochemickém průmyslu, redukce investic a rozpočtu pokračuje.
Jen před Fedem rotuje kolem hladin 105,1 – 105,4
27.07.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru slábne vůči konci úterního obchodování 0,8 % na 105,6. Trh obchoduje blízko 1 a 1/2letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a po brexitu i evropské ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení.
Ropa akceleruje klesající trend
26.07.2016 Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá 1,0 % na 42,6 USD/barel, blízko čtvrtletního minima. Dlouhodobě ale fundamenty zůstávají pro cenu ropy nepříznivé. Cena ropy je celkově stále pod fundamentálním klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru.
Euro fundamenty zatlačeno k hlavním podporám
18.07.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,106, kam se propadlo po nečekaně solidních maloobchodních tržbách USA v pátek.
Zlato čeká na zaměstnanost
08.07.2016 Aktuálně: Zlato dnes drobně klesá vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1254 USD za trojskou unci v korekci prudkého růstu posledních dnů a vyčkáváním na zprávu amerického trhu práce (14.30 SEČ, viz níže).
Ropa před Yellenovou slábne
21.06.2016 Aktuální vývoj: Srpnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování klesá na 49,1 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh v posledních dnech vymezuje konsolidační teritorium před referendem Velké Británie o setrvání země v EU. Případný odchod z unie by pravděpodobně vedl k růstu nejistoty a tím jednak k útlumu ekonomické aktivity a poptávky po ropě a taktéž k růstu dolaru. Oba aspekty by pro ropu byly nepříznivé. Pokles ropy v posledních hodinách též souvisí se zatím nepotvrzeným příměřím mezi militanty a vládou v Nigérii.
Euro ve svěráku zásadních fundamentů
13.06.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,4 % na 1,129. Zápis ze zasedání Fedu 26-27. dubna, jenž nečekaně zvýšil šanci zvýšení hlavní úrokové sazby již v červnu nejprve v květnu způsobil posilování dolaru. K obratu zavelela slabá květnová data amerického trhu práce a aktivity služeb, která odsunula zvýšení hlavní úrokové sazby minimálně na září. Euro ale nedokázalo na rozdíl např. od zlata udržet páteční silnější úrovně kvůli blížícímu se hlasování Velké Británie o setrvání v EU a tím i značnému růstu nejistoty.
Zlato setřáslo silnější dolar, potvrdilo růstový trend
10.06.2016 Aktuálně: Zlato dnes stagnuje vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1269 USD za trojskou unci. Euro koriguje níže vůči dolaru, což vytváří na základě nečekaně slabších dat americké ekonomiky (trhu práce a aktivity služeb) a odkladu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu z počátku června pro příští týdny resp. měsíce prostor pro nákupy na výhodnějších úrovních. Předpokladem je udržení 1,124. Zlato se právě na podkladě změněných fundamentů odpoutalo od dolaru a spurtuje výše.
S&P 500 stále blízko rekordů
09.06.2016 Technický pohled a výhled: Dlouhodobě je výhled smíšený. Trh se pohybuje na křižovatce dlouhodobého trendu. Okraj širokého podpůrného pásma začíná 2063. Minimálně pro tento rok je pravděpodobnější dlouhodobější konsolidace s předpokladem udržení podpor 1934 - 1946, 1878 – 1902 a superklíčové podpůrné oblasti 1800 – 1859. V případě málo pravděpodobného scénáře už je propast s dílčími podporami 1729 a 1638. Rezistence představují rekordní maxima 2075, 2085, 2105 – 2109, 2125 – 2133 a přiblížení dlouhodobého růstového trendu na dostřel s cíli 2183, 2212, 2259, 2268 a 2413.
Jen využívá slabosti dolaru
08.06.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru roste vůči konci úterního obchodování 0,2 % na 107,1. Dolar v červnu opět ztrácí zejména po kontaktu s náročnými rezistencemi a také nečekaně slabých posledních datech USA trhu práce a aktivity služeb z počátku června, jež zvýšily nejistotu vývoje americké ekonomiky a dále odkládají projektovaný růst dolarových úrokových sazeb.
Ropa na maximech díky burzám, dolaru, Totalu
07.06.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste 1,0 % na 50,2 USD/barel, blízko půlročního maxima. Trh se velmi rychle oklepal z rozhodnutí OPECu minulý týden. OPEC dle očekávání na svém zasedání nepřinesl zásadní změny a překvapení, když nebyla dosažena dohoda o limitech nabídky, nárazový pokles ceny ropy o 2% ale trval jen krátce. Růstu ceny ropy v dalších dnech opět pomáhaly rekordní akciové indexy (růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě) a rovněž prudký pád dolaru z pátku na měsíční minimum. Navíc v pondělí začaly předběžné práce restartu tří francouzských ropných rafinérií Totalu, jejichž aktivita byla pozastavena kvůli celonárodním stávkám.
Zlato před zaměstnaností USA strnulé
03.06.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste 0,1 % vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1212 USD za trojskou unci. Obchodování se ustálilo v úzkém rozpětí před zveřejněním dat amerického trhu práce (14.30 SEČ, viz níže). Obchodování je v posledních dnech opět v úzké korelaci s měnovým trhem, zejména EUR/USD. Slábnoucí dolar je na jaře hlavním důvodem růstu zlata, proto jeho květnové posílení strhlo zlato níž.
S&P 500 po ECB a OPECu poněkud slábne
02.06.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes slábne sotva několik desetin procenta vůči středečnímu závěru obchodování na 2091, prakticky na rezistencích tvořených rekordními úrovněmi. Oslabení souvisí s dnešními událostmi spojené s ECB a OPECem. Banka dle očekávání hlavní úrokové sazby a monetární expanzi nezměnila, rovněž makroekonomické projekce HDP a inflace nevykazují větší změny – růst HDP má v dalších letech činit 1,7 %, inflace má stoupnout z 0,2 % letos na 1,6 %. Úrokové sazby na současné či nižší úrovni vydrží dle ECB dlouhodobě podstatně za horizont trvání kvantitativního uvolňování, jež je projektováno minimálně do března 2017. OPEC dle očekávání na svém zasedání nepřinesl zásadní změny a překvapení, když nebyla dosažena dohoda o limitech nabídky, což je provázeno citelným oslabením ceny ropy.
Jen před ISM průmyslu roste
01.06.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru roste vůči konci úterního obchodování 1,3 % na 109,3. Dolar ztrácí zejména po kontaktu s náročnými rezistencemi a také květnových datech USA spotřebitelského sentimentu a regionální ekonomické aktivity, jež nečekaně oslabily. Trh obchoduje blízko 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení.
Ropa před daty USA v atraktivní zóně 50
31.05.2016 Aktuální vývoj: Červencový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne na 49,4 USD/barel na počátku zóny rezistencí kolem 50 USD/barel. Trh je sice znejistěn posilujícím dolarem, ale podpořen burzovními indexy blízko rekordů. Růst cen akcií znamená lepší vyhlídky americké a světové ekonomiky a tím i poptávky po ropě.
Euro: Memorial Day brzdí aktivitu, trend poklesu trvá
30.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,114. Přes pondělní svátek Memorial D...
Zlato sleduje EURUSD a Yellenovou
27.05.2016 Aktuálně: Zlato dnes stagnuje vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1220 USD za trojskou unci. Obchodování je v posledních dnech opět v úzké korelaci s měnovým trhem, zejména EUR/USD. Slábnoucí dolar je na jaře hlavním důvodem růstu cen komodit, proto jeho květnové posílení strhlo zlato níž.
S&P 500 na hraně klíčové rezistence
26.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2088, 15 % nad únorovým minimem, o více než 2 % nad úrovní konce minulého roku a blízko rekordních maxim. V součtu růstu posledních...
Jen: Trend růstu dolaru trvá
25.05.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru slábne vůči konci úterního obchodování 0,2 % na 110,2. Krátkodobá technická analýza signalizuje pokračování zkoušek rezistencí s možností pokračování květnového růstového trendu.
Ropa: Překážky růstu ceny
24.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování slábne s výběrem zisk...
Zlato líže rány ze Zápisu Fedu
20.05.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,1 % na 1255 USD za trojskou unci. Obchodová...
Jen přes lepší HDP Japonska pod tlakem
18.05.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru slábne vůči konci úterního obchodování 0,2 % na 109,3 přes lepší než očekávaný japonský HDP. Trh obchoduje blízko 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa vstupuje do silné rezistenční oblasti
17.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes kotuje jen s malými změnami vůči závěru pondělního obchodování na 47,9 USD/barel s podporou výpadků produkce Nigérie, Kanady a jiných zemí. Trh ale již zasahuje do zóny rezistencí kolem 50.
Euro po Indexu Fedu New Yorku nachází podporu
16.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste na 1,133, když dolar mírně srazilo taky zklamání z k...
Zlato před daty USA drží podpory a trend
13.05.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,6 % na 1271 USD za trojskou unci. Obch...
S&P 500: Trh nevzdává rekordní maxima
12.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování 0,4 % na 2068, přibli...
Jen: Trh zůstává v klesajícím trendu
11.05.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru roste vůči konci úterního obchodování 0,7 % na 108,6. Trh obchoduje blízko 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa na technické křižovatce
10.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,9 %...
Euro: Sestupný květnový trend trvá
09.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,1 % na 1,138. Sestupný květnový trend ale podle kr...
Zlato čeká na zaměstnanost USA
06.05.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,2 % na 1280 USD za trojskou unci pouze s menšími pohyby před zprávou zaměstnanosti USA (14.30 SEČ). Obchodování je v posledních dnech v úzké korelaci s měnovým trhem, zejména EUR/USD. Slábnoucí dolar je v posledních dnech hlavním důvodem růstu cen komodit.
S&P 500: Kontakt s první vlnou podpor
05.05.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování 0,4 % na 2054, přibližně na úrovni z konce minulého roku...
Jen: Klesající trend v nákupní zóně
04.05.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru roste vůči konci úterního obchodování 0,5 % na 106,4. Trh obchoduje na novém 1 a 1/2letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa: korekce s výběrem zisků
03.05.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes slábne vůči závěru pondělního obchodování 1,3 ...
Euro ohrožuje průlomový strop
02.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,148, půlroční maximum, navzdory nečekaně slabé dubnové inflaci eurozóny. Euro tak stále navyšuje překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Apreciační sentiment podpořený technickou analýzou zastiňuje fundamenty eurozóny a USA.
Zlato před ECI a Indexem Chicaga roste
29.04.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,8 % na 1276 USD za trojskou unci, v posledních hodinách v úzké korelaci s měnovým trhem, zejména EUR/USD. Slábnoucí dolar je v posledních dnech hlavním důvodem růstu cen komodit.
S&P 500 maže ztráty způsobené BoJ
28.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes slábne vůči středečnímu závěru obchodování na 2088. Ztráty burz...
Jen: trh zpět v důležité pavučině 110,6 – 113,2
27.04.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru stagnuje vůči konci úterního obchodování na 111,3. Trh obchoduje na novém 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa: růstový trend trvá
26.04.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,3 % na 4...
Euro slabší Ifo nesráží
25.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,126, bez větší odpovědi na nečekaný (ale mírný) pokles dubnového indexu sentimentu německé ekonomiky Ifo (což potvrdilo nevýraznou sérii dubnových předstihových indikátorů ekonomické aktivity eurozóny minulého týdne, viz Indexy ZEW a PMI průmyslu a služeb). Euro nicméně drží překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Může to ukazovat na apreciační sentiment, podpořený technickou analýzou vzdor fundamentům eurozóny a USA.
Zlato s koncem týdne úzce stínuje EUR/USD
22.04.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,2 % na 1245 USD za trojskou unci, v posledních hodinách v úzké korelaci s měnovým trhem, zejména EUR/USD. Trhy naznačují určitou dílčí vyčerpanost posilování zlata a oslabování dolaru a možnost korekce či obratu.
S&P 500 u rekordu díky ropě a firemním datům
21.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes roste vůči středečnímu závěru obchodování na 2100. Včera hlavní burzovní indexy USA...
Jen před Prodeji domů USA drží maxima
20.04.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru roste 0,1 % vůči konci úterního obchodování na 109,2. Trh obchoduje na novém 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky hrozí oslabením růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa se přes další zklamání od OPECu/Ruska drží u maxim
19.04.2016 Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování na 41,6 US...
Euro roste k rezistencím
18.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realiz...
Zlato před Indexem Fedu NY nachází podporu 1225
15.04.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne vůči závěru čtvrtečního obchodování 0,3 % na 1230 USD za trojskou unci. Trh zatím potvrzuj...
S&P 500 před CPI a daty bank na maximu
14.04.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2074. Včera hlavní burzovní i...
Jen: Dolar po smíšeném JPMorgan/před daty USA při chuti
13.04.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru slábne 0,7 % vůči konci úterního obchodování na 109,3. Silou dolaru nezatřásly ani smíšené informace největší americké banky JPMorgan Chase, která ohlásila pokles zisku a tržeb, byť méně, než se čekalo. Trh obchoduje na novém 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky vyvíjí silný prodejní tlak na akciové burzy. Existuje tak nebezpečí oslabení růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa přibližuje půlroční maximum
12.04.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,7 % na 40,6 USD/ba...
Euro drží maxima vzdor fundamentům
11.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realizova...
Zlato drží důležité podpory
08.04.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1236 USD za trojskou unci. Trh během týdne potvrdil...
Jen před Zápisem Fedu: hrozba zlomu trendu
06.04.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru slábne 0,1 % vůči konci úterního obchodování na 110,4. Trh obchoduje na novém 1 a 1/2 letém minimu hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky vyvíjí silný prodejní tlak na akciové burzy. Existuje tak nebezpečí oslabení růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení. Zajímavé však je, že dolaru nepomohly ani vzestup cen akcií posledních týdnů ani zlepšená makroekonomická data.
Ropa slábne přes klesající dolar!
05.04.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes roste vůči závěru pondělního obchodování 0,4 % na 35,6 USD/ba...
Euro blízko půlročního maxima
04.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,139. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
Zlato stále na silných úrovních
01.04.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1233 USD za trojskou unci. Trh během týdne potvrdil...
S&P 500 před Indexem Chicaga na ročním maximu
31.03.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 dnes stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 2055. Včera hlavní burzovní i...
Jen po Yellenové při růstové chuti
30.03.2016 Aktuální pohled a výhled: Jen k dolaru roste vůči konci úterního obchodování 0,3 % na 112,3. Růst je důsledkem kombina...
Ropa před Yellenovou pod tlakem
29.03.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 38,1 USD/barel, ...
S&P 500 před Velikonocemi slábne; Důvody oslabení
24.03.2016 Aktuálně: Červnový kontrakt S&P 500 klesá 0,2 % vůči středečnímu závěru obchodování na 2022. Včera hlavní burzovní ind...
Jen před domy USA stále na důležité křižovatce
23.03.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k americkému dolaru slábne vůči konci úterního obchodování 0,3 % na 112,6. Trh se obchoduje stále blízko 1 a 1/2 letého minima hlavně proto, že už od závěru loňského léta obava z oslabení růstu čínské a světové ekonomiky vyvíjí silný prodejní tlak na akciové burzy. Existuje tak nebezpečí oslabení růstu americké ekonomiky a redukce plánu zvyšování hlavní úrokové sazby Fedu. Globální hrozby dlouhodobě vedou k zájmu o japonskou měnu, resp. k jejímu sílení.
Ropa po teroru v Bruselu slábne
22.03.2016 Aktuální vývoj: Květnový futures kontrakt ropy WTI dnes ztrácí 0,7 % vůči závěru pondělního obchodování na 41,2 USD/b...
Euro před Existujícími domy USA stagnuje
21.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,127. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
Zlato: S energií z Fedu, kolik zbývá v nádrži
18.03.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne 0,4 % vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1254 USD za trojskou unci. Trh ale stále drží...
Jen může po Fedu oslabit
16.03.2016 Aktuální pohled a výhled: Jen k dolaru slábne vůči konci úterního obchodování na 113,6. Obchodování se uklidňuje hlavn...
Ropa ztrácí sílu
15.03.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes značně ztrácí vůči závěru pondělního obchodování na 36,3 USD/b...
Euro vzdoruje ECB, další hrozbou Fed
14.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,5 % na 1,111. Euro překvapivě drží zisky po rozhodnutí...
Zlato: Zaměstnanost může přinést velké změny
04.03.2016 Aktuálně: Zlato dnes krátce před zveřejněním americké únorové zaměstnanosti (14.30 SEČ) posiluje vůči závěru čtvrtečn...
S&P 500 před ISM služeb na rezistenci 1982
03.03.2016 Aktuálně: Březnový kontrakt S&P 500 klesá 0,2 % vůči středečnímu závěru obchodování na 1977. Dnes trh bude sledovat ún...
Jen s růstem cen akcií pod tlakem
02.03.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru slábne 0,2 % vůči konci úterního obchodování na 114,3. Trh se obchoduje stále b...
Ropa atakuje průlomové rezistence
01.03.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,7% vůči závěru úterního obchodování na 33,7 USD/barel....
Euro po slabém únorovém CPI na prodej
29.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,3 % na 1,088. Poklesu trochu přidalo i nečekaně silné ...
Zlato na maximu odolává růstu akcií
26.02.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste 0,3 % vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1237 USD za trojskou unci. Trh stále zůstává s...
S&P 500: Trh spláchl poklesy z Číny, vzhůru na 1940
25.02.2016 Aktuálně: Březnový kontrakt S&P 500 klesá 0,3 % vůči středečnímu závěru obchodování na 1927. Včera byl trh pod tlakem ...
Jen: Test dlouhodobé podpory 111,0 – 111,7
24.02.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru roste 0,2 % vůči konci úterního obchodování na 111,7. Trh se obchoduje stále bl...
Ropa v oblasti průlomových rezistencí 33,0 – 35,0
23.02.2016 Aktuální vývoj: Dubnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % d/d vůči závěru úterního obchodování na 32,8 USD/b...
Euro po slabších datech PMI může ještě ztratit
22.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 1,0 % na 1,102. Euro v posledních dnech slábne neboť 1)...
Zlato: Před inflací USA drží roční maximum
19.02.2016 Aktuálně: Zlato dnes roste 0,2 % vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1233 USD za trojskou unci. Trh však stále zůst...
S&P 500: Flirt s průlomovým hrdlem přes slabší data Wall Martu
18.02.2016 Aktuálně: Březnový kontrakt S&P 500 stagnuje vůči středečnímu závěru obchodování na 1928. Trh oslabuje 4 procentní pok...
Jen před americkými daty stagnuje
17.02.2016 Aktuální pohled a výhled: Japonský jen k dolaru stagnuje vůči konci úterního obchodování na 114,1. Trh se obchoduje stále blízk...
Ropa: Dohoda hlavních producentů zatím tolik nenadchla
16.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 0,9 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,4. Cena ...
Koho sledovat na Twitteru
15.02.2016 V dnešním článku si představíme seznam nejzajímavějších účtů na Twitteru, které se nám jako obchodníkům vyplatí sledovat. Forex je rychlý trh a proto je velkou výhodou mít nejaktuálnější informace stále při ruce. Níže naleznete konkrétní seznam s rozdílnou specializací, ať už jde o technickou či fundamentální analýzu, vzdělání nebo úspěšné obchodníky. Pokud tak máte vytvořen na Twitteru účet, je to určitě výhodou.
Zlato možná blízko bodu zlomu
12.02.2016 Aktuálně: Zlato dnes slábne vůči závěru čtvrtečního obchodování na 1242 USD za trojskou unci. Přestože je trh v silném...
S&P 500: po Yellenové thriller na 1800
11.02.2016 Aktuálně: Březnový kontrakt S&P 500 klesá 1,1 % vůči středečnímu závěru obchodování na 1821. Trh během středečního obc...
Jen: Pozornost k Jelenové a burze
10.02.2016 Japonský jen k dolaru posiluje 0,1 % vůči konci úterního obchodování na 115,0. Trh se obchoduje na 1 a 1/4 letém minimu, stále však...
Ropa – oslabena vedena hlavně burzami a USD
09.02.2016 Aktuální vývoj: Březnový futures kontrakt ropy WTI dnes klesá 1,6 % vůči závěru pondělního obchodování na 29,6. V porovnání s prudkými výkyvy posledních týdnů však jednoprocentní změna na tomto trhu znamená jen slabou konsolidaci. Trh je momentálně ve svěráku slabosti akciových trhů, které signalizují menší ekonomickou aktivitu a tím i poptávku po ropě a taky slábnoucího dolaru. Levnější dolar samozřejmě ropu jakožto i jiné dolarově denominované komodity oslabuje. Cena ropy je celkově stále technicky i fundamentálně výrazně pod klesajícím tlakem kvůli převisu nabídky ropy nad její poptávkou a silnému dolaru a momentální korekci akciových trhů.
Euro: Test podpor, fundamentální otazníky
08.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,4 % na 1,112. Utržení kursu výše souvisí mimo jiné s t...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Kathy Lien | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Grexit | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Divergence | Monetární politika | Austrálie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Středoevropské měny | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Globální hrozby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Obchodování na burze | Binární opce | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | CEO | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní minima | Daytrading | Devalvace | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Forexový obchodník | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | Hedge | High | IPO | Index DAX | Employment Cost Index | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | Makro data | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obligace | Opce | Open | Open interest | P/E | Parita | Parita kupní síly | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | RSI | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Support | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | BOSSA | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Oanda | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | ForexLive | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Intradenní analýza | Makro | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Facebook | Burzy | Raghee Horner | Zásoby ropy | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDCAD | Akcie P-E | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie IBM | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Big Mac | Brent | Brokers | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Ceny zlata vývoj | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | EUR USD | Eura | Euro posiluje | Evropská měna | Fondy | Forex live | ForexFactory | ForexPeaceArmy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP USA | HDP v EU | HighSky | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do komodit | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komoditní | Krach na burze | Kurz akcií | Kurzy | Management | Market | Markets | Měnový kurs | Meziroční inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nejnovější zprávy ze světa | Největší producenti ropy | Nemovitosti | Norská koruna | Oanda curency | Oanda currency | Obchod na burze | Obchod s akciemi | Obchodní hodiny forex | Obchodní systémy forex | Obchodování binarní opce | Obchodování forex | Obchodování komodity | Obchodování na burze demo | Ocenění akcií | OTC market | Pád dolaru | Pasivní příjem | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecké referendum | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Teorie parity kupní síly | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní podíl | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Highsky.cz | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Buffett | Current Ratio | Indie | MIC | Obchodní den | P/S | Range | Redukce | ROCE | ROE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | WSJ | WGC | P/E Ratio | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Paul Krugman | Kontrakt | Blog | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Currency | Investment | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Caterpillar | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Fundamentální výhled | Technický pohled | Technický výhled | Brazílie | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Jiří Mazur | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Euro vůči dolaru | Zero Hedge | Pokles akcií | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Energie | Flash news | Fundamentální informace | Sentiment trhu | Ekonomické indikátory | Přehled | Firemní investice | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Apreciace dolaru | Cena Brentu | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Firmy | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Měnový stratég | Economist | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | TradingView | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Mzdy | Odhady trhu | Predikce | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Zisky firem | Velké zisky | Světové trhy | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ashraf Laidi | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indexy PMI | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Výhled ekonomiky | Jednání FOMC | Očekávání | Firemní data USA | Firemní data | Vývoj eurodolaru | Index spekulativního sentimentu | Bill Gross | Obchodování ropy | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Zahraniční FX | Makroekonomické zprávy | World Gold Council | Světové akciové burzy | Štěpán Hájek | Vzestup cen akcií | Ed Matts | Wood Mackenzie | OPEC+ | Forint | Kompozitní index | Trh s ropou | EK | Poptávka po americkém dolaru | Oslabující domácí ekonomika | Vliv ceny ropy | Zájem investorů | Výnosové křivky | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Valeria Bednarik | Poptávka po ropě | Pohled na zlato | Edge | Zerohedge | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Bílý dům | Nositel Nobelovy ceny | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | BAT | Maďarská centrální banka | Index DOW | Americký Senát | Vývoj trhu | FXstreetCZ | Na burze | Centrální banka USA | Výrazný pokles | Poptávka centrálních bank | Nejistoty | Kontrakty | Míra | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Šperky | xStation5 | Stratég | Singapur | Růst poptávky | Klesající trend | Ifo | Trhy | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | Obchody | Sazby beze změny | Rozhodování | TNOTE | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Obchodní myšlenky | Vývoj | Šok | Aerolinky | Další vývoj | Karanténní opatření | Cenový vývoj | Historie | Aktuální situace | Rozhodnutí bankovní rady | Zásobníky | Situace v Číně | Růst | United Airlines | American Airlines | Signál | Biliony | Ekonomiky | Války | Práce | Koronakrize | Snaha Fedu | Nadprodukce | Úrokové zhodnocení | Hospodářské oživení | Statistiky | Nabídka ropy | Expanze | JDE | Poptávka po zlatě | Den nezávislosti | Ceny | Kolaps | Kolaps těžby | Joel Kruger | Cenový skok | Nezávislý obchodník | Situace na trhu | Rostoucí výnosy | Investiční poptávka | Pokles poptávky | Nejnovější zprávy | Nobelovy ceny | Makro stratég | Situace na finančních trzích | Pozornost | Lockdowny | 3М | Trh se zlatem | Adam Button | Invaze
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot