Wood Mackenzie
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.08.2024 1) Západní země, které se snaží rozšířit své zdroje a snížit závislosti na dominanci Číny v dodávkách mědi, by mohly kromě zvýšení nákladů mít i problémy se zpožděním energetické transformace. Úplné nahrazení Číny v dodavatelském řetězci mědi je pak neproveditelné. Uvedla to ve své zprávě, na kterou upozornil server CNBC, konzultační společnost Wood Mackenzie.
Wood Mackenzie: Nahradit Čínu v dodávkách mědi je nemožné
16.08.2024 Západní země, které se snaží rozšířit své zdroje a snížit závislosti na dominanci Číny v dodávkách mědi, by mohly kromě zvýšení nákladů mít i problémy se zpožděním energetické transformace. Úplné nahrazení Číny v dodavatelském řetězci mědi je pak neproveditelné. Uvedla to ve své zprávě, na kterou upozornil server CNBC, konzultační společnost Wood Mackenzie.
BBC: Elektrické sítě se kvůli poptávce po AI dostávají na pokraj možností
03.06.2024 Generativní umělá inteligence (AI) má jeden velký problém - je energeticky náročná. Pokaždé, když se jí zeptáte, celá se aktivuje, takže z výpočetního hlediska je to mimořádně neefektivní. Stanici BBC to řekla Sasha Luccioniová z firmy Hugging Face, která se zabývá strojovým učením. Podle nedávné studie, kterou vytvořila se svými kolegy, může systém generativní AI spotřebovat asi třiatřicetkrát více energie, než stroje se softwarem pro konkrétní úkoly.
Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny
14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská
10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou
05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA
22.04.2024 Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat.
Orsted ztrácí 6,5% po CEO investičním varovaní 📊 Akcie na 5 ročním minimu
05.09.2023 Dánská největší společnost v oblasti obnovitelné energie a instalaci větrných farem na moři (ORSTED.DK) dnes ztrácí více než 6,5 %. Před několika dny vedení společnosti varovalo před odložením programů pro výstavbu větrných farem v USA, a poklesy dnes zrychlily po komentářích od generálního ředitele Madsa Nippera.
FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín
04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.02.2023 1) Společnost Terrraform Labs a její šéf, Jihokorejec To Kwon, se podle amerického regulátora dopustili podvodu v odvětví kryptoaktiv, který způsobil škody v řádu desítek miliard dolarů. Informovala o tom dnes BBC. Firma se sídlem v Singapuru vytvořila tokeny terraUSD a luna, které loni v květnu zkrachovaly. Odhaduje se, že tento kolaps stál investory více než 40 miliard dolarů (skoro 892 miliard Kč).
Svět se potýká s nedostatkem mědi, který může trvat až do roku 2030
07.02.2023 Svět se v současné době potýká s nedostatkem mědi. Přispívají k tomu problémy s dodávkami z Jižní Ameriky a vyšší poptávka. Deficit bude trvat celý letošní rok, uvedl server CNBC. Podle jednoho z analytiků by na trhu mohl nedostatek trvat až do konce desetiletí. Měď je přitom považována za jeden z ukazatelů ekonomického zdraví díky jejímu rozsáhlému využití a její nedostatek by mohl být indikátorem toho, že globální inflační tlaky by se mohly zhoršit, což by následně donutilo centrální banky pokračovat ve zvyšování úroků.
Ode dneška platí embargo na ruský diesel, i českým řidičům proto zdraží nafta, varuje britská poradenská firma. Na embargu nejvíc vydělají Turecko, Maroko či Indie
05.02.2023 Dnes vstupuje v platnost embargo EU na námořní dovoz ruských ropných produktů, včetně dieselových paliv, a současně s tím také začíná platit zastropování jejich cen na úrovni 100 dolarů za barel. Na této částce se v pátek shodla EU se zeměmi skupiny G7.
Od zítra platí embargo na ruský diesel, i českým řidičům proto zdraží nafta, varuje britská poradenská firma. Na embargu nejvíc vydělají Turecko, Maroko či Indie
05.02.2023 Už zítra vstupuje v platnost embargo EU na námořní dovoz ruských ropných produktů, včetně dieselových paliv, a současně s tím také začíná platit zastropování jejich cen na úrovni 100 dolarů za barel. Na této částce se včera shodla EU se zeměmi skupiny G7.
Trafigura: Evropa bude muset příští rok dovézt mnoho LNG, ceny zůstanou vysoké
08.12.2022 Evropa bude muset v příštím roce dovézt obrovské objemy zkapalněného zemního plynu (LNG), aby kompenzovala výpadek v dodávkách zemního plynu z Ruska. Uvedla to dnes globální společnost Trafigura, která je jedním z největších obchodníků s komoditami. Ceny plynu v Evropě budou podle ní muset zůstat vysoké, aby přilákaly dodávky LNG, které by jinak zamířily na jiná odbytiště ve světě.
Energetická krize v Evropě
14.11.2022 Nejchudší země světa, které byly vyloučeny evropskou poptávkou z trhu se zemním plynem, budou mít o dost větší náklady. Země s rozvíjejícími se trhy neumí uspokojit dnešní ani budoucí potřeby a důsledky nás můžou postihnout na mnohem delší dobu (zavírání továren, častější a dlouhodobější výpadky elektřiny, podněcování sociálních nepokojů).
Po čtyřdenním vzestupu se ropa ustálila
17.05.2022 Ropa se po uzavření na nejvyšší úrovni za téměř osm týdnů stabilizovala, když obchodníci vážili sílu na klíčových produktových trzích a na údajích z Číny, které signalizovaly možné uvolnění některých antivirových omezeních.
EUR/USD: Euro zůstává v palebné linii
02.03.2022 Zprávy přicházející z geopolitické fronty nadále otřásají světovými trhy. Obavy o osud světové ekonomiky jsou jedním z hlavních důvodů pokračující poptávky po ochranném dolaru a výprodeje akcií.
Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu
06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy
19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
Komodity: Ropa oslabuje, uzávěry v Evropě vzbuzují obavy stran poptávky
25.03.2021 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nová protipandemická omezení v Evropě vzbuzují obavy ohledně poptávky. Cenám suroviny vzpruhu nedodalo ani zablokování Suezského průplavu kontejnerovou lodí.
Čína představuje hnací sílu globálního oživení poptávky po ropě
04.06.2020 Čínská poptávka po ropě se zotavila na úroveň více než 90 % původního stavu před pandemií koronaviru začátkem tohoto roku, což je překvapivě silné oživení, které by se mohlo odrazit v třetím čtvrtletí.
Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?
06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
Hlavním tahounem růstu poptávky po ropě asi bude Indie
29.08.2018 Indie zřejmě překoná Čínu a od roku 2024 se stane hlavním tahounem růstu globální poptávky po ropě. Vyplývá to z odhadu výzkumné a konzultační společnosti Wood Mackenzie, o kterém informuje server CNBC. K vyšší poptávce v Indii přispěje hlavně rostoucí střední třída a sílící potřeba mobility. Čína by naopak už brzy mohla potřebovat méně ropy.
Komodity: Ropa kvůli obchodním sporům zlevňuje
19.06.2018 Ceny ropy dnes na trzích klesají v očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na nadcházejícím zasedání rozhodne o zvýšení těžby. Neméně podstatným faktorem na trhu je ale také eskalace obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou, což vede k výprodeji aktiv na mnoha trzích.
Související klíčová slova:
Offshore | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Fitch | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | OPEC | Evropská unie | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Politika | Ekonomové | Míra nezaměstnanosti | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Futures | G7 | Investice | Komodity | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | MIFID | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | Momentum | Měnový pár | Nabídka | Stavební povolení | Obchodník | Open | Open interest | Pozice | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Support | Trading | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena ropy | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Partners | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Obchodníci | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Brent | Cena | Čínské investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | ETF fondy | Eura | Fondy | Graf | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Kurz dolarů | Markets | Reuters | Ropy | Sázky | Smíšené fondy | SWIFT | Těžba ropy v USA | Trh | Vydělat peníze | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Benzín | Indie | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Burze | Markit | Rabobank | DPA | Energy Aspects | Scotiabank | Julius Bär | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BCS | PwC | BBC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Energie | Severomořská ropa | Jádrový index | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Firmy | Economist | Inflační tlaky | Glencore | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura Fitch | Cena mědi | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Vitol | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Výhled | Poplatky | Makléřské společnosti | Krize | FCA | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Příjmy | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Rystad Energy | Obchodování ropy | MiFID II | Obchodník s kryptoměnami | Lithium | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Šéf Fedu | Julius Baer | Trh s ropou | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Evropská komise | Financial Times (FT) | Zpřísňování měnové politiky | Analytici společnosti | Velké riziko | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Gazprom | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Energetické firmy | Vývoz ropy | Trinity Bank | Deficit | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Myšlenka | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Server CNBC | Generální ředitel | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | FT | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Na burze | Vyšší poptávka | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Evropský průmysl | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Nejziskovější | TASS | Americké vlády | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Peking | Singapur | Ziskovost | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Návratnost | Inovace | List Financial Times | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Miliardy eur | Experti | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Britské společnosti | Ceny energií | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Trhy | Ratingová agentura Fitch | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vysoká inflace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Průmyslníci | Čínská vláda | SEC | Poptávky po ropě | COVID-19 | Firmy z USA | Prudký propad | Vývoj | Šok | Olaf Scholz | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Evropské země | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Šíření viru | Viceprezident | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Historie | Zásobníky | Texas | Algoritmy | Německá automobilka | Domácnosti | Americké ropné zásoby | Další růst | Růst | Signál | Poptávka po surovině | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Schodek | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Dostatek energie | Nadprodukce | Technické problémy | Výpadky | Connecticut | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Rozvíjející se země | Snížení likvidity | Obavy společnosti | Poradenské společnosti | CMC | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Plynárenský průmysl | Poptávka po pohonných hmotách | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Oživení hospodářství | Bezpečnost | Prodej elektromobilů | CL | JDE | Unie | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | Berlín | Covid | Ziskové marže | Situace na trhu práce | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Rystad | Ceny mědi | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | BloombergNEF | Plynovody | Embargo | Nařízení | Solární energie | Ruské společnosti | Počasí | Utažení měnové politiky | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Josep Borrell | Situace na trhu | Finanční výsledky | Ceny povolenek | Elektroauta | Zásoby plynu | Velké ztráty | Výrazný růst | Zablokování Suezského průplavu | Maxar Technologies | Občané eurozóny | Bronz | Mosaz | Zvýšené riziko | Výpadky proudu | Bit.plus | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Solární panely | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Iberdrola | Včerejší seance | AI | Odvětví | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Tokeny | Společnosti | Opatření | Globální společnost | Latinskoamerické země | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Těžba v Číně | mmBtu | Zpracování plynu | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Růst cen plynu | Minulá výkonnost | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Ruská společnost | Christian Lindner | Ceny plynu v Evropě | Plyn v EU | Plynovod Jamal | Největší tuzemský obchodník | Velkoobchodní cena zemního plynu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | TIM | Změny klimatu | 3М | Developeři | Elektromobilita | Jamal | TerraUSD | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Instituce | Švédská společnost | Datové centrum | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Vojenský konflikt | Sankce | Evropské vlády | Cena plynu pro evropský trh | Energiewende | MWh | Krize na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | VWS.DK | ORSTED.DK | Invaze | Řetězec | Řetězce | Tina Tengová | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Silná konkurence | Dodávky LNG | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Zákonodárci | Dovoz ruské ropy | Poradenská firma | Embargo EU | Přijetí | Marketingová komunikace | Vývoz plynu | Centrum | Německé ekonomiky | Počáteční investice | Velké částky | Síla Sibiře | Červená čísla | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Bali | Wonderinterest | Rafinerie | Západní země | Varování | Trafigura | Další regulace | Znovuotevření Číny | OCI | Embargo na ruský diesel | Výrobce větrných turbín | Vestas | Terrraform Labs | Terrraform | To Kwon | FGE | S&P Global Commodity Insight | Obnovitelné zdroje | Nielsen | Překážky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Sachalin | Ruské ministerstvo hospodářství | Baterie | Partnerství | Nové investice | Georgia | Větrné turbíny | Vice | National Grid | Norská společnost | Zdroje energie | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Generativní umělá inteligence | Generativní AI | Paříž | Větrná energetika | Firma Orsted | Firma SSE | GCube | Pojišťovna GCube | Odvětví obnovitelné energie | Obnovitelné energie | Simon Hogg | Norfolk | Rob Anderson | Obnovitelné zdroje energie | Síla Sibiře 2 | Snižování inflace | Scholzova vláda | ProCent | Nejhorší scénář | Capital | Značný zájem | Regulátor FCA | Prodeje | Suroviny | Hardware | Financial | Vlády | Equinix | Občané | Fungování | Omezení dovozu | Úřady | Bryant Riley | B. Riley Financial | B. Riley Financial Inc
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot