Dobrý den, vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes to bude hlavně o ziscích v rámci intradenního tradingu. Následující obchody jsem realizoval za pomoci ředění obchodní pozice a my se podíváme na jejich řízení, vstupy a výstupy. Zároveň si hned v úvodní ukázce připomeneme, že trh umí být někdy naprosto nekompromisní. Pojďme na to.
EUR/USD – M15
Ještě než se pustíme do popisu samotného obchodu, na tomto měnovém páru jsem měl v plánu realizovat ještě jeden short stylem odpovídající tomu, který si popíšeme, ale trh byl proti jeho realizaci. Pár pipů před vstupní cenou prvního levelu trh ovšem otočil a vydal se směrem na jih, a to bez mé přítomnosti.
Druhý short level již vyšel a to poměrně pěkně. Trh se nacházel v klesajícím trendu, takže vstoupit do trhu short pozicí ve směru trendu dávalo smysl. První vstup jsem umístil na close/open svíček, které tvořily nákupní cenový výběžek. Druhý vstup jsem umístil nad jejich high, protože trh velmi rád vybírá likviditu právě nad cenovými výběžky. Třetí vstup byl umístěn již do oblasti většího volume z předchozí tržní konsolidace. Výstup z obchodu byl u swing low před úrovní rostoucí trendové čáry, kterou trh v rámci ID vykresloval.
USD/CAD – M15
Při tomto obchodě jsem spekuloval na růst trhu po reakci na cenové low. Opět jsem celkový riskovaný kapitál rozdělil do tří vstupních levelů s tím, že trh aktivoval pouze dva obchodní příkazy, třetí o malý kousek nebyl trhem aktivován. Tento obchod byl velmi rychlý. Po malé konsolidaci na swing low do trhu agresivně vstoupili kupci, což pomohlo ceně v jejím rychlém růstu. Výstup z obchodu byl na cenové zóně, kde byla ukončena předchozí nákupní korekce a byla tedy možnost, že tam bude ukončena i tato. Dolar v tomto růstu pokračoval na vyšší hodnoty, nicméně i tak se jednalo o pěkný a rychlý zisk.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass