Ticker Tape by TradingView
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace se ke konci roku 2024 nejspíše dostala nad 3 %
Česká inflace v prosinci podle našeho odhadu vystoupala na 3,3 % y/y a překročila tak horní mez tolerančního pásma ČNB. Do něj by se ale v lednu měla opět vrátit. V USA se inflace drží již nějakou dobu poblíž 3 % a prosinec by neměl být výjimkou. Cestu k cíli Fedu tam komplikuje silná ekonomika podpořená rychle rostoucími spotřebitelskými výdaji. Tamní maloobchodní tržby v prosinci zásluhou motoristického segmentu nadále svižně rostly. Data německého HDP za rok 2024 by měla ukázat, že ekonomika našeho souseda druhý rok v řadě poklesla. Čínské ekonomice by se pak mělo zásluhou zrychlení na konci roku 2024 podařit dosáhnout celoročního růstového cíle ve výši 5 %.
Návrat inflace k cíli je v USA trnitý
Data z tuzemské ekonomiky zveřejněná v tomto týdnu by měla ukázat na dočasný nárůst inflace nad 3 % a potvrdit stále relativně slabou spotřebitelskou poptávku. Odhadujeme, že meziroční růst spotřebitelských cen v ČR zrychlil z listopadových 2,8 % na 3,3 % v prosinci. To je zároveň prognóza ČNB. Na nárůstu inflace se podle nás nejvíce podílelo pokračující zdražování potravin, jejichž meziroční cenový růst byl navíc zesílen nízkou srovnávací základnou z konce roku 2023. V meziměsíčním zdražování pravděpodobně pokračovaly také pohonné hmoty. Ty sice oproti loňsku stály stále méně, tempo jejich meziročního poklesu však výrazně zpomalilo. I v tomto případě na to do určité míry působil efekt statistické základny. Regulované ceny naproti tomu podle nás zůstaly meziměsíčně zhruba beze změny a jejich meziroční růst zpomalil, když postupně odeznívá vliv nízké srovnávací základny u cen energií, který působil na zvýšení meziroční inflace především v říjnu. Jádrová inflace se v meziměsíčním sezonně očištěném vyjádření podle našeho odhadu podobně jako v listopadu pohybovala mírně nad 0,1 %, což přispělo k prosincovému zpomalení její meziroční dynamiky z 2,3 % na 2,2 %. V loňském roce celková inflace pravděpodobně dosáhla v průměru 2,5 % a letos očekáváme její pokles na 1,8 %. Ke zpomalení růstu spotřebitelských cen by měla mimo jiného přispět i nadále slabá poptávka domácností. Jejich spotřeba se sice postupně zvedá, v Q3 24 za svou předpandemickou úrovní ale stále zaostávala o 4,6 %. Tempo oživení spotřebitelských výdajů vlivem jen postupně se zlepšující kupní síly domácností a jejich přetrvávajícímu zvýšenému sklonu k úsporám zůstává poměrně slabé a vykazuje z měsíce na měsíc velké výkyvy. Tento charakter vývoje by měl potvrdit reálný objem tuzemských maloobchodních tržeb za listopad. Bez prodejů aut očekáváme jejich meziměsíční stagnaci poté, co v říjnu tržby vzrostly o 0,6 % m/m. I tak by spotřeba domácností měla být podle naší prognózy hlavním zdrojem letošního růstu ekonomiky, který očekáváme ve výši zhruba 1,5 %.
Německo loni pravděpodobně zaznamenalo druhý rok v řadě pokles ekonomiky. Potvrdit by to mělo zveřejnění předběžných celoročních údajů HDP. Ten po snížení o 0,3 % v roce 2023 podle nás v roce 2024 klesl o 0,2 %. Z těchto celoročních statistik bude možné odvodit vývoj německé ekonomiky v Q4 24. Mezičtvrtletní dynamika HDP podle nás i na konci loňského roku zůstala utlumená při zhruba stagnujícím výkonu. Zatímco spotřeba domácností pokračovala v růstu, spotřeba vlády nejspíše klesla v důsledku rozpadu tamní vládnoucí koalice. S ohledem na útlum průmyslu podporu ekonomice zřejmě neposkytl ani čistý vývoz. Nejistota kolem vývoje výrobního sektoru a dopadů zavedení cel ze strany USA by se navíc mohla negativně odrazit ve vývoji fixních investic. Velkou neznámou z hlediska vlivu na HDP jsou pak zásoby.
Čínská ekonomika ke konci loňského roku podle všeho zrychlila a naplnila tak celoroční růstový cíl ve výši 5 %. Ukazují na to prohlášení tamní vlády. Podle našeho odhadu se růst čínského HDP v meziročním vyjádření zvýšil z 4,6 % v Q3 24 na 5,3 % v Q4 24. S tím by byl konzistentní nárůst mezičtvrtletní růstové dynamiky z 0,9 % na 1,7 %. K tomu přispěla zvýšená podpora ze strany čínské vlády, stejně tak pravděpodobně i efekt předzásobení, který je spjat s hrozbou zavedení cel ze strany USA po nástupu Donalda Trumpa k moci. Pomohlo i oživení pro tamní ekonomiku důležitého nemovitostního trhu.
Data z USA by měla nadále nahrávat spíše obezřetnému postupu ke snižování úrokových sazeb ze strany Fedu. Zveřejněna bude prosincová inflace. Ta celková podle našeho odhadu v meziměsíčním sezonně očištěném vyjádření stagnovala na 0,3 %, v tom meziročním pak nepatrně zrychlila z 2,7 % na 2,8 %. V případě jádrové inflace očekáváme zpomalení jak v meziměsíčním vyjádření (z 0,3 % na 0,2 %), tak i v tom meziročním (3,3 % na 3,2 %). Po rychlém poklesu z vrcholů dosažených kolem poloviny roku 2022 se jádrová inflace ve druhém loňském pololetí v meziročním vyjádření stabilizovala poblíž 3 % a její návrat k inflačnímu cíli Fedu se tak zbrzdil. Vliv na to má silná americká ekonomika a trh práce. Celkově si ale myslíme, že trend ústupu inflačních tlaků by měl pokračovat. Cenový růst v rámci váhově důležitých položek spojených s bydlením v uplynulých měsících významně zvolnil. Meziměsíční dynamika imputovaného nájemného byla v listopadu dokonce nejnižší od ledna 2021, ač v prosinci nejspíše došlo k částečné korekci směrem vzhůru.
Dynamika amerických maloobchodních tržeb po listopadových +0,7 % m/m zůstala podle nás silná také v prosinci, kdy odhadujeme meziměsíční nárůst o 0,5 %. Ten byl ale podle nás tažen především silnými prodeji nových aut a nárůstem cen pohonných hmot, které zvýšily v nominálním vyjádření sledované tržby. Po vyloučení celého motoristického segmentu a po očištění o cenové vlivy maloobchodní tržby podle nás v prosinci pouze stagnovaly, což by mohlo indikovat dílčí zpomalení růstu spotřebitelských výdajů. Zatímco tak pro leden očekáváme stabilitu úrokových sazeb Fedu, v březnu by už americká centrální banka měla podle nás sazby opět snížit o 25 bb a následně stejným tempem pokračovat jednou za kvartál. S ohledem na sílu americké ekonomiky a případné proinflační působení cel na dovoz do USA jsou však rizika naší prognózy sazeb Fedu vychýlena ve směru jejich vyšší úrovně po delší dobu.
Slabá data z Evropy a silný trh práce v USA vedly k dalšímu posílení amerického dolaru
Ekonomická data potvrzují pokračující slabost evropské ekonomiky, a to především v souvislosti s problémy v průmyslu. Listopadový výsledek německého průmyslu sice dopadl lépe, než se čekalo, když jeho produkce zaznamenala meziměsíční nárůst o 1,5 % oproti očekávaným +0,5 % m/m. Struktura tohoto vývoje ovšem ukazuje, že za tím stála hlavně vyšší výroba energetického průmyslu podpořená chladným počasím a rovněž stavebnictví, které je v Německu také zahrnováno do průmyslové produkce. Navzdory silnému meziměsíčnímu růstu však průmyslová produkce zůstala v hlubokém meziročním poklesu ve výši 2,8 %. Obdobný byl i vývoj v pro Německo důležitém automobilovém průmyslu, kde výroba meziměsíčně vzrostla o 0,8 %, meziročně však byla o 4,6 % nižší. Podle dostupných předstihových indikátorů je přitom malá šance na to, že v nejbližších měsících dojde ke zlepšení situace. Objem německých továrních objednávek v listopadu propadl meziměsíčně o 5,4 % a meziročně byl nižší o 1,7 %. Důvodem byla hlavně běžně volatilní kategorie objednávek ostatních dopravních prostředků, ale i bez ní objem zakázek pouze meziměsíčně stagnoval.
Podporu evropské ekonomice by tak letos měly poskytnout hlavně zvyšující se útraty domácností posilněné růstem reálných příjmů. Vývoj maloobchodních tržeb je ale v poslední době spíše zklamáním. V listopadu byly maloobchodní tržby v eurozóně meziměsíčně vyšší pouze o 0,1 % a meziročně rostly o 1,2 %. Vliv na zdrženlivost spotřebitelů může mít nejistota ohledně dalšího vývoje ekonomiky eurozóny, ke které přispívají politické problémy v řadě členských států. Očekávání jsou spíše pesimistická, což potvrdil indikátor důvěry v ekonomiku eurozóny od Evropské komise. Ten v prosinci zaznamenal významný meziměsíční pokles a dostal se na nejnižší úroveň od října 2023. Ke zhoršení důvěry došlo u spotřebitelů a průmyslníků, zatímco v oblasti služeb došlo k nepatrnému zlepšení. Inflace v eurozóně se v prosinci vyvíjela v souladu s očekáváními, když ta celková zrychlila z 2,2 % na 2,4 % y/y a jádrová zůstala beze změny na 2,7 % y/y. Pro letošní rok pro oba tyto cenové ukazatele očekáváme další zvolnění. Zatímco celková inflace by se měla v průměru dostat mírně pod 2 %, ta jádrová zřejmě zůstane nad touto úrovní.
Tuzemský průmysl v listopadu výrazně propadl. Jeho produkce byla meziměsíčně nižší o výrazných 1,5 %. Navíc šlo již o třetí meziměsíční pokles v řadě. Oproti loňskému roku pak průmyslová produkce podobně jako v Německu zaostávala o 2,7 %, což byl výrazně hlubší pokles, než s jakým se počítalo (konsensus činil -0,5 % y/y). V samotném zpracovatelském průmyslu bylo listopadové snížení výkonu ještě výraznější (-1,8 % m/m). Jedním z důvodů byl pokles výroby motorových vozidel meziměsíčně o 7,8 % a meziročně o 7,1 %. Zatímco produkci aut se v listopadu nedařilo, jejich vývozu ano, což je projevilo v pozitivním vývoji bilance českého zahraničního obchodu. Důvodem však mohlo být dokončení a vývoz dříve rozpracované produkce, když v loňském roce automobilky stále do jisté míry čelily problémům s chybějícími výrobními součástkami. Oproti průmyslu, který se nadále propadá, tuzemské stavebnictví podle posledních dat částečně oživuje. Jeho produkce druhý měsíc v řadě rostla silným meziměsíčním tempem (v listopadu o 1,8 % m/m), za předpandemickou úrovní ovšem stále zaostávala o 6 %. Tuzemský podíl nezaměstnaných osob v prosinci vzrostl z 3,9 % na 4,1 %. Šlo však především o vliv sezonnosti a po sezonním očištění tak podle našeho odhadu třetí měsíc v řadě podíl stagnoval na 4,0 %. Český stát pak v loňském roce hospodařil s deficitem ve výši 271,4 mld. CZK, který tak byl oproti schváleným 282 mld. CZK o něco nižší.
Silná data z amerického trhu práce podpořila dolar v jeho posilujícím trendu. V prosinci bylo v nezemědělském sektoru USA vytvořeno 256 tis. nových pracovních míst po listopadových 212 tis. Prosincový výsledek překonal konsensus o výrazných 91 tis. a ukázal tak na přetrvávající sílu tamního trhu práce. Ten poskytuje podporu spotřebitelským výdajům, které jsou hlavním zdrojem svižného růstu americké ekonomiky. Robustnost spotřebitelského sektoru potvrdil i ISM index ze služeb, který v prosinci vzrostl z 52,1 b. na 54,1 b. Nezaměstnanost se v USA nadále drží na nízkých úrovních. V prosinci se dokonce nepatrně snížila z 4,2 % na 4,1 %, zatímco konsensus očekával její stagnaci. Nepatrně za odhady naopak zaostal prosincový vývoj hodinových výdělků, jejichž meziroční růst zpomalil z 4,0 % na 3,9 %. Dolarové sazby se tak v mezitýdenním srovnání posunuly výše. Trend jejich nárůstu souvisí nejen se silnými daty, ale i s očekávanými dopady nastupující Trumpovy administrativy. Finanční trh ve výsledku pro letošní rok nyní očekává pouze jedno jediné snížení úrokových sazeb Fedu o 25 bb, a to až v září. Rostoucí dolarové sazby, rozšiřující se nůžky mezi americkou a evropskou ekonomikou a globálně zvýšená politická nejistota je živnou půdou pro posilující americkou měnu. Ta během minulého týdne vůči euru zpevnila o 0,5-0,6 % a přiblížila se k hranici 1,0200 EUR/USD. Dolar je tak nejsilnější za více než dva roky.
Středoevropské měny na silný dolar v minulém týdnu překvapivě nereagovaly. Česká koruna si v mezitýdenním srovnání polepšila o 0,2-0,3 % a její kurz se posunul k 25,08 EUR/CZK. Slabá data z tuzemského průmyslu se tak v podstatě obešla bez reakce na kurzu tuzemské měny. Ještě lépe v mezitýdenním srovnání dopadl maďarský forint, který posílil o přibližně 0,5 %. Kurz polského zlotého pak zůstal zhruba beze změny. Vliv silného dolaru v minulém týdnu nebyl patrný ani na ostatních měnách rozvíjejících se trhů.
Autor: Martin Gürtler, Komerční banka
Klíčová slova: Vývoj | EUR | Očekávání | Trh práce | Prognózy | EUR/USD | Slabá poptávka | Prognóza | Měny | Finanční trh | EUR/CZK | Americké ekonomiky | Meziroční růst | USD | Posílení | Politické problémy | Návrat inflace | Data z amerického trhu práce | Evropské ekonomiky | CZK | Silná data | Data z tuzemské ekonomiky | Objem | Cenový růst | TIM | Silný dolar | Posílení amerického dolaru | Trh práce v USA | Zpráva | Rok 2024 | Silná ekonomika | Trh | Komise | Koruna | ANO | Centrální banka | Automobilky | Jádrová inflace | Data z USA | Americká centrální banka | Česká koruna | Maďarský forint | Stavebnictví | Silný trh | Inflace v eurozóně | Čínská ekonomika | Ceny | ČNB | Pokles | Americká ekonomika | Prognóza ČNB | Maloobchodní tržby | Český stát | Snižování úrokových sazeb | Nejistota | Rok 2024 | Pokles ekonomiky | Vice | Dolarové sazby | Domácnosti | Inflace | Struktura | Kurz | Proinflační | Ekonomiky eurozóny | Situace | Vývoz | Dynamika HDP | Týdenní zpráva | Konsensus | Tržby | ISM | Politická nejistota | Rizika | Problémy | Vývoj německé ekonomiky | Ekonomická data | Trend | Průmysl | Tuzemský průmysl | Poptávka | FOREX | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Hlubší pokles | Forint | Proinflační působení | Práce | ROCE | Německé ekonomiky | Sazby | HDP | Nezaměstnanost | Celková inflace | Zpomalení růstu | Tržby v eurozóně | Snížení úrokových sazeb | Spotřeba domácností | Zavedení cel | Inflace v prosinci | Dolar | Zdražování | Indikátor důvěry | Ekonomika | Růst | Komerční banka | Objem zakázek | Index | Průmyslová produkce | ISM index | Maloobchodní tržby v eurozóně | Výkyvy | Volatilní | Tuzemská inflace | Dovoz do USA | Prohlášení | 3М | Středoevropské měny | Ekonomiky | Pohonné hmoty | Podíl nezaměstnaných | Meziroční růst spotřebitelských cen | ČR | Indikátor důvěry v ekonomiku | Německo | Bilance | Srovnávací základny | Martin Gürtler | Cíle | Ukazatele | Česká inflace | Meziroční inflace | USA | Průmysl v listopadu | Šance | Útraty | Banka | Podpora | Dovoz | Indikátor | Zdražování potravin | Prosincová inflace | Růst spotřebitelských cen | Zlepšení | Růst čínského HDP | Čínské vlády | Vlády |
Čtěte více
-
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Trh práce sníží šanci na pokles sazeb Fedu
Největší pozornost finančního trhu tento týden získá zveřejnění dat z amerického trhu práce a dále indexy výrobní i nevýrobní aktivity ISM. ECB začne publikovat novou referenční krátkodobou úrokovou sazbu. V Německu čekáme postupné zhoršování trhu práce. Čínský finanční trh bude týden zavřený z důvodu svátku. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská data za srpen ukážou odolnost ve spotřebě domácností a průmyslu
Srpnová data z tuzemské ekonomiky by měla vykázat mírný meziměsíční růst jak v maloobchodních tržbách, tak v průmyslové produkci. Finální odhady PMI v eurozóně potvrdí nízké úrovně implikující mezičtvrtletní pokles ekonomiky, zatímco tuzemský předběžný PMI zřejmě zaznamená zhoršení. Průmysl v sousedním Německu by měl již nést známky recese, když průmyslová produkce a tovární objednávky dále prohloubí svůj propad. Týden završí americký NFP report potvrzující silný trh práce, čímž jen utvrdí Fed ve svém rázném tempu utahování. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika si v loňském závěrečném čtvrtletí polepšila
V úterý bude zveřejněn první odhad tuzemského HDP za Q4 23, který podle nás ukáže na mezičtvrtletní růst domácí ekonomiky o 0,2 % q/q po ostrém poklesu v Q3 23. Ekonomika eurozóny v Q4 23 zase pravděpodobně stagnovala po mírném poklesu v předcházejícím čtvrtletí. Předpokládáme, že stagnovala i lednová meziroční inflace v eurozóně, a to na prosincových 2,9 % y/y, nicméně ta jádrová klesla o 0,3 pb na 3,1 % y/y v lednu. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská ekonomika v Q2 23 zůstala v útlumu
Fed i ECB na zasedáních v minulém týdnu zdůraznily, že jejich další kroky budou závislé především na nových datech. Tento týden přitom nebude o důležité statistiky nouze. Počet nově vytvořených pracovních míst za červenec by ve Spojených státech měl potvrdit jejich sestupnou tendenci. Zmírnění podle našeho odhadu zaznamenala i inflace v eurozóně, avšak její jádrová složka zůstává vysoko. Tamní ekonomika v Q2 zároveň oživila. V tuzemsku by data o HDP za Q2 měla potvrdit růstem pouze o 0,1 % q/q útlum domácí poptávky. ČNB ve čtvrtek znovu ponechá úrokové sazby beze změny. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace by měla zůstat v tolerančním pásmu cíle i po zbytek roku
Z domácí ekonomiky bude hlavním údajem tohoto týdne dnes zveřejněná inflace za únor. Ta se podle nás v meziročním vyjádření dále snížila a mohla by se dokonce dočasně dostat pod 2% inflační cíl. Data z USA pravděpodobně nenabídnou příliš důvodů, aby Fed začal trhy připravovat na brzké snížení úrokových sazeb. Očekáváme, totiž, že inflace v únoru zůstala lehce nad 3 % y/y a solidní výsledek pravděpodobně zaznamenají také maloobchodní tržby. Statistiky průmyslové produkce v eurozóně budou i v únoru poznamenané enormní volatilitou dat z Irska. Ani bez tohoto vlivu se ale průmyslu v eurozóně na začátku letoška nedařilo, a to zejména v energeticky náročných odvětvích. Hlavní událostí z pohledu finančních trhů by však v tomto týdnu v eurozóně mělo být zveřejnění revize operačního rámce ECB. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace letí s novým rokem vzhůru
Tento týden přinese první test prognózy ČNB, když se dočkáme lednové inflace. Ta podle nás svou akcelerací centrální banku překvapí. První odhad českého HDP by měl naznačit, že lokální dno máme za sebou. Zrovna tak německá čísla potvrdí, že český největší obchodní partner technické recesi skutečně unikl. Celkově ale budou evropská data slabá a budou kontrastovat s relativně solidními americkými indikátory. Pokud jde o geopolitické události, v centru dění bude jednání mezi čínskými a americkými představiteli a pokračování ságy brexit. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace na horní hraně tolerančního pásma
Klíčovou domácí událostí bude zítřejší publikace inflačních čísel za listopad. V souladu s tržním konsensem předvídáme zrychlení meziročního růstu z říjnových 2,8 % na 3,0 %, tedy nad předpoklad ČNB. Říjnová data z reálné ekonomiky sice ukážou na zlepšení v průmyslové produkci, výhled pro tento sektor ale zůstává utlumený. Ze světa se dočkáme snížení sazeb ECB, podle nás o 25 bb, z USA listopadové inflace, kde by její jádrová složka mohla zmírnit. Zvýšené geopolitické riziko v souvislosti se situací v Sýrii bude podporovat aktiva bezpečného přístavu jako je americký dolar. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace podle nás v červenci stagnovala na 2 %
Tento týden bude zveřejněna červencová inflace v ČR i USA. V obou zemích by podle našeho odhadu měla zůstat oproti červnu beze změny. V ČR tedy čekáme 2,0 % y/y a v USA 3,0 % y/y. Změn by neměla v meziročním vyjádření doznat ani jádrová složka. Americké maloobchodní tržby by měly potvrdit, že tamní spotřebitelská poptávka zůstává prozatím robustní. Naopak slabá čísla by tento týden měla přijít z amerického i evropského průmyslu. Výkon ekonomiky eurozóny nyní drží hlavně země více orientované na služby. Zpřesněný odhad HDP by měl pro druhé čtvrtletí potvrdit mezičtvrtletní nárůst ekonomiky eurozóny o 0,3 %. Na finančních trzích zůstane hlavním tématem zdraví americké ekonomiky a s tím související diskuze o načasování snižování úrokových sazeb Fedu. Tento týden zveřejněná data budou v tomto ohledu důležitá. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace podle našeho odhadu v prosinci klesla na 15,8 %
Vývoj spotřebitelských cen v prosinci ovlivnilo výrazné zlevnění pohonných hmot. To přispělo ke snížení inflace jak v ČR, tak USA. K nižším cenovým tlakům v tuzemsku by měla přispět i klesající poptávka v důsledku strmého propadu reálných příjmů domácností. Maloobchodní tržby za listopad podle nás vykážou další meziměsíční pokles. Celkově bude tento týden na data z tuzemské ekonomiky bohatý. Sledovány budou i evropské statistiky průmyslové produkce. Ta by měla zaznamenat meziměsíční oživení jak v Německu, tak celé eurozóně. Předběžný odhad německého HDP za celý loňský rok by pak měl ukázat, zdali tamní ekonomika v závěrečném kvartále mezičtvrtletně klesla. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace pravděpodobně míří ke 20 %
Růst spotřebitelských cen v ČR podle našeho odhadu dále zrychlil z květnových 16,0 % na 17,4 % v červnu. V červenci by se pak inflace vlivem výrazného zdražení energií pro domácnosti měla přiblížit ke 20 %. Další akceleraci by měla zaznamenat také americká inflace. Zde čekáme její zvýšení z 8,6 % na 8,8 %. Tuzemské maloobchodní tržby v květnu pravděpodobně jen nepatrně meziměsíčně rostly, a to pouze díky vyšším prodejům automobilů. Ve zbytku maloobchodu bychom měli již vidět dopady slábnoucí poptávky. To výdaje amerických spotřebitelů a také tamní průmyslová produkce (za červen) by měly pokračovat v meziměsíčním růstu. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace se v prosinci zvýšila na 6,6 %
Tento týden bude především o prosincových mírách inflace. Ta tuzemská podle nás znovu meziročně zrychlila, a to z listopadových 6,0 % na 6,6 %. Čekáme silný příspěvek jádrové složky, zatímco potraviny a pohonné hmoty by měly meziměsíční zdražení spotřebitelských cen brzdit. V USA podle našeho odhadu inflace akcelerovala pouze o desetinu na 6,9 %. Mimo inflace bude finanční trh sledovat statistiky maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Tuzemský maloobchod tentokrát podle nás podpořily zejména prodeje automobilů, které odrážely zmírnění problémů s dodávkami materiálů v automobilovém průmyslu. To by se mělo pozitivně projevit i v celoevropském ukazateli průmyslové produkce. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace spadla s novým rokem pod inflační cíl
Globální ekonomický kalendář přinese z Evropy zejména prosincová data průmyslové výroby, za Atlantikem pak bude publikována lednová inflace. Investoři ale budou na globální scéně sledovat zejména politické události. Americký Senát začne tento týden jednat o impeachmentu proti bývalému prezidentu D. Trumpovi, v Evropě pokračuje vládní krize v Itálii, kde se M. Draghi bude chtít úspěšně pokoušet o sestavení technokratické vlády. Z domova se hned dnes dočkáme doufejme slušných prosincových dat z reálné ekonomiky, závěr týdne pak přinese lednová inflační data. Pokles inflace pod cíl centrální banky bude dočasný a nijak neohrožuje diskusi o tom, kdy ČNB začne se zvyšováním úrokových sazeb. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v červenci zpomalila
V USA i tento týden získá pozornost hlavně politické dění a vývoj epidemiologické situace. Tamní inflace v červenci stagnovala a tahounem zůstává její jádrová složka. V eurozóně uvidíme další sadu předstihových ukazatelů, které začínají polevovat ve svém návratu k předkrizovým úrovním. Průmysl ale i nadále oživuje. Tuzemská inflace podle nás v červenci mírně zpomalila, i nadále zůstává na horní hraně tolerančního pásma ČNB. V závěru týdne pak uvidíme záznam z jejího posledního jednání a vývoj HDP v regionu za druhé čtvrtletí, které pravděpodobně pokleslo obdobně jako v České republice. Koruna by se měla v nejbližší době vrátit pod úroveň 26,20 za euro. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v červnu mírně zpomalila
Inflace v ČR v červnu podle našeho odhadu zpomalila z 2,9 % na 2,6 %. To však bylo dáno především vyšší srovnávací základnou loňského roku, když v meziměsíčním vyjádření očekáváme naopak vyšší cenovou dynamiku. Růst spotřebitelských cen by měl nepatrně zvolnit také v USA, a to z 5,0 % na 4,9 %. Zde budou tento týden zveřejněny i červnové statistiky maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Pozornost finančních trhů přitáhne rovněž asijský kontinent, když Čína zveřejní výsledky své ekonomiky za druhé čtvrtletí. Růst tamního HDP by měl sice zrychlit v mezičtvrtletním vyjádření z 0,6 % na 1,0 %, ani tak však nepůjde o úplně oslnivý výsledek. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v důsledku dražších energií výrazně zrychlí nad 19 %
Tento týden bude bohatý na data z české ekonomiky. Nejvíce sledovanými bude červencová inflace a průmyslová produkce za červen. Pozitivní trend lépe fungujících dodavatelských řetězců sice přetrvával, výroba automobilů však i přesto poklesla. Průmysl navíc čelí slábnoucí poptávce. Podle nás tak tuzemská průmyslová produkce v červnu klesla meziměsíčně o 1,2 %. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v květnu pravděpodobně zůstala mírně nad 3 %
Inflace v ČR podle našeho odhadu v květnu zůstala mírně nad 3 %, když i nadále působil výrazný meziroční růst cen pohonných hmot. Jádrová inflace by měla po otevření obchodů a služeb v meziměsíčním vyjádření mírně zrychlit, její vývoj je však spojen s velkou mírou nejistoty. Tuzemská průmyslová produkce a maloobchodních tržby v dubnu pravděpodobně meziměsíčně vzrostly, když pomohlo mírné rozvolnění protiepidemických restrikcí. Konečný odhad vývoje evropského HDP v prvním čtvrtletí by podle nás mohl přinést nepatrnou vzestupnou revizi ukazující na mezičtvrtletní pokles ekonomiky o 0,3 %. Druhé čtvrtletí by již mělo být ve znamení rostoucího evropského hospodářství, což by měly potvrdit červnové indikátory Sentix a ZEW. Evropská centrální banka však zatím zůstává hodně opatrná a ve čtvrtek nastavení měnové politiky rozhodně měnit nebude. Americký Fed bude tento týden sledovat především tamní inflaci, která by podle našeho odhadu měla vzrůst skoro k 5 %. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace za srpen hodně napoví ohledně další akce ze strany ČNB
Tento týden přinese téměř všechna domácí ekonomická data. Červencové statistiky z reálné ekonomiky ukážou na mírné navýšení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb. Srpnová inflace zůstane relativně vysoká, nad předpokladem ČNB. Významně napoví, co od bankovní rady na konci září čekat. ECB může na svém čtverečním zasedání oznámil záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP). Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Mírně vzestupnou revizi předpokládáme u druhého čtení HDP eurozóny za Q2 21. V závěru týdne se sejdou ministři financí eurozóny na neformálním summitu Euroskupiny a budou debatovat ekonomický výhled, euro, zelenou tranzici a konvergenci uvnitř měnové oblasti. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace zaznamenala v září další mírné snížení
V popředí pozornosti budou tento týden statistiky o vývoji spotřebitelských cen. Ty budou zveřejněny jak tady u nás v tuzemsku, tak také v USA. Česká meziroční inflace by se podle nás měla snížit druhý měsíc v řadě, ze srpnových 17,2 % na 17,0 % v září. Dalšího poklesu, zde již třetího v řadě, bychom se měli dočkat i v případě americké inflace, která v září pravděpodobně klesla z 8,3 % na 8,2 %. Zatímco jádrová inflace zůstává v obou zemích stále poměrně vysoko, tak ceny pohonných rychle klesají. Rizikem pro jejich další vývoj je však rozhodnutí zemí vyvážejících ropu o omezení těžby, které v minulém týdnu vedlo ke zdražení surové ropy ke 100 dolarům za barel. Za oceánem budou sledovány také zářijové maloobchodní tržby, u kterých očekáváme nárůst meziměsíční dynamiky. Data přicházející z americké ekonomiky zůstávají silná a obavy tamních spotřebitelů z recese se tak částečně zmírnily. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace zůstala i v červenci poblíž 3 %
Tento týden bude patřit především ukazatelům růstu spotřebitelských cen za červenec. Inflace v ČR podle našeho odhadu nepatrně zrychlila z 2,8 % y/y na 2,9 % y/y. Americká inflace by měla naopak mírně zpomalit z předchozích 5,4 % y/y na 5,2 % y/y. Mimoto bude finanční trh tento týden sledovat také srpnové indikátory sentimentu. Zveřejněn totiž bude evropský Sentix a německý ZEW. Oba by měly setrvat poblíž vysokých hodnot a potvrdit převládající optimismus mezi investory a podnikateli. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská meziroční inflace po více než roce opět jednociferná
Tuzemská meziroční inflace podle nás spadla během června pod 10 %, jednociferná by tak měla být poprvé od loňského ledna. Dynamika jádrové inflace potvrdí druhý měsíc v řadě minimální inflační tlaky plynoucí z nadále silně utlumené poptávky. Květnové statistiky maloobchodních tržeb z ČR žádné známky oživení podle nás nepřinesou. Obáváme se čtvrtého meziměsíčního poklesu prodejů v řadě. Ze světa bude nejdůležitějším číslem americká inflace za červen. Výraznější meziroční zmírnění celkové inflace doprovodí pouze umírněné snížení jádrové složky. Evropské indikátory důvěry za červenec by měly zaznamenat opatrné zlepšení.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
🔴 Investice 2025 💥 | Trumpův rok 😱 | Svět se bude otřásat 💣 | Největší příležitosti 🚀 | Varování ❗️
Prosinec 2024 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Platforma RF-Trader od RebelsFunding – tohle je budoucnost tradingu
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Forex: Výhled na rok 2025 - jaké budou nejlepší obchody na měnových trzích?
Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)
🔴 Investice 2025 💥 | Trumpův rok 😱 | Svět se bude otřásat 💣 | Největší příležitosti 🚀 | Varování ❗️
Prosinec 2024 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
Potomek rublu, japonská kopírka a postrach padělatelů. Takový je příběh kazašské měny
Denní kalendář událostí
V USA stavební povolení
V Británii maloobchodní tržby
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V Číně hrubý domácí produkt (HDP)
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V USA stavební povolení
V Británii maloobchodní tržby
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V Číně hrubý domácí produkt (HDP)
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Muskův vliv nebezpečně roste 😱 | Trump jako diktátor 💥 | Trhy v šoku 💣 | Index DAX má problém ❌
Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu
Inflace v Česku v prosinci zrychlila na 3 procenta
Bitcoin - Intradenní výhled 13.1.2025
NZD/CHF se odrazil od rezistence kanálu, bude pokračovat klesající trend?
GBP/NZD v klíčové konfluenční oblasti, býci vstupují do pozic
Očekávané události pro tento týden
CAC 40 - Intradenní výhled 13.1.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 13.1.2025
VIDEO: 🔴 Muskův vliv nebezpečně roste 😱 | Trump jako diktátor 💥 | Trhy v šoku 💣 | Index DAX má problém ❌
Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu
Inflace v Česku v prosinci zrychlila na 3 procenta
Bitcoin - Intradenní výhled 13.1.2025
NZD/CHF se odrazil od rezistence kanálu, bude pokračovat klesající trend?
GBP/NZD v klíčové konfluenční oblasti, býci vstupují do pozic
Očekávané události pro tento týden
CAC 40 - Intradenní výhled 13.1.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 13.1.2025
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Požár v Los Angeles zachvátil i burzu. Odnesly to hlavně akcie pojišťoven
Valuační výhoda japonských akcií
Multitimeframe analýza: 12.1.2025 akcie ADIDAS
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Fed půjde proti Trumpovi. Co na to akcie?
3 tržní scénáře pro rok 2025! | Investiční Memento
Jak strategie "Omezuj ztráty a nech zisky růst" vypadá v praxi?
Trading jako zrcadlo: Co nám trhy říkají o nás samotných?
Akcie čipových gigantů: Přetrvá růstová vlna v AI sektoru?
INVESTIČNÍ GLOSA: Požár v Los Angeles zachvátil i burzu. Odnesly to hlavně akcie pojišťoven
Valuační výhoda japonských akcií
Multitimeframe analýza: 12.1.2025 akcie ADIDAS
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Fed půjde proti Trumpovi. Co na to akcie?
3 tržní scénáře pro rok 2025! | Investiční Memento
Jak strategie "Omezuj ztráty a nech zisky růst" vypadá v praxi?
Trading jako zrcadlo: Co nám trhy říkají o nás samotných?
Akcie čipových gigantů: Přetrvá růstová vlna v AI sektoru?
Forexové online zpravodajství
Společnosti Apple se daří na jiných než hlavních trzích navzdory problémům v Číně
NATGAS stoupá nad 4 dolary
Erste: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu akcií z 59,52 EUR na 65,72 EUR
Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+4,99 %), ropa (+1,82 %), pšenice (+1,37 %)
Vývoj měnových párů: Dolar posiluje vůči koruně o 0,72 %
Index DAX ztrácí v úvodu obchodování, Barclays stanovila cílovou cenu na akcie Infineon Technologies
ČEZ: Kepler Cheuvreux zahájil pokrývání akcie ČEZu při doporučení „Reduce“ a cílové ceně na 825 Kč
Oživení spotřebitelské poptávky v závěru loňského roku postrádalo dynamiku
Prosincový nárůst inflace nebyl oproti očekávání tak silný
ČSOB Data Watch: Inflace pod naším odhadem i odhadem ČNB nahrává únorovému snížení sazeb
Společnosti Apple se daří na jiných než hlavních trzích navzdory problémům v Číně
NATGAS stoupá nad 4 dolary
Erste: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu akcií z 59,52 EUR na 65,72 EUR
Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+4,99 %), ropa (+1,82 %), pšenice (+1,37 %)
Vývoj měnových párů: Dolar posiluje vůči koruně o 0,72 %
Index DAX ztrácí v úvodu obchodování, Barclays stanovila cílovou cenu na akcie Infineon Technologies
ČEZ: Kepler Cheuvreux zahájil pokrývání akcie ČEZu při doporučení „Reduce“ a cílové ceně na 825 Kč
Oživení spotřebitelské poptávky v závěru loňského roku postrádalo dynamiku
Prosincový nárůst inflace nebyl oproti očekávání tak silný
ČSOB Data Watch: Inflace pod naším odhadem i odhadem ČNB nahrává únorovému snížení sazeb
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Technická analýza páru EUR/USD na 25.–30. července 2022
FX sumarizácia dopoludnia
FX: Závod ve snižování sazeb nabývá na obrátkách
Denný výhľad na EURUSD 30.10.2015
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Analýza páru USD/CAD na 1. června 2023 – proražená trendová linie a potenciál dalšího poklesu
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 10.–12. ledna 2025: prodávejte (sell) pod 96 200 USD (21 SMA – 7/8 Murray)
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Bitcoin ztrácí dynamiku
Technická analýza páru EUR/USD na 25.–30. července 2022
FX sumarizácia dopoludnia
FX: Závod ve snižování sazeb nabývá na obrátkách
Denný výhľad na EURUSD 30.10.2015
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Analýza páru USD/CAD na 1. června 2023 – proražená trendová linie a potenciál dalšího poklesu
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 10.–12. ledna 2025: prodávejte (sell) pod 96 200 USD (21 SMA – 7/8 Murray)
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Bitcoin ztrácí dynamiku
Blogy uživatelů
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
Formace (Pattern) Hlava a ramena
Analýza více časových rámců
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Gannův Čtverec 9 v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Požár v Los Angeles zachvátil i burzu. Odnesly to hlavně akcie pojišťoven
Praktické okénko – Tržní predikce pro silný americký dolar v roce 2023
Dolar si užívá nadvládu
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX
Falešný break a jak jej poznat
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
Formace (Pattern) Hlava a ramena
Analýza více časových rámců
Index S&P 500: Medvědům stojí v cestě poslední support
Gannův Čtverec 9 v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Požár v Los Angeles zachvátil i burzu. Odnesly to hlavně akcie pojišťoven
Praktické okénko – Tržní predikce pro silný americký dolar v roce 2023
Dolar si užívá nadvládu
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX
Falešný break a jak jej poznat
Vzdělávací články
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Forex: Nejvíce volatilní měnové páry
Začínáme s FOREXEM - Efektivní seminář online
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Faktory, které kazí vaši vědomou praxi
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Obchodní platforma cTrader – recenze a návod
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Velká tržní předpověď pro rok 2025
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
Forex: Nejvíce volatilní měnové páry
Začínáme s FOREXEM - Efektivní seminář online
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Faktory, které kazí vaši vědomou praxi
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Obchodní platforma cTrader – recenze a návod
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Tradingové analýzy a zprávy
Dolarový index - Intradenní výhled 13.1.2025
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2023
Forex: Pullback a další pokles na CAD/JPY?
Ropa WTI - Intradenní výhled 10.6.2022
Forex: USD/JPY se odráží od supportu trendové linie
S&P 500 - Intradenní výhled 13.1.2025
Forex: Pullback a další pokles na AUD/USD?
Forex: EUR/AUD se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu
Komodity: Ceny ropy dnes značně rostou
Zlato - Intradenní výhled 7.1.2025
Dolarový index - Intradenní výhled 13.1.2025
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2023
Forex: Pullback a další pokles na CAD/JPY?
Ropa WTI - Intradenní výhled 10.6.2022
Forex: USD/JPY se odráží od supportu trendové linie
S&P 500 - Intradenní výhled 13.1.2025
Forex: Pullback a další pokles na AUD/USD?
Forex: EUR/AUD se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu
Komodity: Ceny ropy dnes značně rostou
Zlato - Intradenní výhled 7.1.2025
Témata v diskusním fóru
Diskuze FOREX začátečníků
Nejvhodnější broker?
Americké akcie završily úspěšný květen stylovým proražením rezistence
FinFix
OANDA REST API
Nejlepší makléři demo účtu na forexu
EUR/USD podle Elliotta 17.11.2011
Cena cmd brokerov
Dotaz na společnost Interactive Brokers
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Diskuze FOREX začátečníků
Nejvhodnější broker?
Americké akcie završily úspěšný květen stylovým proražením rezistence
FinFix
OANDA REST API
Nejlepší makléři demo účtu na forexu
EUR/USD podle Elliotta 17.11.2011
Cena cmd brokerov
Dotaz na společnost Interactive Brokers
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři