Úterý 25. března 2025 08:00
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
XTB Online trading konference
reklama
Purple trading band forex umíme

Warren Buffett a Charlie Munger

img

Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway

07.05.2024 "Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabídne investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky", říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\xtb-05042024.jpeg

Jak správně investovat? Deset rad Rozumného investora

05.04.2024 Rozumný investor, vlastním jménem Jindřich Pokora, provozuje stejnojmenný kanál na YouTube, kde má téměř 30 000 odběratelů. Investováním a analýzou firem se zabývá již několik let, za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností, které ve spolupráci s XTB zpracoval do podoby nového ebooku nazvaného 10 rad Rozumného investora. Jak název napovídá, Jindřich se v tomto reportu podělil o 10 myšlenek, kterými by se podle něj měli řídit všichni dlouhodobí investoři. V tomto článku přinášíme malou ochutnávku:
C:\fakepath\akcie-07022024.jpg

Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)

08.01.2024 I základní analýza akcií zvyšuje vaše šance, že koupíte dobrou akcii a tím pádem dobře zainvestujete. Dobrá analýza vám pomůže udělat tři základní rozhodnutí: 1. kterou akcii koupit, 2. kdy jí koupit a 3. kdy jí prodat. Bez jakékoli analýzy je investování pouhým gamblerstvím.
img

Diverzifikace je pro idioty?

06.06.2023 „Warren Buffett a Charlie Munger se nechali slyšet, že diverzifikace je pro idioty. Ray Dalio říká, diverzifikace je nejdůležitější princip investování. Pravdu mají všichni,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Poznatky z letošního setkání akcionářů Berkshire Hathaway

15.05.2023 „Duo Warren Buffett a Charlie Munger poskytli pohled na jejich investiční uvažování a vyjádřili se k současným událostem na trzích, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.

Další články k tématu Warren Buffett a Charlie Munger

img

Charlie Munger nenáviděl Bitcoin, Warren Buffett také – ale z úplně jiných důvodů

29.11.2023 Charlie Munger, legendární investor a místopředseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway Inc, zemřel v úterý ve věku 99 let a zanechal po sobě kritické názory na Bitcoin, které sdílel se svým dlouholetým obchodním partnerem Warrenem Buffettem.
C:\fakepath\investor-24092023-1.jpg

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru (časť 3.)

24.09.2023 Víta vás pokračovanie nášho fascinujúceho seriálu o úspešných investoroch. Dnes sa zameriame na absolútnu legendu v investovaní, muža, ktorý zmenil pravidlá hry a stal sa synonymom pre takzvaný „finančný gén“. Vstúpte do sveta Warrena Buffetta, jedného z najvýznamnejších a najobdivovanejších investorov v histórii.
img

Co jsme se dozvěděli na výroční valné hromadě společnosti Berkshire Hathaway❓

08.05.2023 Akcie konglomerátu Berkshire Hathaway (BRKB.US), který řídí Warren Buffett a Charlie Munger, se v dnešní seanci obchodují o téměř 1,2 % výše po zveřejnění mnohem lepších čtvrtletních výsledků, než se očekávalo, a po vyznění výroční schůze akcionářů Berkshire, která se konala o uplynulém víkendu.
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
C:\fakepath\Buffett-14052023.jpg

Warren Buffett nás učí investorskému klidu, ve světě se nic moc nemění

14.05.2023 Valná hromada společnosti Berkshire Hathaway je investorský svátek. Už několik let máme možnost se podívat na její záznam, i když to vyžaduje několik dlouhých hodin. Záznam má přes sedm hodin. A je to náročná podívaná byťi jen pro diváka. Neuvěřitelné je, že Warren Buffett a Charlie Munger zvládnou prakticky bez přestávky po tuto dobu mluvit a odpovídat na otázky. Jako kdyby pro ně věk neexistoval. Přitom Buffett má 92 let a Charlie Munger příští rok oslaví 100 let. A co na valné hromadě zaznělo?
C:\fakepath\bh-13032020-lv.jpg

Valná hromada Buffettovy Berkshire Hathaway bude bez akcionářů

13.03.2020 Výroční valná hromada investiční společnosti Berkshire Hathaway, kterou spravuje legendární investor Warren Buffett, se letos kvůli novému koronaviru uskuteční bez fyzicky přítomných akcionářů. Buffett držitelům akcií své firmy v dopise napsal, že se akce ale bude konat podle plánu 2. května a stejně jako v předchozích letech ji bude možné sledovat alespoň prostřednictvím streamovací služby Yahoo.
C:\fakepath\Munger.jpg

Zemřel americký miliardář a Buffettova pravá ruka Munger, bylo mu 99 let

29.11.2023 Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP včera o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva.
C:\fakepath\bitcoin-10022021-4.png

Bitcoin ako alternatíva

10.02.2021 Nie je to tak dávno, čo analytici JP Morgan varovali, že cena bitcoinu sa už nikdy nemusí vrátiť na hodnotu 40 000 USD a máme tu nové historické maximum vyššie o zhruba 20%. Čo okrem Tesly a Elona Muska stojí za týmto nárastom a prečo to môže pokračovať?
img

Proč se Warren Buffett mýlí, pokud jde o kryptoměny?

28.03.2023 Navzdory tomu, že mnoho lidí na poučení Warrena Buffetta o investování dá, je generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway dlouhodobě kritizován krypto komunitou kvůli svému postoji k aktivům, jako je Bitcoin, o kterých prohlásil, že jim chybí vnitřní hodnota a jsou ,,jedem na krysy”.
img

Technická analýza BTC/USD na 14. 4. 2023

14.04.2023 Přestože cena bitcoinu od začátku roku vzrostla o více než 80 %, někteří kryptoskeptici stále nemohou změnit svůj negativní postoj ke kryptoměnám. Jedním z takových lidí je americký obchodní magnát, filantrop a prezident Berkshire Hathaway Warren Buffett. V nedávném televizním rozhovoru uvedl, že většina lidí nakupuje BTC pouze proto, aby rychle vydělali peníze. To znamená, že "Bitcoin je hrací žeton a nemá žádnou vnitřní hodnotu."
Související klíčová slova: Zestátnění společnosti | Trading | Dostatečné zkušenosti | Index WIG20 | Omezení pohybu obyvatelstva | Co je to fundamentální | Vysoké valuace | Zkušenosti | Akciové trhy | Maďarský index BUX | Reality | Řecko | Trend | Pokles likvidity | OTP | Analýzy | Prosperity | Jednoduché nástroje technické analýzy | Konkrétní akcie | Aktiva | Jindřich Pokora | Nálady na trhu | Investice do čínských akcií | Přesnost | Špatná nálada | Technické znalosti | Diverzifikace | Pravděpodobnost | Berkshire Hathaway | Obchodovat ve směru trendu | Dění na trzích | Kulminace inflačních tlaků | Investorské prezentace | Sjezd akcionářů | Český kapitálový trh | Nadprůměrné cash flow | Inflace | Blockchainové infrastruktury | Burza | Optimistická nálada | Vývoj válečného konfliktu | Ireallytrade | Investiční poradci | Zastropování cen energií | Začátky obchodní kariéry | Zvažované investice | České banky | Vhodné příležitosti pro nákup | WFT zdanění | Vývoj geopolitické situace | Výhled | Kam až může cena akcie dojít | Ztrátová investice | SPAC v ČR | Aktivní obchodování | Světová produkce mědi | Analytické služby | Akcie producentů mědi | CEE Equities | Nižší ceny | Historie společnosti | Základní analýza akcií | Dlouhodobé pozice | Necyklické aktivum | Základní metody analýzy | Ireallytrade.com | Svatý grál | Obchodní seance | Válka | Závratné zbohatnutí | Akcie vhodné příležitosti | Dvojciferné zhodnocení | Cyklické odvětví | Slábnutí inflačních tlaků | Zdanění příjmů | Zpráva | Výhled recesních scénářů | Služby pro institucionální investory | Energetická situace v Evropě | Zmírňování opatření | Opatření | Coca-Cola | Covid | Struktura zastropování cen | Vyšší zdanění příjmů | Zvýšených cen vstupů | Více peněz | Výprodeje | Utěsňování centrálních bank | Zdravotní péče | Názor Buffetta | Hlavní akciové indexy | Nástroje technické analýzy | Výhled pro akcie ČEZu | Disciplína | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Ekonomiky | Příležitost akcie | Setkání akcionářů | Větší regulace | Chamtivost | Herní plán | Bridgewater Associates | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Rozhodování Buffetta | Peníze | Pozitivní očekávání | Turecko | Sociální sítě | Zdanění příjmů v USA | Snížení zadlužení | Doktorát z financí | Očekávání | Domácí investiční společnosti | Doktorát | Šance na úspěch | Investujeme | Rychlé zisky | Majetek | Tvůrce trhu | Investovat v Číně | Růst | Příležitosti | Obchodní pokyny | Fundamentální analýza | Produkce základních surovin | Zestátnění společnosti ČEZ | Vzorce chování | Sentiment na trhu | Prognóza | Nálada investorů | Umělá inteligence | Vysoká inflace | Tvorby rezerv | Obrat trendu | Americká centrální banka | Technologické akcie | Long | Chování | Modernizace přenosových sítí | Zpomalení ekonomiky | Akcie ropných firem | Úrokové sazby | Investiční portfolio | Ajit Jain | Akcie ČEZu | Portál FXstreet.cz | Trh | Systematické riziko | Výborné společnosti | Oblast pro investování | VŠE v Praze | Zkušenost | Portfolio manažer | Bridgewater | Kapitálový trh | Index | Vice | Ozbrojené složky | Burza v Istanbulu | Setkání akcionářů Berkshire Hathaway | Zajímavé příležitosti | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Dobré obchodní příležitosti | Společnosti | Řízení rizika | Analytické pokrytí | Zprostředkování obchodování | S&P | Regulátoři | Index BIST 100 | Obrovský potenciál | Poptávka | Otevřené podílové fondy | Akciové indexy | Produkce mědi | Výše zdanění | Freeport-McMoRan | Daň z nadměrných zisků | Základní analýza | Swing | Investiční horizont | Technické analýzy | Budoucnost | Snížení poptávky | Balkánské země | Další růst | Krátkodobé strategie | Rozumný investor | Špatná ekonomická zpráva | Moneta | BIST 100 | Pozornost | Současná cena mědi | Makroekonomická data | Rizikovost investice | Jaké analýzy se používají | Rumunsko | Bohatství | Vládní koalice | Akcie Colt CZ | Ekonomická zpráva | Podnikání | Tisknutí peněz | Definitivní obrat trendu | Aktuální valuace | Daně z příjmů | Analýza sentimentu | Samořízení | Akcie na vlastní účet | Valuace sektoru | Venture investic | Podílové fondy | Vnitřní hodnota | Obchodovat | BH Securities | Cíle fundamentální analýzy | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Růst úrokových sazeb | Equity | Odkup akcií | Problémy | Legendární trader | Nejdůležitější pojem | Kde investovat | Jak určit trend | Geico | Kapitálové trhy | Úspěch v investování | Stávající trend | Rozmach kryptoměn | Vývoj situace v Číně | Bankovní sektor v ČR | Dobrý fundament | Canary Wharf | Byznys | Frontier trh | ETF | Investování do akcií | Firma | Trend is your friend | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrný zisk | SWIFT | Senior trader | Atraktivní příležitosti | Fundamentální analýzy | | Dopady energetické krize | Současné ceny | Greg Abel | Výsledky amerických společností | Akcie pražské burzy | Promořenosti populace | Měnové zajištění | USA | Globální inflace | Komerční banka | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Reklasifikace | Diverzifikace při investování | Vášeň | Indický akciový trh | Zvyšování úrokových sazeb | Analýza akcií | Burze | Wood & Company | Změna klimatu | Historie | Vývoj | Odvětví | BHS Timur Barotov | Změny klimatu | Rizikovost | Finanční ukazatele | Akcie Colt | Držení akcií | Direct market access | Prop Trading | Investiční doporučení | Specifické riziko | University of Leicester | Obchodní příležitosti | Další vývoj | Aktuální situace | Kompenzace | Apple Podcasts | Manažeři | Růstový potenciál | Dna | Jak správně investovat? | Velké londýnské banky | Krachy velkých krypto burz | Investiční strategie | Částečný úvazek | Diverzifikace bohatství | Kyberpojištění | AI | Profesionální investoři | Obchodování pro klienty | Reálné ekonomiky | Sazby | Vladimír Vávra | Patria | Úrok | Investovat | Sektorové alokace | Hotovost | Jak na fundamentální analýzu | Nárůst nově nakažených | Firmy | Farmaceutický sektor | Panika | Zajištění | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Finanční výkazy | Londýnské banky | Investování | Prodej akcie | Legendární investoři | Agency business | Trader Larry Williams | Zachování neutrality | Startup společnosti | Trhy | Další růst úrokových sazeb | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Legendární trader Larry Williams | Rizika | Český PX index | Středoevropské burzy | Kvantitativní utěsňování | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Benjamin Graham | Fond | Velký růst | Americké banky | Dluhopisový trh | Podílové listy | Odliv prostředků z trhu | Růst ekonomiky | CEE | Ondřej Hartman | Tesla | DMA obchodovaní | Stabilita | Individuální akcie | Středoevropský region | Sentiment trhu | Situace na finančních trzích | Na burze | Částečné zestátnění | Akcionáři | Analytička | Společnost | Hospodaření | Sjezd akcionářů Berkshire | Conseq | FXstreet | Larry Williams | Tradeři | Riziko | Analytik | MAM | Pražské burzy | Portfolio | Nástroj | Buffett | Čína | Ceny | Představenstvo | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Pokles | Války | Centrální banka | Akcie na burze | Berkshire | Tradingový portál | Současná cena | Kurzové riziko | Indexové fondy | Výnos | Zboží každodenní spotřeby | České akcie | eBook | Podcast | ČEZ | Zpětný odkup akcií | CEO | Varšavská burza | Rozhovor | Zastropování cen | Tradingový portál FXstreet.cz | Ceny akcií | Cena akcií | Energetická krize | Občanské války | Podcasty | Zisk | Xetra | Metody analýzy | Obchodování | Cena mědi | Colt CZ | Měna | Management | Údaje | Pojišťovny | Omezení pohybu | FXstreet.cz | Obchody | Portfólia | Obchodování na páku | Grafy | Aktivum | Behaviorální | Situace | Startup | Finanční systém | Konsensus | Největší rizika | Aktivní trader | FOREX | Signály | Trader | Dividenda | HDP | Načasování | Dopady vysokých úrokových sazeb | Rozhodování | Dolar | Zdanění | NEST | Direct market | Index BUX | Private equity | Začínající investoři | Lehman Brothers | Ztráty | Západoevropské trhy | Akcie | Návratnost | Výhody | Podniky | SPAC | Američtí regulátoři | City | Tým FXstreet.cz | Domácí akcie | Rekordní zisky | Technologie | Výplach | Exekuce | Globální recese | Daně | Růst zisků | Výsledky | BHS | Peněžní zásoba | Investice | Business | Pro investory | BUX | Potenciál | Investujte | Konkurence | Komunikace | Maďarský index | Psychické rozpoložení | Indie | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Zisky | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | Timur Barotov | Akcie klesají | Výhled pro akcie | Situace v Číně | Marika Čupa | Burzy | Cena akcie | Cash flow | Investovat do akcií | Munger | Zhodnocení | 1 milion | Negativní sentiment | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Technická analýza | Plány | Výprodeje na trzích | WIG20 | Zbohatnutí | TIM | Investiční | Nálada | Prodej | Pákový efekt | Rozvoj | Míra | Colt | Divize | Akcie českých bank | Akciové tituly | Tržní ceny | DMA | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Short | Krize | Rostoucí trend | CEE region | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Cena | Upozornění | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Dobrá nálada | Dlouhodobost | Výhledy | Co bude | Trend na akciovém trhu | Erste | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Indikátory | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Cíle | Kryptoměny | Banky | Akcie ČEZ | Express | Rychlost | Investiční společnosti | Odliv prostředků | Šance | Ray Dalio | Wall Street | Instrumenty | Analýza | ČR | XTB | Dlouhodobý investor | Pozice | Portfolia | Začínající tradeři | Příležitosti pro nákup | Hedge | Market | Technologický sektor | Půjčování cenných papírů | Sestupný trend | Indická ekonomika | Cenný papír | Načasování nákupu | Služby | Volný čas | Peněžní zásoby | Sentiment | Investoři | Spotify | Stop-Loss | Spotřebitelé | Ziskovosti společnosti | Vzdělávání | Auta | Ocenění akcií | P.A. | Proces učení | USD | Rio Tinto | Investovat do ETF | Patria Direct | Warren Buffett | Svět kryptoměn | iPhone | Zpomalení ekonomického růstu | Rozsah škod | CZ | Bankovnictví | ANO | Zdanění mimořádných zisků | Nemovitosti | PX index | Zestátnění | Vládní pomoc | Dlouhodobí investoři | Indexy | Americký dolar | SPAD | Alokace | Doporučení | Krypto | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | EU | Bankovní sektor | Politické riziko | MIC | Poradci | Řízení kapitálu | Pravidelnost | SVB | Pracovní síly | Akciový trh | Investovat peníze | Investor | Ukazatele | American Express | Korporace | Banka | Vlastnictví | Energetická situace | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Warner Bros. Discovery
Warner Bros Discovery (WBD.US)
Warner Bros Entertainment
WarnerMedia
Warner Music
Warner Music Group
Warner Music Group (WMG.US)
Warrant
Warranty
Warren Buffett

Následující klíčová slova

Warren Buffett Foundation
Warren Buffett varuje
Warren Edward Buffett
Warren je doma
Warren Patterson
Warsh
Warwick McKibbin
WASDE
WASDE od USDA
WASDE report
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding sleva březen 30
Potvrďte prosím... Zavřít