Nákupní trend
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
02.10.2023 Nejsilnější měnou měsíce září se stal novozélandský dolar, který jako jediný dokázal proti americkému dolaru posílit. Zbytek světových měn se již pohyboval v rudých číslech. Největší oslabení vykázal švýcarský frank, který vůči americkému dolaru ztratil 4 %. Silný americký dolar se také podepsal na cenách zlata a stříbra, které v září oslabily. Naopak cena ropy díky silnému fundamentu a utahování kohoutků ze strany Ruska a Saudské Arábie výrazně posílila. Akciový index S&P 500 rovněž oslabil, což může souviset s korelací silného amerického dolaru a vyprchání nákupní euforie po AI boomu (umělá inteligence). Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých obchodních instrumentů.
Měsíční report finančních trhů (srpen 2023)
04.09.2023 Králem srpnového obchodování na měnových trzích byl bezesporu americký dolar, který dokázal posílit vůči všem hlavním světovým měnám. Sílu amerického dolaru nejvíce odnesl dolar novozélandský, který ztratil 2,95 % a stal se tak nejslabší měnou měsíce. Naopak nejsilnější měnou se stala britská libra, která i tak ztratila vůči americkému dolaru 0,81 %. Komoditními trhy v srpnu zmítala vysoká volatilita, nicméně na cenách, kde zlato a stříbro měsíc začalo, tam jej i skončilo. Ropa WTI koncem srpna testuje své dlouhodobé maximum poté, co trh první polovinu měsíce oslaboval. Akciový index S&P 500 ve druhé polovině měsíce rostl a pokud toto pozitivní momentum přetrvá i na začátku září, můžeme očekávat tento index na vyšších hodnotách. Pojďme se nyní již konkrétně podívat, jak situace na jednotlivých trzích vypadá.
Měsíční report finančních trhů (duben 2023)
01.05.2023 Po turbulentním březnu jsme byli v dubnu svědky spíše tržní stagnace a to především na měnových trzích, které se pohybovaly do strany. Naproti tomu komoditní trhy toho během dubna stihly daleko více. Zlato a stříbro vytvořily svá letošní maxima a ropa po testu dlouhodobých minim výrazně posílila. Akciový index S&P 500 v závěru měsíce zvýšil svojí volatilitu, což může být reakce na probíhající zveřejňování kvartálních hospodářských výsledků. Na měnových trzích se role nejsilnější měny ujal švýcarský frank, který posílil vůči americkému dolaru o 2,8 %. Nejslabší měnou se stal japonský jen, který oslabil o 4,01 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj konkrétních finančních instrumentů.
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2022)
02.01.2023 Závěr obchodního roku se nesl především ve znamení postranních trendů, při kterých vznikalo mnoho spekulací nad budoucím cenovým vývojem finančních aktiv. Ještě před tím, než si přiblížíme dění na jednotlivých instrumentech, porovnáme si sílu hlavních měn vůči americkému dolaru. Stejně jako v listopadu byl i v prosinci nejsilnější měnou japonský jen, který posílil vůči americkému dolaru o 5,36 %. Určitou výkonnost dále vykázalo euro a švýcarský frank se ziskem nad 2 %. Nejslabší měnou se stal kanadský dolar, který skončil ve ztrátě 0,88 %. Zbývající světové měny se držely zkrátka a díky cenové stagnaci jejich růst vůči americkému dolaru nepřekonal hranici 1 %.
Článek, který vám vůbec v ničem nepomůže
26.12.2022 Čistá mysl a rozšířené vnímání je cesta k úspěchu nejen na finančních trzích, ale i v životě.
Měsíční report finančních trhů (říjen 2022)
01.11.2022 Říjnové obchodování na měnových trzích probíhalo ve znamení vzpoury proti americkému dolaru. Za jeho oslabením proti většině hlavních měn stála informace, že členové Federálního rezervního systému (FED) nejsou jednotní, co se týče aktuálního tempa růstu úrokových sazeb, a že na listopadovém zasedání může probíhat snaha o jeho zpomalení. Díky této nejistotě se stal nejsilnější měnou říjnového obchodování novozélandský dolar, který vůči americkému posílil o 3,89 %. V patách mu je britská libra, která díky výměně tamního premiéra posílila o 2,78 %. Naopak nejslabšími měnami byly japonský jen, a to i přes probíhající intervence Bank of Japan a švýcarský frank. Nyní se pojďme podívat na technickou analýzu jednotlivých měn.
Měsíční report finančních trhů (červenec 2022)
01.08.2022 Po dvouměsíčním posilování si americký dolar udělal pauzu a jako překoupené aktivum dal možnost ukázat sílu i ostatních měn. Možná právě v červenci jsme byli svědky počátku nových dlouhodobých trendů, protože měnové páry, které první polovinu roku oslabovaly, se nyní ujímají otěží. Nejsilnější měnou v červenci byl japonský jen, který vykázal posílení vůči americkému dolaru o 2,55 %. V jeho závěsu se nachází australský a novozélandský dolar, které v červenci dosáhly zhodnocení nad 1 %. Naopak nejslabší měnou měsíce se stalo euro, které ztratilo vůči americkému dolaru více než 2 %. Nyní si ukážeme cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
Další články k tématu Nákupní trend
Analýza trhu s XRP (XRP/USD) – 21. června 2023
21.06.2023 Ke dni 21. června 2023 v 5:02 UTC se XRP na burze Binance obchoduje za 0,50030 USD, což je o 0,01000 USD (+2,04 %) více než při předchozím uzavření. Objem obchodů za posledních 24 hodin činil 399 399 802 XRP. Nabídková cena je 0,50030 USD a poptávková cena je 0,50040 USD. Denní rozpětí se pohybuje mezi 0,47160 a 0,50100 USD.
GBP/AUD v nákupní oblasti, bude pokračovat rostoucí trend?
12.06.2024 Měnový pár GBP/AUD se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucím trendovém kanálu. Nyní se postupně vrátil zpět směrem k již dříve prolomené oblasti rezistence (nyní support) kolem psychologické hladiny 1,9250, která se zároveň nachází na středové linii vyznačeného trendového kanálu. Dočkáme se odrazu (throwback) od již zmíněné proražené rezistence (nyní support) a následného pokračování rostoucího trendu?
Index S&P 500 v nákupní oblasti, bude pokračovat rostoucí trend?
30.07.2024 Cena akciového indexu S&P 500 se na denním grafu v rámci korekce předchozího růstu postupně vrátila zpět směrem k supportu rostoucí trendové linie kolem psychologické hladiny 5400 bodů, která zároveň koresponduje s úrovní 50 % Fibonacciho retracementu. Najdou kolem současných úrovní znovu sílu býci a bude pokračovat rostoucí trend?
EUR/USD: plán na evropskou seanci 11. listopadu. COT reporty. Euro se na pozadí klesající inflace v USA vyšplhalo na úroveň 1,0200
11.11.2022 Obchodníci včera obdrželi několik zajímavých signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Dříve jsem vás žádal, abyste se při rozhodnutí, kdy vstoupit na trh, soustředili na úroveň 0,9975. Pokles na tuto úroveň a její následný průraz proběhly bez jejího opětovného testování směrem nahoru, a neumožnily nám tudíž otevírat short pozice. To nejzajímavější se odehrálo v druhé polovině dne po zveřejnění údajů o poklesu inflace v USA. Euro spěchalo nahoru a falešný průraz v oblasti 1,0136 přinesl signál k průrazu, ale nevyústil ve výraznější klesající pohyb. Po korekci o 20 pipsů býci prorazili a znovu otestovali úroveň 1,0136 shora dolů, vygenerovali tak nákupní signál v trendu a vyvolali další růst o 50 pipsů. Falešný průraz poblíž další rezistence na úrovni 1,0182 poskytl vynikající bod pro vstup na short pozice, v důsledku čehož pár korigoval zpět k úrovni 1,0136, kde se býci opět pustili do práce a vygenerovali druhý nákupní signál. Tentokrát činil pohyb nahoru více než 80 bodů.
EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky
16.05.2024 K otestování ceny 1,0837 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl do oblasti cílové úrovně 1,0882, takže obchodníci mohli dosáhnout zisku ve výši přibližně 50 pipsů. Na zprávy o indexu spotřebitelských cen ve Francii, HDP eurozóny, zaměstnanosti a průmyslové výrobě trh nereagoval. Údaje o inflaci v USA však trh rozhýbaly a daly kupujícím eura velmi silný impuls. Dnes může růstový trend pokračovat; k tomu je však zapotřebí dobrých prognóz Evropské komise a slušné zprávy o finanční stabilitě eurozóny. Žádné další zprávy dnes k dispozici nebudou, takže pokud trh ustojí slabé údaje a tlak prodejců, pak by zřejmě euro mohlo odpoledne pokračovat v růstu. Je lepší jednat v souladu s trendem a hledat nákupní signály. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Long signál na akcie Boeing (BA)
08.07.2020 Kromě leteckých společností v posledních několika měsících značně trpěli zejména výrobci letadel Boeing a Airbus. Celkově vzato cena akcií od února do března ztratila přes 70 % své hodnoty. Teprve po vytržení z konsolidace v polovině května mohli býci znovu vytvořit určitý nákupní tlak. Klesající trend byl tak jasně zastaven.
Měsíční report finančních trhů (únor 2023)
06.03.2023 Únorový měsíc příliš nehrál do karet dlouhodobým obchodníkům a investorům, protože trhy se ve svém cenovém pohybu uchýlily spíše k postrannímu trendu. Tento pohyb vyhovuje spíše krátkodobým obchodníkům, kteří využívají tržní volatility a praktikují více krátkodobých obchodů. Tento postranní trend je vyjádřen i procentuálním zhodnocením jednotlivých světových měn vůči americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v únoru stala britská libra, která oslabila vůči americkému dolaru o 0,07 %. Až na japonský jen, který vůči dolaru ztratil 3,41 %, většina měn odepsala mezi 1 % až 2,25 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jak na měnových a komoditních trzích, tak na americkém indexu S&P 500.
Predikce ceny bitcoinu a etherea – vzroste BTC tento měsíc o 100 %?
25.10.2022 25. října cena bitcoinu vykázala mírnou medvědí korekci poté, co byla odmítnuta na hranici odporu 19 700 USD. Naproti tomu Ethereum se konsoliduje v úzkém obchodním rozmezí 1 335 až 1 360 USD.
Zlato se dostava do mírného býčího tlaku
09.10.2024 Zlato se navzdory optimistickým údajům o zaměstnanosti v USA z minulého pátku drželo v pásmu 2 624-2 670 a vytvořilo symetrický neutrální trojúhelník na vrcholu svého širokého růstového trendu. Klesající technické ukazatele naznačují, že nákupní nálada slábne, takže drahý kov je v nadcházejících seancích zranitelný vůči pohybu směrem dolů. Přesto je nepravděpodobné, že by se obchodníci znepokojovali, pokud se cena neponoří pod spodní pásmo tříměsíčního býčího kanálu poblíž 2 595 bodů. Pokud tedy prodejci tuto základnu naruší, mohla by se cena propadnout směrem k 50dennímu SMA a dlouhodobé trendové linii podpory z února na úrovni 2 528. Ještě níže by se mohly otevřít dveře k úrovni 2 480 a téměř rovné omezující linii na úrovni 2 460, jejichž prolomení by střednědobý výhled posunulo zpět k neutrálnímu. Jakmile se cena vyšplhá nad trojúhelník a úroveň 2 664, pozornost se okamžitě obrátí k psychologickému číslu 2 700 a linii odporu kanálu. Úspěšné proniknutí výše by mohlo trvat až do oblasti 2 800-2 830, kde se nachází vzestupná linie spojující maxima z prosince 2023 a dubna 2024. Zlato by si mělo po svém posledním vrcholu na historickém maximu 2 670 oddechnout. Případný pohyb směrem dolů by mohl být součástí pokračujícího pozitivního trendu.
Aktuálně k BTC 23. listopadu 2022 – možnost dalšího růstu
23.11.2022 Vzhledem k silnému vzestupnému momentu v pozadí a intradennímu býčímu trendu vidím potenciál dalšího růstu. Sledujte nákupní příležitosti při intradenních poklesech s cíli růstu na ceně 16 800 a 17 000 USD.
Související klíčová slova:
FXstreet | Intervence | Price Action | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | USD/CAD | Rusko | Britská libra | OPEC | Pin Bar | Ropa WTI | Akciové trhy | Měnové trhy | Americký dolar | Zhodnocení | Aussie | Bank of Japan | COT report | Centrální banky | Konsolidace | Euro | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | High | Indikátor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Pozice | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Support | Trend | Volatilita | Výkonnost | Zlato | Švýcarský frank | Banky | EUR | USD | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Cena zlata | Cena ropy | Komoditní trhy | Produkce ropy | Cenový graf | Euforie | Optimismus | Výsledky | Obchodovat | Obchodníci | Aktivum | Index | Volatilní | Barel ropy | Cena | Cena stříbra | Dolar | Eura | Evropské měny | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Komodita | Komoditní | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Libra | PinBar | Pro investory | Ropy | Světové měny | Trh | Volatility | Výprodej | WTI | Zlato a stříbro | Zpráva | Zisky | Redukce | ROCE | Tržby | COT | Světová měna | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Klouzavý průměr SMA | Propad | Americká ropa WTI | S&P | Historická maxima | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Dobré výsledky | Predikce | Krize | Americký index S&P 500 | Obchodování na měnových trzích | Očekávání | Akciové společnosti | Silný americký dolar | Trendové čáry | Růst amerického dolaru | Velké riziko | Klesající cena | Optimismus na akciových trzích | Denní graf | Oslabování japonského jenu | Dvojitý vrchol | Formace dvojitý vrchol | Dvojité dno | Formace dvojité dno | SMA | Impuls | Klesající trendové čáry | Problémy | Nálada | Nejbližší support | Předsevzetí | Americký index | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Trhy | Pokles | Situace | Indikátor RSI | Portál FXstreet.cz | Vývoj | Vývoj na trhu | Mince | Cenový vývoj | Prostor k růstu | Další pokles | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Prostor pro pokles | Růst | Tvorby zisku | Signál | Potenciál | Akciový index S&P 500 | Umělá inteligence | Práce | Mozek | Snížení produkce | Indikace | USD za barel | Cenové pohyby | Posílení | Potenciál trhu | Cenový pokles | Silný cenový pokles | Silný fundament | Kupci | Falešný průraz | Umělé inteligence | Průraz | Vyčerpání kupců | Pokračování růstu | Rostoucí trend | Den obchodování | Ceny | SMA 20 | SMA 200 | Big Tech | Zasedání amerického Fedu | Proražení | Tržní reakce | Růstový trend | Síla amerického dolaru | Cenový pohyb | Přeprodané oblasti | Cenové úrovně | Oslabení | Nerozhodnost trhu | Martin Klass | Příležitosti | Trend klesající | AI | Chování | Vnímání | Interpretace | Společnosti | Dna | Vyšší hodnoty | Pokračování trendu | Situace na komoditních trzích | Měnový report | TIM | 3М | Postranní pohyb | Big tech | Poslední den obchodování | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Technické korekce | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Nákupní pohyb | Konsolidace ceny | Doji svíčky | Reverzní formace | Volatilní měnový pár | Velmi volatilní | Velmi volatilní měnový pár | Cenový výběžek | Indikace RSI | Obchodní aktivum | Rozhýbání volatility | Rozložení obchodních pozic | Oslabující americký dolar | Zelená čísla | Výsledky kvartálního hospodaření | Hospodářský kvartál | Možnost tvorby zisků | Rezistentní zóny | Neuspokojivé výsledky | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Překoupené oblasti | Dlouhodobější trend | Prodejní reakce | Nákupní korekce | Dlouhodobý klouzavý průměr | Britská premiérka | Rovnovážný stav | Postranní trend | Posilování kanadského dolaru | Pokračující výprodej | Premiérka Trussová | Intervence Bank of Japan | Vytvoření korekčního pohybu | False break (falešný průraz) | Růst novozélandského dolaru | Pozitivní nálada | Pohyb stříbra | Téma inflace | Růst ropy | Tíha inflace | Intervence japonské centrální banky | Americká ropa | Říjnové obchodování | Snížení produkce ropy | CZ | Nižší minima | Nižší maxima | Posilování franku | Vnímání na finančních trzích | Závěr obchodního roku | Silná korelace | Technické nastavení | Signál pro pokračování trendu | Krátkodobý klouzavý průměr | Klouzavý průměr SMA 20 | Prostor pro další posilování | Další posilování | Cenová stagnace | Prosincová cenová stagnace | Cenové konsolidace | Výrazný trend | Posilování švýcarského franku | Složení COT reportu | Nárůst prodejních obchodních pozic | Prodejní trend | Predikce cenového poklesu | Obchodníci texaské ropy | Prodejní aktivita | Cenový růst | Zásadní cenové pohyby | Velká změna | Nárůst prodejních pozic | Překonání SMA 20 | Překonání SMA | Výprodeje | Pokles USD/CAD | Tržní stagnace | Cenové minimum | Fundamentální impuls | Nákupní momentum | Vyšší ceny | Americký akciový index S&P 500 | Zóny konfluence | Cenový vývoj na trhu s ropou | Stabilní posilování | Problémy ve švýcarském bankovním sektoru | Oblasti konsolidace | Oslabování australského dolaru | Vytrvalý cenový pokles | Střednědobý klouzavý průměr | Nárůst long pozic | Vznik prodejního trendu | Fyzický gap | Kvartální hospodářské výsledky | Letošní maximum | Nové letošní maximum | Dubnové obchodování | Cenové maximum | Pozitivní momentum | Tržní korekce | Vznik nákupní korekce | Graf měnového páru | Absence nákupní korekce | Klesající cena zlata | Srpnové obchodování | Všechny světové měny | Test přeprodaných úrovní | Agresivní trend | Signál Price Action | Euforie kolem umělé inteligence | Dominance dolaru | Nákupní euforie | Překoupené úrovně | Reakce na konfluenci | Dlouhé knoty | Riziko intervencí | Riziko intervencí ze strany Bank of Japan | Prodejní aktivity | Nástup amerického dolaru | Report komodit | Report komodit a indexů | Měsíční report komodit a indexů | Měsíční report komodit | Situace na stříbře | Vyšší cenová minima | Cenová minima | Naceňování dopadů fundamentu | Prostor pro další oslabení | Hlavní světová měna
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot