Sobota 21. prosince 2024 17:45
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 07:58  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Klíčové události ve světě

· Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.

· Růst ekonomiky USA překonal očekávání investorů, když HDP ve druhém čtvrtletí vzrostlo o 2,1 %. Tržní konsenzus byl na úrovni 1,8 % (mezikvartálně a anualizovaně). Nicméně i tak se jednalo o výrazné zpomalení oproti prvnímu čtvrtletí, kdy růst činil 3,1 %.

· Růst ekonomiky eurozóny ve druhém čtvrtletí zpomalil z 0,4 % mezikvartálně na 0,2 %. Toto zpomalení podporuje holubičí postoj ECB.

· Americká centrální banka Fed zasedala 31. července a v souladu s očekáváním investorů snížila základní úrokovou sazbu, fed funds rate, o 0,25 % na cílové pásmo 2,00 až 2,25 %. Fed své rozhodnutí zdůvodnil známými faktory jako mírně slabší inflace, mírně zpomalující americká ekonomika a především globální nejistoty, především v podobě obchodní války s Čínou. Fed zároveň zastavil „vyfukování“ své bilance, nebude tedy již dále snižovat objem dluhových cenných papírů ve svém portfoliu.

· ČNB 1. srpna dle očekávání úrokové sazby ponechala na stávající úrovni, klíčová dvoutýdenní reposazba tak zůstala na úrovni 2,0 %. Guvernér Rusnok potvrdil, že nejpravděpodobnější scénář je nyní dlouhodobější stabilita sazeb. Důvod pro snižování sazeb, které trh částečně již očekává, nevidí.

· Pokračující holubičí postoj klíčových centrálních bank měl za následek další výrazný růst cen dluhopisů, resp. pokles výnosů do doby splatnosti. Aktuální situace na globálním dluhopisovém trhu je bezprecedentní. Přibližně čtvrtina všech dluhopisů momentálně nese záporný výnos, ceny jsou tak na historických maximech. Celá německá výnosová křivka je nyní v záporu. Dokonce několik eurových korporátních dluhopisů se spekulativním ratingem (high yield) nyní nese záporný výnos. Vzhledem k pravděpodobnému pokračování uvolněných měnových politik klíčových centrálních bank, včetně možného znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování ze strany ECB, tedy nákupy dluhopisů, je pravděpodobné, že dluhopisové výnosy budou dále klesat, resp. ceny budou dosahovat nových maxim.

Vývoj na finančních trzích

· Dolarový index DXY, jenž měří výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn, posílil o 2,5 %. Vůči euru dolar posílil o 2,6 % na úroveň 1,108 dolaru za euro.

· Koruně posilující dolar neprospíval. Ve výsledku koruna vůči euru oslabila o 0,8 % a vůči dolaru o 2,9 %, a měsíc zakončila na úrovni 25,66 CZK/EUR, resp. 23,01 CZK/USD.

· Akcie se celkově pohybovaly kolem nuly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World si připsal nepatrné zhodnocení 0,2 %. Z regionálního pohledu se mírně dařilo akciovým trhům rozvinutých zemí (MSCI World 0,4 %), naopak akciové trhy rozvíjejících se zemí ztrácely (MSCI Emerging Markets -1,7 %). Od začátku roku jsou přitom globální akciové trhy silnější o 15 %.

· Z konkrétních zemí se mimořádně dařilo akciím v Turecku (BIST 100 +5,8 %) a Rumunsku (BET +4,4 %). Naopak výraznější ztráty zaznamenaly z hlavních trhů indické akcie (Sensex -4,9 %).

· Pražská burza dle indexu PX připsala mírně nadprůměrný zisk 1,4 %. Index PX měsíc zakončil na úrovni 1057 bodů.

· Dluhopisy pokračovaly v růstu. České vládní dluhopisy připsaly dle indexu českých vládních dluhopisů Bloomberg Barclays další velice slušný zisk 1,7 %. Výnos do doby splatnosti vládního dluhopisu s krátkou dvouletou splatností poklesl o 0,44 % na úroveň 1,13 %. Výnos do doby splatnosti vládního dluhopisu s dlouhou 10letou splatností poklesl o 0,30 % poklesl na úroveň 1,22 %.

· Dařilo se i dalším dluhopisům v regionu. Polské vládní dluhopisy připsaly zisk 0,9 % a maďarské vládní dluhopisy připsaly zisk 1,3 %. Turecké vládní dluhopisy zaznamenaly dokonce zisk ve výši 6,3 % a od začátku roku připisují zhodnocení 15,0 %.

·  Pozitivně na tom byly také korporátní dluhopisy. Eurový index korporátních dluhopisů investičního stupně posílil o 1,4 % a eurový index korporátních dluhopisů neinvestičního spekulativního stupně (high-yield) posílil o 0,8 %.

·  Cena ropy Brent poklesla o 2,1 % na úroveň 65 dolarů za barel.

 

Zdroj: Bloomberg


Zdroj: Bloomberg

Co jsme dělali v našich investičních portfoliích?

· V rámci asset alokace investičních portfolií jsme v průběhu července žádné významné investiční akce neprováděli. Celkově máme v rámci asset alokace investičních portfolií vůči srovnávacím indexům (benchmarkům) i nadále neutrální váhu v akciích, podvážení v dluhopisech a naopak nadvážení v alternativních investicích a hotovosti.

·  U českých vládních dluhopisů stále udržujeme defenzivní nastavení u úrokového rizika prostřednictvím podvážené durace.

Asset alokace

Akcie

=

Neutrál

Dluhopisy

-

Podvážení

Alternativy

+

Nadvážení

Hotovost

+

Nadvážení

 

Jaký je náš investiční výhled na následující období?

·Naše očekávání pro zbytek roku 2019 jsou v rámci našeho základního scénáře očekávaného budoucího vývoje opatrně pozitivní.

· Světová ekonomika dosáhla v rámci aktuálního hospodářského cyklu vrcholu na konci roku 2017 a od začátku roku 2018 postupně mírně zpomaluje. Údaje o HDP z klíčových ekonomik – USA, eurozóna a Čína – za první dvě letošní čtvrtletí toto mírně zpomalování potvrdily a dle předstihových indikátorů, jako indexy nákupních manažerů PMI, bude toto zpomalování pokračovat i v druhém pololetí.

· Aktuální konsensus společnosti FocusEconomics přitom odhaduje růst světové ekonomiky za celý rok 2019 na úrovni solidních 2,8 %, byť se tento odhad v průběhu času posouvá mírně dolů. V každém případě ale platí, že globální hospodářskou recesi momentálně ekonomický konsensus rozhodně neočekává. Hlavními tahouny globálního růstu budou i nadále rozvíjející se ekonomiky v Asii v čele s Čínou a Indií.

· Inflace je v USA a eurozóně o něco slabší, než by se centrálním bankéřům líbilo. Nicméně celkově inflační vývoj pro globální finanční trhy stále nepředstavuje zásadní problém. Inflace by se měla i nadále pohybovat kolem 2% inflačních cílů. Výrazný nárůst inflace, zdá se, rozhodně není na pořadu dne.

· Co se týče klíčových centrálních bank, Fed a ECB se posunuly dále k ještě uvolněnější měnové politice. Fed úrokové sazby v červenci snížil a je možné, že další snížení budou následovat. ECB na zářijovém zasedání pravděpodobně úrokové sazby sníží ještě více do záporu a ve hře je také znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování, tedy nákupu dluhopisů. Naopak u japonské centrální banka jsme se v posledním období žádné změny nedočkali. Bank of Japan bude i nadále udržovat nulové sazby a nákupy vládních dluhopisů po ještě velice dlouhou dobu, neboť míra inflace se v Japonsku stále pohybuje velice hluboko pod 2% inflačním cílem.

· Co se globálního akciového výhledu týče, globální akciové trhy jsou od začátku roku ke konci července o 15 % silnější. Výrazná změna rétoriky Fedu a ECB v posledním období pro ně představovala velice silný pozitivní impuls. Domníváme se, že je již tento pozitivní faktor v cenách akcií již zaceněn. Klíčovým faktorem pro následující období tak patrně opět bude obchodní válka mezi USA a Čínou, která bude velice pravděpodobně pokračovat ještě dlouho. Myslíme si nicméně, že tento faktor lze jen stěží predikovat. Pravděpodobně bude i další vývoj dosti nervózní a dovedeme si představit všechny tržní scénáře: pokračování (mírného) růstu, konsolidaci na stávající úrovni nebo i pokles, pokud by se situace znovu rozjitřila. Celkově máme proto i nadále na akcie neutrální názor. Tento názor navíc podporují tři fundamentální faktory. Zaprvé, makroekonomický obrázek se proti konci loňského roku, kdy trhy prošly rapidními poklesy, příliš nezměnil. Světová ekonomika dále mírně zpomaluje. Zadruhé, z historického srovnání jsou valuace jako P/E, P/B či P/S přibližně na úrovních historických průměrů, což značí neutrální, resp. férové akciové ocenění. Akcie tak nejsou ani vyloženě levné, ani vyloženě drahé. A zatřetí, globální dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje. Zatímco v druhé polovině loňského roku se pohybovala enormně vysoko kolem 25 % meziročně, dle aktuálních dat dynamika zpomalila na nulu, od které by se mohla v následujících kvartálech dle konsenzu analytiků odrazit mírně výše.

· Z hlediska regionální akciové alokace stále silně preferujeme rozvíjející se trhy (emerging markets) oproti trhům rozvinutým (developed markets) zejména na základě 1) příznivějších valuací, 2) výrazně vyšší dynamiky HDP, 3) vyššího očekávaného tempa růstu korporátních zisků a 4) výrazně horší výkonnosti za poslední rok, když rozdíl činí 6 % ve prospěch rozvinutých trhů.

· Na trh českých vládních dluhopisů máme i nadále poměrně opatrný výhled, neboť výnosy do doby splatnosti jsou z historického srovnání stále poměrně hodně nízko, přičemž v červenci dále výrazně poklesly.

· Co se týče korporátních dluhopisů investičního i neinvestičního stupně, domníváme se, že po výrazném cenovém růstu od začátku roku již pravděpodobně mají to nejlepší za sebou. Klíčový indikátor atraktivity korporátních dluhopisů, kreditní marže, se totiž nyní pohybují na historických minimech.

· V každém případě musíme i nadále počítat se zvýšenou krátkodobou volatilitou neboli kolísavostí tržní cen všech rizikových aktiv v čele s akciemi.

· Mezi aktuální klíčová rizika našeho opatrně pozitivního základního scénáře očekávaného vývoje globálních finančních trhů patří 1) další zásadní vyostření situace v mezinárodním obchodě ve vztahu mezi USA a Čínou, případně EU, 2) rychlejší než aktuálně očekávané postupné zpomalování globální ekonomiky v čele s Čínou a 3) tvrdý Brexit bez dohody.

Michal Stupavský, investiční stratég Conseq Investment Management a.s.

Klíčová slova: Brexit | Čína | Akciový index | Inflace | USA | Koruna | HDP | Pražská burza | Světová ekonomika | Americká ekonomika | Rizika | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Alokace | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | High | High Yield | Index PX | Indikátor | Marže | P/E | Výkonnost | Výnos | Yield | ČNB | Úrokové sazby | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Index MSCI | Cena ropy | Indexy | EU | Zisk | CZK/EUR | CZK/USD | Conseq | Rozvíjející se trhy | Index | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Dolar | Investiční | Korporátní dluhopisy | Management | Markets | Míra inflace | Ropy | Trh | Fed Funds Rate | DXY | P/S | QE | Světové ekonomiky | Investment | Slušný zisk | MSCI | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Nákupy dluhopisů | Výnosová křivka | Globální akciové trhy | Přehled | Fundamentální faktory | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Výhled | Investiční výhled | Konsensus | Investiční stratég | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Očekávání | FocusEconomics | Conseq Investment Management | Obchodní války | Developed markets | Očekávání investorů | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Dluhopisové výnosy | Tvrdý brexit | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Růst ekonomiky USA | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Asset alokace | Klíčové události ve světě |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Klíčové otázky v zápisu z červencového zasedání Fedu
    Euro a libra včera klesly v reakci na červencový zápis z jednání Fedu. Jeho členové se obávali inflace a toho, zda by mohla v blízké budoucnosti pokračovat v poklesu. Vzhledem k tomu je jasné, že může být potřeba další zvyšování úrokových sazeb. Přesto ne všichni členové Federálního rezervního systému jsou jestřábí. Zápis uvádí, že "většina představitelů Federálního rezervního systému stále vnímá inflační rizika a potenciální potřebu vyšších sazeb". Dva představitelé Fedu však argumentovali pro ponechání sazeb beze změny namísto zvýšení, které na konci zasedání nakonec schválil Federální výbor pro volný trh.
  • Klíčové projekty z Národního investičního plánu je vhodné realizovat na úvěr s nízkým úrokem
    „Díky Národnímu investičnímu plánu může naše země dosáhnout velkého ekonomického pokroku. Při rozumném řízení státního dluhu bychom se neměli bát půjčit si na realizaci klíčových investičních projektů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Klíčové údaje Burzy cenných papírů Praha v roce 2020
    Objem akciových obchodů meziročně vzrostl o 15 %, při celkové hodnotě 125,3 mld. Kč. Mezi nejobchodovanější emise patřil ČEZ (31,5 mld. Kč), Komerční banka (28,6 mld. Kč) a Erste Bank (24,2 mld. Kč). Hlavní index pražské burzy PX-TR, který započítává dividendový výnos v roce 2020 ztratil 4,97 %. Nejvíce rostoucí indexovou emisí se stal Stock Spirits s meziročním ziskem 25,81 %. Lídry neregulovaného trhu START se stali dva letošní nováčci Pilulka Lékárny (37,97 %) a eMan (19,61 %).
  • Klíčové údaje z trhu práce a o inflaci přispějí ke zmírnění nejistoty provázející libru. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD
    Bank of England zahájila dne 1. srpna cyklus uvolňování a trh očekává další snížení sazeb o 50 bazických bodů do konce roku. Hlavní ekonom Bank of England Huw Pill hlasoval proti snížení a varoval před očekáváním dalšího snižování sazeb v blízké budoucnosti. Trh to zvážil a v současné době přisuzuje snížení sazeb v příštím měsíci méně než 50% pravděpodobnost.
  • Klíčové události a ukazatele na trzích v tomto týdnu!
    Investoři budou pozorně sledovat index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který bude zveřejněn v pátek. Tyto údaje poskytnou nástin vývoje úrokových sazeb v následujících měsících.
  • Klíčové události dne 26. srpna: Fundamentální analýza pro začátečníky
    Na pondělí je naplánována pouze jedna makroekonomická událost. V zásadě tyto zprávy nejsou v tuto chvíli potřeba, protože to, čeho jsme svědky, jsou každodenní výprodeje dolaru bez ohledu na jakékoli fundamentální nebo makroekonomické pozadí. Indikátory, události, zprávy, reporty, modely – nic z toho nemá v tuto chvíli žádný význam. Proto zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA skutečně může vyvolat reakci trhu a dokonce růst americké měny, ale jak tato reakce a růst ovlivní trh globálně, zůstává nejisté
  • Klíčové události dne 27. června: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, mezi nimi i několik poměrně důležitých zpráv. Ekonomické kalendáře Německa, Spojeného království a Evropské unie jsou vcelku chudé. Pozornost by se ale dala věnovat alespoň konečnému hodnocení údajů o americkém HDP za 1. čtvrtletí a zprávě o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Ve skutečnosti jde o poměrně důležité zprávy, i když jsme na začátku týdne uvedli, že by na ně obchodníci neměli očekávat silnou reakci trhu. Tento týden ale nepřišla žádná zpráva, která by vzbudila zájem. Proto by i tyto zprávy mohly během americké obchodní seance vyvolat výrazné pohyby – jednoduše proto, že jiné důležité katalyzátory neexistují.
  • Klíčové události dne 3. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
    Na úterý je opět naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je index výrobní aktivity ISM ve Spojených státech, který bude zveřejněn ve druhé polovině dne. Tato zpráva je považována za důležitou a již delší dobu se pohybuje pod hranicí 50,0 bodů. Jakýkoli nárůst nad očekávání by mohl posílit americký dolar.
  • Klíčové události dne 5. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na pondělí je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale i přesto dojde k určité aktivitě. V Německu, eurozóně, Spojeném království a USA budou zveřejněny konečné odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za červenec. Tyto údaje nepovažujeme za důležité a odchylky od prvních odhadů jsou velmi vzácné. Ve Spojených státech však bude zveřejněn také významnější index podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb. Připomeňme, že index ISM ve výrobním sektoru byl minulý týden zklamáním, stejně jako téměř všechny nejdůležitější statistiky z USA. Ani index ISM nemusí americký dolar podpořit.
  • Klíčové události tohoto týdne
    Americký sektor služeb se v srpnu urychlil a index nestátního indexu ISM vzrostl na 55,3. Obchodní mezera se v červenci zvýšila méně než se předpokládalo, na 43,7 miliardy dolarů v důsledku rostoucí spotřeby energie a vývozu letadel. Beige Book (béžová kniha) FEDu prokázala omezené mzdové tlaky navzdory zpřísnění trhu práce, zatímco růst popisovala jako „mírný“.
  • Klíčové události 1. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na čtvrtek je plánováno jen málo makroekonomických událostí, ale není jedno, kolik jich je, když na ně trh stejně nereaguje? Tento týden už jsme viděli zveřejnění důležitých reportů o HDP pro eurozónu a Německo, údaje o inflaci pro oba regiony, reporty ADP a JOLTs z USA a zasedání Federálního rezervního systému. Tyto reporty prakticky nijak neovlivnily pohyb hlavních měnových párů. Dnes má trh dobrou příležitost ignorovat údaje o výrobním PMI a nezaměstnanosti v eurozóně, stejně jako indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM z USA.
  • Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
  • Klíčové události 10. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. V průběhu dne nebudou mít obchodníci příliš čemu věnovat pozornost. Jelikož je euro očividně ve flatu, je vysoce pravděpodobné, že se cena udrží mezi úrovněmi 1,0904 a 1,0971. Situace libry je složitější, protože tam je flat mnohem širší. Vše bude záviset na krátkodobé vzestupné trendové linii. Pokud ji cena překoná, očekávejte pokles. Pokud se od ní odrazí, očekávejte další růst.
  • Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. Začněme Spojeným královstvím, odkud přijdou dvě zprávy, které nejsou klíčové, mají ale aspoň druhořadý význam. Míra nezaměstnanosti může být bohužel přehlédnuta, ale výše mezd může britskou libru ovlivnit, protože na ní závisí inflace, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Bank of England. Dále, v Německu bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW. To je také zajímavá zpráva, ale silnou reakci nečekáme.
  • Klíčové události 10. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
    V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, přičemž ty nejdůležitější budou ze Spojeného království, které zveřejnění zprávy o čtvrtletním HDP a průmyslové výrobě za září. Zpráva o průmyslové výrobě není klíčová, ale na případnou výraznou odchylku skutečné hodnoty od prognózy může trh zareagovat. Totéž platí pro zprávu o HDP. Pokud bude hodnota odpovídat prognóze, neočekává se navzdory významu této zprávy žádná reakce. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který je také druhořadého významu.
  • Klíčové události 10. října: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na úterý nejsou naplánovány žádné ekonomické události, což nejspíš připraví půdu pro další relativně nezajímavý obchodní den. Vzestupná korekce proti dvouměsíčnímu poklesu by – jak věříme – měla u obou párů pokračovat a po ní by se měl obnovit primární pohyb k jihu. Euro i libra v současnosti prorazily klesající trendové linie, takže nejpravděpodobnějším scénářem bude růst.
  • Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky
    Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku".
  • Klíčové události 11. července: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Klíčovou událostí dne bude zpráva o inflaci v USA, ale jaký dopad může mít tato zpráva na měnové páry? Oba hlavní měnové páry pokračují v růstu, přičemž euro vykazuje jen minimální pohyby. Předpokládejme, že americká inflace zpomalí v rámci prognózy nebo vykáže výraznější hodnotu. V takovém případě bychom měli očekávat pokles amerického dolaru a růst obou měnových párů. Libra však nadále roste i bez pomoci ve formě ekonomických zpráv. Podporu ze strany zpráv či reportů nyní zjevně nepotřebuje. Navíc Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
  • Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky
    Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
  • Klíčové události 11. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
    Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Nicméně Spojené státy zveřejní zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců. Domníváme se, že po včerejší zprávě o inflaci již index cen výrobců není klíčový. Proto obě zprávy, které budou zveřejněny během zasedání Evropské centrální banky, nebudou mít na pohyb obou měnových párů žádný vliv.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new