Středa 15. ledna 2025 05:52
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna

Nikkei a futures na americké akcie se v tichosti propadají: Kde hledat odolnost

10.01.2025 10:42  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics6780e5cb4a2ca.jpg

Investoři čekají na zprávu o zaměstnanosti v USA

Světové akciové trhy v pátek dál projevovaly slabost, zatímco investoři se zatajeným dechem čekali na údaje o zaměstnanosti v USA, které mohou buď zintenzivnit výprodej na dluhopisovém trhu, nebo trochu zmírnit napětí. Dolar se mezitím stabilně drží poblíž dvouletého maxima.

Americké burzy v červených číslech

Futures na Nasdaq a S&P 500 klesly o 0,3 % a reflektovaly napětí mezi účastníky trhu. Wall Street zůstala včera zavřená kvůli pohřbu bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera. Evropské STOXX 50 futures a britský FTSE byly mezitím stabilní a nevykazovaly žádné výrazné změny.

Klíčový okamžik dne: Údaje o zaměstnanosti

Oči všech se upírají na zprávu o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA, která bude zveřejněna v 8:30 SEČ (13:30 SEČ). Analytici očekávají nárůst počtu pracovních míst v prosinci o 160 000 a míru nezaměstnanosti stále na úrovni 4,2 %.

Trh však čeká nejen na čísla, ale také na jejich dopad na ekonomiku. Silnější výsledek by mohl vyhnat výnosy desetiletých státních dluhopisů na nejvyšší úroveň za posledních 13 měsíců, což by pak zase posílilo dolar.

Možné scénáře

Podle ING je potřeba výsledek pod úrovní 150 000 nových pracovních míst, má-li se zabránit dalšímu růstu výnosů státních dluhopisů. Jakákoli odchylka od prognóz by mohla trhy nasměrovat jinam a mohla by zesílit turbulence.

Investoři po celém světě zatajují dech, protože dnešní výsledek by mohl udat směr vývoje na příští týdny.

Zpráva o zaměstnanosti by mohla být bodem obratu

Hlavní událost pátku, totiž zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA, vyvolává mezi investory a analytiky četné spekulace. Právě tento údaj by mohl ovlivnit budoucí trajektorii dluhopisových a měnových trhů, ale odborníci upozorňují, že dopad bude znát jen v případě výrazné odchylky od prognóz.

Odborníci varují: Potřebujeme překvapení

"Zpráva o zaměstnanosti hraje jako vždy rozhodující roli. Aby však měla znatelný dopad, musí se její výsledky výrazně lišit od očekávání," uvedl Padraic Garvey, šéf výzkumu pro Ameriku ve společnosti ING.

Současná situace naznačuje, že trhy už některé potenciální výsledky zohlednily. "Pokud se čísla přiblíží k tomu, co jsme očekávali, je možné, že bychom mohli zaznamenat určitou reakci na nižší výnosy, což by mohlo na trh vnést prvek zranitelnosti," dodal Garvey.

Fed nespěchá se změnou sazeb

Zatímco investoři zvažují dopad nových údajů, představitelé amerického Federálního rezervního systému projevují opatrnost. Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker uvedl, že budoucí snížení sazeb je podle něj nevyhnutelné, ale zdůraznil, že k unáhleným krokům není důvod. Prezident kansaského Fedu Jeff Schmid zaujal naopak tvrdší postoj a vyslovil se proti jakékoli okamžité změně sazeb.

Tato prohlášení odrážejí polarizované názory uvnitř Fedu, ale trhy už svá očekávání upravily. Obchodníci aktuálně předpovídají na rok 2025 snížení sazeb o 43 bazických bodů. Nervozitu ale zesilují obavy, že případná politika prezidenta Donalda Trumpa, včetně inflačních programů, by mohla vyvolat růst dlouhodobých výnosů.

Výnosy dluhopisů rostou, dolar posiluje

Současná situace na trhu s dluhopisy ukazuje na trvalý růst výnosů. Benchmarkový výnos desetiletého amerického státního dluhopisu vzrostl o 1,5 bazického bodu na 4,6957 %, což je sice mírně pod maximem 4,73 % zaznamenaným zkraje týdne, ale analytici pozorně sledují kritickou úroveň 4,739 %. Její případné překonání by mohlo poprvé od roku 2007 otevřít cestu k hranici 5 %.

Dolar zároveň posiluje. Dolarový index, který pokračuje v růstu už šestý týden v řadě, dosáhl úrovně 109,30. Důvodem je růst výnosů státních dluhopisů, který tento týden činil 9 bazických bodů.

Těsně před změnou?

Aktuální situace na trhu odráží napjaté očekávání. Investoři a analytici se připravují na to, že zpráva o zaměstnanosti bude novým impulzem, který buď posílí současné trendy, nebo donutí trhy zrevidovat očekávání. Tak či tak, páteční čísla budou důležitým vodítkem pro budoucí ekonomická a investiční rozhodnutí.

Tlak na libru, rostoucí ceny komodit

Libra v souvislosti s obavami o zdraví britské ekonomiky dál oslabuje a výnosy britských státních dluhopisů dosahují mnohaletých maxim. Komoditní trhy zároveň vykazují zisky a ceny ropy a zlata stoupají navzdory celkovému poklesu asijských akciových indexů.

Britská libra pod tlakem

Britská libra zůstává pod tlakem – v pátek klesla o 0,2 % na 1,2278 USD, což je nejnižší hodnota od listopadu 2023. Za celý týden ztratila 1,1 % své hodnoty. Výnosy britských státních dluhopisů, které dosáhly 16,5letého maxima, mezitím mírně ustoupily, ale dál představují důvod k obavám.

Trhy s ropou a zlatem v kladných číslech

Ceny ropy zakončily týden pozitivní dynamikou. Americká ropa West Texas Intermediate (WTI) vzrostla o 0,5 % na 74,32 USD za barel a dosáhla tak týdenního zisku 0,5 %.

Neméně působivé byly ceny zlata: Kov v průběhu týdne vzrostl o 1,3 % na 2 674,44 USD za unci, tedy do blízkosti nejvyšších hodnot od prosince. Tyto pohyby ukazují na rostoucí zájem investorů o bezpečná aktiva v prostředí všeobecné nejistoty.

Asijské trhy klesají

Asijské akciové trhy zakončily týden mírným poklesem. Japonský index Nikkei v pátek ztratil 0,9 % a jeho týdenní pokles tak dosáhl 1,6 %. Široký asijsko-pacifický akciový index MSCI klesl o 0,5 % a jeho týdenní ztráta tak činila 1,2 %.

Slabost projevují i čínské akciové trhy, přičemž blue-chip index CSI300 klesl o 0,4 % a hongkongský Hang Seng o 0,5 %. Poklesy souvisejí s rostoucími výnosy čínských státních dluhopisů poté, co centrální banka země oznámila, že dočasně pozastaví nákupy státních dluhopisů z důvodu jejich nedostatku.

Celkový sentiment zůstává napjatý

Celkový obrázek na trzích je takový, že investoři vyčkávají. Pozornost se v prostředí slabosti akciových trhů a napětí kvůli makroekonomickým údajům soustředí na nadcházející údaje o zaměstnanosti v USA. Tento report by mohl dát nový směr dluhopisům, měnám a komoditám.

Globální trhy jsou pod tlakem, protože investoři čekají na report o zaměstnanosti v USA

Globální akciové a dluhopisové trhy v očekávání klíčových údajů o zaměstnanosti v USA dál vykazují volatilitu. Futures na americké akciové indexy klesají, zatímco výnosy dluhopisů dosahují nových maxim.

Americké trhy mají pauzu, futures ztrácejí půdu pod nohama

Futures na Nasdaq a S&P 500 klesly o 0,3 % poté, co byla obchodní seance v USA přerušena kvůli pohřbu bývalého prezidenta Jimmyho Cartera. Zároveň se očekává, že Evropa otevře beze změny, což odráží opatrný sentiment investorů.

Trh s dluhopisy: Výnosy na mnohaletých maximech

Napětí na trhu s dluhopisy roste. Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů se přiblížil k úrovni 4,739 %, jejíž překonání by mohlo vyvolat další růst. Výnos třicetiletých dluhopisů vzrostl během týdne o 11 bazických bodů a dosáhl tak nejvyšší úrovně za poslední rok.

Situace v oblasti vládního dluhu vyvolává obavy i ve Spojeném království, kde výnosy dluhopisů vzrostly na nejvyšší úroveň od roku 2008 v souvislosti s pochybnostmi o udržitelnosti fiskální politiky země. Trh je navzdory určité úlevě stále ohrožen.

Čínský jüan pod tlakem, výnosy dluhopisů rostou

Čínská centrální banka dočasně pozastavila nákupy státních dluhopisů s odvoláním na jejich nedostatek. Analytici se však domnívají, že cílem opatření je podpořit národní měnu jüan, která je pod tlakem. V důsledku toho vzrostly i výnosy čínských dluhopisů.

Report o zaměstnanosti: Klíčový indikátor tohoto týdne

Oči všech se upírají k nadcházející zprávě o zaměstnanosti v USA. Prognózy naznačují za prosinec nárůst 160 000 pracovních míst a míru nezaměstnanosti stále na úrovni 4,2 %. Očekávané rozpětí je však poměrně široké, od 120 000 do 200 000, což ponechává prostor pro překvapení.

K nejistotě přispívá každoroční revize údajů z průzkumů domácností, která by mohla upravit statistiku nezaměstnanosti za poslední měsíce. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že zpráva bude mít na trhy silnější dopad.

Globální trhy zadržují dech

Trhy vyčkávají, protože zpráva o zaměstnanosti by mohla být novým impulsem pro americké dluhopisy, dolar a globální akciové indexy. Investoři a analytici se před jejím zveřejněním připravují na možnost, že překvapivý výsledek by mohl být katalyzátorem významných změn.

Klíčová zpráva by mohla změnit pravidla hry

Nadcházející údaje o zaměstnanosti v USA by mohly změnit pravidla hry na globálních trzích. Silná čísla by mohla urychlit růst výnosů amerických dluhopisů a posílit dolar, zatímco slabá čísla by mohla vzbudit nové otázky po zdraví světové ekonomiky.

Průlom k 5 %: Výnosy dluhopisů na prahu historických maxim

Pokud zpráva předčí očekávání, výnos desetiletých státních dluhopisů by mohl překročit důležitou úroveň 4,739 % a otevřít tak cestu k psychologicky významné hranici 5 %. Tato hodnota nebyla zaznamenána od roku 2007, byla by pro medvědy mocným signálem a posílila by jejich pozici na trhu.

Rostoucí výnosy budou vyvíjet další tlak na rozvíjející se trhy, kde dolar už teď hraje destruktivní roli. Americká měna, která je na dvouletém maximu, dál prohlubuje finanční problémy ekonomik závislých na vnějším zadlužení.

Vysoké sazby ohrožují akcie

Akciový trh by také mohl reagovat negativně. Vyšší výnosy dluhopisů a rostoucí diskontní sazby zpochybňují vysoké valuace a mohly by vyvolat výprodej. Investoři, kteří čelí rostoucím rizikům, už nemohou spoléhat na stabilní růst akcií, aniž by vzali v úvahu novou makroekonomickou realitu.

Naděje na rovnováhu: "Střední cesta" pro americkou ekonomiku

Ideálním scénářem pro trhy je teď umírněně měkký report. Na jedné straně by měl zabránit dalšímu růstu výnosů dluhopisů a dolaru, na druhé straně by neměl být tak slabá, aby oslabil důvěru v odolnost americké ekonomiky.

Pravděpodobnost výrazné změny kurzu Federálního rezervního systému směrem k nižším sazbám však zůstává velmi nízká. Pozornost Fedu i investorů se přesunula k možným důsledkům hospodářské politiky Donalda Trumpa v nadcházejících měsících, kde inflační rizika mohou převážit nad potřebou uvolnění.

Libra klesá, dolar posiluje

Dolar na měnovém trhu stoupá už šestý týden v řadě. Největším propadákem byla britská libra, která v průběhu týdne klesla o 1 % na 1,2303 USD, tedy na nejnižší hodnotu za více než rok. Její slabost libry odráží přetrvávající obavy ohledně ekonomického výhledu Spojeného království a dopadu fiskální politiky na tamní trhy.

Trhy vyčkávají. Výsledky reportu ovlivní další vývoj dluhopisů, akcií a měn. Vyvážená kombinace silných a slabých dat by mohla investory uklidnit, zatímco výrazná odchylka v jakémkoli směru by mohla vyvolat zvýšenou volatilitu.

Klíčová slova: Čínský jüan | Akciové indexy | Akciový index | Nasdaq | USA | Britská libra | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Centrální banka | Dolarový index | Fed | Futures | Indikátor | Měna | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Výnos | Wall Street | Americká měna | Analytici | USD | Dluhopisy | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | FTSE | Komoditní trhy | Indexy | Investoři | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Výsledky | Obchodní seance | Burzy | Rozvíjející se trhy | Obchodníci | Index | Průlom | Banka | Ceny zlata | Dolar | Hang Seng | Investiční | Komoditní | Libra | Ropy | Stoxx | Trh | Výprodej | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Intermediate | West Texas Intermediate (WTI) | Světové ekonomiky | MSCI | CSI300 | Čínská centrální banka | Globální trhy | Americké trhy | Japonský index Nikkei | Americké akciové indexy | Výnosy britských státních dluhopisů | Růst akcií | Americké burzy | Světové akciové trhy | Index Nikkei | S&P | Čínské akciové trhy | Investiční rozhodnutí | Výnosy | Očekávání | Asijské trhy | Asijské akciové trhy | Americké dluhopisy | Zájem investorů | Snížení sazeb | Globální akciové indexy | Trh s dluhopisy | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Prohlášení | Libra klesá | Ztráta | Prezident | Trhy | Jüan | Pokles | Situace | Blue-chip | SEC | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Valuace | Slabá čísla | Vývoj | Nákupy státních dluhopisů | Další vývoj | Fiskální politiky | Aktuální situace | Texas | Domácnosti | Futures na americké akcie | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Ekonomiky | Údaje | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | USD za barel | Růst výnosů | Zadlužení | Vysoké valuace | Ceny | Rostoucí ceny komodit | Odborníci | Klíčový okamžik | Situace na trhu | Kov | Rostoucí výnosy | Sentiment investorů | Rostoucí ceny | Společnosti | Opatření | Pravidla hry | Pozornost | Bezpečná aktiva | Zveřejnění zprávy | | Celkový sentiment | Hry | Futures na americké akciové indexy | Britský FTSE | Současná situace | Patrick Harker | Americká ropa | Vysoké sazby | OCI | Vice | Finanční problémy | Týdenní pokles | Japonský index | Dopad na ekonomiku | Nákupy | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Hospodářské politiky | Seance v USA | Možné scénáře | Hongkongský Hang Seng | Zdraví | Futures na Nasdaq | Rok 2025 | Zpráva o zaměstnanosti |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Nike (NKE): Souhrn výsledků za IV. čtvrtletí fiskálního roku 2017
    29. června na konci čtvrtečního zasedání, firma Nike zveřejnila zprávu za čtvrté čtvrtletí roku 2017. Můžeme s jistoto...
  • Nike očakáva vyššie predaje v Číne
    Akcie Nike (NKE.US) vo štvrtok vzrástli o viac ako 4,5 % po tom, čo JPMorgan uviedla, že protivetry súvisiace s Čínou by sa mohli zmierniť aj v dôsledku nových lockdownov, čím sa pripraví pôda pre zvýšenie dynamiky predaja. Analytik Matthew Boss si udržal rating Overweight a cenový cieľ vo výške 164 USD, pričom uviedol, že vedenie Nike očakáva v Číne „sekvenčné zlepšenie“. Momentum bolo poháňané reakciou spotrebiteľov na zvýšenú ponuku produktov a marketing, dodal. Nike by tiež mohla pokračovať v rozširovaní hrubej marže, keďže vyšší dopyt a nižšia ponuka poskytli značke lepšiu cenovú silu, napísal Boss.
  • Nike oznamuje nového generálního ředitele a cena akcií dosáhla místních maxim 📈
    Nike je na dobré cestě k uzavření cenové mezery po téměř třech měsících vyvolaných slevou akcií po výsledcích společnosti za 1Q24 a snížením prognózy zisku společnosti pro nadcházející fiskální rok. Dnes je cena akcií společnosti vyšší o více než 7 %.
  • Nike pod vedením nového generálního ředitele Elliotta Hilla: Zisky klesají, plán obnovy se rýsuje
    Společnost Nike (NKE) oznámila výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku a pod vedením nového generálního ředitele Elliotta Hilla se potýká s problémy, ale formuluje strategii pro oživení. Tržby dosáhly 12,35 miliardy USD, což překonalo očekávání 12,13 miliardy USD, ale nedosáhly loňských 13,39 miliardy USD. Upravený zisk na akcii činil 0,78 USD, oproti očekávání 0,63 USD, ale byl nižší než loňských 1,03 USD.
  • Nike po výsledcích roste o 8 %
    Včera po skončení seance reportovala společnost Nike, Inc (NKE.US). Známý výrobce obuvi se však již delší dobu potýká s negativním sentimentem kolem svého podnikání. Společnost Nike nebyla sama, kdo zažíval těžké období, protože pandemie si vybrala svou daň na všech výrobcích obuvi. Zvýšené náklady na dopravu, ale také vleklé situace v Číně spolu s globální inflací, vysokými cenami ropy, vlny a polyesteru způsobily pokles marží v obuvnickém sektoru, což jsme viděli i na cenách akcií společností. Včera zveřejněná čísla však začínají vrhat světlo na konec tunelu v obuvnickém sektoru a zdá se, že se tento sektor pomalu staví na nohy.
  • Nike po zprávě o výsledcích roste o 14 % 📈
    Společnost Nike (NKE.US) vykázala skvělé finanční výsledky za své druhé fiskální čtvrtletí, které skončilo 30. listopadu 2022. Tržby a zisk na akcii překonaly odhady analytiků na Wall Street, investoři dnes začínají nakupovat akcie tohoto giganta, a to i přes euforické zisky v předobchodní fázi. Akcie Nike se obchodují poblíž 118 USD, kde probíhá klíčová rezistence v podobě klouzavého průměru 200 seancí. Na vlně výsledků společnosti Nike posilují také akcie společností Adidas (ADS.DE) a Puma (PUM.DE):
  • Nike se před otevřením trhu propadá o 15 % po neuspokojivých výsledcích a horších výhledech 📉
    Nike po včerejších výsledcích za 4. čtvrtletí a fiskální rok končící 31. května 2024 klesá téměř o 15,00 % v obchodování před uvedením na trh. Finanční ředitel Matthew Friend během konference zdůraznil makroekonomické výzvy, kterým společnost čelí. Nike také oznámila výsledky nižší, než byly odhady, a oznámila aktualizaci fiskálních prognóz pro fiskální rok 2025.
  • Nike slips 6% amid withdrawing guidance and quarterly revenue miss 📉
    Nike (NKE.US) dnes před uvedením na trh ztrácí téměř 7 %, protože investoři pociťovali zklamání z důvodu chybějících příjmů za 1. čtvrtletí 2024/2025 a zrušení výhledu na celý rok. Společnost také odložila vysoce očekávaný „Den investorů“ naplánovaný na listopad, zatímco se připravuje na nového generálního ředitele. Kvůli blížící se změně se společnost Nike rozhodla stáhnout doporučení FY; nyní chce poskytovat čtvrtletní pokyny „pro zůstatek roku“.
  • Nike vs. konkurence: Dokáže nový generální ředitel vrátit značce sílu?
    Akciový trh společnosti Nike v posledních letech nezáří. Hodnota jejích akcií se propadla zhruba na polovinu svého maxima, což ji vrátilo na pandemickou úroveň nebo dokonce do čísel roku 2019. Proč má sportovní gigant problémy? Podívejme se na to blíže.
  • Nike zaplatí pokutu. Mladé více než vozy zajímají elektrokola.
    Doba se nám mění. Nastupující mladou generaci zajímají zejména mobilní telefony, sportovní zboží a místo vozů volí raději elektrokola.
  • Nikkei dosahuje nových maxim: Jak se Nvidia stala hnací silou růstu polovodičového průmyslu
    Japonský akciový trh dosáhl ve čtvrtek významného milníku: průměrný index Nikkei překonal díky výraznému růstu cen akcií společností působících v sektoru mikroelektroniky prahovou hodnotu z prosince 1989. Příčinou tohoto skoku byly lepší prognózy zisku amerického čipového gigantu Nvidia, které překonaly očekávání trhu.
  • Nikkei roste díky slabšímu jenu
    Japonský akciový index Nikkei byl v zisku cca 0.8% v úterý ráno a obchodoval se kolem 22,420 JPY během Londýnské seance.
  • NIKKEI ROZŠIŘUJE SVÉ VÝRAZNÉ ZISKY
    Japonský index Nikkei včera rozšířil své ostré obchodní zisky. Pár USD/JPY je stabilně na 99,41 a pokračuje v dosahová...
  • Nikkei 225
    Japonský hlavní akciový index Nikkei konsoliduje v úzkém rozmezí mezi hodnotami 20588 a 20695 za poslední tři dny před americkými údaji Non farm payroll, která budou dnes zveřejněna. Globální akciové indexy se obchodují vysoko, včetně všech tří amerických indexů, které včera zaznamenaly svá historická maxima (obdobně německý DAX). Nikkei vytvořil dočasné dno okolo 20200 a v současné době obchoduje, respektive uzavřel obchodování na hodnotě 20690,71 bodů.
  • Nikkei 225 down – JPY up
    Japonský akciový index Nikkei 225 opět poklesl poté, co v 19482 bodech zaznamenal menší zotavení díky silnějšímu jenu a prodeji globálních akcií. Politická nejistota v Severní Koreji zvýšila poptávku po bezpečných útocích, jako je zlato, jen a švýcarský frank.
  • Nikl bojuje s přebytkem zásob a pomalu se odráží z 13letých minim
    Od roku 2014 klesly ceny niklu na londýnské komoditní burze LME na polovinu. Na jeho počátku začal platit zákaz export...
  • Nikl posiluje o 5 % 📈 Býci očekávají likvidaci obrovské krátké pozice
    Ceny niklu na Londýnské burze kovů (LME) dnes opět rostou na nejvyšší úrovně za téměř tři týdny (od 8. prosince), protože obchodníci očekávají likvidaci velké krátké pozice splatné v lednu, což by mohlo podpořit býčí dynamiku. Údaje, které LME denně shromažďuje a zveřejňuje s jednodenním zpožděním, ukazují, že jeden fond drží obrovskou krátkou pozici ve výši 20-29 % celkového "open interest" v kontraktech na nikl, přičemž tyto kontrakty mají být vypořádány v lednu.
  • Nikl roste o 7 % po zákazu exportů z Indonésie
    Ceny niklu dnes pokračují v rally. Důvodem je plánovaný zákaz exportů suroviny z Indonésie, který by měl začít od konce prosince. Nikl prorazil důležitou rezistenci nad úrovní 16 000 dolarů za tunu a dostal se tak nejvýše od září 2014. Navíc bylo zveřejněno, že zásoby niklu na šanghajské burze klesly v tomto týdnu o 15 % a globální zásoby se dostaly na nejnižší hodnoty od roku 2013.
  • Nikl stoupá o 5 % kvůli obavám z omezení dodávek
    Ceny niklu zaznamenávají silnou rally a futures kontrakty se již blíží k hranici 19,5000 USD za tunu. Přesně před týdnem, 12. dubna 2024, uvalily Spojené státy a Velká Británie nové sankce na ruské suroviny. Tehdy zakázaly obchodování s ruským niklem, hliníkem a mědí na americké komoditní burze CME a britské LME. V důsledku toho vzrostly ceny futures na nikl.
  • Nikola Corp: Další bublina na akciovém trhu nebo budoucí investice?
    Na akciovém trhu je stále vidět šílenství v oblasti elektrické dopravy. Výrobce elektrických nákladních vozidel Nikola Corp se stal novou hvězdou NASDAQ po uzavření včerejšího zasedání s nárůstem o více než 40% poté, co společnost General Motors oznámila nákup 11% automobilové společnosti. V dnešním před otevřením se jeho akcie obchodují s mírnějším nárůstem, kolem 5%.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding