Sobota 21. prosince 2024 15:25
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Nastroje

Euler Hermes

img

Jak udržet zdravé cash flow: Klíčem k úspěchu jsou moderní technologie a proaktivní přístup

01.10.2024 Téměř třetina českých firem se potýká s problémy v oblasti cash flow, což významně ovlivňuje plánování investic a často i běžné fungování. Problémem bývá nedostatečná disciplína a krátkozrakost. Oproti tomu efektivní finanční plánování, automatizace fakturace a proaktivní přístup k neplatičům mohou výrazně zlepšit finanční stabilitu firmy a zajistit dlouhodobou konkurenceschopnost na rychle se měnícím trhu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Studie: Německý průmysl letos za energie zaplatí o 40 procent víc než před krizí

30.01.2023 Německý průmysl letos za energie zřejmě zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021, tedy v době před energetickou krizí částečně vyvolanou dopady války na Ukrajině. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila úvěrová pojišťovna Allianz Trade.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Euler Hermes: ČR by bez plynu z Ruska přišlo o čtvrtinu spotřeby energie

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by takto přišlo o 24 procent z celkové roční spotřeby energie. Evropský průměr je devět procent. ČR by tak byla společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejvíce zasažených zemí v EU. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
img

Česko by zastavení dodávek ruského plynu významně poznamenalo. Řešením by mohlo být masivní rozšíření výroby energie z obnovitelných zdrojů

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by bylo společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejzasaženějších zemí v rámci EU. ČR by takto přišla téměř o čtvrtinu (24 %) z celkové spotřeby energie, přičemž evropský průměr je 9 %. Přestože se tato varianta zatím nejeví jako zcela pravděpodobná, země Evropské unie by už nyní měly aktivně začít připravovat plán, jak zajistit bezpečnost dodávek pro příští zimu a další období.
C:\fakepath\global economy.jpg

Analýza: Světový obchod letos poroste o 5,4 procenta, v roce 2023 o 4 procenta

21.02.2022 Růst světového obchodu se bude podle analýzy světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes postupně navracet na svůj dlouhodobý předkrizový průměr. Analytici společnosti očekávají, že v letos světový obchod poroste o 5,4 procenta a v roce 2023 o čtyři procenta. Euler Hermes o tom dnes informovala ČTK. Loni světový obchod stoupl o 8,3 procenta po předloňském covidovém propadu o 8,1 procenta, připomněla společnost.
img

Globální obchod v roce 2022 předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení

21.02.2022 Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy covidu-19, pokračující politika nulového výskytu covidu-19 v Číně a omezení logistiky v období okolo čínského Nového roku.
img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Navzdory znovunastartování ekonomického růstu nelze polevit v obezřetnosti na trzích

19.10.2021 Globální ekonomický růst zůstává silný. Napříč jednotlivými trhy je však kvůli dynamicky se vyvíjející pandemické situaci nevyrovnaný. Zřetelná korelace mezi proočkovanostíobyvatelstva a mírou oživení ekonomiky ukazuje, že náskok nejvyspělejších trhů před rozvojovými se bude zvětšovat, dokud očkovací kampaň jednotlivých států nedosáhne srovnatelných výsledků.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
img

Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje

29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
img

Schopností zvyšovat spotřební ceny disponuje většina sektorů v eurozóně

20.05.2021 V Evropě se očekává postpandemické vyrovnávání poptávky zboží. Rostoucí komoditní a vstupní ceny tak prověří schopnost firem účtovat vyšší částky za své produkty nebo služby, aniž by ztratily zákazníky. Tato schopnost je klíčová pro reflaci ekonomiky, ale i pro samotné firmy a kompenzaci jejich ztrát z roku 2020. Podle analytiků Euler Hermes v dlouhodobém výhledu disponuje minimální schopností regulovat cenotvorbu většina sektorů eurozóny.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta

25.04.2021 Světová ekonomika v roce 2021 poroste o 5,1 procenta. Čtvrtinu tohoto nárůstu povedou Spojené státy. Naopak podíl čínské ekonomiky bude o něco nižší. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Euler Hermes snížila odhad růstu globální ekonomiky na 4,6 pct.

26.01.2021 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes snížila prognózu růstu globální ekonomiky na letošní rok o 0,2 procentního bodu na 4,6 procenta. Růst na příští rok pak odhaduje na 3,8 procenta. Euler Hermes o tom dnes v tiskové zprávě informovala ČTK. Hlavní hnací silou globálního růstu v druhé polovině letošního roku bude zejména vakcína proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Euler Hermes: Pandemie negativně ovlivnila 54 pct evropských firem

10.11.2020 Pandemie koronaviru negativně ovlivnila 54 procent evropských firem. Čeští podnikatelé počítají v příštím roce s výrazným poklesem obratu. Vyplývá to z letního průzkumu přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes mezi více než tisícovkou podniků ve 14 zemích.
C:\fakepath\global.png

Euler Hermes: Počet insolvencí ve světě v r. 2021 stoupne o 31 pct

22.10.2020 Počet insolvencí v příštím roce ve světě v příštím roce stoupne o 31 procent. Nové vlny šíření koronaviru jsou více viditelné v zemích, které postupně uvolnily krizová opatření. Po Evropě by další vlny šíření koronaviru měly postihnout také Afriku a Latinskou Ameriku. Proti tomu situace v Pacifické Asii by měla zůstat pod kontrolou. Vyplývá to ze studie přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie chystá úvěry pro menší firmy v objemu 20 miliard eur

16.10.2020 Francie chystá program úvěrů pro malé a střední podniky v objemu 20 miliard eur (zhruba 545 miliard Kč). Firmám půjčí banky, které pak 90 procent úvěrů nabídnou k prodeji institucionálním investorům. Za zbytek se zaručí stát, čímž riziko ztráty bankám klesne na dvě miliardy eur. Cílem opatření je zabránit vlně krachů malých a středních firem, které byly už před koronavirovou krizí zatíženy vysokými dluhy. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Euler Hermes snížil kvůli koronaviru rating 18 zemím, včetně ČR

06.04.2020 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli riziku prodloužené recese a vlně bankrotů způsobených vypuknutím pandemie koronaviru oznámila snížení ratingu 18 zemím, včetně České republiky. Euler Hermes, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, to dnes oznámila ČTK.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

30.03.2020 Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie koronaviru vedle kolapsu zdravotnictví výrazně ovlivní vývoj v obchodě, ve financích i ve spotřebě. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna

18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
C:\fakepath\top-18022020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v negativním pásmu, když byly nadále pod tlakem obav z ekonomického dopadu šíření čínského koronaviru. Investoři ale pozitivně přijali oznámení Pekingu, že osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států. Je to třetí a zatím nejrozsáhlejší vlna celních úlev, jaké Peking nabídl.
C:\fakepath\global economy.jpg

Koronavirus se na světové ekonomice projeví

18.02.2020 Kvůli vysoké integraci čínského hospodářství do dodavatelských řetězců po celém světě se epidemie nového koronaviru projeví nejen ve vývoji čínské, ale i globální ekonomiky. Vliv rozšíření nového typu viru na čínské hospodářství a zbytek světa není zanedbatelný, uvedli experti světového lídra pojištění pohledávek Euler Hermes.
C:\fakepath\top-11122019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.12.2019 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly, když investoři čekali, co přinese zasedání americké centrální banky (Fed). Podle analytiků by však nemělo dojít ke změnám v nastavení měnové politiky.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Globální ekonomická recese v příštím roce nepřijde

11.12.2019 Přes potíže, se kterými se globální ekonomika letos potýkala, v příštím roce nepřijde plnohodnotná hospodářská recese. Uvedl to analytik úvěrové pojišťovny Euler Hermes Alexis Garatti. V příštím roce předpokládá celosvětový růst HDP o 2,4 procenta ve srovnání s letošními 2,5 procenta a s 3,1 procenta v roce 2018.
C:\fakepath\brexit5.jpg

Euler Hermes: Brexit se vyřeší dohodou na poslední chvíli

13.11.2018 Nejpravděpodobnějším řešením odchodu Velké Británie z EU je dohoda na poslední chvíli. Brexit zasáhne hospodářsky nejsilněji Německo, Francii a Belgii. Britská libra může znehodnotit až o pětinu. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes. V rámci 'rozvodové smlouvy' se řeší hlavně výše britského odchodného, situace britských občanů žijících v kontinentálních zemích EU a také hranice mezi Velkou Británií a Severním Irskem.
C:\fakepath\TOP5-13112018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.11.2018 1) Evropské akciové trhy v průběhu dnešního obchodování posilují. Včerejší propady trhů v USA a dnes ráno v Asii je až tak mnoho nelekají patrně díky zprávám z Británie, kde se údajně blíží vládní shoda ohledně podoby návrhu odchodu ostrovního království z EU.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

Euler Hermes: Počet firemních insolvencí ve světě se sníží

07.03.2018 Celosvětový trend úbytku firemních insolvencí v důsledku silného hospodářského růstu by měl po loňském výkyvu letos pokračovat. Vzestupný trend ale bude mít platební neschopnost velkých firem. Celkově by se do insolvence mělo na celém světě dostat o jedno procento méně firem než loni, tvrdí včera zveřejněná studie úvěrové pojišťovny Euler Hermes. Loni se jejich počet poprvé po sedmi letech nepřetržitého poklesu o procento zvýšil, připomněla agentura DPA. V České republice Euler Hermes prognózuje pro rok 2018 sedmiprocentní pokles počtu insolvencí.
TOP5-18042017-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2017 1) Britská premiérka Theresa Mayová dnes krátce po poledni oznámila, že na 8. června chce vyhlásit předčasné volby. Ty jsou podle Mayové jediným způsobem, jak v britském parlamentu zajistit jednotu potřebnou pro vyjednávání o vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Návrh na vypsání předčasných voleb premiérka britskému parlamentu předloží ve středu.
brexit-4.jpg

Brexit nejsilněji zasáhne Nizozemsko a Irsko

18.04.2017 Brexit nejsilněji hospodářsky zasáhne Nizozemsko, Irsko a Belgii. Britská ekonomika může v krajním případě upadnout až do recese. Dvouletá lhůta pro Brexit nebude na dokončení složitých vyjednávání o nových obchodních vztazích mezi Velkou Británií a EU stačit, vyplývá z odhadů analytiků světového lídra na trhu pojištění pohledávek Euler Hermes.
nemecko.jpg

Počet bankrotů v Německu napřesrok klesne

27.12.2013 Počet podnikových bankrotů v Německu v příštím roce klesne na nejnižší úroveň za 19 let. Předpověděla to podle serveru Automobilwoche úvěrová pojišťovna Euler Hermes.
img

Největší řecká banka ve ztrátě, depozita dvouciferně klesají. Pojišťovny ruší krytí exportu, obchodům může chybět část zboží

31.05.2012 Obrázek o dopadu krize na řecký bankovní sektor nabídly výsledky největší řecké banky National Bank of Greece a čtyřky trhu, banky Piraeus. Prvně jmenovaná je ve ztrátě, druhá v zisku pouze díly odloženým daním. Společným znakem je pokles depozit řádově o pětinu a mnohem razantnější růst rezerv na špatné úvěry. Nemalou ránu řeckému importu pak uštědřil největší světový pojistitel vývozu Euler Hermes, který rozhodl, že již nebude pojišťovat jakýkoli export do Řecka. Podobně se před časem rozhodla menší rakouská pojišťovna OeKB, kterou Euler Hermes téměř z poloviny vlastní, jen s těmi nejdůvěryhodnějšími hodlá pokračovat Coface.
Související klíčová slova: Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Akciový index | Korelace | Inflace | GBP/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bundesbank | Burza | CEO | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | IPO | Index PX | Investice | Investování | Kurz | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měny | Nabídka | Pozice | Rating | Riziko | Ropa | Směnný kurz | Stagflace | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výnosnost | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | Intervenovat | Deloitte | Obchodovat | Regulace | Financování | Eurostat | Portugalsko | Obchodní deficit | Burzy | Delta | Index | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Finanční plánování | Frank | Graf | HDP v Evropě | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz libry | Kurzy | Libra | Maďarsko | Měnové kurzy | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Zprávy | Zisky | ZEW | Benzín | Intermediate | IRS | Ministerstvo financí | ROCE | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Čekací doba | Factoring | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Poradenská společnost | Aramco | Deutsche Bundesbank | DPA | Natixis | KPMG | Bankovní sektor | MSCI | Investing.com | PwC | Agentura DPA | UNCTAD | Brazílie | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Globální trhy | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Kč/EUR | Agentura Reuters | Americké trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Ztráty | Oslabení dolaru | Evropský trh | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Kapitalizace | Výhled | Britská vláda | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Krize | Theresa Mayová | Firemní zisky | Výnosy | Příjmy | ČTK | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Skupina PPF | Snižování rozvahy Fedu | Investiční firmy | Cena platiny | Palladium | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Forint | Silnější dolar | Cena plynu | Evropská komise | Měny považované za bezpečné | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Analytici společnosti | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Nabídka akcií | Gazprom | Oživení ekonomiky | Hospodářská recese | Saudi Aramco | McKinsey | Digitalizace | Deficit | HDP v USA | Hongkong | Jakub Seidler | Objem | Evropské firmy | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Zpomalování čínské ekonomiky | Zdražování pohonných hmot | Konkurenceschopnost | Potíže s likviditou | Firma | Výroba počítačů | Pfizer | Růst cen | Studie | Tomáš Vlk | Avast | Čínský prezident | Ukrajina | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí poptávka | Konkurenti | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Celosvětový růst | Impuls | Ceny potravin | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Firmy v Číně | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Libanon | Prognózy | Plyn | Ekonomické zpomalení | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Rozpočtové politiky | Bydlení | Peking | Singapur | Hospodaření | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Experti | Zemědělství | Technologická společnost | Nájemné | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Proaktivní přístup | Prezident | Koronavirus | Obchodní vztahy | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Pokles | Situace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | COVID-19 | Kukuřice | eaconomy | Ekonomické aktivity | Střední podniky | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Výkyvy | Stimuly | Pokles HDP | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Intervenovat ve prospěch koruny | Texas | Domácnosti | Asociace | Pojišťovací společnosti | Růst | Koronavirové krize | Ministr vnitra | Biliony | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Karanténa | Bulharsko | Riziko inflace | Ekonomiky | Nigérie | Slovensko | Války | Míra volatility | Průmyslové revoluce | Práce | Výraznější pokles | Afrika | DPH | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Výpadky | Úspory | Hospodářské oživení | Trade | Posílení | Lucembursko | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Náklady na financování | Dopravci | Vývoz | Regulační orgány | Bezpečnost | Dluhy | Vakcína | Manažerka | Důvěra spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Předkrizové úrovně | Covid | Technologické firmy | Stabilní příjmy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Spotřební daně | Nikl | Největší firmy | Důvěra | Počty nakažených | Klimatické změny | Politici | Nárůst HDP | Česká republika | Lockdown | MRNA | Spotřebitelská poptávka | Životní prostředí | Vakcinace | Očkování | PX Pražské burzy | Očkování proti covidu-19 | Očkování proti covidu | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Súdán | Obchodování s emisemi (ETS) | Posilování USD | Americké stimuly | Ceny ropy Brent | Objednávky | Systém obchodování | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | CO2 | Trh dnes | Technologie | Hliník | Globální ceny | Odvětví | Flexibilita | Chování | Vnímání | Rekordní minimum | Afghánistán | Moderní nástroje | Společnosti | Opatření | Energetika | Ceny plynu | Konfederace | Kompenzace | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Polský zlotý a maďarský forint | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | TIM | Ruský trh | Antony Blinken | | Nejvýraznější propad | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Rozvahy Fedu | Srí Lanka | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | MWh | EUR/MWh | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Východní Evropa | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Dopady války na Ukrajině | Allianz Trade | Upozornění | Války na Ukrajině | Německé podniky | Němečtí exportéři | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Hermes | Pohledávky | Automatizace | Monitorování | Plánování | Services | Slevy | ProCent | Financial | Fungování | Bibby Financial | Ondřej Makeš | Nižší riziko | Zdraví | Moderní technologie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Euforie na DAXu
Euforie na trzích
Euforie po sérii ztrát
Euforie v tradingu
Euforie z úspěchu
EU FX BANK
Eugal
Eugene Epstein
Eugen Weinberg
EUIPO

Následující klíčová slova

Eulerův diagram
EU licence
Eunice
EUR
Eura
Eura kurz
EUR/ALL
Eura na forexu
Eurasia
Eurasia Group
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít